Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) DLIVEKING999 válasza Mikulásbá (#7699) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

WIN 8.1 PRO Usb-ről.

Eddig jó volt mindig,csak gondolom speciális a formázása az ssd-nek és ezért szívok most.
Sajnos nincs itthon olyan gép ami befogadná az m2 ssd-t és azt tudnám formázni. :/

Más rendszerem nincs.

Szerintem holnap elviszem valamelyik számtech boltba aztán szégyen szemre rakatok velük rá egy rendszert. :W

Semmilyen bootolható cuccom nincs csak a win telepítő.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7702) baro32 válasza DLIVEKING999 (#7701) üzenetére


baro32
aktív tag

Esetleg még annyit megpróbálhatnál hogy a BIOST reseteled (vissza állítod a gyári állapotába) és utánna csak a BOOT menüt állítod be : 1.CD és 2.HDD vagy SSD beállításra.
Nem kell megijedni evvel nem teszel tönkre semmit hátha így elindul utána.
Egy próbát megérne szerintem.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7703) DLIVEKING999 válasza baro32 (#7702) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat mindenkitől. :)

Holnap elmegyek egy barátomhoz aki vágja ezt az "új" bios-t és majd holnap rakunk rá egy win10 et.
Sajnos nekem a tudomány megáll a win telepítésnél,és a rendszeren belüli probléma megoldásnál.
A bioshoz annyira nem értek sajnos. :/

De holnap szerintem kiokítanak. :D

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7704) Jazz válasza DLIVEKING999 (#7697) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Előzetes a lenti íráshoz:
Ha nem akarod, vagy nincs lehetőséged UEFI-s telepítőt létrehozni, a diskpart-al akkor is rendbe tudod tenni a partíciós táblát. Aztán a win onnantól a telepítés során tudja formázni olyanra amilyenre szeretné. (Én kali linux alatt formázgattam az ssd-t anno, de hiába látta a linux, a win sehogy, pedig elméletileg a partíciós tábla és minden más rendben volt. Majd a diskpart-al meglehetett oldani. Kiemeltem neked a lényeget.

Először is telepítsd UEFI módban. Ehhez Rufus-al létrehozod az UEFI telepítőt [link].

Ha nem látja a meghajtót UEFI-be való telepítés során: (és a Bios sem)
Vagy Legacy-ban indítsd a telepítést, vagy újra kell inicializálni a meghajtót(csak a partíciók törlése nem elég) és GPT partícióstílus/séma kell. Legegyszerűbb parancssorral, amit telepítőlemezről is indíthatsz (amikor bejön az első ablak, az a nyelvi beállítgatós, akkor SHIFT+F10), DISKPART és enter, aztán add ki az alábbi parancsokat:
LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X a HDD-d sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN
EXIT
Bezárhatod a parancssort, folytasd a telepítést (GPT esetén több segédpartíciót is létre fog hozni automatikusan az OS, de ez rendben is van.)

- GPT partíciós sémát nem lehet XP alatt létrehozni!
- Az újabb G751 gépeken semmit nem kell állítani bios-ban. CSM enable alapból enélkül nem is jelennek meg a bootolható eszközök. Sok opció nincs is ami a "nagy" leírásokban van, Fast boot sincs pl. Secure alapból disable. Key esetén kell enable.
- A G751-ben nincsen UEFI-s felület! Csak a sima Bios-van ne is keresse senki. Semmilyen bill. kombináció nem működik. Ebből kifolyólag nem is lehet belépni UEFI felületre!
- A bootable disk-nél csak bootolható eszközök vannak, üres partíció tábla nélküli nem jelenik meg!
- Partíciós tálbát pl. live linux alatt gparted-el lehet létrehozni.
- Vagy a win telepítés előtt a nyelvi beállításnál Shift+F10, majd parancssorba: diskpart. List disk. Select disk "x". (X=törölni kívánt meghajtó száma). Majd clean=visszavonhatatlanul töröl minden adatot a kiválasztás alatt lévő meghajtóról! Exit.
- Újraindításnál Esc-et kell nyomni! Ott választható hogy UEFI-s pendrive-ról bootolás vagy mondjuk sima pendrive-ként.

- Futtatás: msinfo32, itt lelehet ellenőrizni hogy legacy-ban vagy UEFI-ben fut-e a win.

UEFI-ben durván 8sec alatt bebootol a win-em, SSD-vel.

Ezen felül van fanatikusan részletekbe menő leírás is: [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7705) DLIVEKING999 válasza Jazz (#7704) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ mindenki nevében. :)

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7706) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Uraim,

Nálatok előfordult már, hogy elkezdett villogni a képernyő? Játszottam most maxon vagy 2 órát a WoW-al, totál megfájdult a fejem, és mikor kicsit felálltam a gép elől hogy kinyújtózzak, akkor ahogy visszanéztem láttam, hogy konkrétan villog a képernyőm. Letettem ALT+Tab-al, de a háttérképnél is látszik. Szerintetek ilyenkor mi a teendő?
Eddig ilyet nem csinált.

Illetve most nézem, hogy a 120megás netemből ismét csak 10 megát hajlandó használni. Korábban volt már ilyen problémám, egy driver-csere + finomhangolás megoldotta, de ahogy nézem megint előjött a hiba, pedig semmit nem változtattam.

[ Szerkesztve ]

(#7707) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#7688) üzenetére


->Raizen<-
veterán

(#7708) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem.
1db 8GB-s modul van a gépembe (Samsung) de sehol nem találok ilyen típusú memóriát. Ha Kingstont teszek még bele az mennyire lesz gond?

(#7709) SkyS1gn válasza Xeon7 (#7708) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semennyire, figyelj oda hogy a V, a timing és a sebesség (Mhz) egyezzen.

Nekem ez van benne +8.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7710) Xeon7 válasza SkyS1gn (#7709) üzenetére


Xeon7
aktív tag

:R :R :R
Még egy kérdés, melyik a legjobb progi amivel ezeket ki tudom nézni?

(#7711) kozmy válasza Xeon7 (#7710) üzenetére


kozmy
őstag

Egy Aida64 progival is kitudod olvasni

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7712) vincevega válasza Xeon7 (#7708) üzenetére


vincevega
csendes tag

Ja és a feszültsége sem mindegy, 1.35 V-os memória kell ebbe a gépbe!

Welcome to the mindfuck

(#7713) Digidroid


Digidroid
tag

Na kicserélték a panelt a gépemben, nagyon fasza lett :D
Viszont két apró kifényesedés keletkezett a tetején, szerencsére csak erős fényben és alapos átvizsgálással lehet észre venni :(
Az új panel:
[L:/dl/upc/2016-04/11/39767_pm8zd2c7hsbwmvrt_05_resize.jpg](IMG:/dl/upc/2016-04/11/39767_pm8zd2c7hsbwmvrt_05_resize.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Előtte
Azt azonban meg kell jegyeznem, hogy HDD-ről kész pokol ezt a gépet használni, boot idő a szervíz által frissen feltett rendszerrel 80-90 sec. amíg SSD-ről kb. 8-10 sec. jelszóval :))

[ Szerkesztve ]

(#7714) makimakom válasza ->Raizen<- (#7707) üzenetére


makimakom
aktív tag

te milyen programot használsz az alulfeszeléshez? én most az intel utility extreme-vel húztam lejjebb, de játék közben megint kifagyasztotta az egész gépet, nem tudom mi baja lehet. :S peddig jó dolog mert nem melegedett annyira gép.

[ Szerkesztve ]

(#7715) ->Raizen<- válasza makimakom (#7714) üzenetére


->Raizen<-
veterán

xtu intel extreme tuning utility.. nagyon nem mindegy mennyire viszed lentebb a feszt... ahány kocka annyi érték amit bír.

(#7716) makimakom válasza ->Raizen<- (#7715) üzenetére


makimakom
aktív tag

pedig én is azt használom, olyan sokkal nem vettem lejjebb. :(

(#7717) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7715) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Az nem elég ,ha csak a max órajelet húzod lejjebb?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7718) PPeti1986


PPeti1986
tag

Ma leadtam „G751JY/JT notebook G-SYNC bővítés.” hibaleíással. Meglátjuk mennyi idő és pénz lesz az előzetes árajánlathoz képest.

(#7719) Fiddy


Fiddy
tag

Sziasztok.

Ezzel mit tudok csinálni? :F

képernyő

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#7720) ->Raizen<- válasza PPeti1986 (#7718) üzenetére


->Raizen<-
veterán

30-40k körül lesz.

(#7717) DLIVEKING999 A hűvösebb működéshez nem, azzal nem csökkentesz feszültséget...

[ Szerkesztve ]

(#7721) gerner1 válasza ->Raizen<- (#7720) üzenetére


gerner1
veterán

34-35e +Céfa a G-sync bővítés, önmagában. Korábban linkelte valaki a részére küldött hivatalos választ (visszakereshető) . Ez alulról karcolja a 60-at. Nekem ennyit nem ér, pedig a tőlünk nyugatra alkalmazott 95-110 Euro -s díjat, még bevállaltam volna én is....

(#7722) gerner1 válasza gerner1 (#7721) üzenetére


gerner1
veterán

..... - #7360 -a hsz. ~39e+ABCDEfa + az egyebek ....

(#7723) PPeti1986


PPeti1986
tag

Ő rosszul járt a G-sync bővítéssel.

(#7724) PPeti1986 válasza ->Raizen<- (#7720) üzenetére


PPeti1986
tag

Kaptam előzetes árajánlatot 39e + áfa

(#7725) makimakom válasza gerner1 (#7721) üzenetére


makimakom
aktív tag

Ennyit nekem sem ér sajnos.

PPeti1986: ezért is nem akartam bele menni, nehogy így járjak utána, hogy valamit elsz*rtak benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7726) ->Raizen<- válasza PPeti1986 (#7723) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez aztán a zsíroskenyér downgrade! ;] :C

(#7727) thomasa válasza ->Raizen<- (#7726) üzenetére


thomasa
senior tag

De G-synces lett, azt akart :D

(#7728) ->Raizen<- válasza thomasa (#7727) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jól gondoltam akkor, hogy azért a funkcióért alaplapot kell cserélni...

(#7729) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7728) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Nem valószínű,szerintem valamelyik okos csak le akarta húzni. :)
Én azt mondom,hogy a Gsync nem ér ennyit. Persze jó lenne ,de 40 ezer :O
Akkor már elgondolkozok egy komolyabb gsynces monitoron(jó tudom,hogy 200 felett kell keresni ,de akkor is)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7730) Jazz válasza Fiddy (#7719) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Gari. Mióta ilyen? És mennyi idős a géped?

free your mind

(#7731) Fiddy válasza Jazz (#7730) üzenetére


Fiddy
tag

Másfél éves a gép és egy hónapja vettem észre :(
Körülbelül mennyi idő alatt tudják megcsinálni ?

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#7732) SkyS1gn válasza PPeti1986 (#7723) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Aztakurva! :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7733) Digidroid válasza Fiddy (#7731) üzenetére


Digidroid
tag

Én 2016.03.29.-én adtam le az fixdirect-hez, és 2016.04.07-re lett kész.

(#7734) PPeti1986


PPeti1986
tag

G-Sync update rog forumról:

UPDATE 6 (Apr 13, 2016)
After further discussion, it's confirmed that there's a shortage of i7-4710HQ and i7-4720HQ CPUs. The i7-4750HQ CPUs are in stock and all current G751 G-SYNC models selling on the market do indeed come with i7-4750HQ. The actual performance between i7-4710HQ, i7-4720HQ and i7-4750HQ is very minimal, this is based on actual real application benchmark test results. The user shouldn't notice any major difference during gameplay between the 3 CPUs.

We're going offer the i7-4750HQ for those who want to have the G-SYNC upgrade done now, but for those who prefer to wait for the i7-4710HQ/i7-4720HQ motherboards to come back in stock, we'll have our service team contact you again when they're back in stock. Please note at this moment in time there's no ETA on when the i7-4710HQ/4720HQ models will be back in stock. For other users who have the versions with i7-4860HQ or i7-4870HQ, these two model motherboards are also currently out of stock and we'll also have our service team contact you once they're back in stock.

A memo will sent to all regions to notify them of this update and to have them make sure that all customers are clearly notified that in order to continue with the upgrade now, they'll need to give consent that they accept the i7-4750HQ CPU version as replacement.

(#7735) thomasa válasza PPeti1986 (#7734) üzenetére


thomasa
senior tag

És most magyarul :R

(#7736) ->Raizen<- válasza thomasa (#7735) üzenetére


->Raizen<-
veterán

i7 4750-el kapják vissza a gépet azok akik beadják szervízbe g-sync kérelem miatt. Lehet nyilatkozni, kéred e úgy, vagy vársz a konfigoddal megegyező alaplapra.

(#7737) SkyS1gn válasza PPeti1986 (#7734) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7738) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Nálatok, hogy viselkedik az aksi? Mert kicsit furcsállom, hogy lényegében alig volt a gépem használva akkor is végig hálózatról (igaz közben volt szervizben illetve tegnap ment 2-2,5 órát aksiról), gyakorlatilag még egy épkézláb rendszer sincs összehozva, mégis 2%-os elhasználódást ír az aida :F
Valamint az mennyire normális, hogy minden cpu mag valamint a gpu 38-40°C-os egyedül a pch dióda 60°C
mégis folyamatosan 2500-al teker a venti. Régebben mintha néha lekapcsolt volna, lehet azért van mert éppen tölti az aksit? Mondjuk én a hdd susogását is elég faszául hallom :DDD

(#7739) ->Raizen<- válasza Digidroid (#7738) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ennél a gépnél soha nem kapcsol le az egyik venti, itt nincs passzív üzem, a gtx 980 is direktbe van bekötve, az igp a procinál meg tiltva van. A jobb oldali venti szokott csak lekapcsolni.

(#7740) thomasa válasza Digidroid (#7738) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez normális.

(#7741) SkyS1gn válasza ->Raizen<- (#7739) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Francot, lekapcsol mind2 venti ha eléggé lehül, nekem csinálta már, ilyesztő de egyben cool feature.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7742) Pocok256 válasza SkyS1gn (#7741) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt alairom én is mikor ripityara volt szedve a gépem és felkapcsoltam tesztelni azt hittem elszurtam valamit mert mindkét venti álldogált.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7743) ->Raizen<- válasza SkyS1gn (#7741) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkór a winyót hallottam. :D

(#7744) WZP válasza PPeti1986 (#7718) üzenetére


WZP
aktív tag

Magyarországon mik ennek a feltételei, és hova adható le ? Részleteznéd légyszives ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7745) Jazz válasza ->Raizen<- (#7739) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Úgy van bekötve a CPU hőcső hogy egy ág el van ágaztava a GPU-ra is.

Ennek az a lényege, hogy egy picit a GPU-t is mindig hűtse, ha alig van használva, de valemennyire még is van. (Windows 3D effekt, vagy hardware decoder HD film....).
És közben elég csak egy ventinek mennie.

free your mind

(#7746) Pocok256 válasza Jazz (#7745) üzenetére


Pocok256
veterán

Így néz ki pontosan én magam csináltam :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7747) thomasa válasza Pocok256 (#7746) üzenetére


thomasa
senior tag

Tehát a bal oldali a GPU?

(#7748) Pocok256 válasza thomasa (#7747) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen. Meg ott vannak a vramok.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7749) PPeti1986 válasza WZP (#7744) üzenetére


PPeti1986
tag

"Az ASUS lehetőséget kínál Önnek egy, az Ön notebookjában elvégezhető egyszerű átalakításra.

A bővítés után a notebook alkalmas lesz az úgynevezett G-SYNC technológia nyújtotta előnyök

kihasználására.

Az átalakítás költsége, az előzetes kalkuláció alapján 39000,-Ft+Áfa

Az átalakítás ideje várhatóan 5-10 napot vesz igénybe.

Az átalakítás csak garanciális termékekre elérhető, ezért kérem figyelmesen olvassa el a

szervizszolgáltatás feltételei menüpontot. Amennyiben a készülék bármilyen okból nem

felel meg a garanciális javítás követelményeinek, az átalakítás sem végezhető el.

A készüléken tárolt adatokról feltétlenül adatmentést kell végezni, a fődarab átalakítás

miatt nem garantálható a meglévő operációs rendszer működőképessége.

Az átalakítás menete:

Amennyiben ajánlatunk elnyerte tetszését, kérem regisztrálja a készüléket az ASUS RMA

oldalán ( https://eu-rma.asus.com/pick_eu/h/ ).

A hibaleírásban az alábbi megjegyzést kell feltüntetni:

„G751JY/JT notebook G-SYNC bővítés.”

Az egész folyamat csak a készülék szervizbe jutását követően tud elindulni, és az átalakítás

teljes időtartam alatt itt kell lennie.

A beérkezést követően egy hivatalos árajánlatot fog kapni rendszerünkből, amit írásos

formában vissza kell igazolni. ( Az árajánlat összege várhatóan nem fog eltérni az előzetes

árajánlatban közöltektől. ) A szükséges alkatrészek beszerzése csak az elfogadott árajánlat után

indítható el.

A készülék garanciális ideje nem változik, de az átalakítást követően a módosított készülékre

fog vonatkozni.

Köszönjük, hogy igénybe vette szolgáltatásunkat.
"

(#7750) PPeti1986 válasza PPeti1986 (#7749) üzenetére


PPeti1986
tag

"A készülék garanciális ideje nem változik, de az átalakítást követően a módosított készülékre fog vonatkozni." - ha fő komponenst cserélnek (pl: alaplap ) akkor elvileg változni kellene a garancia időnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.