Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Mikulásbá válasza Jazz (#7850) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#7852) DLIVEKING999 válasza Darth_Revan (#7840) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Köszönöm :)

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7853) thomasa válasza Jazz (#7844) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem is pattan, bekapcsolás után kb 1-2 perccel de csak egyszer. Mintha egy buborékos csomagolón kinyomnának egy bubit. Valahonnan hátulról jön, és akkor is, ha a füles be van dugva. Akartam már írni, csak annyira nem zavart. Akkor is csinálja, ha alvó után ébred. Nekem is egy ideje csinálja, valszeg driver csere óta, csak nem kötöttem össze a kettő eseményt.

[ Szerkesztve ]

(#7854) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Kérdés: Hozza a 751Jy esetleg a 752 az adatlapomban lévő masina teljesítményét? :U
/szerintem hozza, de biztosan jobban tudjátok :P /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7855) ->Raizen<- válasza L4mie (#7854) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 980m bőven gyorsabb.

(#7856) SkyS1gn válasza L4mie (#7854) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:N

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7857) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#7856) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

De bizony,erősebb a GTX 980M.

[link]

(#7858) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#7857) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Forditva értelmeztem a kérdést, ugy hogy hozza e az ő gépet a laposok teljesitményét.

Persze hogy erősebb a lapos! :K

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7859) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#7858) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hozza,sőt túl is szárnyalja.Nem?

[ Szerkesztve ]

(#7860) L4mie


L4mie
veterán

Köszönöm a válaszokat, :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7861) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#7859) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Persze simán.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7862) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Üdvözlet! Megosztanám hogy mit kellett csinálnom, hogy a wifit használva ne legyen laggtenger az online multiplayer játék. Nekem, csak ez a metódus működött, a routert is be kellett állítani.

Here is the fix I personally found and created after tinkering with my wireless adapter settings. It may or may not work for you. On win 8.1 I had issues with my wireless NIC dropping connections but never ping. The fix was to fiddle with adapter settings. So I decided to try again and here are my results. I posted this both on Lenovo's Discussion boards and Intel's Support Forum for the 7260AC wireless NIC. Hope it helps some of you!

Hey community! So i really hope you get a chance to read this:

Intel has been aware of the issue since the card was manufactured yet never did anything to resolve it. I had issues with this card on 8.1 as well but eventually fixed it. Again they appeared with Win10 but after two long weeks of struggling with these ping issues, I believe I have found a valid solution.

So here goes! This card is very fiddly when attempting to connect to home routers as it was created mainly for 5Ghz AC connections. What you essentailly need to do is update the 7260AC adapter from intel's website to the latest driver, 18.12.0.3 from here: https://downloadcenter.intel.com/download/25199/In (ensure you get the one that matches Win10's architecutre, for most of you, this means the 64BIT edition if you have a Lenovo Y50. It does not matter if you get the full Pro Wireless installer or just the small driver only version.)

Now after you install the driver, some of you will get a "limited connection", others will have it connect but be EXTREMLY SLOW or refuse to load web pages all together. This is because the card is not configured properly for your router because Intel are a bunch of idiots who cant write proper drivers to support older hardware.

(Note this will work with Win7, 8, 8.1 and 10 for Intel's 7260 and 3160 AC cards, and possibly work for other cards too)

So the solution:
1) Right click your wireless Icon, bottom left of Winows 10 taskbar (or 7, 8, 8.1)
2) Select "Open Network and Sharing Center"
3) Select "Change adapter settings", found on the left
4) Right click your wireless connection and select "Properities" (ensure you are doing this on the faulty wireless card and not ethernet or a different wireless adapter if you have more than one)
5) Select "Configure"
6) Select the "Advanced" tab and change these settings from the defualt to the ones I have indicated

- 802.11n channel Width for 2.4Ghz conenctions to 20mhz ONLY (Defualt is Auto)
- Prefered Band 2.4Ghz (Defualt is Auto)
- Roaming Agressiveness 1. Lowest (Defualt is 3. Medium)
- Wireless mode 802.11b/g (Defualt is 802.11a/b/g)

The first and last steps are MOST IMPORATNT. The first step, changing connections to 20mhz only stoped giving me "limited connetions" as this forces the antena to penatrate through walls. The last is what seems to have compleatly eliminated the ping spikes. It seems that Windows 10 was causing my connection to the router to defualt to the 802.11a standard which is slower and less reliable. Setting wireless mode to just b/g forced the card to only connect using the faster speeds. Setting it to just 'g' ensures the very fastest speed avaliable on 2.4Ghz routers with this card, however this will limit the compatibility when connecting to other roters that may be older. Either 'b/g' or just 'g' seem to have both elimiated ping spikes. I suggest to choose 'b/g' to allwow you to connect to diffrent conenctions, however, just 'g' seems to have worked fine with my home network.

Finally, to eliminate any issues from Windows 10 itself, make sure to disable P2P updates in your wifi settings. Open the Xbox app and sign in, go to settings and disable Game DVR. Open wifi settings and disable auto connecting to wireless hotspots. And finally, if you are not using any bluetooth devices, turn off bluetooth in Windows 10 settings so the wireless card has less interference to deal with.

Now I can finally go back to CS:GO without crazy lag spikes ruining the game. Not to mention finally not be afraid of having these spikes occour during a competitive match. I've played a couple games with this fix and have not noticed the spikes like before. Luckily fixed it before the 30days came to a close and saved my rank from dissappering in game.

Happy gaming guys! Really hope this helps.
- Scotty McLean, CS:GO MGE.

(#7863) Mikulásbá válasza ->Raizen<- (#7862) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mehet az összefoglalóba is. :U

(#7864) ->Raizen<- válasza Mikulásbá (#7863) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A routerbe, csak erre állítottam át: Wireless mode 802.11b/g

A windows update menüpontnál lehet letiltani, hogy p2p töltögessenek a gépről. Xbox felületén belül pedig lehet tiltani a Game DVR-t. Ez utóbbi beállításához ms reg kell.

https://downloadcenter.intel.com/download/25199/In Ez a wifi driver kell, újabbal nem működik normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#7865) Jazz


Jazz
Topikgazda

Itt van a legújabb realtek audio driver. 7796. Valaki letudja innen szedni? [link] A 113Mb-os verzió kellene.

Nekem nem engedi. Microsoft update katalógus. Csak explorerre engedi. De hiában, nem jön. Másnak se?
Berakom a kosárba, és amint a kosárra kattintok "hiba lépett fel a webhelyen".

http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=6.0.1.779

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7866) gerner1 válasza Jazz (#7865) üzenetére


gerner1
veterán

adtam volna link -et, de nem jó ... sorry

[ Szerkesztve ]

(#7867) thomasa válasza ->Raizen<- (#7862) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez egy hihetetlenül faintos írás, de az elején nem vetted észre, hogy véletlenül angolra váltottál, és onnantól teljesen elveszítettem a fonalat :))

(#7868) Jazz válasza gerner1 (#7866) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Azért köszi.
Közben találtam más megoldást:

ftp realtek
usern.: spcust
pw.: hwwk758z

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7869) Jazz válasza Jazz (#7868) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Na, a legújabb driverrel faja. kop kop. De marha nehéz volt "beszerezni".:)
A realtek public oldalán is csak egy nagyon régi verzió van.

(#7853) thomasa:
próbáld ki ezzel, és a registryt itt is át kell írni (összefoglaló). Majd indítsd újra.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7870) ->Raizen<- válasza thomasa (#7867) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Leforditom a lényeget.

(#7871) Mikulásbá válasza Jazz (#7869) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem szarabb lett,nincs basszusom. :F

(#7872) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Szerencsére a rendszer visszaállítása működött.

(#7873) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én nemigen fogok erről a driverről frissíteni,ezzel marha jó a hang,főleg játék alatt a robbanások,stb.

(#7874) Jazz válasza Mikulásbá (#7871) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Lehet csak visszaállt az alapra a max audiod. Nekem van basszus ugyan úgy.

Nekem ezzel a legújabbal teljesen megszűnt a pattogás (kop kop). Nekem ez mindennél többet ér.

Amit az összefoglalóban írtam driver, az az első win frissítésig működött csak tökéletesen. A klasszikus pattogás pl. youtube tekerés közben továbbra sem volt, de random, néha csak úgy pattan egyet miközben mondjuk böngésztem, vagy olvastam.
A tök kuss szobában ez marha idegesítő volt. Megint hallasz valamit, megint.....ahh.

free your mind

(#7875) Mikulásbá válasza Jazz (#7874) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem nem pattogott eddig sem.

(#7876) Jazz válasza Mikulásbá (#7875) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ne engedd hogy lefrissüljön a win.:)

Ja és ezzel az új driverrel a "multimedia"-s Maxxaudio szól jobban. Klasszisokkal jobban mint az action. (az előzőnél fordítva volt)

free your mind

(#7877) Mikulásbá válasza Jazz (#7876) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kikapcsolni a WU-t??Most csak viccelsz,ugye!

(#7878) Jazz válasza Mikulásbá (#7877) üzenetére


Jazz
Topikgazda

:Y Ahogy érzed. Inkább bele se menjünk.:) [link]

Olyan a basszus hogy beleremeg a ház.:) [link]

free your mind

(#7879) Mikulásbá válasza Jazz (#7878) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most már nekem is,zenével és játékkal próbáltam.
Amit az előbb írtál,hogy multimédiában szól jobban,nem is próbáltam-de mindegy,mert a mélynyomóm meg se mozdult.Aktion-ra állítva,felvettem a basszust is külön,az equalizert is állítottam,semmi.
Szóval marad a régi driver,nálam ez a jó.

[ Szerkesztve ]

(#7880) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok srácok. Tegnap este óta én is beléptem a klubbotokba:

http://www.digiprime.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=48209

Két kérdésem lenne külön-külön írom, hogy ne legyen lányregény. Biztos jól elküldtök melegebb éghajlatra. 1 dolog nem akar leesni :F :F :F mégpedig a TURBÓ MÓD.... hogy az hol... vagy mi.... vagy.... Na....mondom van 1 asztali Asus PC-m elég jó vas, van hozzá 1 szoftveres tunning program, bazi nagy piros gombbal: TURBÓ MÓD: bekapcs és a proci láss csodát beállítástól függően 10-20-30-40% "ugrik". A másik a szomszédom, szintén asztali PC, szintén Asus régebbi típus....BIOS:.... TURBÓ MÓD bekapcs, beállítástól függően: 10-20-30-40% "ugrás".....Na igen az a kérdésem hogy itt mi a retek van. Hogy lesz nekem az alap 2.50 ből 3,70??? Lehet hogy volt már róla szó, de ne haragudjatok, dolgozom és nincs időm (idegem) visszaolvasni 10 000 hozzászólást. Ha lenne rá valaki nagyon megköszönném... :R

[ Szerkesztve ]

(#7881) Djatis válasza xyvz2 (#7880) üzenetére


Djatis
senior tag

Automatikusan megy a dolog! Alapjáraton 2.5Ghz-n megy a proci de ha erőforrás igényesebb alkalmazást érzékel akkor feljebb kapcsol.
Ezt hívják Intel Turbo Boost Technology-nak!
Semmi dolgod csak használd!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#7882) xyvz2 válasza Djatis (#7881) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi szépen, megnyugtattál. :R :R :R És külön 1 nagy köszi, a gyors válaszért. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7883) L4mie


L4mie
veterán

752 miben jobb a 751-nél, DDR4 ? oké, 6xxx proci tudtommal nem tud sokkal többet a 4xxx nél.
többi cucc látszólag ugyanaz, VR kritika szerint vágja a csuklót és durva a káva.
hűtésben vajon jobb?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7884) xyvz2


xyvz2
tag

Akkor jön az ígért második kérdés, 1 nagy BIG THX-ért :F , bár kicsit off de láttam hogy többetek is szintén a digiprime-ban vásárolta a gépét. Kérdés 2: kaptam hozzá 1 ajándék gamer egeret....ajándék egérnek ne nézd a fogát :DDD ...szóval ilyen:
http://www.digiprime.hu/laptop-kiegeszitok/2117-c-tech-akantha-gm-01--elado
... Na nem is annyira gagyi, mintha 2 x annyira az lenne,de tényleg egész használható ajcsi,-lenne-ha... win10 pro alatt működne rendesen, de a szoftvere nem mükszik, megjelenik de 1 fagyott "kocka", nem él semmi a beállítások csili-vili képén, tehát nem lehet személyre szabni,(szín, dpi, macro, stb) akinek van ilyen, vagy kapott ajándékba a gép mellé: valami 5lete esetleg ??? Termesztetésen a cseh oldalról letöltöttem hozzá mind az 1 driver-jét....

[ Szerkesztve ]

(#7885) SkyS1gn válasza L4mie (#7883) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Proci, DDR4 ram, Nvme SSD, kinézet... kb ennyi.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7886) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hm, ügyes ez a modder gyerek, emiatt az új kinézet miatt kénytelen vagyok megint végigvinni a crysis-t. :D [link]

(#7887) wanted5 válasza xyvz2 (#7884) üzenetére


wanted5
őstag

ajándékozd tovább, te meg vegyél magadnak egy normális egeret

(#7888) Mikulásbá válasza xyvz2 (#7884) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az az egér addig jó,míg a kukáig érsz vele.Bedőltél a parasztvakításnak.
De megnézném azt a digis laptopot. :U

[ Szerkesztve ]

(#7889) xyvz2 válasza Mikulásbá (#7888) üzenetére


xyvz2
tag

Elhiheted hogy nem az egér volt a fontos a laptop vásárlásnál, csak gondoltam ha már adták kipróbálom...persze hogy nem 1 igazi gamer egér, 2dekás fos, műanyag, de amiért kipróbálnám hogy inkább patkány mint egér... azaz bazi nagy, az én kezem meg hát mint 1 teniszütő.... :DDD Szóval azért lehet el lettünk volna kb 2 napig....

(#7890) Digidroid válasza xyvz2 (#7884) üzenetére


Digidroid
tag

Én balkezes egérfelhasználó lévén, ki sem bontottam azt az egeret ;]

(#7891) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Pörög rendesen a laptop venti alatta. :D

[ Szerkesztve ]

(#7892) thomasa válasza L4mie (#7883) üzenetére


thomasa
senior tag

Én a 2-esen nincs már VGA csati.

(#7893) xyvz2


xyvz2
tag

Skacok HELP PLS!!!!!! :W :W :W Hogy lehet FULL HD-s TV-re kirakni úgy a noti képép, hogy ne csapja le a sarkokat... HDMI vel összekötöttem, ugye a G751-est, meg a samu TV-t, full hd-s mind a 2, gondoltam milyen jó lessz....csak lenne mert a szélek kilógnak a tv-ből pedig a tükrözésnél mind a kettőnél uaz a felbontás van beállítva....mi a f....t kel be-át állítani hogy tényleg full saroktól sarokig mind a a 2 képe jó legyen :F Kérlek ha valaki tudna segítsen, hiszem majdnem ezért vettem a laptopot vagyis hát csakis ezért, hogy a nappaliban a tv-n World OF Tank-ozhassak....????? Kicsit nagy érvágás lenne(ssz) ha nem sikerül.. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ megőrülök S.O.S S.O.S S.O.S PLEASE?????????

[ Szerkesztve ]

(#7894) L4mie válasza xyvz2 (#7893) üzenetére


L4mie
veterán

Valszin egyik 16:10 másik meg 16:9
megoldást nem tudom :S

jaja ahogy matteo mondja, szerintem lehet állítani az arányt, minimálisan torzul, de nem grafikus munkát végzel rajta szóval tökmind1 :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7895) matteo_szg válasza xyvz2 (#7893) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nyugi...

TV menüben 16:9 overscan vagy ilyesmi. Panasonic TV-knél így szerepel ez a menü.

Illetve nem árt megnézni, hogy a GeForce driverben van-e valami olyasmi, hogy scaling. Radeonoknál a GPU scaling bepipálása megoldja ezt.

jupiiii

(#7896) xyvz2 válasza matteo_szg (#7895) üzenetére


xyvz2
tag

Oksa, köszi szépen, 1 megvan, a tv beállításában ki lehet"húzni" a képernyőt hogy egyforma legyen....big thx érte. Viszont akadt 1 másik nagy baj :W :W :W , Net, film, minden ok, DE elindítottam a World Of Tankot ami a laptopon 75 fps-el megy max beállításokkal, de a tv-n csak 20 és a laptop kijelzőn is visszaesik 20-ra :W :W :W nem értem mit b...ok el??? gondoltam hogy 2 képernyőt hajt a gép felezi az fps-t, de hiába nyomtam win+P-t és csak a tv ment nem ment fel az fps... PLS Újra HELP Lééégysz mert így van egy 5K-s levélnehezékem ???!!!! : :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#7897) Pocok256 válasza xyvz2 (#7896) üzenetére


Pocok256
veterán

Biztos többen segítenének neked, ha a forumot nem kifestőnek használnád pls vegyél vissza a szmájlik tengeréből mert eszméletlen zavaró :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7898) xyvz2


xyvz2
tag

Ok bocs, csak az ideg....nekem sem tetszenek. Most már ott tartok hogy mióta összedugtam a tv-vel, és leválasztottam, azóta már a simán csak a notin is csak 20 fps el megy a wot....tegnap este még nem volt összedugva, kipróbálva a tv vel 75 el ment, mi állítódhatott el?

(#7899) vandor01


vandor01
őstag

GL752-es joaron az Edigitalban! 255eft

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7900) xyvz2


xyvz2
tag

Srácok megvan a megoldás, leírom hogy ha más is így járna ne kerüljön infarktussal kórházba, és ne keljen keresgélni,tarhálni, könyörögni a megoldásért, esetleges brutálius "színes emoji-kal",szóval a baj az volt azért esett le a WOT-ban az FPS-szám, mert nem volt teljesen feltöltve az aksi: kb 20%-on volt (figyelmeztetés nem volt !!!! ) szóval takarékos üzemmódba helyezte a gép magát, és a teljesítményt legalábbis megfelezte, de inkább harmadolta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.