Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Grózi válasza Migirimigiri (#6500) üzenetére


Grózi
veterán

Szerintem addigra már nem lesz kapható,maximum használtan.És hova essen már az ára? 250-300K-ért tejfölös doboz anyagú,sz@r hűtésű,940M(max. 950) vga-val rendelkező notikat kapsz 17'3-ban és Ips nélkül...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6502) Darth_Revan válasza Migirimigiri (#6500) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A g751 gpu hutese nagyon jo, de a cpu hutes eppen, hogy csak throttling szint alatt tudja tartani a homersekletet igazan nagy terhelesnel.
Ezert lenne jo latni, hogy ezen mennyit javit a G752VY-ban a vapor chamber (VT-ben nincs).

(#6503) Jazz válasza Darth_Revan (#6502) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Akkor ott valami egyéni probléma lesz.
CPU stress tesztrel alig akar 80° fölé menni, pedig már mióta futtatom. Ráadtam a furmarkot (mivel egy hőcső a gpu-tól megy a cpu hűtőhöz) de így sincs nagyon változás. Na most elérte a 85°-ot nagy nehezen, és a venti még csak félgőzzel forog 2800-at.

free your mind

(#6504) Jazz válasza Jazz (#6503) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ennyi. Akár mit csinálok, CPU 80°-on, GPU 70°-on, full stress teszten, itt beállt. Venti meg félgőzzel pörög 2800-at. Gyári paszta. Nincs hűtőpad se (minek).

free your mind

(#6505) Darth_Revan válasza Jazz (#6504) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jol latom, hogy csak 53%-os a gpu terhelese?
Ha nincs gpu terhelve akkor a cpu-nak 100% terheles mellett is 80C alatt a normalis ertek ennel a gepnel. 80- 90C-hez kozeli erteket akkor er el a cpu, ha tisztesseges terhelest kap a gpu is (pl Battlefield 4 alatt).

Olyan jatek alatt ami cpu es gpu-t is terheli, 90C kozeli erteket er el a cpu es ezen paszta csere sem segit. Aki nem eri el ezt a homersekletet az vagy nem jol csinal valamit vagy direkt nem akarja eszrevenni.

Ha hiheto a teszt amit talaltam a VY-rol, akkor hala a vapor chambernek, akkor 80C alatt marad mar a cpu es nem kozeliti meg a throttling erteket.

[ Szerkesztve ]

(#6506) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Szoval eddigi tapasztalat es G752VY teszt alapjan 2 valasztas van Asus eseteben GTX980M teren:
a G751JY es a G752VY.
Elobbi olcsobb, de nyaron igazan komoly jateknel modding/undervolt nelkul eppen, hogy nem throttlingol, mig az utobbi jelsntosen dragabb es teljesitmeny teren csak minimalisan jobb, de cserebe jobb a hutesrendszer es nem kell throttling miatt aggodni.

[ Szerkesztve ]

(#6507) Jazz válasza Darth_Revan (#6505) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem jól. A print screen-hez lekellett küldeni a tálcára a Furmark-ot, ekkor leesik a load 50%-ra.

A BF terhelése messze meg sem közelíti egy prime95+furmark együttes terhelését.

A CPU hűtője szippant némi hőt a gpu-ról, a háromból egy ág ide is el van vezetve.

Ezért nem kell hogy forogjon a gpu venti "asztalozás" közben.:)

free your mind

(#6508) Jazz válasza Darth_Revan (#6506) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A 751-nél sem kell throttling miatt aggódni. És ha por belepi a 752-őt, annak a hűtése ugyan úgy csak a töredéke lesz egy új gépének.
Nem véletlen hogy pl. laptopszalonnál ingyen, de évente kötelező elvinni a gépet tisztításra ha az extra ingyen garancia időt igénybe akarod venni.

Azt honnan veszed hogy jobb a hűtése? Tesztet láttál már róla? (nem szarkazmus, komolyan kérdezem). Én még nem találtam, érdekelne. Azt tudom hogy vapor csamber meg ilyenek, de kérdés hogy a mínusz 1kg meg a marketing mögött mi a valóság.

Ha azt mondod hogy a BF3 az ultimate teszt, és jobb mint egy full cpu+gpu együttes stressz teszt, lehet kipróbálom. Nem lennék meglepve, ha több óra után is ilyen 70-70 fok körül lenne a cpu gpu. :)

free your mind

(#6509) Darth_Revan válasza Jazz (#6508) üzenetére


Darth_Revan
veterán

[link]

BF4 alatt sem menne mindig 90C kornyeken, de vannak pontok, ahol a cpu es gpu kihasznaltsag is 90% koruli, na ekkor nyaron mar nagyon kozel tud kerulni a throttlinghoz.

[ Szerkesztve ]

(#6510) Pocok256 válasza Darth_Revan (#6509) üzenetére


Pocok256
veterán

Halkan megjegyzem a throttling határ 87 fok afölött kezd el visszavenni. Ettől függetlenül még nekem sem volt olyan hogy ténylegesen visszavett volna a gyári orajelebol max a turbot nyomta ki.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6511) Jazz válasza Darth_Revan (#6509) üzenetére


Jazz
Topikgazda

BF4-et akartam írni, csak már nem tudom hol tartunk (bf2 volt az uccsó nálam :) ).

Azt tény hogy nem mindegy hogy 16°-os vagy 36°-os szobában ülsz, de ha elő is fordul(hat) a throttling közeli állapot, az akkor is csak egy közeli állapot lesz, és még mindig üzemi hőmérséklet, és még mindig nem throttlingol.

Az asus lényege szerintem pont az hogy olcsó (csak jó példányt fogjál ki). A 980m-nek a felára a 970-hez képest +90k. Ezzel szemben 752+970m +100k-val drágább mint egy 751+980m. :F A 752+980m meg mennyi lesz, +200k?
600-700k-ért már kapsz Schenker U706-ot. (Asztali cserélhető 6700k CPU, 980m MXM-es cserélhető vidkari, és burtál jó hűtés messze jobb mint az asus vagy a 2millás alienware. Ha csak annyit mondok hogy a TDP 90W-os asztali CPU-t 60°-on tartja, eltudjuk képzelni.

A videón ahogy nézem a max venti fordulatszám 4000 volt? Akkor az süvít mint az állat. 751-en nem megy 3200 fölé. Így nem nagy tudomány jobb hűtést csinálni.:)
Aztán ott a lényeg, a pontszám. Az általad linkelt videóban 752: 8300 firestrike. 751: 8500 (nekem legalább is). Na most ilyenkor mi van. Tök ugyan az a gép. És +200k.

Ha meg pasztázol mert miért ne, és nem akarsz garival rizikózni, megveszed a diamond ic 24-et, odaadod a szervizesnek, kifizeted az óradíjat, aztán max. 10k-ból kijössz. És akkor is -190k-nál vagy, és a talán már a hűtésed is jobb.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6512) PPeti1986 válasza Jazz (#6508) üzenetére


PPeti1986
tag

azaz "ingyen" 6900 Ft volt :)

(#6513) Jazz válasza PPeti1986 (#6512) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ezt jó tudni.:)

free your mind

(#6514) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok ! AZ lenne a kérdésem hogy szerintetek mi lehet a baj ? A laptopot biosban beállítottam honnan bootoljon és újraindításkor nem kapcsolja be a képernyőt, állandóan újraindul. (asus rog 751J)

(#6515) cut válasza sputyi70 (#6514) üzenetére


cut
aktív tag

biosba be tudsz lépni?

134 piros pötty :)

(#6516) sputyi70 válasza cut (#6515) üzenetére


sputyi70
aktív tag

sajna nem. nem kapcsolja be a képernyőt. gombok világítanak,de egy idő után kikapcsol.:(

[ Szerkesztve ]

(#6517) cut válasza sputyi70 (#6516) üzenetére


cut
aktív tag

sajnos valószínű újra kell írni a biost... :(
Én már jártam így, régi g75 notimmal.

134 piros pötty :)

(#6518) sputyi70 válasza cut (#6517) üzenetére


sputyi70
aktív tag

esetleg tudnál adni valami linket ahol látnám,hogy hogy kell usb-ről frissíteni? vagy másként kellene?

(#6519) kozmy válasza sputyi70 (#6518) üzenetére


kozmy
őstag

Dugj rá egy monitort, hogy úgy ad-e képet.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6520) sputyi70 válasza kozmy (#6519) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Sajna nem. Nem tudom mi fax lett vele. Egy egyszerű telepítést akartam csinálni,azt összefo...a magát? Nem hiszem el!! :W Nem megy a SSD-se. Nem világít a HDD led sem.

[ Szerkesztve ]

(#6521) cut válasza sputyi70 (#6520) üzenetére


cut
aktív tag

usb ről nem lehet újraírni. :(
Szét kell szedni hozzá. Ha garis, akkor csak a szervízbe tudod megcsináltatni, kb 2-3 nap.
Mindent ments le a hdd-ről, mert azokat törölhetik.
Egy hozzáértő, kb 15 perc alatt megcsinálja, de akkor ugrik a gari... :(

134 piros pötty :)

(#6522) sputyi70 válasza cut (#6521) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. Garis,de persze nem találom a garijegyet akkor amikor szükség lenne rá. :W

(#6523) kozmy válasza cut (#6521) üzenetére


kozmy
őstag

Nekem akkor csinálta ezt, hogy nem adott képet a saját kijelzőjén mikor fel raktam az OP-rendszert, le csuktam a kijelzőt és újra fel nyitottam és nem adott képet, ki lőttem külső monitorra, és azóta jó nem vacakol.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6524) gerner1 válasza sputyi70 (#6522) üzenetére


gerner1
veterán

Nézd meg ezt , és olvasd el a comment -eket. Amennyiben mégsem járnál sikerrel így, akkor nincs más, mint szétszedni a gépet annyira, hogy az akku csatlakozóját le tudd húzni az alaplapról, illetve a cmos tápellátó gombelemet is. Sajnos ugyanis nincsen reset lehetsőség..... Majd vársz 2-3 percet, míg mindent elfelejt. Utána összerak és próbál ...
Persze minden default -on lesz, tehát néhány dolgot újra be kell állítanod a bios -ban...

A legtöbb helyen az olvasható, hogy túlnyomó többségben ez segít, müxik.

Ezen kívül választhatod a garis hibaelhárítást, ahogy már mások is javasolták ...

(#6525) sputyi70 válasza gerner1 (#6524) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi. Ezen a címen bejelentettem. Egyszerűen nem értem mi lett vele :F Ilyet még nem láttam pedig jó pár lapost csináltam már. :(

(#6526) WZP válasza gerner1 (#6524) üzenetére


WZP
aktív tag

Mennyire lehet szétszedni gari vesztés nélkül ? Hol, és milyen módon van védve a gari ? matrica, festék ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6527) gerner1 válasza WZP (#6526) üzenetére


gerner1
veterán

Jó kérdés.... Én saját felelősségre, a sájátomat a billentyűzettől megtudom szabadítani úgy, hogy odáig egyetlen "warranty void..." matrica sincs. Így már elérhető mindaz, amit feljebb leírtam. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy olyan megfelelő, pontos méretű csavarhúzóval lazítom-húzom az összes csavart, hogy azokon nagyítóval se látszódjék nyom. Tehát nincsen "elnyírás" , bevonat sérülés, stb....

Az biztos, hogy az enyémen az összes hűtőbordán van matricavédelem, tehát amíg garis, addig én is hivatalos szervízben fogom újra pasztáztatni, ha majd kell.... Egyenlőre minden patent, hőmérsékletek szempontjából .

(#6528) kozmy


kozmy
őstag

Én már szedtem szét és sehol egy matrica vagy lefestett csavar.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6529) thomasa


thomasa
senior tag

(#6530) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Olyannal talalkozott mar valaki, hogy rendszeresen nem akar jol bekapcsolni a G751?

Ertem ezalatt, hogy latszolag minden oke vele, de a kijelzo fekete marad. Nincs lefagyva, mert siman tudom a billentyuzet vilagitast is allitani.

Az utobbi 1-2 hetben tapasztalom ezt, pedig szavalyosan van leallitva.

Most is hosszan megnyomtam a kikapcsolo gombot (mert sokszor csak ha ilye kinyomom akkor indul be jol), erre bejott a kepernyo. WTF?

Az ikonokat atrendezte... Nekem a ket szelen vannak, de behuzta a jobboldali sort kozepre. Mintha elsore valami alacsonyabb felbontast akarna beallitani vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6531) NTonee válasza ForRedGlory (#6530) üzenetére


NTonee
veterán

Nekem is pontosan ugyanígy kezdődött, minden tünet ugyanaz sajnos. Rossz hírem van, a vga haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#6532) thomasa válasza NTonee (#6531) üzenetére


thomasa
senior tag

A vga driverrel van a gond. Megnéztem a Windows üziknél. Remélem hamarosan orvosolják.

Nekem akkor csinálja néha, ha alvóba teszem, majd később felnyitom a gépet. Elindul látszólag, de fekete marad a képernyő. Ilyenkor nyomok egy kikapcs-bekapcs-ot, és visszajön a kép.

(#6533) NTonee válasza thomasa (#6532) üzenetére


NTonee
veterán

,,Nekem akkor csinálja néha, ha alvóba teszem"
ő kikapcsolja a gépet!
Egyébként a drivernek mi köze van ahhoz, hogy a bios posztolása sem jelenik meg neki kijelzőn? :F A driver csak a windows betöltésétől működik, előtte nincs driver.
Ráadásul szó szerint ugyanazok a tünetek, mint amikor nálam megfeküdt a vga. A márkaszerviz cserélte is volna 125ért, de inkább KillHatesre bíztam, ahol rework-öt kapott.
A 361.43-as nv driver ettől függetlenül szar, ez kétségtelen. Nálam is okozott nagyon furcsa anomáliákat, érdemes az előzőt visszatenni.

[ Szerkesztve ]

(#6534) baro32 válasza NTonee (#6533) üzenetére


baro32
aktív tag

Ne haragudj hogy belekontárkodok de már rég a 361.60 Hotfix drivert használjuk.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6535) NTonee válasza baro32 (#6534) üzenetére


NTonee
veterán

Én csak 361.43-at látok az nv oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#6536) ForRedGlory válasza NTonee (#6533) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem örülnék neki, ha a VGA döglene. Remélem csak szoftveres anomális, mert egyébként tök stabilan fut a gép játék közben. Semmi fagyás eddig. :(

(#6534) baro32: Most kíváncsiságból meg akartam nyini a GeForece Experience szoftvert a tálcáról. Erre kis gondolkodás után kitalálja itt nekem, hogy nincs telepítve. Azt hiszem fel kell néznem nvidia oldalára, mert ez a fosch semmire nem jó.

(#6537) gézu válasza NTonee (#6535) üzenetére


gézu
őstag

GeForce HotFix driver 361.60

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#6538) thomasa válasza NTonee (#6533) üzenetére


thomasa
senior tag

Mondom alvóból ébresztem, azaz a windows már be van töltve. A hibajelenség az ugyanez, amit írt. Egyébként a hibaüzenetben látom, hogy a driver dobta el magát.

Érdekes, ezt az új drivert nem látja még a geforce experience frissítés.

(#6539) NTonee válasza thomasa (#6538) üzenetére


NTonee
veterán

Én értem, hogy mit írsz, de akkor már nem ugyanaz, mint az ő problémája. Neki kikapcsolt állapotból nem indul be a vga.

(#6537) gézu: kíváncsi lennék, vajon milyen megfontolásból nem teszik ezt közzé a letöltős oldalon

(#6536) ForRedGlory: nekem is jól futott, amikor épp beindult. Aztán egyszer csak... :( Remélem, hogy megúszod, de sajnos sosem volt szoftverfüggő a gép bekapcsolásakor jelentkező fekete képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#6540) thomasa válasza NTonee (#6539) üzenetére


thomasa
senior tag

Igen, ez már elgondolkodtatóbb. Én csak arra világítottam rá, hogy ez a hibajelenség más állapotban is bekövetkezhet ugyanilyen módon.

(#6541) Pocok256 válasza NTonee (#6539) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ha beszarik akkor gari :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6542) kozmy


kozmy
őstag

Driver frissítésnél érdemes az elözőt le szedni vagy lehet rá hajtani ahogy az experient leszedi.?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6543) NTonee válasza Pocok256 (#6541) üzenetére


NTonee
veterán

Igen, 2éven belül semmi baj nincs, ezért van a gari. 2év + 2hetes géppel viszont nekem elég nagy szopó volt. :U

(#6544) Jazz válasza NTonee (#6533) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Neked alienware vagy clevo van? Cserélhető MXM karis?

free your mind

(#6545) Jazz válasza ForRedGlory (#6536) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Mennyi idős most a géped? Bizalom gari?

free your mind

(#6546) ForRedGlory válasza Jazz (#6545) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Novemberben vettem, szoval bizalom program aktiv. Mondjuk ettol fuggetlenul ne legyen mar baja egy 2 honapos gepnek. :(

Mindegy, tesztelgetem aztan meglatjuk mi lesz. Remelem nem kell vele szervizbe rohangalni, mert nincs masik gepem.

(#6547) Jazz válasza ForRedGlory (#6546) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Örülj neki ha baja lesz. Ingyen gép.:)

Nekem ez a driver van fent. 361.43. Próbáld meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6548) thomasa válasza Jazz (#6547) üzenetére


thomasa
senior tag

Azért ezt ne vedd készpénznek, ide még nem írt olyan, aki pénzt kapott volna.

(#6549) ForRedGlory válasza thomasa (#6548) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én sem fűzök hozzá sok reményt :D

Most tiszta telepítéssel feltettem a 361.43-at (mondjuk az is volt előtte), erre fel a kijelző fényereje kiakadt... Maxon van folyamatosan, hiába próbálom módosítani. Megyek is aludni, sok volt ez a jóból mára.

(#6550) kozmy


kozmy
őstag

Szent meg győződésem, hogy az asus bizalom egy paraszt vakítás, valamit úgy is kitalálnak, hogy ne keljen vissza adniuk a pénzt és még a gép is marad az usernal.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.