Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) gerner1 válasza Jazz (#6150) üzenetére


gerner1
veterán

Én úgy tudom, hogy NVMe az csak PCIe v3.0 és attól felfelé van. A G751-ben PCIe v2.0 van. Vannak gyártók, amelyek SSD -i csak ez, vagy csak az verziójú interface -szel rendelkeznek, kompatibilisek. A S.........g gyárt olyat, amely működik PCIe v2.0 & v3.0 -val is. A G752 az már PCIe v3.0 -ás, tehát oda egyértelmű lesz majd az NVMe.
Az a probléma, hogy a hazai forgalmazók nem tüntetik fel pontosan az összes paramétert (ahogy azt pl az amazon -os hírdetésben olvasni lehet....) . Ezért is nehéz itthon, online választékból, érdemi döntést hozni.

Az ár pedig, nos valamit valamiért. Ezzel 15-18 sec körül van egy boot, user telepített egyébb soft -ok mennyiségének függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#6152) -Alvin- válasza Jazz (#6144) üzenetére


-Alvin-
tag

A hardware cserebere valóban feles cpu terén,viszont gpu résznél nemhiszem h pl pascalnal változtatnak még mxm-en, dupla annyi tranyó lesz benne ahogy írják de fele akkora csíkszél...

Abban tökigazad van nem feltétlen éri meg a vga csere mert marha drága, de 2000 eur vagy fölötti laptopnál ha megúszod vga cserét 800-900ból már annyira nem rossz.

(#6153) gerner1 válasza gerner1 (#6151) üzenetére


gerner1
veterán

Elnézést, korrigálom magam, így korrekt. Pontatlanul írtam!

Szóval, G751 is PCIe v3.0 -ás, ahogy a G752 is. A különbség az SSD-t is kezelő interface -ben van. A G751 -ben ez AHCI. A G752-ben pedig már az új NVMe .

Tehát PCIe interface -es kell, ami nem NVMe .

[ Szerkesztve ]

(#6154) WZP válasza gerner1 (#6153) üzenetére


WZP
aktív tag

Majdnem. Az M.2 slot, amibe belerakod, lehet SATA-ra kötött, vagy PCIe buszra kötött.

Ha PCIe-s, akkor tudja az NVMe-t, de legacy módban elméletileg régebbi, AHCI-s SSD-t is viszi.

SATA-ra kötött M.2 slot viszont nem tudja az NVMe-t.

Hogy a G751-ben melyik van, azt nem tudom.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6155) gerner1 válasza WZP (#6154) üzenetére


gerner1
veterán

A G751-ben PCIe v3.0 AHCI az interface. Az enyémben is ilyen SSD van (S.....g). A tesóm, amikor az övét vette, most ősszel, Ő megszippantotta, mert SATA interface -es válozatot vett, s nem működött (tehát nem nVMe -t ) ! Az enyémben működő S.....g sem NVMe -s, noha PCIe -s....

Tahát, amit a G751 -ről írtam, azaz, hogy a SATA -s m.2 -es nem fog működni, helytálló.

(#6156) SkyS1gn válasza gerner1 (#6155) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A "S.....g" olyan mint a v........t? ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6157) misk@ válasza -Alvin- (#6152) üzenetére


misk@
tag

két észrevétel a gpu cseréhez:
1.,ha nem az adott kategória csúcs gpu-jával veszed a laptopot, akkor azért jó alternatíva lehet, idővel, a gpu csere. (ugyanez igaz a cpu-ra is

2.,mivel drágák újonnan a mxm kártyák, a használt kártyádtól is viszonylag jó áron tudsz megválni.
pld.: komolyabb utánajárás nélkül az ebay.de-en kb. 400EUR a csere GTX880m-ről 980m-re.
szóval azért még itt is megéri matekolni.

(#6158) Jazz válasza gerner1 (#6151) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem csak hogy pontosan nem, hanem sehogy.:) Nem hogy nehéz, hanem lehetetlen. A részletes információnak csak a töredékét tüntetik fel, sokszor még azt is teljesen pontatlanul, fals információkkal.

Tudsz esetleg dobni egy Mo.-i linket egy ilyen G751 kompatibilis Samsung 250Gb-os SSD-ről, ami tuti biztos hogy az és nem amozonos vagy e-bay-es, hanem hivatalos normal magyar boltból való?

Köszi

free your mind

(#6159) gerner1 válasza SkyS1gn (#6156) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem tudom, de smiley -dból arra következtetek, hogy Te tudod....

(#6160) gerner1 válasza Jazz (#6158) üzenetére


gerner1
veterán

Ebay.de -en vette, mert Ő sem tudta az itthoni infókból eldönteni, hogy akkor most van-e megfelelő. Pedig biztosan van az országban ilyen, nem csak 1 gyártótól ... A berendelt, nem megfelelő SSD -t pedig gond nélkül visszavették, és a vételárát levásárolta a helyszínen.

[ Szerkesztve ]

(#6161) SkyS1gn válasza gerner1 (#6159) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A samsungot nemlehet kimondani mint a voldemortot vagy mi? :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6162) gerner1 válasza SkyS1gn (#6161) üzenetére


gerner1
veterán

Biztosan ki lehet, de én nem teszem. Az is reklám. Nem azért írom, mert én arra esküszöm (pláne, hogy nekem is az van...) ezért sem írtam ki. Úgy gondoltam, teljesen elegendő a ráutaló magatartás is ...

(#6163) SkyS1gn válasza gerner1 (#6162) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De szerintem nincs ember aki ebből ne tudná, szóval mindegy hogy kiírod vagy sem. Tényleg jó márka, nekem is az van, kivéve ebbe a gyári Sandisk.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6164) Jazz válasza gerner1 (#6160) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Mondjuk ha ilyen drága akkor jó lesz a sima SATAIII-as Samu is.

Ez mindenkihez:
Mi az ajánlott telepítési sorrend a gépnek, és milyen OS?
1.: Win 10 pro?
2.: Gyári CD-ről fel a progikat és kész ennyi?
3.: Chispet driver, nv driver...stb. ezek mind rajta vannak a CD-n és automatikusan feltelepülnek?
(úton a csomag, feladták.:D )

free your mind

(#6165) Jazz válasza gerner1 (#6151) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Na itt egy példa kapásból a pontatlanságra: [link]
A címben CL 11 van, de a leírásban már CL 9 szerepel. -.-

free your mind

(#6166) WZP válasza gerner1 (#6155) üzenetére


WZP
aktív tag

Nagyjából értem azt hiszem amit mondani akarsz, de az biztos hogy kevered a dolgokat. Ami PCIe, az tud legacyból AHCI-t, de a lényege hogy támogatja az NVMe-t. A SATA csak AHCI-t tud.

De annyiban igazad van biztosan, hogy NVMe-s SSD, SATA-s (tehát AHCI-s) slotban nem fog menni.

Pontosan milyen tipusú SSD-d van ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6167) vandor01


vandor01
őstag

aqua... nem ajanlott! ujabb horror story!

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6168) gerner1 válasza Jazz (#6164) üzenetére


gerner1
veterán

Ha sikerül vásárolnod S.D..k Ultra Plus 2,5" SSD -t , akkor azt a későbbiekben használhatnád egy PCIe SSD mellett is. A dobozából kicsomagolva pont elfér a PCIe SSD mellett. Erről a típusról biztosan tudható, hogy a dobozban a nyák (még az 500GB -os is) pont akkora, mint a rendelkezésre álló hely. Nekem is így van, de persze ez csak 1 ötlet, lehetőség, nem szentírás.

A rendszer telepítés, vita indító lehet. Én azt kihagyom...

(#6169) Jazz válasza gerner1 (#6168) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Linket tudsz adni? (ne törődj a reklámmal, kis porszem vagyunk mi.:) nem ezzel fogod a sandisk részvényeit megmozgatni.:) egy szakmai topicnál meg elvárható, sőt, muszáj kimondani a márkákat, ez az egész fórum erről szól.:) Amire te gondolsz szerintem az az hogy nem reklámozunk direktbe apró hirdetést innen a PH-ról....de "politikai korrektség" max ennyi, eddig terjed, és bőven elég.;) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6170) gerner1 válasza WZP (#6166) üzenetére


gerner1
veterán

Leírom még 1x, biztosan nem olvasunk (beleértve magamat is) a sorok között. m.2 SSD ebben a gépben (G751) csak PCIe AHCI -s működik. m.2 SATA AHCI -s nem. A bátyám (aki Vancouver -ben él) sem tudta átrakni a saját 512-es m.2 PCIe AHCI SSD-jét, a régi G751 -éből, az új G752VY -jába. Próbaképp, valamelyik kinti haverja kérésére kipróbálta, nem működött. Ebből számomra az következik, hogy ami PCIe -s az automatikusan nem NVMe -s is mindjárt. Ezen felül, ha a csatoló interface SATA-s akkor abban az esetben a SATA specifikációk érvényesek, tehát max elméleti 600MB/sec. Ehhez képest, a G751 PCIe AHCI (nem NVMe) SSD közel ~1400MB/sec -et tud olvasni. Azért mert PCIe szabvány szerinti specifikációknak felel meg, és nincsen köze a SATA-hoz.
Én úgy látom, hogy abban igazad van, hogy mindkét esetben van AHCI támogatás, több nem.

m.2 PCIe AHCI SSD -ém: S........g XP941 MZHPU256HCGL

[ Szerkesztve ]

(#6171) gerner1 válasza Jazz (#6169) üzenetére


gerner1
veterán

Itthon, ettől nagyobbat nem találtam online, mint ez .

(#6172) ForRedGlory válasza vandor01 (#6167) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az igen... Akkor inkabb en is megirom homarra a sztorimat. Attol, hogy engem vegul nem tudtak csobe huzni meg nem valtoztat a tenyen. Soha tobbet Aquaban nem vasarolok.

(#6173) k-adi válasza ForRedGlory (#6172) üzenetére


k-adi
nagyúr

uh tényleg rémlik a tiéd is, de ha jól emlékszem akkor a végét mi se tudjuk még (vagy csak én nem olvastam? :P )

(#6174) Jazz


Jazz
Topikgazda

Nahh, megjött a kicsike.:) Egyenlőre a 3 órás töltésen van.
Mivel az SSD még úton.

- Ahogy nézem Win 10 még erősen béta. Szerintem felejtős. Inkább 8.1, csak a csempe rettenetet ki kell írtani valamivel.
- Ha feltelepítem a rendszert a vinyóra, utána átlehet valahogy szőröstül-bőröstül "helyezni" SSD-re? Itt lesznek bonyodalmak, meghajtó betűjel, boot sector....stb.
- Még vacillálok mi lenne a jobb. Gyári CD-t feltenni és örülni, vagy CD-t felejteni és mindenből a legfrissebbet leszedni az asus oldalról?
- UEFI csak win alatt megy? A del-es Bios a hagyományos Bios. Nem mintha zavarna.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6175) matteo_szg válasza Jazz (#6174) üzenetére


matteo_szg
őstag

A Windows 10-re mindenképp frissítsd rá a novemberi nagy updatetet, 1511-es verzió. Sok minden változik vele a rendszerben.

jupiiii

(#6176) Jazz válasza matteo_szg (#6175) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem "merem" feltenni. Annyia a panasz a w10-ről...nekem egy stabil rendszer kell ahol minden megfelelően működik. (Hiába, XP a király.:B)
Egyébként gyönyörű a gép.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6177) gerner1 válasza Jazz (#6174) üzenetére


gerner1
veterán

Grat. Jó időtöltést !

(#6178) matteo_szg válasza Jazz (#6176) üzenetére


matteo_szg
őstag

XP-t hagyjuk 2015-ben...:)

Panasz? Mi elég sok gépen használjuk, és semmi baj nincs vele.

jupiiii

(#6179) NTonee válasza matteo_szg (#6178) üzenetére


NTonee
veterán

Én egy hp 2570p-n és egy c2d asztali gépen minden nap használom a win10-et, itt sincs semmi baja. Sőt, a napokban raktam fel egy eee pc r011px-re (atom N560, 1gb ram) is poénból, de annyira jó lett, hogy rajta is maradt. :)

(#6180) Pocok256 válasza Jazz (#6176) üzenetére


Pocok256
veterán

3 hónapja használom a win 10 et köszöni szépen minden rendben van vele :D Van hoyg 1 hétig ki sincs kapcsolva a gép. Teljesen stabil és problémamentes, de természetesen abban hiszel amiben akarsz csak tényként leírtam a helyzetet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6181) SkyS1gn válasza Jazz (#6176) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semmi baj a W10-el rakd fel az updatekkel együtt!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6182) WZP válasza gerner1 (#6170) üzenetére


WZP
aktív tag

Értem. Ezekben igazad lehet.... hogy ha PCIe buszra van kötve a slot, attól még nem rögtön NVMe-s.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6183) Jazz válasza matteo_szg (#6178) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A win10 topic-ban mást se látok csak panaszt. Onnan következtettem. De ezek szerint tévesen...ennyi pozitív vélemény nem tévedhet. :)

(#6180) Pocok256:
Jól tetted hogy leírtad a tényeket, köszi.:) (hit? hol merre?.:) )

És a többiek pozitív véleménye után is akkor hajrá W10.:)

A HDD alapértelmezetten a bal oldali rekeszben "Master" van, ahol az m.2 csati is. Ja, van benne m.2 csatlakozó is, pipa. Ez az SATAIII-as hely?
A másik, a "Slave" hely meg SATAII-es?

Az user manual-t nem vitték túlzásba, nincs is.:) De van a kisfüzetben egy link: "e-kézikönyv".:)

- Ezt a UEFI-s bios-t hogy lehet előhozni szűz rendszernél?
- Ha rátelepítek most a vinyóra akkor format C:\ és törlődik a free dos-om?
- Van valami különleges extra igény a telepítésnél, vagy csak fogom bootolható pendrive-ot, feltolom, majd az asus CD-t és kész is? Mi az hogy "UEFI-ként" való telepítés?
- Később áttudom rakni a hdd-ről a teljes partíciót az SSD-re hogy onnan bootoljon? (ha megérkezik, ami nem mostanában lesz sajnos :( )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6184) ForRedGlory válasza k-adi (#6173) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Visszakaptam a lovet 100%-ban :)

(#6185) k-adi válasza ForRedGlory (#6184) üzenetére


k-adi
nagyúr

:C

(#6186) Jazz


Jazz
Topikgazda

Ejj, nem vágom ezt az UEFI-s dolgot. Hiába nyomogatom az esc-et nem jön elő semmi UEFI-s "bios".
Most hogy van ez? Van az alap Bios, amit tárol az eprom.
Van az UEFI ami egy grafikus interfész, egér támogatással, amolyan fejlettebb bios ha jól olvastam. Ezt is az alaplap tárolja? Hogy lehet előhozni? Elakadok a második pontnál: [link]
Egyenlőre pendrive-ot nem dugtam be, semmi nincs fenn a gépen csak az alap dos. De megnézném az UEFI felületét. Most akkor ezt nem az alaplap tárolja? Vagy az elkészített USB pendrive-on lesz fent ez a fejlettebb "bios"? Ennek meg mi értelme.

free your mind

(#6187) marci123 válasza Jazz (#6186) üzenetére


marci123
csendes tag

A g551-emben is sima freedos volt "régi biossal" a lényeg, hogy gpt-s usb-s windows bedug, majd boot, onnantól kezdve uefi felületet fogsz kapni, majd ha lezavartad a telepítést, fastboot be ha ssd és g751-ről beszélünk, launch cs ki, és ami fontos, security bootba hozzá adod mindenhez a kulcsokat.Csili vili egeres bios szerintem nincs ezekbe, egy előtelepített g751-em van eredetileg win 10el pcie ssd-vel uefi boot megvan, viszont csili vili egeres bios nincs, szerintem nincs is bennük, de maga a windows telepítésénél érezhető az uefi más az egér és a gyorsasága.

(#6188) Jazz válasza marci123 (#6187) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Akkor azért. Akár hogy nézem, keresek, akármilyen billentyű kombinációt próbálok amit a neten találtam, rohadtul nem jött be az uefi felület. Már harmadszor formázom a pendrive-ot, most már lesajnálom. Marad jó öreg bios-os ntfs hagyományos, jó lesz az.

free your mind

(#6189) gerner1 válasza Jazz (#6188) üzenetére


gerner1
veterán

Ezzel (freeware) könnyedén tudsz UEFI -s telepítőt készíteni, gyakorlatilag bármilyen winfos image -ből.

A BIOS -ba a belépés:
Először lenyomod az F2 -őt, és nyomva is tartod, majd ezt követően nyomod a bekapcs -ot .....

[ Szerkesztve ]

(#6190) Jazz válasza gerner1 (#6189) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A Bios-ba tudom hogy kell belépni ez nem kérdés.:) (egyébként del. Ezzel kezdtem a gép csekkolást. Aztán go dos és tft test.) De ez a grafikus füttyöm sehogy sem akart bejönni. Most már tudom miért, mert ebbe nincs is alapból. Úgy nem is erőltetem.
Igenm Rufus-al csináltam én is. Csak mivel itt ódákat zengtek az Uefi-ről meg hogy a modern gépek már mind ilyenek...hát marhára nem.
Az F2-ős belépésnél most a jó öreg Bios-ra gondoltál ahogy írtad, vagy a fejlett grafikus uefi felületre? (A bios-hoz nem kell f2 meg nyomvatartás. Indulásnál megnyomod a del-t és kész.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6191) gerner1 válasza Jazz (#6190) üzenetére


gerner1
veterán

igen, az UEFI -t tanulni kell. Mindenki átesik ezen is egyszer. Holnap már tudni fogod. Én úgy látom, hogy nem fogod feladni. Kitartást.

(#6192) Jazz válasza gerner1 (#6191) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Közben 6190-et szerkesztettem....

Aha, meg is van a Bios-ban egy opció: launch efi shell from file system device. chellx64.efi.
Ergo ha elkészül a pen drive, a Bios-ból tudom indítani a pendrive-on lévő efi shell-t.

"gpt-s usb-s windows bedug" MBR partíciós az USB.

...nem látja az efi-ben készített stick-et a bios, így nincs is miről bootolni. (fat32)
Amikor csak egy dos-os fat32-es exe volt rajta, teljesen jól látta, dos-ba be is tudtam lépni az usb meghajtóra, programot futtatni stb....ejj nem akar menni ez az efi. Akkor újra formázok 5x-ör.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6193) Jazz


Jazz
Topikgazda

A billentyű alatt a résen nektek is durván átlehet látni? Átvilágít a led.
A funkció gomboknál már 75° alatt. A többi gombnál 45° alatt.

free your mind

(#6194) Pocok256 válasza Jazz (#6193) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerencsére igen :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6195) Jazz válasza Pocok256 (#6194) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Én jobban örülnék ha szögből is ugyan az a látvány fogadna mint 90°-ben felülről. De tudom, kell a légrés a hűtés miatt.:)

free your mind

(#6196) SkyS1gn válasza Jazz (#6195) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Oldalt a portokon több levegőt szív mint a bill felől. Kezem odarakom érzem, durva, mindíg fujhatom ki süritett levegővel.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6197) gerner1 válasza Jazz (#6192) üzenetére


gerner1
veterán

Leírom, én hogyan csináltam. Nem szentírás, de működik.

- Rufus -szal elkészítem az UEFI -s winfos telepítő pendrive -ot "GPT partíciós séma UEFI-s gép(ek)hez" beállítással.
- Belépek a BIOS -ba, majd az UEFI -vel kapcsolatos helyeken ( BOOT fülnél a Fast boot -ot Disabled -re, CSM -et Enabled -re. A Security fülnél, a Secure Boot Control -t Disabled -re) értékeket átállítom, majd beállítom, hogy az USB-ről kezdjen bootolni. Utána F10, és ha minden beállítás rendben, akkor a telepítő USB -ről, megtörténik a telepítő betöltése, a jobb oldali USB portok valamelyikét használva.
- A winfos telepítő miután elindult, mindjárt az elején, ahol választanom kell, hogy Frissítés vagy Egyéni módon szeretném telepíteni…. -ott az Egyéni opciót választom. Majd a "Haladó" lehetőséget. Ezt követően ad 1 ablakot, ahol mutatja a meghajtókat, és azok partícióit. Én itt az összes partíciót törölni szoktam (mert nekem ez az agyfosásom, hogy ne legyen 1-nél több....). Utána létrehozok egy új partíciót az ablakban felkínált lehetőségek közül, az erre vonatkozót választva. Majd ad egy új ablakot, amelyben az új partíció mérete beállítható. Ezt hagyom a felajánlott maximum értéken. Majd jóváhagyás, és ha minden rendben, akkor ezt követően a GPT lemezemen három rejtett (300 MB, 100 MB, 128 MB) és egy rendszert tartalmazó partíció lesz található.
- Ezt követően indítom a telepítést.
- Miután a telepítő végzett a telepítéssel, vissza a BIOS-ba, és helyreállítom a BOOT fülnél a Fast boot -ot Enabled -re, CSM -et Disabled -re. A Security fülnél, a Secure Boot Control -t Enabled -re az értékeket. Majd F10.
Ezek után, már a ROG logót fogod látni betöltő képnek, és nem a winfost.

[ Szerkesztve ]

(#6198) gerner1 válasza gerner1 (#6197) üzenetére


gerner1
veterán

Még valami... - Abban az esetben, ha van hivatalos winfos sorozat-számod, akkor azt is megcsinálhatod, hogy a telepítő már automatikusan használja a sorozat-számodat, miközben települ. A kódot letárolva a BIOS UEFI -s részébe (bár, Te magad, ezt a BIOS -ban nem fogod látni..) -mint- ahogy az, a gyárilag előtelepített gépeknél is van....

Ezt a következőképpen lehet:
- Egyszerű TXT szerkesztővel létrehozol egy " PID.txt " file -t. Ennek tartalma a következő legyen:

[PID]
Value=xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

Az xxxx * -ek helyére, beírod a hivatalos sorozat-számodat. Lemented az elkészített file -odat, PID néven.

- Fogod a rufus -szal elkészített telepítő USB -t, és megkeresed a sources könyvtárat. Tehát, pölö : F:/sources
- A sources könyvtárba bemásolod, az előbb elkészített PID.txt file -t.
- Ezek után, indítod a winfos telepítését....

[ Szerkesztve ]

(#6199) Darth_Revan válasza vandor01 (#6167) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem akarom, hogy Aqua temaba atmenjen a topik, de.itt egy ujabb story :DDD

(#6200) NTonee válasza Darth_Revan (#6199) üzenetére


NTonee
veterán

szótárat, vagy tolmácsot lehet kérni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.