Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Jazz válasza gerner1 (#6248) üzenetére


Jazz
Topikgazda

De mint látod szürke a mező. Nem választható az egyedi érték. Ráadásul a vidkari is csak 75Hz-et támogat, azt is 100Hz-kéne állítani, de nem engedi kiválasztani.

(#6250) Cris99:
Itt a fórumon szinte mindenki UEFI módban telepítette a Win10-et. Csak van hozzá valami felület akkor.:)

free your mind

(#6252) Jazz válasza gerner1 (#6248) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az nv vezérlő panelen engedi az egyedi 100Hz-es felbontást beállítani. Így már megjelent a vidkari üzemmódnál is, a monitornál is. Neked is 100Hz-en fut? Ez nem árt a gépnek? Ha simán tudja a 100hz-et miért csak 75 az alapértelmezett?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6253) Pocok256 válasza Jazz (#6252) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért amiért a G syncet is tudja de le van tiltva. Egyszerűen következő verziót el kell adni valamivel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6254) SkyS1gn válasza Jazz (#6252) üzenetére


SkyS1gn
félisten

100Hzen én azért láttam tartalombeégést meg csikokat itt ott, 80-90 feljebb szerintem nem biztonságos.

Mit jelent az hogy UEFI módban telepítette a winfost? biosból? énis, de attólmég nem uefi.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6255) gerner1 válasza Jazz (#6252) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, így állítottam be.... Nekem eddig nem okozott kárt, minden hibátlanul megy, nincsen semmiféle anomália, szóval nálam marad.

[ Szerkesztve ]

(#6256) Jazz válasza gerner1 (#6255) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Mindenesetre én hagytam 75-ön, az a tuti.:)

1. A billentyűzet világítás automatikusan kikapcsol egy bizonyos idő után. Hogy lehet ezt állítani, szabályozni hogy ne kapcsoljon ki?

2. Színhőmérsékletet hogy lehet állítani a kijelzőn? Csak a windows saját software-es színkezelése van mint lehetőség? Nincs valamilyen beépített ROG meleg hideg....beállítás?

3.: A kijelző PWM mentes szabályzású? Vagy négyszögjelet küld a ledekre és úgy szabályozza a fényerőt? Ez esetben hány hz-es a frekije?

Nincs több kérdésem.:)

free your mind

(#6257) Helltak válasza Jazz (#6256) üzenetére


Helltak
őstag

Másodikra tudok választ:
Asus Splendid Utility-ben lehet a színhőmérsékletet állítani.
A telítettséget pedig a Nvidia vezérlőpult: asztali színbeállítások megadása: digital vibrance.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#6258) marci123 válasza Jazz (#6256) üzenetére


marci123
csendes tag

Elsőre pedig:
Link

(#6259) marci123


marci123
csendes tag

Nos én vissza raktam 75hz-ről 60-ra játékok ki be lépésénél többször kikapcsolt állapotban maradt a kijelző... :F

(#6260) Grózi


Grózi
veterán

Üdv Urak!
Asus G751JL-re rakott már valaki Win7 64-t?Sikerült minden drivert megtalálni és bug mentesen működik is?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6261) thomasa válasza Grózi (#6260) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem támogatja a noti a win7-et, minden más már kókányolás.

(#6262) Pocok256 válasza Grózi (#6260) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem hinném, hogy lenne értelme azt a kőkorszaki rendszert egy ilyen gépre felrakni. Kb win 10 vagy semmit...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6263) Jazz válasza Helltak (#6257) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A splend utility csak desktop alatt érvényesül? Ahogy nézem D3D alatt már nem igazán.

(#6258) marci123:
Bíztam benne hogy van valami rog keyboard progi, és nem kell regeditben turkálni.:)

Második hsz. 06-os pontja: keyboard device filter utility.
Nekem ilyen nem volt sem a cd-n sem az asus driver oldalon.

free your mind

(#6264) NTonee válasza Jazz (#6263) üzenetére


NTonee
veterán

az asus support oldalon, a win8.1-es driverek között fent a Keyboard Device Filter Utility, csak épp a win10-es letöltések közül hiányzik.

(#6265) NTonee válasza Jazz (#6263) üzenetére


NTonee
veterán

szerk: hopsz, dupla lett :(((

na mindegy, akkor már folytatom itt. Szóval a hivatkozott fórum téma a win8.1 telepítésével és drivereivel foglalkozik. Ha win10-et raktál fel és ahhoz szedted le a drivereket, akkor világos, hogy nem találtad. Hogy miért nem került be a win10-es letöltések közé, azt nem tudom (kompatibilitási probléma, vagy csak bénázás miatt?).
De ha azon leírás alapján telepítesz, akkor pl a live update utility felejtős, sosem működött.

[ Szerkesztve ]

(#6266) Jazz válasza NTonee (#6265) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Már mindent feltettem, kivéve a live update-et meg az usb chargert.
"live update: A utility that automatically downloads and installed the latest drivers and BIOS for your notebook. This program is known to be extremely buggy and rarely works. I'd highly recommend you to uninstall this. "
"usb charger: Did not install as I have heard it messes up the USB behavior, true?"

free your mind

(#6267) kozmy válasza Grózi (#6260) üzenetére


kozmy
őstag

Üdv!
Ha a win7 szereted akkor nyugodtan tedd fel mert win8 driverekkel gond nélkül működik én is azt használom.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#6268) Grózi válasza kozmy (#6267) üzenetére


Grózi
veterán

Nem nekem lesz(nekem már megvan),de a leendő tulaj ragaszkodik a Win 7-hez.Arra voltam csak kíváncsi,hogy kivitelezhető-e(pl: chipset driver ha nincs hozzá,az ciki) és az összes funkció működik-e.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6269) Pocok256 válasza Grózi (#6268) üzenetére


Pocok256
veterán

BEszéld le róla nincs értelme egy gamer notira win 7 et tenni mert kb semmi nem fog normálisan működni és még a teljesítménye is jóval kisebb lesz mint egy win 10 es társáé...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6270) Grózi válasza Pocok256 (#6269) üzenetére


Grózi
veterán

Miért is,ha megvan hozzá minden driver?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6271) Pocok256 válasza Grózi (#6270) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen meg van hozzá minden driver ami win 8 hoz készült és ami kb 1 éve lett kiadva soha többet nem lesz hozzá frissítés se support se semmi, de ja nyugodtan használja :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6272) Grózi válasza Pocok256 (#6271) üzenetére


Grózi
veterán

Érdemi választ vártam,nem kötözködni akartam.Informatikus létemre kíváncsi állatfajta vagyok,hogy véleményed szerint miben nyújt többet(a bugokat leszámítva) a Win10 a Win7-nél általános felhasználás+játék mellett?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6273) Pocok256 válasza Grózi (#6272) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezer plusz 1 dolgot felsorolhatnák, de asszem elég csak annyit írnom egy gamer gépnél, hogy directx 12 nincs rá...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6274) WZP válasza Grózi (#6272) üzenetére


WZP
aktív tag

Például DX12 alapból kilőve... most még nem hangzik túl nagy dolognak ez... de a DX12 elég gyorsan terjed, és hamar eljöhet az az idő, amikor hiányozni fog.

Rengeteg dolognak a támogatása, ami már natívan be van építva win10-be, win7-re vagy egyáltalán nem jön ki, vagy csak frissítésként.

Amikor a win7 kijött, még elég új dolgonak számítottak a 4 magos procik is, ebben egy 4 magos 8 szálas modern i7 van. A win10-et már a legmodernebb hardvereket szem előtt tartva fejlesztették.

Win7-ben még fast/hybrid boot sincs.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6275) Grózi válasza Pocok256 (#6273) üzenetére


Grózi
veterán

Tudtam,hogy a dx 12 lesz a fő érv,ami egyenlőre sajna még gyerekcipőben jár és nem játékra lesz használva a gép zömmel.Értem a te álláspontod is,viszont rengeteg érvet tudnék felsorolni a "kőkorszaki 7-s" mellett is-de nem ez a topic témája-szerintem a tulaja meglesz dx 12 és fast/hybrid boot nélkül is.A lényeg hogy a driverek megoldhatók.
(#6274) WZP Köszönöm,a 4 mag 8 szálas 4790K-m jól érzi magát Win7 alatt is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6276) WZP válasza Grózi (#6275) üzenetére


WZP
aktív tag

XP alatt is meglenne.... csak kicsit olyan ez, mint fa kereket rakni egy mai autóra. Megteheted ? Igen. Csak kérdés, hogy van-e értelme.

Ismerek embert, aki még win98-at használ a munkahelyén...

Szóval hacsak nem licensz természetű a frissíteni nem akarás, akkor nem látom megalapozottnak a ragaszkodást. Bár sejtem, hogy a GUI átszervezések miatt van. Tény hogy a 8/8.1 és a 10 tabletre megálmodott felülete egy rakás szar, de egyrészt meg kell szokni, mert előbb utóbb úgyis kénytelen leszel hasznáni(amikor már egyáltalán nem lesz támogatott a 7), akkor meg minek húzni ? Másrészt vannak arra megoldások, hogy a józan ész visszatérjen a kezelőfelületbe win10 alatt is.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6277) Jazz válasza WZP (#6276) üzenetére


Jazz
Topikgazda

"Másrészt vannak arra megoldások, hogy a józan ész visszatérjen a kezelőfelületbe win10 alatt is."
Ez tetszik.:)

Win 10 neked is olyan, hogy:
- tálca keresés: nem jegyzi meg az előzményeket
- minden alkalmazás: ömlesztve vannak az "igazi programok" és a windows-os app vackok amiket el se lehet távolítani, mint pl.: xbox, ügyfélszolgálat, windows visszajelzés....
Ezen felül nem lehet hozzáadott időrendbe elhelyezni őket, csak az ABC-s lista van.
Az ABC betűit se lehet eltávolítani.

Feltettem a classic shell setup-ot, de az meg annyira csúnya, XP style (és nem is lehet a színén változtatni hogy legalább összhangban legyen a W10 fekete tálcájával) hogy inkább levettem.

Igazából nem lenne rossz annyira ez a csempés marhaság, mert azok is személyre szabhatók, csak a fenti 4 dolgot lenne jó megoldani valahogy.

free your mind

(#6278) WZP válasza Jazz (#6277) üzenetére


WZP
aktív tag

(#6279) Pocok256 válasza Jazz (#6277) üzenetére


Pocok256
veterán

- tálca keresés: nem jegyzi meg az előzményeket
-Nálam megjegyzi.

- minden alkalmazás: ömlesztve vannak az "igazi programok" és a windows-os app vackok amiket el se lehet távolítani, mint pl.: xbox, ügyfélszolgálat, windows visszajelzés....
-el lehet távolítani plussz kategorizálni is lehet kényed kedved szerint.

Ezen felül nem lehet hozzáadott időrendbe elhelyezni őket, csak az ABC-s lista van.
-Ez mint előzőleg írtam hamis. Azt teszel ki amit akarsz és oda ahova akarod.

Legtöbb probléma a win 10 el hogy a userek lusták utánna nézni bárminek is és csak a sírás megy megszoktak valamit ami egy icipicit is más (legtöbb esetben sokkal jobb) és máris nem jó rossz nincs miért ilyen.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6280) Jazz válasza Pocok256 (#6279) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Köszi, sokat segítettél.;)
Szerintem lusta voltál értelmezni a hsz-t csak rage-eltél egyet mert miért ne.:)

Keresés: (nincs előzmény, se közeli találat)

Eltávolítás: (nincs sehol eltávolítás menü pl. az x-box-nál)

ABC lista: (Igen? Mutasd már meg hogy távolítod el az ABC-t és rendezed időrend szerint a minden programot!)

Nem tudom miről beszélsz. 1.: Ezt homlokegyenest más. 2.: Nincs semmilyen sírás. Négy dolgot nem tudok megoldani külön progi telepítés nélkül. (A többi százhuszonkilenect már megoldottam). 3.: Igaz-hamis...kívánom neked is így segítsenek.:) 4.: Senki nem mondta hogy rossz! Még írtam is hogy inkább nem teszem fel a classic shell-t mert nem is olyan rossz ez a csempés vacak, "csak a fenti 4 pontot kéne megoldani." A lehordós ingered totális fail, célt tévesztett.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6281) Jazz


Jazz
Topikgazda

Na basszus....valaki letudná tesztelni hogy másnál is ilyen-e? Interferál ez a szürke szín?
Nyissátok meg plz. az alább linkelt képet, és mozgassátok a képernyő közepe tájára. Vagy nem is kell külön megnyitni. Nekem elég ha csak ezt a hsz-t görgetem középre.

Maga a kép szürkéje tiszta homogén. De a képernyő közepe táján mintha interferálna, ha közelről figyelmesen nézed, enyhén csíkos egy kb. 50x50mm-es négyzetben, és mintha "foltos lenne a monitor háttere".

Ugyan ez a szín itt van full screen-ben 1920x1080-ban. Mintha foltos lenne a kijelző, enyhén nagyon halványan, közelről nézve, több helyen. Nem pedig tökéletesen homogén. És ilyen 10x10mm-es kockákban pl.

FullScreen

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6282) Pocok256 válasza Jazz (#6280) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem rageltem csak nem néztél utána...

Klikk
Legpontosabb találatot pedig a keresési előzményeimből állítja össze az alapján amit kiválasztottam már egyszer a keresett szó után.
Klikk

Nálam tökéletesen működik. A 3. részre meg még mióta élek kb nem kattintottam, azt hittem a külső menüsorra érted mert az rendezhető de, ahogy látom ennél is ami új ott hatalmas ÚJ felírat villog szóval eglé egyértelmű mit telepítettél fel nemrég és mit nem :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6283) Grózi válasza Jazz (#6280) üzenetére


Grózi
veterán

Nyugalom srácok,nem akartam háborút kirobbantani!
Sok mindenben igazad van neked is,rengeteg bug-l találkoztam a frissített 10-eknél-az általad vázoltakkal is.
Viszont abban is van igazság amit Pocok256 mond,lusták a userek utánanézni dolgoknak sokszor.
Részemről én is utálom az egész csempés dizájn-t,de ez van.Viszont az újabb nem mindig jelenti a jobbat...
1 szó mint 100,ha már sikeresen szétoffoltuk a topicot-köszönet minden segítségért! :R
Mondtam a leendő tulajnak,hogy próbálja ki egyszer a 10-t(szívatom vele magam,mert mindent el kell magyarázni) és ha nem bírja megszokni,akkor húzok rá egy 7-st.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6284) vandor01


vandor01
őstag

1111eu-ert EZ?
hasonlo spec mint az MM-es G752-es!
[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6285) Jazz válasza Pocok256 (#6282) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Fail. Nem értetted miről van szó, most már érted, kiderült nálad se lehet ezeket alapból megoldani. Egyedül a kereső megy, az is a one drive miatt (nálam ki van kapcsolva), valószínűleg ez az oka. Ez az egy pipa. A többi meg: lusta voltál elolvasni a hsz.-t, csak kötekedtél egyet reflexből. :P

Van 4 pont amit bedobtam ide a fórumba, hátha tud rá valaki valamit... mert épp szóba került....erre való a fórum. Erre kötekszel.
Leírod hogy igaz-hamis, nálad megy minden, meg lusták a userek utána nézni bárminek, aztán kiderül hogy te nem értetted miről van szó, még annak is lusta voltál utána nézni hogy értelmezd a hsz.-t!
Érdekes módon WZP kolléga egyből felfogta miről van szó, beszólás nélkül küldött is egy linket hogy lehet átszabni külső progival.

Most értetted csak meg, azt is másodjára, szerkesztés után, mert az x-box eltávolítást még mindig a keresőből és a csempéből mutattad!

4-ből 1 pipa: Nálam nincs bekapcsolva a one drive valószínűleg ezért nem ment a kereső. Ok, ez az egy.
A többi:
- se eltávolítani nem tudtad az abc listát
- se telepítés szerint rendezni (kit érdekel hogy ott az új? Logika, mondat elemzés, probléma felvetés...)
- se a leválaszthatatlan appok leválasztását megoldani a minden programokból!
Minden program! Nem start menü meg csempe. Mondtat elemzés!

Ilyeneket én is tudok írni:
"A userek általában nem hajlandóak elolvasni a hsz.-eket sem értelmezni, csak tévesen kapcsolni valamihez ami csak a fejükben létezik, pl. win10 elleni támadás - védelem, holott általában a valóság fényévekre van attól amit ők annak vélnek, majd ezt megspékelve közhelyekkel dobálóznak, általában." ;)

Na, no offense.;)

(#6283) Grózi: Nem okoztál te semmit, itt se voltál, miről beszélsz. Valaki kötekszik én meg hülye módon felveszem. Ennyi.:)

free your mind

(#6286) Jazz válasza vandor01 (#6284) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Jó drága, 970M, és g-sync-et se látok benne. A kijelzője is TN lesz csak.

Jobban jártál volna egy akciós G751-el kari előtt, IPS-el, 980M-el meg G-sync-el.

Egyébként gyönyörű a kijelzője! Egy asztali TN monitorral hasonlítom össze és...de összehasonlíthatatlan.:)
Szinte élnek a színek! Kontrasztos, ragyog!
Holott, az asztali TN-nek elméletileg nagyobb a színtér lefedettsége és a kontraszt aránya.(nem egy rossz fajta.) De csak egy fakó hullazsák a noti kijelzőjéhez képest.:Y

Az a nagy rizikó (ha te is ilyet akarsz venni), hogy kitudja mikor vonják ki a forgalomból ezeket. Aztán marad a méregdrága G752, aminek vagy leesik az ára vagy nem (de inkább nem, lásd: a G751 is végig tartotta az árát, sőt inkább drágult), meg kitudja milyen hibái vannak (Cpu-memória-feszültség-kikerült az alaplapra a szabályozás). Az a könnyebb 1 kg-al is érdekes annak ellenére hogy nagyobb a gép, mert pont a hűtöborda az aminek van súlya, a többi csak műanyag. Hol spróolhattak? (költői kérdés)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6287) vandor01 válasza Jazz (#6286) üzenetére


vandor01
őstag

nem vettem es nem is kivanok csak bedobtam ide :):)
valszeg hasonlo a szitu mint G vs GL ... 1 hutos a cucc... -1kg? :)

de szerintem jo ha vannak ilyen gepek a placcon mert ezek jarulnak hozza,
hogy asus predator alien clevo... stb kicsi csokkentseg az araikat!
ha mas cegek nyomas alatt tartjak a nagyokat :):)

amugy egy sima GL752-t szeretnek majd ha lesz HU billel es lehetoleg 350 alatt... :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6288) Pocok256 válasza Jazz (#6285) üzenetére


Pocok256
veterán

De ember ? Minden programból eltávolítani a programot úgy tudod hogy eltávolítod a programot ezt mutattam a képen is vagy te akarsz olyan minden programot listázó részt ami éppen egy két programot nem listáz ? Mi alapján ne listázzon egy két dolgoz ? Az a lista azért van, hogy MINDEN programot listázzon, ha olyat akarsz ami nem listázz minden programot akkor hozz létre egy külön mappát neki és ott úgy rendezgeted és tologatod ahogy akarod. Komolyan nem értem :U

Amúgy meg a keresést nem a one drive teszi lehetővé hanem az indexelési szolgáltatások teljes körű engedése.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6289) Grózi válasza Jazz (#6285) üzenetére


Grózi
veterán

:R
Más:
Én anno az enyém Rog hátizsákkal vettem,ez jelenleg nem adott+ a tulaj nem szánna rá annyit amibe kerül.
Kb. 10K-ig van valami ajánlható táska amibe belefér a lapos+töltő és 2 hónap alatt nem mállik szét? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6290) Jazz válasza Pocok256 (#6288) üzenetére


Jazz
Topikgazda

De tesó: nem lehet eltávolítani a programot sem a minden alkalmazásokból, de a programok telepítése törlésén keresztül sem (bár a kettő együtt ugyan az). Érted már? Ezekről az "eltávolíthatatlan" programokról beszéltem. Vannak programok amiket eltudsz. És van amiket nem. Még a programok telepítése/törlésén belül is szürke, nem hozzáférhető az "eltávolítás" gomb. Hogy maradjunk a példánál, a kedvemért próbáld meg eltávolítani pl. az xbox-ot és érteni fogod miről beszélek.:)

Indexelési beállításokon belüle a felvett helyek listája:
- DesktopBackground, Felhasnálók, Offline fájlok, Startmenu, Windows 10.
1550 elem indexelve.
Ennyit találtam az indexelésre vonatkozóan.
Nem emlékszem arra sem hogy kikapcsoltam volna az indexelési szolgáltatást bármikor.
De mindegy, mert úgy is most fogom újra húzni a rendszert az új SSD miatt.

Merjem feltenni UEFI-sen a W10-et? Volt neked bármi problémád miatta? Feket képernyő akármi....

Más: meg van miért nem ment fel elsőre az UEFI-s W10. Xp alatt nem lehet GPT-s telepítési Fat32-re formázni az USB-t, csak az MBR-re. Ellenben az időközben már (normál Bios) feltelepült W10-en már lehet ilyenre formázni.
Megjött az 256-os SSD. Most úgy is újra kell húzni a rendszert.
HDD gyárilag a SATA3-as helyen van:
- HDD ki, SSD helyére be. W10 telepítés. Majd utána HDD be az SATA2-es helyre (van rajta OS minden, de mivel sima adatként lenne jelen a HDD gondolom nem zavarja össze a win-t). Így jó? Megerősítést kérek.:) (Lehet problémát okozna ha úgy telepítenék hogy benn a HDD (amin már van oprendszer és egyenlőre nem szeretném letörölni), és mellette meg benn az SSD és arra menne fel egy új win).

free your mind

(#6291) Jazz válasza Grózi (#6289) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ahogy a HP üzleti notijai is kiválóak úgy a laptop táskái is. Én valami ilyesmit vennék a helyedben "iskola-hátitáska ;] " helyett: [link]

(#6287) vandor01
Olyan durván magas árról indulnak ezek a gépek, hogy én semmi csodára nem számítok. Főleg hogy 1 év alatt a G751 ár nem hogy esett volna hanem drágult is. Ha a többi is így marad, de ha még esik is valamit, még az is kevés. Lásd G752 970M-el 100k-val drágább mint a G751 980M-el. G752 980M-el mennyivel lesz drágább? 200k-val? :))

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6292) Pocok256 válasza Jazz (#6290) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én azért linkeltem a képet hogy ott az xbox etavolithato ott világít a lehetőség. Indexelesnel meg megadtam az egész c: pontot hagy dolgozzon azóta minden király. Uefi rol nem tudok nyilatkozni fogalmatlan vagyok már hogy tettem fel konkrétan meg biosba sem léptem be.mióta megvan a gép xd Betettem a Windows 10 pro gyári CD t amit vettem és felment minden.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6293) vandor01 válasza Jazz (#6291) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem csak kilo magassagaban van a kulonbseg..
mert ugye a win, ssd, memo lejon az árbol...

de meg igy is +20%... es faj hogy "ruhastul" kell megvenni :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6294) vandor01


vandor01
őstag

az uj pupos? böröndöstül.. 5000-ért? :DD :DD [link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6295) Grózi válasza Jazz (#6291) üzenetére


Grózi
veterán

Szimpatikus,köszi a tippet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#6296) PPeti1986


PPeti1986
tag

Gyors kérdés azokhoz akinek van Asus Nomad táskája:

Karabinert adtak a táskához + kis hdd tartot ami a táskában található?

köszi

(#6297) lajxko válasza PPeti1986 (#6296) üzenetére


lajxko
tag

Igen

(#6298) WZP


WZP
aktív tag

Na! Visszajött a kicsike a szervizből.

"Alaplap. thermal modul, vga fan, cpu fan , USB board, USB board kábel kicserélve."

Crysis 2-ben gyönyörűen full turbo órajelen megy, egy pillanat throtling nélkül.

Új GPU és CPU :DD

És kaptam M.2 slotot, ami eddig nem volt. Mondjuk elképzelni nem tudom hogy milyen hűtés probléma az, amihez alaplapot kell cserélni.

A szervizt csak ajánlani tudom. Igaz csak második körben, de korrekten megjavították, nem akadékoskodtak.
(Huszti úti hivatalos ASUS szerviz, nevet nemtudom szabad-e írni.)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6299) PPeti1986 válasza lajxko (#6297) üzenetére


PPeti1986
tag

Thx.

(#6300) Jazz válasza Pocok256 (#6292) üzenetére


Jazz
Topikgazda

"Hát én azért linkeltem a képet hogy ott az xbox etavolithato ott világít a lehetőség"
De az nem a programot távolítja el amit te mutattál. Konkrétan azt mutattad meg hogy a csempéje eltávolítható. Igen, csempe = parancsikon, persze hogy eltávolítható.
Én arról beszéltem, és azt mutattam meg, hogy minden programoknál alias programok telepítése és törlésénél Sem távolítható el. Ez törölné a programot. Capis? :)

"Indexelesnel meg megadtam az egész c: pontot"
Ez alatt azt érted, hogy: Indexelési beállításoknál a speciális beállításokon belül a C:\ vinyó gyökérkönyvtárat adtad meg?

Kinyomoztam az UEFI-t. Leírom a tapasztalatokat a G751-re vonatkozóan, hátha másnak is hasznos lesz:
- GPT partíciós sémát nem lehet XP alatt létrehozni! (ezt nem tudtam, ezért volt bukta elsőre)
- Az újabb G751 gépeken semmit nem kell állítani bios-ban. CSM enable alapból enélkül nem is jelennek meg a bootolható eszközök. Sok opció nincs is ami a "nagy" leírásokban van, Fast boot sincs pl. Secure alapból disable. Key esetén kell enable.
- A G751-ben nincsen UEFI-s felület! Csak a sima Bios-van ne is keresse senki. Semmilyen bill. kombináció nem működik. Ebből kifolyólag nem is lehet belépni UEFI felületre!
- A bootable disk-nél csak bootolható eszközök vannak, üres partíció tábla nélküli nem jelenik meg!
- Partíciós tálbát pl. live linux alatt gparted-el lehet létrehozni.
- Vagy a win telepítés előtt a nyelvi beállításnál Shift+F10, majd parancssorba: List disk. Select disk "x". (X=törölni kívánt meghajtó száma). Majd clean=visszavonhatatlanul töröl minden adatot a kiválasztás alatt lévő meghajtóról! Exit.
- Újraindításnál Esc-et kell nyomni! Ott választható hogy UEFI-s pendrive-ról bootolás vagy mondjuk sima pendrive-ként.
- Futtatás: msinfo32, itt lelehet ellenőrizni hogy legacy-ban vagy UEFI-ben fut-e a win.

UEFI-ben durván 8sec alatt bebootol a win-em, SSD-vel. Eszméletlen.:D

[ Szerkesztve ]

free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.