Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Darth_Revan válasza Pocok256 (#6897) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Elvileg igen, de gyakorlatilag a "regi" JY-ban szereplo 980M-hez nem lett hozzadva a GSync license, igy hiaba a monitor, a driver nem fogja engedni :(
(Gyakorlatilag is leteszteltek a ROG forumon)

(#6902) Pocok256 válasza Darth_Revan (#6901) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó hát akkor sz*rom le :D Nyáron megy a kukába a gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6903) vandor01 válasza Pocok256 (#6902) üzenetére


vandor01
őstag

kuka elött.... a felének a felét talán nyáron még megkapod érte? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6904) Pocok256 válasza vandor01 (#6903) üzenetére


Pocok256
veterán

300 nál többet nem is remélek érte :D (még úgy sem, hogy 5 év garival vettem :D )

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6905) NTonee válasza Mikulásbá (#6900) üzenetére


NTonee
veterán

,,ezek szerint csak fehéredik a digiprime...."
mindig is úgy csinálták, hogy ami itthon nem elérhető, azt behozták máshonnan. Jellemzően nem várták meg az itthoni megjelenést. Viszont amint itthon is elérhetővé vált, úgy ők is az itthoni beszállítótól rendelték. Ettől még neccesnek tartom én is. Mai napig vannak náluk olyan gépek is, amik itthon nincsenek hivatalos forgalomban. Valamint a korábbi gépbe belepiszkálós, memória/egyéb cserélgetős sztorik sem túl megnyugtatóak. Nálam továbbra sem okés a cég, de ha valaki ragaszkodik hozzá, az az ő dolga.

[ Szerkesztve ]

(#6906) Mikulásbá válasza NTonee (#6905) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyetértek,főleg a sufni szerelgetések amire nyílik a bicska a zsebben.Mikor regisztrálnád vagy küldenéd szervízbe,akkor jön a zuhany.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6907) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Mint említettem az enyém előttem lett felnyitva, de majd, ha összehozom rajta rendszert kíváncsi leszek a benne lévő RAM-ra (ha jól tudom 1 db 8 gigás Samunak kell lennie a HDD meg talán HGST :F )
Egyébként melyik a legmegbízhatóbb stabil VGA driver amit érdemes feltenni rá, csak azért kérdem mert úgy hallottam, többek között itt a fórumon is, hogy az újabbakkal voltak/vannak gondok.
Válaszokat előre is :R

Vásárlással kapcsolatban meg továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a maximális körültekintéssel kell megejteni, jelenleg itt igen csak jó árban kapható.

[ Szerkesztve ]

(#6908) Mikulásbá válasza Digidroid (#6907) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A gond a netes rendeléskor szokott lenni,amikor ugyebár nem látsz semmit,csak amikor átvetted.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6909) NTonee válasza Digidroid (#6907) üzenetére


NTonee
veterán

tedd fel mindig a legfrissebb drivert. Ha valami nem oké a telepítés után, akkor visszarakod az előzőt. Igen, most pont nem rég, talán 2 verzióval ezelőtt volt egy totálkáros driver.

(#6910) Digidroid válasza Mikulásbá (#6908) üzenetére


Digidroid
tag

Hát igen, gondolom ilyenkor próbálják elsütni a problémás példányokat :(

(#6911) Jazz válasza NTonee (#6905) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél....(aztán mindenki onnan vesz ahonnan akar...)

free your mind

(#6912) Digidroid válasza NTonee (#6909) üzenetére


Digidroid
tag

Most olvasok vissza decembertől, látom január végétől megy a nagy driver diskurzus ... :D lehet ezt: 361.43 December 21, 2015 bepróbálom.

(#6913) NTonee válasza Digidroid (#6912) üzenetére


NTonee
veterán

khmm, akkor figyelmetlenül olvastál. :) Pont arról írtam egy korábbi hsz-ban, hogy teljesen rossz. Épp erre a verzióra céloztam az előző hozzászólásomban. :) Ehhez kellett egy patch-et is kiadnia az nvidiának, ami javította. Igaz, hogy nekem épp nem asus gépem van és nem is 980m-el van szerelve, de elvileg minden mostani nv drivernek minden gtx 4xx/4xxM, vagy ezeknél újabb kártyával mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#6914) david5745 válasza Digidroid (#6912) üzenetére


david5745
tag

Lenne 3 kérdésem :)
1. Ti a gép gyári billentyűzetét használjátok vagy külsőt és akinek régebb óta van meg a gép mit tud mondani a bill strapabíróságáról nagyon bejön az egész nem szívesen használnék külsőt. :(

2. Laptop táskát kellene vennem minél hamarabb valaki tud benne segíteni vagy tanácsot adni esetleg ajánlani saját tapasztalata alapján oldal vagy háti és hogy hol van kedvező árba. :F

3. Leszedtem az asus oldaláról a hivatalos win 10 64 bites audió drivet felment semmi baj nem volt telepités közben és nem is rezonál bár 50% felett nem volt igazán de kicsit fura a hangja nem szép tiszta hanem mit mások is említették doboz hangja van akkor rajtam is Jazz kolléga megoldása segíthet :F

(#6915) NTonee válasza david5745 (#6914) üzenetére


NTonee
veterán

táskából, ha teheted, akkor inkább hátizsákot vegyél és próbáld meg nem a legolcsóbbakat nézegetni. Bár nyilván attól függ, hogy mennyit fogod hurcolni, de hamar tönkre fognak menni az gyengébb darabok. Az elsődleges ajánlás szerintem az Asus Nomad. Durván drága, de nagyon jól védi a gépet, rendkívül jó minőségű, kényelmes, tartós és sok mást is bele lehet gyömöszölni a gépen kívül. Van egy Asus Shuttle 2 táska is, nem emlékszem, hogy abba belefér e rendesen (elvileg igen), mintha valaki itt említette volna, hogy használja. Ilyen táskám nekem is van, csak a kisebb 15,6" méretű, szintén jó minőségű, de 3év szinte mindennapi gép hurcolástól mára elég viseltes.
Van még pár egyéb lehetőség is, majd a tulajok nyilatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#6916) Pocok256 válasza NTonee (#6915) üzenetére


Pocok256
veterán

17 és shuttle van nekem is, bőven belefer a gép, és még egy 32 és pizzát is dobozostol és 2 liter kolaval is elnyel mellé xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6917) NTonee válasza Pocok256 (#6916) üzenetére


NTonee
veterán

Az jó, az enyém is ilyen. Még az első 15,6" Shuttle a régi G53 gépemet összes tartozékával, egérrel-billzettel, fülessel, napi kajával, 2liter löttyel elnyelte. A táskát meg is tartottam, mert baromi jó.

(#6918) Jazz válasza NTonee (#6913) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nekem pont ez a verzió van. Mi a baj vele?:)
De lehet bepróbálom a legújabbat. Ti hogy szoktatok frissíteni? Letöltöd nvidia oldaláról, aztán csak simán rátolod a régi drivere, vagy előtte a régit leszeded, újraindít...stb...?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6919) Mikulásbá válasza Jazz (#6918) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az Experience-ben nyomsz egy frissítést-ha kell egyáltalán,mert azonnal jelzi,ha van frissítés-és ott le is tölti,majd kérdezés után expressz telepítés,leszedi a régit,felteszi az újat.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6920) Jazz válasza Mikulásbá (#6919) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nnna, ettől féltem :((( ....telepítés sikertelen. Most se előre se hátra. Fakkom az experience-be. Ezért utálok minden ilyen automata szemetet.

free your mind

(#6921) Mikulásbá válasza Jazz (#6920) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem még semmi gondom nem volt vele.Néha sokáig nyílik,de az nem zavar.
Szedd le a Nvidia oldaláról és úgy tedd fel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6922) Pacee90


Pacee90
tag

Nem ártana,ha maga az Experience is kapna egy updatet,mert ez egy vicc,hogy vagy kifagy a program vagy egy jó 10 perc töltés után betölt...

(#6923) Jazz válasza Mikulásbá (#6921) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Úgy se megy fel. (úgy akartam telepíteni eredetileg, le is szedtem előre az nvidia oldaláról). Sőt a régi se megy már fel. Csak annyit dob hogy telepítés sikertelen, és kenjem a hajamra.
Megint csak beigazolódott, hogy "ami jól működik ahhoz ne nyúlj".

Nyilván most az jön driver cleaner aztán tiszta telepítés....ezt akartam elkerülni.:(

(#6922) Pacee90: Nekem mint a villám megnyílik. De most le is fogom törölni. Minek egyáltalán? Semmi értelme. Egy hasznos dolog van benne, az fps limiter.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6924) Mikulásbá válasza Jazz (#6923) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csinálj előbb egy rendszer visszaállítást,hátha az is elég.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6925) Grózi válasza Mikulásbá (#6921) üzenetére


Grózi
veterán

Nekem kiírja,hogy frissítés elérhető,majd rányomok a letöltésre és nem tölti le.Jobb manuálisan szerintem is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6926) NTonee válasza Jazz (#6918) üzenetére


NTonee
veterán

nálam folyamatosan max frekvencián hajtotta a 680m-et és akkuról bekapcsolva a gépet folyamatosan crash-elt. Több helyen is olvastam hasonló problémákat, aztán valaki még ide is linkelte a patch-t.

(#6927) Jazz válasza Mikulásbá (#6924) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Azt csak a legvégső esetben. Sokszor több hibát okoz mint a kiinduló állapot volt.

Végül megoldottam:
DDU-val eltávolítás, majd experience feltelepítés külön, restart, majd azon keresztül driver frissítés. Így már ment.

free your mind

(#6928) Digidroid válasza NTonee (#6913) üzenetére


Digidroid
tag

Szia!
Igen, bocsánat, azt hittem, sorban a második 361.75 January 27, 2016 driverre gondoltál, meg itt is január végén kezdődött a panasz áradat.... meg láttam Jazz is 361.43-est használja és írta is, hogy jól működik neki, de most látom a frissítéssel sikerült is néhány gondterhelt pillanatot szereznie :))
Na vajon most mi legyen :F

(#6929) Digidroid válasza david5745 (#6914) üzenetére


Digidroid
tag

Szia én ezen e bill.-en gondolkodom: CM Storm Suppressor vagy esetleg még: Hama uRage Illuminated billentyűzet ebből van kiállított darab a MM westendben lévő boltjában, az előbbit meg talán a hardverkerben vagy aquaban tudod lecsekkolni :K Vagy ha egy sima is jó: Genius KB-110X USB fekete billentyűzet, ha meg fullos kell és van elég zöldhasú akkor G810 Orion Spectrum :DD

(#6930) NTonee válasza Digidroid (#6928) üzenetére


NTonee
veterán

túlagyalod, dobd fel a legfrissebbet, nem olvastam vele problémát.

(#6931) Digidroid


Digidroid
tag

Továbbá lenne egy olyan kérdésem azokhoz akik SSD mellett HDD-t is használnak, hogy a merevlemezt elég simán ntfs-re formázni :F már csak az uefi miatt kérdezném, természetesen a rendszer az ssd-re kerül. A válaszokért pedig előre is: :R
Most nézem jelen gépemen itt a win7 alatt csak ntfs lehetőséget kínál fel a 1 terrásra de ez legacy módban lett telepítve :F

[ Szerkesztve ]

(#6932) Digidroid válasza NTonee (#6930) üzenetére


Digidroid
tag

Köszönöm, majd teszek vele egy próbát :K

(#6933) Digidroid


Digidroid
tag

Na megcsináltam a telepítőt pendrive-ra, remélem jól állítottam be mindent :)

(#6934) Pocok256 válasza Digidroid (#6933) üzenetére


Pocok256
veterán

Jól túl agyaltad :D Letölted ezt beteszed az isot neki és 1 kattintással megcsinálja :D

Meg mondjuk nem értem minek usb n telepíteni én betettem a gyári win 10 dvd t és szépen felment minden.

(#6931) Digidroid
Amúgy igen elég nálam is NTFS van.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6935) Digidroid válasza Pocok256 (#6934) üzenetére


Digidroid
tag

Jajjjjj ilyenem van is: Windows7-USB-DVD-tool.1.0.30.0.exe :W win7 telepítőt evvel csináltam de nem tudtam, hogy jó a win10 uefi-s telepitőhöz, mindenhol a rufus-t írják.
Egyébként meg azért, mert nincs gyári win10 dvd :DD csak win7 van :(
HDD-t kicseréltem SSD-re, mondjuk az egyik csavart alig tudtam kicsavarni, HGST volt benne :)
Éjszakára rárakom töltőre, remélem nem gyullad rám reggelre a lakásom, majd holnap megpróbálkozom a telepítéssel :K

(#6936) Digidroid válasza Jazz (#6911) üzenetére


Digidroid
tag

Aki mer, az nyer. :D
Egyébként meg, hogy muzsikál nálad az új nvidia drivere :F Látom volt vele egy kis problémád :(

(#6937) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Akit erdekel, most akcios a GX700 az Iponban [link] :DDD

Mondjuk az erdekes, hogy dupla annyiba kerul, mint a konkurencia...bar az teny, hogy a vizhutessel 80C alatt marad a VGA Furmark alatt, de ha raeresztenek FurMark+Prime95 tesztet egyszerre, akkor a 6820hk cpu 800 Mhz-re throttlinghol tulmelegedes miatt :(

Azaz a vizhutes a cpu-nal nem segit, csak a gpu-nal.

A konkurenciahoz kepest a GX700 eseteben:
- a vga a vizhutessel jatek alatt kb 20C-vel huvosebb (60C vs 80C)
- az alacsonyabb homerseklet miatt a vga jobban tartja a turbo orajelet, igy jatek alatt kb 2-3 FPSel jobban teljesit

Viszont vanna hatranyok is...
- zummogo hangot ad ki a vizhutes pumpaja (mint sok aio vizhutesnel)
- a gep alja konnyen karcolodik
- asztali gepnel is nagy a veszelye szivargasnak aio hutesnel, de itt a rengeteg szallitas es csatlakozas megbontas miatt megnagyobb
- a bill kozepen az enternel picit hajlekony
- a cpu es a gpu is ra van forrasztva az alaplapra
- kenyelmetlen szallitas es karbantartas a vizhutes miatt

A konkurencia 2 eves haztol-hazig garanciaval a sajat modelljet 730.000 Ft korul adja asztali 6700k CPU-val es a cpu es vga is cserelheto. Ha az Asus is ilyen aron adna, akkor meg meg is erne ezt valasztani a leghuteses konkurencia helyett, de igy nem tudom, hogy a vizhutessel elert + 2 FPS meger e +700.000 Ft rafizetest :( bar javitsatok ki ha teved :)

[ Szerkesztve ]

(#6938) Pocok256 válasza Digidroid (#6935) üzenetére


Pocok256
veterán

Win 7 et is lehet updatelni win 10 re ingyenesen tudtommal.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6939) Digidroid válasza Pocok256 (#6938) üzenetére


Digidroid
tag

Most már mindegy win10 tiszta telepítés lesz. :)

(#6940) Jazz válasza Digidroid (#6936) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A driver megy, de bebugolt vele az experience. Úgy hogy az experience-t le is töröltem.

free your mind

(#6941) matteo_szg válasza Darth_Revan (#6937) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na, hol van ez a teszt, ahonnan a verdikt származik? :)

jupiiii

(#6942) Pocok256 válasza Darth_Revan (#6937) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha tulmelegedes igaz akkor ez a gép egy igazi kukaszokeveny.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6943) thomasa válasza Pocok256 (#6938) üzenetére


thomasa
senior tag

Sőt, a win10-es telepítő már elfogadja a win7-es kulcsokat is.

(#6944) Djatis válasza matteo_szg (#6941) üzenetére


Djatis
senior tag

Egyet nem értek főleg az asus-nál! Miért rakják az összes csatlakozót a jobb oldalra ahol a normális ember az egeret használná???
Néztem most a GX700-at is és a HDMI is a legrosszabb helyre van rakva!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6945) matteo_szg válasza Djatis (#6944) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ha van optikai meghajtó a gépben, akkor ez lehet a legfőbb oka. Ha pedig vékony a gép, akkor mindkét oldalra kerül mindenféle. Az ASUSPRO-n, amin dolgozom, bal oldalon van a VGA és miniDP, de jobb oldalt a LAN.

jupiiii

(#6946) Djatis válasza matteo_szg (#6945) üzenetére


Djatis
senior tag

Értem, köszi választ! Már csak az a kérdés, hogy mikor csaphatok le egy Asus ROG Spatha-ra?

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6947) Pocok256 válasza Djatis (#6946) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért enyni pénzért már egeret is kapni, én azért elgondolkodnék ezen :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6948) Djatis válasza Pocok256 (#6947) üzenetére


Djatis
senior tag

Mennyiért? Nekem most Razer Ouroboros van de nem igazán vagyok megelégedve vele!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#6949) Mikulásbá válasza matteo_szg (#6945) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az optikát kellene jobb oldalra tenni,a zsanérhoz közel egy USB 2.0-ás csatit az egérnek.
Minden más a másik oldalra illetve hátra,bár ez gamer gépnél nemigen működhet a hűtés miatt.
Van olyan Toshiba,aminek a ventije is jobb oldalon van,legalább télen a kéz fűtése is meg van oldva.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#6950) thomasa válasza Djatis (#6944) üzenetére


thomasa
senior tag

Én bal kezes vagyok, nekem pont jó, hogy bal oldalon nincs semmi XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.