Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Jazz válasza ForRedGlory (#6549) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Másik OS-el próbáltad? Tegyél fel egy új win-t egy másik vinyóra.

free your mind

(#6552) NTonee válasza thomasa (#6548) üzenetére


NTonee
veterán

Működik a bizalom program, nem kell aggódni. Más topicban már volt visszafizetéses téma, ha jól emlékszem, több is.

(#6544) Jazz: Aw M18x R2, 2x mxm csatolós, igen cserélhető majdnem bármire.

[ Szerkesztve ]

(#6553) matteo_szg válasza kozmy (#6550) üzenetére


matteo_szg
őstag

Azért szent meggyőződésed ne legyen erről. :)
Senki nem talál ki semmit, a visszafizetések között van belépőszintű gép, ZenBook és G751 is. A program működik, és remélhetőleg folytatódik márciustól.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#6554) thomasa válasza NTonee (#6552) üzenetére


thomasa
senior tag

Link, or it didn't happen. :D

[ Szerkesztve ]

(#6555) NTonee válasza thomasa (#6554) üzenetére


NTonee
veterán

parancsolj: [link] [link]

De csak azért, mert az ő nevére emlékszem. A többit ne várd légyszi. Egyébként a leghitelesebb forrás épp előtted írt.

[ Szerkesztve ]

(#6556) thomasa válasza NTonee (#6555) üzenetére


thomasa
senior tag

Bár nem ugyanez az árkategória volt, de mindenképp pozitív az Asus részéről. Engem meggyőzött. :C

(#6557) Jazz


Jazz
Topikgazda

Van valami feltétele a g-sync-nek?
Eveonline alatt nem akar működni. 200+fps, és simán szakad a kép ahogy rángatom balra-jobbra.
Sajnos print screen-t ugye nem tudok csinálni, mert azon nem látszik.

- gf experience-be nem vagyok bejelentkezve, Optimális játék beállítások uncheck-elve
- Vezérlőpult:
- - G-sync engedélyezése fullscreen módban.
- 3D beállítások kezelése:
- - függőleges szinkronizálás ki
- - Monitortechnológia: g-sync

Mi kell még?

free your mind

(#6558) Darth_Revan válasza Jazz (#6557) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Játékon belül ki van kapcsolva a V-Sync ?
Vezérlőpultan be van kapcsolva a Vsync ? G-Sync bekapcsoláskor azt is bekapcsolja, de lehet véletlenül kikapcsolt. G-Sync+V-Sync (NVC-ben bekapcsolva) segítségével nem lépi túl a 75 FPS-t.

Ha az FPS 30 alá vagy 75 (G751-nél) fölé megy, akkor kikapcsol a G-Sync és ezért szakad a kép.

u.i.: olvasni tuni kéne...meg is van a gond:
"függőleges szinkronizálás ki" ez legyen bekapcsolva.

Még nagyon régen a mókolt driverek korában ennek valóban kikapcsolt állapotban kellett lennie, de jó pár hónapja az NVidia átalakította a G-Syncet és most már a vezérlőpultban G-Sync monitortechnológia beállítása mellett a függőleges szinkronizálást is be kell kapcsolni. Így nem lépi túl a 75 FPS-t és aktív marad a G-Sync.

[ Szerkesztve ]

(#6559) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#6558) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem pont hogy 75 felett kapcsol be?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6560) Darth_Revan válasza SkyS1gn (#6559) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem.
Ha túllépi a monitor által támogatott maximális képrfrissítési frekvenciát (ami jelen esetben 75), akkor (is) kikapcsol.
Csak 30 és 75 FPS között aktív, ezért is ha NVC-ben be van kapcsolva a V-Sync, akkor 74 FPS fölé nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#6561) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#6560) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De épp akkor van tearing nemde? Mikor magasabb a framerate mint a amit a monitorod tud, vagy most én gágyultam meg? Iszok még 1 kv-t azthiszem :DDD

sz. sőt, ha be van nyomva a Gsync nekem nem is lépi túl az FPS a beállított Hz értéket.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6562) Darth_Revan válasza SkyS1gn (#6561) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ne keress olyanban logikát, amit az NVidia talált ki :D

Mert automatikusan be is kapcsolja hozzá a V-Syncet is :U (Csak sokan sírtak, hogy nekik nem elég az az FPS, így kikapcsolható ez a korlát...viszont akkor nem működik a G-Sync)

Végülis Tearinget is javítja így is, nem?? Hisz nem megy így 75 FPS fölé és így Tearing sem lesz :C

Akinek meg 75 FPS-nél több kell, az Tearinget kap ...

[ Szerkesztve ]

(#6563) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#6562) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Van túlhúzza a kijelzőt ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6564) Darth_Revan válasza SkyS1gn (#6563) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vagy az. Azt hiszem 100 Hz-et még bírnak.

Viszont akkor csökken az élettartam is :U

(#6570) Jazz válasza SkyS1gn (#6561) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem te gárgyultál meg, én is így tudtam. De a valóság ennél sokkal butább sajnos.:( Lásd lejjebb...

(#6558) Darth_Revan:
Ombre gondolhatod hogy direkt volt kikapcsolva, nem véletlenül írtam le azt amit....("olvasni tudni"...-.-)

Cris99:
Ha bekapcsolod az nvidia panelen nevezett "függőleges szinkronizációt" az maga a V-Sync!
Lekorlátozza a képkockák számát, azaz a videokártya teljesítményét a monitor frissítési frekijéhez. 75Hz monitor = 75Hz max. fps. Ez 1:1 megfeleltetés. Persze hogy nem lesz tearing. Ehhez nem kell nagy tudomány.

A probléma ott van, ha bekapcsolt V-Sync mellett 75Hz alá esik az fps. Ekkor mivel nincs 1:1 megfeleltetés, újra kell rajzolnia egyes képkockákat ugyan azzal a kockával. Ez akadást, "laggot" eredményez a játékban

Ennek kiküszöbölésére jött létre a G-Sync, ahol hardveresen a monitor képfrissítési frekije dinamikusan igazodik a videokártya által generált képkockák időzítéséhez....
DE: mivel a max korlátot a V-Sync behatárolja, így a G-Sync működési tartománya 30-tól a monitor képfrissítési frekije (max 144Hz) - fog működni!

A G-Sync jóformán nem más mint egy olyan tovább fejlesztett V-Sync ami nem okoz akadást alacsonyabb fps-eken mint a monitor max frekije bekapcsolt v-sync mellett. De attól még ugyan úgy bekorlátozza a max. fps-t a monitor max frekijéhez!

Ez nem kellenene hogy feltétlenül így legyen.
Példa: Ha van 300fps-ed nyilván nem tud ennyit megjeleníteni a monitor, de ha gyorsan körbeforogsz a kamerával a játékban, az álló oszlopot nem csak mondjuk 5x fogja kirajzolni ahogy tenné 150 fps-el hanem 10x. Ezért nagyon nem mindegy, hogy az akár 60Hz-es monitorodon 60 vagy 120fps-el fut adott játék. És hogy ez ne tearing-ben jelenjen meg, nos itt jönne a G-Sync.
Ezt nyugodt szívvel meglehetne oldani, hisz a dinamikus frekvencia tudna igazodni azon kockákhoz amik egészként megjelennek a monitoron, és nem "vesznek el" a 300 mínusz 75 közötti "tartományban".

De ez így nem kicsit átverés hogy csesszék meg. Én azt hittem a fenti dolgot oldották meg. Nem csak azt, hogy az eleve lekorlátozott fps alatt nem fog akadni a játék.

Egyébként a G-Sync működési frekije: 30-144 Hz

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6571) Jazz válasza SkyS1gn (#5442) üzenetére


Jazz
Topikgazda

"Képes a G751 amúgy 5.1 audio kimenetre? A 3 jack rajta van..."

Az egyik a stereo vonal kimenet, a másik stereo vonal bemenet, a harmadik stereo mikrofon bemenet.

Nektek hogy jött össze az 5.1? A stereo vonal kimenet ugye komibnált spdif is egyben. Az optikai kimenet egy az egyben képes 5.1-et kitolni?

Hát, nem olcsó egy ilyen [link]. Persze akinek van 5.1-es optikai bemenetes digitális erősítője....

free your mind

(#6572) SkyS1gn válasza Jazz (#6571) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mikor bedugod ki tudod választani mit dugtál be... egyik lehet mikrofon meg center azthiszem, vagy valahogy igy.

Nekem megy szépen még raktam is fel képet róla késöbbi posztban.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6573) Djatis válasza Jazz (#6571) üzenetére


Djatis
senior tag

Nekem hdmi-n az istenért sem jött ki 5.1 és sehol nem találtam megoldást neten, ezért vettem egy 1000ft-s átalakítót amit be kell dugni a jack füles helyére és egyből mehet bele az optikai!
Már ugye amit említettél annak akinek a házimoziban van optikai!
Erről lenne szó: [link]
És ezzel fullosan megy az 5.1!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6574) Jazz válasza Djatis (#6573) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ez ugye csak az optikai jack-et "alakítja" át erre az ODT szabványra. (Nem csinál mást mint mint kis-jack nagy-jack átalakító.)
Na és akkor ezt dugod be az 5.1-es digitális optikai bemenetes erősítődbe? 70k-nál kezdődik egy ilyen erősítő.:S

(#6572) Cris99:
Szóval akkor ilyen módon analóggal is összelehet hozni az 5.1-et? A mikrofon és a vonal bemenet jack-ek egyben kimenetként is tudnak funkcionálni? Erről még nem is hallottam, manual se ír semmit.

free your mind

(#6575) Djatis válasza Jazz (#6574) üzenetére


Djatis
senior tag

Nem! Ezt az átalakítót dugom be a laptop spdif jack csatlakozójába és ebbe megy bele az optikai kábel vége, a házimozi erősítőjébe (ami egy LG LHB755) megy a másik vége az optikai kábelnek!
Ennek az átalakítónak annyi a lényege, hogy bentebb megy mint a sima jack és ott "megnyitja" az optika részt a jack-en belül!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6576) Jazz válasza Djatis (#6575) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ezt mondom. (A nagy jack-kis jack átalakítást mint hasonlat értettem-azaz nincs "hardveres-elektronikus" átalakítás). ;)

free your mind

(#6577) kozmy


kozmy
őstag

Lehet olyat csinálni, hogy meglévő OP-rendszert minden feltelepített dolgokkal átklónozni egy másik vinyóra?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6578) Jazz válasza kozmy (#6577) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Igen. [link]

Más:
Nektek milyen számadatot mutat a Hard Disk Sentinel a HDD fejparkolására vonatkozóan?
SMart fül\,Load/Unload Cycle Count\Jobb klikk a mezőben és decimális értékre állítsd át.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6579) kozmy válasza Jazz (#6578) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm a gyors választ :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6580) Djatis válasza Jazz (#6576) üzenetére


Djatis
senior tag

Igen! Igazad van! Hirtelen reggel nem tudtam értelmezni a kérdést 😁

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6581) -Alvin-


-Alvin-
tag

Érdekes ház modding g751hez
[link]

(#6582) Pocok256 válasza -Alvin- (#6581) üzenetére


Pocok256
veterán

A vicc hogy még jól us néz ki :-D
Viszont ami aranyat ér az a voltgroundon lévő 751 vbios mode. Rakom is fel nemsokára. :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6583) ForRedGlory válasza Pocok256 (#6582) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Link? :D

Bar en meg huzni sem huzom (amugy mennyit lehet rajta? 10%?), szoval ez a vbios mod lehet nem nekem keszult:) Vagy mire jo?

[ Szerkesztve ]

(#6584) Pocok256 válasza ForRedGlory (#6583) üzenetére


Pocok256
veterán

Kb 20% plussz teljesítményt lehet kifacsarni belőlle ami witcher 3 ba nagyon jól jön nem 30 fps hanem 36-40 :)

Arról nem is beszélve, hogy volt mode miatt hűvösebb is lesz :)

Klikk

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6585) gerner1 válasza Pocok256 (#6584) üzenetére


gerner1
veterán

Ez valóban odab@sz! Respekt az infoért! :R

Köszönöm

(#6586) kozmy


kozmy
őstag

Szívem szerint fel tenném,csak para van ha tégla lesz belőle.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6587) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A Tom Clancy's The Division beta zokszó nélkül fut HIGH beállításon :)

Az utlra már sok neki, de egyrészt ez még csak béta, másrészt szerintem a teljes sem fog menni ultrán, max pár dolog butításával. Viszont elég szép így is.

(#6588) SkyS1gn válasza ForRedGlory (#6587) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nemáár :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6589) Pocok256 válasza ForRedGlory (#6587) üzenetére


Pocok256
veterán

Bebaszna ha nem menne maxon :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6590) ForRedGlory válasza Pocok256 (#6589) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megy, de nem a kivant sebesseggel.

(#6591) vandor01


vandor01
őstag

akcio van.... occobb lett a GX700 1.6M -15%!! ez mar alakul!! :) :)

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6592) WZP


WZP
aktív tag

"Frissítést kapott az Asus R.O.G. G751JY!"

G751JY Frissített

azthiszem a lehető legrosszabbkor vettem :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6593) Darth_Revan válasza WZP (#6592) üzenetére


Darth_Revan
veterán

4750hq nem egy 2013-as cpu, aminek alap es turbo orajele is kisebb, mint a 2015-os 4720hq orajelei?

(#6594) Jazz válasza WZP (#6592) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Átverés-marketing bullshit + vásárlók megtévesztése! És már megint "az a" bolt!

1.: Megsúgom, az a proci lassabb mint a 4720HQ! :C [link] [link]
2.: Eddig is lehetett kapni HDD+SSD-s verziót! (T7373)
3.: Az a 128Gb-os SSD egy Sandisc, nagy kalap nulla. Már új korában is 90-80%-os. Ezen felül a mérete is kicsi. Nem éri meg a felárat.
4.: Ne higyj el semmit, csak amiről meggyőződsz.:)
5.: A lehető legjobbkor vettünk gépet.;)

(#6593) Darth_Revan:
Dehogy nem!
Intel Core i7-4720HQ 2600 ‑ 3600 Mhz
Intel Core i7-4750HQ 2000 ‑ 3200 Mhz

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6595) WZP válasza Darth_Revan (#6593) üzenetére


WZP
aktív tag

Hopsz. :DD Nem tájékozódtam mielőtt postoltam. Mindenesetre az tény hogy Iris van benne :D Miért éri meg ezzel IS árulni az asusnak ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6596) NTonee válasza WZP (#6595) üzenetére


NTonee
veterán

Iris a prociban, és? A vga attól még fixen a 980m, továbbra sem optimusos a gép (szerencsére).

,,Miért éri meg ezzel IS árulni az asusnak ?"
Mert épp ez volt polcon/ezt kapták olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#6597) DarkDeer válasza Jazz (#6594) üzenetére


DarkDeer
senior tag

"3.: Az a 128Gb-os SSD egy Sandisc, nagy kalap nulla. Már új korában is 90-80%-os."
Ezt azért cáfolnám, semmi baja:

(#6598) ForRedGlory válasza Jazz (#6594) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Az a 128Gb-os SSD egy Sandisc, nagy kalap nulla. Már új korában is 90-80%-os."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6599) Pocok256 válasza DarkDeer (#6597) üzenetére


Pocok256
veterán

Kérdés már csak a sebessége ? Tudnál tolni egy tesztet ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6600) vandor01 válasza WZP (#6592) üzenetére


vandor01
őstag

426-ert nem rossz ar az.... sajna digiprime...

latom fent van a GL752-es is :) jol bebesztak a 751-alá!
kb 10e el dragabb mint a melegen ajanlott másik shopnal (radium)
de meg igy is olcsobb mint a Lenovo Y700 (350-370e)

atkéne szabniuk a a kinalati kepernyot? Vagy nyitni olyant, hogy:
G-ROG 7 szeria meg G-ROG 5 szeria :DD ... azon belul már lehetne kavarni..
de igy kufirc az egesz... es lassan jon a sima G752 is...

de majd alakul ez.. a tobbi shopba is jönnek az uj cuccok, meg faceliftes 751-es :)
kiderulnek majd az arak! :Y

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.