Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Mikulásbá válasza DLIVEKING999 (#7450) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Felugrott egy ilyen ablak?

(#7452) DLIVEKING999 válasza DLIVEKING999 (#7450) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Megoldottam! :D

A gépet pc helyett is használni fogom és amikor elmegyek itthonról akkor viszem magammal.

Jelenleg a pc-m helyett használom ,mert jóval erősebb a noti viszont ,most annyi helyem van,hogy élére állítva tudom használni(ideiglenesen) kikötve egy külső monitorra. (Majd holnap barkácsolok valamilyen állványt)

Teszteltem a gépet még normál pozicióban a Divisionnel Ultra és High beállítások között 50/60 Fps között mozgott a játék. Erre azt mondtam,hogy nagyon pöpec,de a proci 90c fölött is járt ez idő alatt,pedig kb fél órát játszottam vele.

Érdemes 90% lehúzni a teljesítményét,hogy ne melegedjen túl? Mert én nem tartom egészségesnek,hogy 90 fok fölött hajtom.

Kérdezem,hogy mennyire bírja ezt a hőfokott a gép élettartamilag?
Ha élére állítva/félig dőlve használom akkor lesz valamilyen negatív hatása a gépre?
A wifi a 100(10 mb/s letöltés)mb netből kb 1.6m tölt max.
Keresek egy megoldást arra,hogy ha itthon használom akkor a billentyűzeten valamilyen gomb megnyomásával elinduljon a rendszer,hogy ne keljen szétnyitni a gépet,ha csak itthon használom.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7453) ->Raizen<- válasza DLIVEKING999 (#7452) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gép nem tud normálisan szellőzni ha nem nyitod szét- :N

(#7454) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7453) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

De ott nem tudok semmilyen szellőző részről. :/

Minden esetre szétnyitottam,de eddig nincs semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7455) Mikulásbá válasza DLIVEKING999 (#7454) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A zsanér mögötti résznél és a billentyűzetnél megy be a levegő,majd az alaplap felső részéről alul fordul az alaplap alsó része felé,majd lép ki a gép végén a ventik felől.

[ Szerkesztve ]

(#7456) DLIVEKING999 válasza Mikulásbá (#7455) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Köszönöm az illusztrációt :)

Most szétnyitottam úgy,hogy ne terhelje nagyon a kijelző tartót.
Ez csak egy ideiglenes megoldás ,de sajnos az asztalom teljesen el van foglalva és mellette is csak egy 10x50 cm sávban van hely ami egy üres terület a pc ház felett.

Most a gépház fölött van a noti.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7457) smallmer válasza Pocok256 (#7449) üzenetére


smallmer
őstag

áááá :D macbook helyett vettem, csak egyszerűen kezdek besokalni a sok hiba miatt... :D

egyelőre csak az ipaddel és az iphone-al jelentkezett a probléma. most frissítek rajutok egy szoftvert és utána megpróbálom. az egér megy a balos usb-vel is, mást még nem próbáltam :)

(#7458) smallmer


smallmer
őstag

na megint egy hiba. a bal hátsó usb egérrel sem működik :W hihetetlen komolyan

(#7460) Mikulásbá válasza smallmer (#7458) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Legfrissebb BIOS van fenn?

(#7461) ->Raizen<- válasza Mikulásbá (#7460) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem igen, szóval már nem igen tud elromlani mert nincs mire frissíteni. :DDD

(#7462) smallmer válasza Mikulásbá (#7460) üzenetére


smallmer
őstag

igen. most újraindítottam és jó lett. viszont az apple cuccok még mindig nem jók :D holnap este ki tudom próbálni egy másik lighting kábellel, akkor jelentkezem :)

(#7463) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne,hogy ha egy idő után megadja magát az aksi akkor is fog menni a gép ,ha hálózatba dugom be?
Mert volt már olyan gép a kezemben ami nem volt hajlandó elindulni ,ha az aksija meghalt.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7464) Pocok256 válasza DLIVEKING999 (#7463) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha megadja magát az akksi akkor kicseréled és kész.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7465) Mikulásbá válasza DLIVEKING999 (#7463) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem halnak olyan könnyen az akksik. Mindig hálózatról használd,ha tudod,a gép majd gondoskodik az akku mozgásban tartásáról.Ha 2 év múlva is nálad lesz az a gép,az akku lesz a legkisebb gondod,szerintem.

(#7466) Digidroid


Digidroid
tag

Aksihoz kapcsolódóan lenne egy kérdésem. Nekem végig hálózatról ment, lényegében csak egy win10 telepítés plusz néhány tesztelést végeztem vele, mégis 1% akkumulátor elhasználódást ír rá az aida... tehát kb. 4-5 órát volt használva akkor is végig hálózatról. Ez mennyire normális, vagy ne foglalkozzak vele :F

(#7467) thomasa válasza Pocok256 (#7464) üzenetére


thomasa
senior tag

Kicserélteted, mivel beépített.

(#7468) Mikulásbá válasza Digidroid (#7466) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyém amikor megérkezett,már 1%-ot mutatott.Nem kell vele foglalkozni.

(#7469) Pocok256 válasza thomasa (#7467) üzenetére


Pocok256
veterán

kb 3-4 év után fog kipurcanni addigra gari sem lesz maga az akksi kiszedési kb 10 perc nem egy nagy was ist das.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7470) thomasa válasza Pocok256 (#7469) üzenetére


thomasa
senior tag

addigra már eladódik, gar idő lejárta előtt érdemes :)

(#7471) Digidroid


Digidroid
tag

Most teszteltem a hangját, hát azt kell mondjam igazuk vannak a többieknek, tényleg kicsit dobozos és ezen még a MaxAudio sem igazán segít, lehet később bejáratódik (viszonyítás képpen a jelenlegi gépemhez ezt használom: SP HF 150 Black kb. 1800 Ft-ért vettem, és azt kell mondjam szerintem jobban szól, de hát az a fránya fizika). Ráadásul az alján a mély el van tolva balra, és ez miatt olyan érzésem van mintha a bal oldal hangosabb lenne plusz elég rendesen berezonáltatja a gépet, gondolom emiatt zizeg másoknál a bal egérgomb, de még az ilyen gyenge minőségű ikea-s asztal is elég rendesen át tudja venni mint amilyen nekem van.
Visszakanyarodva az aksihoz az rendben van, hogy kb. 20 nap dobozában állás alatt kisütötte magát 100%-ról 80%-ra :F

(#7472) Pocok256 válasza Digidroid (#7471) üzenetére


Pocok256
veterán

soha nem 100% ra töltve kapod a gépet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7473) Jazz válasza Digidroid (#7471) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Használtad a Rog audio wizard-ot, és úgy van beállítva ahogy az összefoglalóban van írva?

"(viszonyítás képpen a jelenlegi gépemhez ezt használom: SP HF 150 Black kb. 1800 Ft-ért vettem, és azt kell mondjam szerintem jobban szól, de hát az a fránya fizika)"
Én ilyet használok [link] és meglepő módon jobban szól mint a laptop hangszórói. Nem is értem. :U

free your mind

(#7474) Digidroid válasza Pocok256 (#7472) üzenetére


Digidroid
tag

Már használtam, és fel volt töltve 100%-ra, csak közben 20 napot pihent a dobozában. Most mikor elővettem láttam, hogy lement 80%-ra.

(#7475) Mikulásbá válasza Digidroid (#7474) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez minden Li akkura érvényes,még egy teló is így viselkedik.

(#7476) Digidroid válasza Jazz (#7473) üzenetére


Digidroid
tag

"Én ilyet használok [link] és meglepő módon jobban szól mint a laptop hangszórói. Nem is értem. :U "
De gondolom nem 1800 Ft volt :DDD :))
Igen teszteltem a Rog audio wizard-al csak én a maxxvolume-t kikapcsoltam a basszust visszább vettem illetve a magasat 50-re állítottam mert a túl sok mély számomra inkább rontott az összhatáson, de elképzelhetőnek tatom, hogy más felületen másképp szól az alsó hangszóró miatt, valamint jellemzően mint a többi hangeszközöknél bejáratódás után valószínűleg javulhat a hangzás. Bár csodákra azért nem számítok...

Ui.:Egyébként te kertes házban laksz? :D

(#7477) Digidroid válasza Mikulásbá (#7475) üzenetére


Digidroid
tag

Oké, köszi az infót :R

(#7478) Jazz válasza Digidroid (#7476) üzenetére


Jazz
Topikgazda

És a Rog Audio wizard-ban az "Action" be volt kapcsolva? Csak ott normálisak a hangszínek.

Az csak vicc akart lenni.:) Arra akartam rávilágítani hogy pesze hogy jobban szól egy akármekkora hangfalszerű képződmény mint a laptop. Nem szabad összehasonlítani.

free your mind

(#7479) DLIVEKING999 válasza Jazz (#7478) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Milyen programmal/hol tudom beállítani,hogy ha tubró módra kapcsol a proci akkor ne menjen fel 3.6 Ghz-re csak mondjuk 3 Ghz-en legyen.

Lehúztam a processzor teljesítményt 95%-ra (2.5 Ghz) ,de szeretném,ha 3 Ghz tartaná.
A gpu-t mivel tudom húzni? Érdemes egyáltalán?
DDR4 es memóriát befogad a gép?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7480) Digidroid válasza Jazz (#7478) üzenetére


Digidroid
tag

Igen, egyébként az összeset végigpróbáltam, talán még az eq-val lesz érdemes kísérletezni, de már visszatettem a gyári hdd-t mert holnap viszem szervizbe, úgyhogy ez majd csak a jövő zenéje lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7481) Jazz válasza DLIVEKING999 (#7479) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Én nem nyúlnék a gpu-hoz. Meg minek. Egyenlőre best of top. Mindent elvisz.

DDR4-et nem fogad be.

Tedd fel a Hardware info-t. Ha nem babrálod a CPU-t akkor ugye látni fogod hogy ugrándozik ha az energia gazdálkoásban 5 és 100% között hagyod. Azon kívül hogy ott lekorlátozod a max-ot min-t, mást nem tudok. De biztos van rá progi a neten.

free your mind

(#7482) Pocok256 válasza Jazz (#7481) üzenetére


Pocok256
veterán

Intel extreme tunning utlityvel tudod szabályozni a cpu t messzemenőleg úgy ahogy akarod. Gpu pedig sajnos már most kevés, witchernél és division nél konkrétan összef*ssa magát ugyancsak nagyon kevés tombraidernél is sajnálatosan. Szóval kell a kraft maga a gpu bírja is +130 MHz en lazán lehet járatni és a memória is bírja, de e memóriáktól függ éppen mit raktak rá. :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7483) thomasa válasza Pocok256 (#7482) üzenetére


thomasa
senior tag

"witchernél és division nél konkrétan összef*ssa magát"
Hallottad, vagy tapasztaltad? Ha utóbbi, akkor küldenél printscreent fps értékekkel?

(#7484) Pocok256 válasza thomasa (#7483) üzenetére


Pocok256
veterán

Mindkét játék meg van minek printscreen itt tudod checkolni, nincs ezen semmi érdekes.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7485) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#7484) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 40+ fps minden, csak nem összefosás. :D

(#7486) DLIVEKING999 válasza Pocok256 (#7484) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Azért a játszható fps 60 körül szokott lenni,de nem számít ,mert így is bika a noti,viszont le kellett korlátoznom a turbó órajelét 3.4 re most kb 75c on tartja a hőfokot.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7487) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Nektek is van olyan,amikor teljesen sötét lesz a kijelző ,de a háttérvilágítása műdökik akkor a alul a szélén látni,fehér fény fátyolosodást?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7488) SkyS1gn válasza Pocok256 (#7482) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Division teljesen jó a normál csuszkákkal és a nv árnyék nélkül ultrán.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7489) Pocok256 válasza SkyS1gn (#7488) üzenetére


Pocok256
veterán

MAxról volt szó és a 40 Fps még mindig játszhatatlan :) Természetesen kompromisszumokkal minden működik, de itt nem erről szólt a vita :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7490) smallmer


smallmer
őstag

srácok a 211-es bios a legjobb?

(#7491) Jazz válasza DLIVEKING999 (#7487) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Igen. [link]

free your mind

(#7492) Jazz válasza ->Raizen<- (#7485) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Lásd [link] neki a 40fps "játszhatatlan" érték.:)

Az összetojja magát kategória nálam is az 5-10 fps. 25 jó. 40 tökély. (ha nem egy cs-ről beszélünk persze)

free your mind

(#7493) ->Raizen<- válasza Jazz (#7492) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ebben egyezik a véleményünk, maximális élsimításhoz minden játéknál, még mindig egy komoly asztali pc ajánlott. Visszafogott AA-val nekem minden megy ultrán. Szó sincs arról hogy a 980m-et bármi megfogná hiába hangoztatja ezt a srác. :D A max payne 1-et 5 fps-el toltam végig voodoo2 karival na az volt a majdnem játszhatatlan kategória.

[ Szerkesztve ]

(#7494) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#7493) üzenetére


Pocok256
veterán

Futtasd már ultran az Xcom 2 öt is kérlek.... Értem én, hogy bele vagy esve a gépbe és egyik szavaddal a másikat ütöd, de az ide jövő vásárlókat nem kéne félre vezetni. Ez a kártya a mostani csúcs játékokat már csak kompromisszumok mellett képes futtatni megfelelő sebességgel...

Az hogy neked az 5 fps meg a 20 fps megfelelő az a te dolgod, de minden teszter honlap és az emberek 99,999% a nak nem felel meg a szaggatás és a diavetítés így értelemszerűen az amit mondasz "Szó sincs arról hogy a 980m-et bármi megfogná" hazugság és a leendő vásárlók tudatos megtévesztése.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7495) Pocok256 válasza DLIVEKING999 (#7487) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen a képernyő (szemből nézve) bal alsó részén bevilágítás van ez típus hiba, majdnem mindegyik eszköznél megfigyelhető.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7496) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Frissült a Nvidia driver!

(#7497) thomasa válasza Pocok256 (#7494) üzenetére


thomasa
senior tag

Most vegye meg ezért az xcom2 játékot? Súlyos 15 ezrekbe kerül. Egyébként ajánlott gépigénye sokkal kisebb, mint 980m.
Apropó létezik ennél jobb kártya? :U
Kérlek ne gyere az sli-vel.

[ Szerkesztve ]

(#7498) Pocok256 válasza thomasa (#7497) üzenetére


Pocok256
veterán

Miért releváns, hogy létezik e vagy nem ?
Már linkeltem az oldalt ha nem hisztek nekem (én megvettem kijátszottam) akkor itt letudjátok checkolni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7499) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#7494) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én nem tévesztek meg senkit a játékok 99%a megy ultrán fhd-ban. ;) Amikkel én játszom az minden kivéve a stratégiai játékokat fps, tps, autós , kamion szimulátor, ezekkel nincs gond. Te illeted jelzőkkel a gépet, ha nem vagy megelégedve vele meg hangoztatod hogy kevés, akkor miért nem váltasz egy combosabbra? :D
Tévedni emberi dolog, de egy casual gamernek nem nagyon kell kompromisszumot kötni egy ilyen géppel az olyan emberek mint te a felhasználók nagyon kis hányadát teszik ki.

[ Szerkesztve ]

(#7500) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#7499) üzenetére


Pocok256
veterán

Te írtad:
"Szó sincs arról hogy a 980m-et bármi megfogná"
Értem szóval azzal hogy hazudtál előző postba (hisz most meg beismerted, hogy a játékok 99% a megy csak maxon... arról nem is beszélve, hogy azok a játékok nem mennek maxon amik újak...) és ha nem hívom fel a figyelmedet rá akkor az a hazugság továbbra is ott marad azzal nem tévesztesz meg senkit. Értem...

Szerk.:
Megvagyok elégedve a géppel mert kiszolgál, de a tények makacs dolgok nem kezdek el hazudozni valamiről csak azért mert birtoklom azt a tárgyat. A tény pedig, hogy a legújabb húzó címek már sok esetben gondot okoznak ennek a gépnek, és ez teljesen független atótl, hoyg megvagoyk e elégedve a géppel vagy nem. Ez tény és kész.

Szerk2:
Szóval egy gamer gépnél a gamer felhasználási kör szerinted ritka. Amúgy meg még mindig nem arról van szó, hogy én hogy használom a gépet és hogy nem, hanem arról, hogy mi a tény és mi nem ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.