Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Mikulásbá válasza ->Raizen<- (#7400) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem cserélek.Van egy kis ultrabook,az marad,hordozni biciklin a nagyot necces.

(#7402) smallmer


smallmer
őstag

srácok windows 10 telepítőben hol tudom beállítani azt, hogy a drivereket ne szedje az updateról?

(#7403) thomasa válasza Mikulásbá (#7398) üzenetére


thomasa
senior tag

vandor01 kolléga bármikor kapható egy olcsó noti vásárlásra :)

(#7404) Mikulásbá válasza thomasa (#7403) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rengeteg olcsó laptop van,ilyen is olyan is...... :U

(#7405) ->Raizen<- válasza thomasa (#7403) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A felének a felének a feléért! 😂

(#7406) smallmer


smallmer
őstag

srácok az nem igaz, hogy mindenkinek normálisan működik a wifi :D
2 napja szívok de semmi megoldást nem találtam :(

(#7407) vandor01 válasza ->Raizen<- (#7405) üzenetére


vandor01
őstag

hol? merre? kinél? milyent? :Y

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7408) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Egyből ráharapott.. 😂 Alkudozz mikulásbával.

(#7409) thomasa válasza smallmer (#7406) üzenetére


thomasa
senior tag

Én csak dróttal használom... :R

(#7410) Mikulásbá válasza smallmer (#7406) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írtam,nálam rendben van,mondjuk 30/5 mega nem nagy eresztés.
Szerintem ott valami beállítás lesz,vagy a torrent kliensben vagy a routerben,esetleg a gépben,de ott nem is lehet nagyon elcseszni.

(#7411) baro32 válasza smallmer (#7406) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Igaz nekem g750jz-m van de megpróbálok segíteni. (hátha ebből sikerül valamit kihámozni).
Nem vagyok szakértő azt ezért írom le mert nem szeretném ha mások elkezdenének ezen csámcsogni :) .

1. Próbáljuk akkor a legelején azt leszögezni hogy a RUTER és a WIFI kártya hogy is mondjam nem mindíg 100%-ban kompatibilis egymással amit úgy értek hogy van mindkét eszközből ugyebár 1 olcsóbb és 1 jobb minőségű darab/ok
Az esetedben rákerestem az általad említett RUTER-re pontosabban az IPON oldalán a vásárlók tapasztalatai alapján elég sok a problémás darab belőle szerintem innen kellene előbb elindulni ezt megvizsgálva.

2. A RUTER-be vannak olyan állítások amiket célszerűbb magasra emelni a kapcsolat sebessége érdekében gondolok én itt a pl. 20/40/80MHz erősítésre (remélem jól írom) mert a kapcsolatot befolyásolja.
Az esetemben észrevettem hogy az N-es Wifi 20-nál csak 150Mbit-es kapcsolatban csatlakozik a hálozathoz és a 40-nél már 300Mbit-es a kapcsolati sávszélesség.
Habár ha csak a 150Mbit-es kapcsolat van meg akkor sem jelentene gondot neki a 120-as net ezt saját tapasztalatból írom ami (torrenten le 13,5Mbit/s megy vele a töltés) úgy hogy nekem a RUTER fenn van a padláson egy parasztház (vájog/vert fal-fagerendás) ezt azért írom le hogy tisztába legyünk az esetlegesen felmerülő akadályokkal is.

3. A Gépeden a WIFI drivereket próbáld váltogatni mert azt észre vettem én is régebben hogy sokat tud befolyásolni a működéshez nekem a Killer 1202-es kártyámon a :10.0.0.338 driver van fenn ez most a legújabb és evvel tökéletesen is működik de ettől függetlenül nem kell mindíg a legújabbat felrakni ha meg vagyunk elégedve a működésével :) .

Remélem ebből valamit esetleg fel tudsz használni a probléma legyőzésére.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7412) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Megcsinaltak a g751-et alaplap és thermal modul csere történt.

(#7413) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#7412) üzenetére


Pocok256
veterán

Grat hozzá aztán vigyázz rá :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7414) makimakom válasza ->Raizen<- (#7412) üzenetére


makimakom
aktív tag

Na, szuper :))

(#7415) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#7413) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A bottom chase meg a hinge cover is cserélve lett.

(#7416) zoli.22


zoli.22
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS ROG G750JY-om, és nagy sokára szeretnék bele egy ssd-t a sima 1 terás vinyó mellé, viszont szeretném a DVD írót is meghagyni.
Az lenne a kérdés, hogy pontosan milyen tipusú ssdt kell vennem bele, és kB 250gb-össze méretben mit javasoltok.
Ramból is 8gb van ha jól tudom egyben, abból milyen típus kell pontosan?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7417) Mikulásbá válasza zoli.22 (#7416) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mivel abban is 2 HDD hely van,az ODD-hez nem is kell nyúlni.
Bármilyen SATA III-as SSD jó,ár-értékben az egyik legjobb és ajánlott is pl.a Samsung 850 EVO.
Megnézed HD Sentinellel,milyen RAM van a gépben,ugyanolyan paraméterekkel rendelkező RAM kell-a márka nem érdekes,de ne gagyi legyen.Ha jól emlékszem 8GB 1600 MHz DDR3L kell bele,azaz 1,35V-os.

(#7418) Dhampir válasza Pocok256 (#7413) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvagy elégedve a masináddal? :)

(#7419) Pocok256 válasza Dhampir (#7418) üzenetére


Pocok256
veterán

Igencsak, mondjuk hűtés lehetne jobb, de nagyon bejön ez a 17 es méret tényleg full desktop replacement. Cserébe unalmas mert tökéletes. :D

Már nagyon vágyok egy aorusra vagy razer blade re. Csak kellenének az új nvidia vagy amd kártyák addig nem nagyon látom értelmét váltani.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7420) Dhampir válasza Pocok256 (#7419) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép ez a gép, tetszenek a vastag réz lamellák. :K

(#7421) Pocok256 válasza Dhampir (#7420) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ha vársz 3-4 hónapot akkor 250-300 ért tied a konfigom :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7422) Dhampir válasza Pocok256 (#7421) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#7423) vandor01 válasza Pocok256 (#7421) üzenetére


vandor01
őstag

héé héé..nem arrol volt szo enyem lesz a felenek a feleert? :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7424) Pocok256 válasza vandor01 (#7423) üzenetére


Pocok256
veterán

majd kő papír ollóban eldöntitek :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7425) thomasa válasza Pocok256 (#7424) üzenetére


thomasa
senior tag

2-en pénzfeldobás van még, 3 fős a kő papír olló, vagy 5 kő-papír-olló-gyík-spock

(#7426) Mikulásbá válasza vandor01 (#7423) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyémet máris viheted. :U

(#7427) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Lehozta a futár a laptopot, mivel a hangszórók is cserélve lettek 0 torzítás van már. :) 3 perc aida stress teszt és 60 fok max a cpu és 57 a gpu. Igaz maradt minden, alulfeszes 0 turbós beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#7428) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Üdv mindenkinek :)

Én is csatlakozok a clubhoz :)

Asus ROG G751JY-T7204

Intel Core i7-4720HQ QuadCore CPU (4x 2,6 / 3,6 GHz Turbo, 6MB cache)
16 GB DDR3
GTX980M 4GB DDR5

Iszonyat jó a gép :)
Előzetesen annyit tudok elmondani, hogy a gép hangszórói inkább egy átlagos notebookhoz hasonlítanak,bár én azért azt hittem,hogy ha már márkás a hangrendszer gyártója azért valamivel jobb ,de nem baj nem rossz ,csak simán nem ultra brutál és ez csak az én fifikám :D

Frankó kijelző a kijelző.
Nagyon finom a borítása a gépnek,talán az mx510 egér szériák voltak hasonló gumi szerű anyaggal borítva.

A billentyűk szerintem jobbak ,mint egy átlagos notinál,de még mindig nem mechanikus(én már nagyon várok egy hasonlót olcsó megoldást)

Most futtatom a teszteken rajta ,de 82 fog fölé nem ment még egyik hőfok sem úgyis teljesen jó. :)

Már csak a Nomadot várom,hogy nyugodtan hordozhassam :D

A turbót hol tudom aktiválni,beállítani stb?
Mennyire viseli el a gép a tuningot?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7429) thomasa válasza DLIVEKING999 (#7428) üzenetére


thomasa
senior tag

T7204? ezt nem Magyarországon vetted akkor?

(#7430) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Szeretnék még egy dolgot kérdezni,asztali gépnek is(nem mindig kell elmennem,de annyiszor szükségem van rá máshol is ,hogy erre költöttem) szeretném használni a gépet és majd megoldom,hogy legyen,hozzá valamilyen tartó ,bár elég kevés a helyem,ami biztos,hogy kb élére/félig dőlve lesz állítva a gép és úgy fog működni.

Ha hazajövök akkor nem szeretném kinyitni a gépet,csak a telefonon keresztül szeretném bekapcsolni,de csak erre van szükség,semmi extrára.

Esetleg tudtok ezzel kapcsolatban segíteni?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7431) DLIVEKING999 válasza thomasa (#7429) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Egy Hardveraprós eladótól vásároltam.

Ez egy refurbished gép.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7432) ->Raizen<- válasza DLIVEKING999 (#7428) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A tuning megy, a vga birja, a cput nem lehet, tartja a 3 ghz folotti orajeleket.

(#7433) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Kérdeztem a gamer topikban, de talán sokkal inkább ide illene.
Nagyon gondolkozom rajta, hogy Asus 751-es notit vegyek, ehhez kapcsolódóan lenne néhány kérdésem.

Ahogy nézegettem, a 751-re rá tudnék kötni 3 külső monitort is akár, ami nálam játszik és 32gb-ig tudom esetleg növelni a memóriát, van benne dvd és ha jól láttam sima ssd is belemegy, nem csak az M2-es, amin megint nyernék egy kicsit. Ezek így vannak? Próbálta valaki több monitorral?

A 751-ből is van ezer féle típus. Ha jól értelmezem, akkor csak a processzor és a videókártya (esetleg a memória mennyisége) változik, de az alap gép az nem. Jól tudom? Tehát a hűtése és a kialakítása mondjuk a JT és a JY változatnak azonos?
Én úgy gondolom ,ha az Asus mellett döntök, akkor egy alapabb változat lesz 4720-as procival, 970M-es videókártyával és minimális memóriával ssd nélkül, mivel ezeket bele tudom tenni utólag is. Jól gondolkozom vagy van más különbség is a típusok között?
Mondjuk pl [ez] ?

(#7434) Bullllit


Bullllit
tag

Üdv
Nekem az volna a kérdésem, hogy a 751JY-T7347D az jó választás-e?
Pl.Ez

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#7435) wanted5 válasza Kobak 27 (#7433) üzenetére


wanted5
őstag

a hűtés azonos, sima ssd is jó bele természetesen, de úgy tudom hogy csak a m.2 hely alatt lévő hely sata 3, ahova gyárilag van téve a HDD, így ha veszel bele érdemes megcserélni
a JY-nál a 72-73-mal kezdődő típusokban van G-sync, a JT-nél nem tudom hogy van, abból ha jól láttam csak 1 verzió van itthon

32 GB memória ok, de te csak 2 helyhez férsz hozzá, a másik 2-höz teljesen szét kell szedni a gépet, így ha 8 GB-tal veszed 24-re tudod bővíteni garanciavesztés nélkül

(#7436) Mikulásbá válasza wanted5 (#7435) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A T72xxx kódszámúak nem G-Sync-esek még a JY-nál sem,a JT pedig egyáltalán nem.
390 ezer a 970M-es G751 G-Sync nélkül,440 ezerért van alap G751JY G-Sync-el.
Tényleg nem éri meg az a kis plusz? :U

[ Szerkesztve ]

(#7437) Kobak 27 válasza wanted5 (#7435) üzenetére


Kobak 27
tag

Köszönöm. A 24-sem rossz azért, az is több, mint elegendő lehet egyelőre. A 2 hdd-t akkor fel kell cserélni, ahogy néztem ez sem nagy dolog.
A G-sync-ről olvastam, de ez a gyakorlatban mit jelent? Nem gondolom, hogy ne tudnék nélküle élni.
Akkor az a véleményed, hogy az amit belinkeltem jó lehet kiindulásnak? Ramot meg ssd-t tennék még majd bele vagy azonnal vagy mondjuk 1 hónap múlva.

(#7438) Pocok256 válasza wanted5 (#7435) üzenetére


Pocok256
veterán

Az én verziómba emlékeim szerint 1 darab garancia matrica volt az is a hűtésen szóval nyugodtan ripityára szedheted ha elég ügyes vagy és bővítheted RAM al. Természetesen ez hétköznapi usereknek nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7439) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
beírok a topicba, hogy hátha valaki ezzel szív :) szóval nagyon sokat küszködtem a wifivel való letöltés miatt.
Nagy gondolkodás után egy ASUS RT-AC87U Router-t vásároltam. Ez megoldott minden problémát. Stabil a net hozzs a 10 megás átlag letöltést wifin. 15 kábelen. Ha valakinek ezzel van problémája akkor fáradjon be a legközelebbi boltba és vásároljon egy AC-s routert :)
köszönöm a sok segítséget :) továbbra is figyelem a topicot. Kellemes Ünnepeket.

(#7440) Digidroid válasza smallmer (#7439) üzenetére


Digidroid
tag

Akkor megoldódott a problémád :)
Habár routerhez képest elég szép ára van :DDD

(#7441) kozmy


kozmy
őstag

Kissé tulzás ez az ár, éség így sem hozza a kívánt sebességet drot nélkül, hát f@xa.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7442) Pocok256 válasza kozmy (#7441) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez már sokban függ a háztól nálam 3 falon át hozza a 240mbitet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7443) Jazz válasza Kobak 27 (#7437) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Amit lentebb írt Mikulásbá, azt gondold át. Nagyon nem mindegy hogy g-sync vagy nem. (Asus-nál egy ilyen upgrade most 100+$ lenne). Továbbá a JT=970m vidkari, a JY=980m, a felára +90k Huf lenne.

Érdemes használni a keresőt is jobb felül, de belinkelem neked: [link]

free your mind

(#7444) smallmer


smallmer
őstag

kezd felidegesíteni ez a laptop. kezdem azt hinni, hogy egy trágya. ma bedugom az apple cuccaimat (ipad, iphone) és bármit akrok rámásolni egyből kifagy a program. nem mellesleg a balos usb-kben nem is érzékeli őket. fenomenális :(

(#7445) Pocok256 válasza smallmer (#7444) üzenetére


Pocok256
veterán

Apple cucc :D Itt van a baj :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7446) ->Raizen<- válasza smallmer (#7444) üzenetére


->Raizen<-
veterán

User error. ;]

(#7447) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7446) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Whehehe :D ;]

Az apple cuccokra úgy tekints ,hogy csak a saját márkás termékekkel fognak 100% működni.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7448) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Semmi gond,vesz az ASUS-hoz egy Macbook Air-t. :U

(#7449) Pocok256


Pocok256
veterán

Na ne szívjuk a vérét azzal nem lesz előrébb :R

Kérdés, hogy más eszközöknél is szórakozik a bal oldali usb rész vagy csak mac cuccokat nem szereti mert ha utóbbi akkor valami szoftveres mac es bibi.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7450) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

HELP!

Külső hangszórót kötnék rá és nincs hang. (2.0 Genius)
Ahova a fülest kell oda dugom és nem jó :/

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.