Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) matteo_szg válasza Darth_Revan (#7250) üzenetére


matteo_szg
őstag

A hibák tények, és olykor jogosak.

Viszont soha ne vonj le belőlük ilyesmi következtetéseket! Pláne, vásárlást befolyásoló döntéseket, mert 2 hónap múlva mérges leszel; már látom előre. :)
És akkor még ott van "Pascal refresh" jelzés...na de ennyit mára. :)

Egyébként GTX980 rulez, jó döntés volt ilyen notit rendelned.

jupiiii

(#7252) kornel1000 válasza Darth_Revan (#7248) üzenetére


kornel1000
tag

Igen ,hagy kívánnivalót maga után:)) Örülök ,hogy Ti is így látjátok . Expert szerint tökéletes.
Nagyon jól látod, az Lg harmadik generációs paneljének kellene benne lennie LP173WF-SPF3. De ebben a régi első generációs van , amit használtak G751-be is LP173WF4-SPD1. Gondolták Közép- Európába ez is jó, maradt még készleten belőle. Vicc.

(#7253) zolizozo80 válasza kornel1000 (#7252) üzenetére


zolizozo80
tag

Az lehet, de még az én majdnem két éves G751-em kijelzője sem néz ki így...
Szerintem kifogtál egy hibás darabot...a garanciázásához meg sok sikert...én Tévémmel küzdök (panasonic),
szerintük is tökéletes a képe...csak valahogy nem nekem..

(#7254) kornel1000 válasza thomasa (#7247) üzenetére


kornel1000
tag

Igen ,zavaró. Főleg mikor este használod. De játék közben sem a legjobb, fekete háttér alatt sárgás el színeződés van.

(#7255) Darth_Revan válasza kornel1000 (#7252) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amit most rendeltem gépet az nem ASUS, mégis LP173WF4-SPD1 panelt fog kapni az is.
Sokan még ezt használják, mert jó minőségű, jó az időzítése és G-Sync certified.
Mikor G751JY gépem volt, akkor tuti, hogy nem volt ilyen drasztikus backlight bleeding neki.

Notebookcheck-en van egy VY teszt, ahol a másik panelt kapta és ott panaszkodnak a lassú válaszidőre.

[ Szerkesztve ]

(#7256) Darth_Revan válasza matteo_szg (#7251) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Pascal refresh"

Talán a 2016-os ASUS akció a Bizalom program után az lesz, hogy az év végén a GTX980M idén vásárolt gépeknél ingyen fel lesz frissítve Pascalra? :DDD

Egyébként tetszik a GX700, de az irreálisan magas ár mellett 1 másik dolog is (nekem pl) ellehetetlenítette a vásárlást...mégpedig, hogy egy komplett bőrönd kell hozzá a szállításhoz! [link] Mint ahogy az AVGN is mondaná, What were they thinking? :D

(#7257) matteo_szg válasza Darth_Revan (#7256) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nyilván nem.

Majd lesz olyan, amihez nem kell a bőrönd és a dokkoló... ;)

jupiiii

(#7258) zolizozo80 válasza matteo_szg (#7257) üzenetére


zolizozo80
tag

És kb. mikor jön olyan....??? :))

[ Szerkesztve ]

(#7259) Darth_Revan válasza zolizozo80 (#7258) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Feltételezem a hűtést nem fogják áttervezni és a dolog annyiban fog kimerűlni, hogy nem lesz része a pakknak a tumor és külön is megvásárolható lesz.

Viszont még így is tuti hogy 1 misi környékén lesz a gép és ha csak nem módosít az ASUS a BIOS-on, akkor moddolt BIOS kell majd hozzá, hogy tumor nélkül is normálisan menjen :U

(#7260) matteo_szg válasza Darth_Revan (#7259) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na így pláne ne vonj le következtetéseket...:)

Soon, addig sajnos nincs több infó.

jupiiii

(#7261) Digidroid válasza kornel1000 (#7244) üzenetére


Digidroid
tag

Akkor te is kifogtál egy tuti darabot, Darth_Revan itt le is írja a hiba lehetséges okát. Ha jobban megnézed esetleg egy picit az ujjaddal megnyomogatod a kijelző káváját, akkor saját magad is észre fogod venni, hogy a panelt a zöld foltnál valami nyomja. Az egészben az a legfaszább, hogy emiatt később valószínűleg tönkre is fog menni :(
Nálam ez van benne: LP173WF4-SPD1
Egyébként a rendszer betöltése után is jól látható elszíneződéseket, garanciális hibának kell tekinteni,

(#7262) Digidroid válasza kornel1000 (#7252) üzenetére


Digidroid
tag

Ja, az enyém is az Experttől származik :))

(#7263) thomasa válasza Digidroid (#7262) üzenetére


thomasa
senior tag

"Ottan" csak a nagykerek és a csókosok vásárolhatnak :D

(#7264) Jazz válasza kornel1000 (#7244) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Hát ez kritikán aluli.

free your mind

(#7266) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Ma megkaptam a gépet reggel :) brutál jól néz ki. Most megyek az ssd-ért és telepítek is. Valamit érdemes beállítani rajta? Vannak olyan programok amik feleslegesek hozzá az asus driverek között? Esetleg BIOS UPDATE menjen rá? :) köszi

(#7267) Digidroid válasza thomasa (#7263) üzenetére


Digidroid
tag

Úgy értettem, hogy a kisker ahol vettem onnan hozta :DDD ami nekem minimum +50-70e plussz kiadást jelentett :W

(#7268) kornel1000 válasza Digidroid (#7261) üzenetére


kornel1000
tag

Talán a Tiéd egy fokkal jobb, de messze van az elfogadhatótól. Úgy gondolom mindig vannak hibás szériák amibe nem olyan minőségű alkatrészek kerülnek, mi pont kifogtuk. Különben van egy G751Jy is amibe ugyan ez a kijelző van ,és az tökéletes.

(#7269) marci123 válasza thomasa (#7263) üzenetére


marci123
csendes tag

Anno egy fórumtárs aki az expertnel dolgozott, pörgette a gépeket brutális jó áron.na azok voltak a szép idők.:D

(#7270) Mikulásbá válasza smallmer (#7266) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kikapcsolva tölteni legalább 3 órát!

(#7271) Pocok256 válasza Mikulásbá (#7270) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyszer már mondtam és írtam, hogy ez hülyeség :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7272) Mikulásbá válasza Pocok256 (#7271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha te mondod,akkor biztos úgy van,a gép könyvében azért vastagon szerepel! :U

(#7273) smallmer válasza Mikulásbá (#7270) üzenetére


smallmer
őstag

már arról írok, gáz, hogy bekapcsoltam? közben miközben írtál felraktam. vagy most is jó ha kikapcsolva töltöm. a másik a hangkártya. nektek is szarakodik a realtekes cucc? meg egy kicsit mintha "zümmögne" a bal alsó sarokban a hangszóró és semmi realtekes szoftvert nem találok

(#7274) Pocok256 válasza Mikulásbá (#7272) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem látom fizikai értelmét... se kémiailag se máshogyan...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7275) david5745


david5745
tag

Valaki felrakta már a 364.47 es VGA drivert nem okozott problémát ??? jelenlegi működik és nem akarom feleslegesen elrontani :)

(#7276) Mikulásbá válasza david5745 (#7275) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Feltoltam,no problemo.

(#7277) thomasa válasza Mikulásbá (#7276) üzenetére


thomasa
senior tag

És a legutolsó bájoszt?

(#7278) Mikulásbá válasza thomasa (#7277) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Érdemes és kell is-szerintem.

(#7279) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Tulajdonképpen ha valakit érdekel akkor már ez a legfrissebb driver:

Nvidia GeForce 364.51 beta WHQL driver

[link]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7280) makimakom válasza david5745 (#7275) üzenetére


makimakom
aktív tag

nem szabad feltenni! egyik ismerősöm is feltette és teljesen össze omlott a gépe. újra kellett telepítenie. :(

(#7281) smallmer


smallmer
őstag

Srácok nektek nem volt gond a hanggal? Az előző laposomon volt egy szoftver de ennél semmit nem találok és nagyon hülyén szól.

(#7282) Digidroid válasza kornel1000 (#7268) üzenetére


Digidroid
tag

Azért teljes sötétségben nálam sem olyan tökéletes a helyzet:

felülről nézve meg még durvább :(

(#7283) Mikulásbá válasza makimakom (#7280) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam minden az új driverrel,újra is indítottam már párszor a gépet.
Szerencsém van,de tényleg ilyen trágya,nem kell feltenni.Most már értem,miért nem jelezte az Experience a frissítést. :U

(#7284) Digidroid válasza smallmer (#7281) üzenetére


Digidroid
tag

Nálam az audo driver felrakta a MaxxAudio software-t

(#7285) thomasa válasza smallmer (#7281) üzenetére


thomasa
senior tag

Visszapörgetsz pár hónapot, ott egy leírás, hogyan kell a hangot pöpecül megcsinálni.

(#7286) smallmer válasza Digidroid (#7284) üzenetére


smallmer
őstag

Nekem semmi ilyen, felrakom a realteket, utána kéri, hogy indítsam újra és ha betölt a win, akkor megint bejön a telepítő. Lehet szoftver gond miatt hülye hangja? :)

(#7287) baro32 válasza smallmer (#7286) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Ne haragudj hogy beleszólok de elsőnek eltávolítja a régi drivert ujraidul és utánna azért indul el megint a telepítő mert akkor akarja az új drivert felrakni és utánna megint ujra indul a gép és akkor lessz kész. :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7288) smallmer válasza thomasa (#7285) üzenetére


smallmer
őstag

(#7289) Digidroid válasza smallmer (#7288) üzenetére


Digidroid
tag

Szerintem erre: 6326
Én ezt tettem fel: Audio_Realtek_Win10_64_VER6017576.zip :) Utána megjelent az asztalon az ikonja.....

(#7290) smallmer válasza Digidroid (#7289) üzenetére


smallmer
őstag

előtte egyébként neked is jelentkezett a hülye zümmögő hang? :)

(#7291) Digidroid válasza smallmer (#7290) üzenetére


Digidroid
tag

Huh... én zümmögést nem vettem észre, Először frissítettem a bios-t majd majd feltettem a win10-et + legfrissebb drivereket a weblapról, csináltam egy monitortesztet meg egy stressztesztet, majd mivel láttam, hogy hibás a kijelző ment vissza a dobozába. Ha lesz egy kis időm visszateszem bele az eredeti hdd-t és viszem vissza gariba. Majd szerviz után folytatom a programok telepítésével... Úgyhogy jelenleg nem is használom :(
Biztos, hogy a gép beépített hangszórója ad zümmögő hangot, illetve földelt konnektort használsz? Nálam az usb-s hangszórók szoktak búgni a lenovomnál, alig észrevehetően, de csak akkor ha terhelem a gépem.

(#7292) smallmer válasza Digidroid (#7291) üzenetére


smallmer
őstag

Tuti a hangszóró. De nem úgy vibrál ahogy a sima hangszóró, hanem mintha rezegne egy műanyag, vagy nem is tudom. Holnap mindent felteszek és ha úgy se jó akkor nyomok fel egy youtube videót. Kijelzőt mivel teszteled?

(#7293) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Acer predator. A hűtés elbukott a nyúzópróbán. :D [link]

(#7294) makimakom válasza Mikulásbá (#7283) üzenetére


makimakom
aktív tag

Addig jó amég nem történt semmi baj. :)
Ismerősöm megjárta vele sajnos. Még jó hogy nem frissítettem, mert nem örültem volna, ha mindent elvesztettem volna a gépről.
Nekem még 2 vagy 3-al előtti driver van fent, ezzel minden jól megy. Már bele untam a frissítésekbe. Lenovomon is még ez volt hogy az egyik driver folyton lefagyasztotta az egész gépet mikor elindítottam egy játékot. Azt hittem, hogy átvertek a géppel, akiktől vettem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#7295) smallmer


smallmer
őstag

Azt hiszem meg van a zümmögő hang okozója. Amikor hangosan megy rajta valami akkor a bal gomb a touchpad alatt elkezd rezonálni nagyon halkan. Nálatok nem jelentkezik ez? Pl ha a win feldob egy ablakot és ugye jön mellé a hang akkor is berezonál.

(#7296) Mikulásbá válasza smallmer (#7295) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szegeld oda,akkor nem fog mozogni. :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#7297) smallmer válasza Mikulásbá (#7296) üzenetére


smallmer
őstag

tűzőgéppel odanyomtam :D

(#7298) Mikulásbá válasza smallmer (#7297) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nyomj alá ragasztót,az legalább nem is látszik. :U

(#7299) Digidroid válasza smallmer (#7295) üzenetére


Digidroid
tag

Ép ezt akartam még mondani 6883 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7300) smallmer


smallmer
őstag

rendben :D beletörődtem. Most a wifivel szívok. Utorrentben wifivel 4-5 megával tölt csak (5ghz), ha a kábelt bedugom akkor megint 14 megával. valahogy a windows updateval nem lehet frissíteni a drivert? vagy hol tudnék keresni frisebb drivert a wifihez?

közben asszem megvan

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.