Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) marci123 válasza kozmy (#6450) üzenetére


marci123
csendes tag

Link

Instalnál a jelszó:nabfat

(#6452) Pocok256 válasza kozmy (#6448) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó az csak https miatt sír tovább kell menni és kész :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6453) marci123


marci123
csendes tag

Szerintetek a gyári g751-esemből a pcie 256gigás ssd-m mennyiért adhatnám el?

(#6454) wanted5 válasza marci123 (#6453) üzenetére


wanted5
őstag

én nem adnám el, mert a garancia csak azzal érvényes, ha jól tévedek

(#6455) kozmy válasza marci123 (#6451) üzenetére


kozmy
őstag

Köszi a linket :K Gondolom telepítésnél az NVIDI Gpu-t kell kiválsztani :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6456) cut válasza wanted5 (#6454) üzenetére


cut
aktív tag

tévedsz, hdd, ssd, nélkül is garanciális a gép... :R

134 piros pötty :)

(#6457) Curse


Curse
tag

Üdv!

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat újra pasztázással kapcsolatban.
G751jy-m van(14 hónapos) aminek a hőfokai mostanra már aggasztóak voltak.

Cpu: 93° Gpu: 86° Fan rpm: 3600 ---Ezeket az értékeket 3 óra Fallout 4 alatt produkálta 23°~24°-os szobában,természetesen ultrán minden 1080-ba.

Szereztem a Cooler Master EU Store-ból új Mastergelt.(Cooler Master Mastergel Maker Nano a becses neve)
5-6 óra munka után nagytakarítás újrapasztázás megtörtént.

Cpu: 81° Gpu: 76° Fan rpm: 2900 - :Y Ugyanaz volt minden körülmény!

Asszem megvan az új csodapaszta. :D

U.I.:Nem-nem buktam a garanciát a G750-el ellentétben(azt is újrapasztáztam anno) itt nincs gari plecsni a cpu borda csavaron.

(#6458) Matt9270


Matt9270
csendes újonc

Hivatalosan is boldog tulajdonosa lettem egy G752VT-nek, brutális srácok ennél f...ábbat még életemben nem láttam, pár nap teszt aztán ha van rá igény leírom a tapasztalatokat :R

ASUS G752VT

(#6459) vandor01 válasza Matt9270 (#6458) üzenetére


vandor01
őstag

GRATULA!!! :C

Na es most akkor ez honnet? MM? kulfold?
Johet a tapasztalat a pontos spec etc et etc

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6460) gerner1 válasza vandor01 (#6459) üzenetére


gerner1
veterán

:)

(#6461) SkyS1gn válasza Curse (#6457) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem AC-MX4 van de biztos sokat dobna rajta nekem is. Akkor aztmondod garivesztés nélkül leszedhető?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6462) -Alvin-


-Alvin-
tag

Lehúzott rókabőr de lesz 980mx 1664 cuda 104 texturázó vs 980m 1536 cuda 96 textúrázó.
Ja meg 970mx bár az talán annyira nem lényeges...

WCCFTech (angolul)
[link]
iponos
[link]

Nvidia ennyi chipet gyártott volna még le? :D

(#6463) WZP válasza -Alvin- (#6462) üzenetére


WZP
aktív tag

Rókabőrnek talán túlzás hívni. Ez gyakorlatilag egy notebookosított desktop GTX 970 lesz, ami azért akár 10-20% is tud verni a 980M-re.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6464) Curse válasza SkyS1gn (#6461) üzenetére


Curse
tag

Szerintem 5-6 de lehet még többet is javulna a hőfok.
Biztos hogy nincs garijegy a csavaron,több külföldi fórumon is leellenőriztem mielőtt nekiálltam.
Mindenhol ugyanez volt a tapasztalat,gariragacs nuku. :D

[ Szerkesztve ]

(#6465) SkyS1gn válasza Curse (#6464) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sosem értettem ilyen kaliberű notebookok, vga-k szintjén miért ilyen semmirevaló noname pasztát használnak.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6466) Matt9270 válasza vandor01 (#6459) üzenetére


Matt9270
csendes újonc

MM szóval az ami ott van :D

ASUS G752VT

(#6467) Curse válasza SkyS1gn (#6465) üzenetére


Curse
tag

Ezen énis sokat gondolkoztam.
Angol meg USA shopokban(itt-ott :D) legalább lehet kérni pasztacserét mielőtt megveszed,sőt USA-ban még plusz bordát is építenek be ha van rá lehetőség és kéred.

(#6468) gerner1


gerner1
veterán

Érdekesség ....

Tegnap vettem egy wireless gamepad -et -és lőn világosság- ..... - tökéletesen üzemel az optikai meghajtó melletti portban (tehát bal oldalon) az usb jeladója! Nem dobál le, nem lép ki-be, stb. Most kipróbáltam egy wireless egérrel is, és az is tökéltesen működik!

Ugyan ebben a portban, pendrive, hdd, stb .... - továbbra is eldobálja, ahogy eddig is. Most kezdem azt gondolni, hogy esetleg direkt van így. Azért, hogy közvetlen az optikai drive mellett ne lehessen az optikai drive -ot akadályozó módon használni semmit. Jelenleg ez tűnik kézenfekvő magyarázatnak, de lehet, hogy tévedek....

[ Szerkesztve ]

(#6469) SkyS1gn válasza gerner1 (#6468) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt a magyarázatot totál hülyeségnek tartom :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6470) cut válasza gerner1 (#6468) üzenetére


cut
aktív tag

Sajnos biztos nem így van. :( Nekem a hdd és a pendrive, tökéletesen működik mindenhol. (G551JW)

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#6471) bprubin


bprubin
tag

Már rendelhető állapotban van a g752vy:

(#6472) Darth_Revan válasza bprubin (#6471) üzenetére


Darth_Revan
veterán

32Gb ram? Minek?!
Jatekhoz 16Gb boven eleg...kb 30e Ft-ot ki kell fizetni plusszba olyanert amit egyetlen jatek sem hasznal ki es max epeen novelesre jo :(

Remelem szoftver teren a legrisebb lesz gyarilag rajta, hisz a megjelenes ota mar tobb bios es vbios frissites is kijott :U

(#6473) kozmy


kozmy
őstag

Terhelés alatti hőfokokra lennék kíváncsi

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6474) gerner1 válasza SkyS1gn (#6469) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kizárt, de azért mégis csak kérdéseket vet fel.... Pendrive, hdd, stb... - csak abban a portban nem müxik megfelelően, viszont wireless egységek igen ... Illetve, lehet még más külső egység is müxik, de eddig ezeket próbáltam.

(#6475) gerner1 válasza cut (#6470) üzenetére


gerner1
veterán

Bár neked külön nem jeleztem, de G751JY -ról van szó.......

(#6476) vandor01 válasza bprubin (#6471) üzenetére


vandor01
őstag

OK.. faszentos :) ... de hol kinel rendelheto? :Y

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6477) DarkDeer válasza gerner1 (#6468) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én folyamatosan a bal oldali USB portokat használom a 3.0-ás pendriveommal és 3.0-ás mobil merevlemezemmel és tökéletesen működnek. Semmi megakadás vagy eldobálás nincs napi használat mellett.
Szerintem nálad valami egyedi géphiba lehet.

(#6478) Jazz válasza SkyS1gn (#6465) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nekem GPU stress teszt-en (FurMark) 78°-on 3000-es fordulatnál stabil a rendszer.

Nem hiszem hogy a gyári pasztával baj lenne. Inkább az lehetett, hogy neki majd 1.5 év alatt telement porral a lamella belső fele. Azt kitakarította. A paszta csak másodlagos. Ennyit számít az új vagy használt gép.

Bár nem tudom hogy milyen verziójú gépet kaptam, de nekem a GF experience is mint a villám, betölt. :B

free your mind

(#6479) kozmy válasza Jazz (#6478) üzenetére


kozmy
őstag

A paszta miensége igen is sokat számit. Nekem gyári pasztával 40-42 fokról indult a gép, paszta cserével 35-37. Hozzá tenném új gépről ban szó.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6480) Jazz válasza kozmy (#6479) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Amiről te beszélsz az ±5°. Itt viszont 95°+ izzásról volt szó.
(Nekem gyári paszta is olyan mint amit utoljára írtál. Lehet egy olyan sorozatból kaptam, ahol már nem 1 filléres, hanem 1.1 filléres pasztát használtak.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6481) kozmy válasza Jazz (#6480) üzenetére


kozmy
őstag

Lehet :)

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6482) Pocok256 válasza Jazz (#6480) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én már az enyémmel nem merek játszani XD (mármint komolyabb gamekkal witcher 3 és társai) Olyan poros... kifújás nem segít majd ripityomra kell szednem és úgy kitakarítani.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6483) vandor01


vandor01
őstag

a ket nem ajanlott uzlet... de mar van skylake alapu Asus GL 752/552

mondjuk ezt az arat kisse tulzasnak erzem :)
lehetne belolle venni 2db i5-s 4th genest :)

i7 Skylake

i5 4.th

Na de ez eleg baratsagos ar... igaz radium.. es meg fel kell oltoztetni :) min +60e

[link]

:C

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6484) Jazz válasza Pocok256 (#6482) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Én meg nem tudom mivel játszak.:) (Korábban se volt időm rá, gépet se ezért vettem, de még is csak kikéne próbálni mit tud a gép...). Feltettem a Crysis 3-at, megcsodáltam milyen szép, aztán 5 perc után kiléptem. Végül magamra erőltettem, eljutottam a jungelbe nőtt NY-ig, aztán mikor taposóakna kerülgetős rész jött, nem bírtam tovább.:) Tiszta gagyi gyerekes, arcad-jellegű full lineáris, vezetett...ááá nem is jellemzem.
A hangulatos játékok már kihaltak? HL1, RA2.
Mondjatok pár jó játékot.:)

free your mind

(#6485) Jazz válasza vandor01 (#6483) üzenetére


Jazz
Topikgazda

"Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GTX 960M"
No akkor rakjuk csak össze. 360-ért kapsz egy ilyen egyszerűsített egykörös hűtésű low gamer 960M-es gépet.
430-ért meg 980m-es G751 top gamert. :R

(#6468) gerner1:
Nekem nincs semmi baj a baloldali portal sem. Sőt, az OS-t is onnan telepítettem, pen drive-ról onnan bootoltam, bios, live linux, minden tökéletesen látta.

(#6458) Matt9270:
Hajrá, várjuk a tapasztalatokat.:)

free your mind

(#6486) Pocok256 válasza Jazz (#6484) üzenetére


Pocok256
veterán

Witcher 3 kicsit nehéz elkezdeni, de utána beszív és soha többet nem enged. Viszont ha kijátszottad egyszer akkor utána minden játék gagyi lesz rövid lesz és ocsmány grafikájú lesz :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6487) vandor01 válasza Jazz (#6485) üzenetére


vandor01
őstag

persze lehet menni a csillagos egig az arakkal ott a tumoros cucc!
1.6M na az aztan gizda :) kis gurulos börönd azt hajra :) :)

ha 4th genes cucc kellett volna?
már vehettem volna! ujszeru hasznaltat felöltöztetve 4 kiloert...
valamilyent majd veszek ép pont mit kivanok meg :)

ott van a Lenovo Y700 ugyanez a spec:
17" 8gb ram 6th genes proci 960-as VGA = 370-ert....
valszeg egyiknek sincs 100%os hütése de Asusban van CD/DVD...
de mar abban sem vagyok biztos az aztan szukséges és fontos

kézbe veszek 3-4tipust aztan majd eldöntöm...
egy G752-st is megneznék.. figyelem a teszteket
lehet a vegen egy economy : VL-st veszek? :) :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6488) Jazz válasza vandor01 (#6487) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Főleg hogy semmi érdemi különbség a 4th 6th vagy ddr3 ddr4 között.:)

free your mind

(#6489) marci123 válasza Jazz (#6488) üzenetére


marci123
csendes tag

Többet ér szerintem megvenni az én gépem, ha az árakat nézem :D

(#6490) Matt9270


Matt9270
csendes újonc

Első napok véleménye, a gép (G752VT) Witcher 3 mellett minden Ultra beállítás (élsimítás stb teljesen maxon, egyedül a hairworks off) 42fps cpu gpu 65-70fokon egy óra alatt, a G-Sync isten király nagyon sokat dob a játékokon, a kijelző atom jól néz ki (színek stb) a noti kinézetre még 10x jobban néz ki mint a képeken pedig azokon se kutya, build quality nagyon jó, billentyűzet eszméletlen, a track pad egy "ok" de nem rossz, az egész igazából hihetetlenül jó, hangszóró jobban adhatná a mélyet bár még nem nagyon állítgattam a sonic bass studióban semmit. Win 10-nek vannak bajai a programoknál (ez az egyetlen negatívuma a notinak) de ez full szoftveres probléma szóval nem okolhatom miatta a hardvert ami viszont eszméletlen jó, életem eddigi legjobb vétele volt. Asus bizalomra regisztrálva és elfogadva, szóval még gazdag is lehetek ha idő előtt cserbenhagyna, de úgy érzem erre az esély 0 annyira király a cucc. Egyszerűen imádom :R

ASUS G752VT

(#6491) Migirimigiri válasza Darth_Revan (#6472) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

Heló.

Megkerdezhetnem, hogy hol talaltad meg ezt a szeriat, csak mert nekem ezt a tipust nem sikerult megtalálnom, es ilyen felszereltseggel neznem oket. Ha raersz belinkelned az oldalt szivesen szetneznek rajta. Szep napot nektek!!! :))

(#6492) Jazz válasza Migirimigiri (#6491) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Csak az MM-ben kapható jelenleg, de nekem valamiért nem jeleníti meg az árat. :S [link]

free your mind

(#6493) Grózi válasza Jazz (#6492) üzenetére


Grózi
veterán

549999FT

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6494) Jazz válasza Grózi (#6493) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Uhh...

free your mind

(#6495) Grózi válasza Jazz (#6494) üzenetére


Grózi
veterán

Szerintem is.Inkább akkor egy 751 980-val.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6496) Migirimigiri válasza Grózi (#6493) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

Koszi szépen a segítséget! Mondjuk én egyébként dolgozni szeretnék rajta mert 3dben tevezgetunk renderelgetunk. Mondjuk neha egyket jatek is elferne :D

(#6497) Jazz válasza Grózi (#6495) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem kérdés. 751 980m-el 430-ért. :U

free your mind

(#6498) Darth_Revan válasza Jazz (#6497) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hol van ennyiert? :))

(#6499) Grózi válasza Jazz (#6497) üzenetére


Grózi
veterán

Hát igen,jól lement az áruk(mikor még én vettem a sajátom majdnem 600K volt).Meg kell várni míg az új modellé is esni fog.Mondjuk a képeket elnézve nem vagyok benne biztos hogy az új modell hűtése jobb-tumor meg nem kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6500) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

Sokat nezegettem a 751et is nagyon jonak tunik! Remelem hutesben is ottvannak mert a rendereles azert elegge kihasznalja a gepet. Egyetlen egy dologtol tartok ha jobban elterjed a 752 tobb fele felszereltseggel,a 751et nem igazan lehet majd kapni, kifuttatjak. pedig jolenne ha meg esne kicsit az ara. majus juniusra terveznem a vasarlast kb. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.