Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) SkyS1gn válasza Pocok256 (#6100) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sokszor ujraraktam driver sweeperrel is, ez nálam valamiért ilyen.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6102) Pocok256 válasza SkyS1gn (#6101) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tudom mitől lehet akkor nálad. Nálam windows 10 Pro van fent.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6103) evilchef


evilchef
csendes tag

Tisztelet az Uraknak!

Egykis segítséget szeretnék kérni, BIOS frissítés terén.

Adott egy G751JY szörnyeteg,amin gyárilag 205.-ös Bios van.
Szeretném frissíteni,de egyszer sem csinaltam még ilyet, megköszönném ha valaki aki már frissített BIOS-t a gépén leírná, hogyan is érdemes, és mire kell odafigyelni.
Nem szeretnék téglát csinálni a gépemből ofkorsz.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
evilchef

(#6104) SkyS1gn válasza Pocok256 (#6102) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nálam is.

(#6103) evilchef

Leszeded asus oldaláról, kicsomagolod C: vagy D: főkönyvtárba hogy könnyebben megtaláld, biosban bios flashback vagy hasonló menüből indítható a frissítés, kijelölöd a kicsomagolt file-t és kész is ;)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6105) Pocok256 válasza evilchef (#6103) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha csak nincs szükséged a felsorolt fixek valamelyikére égetően akkor én nem szórakoznék vele g751 nél nem egy gépnél hallottam, hogy gondolta magát és nem indult el még egyszer bios frissítés után... pedig minden hiba nélkül és tökéletesen lement :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6106) evilchef válasza Pocok256 (#6105) üzenetére


evilchef
csendes tag

Bal oldali USB-k szórakoznak néha, egyéb bajom nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#6107) evilchef válasza SkyS1gn (#6104) üzenetére


evilchef
csendes tag

Köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#6108) gerner1 válasza Pocok256 (#6100) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is kb ennyi idő (w..fos 8.1pro, legutolsó nV.driver van fent)...

(#6109) k-adi válasza gerner1 (#6108) üzenetére


k-adi
nagyúr

az wfos 8.1 az eddigi legjobb win :DDD

(#6110) Jazz válasza k-adi (#6109) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem is, mert az XP SP3 :P

free your mind

(#6111) Yiggdrasil válasza Jazz (#6095) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

November közepén vettem újonnan, bizalom garis, stb.
Nem végig szaggat (kivéve a Hearthstone, mert az botrányosan), csak néha "rájön" és akkor 5-10mp-ig laggol az egész. És ezt van, hogy egyáltalán nem csináljs, de van olyan nap, amikor 5-10 percenként, és mondjuk a Heroes of the Storm esetében ez kb ellehetetleníti a játékot.

@Pocok256: Lehet, hogy én csesztem el valamit. Mikor megjött ment rá UEFI-vel Win10 Pro x64 MSDN image, és honlapról szedtem le drivereket hozzá. A kapott CD-t pl be se tettem még a gépbe, mondván hogy úgyis elavultak a rajta lévő driverek.
Próbáljam meg újrahúzni az egészet, hátha?

@Cris99: Az hagyján, hogy 10 perc mire betölt, és ha addig belekattintok, akkor fekete kép, fehér kép, összeomlik, várjak, vagy zárjam be, de minden játékbeállítást elfelejtett egyik napról a másikra, és mostmár hiába indítom el bármelyiket, nem érzékeli, és nem is tud emiatt optimalizálni.

(#6112) Pocok256 válasza Yiggdrasil (#6111) üzenetére


Pocok256
veterán

Mindeképpen (mármint telepitsd újra majd szépen cd vel tedd fel a cucckat majd frisstsd fel amit fel kell) ez rohadtul nem normális Hots ba nekem csoda ha 60 alá megy az fps em.

Ettől függetlenül less be egy kis hőmérséklet adatot, de ha akarod tegyél fel egy teamviewert privátba megbeszéljük aztán ráleshetek a gépedre hátha több szem többet lát :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6113) Yiggdrasil válasza Pocok256 (#6112) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Rendben, akkor szedek egy 1511-es Win10 ISO-t, felteszem, majd CD-ről a drivereket, frissítek és kipróbálom. Jelentkezem ha elkészültem vele :)

(#6114) WZP válasza Yiggdrasil (#6113) üzenetére


WZP
aktív tag

Nem tudom milyen konfigot tolsz, de a leírt hibáid ha nem is tökéletesen illenek rá, de hasonlítanak háttértár problémára. HDD-t használsz vagy SSD-t ? HD sentinel kondícióra mit ír ? Windows alapján mennyire van leterhelve a storage ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6115) Yiggdrasil válasza WZP (#6114) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Egy Samsung Pro 840 250GB-os SSD-t használok, azon van a rendszer és az említett játékok is. Illetve van még a gyári 1TB-os HDD mellette adattárolásra.
HD Sentinel-nek van ingyenes verziója? Mert megvenni most nem akarom, tört cuccot meg nem teszek a gépre. Illetve pár éve ha jól emlékszem csinált olyat, hogy átírta a partíciók ikonjait, és mikor töröltem sehogy se tudtam visszatenni az eredetire, nem tudom, hogy ez a "hiba" még fennáll-e.
Konfig: G751JY (16GB RAM, 980m, i7 4720qm, és a fennt írt hátértárak)

@Pocok256: Közben feltettem egy friss Win10 Pro x64-est, és a kapott CD teljes tartalmát. Toltam egy Win Update-et is, illetve még feltettem az ASUS Live Update-et, ami azt írja, hogy minden up-to-date. Mi legyen a kövi lépés?

[ Szerkesztve ]

(#6116) WZP válasza Yiggdrasil (#6115) üzenetére


WZP
aktív tag

Van trial version HD sentinelből. Az ikonok pedig szabadon variálhatóak, nem cseszi el őket, legalábbis nálam.

De amennyiben SSD-ről tolod a dolgokat erősen valószínűtlen hogy storage eredetű legyen a probléma, hacsak a jó kis windowsos antivírus nem terheli 100%-ra, (amire hajlamos, még SSD-t is). Ez egybe is vágna a probléma időszakos jellegével. Persze anélkül hogy látnám, csak tippelgetek.

Amennyiben az újratelepítés után is fennáll, kéne monitorozni, akár második monitoron játék közben a különböző szenzorok értékeit, hátha látni valami kiugrót amikor bekövetkezik a hiba.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6117) Pocok256 válasza Yiggdrasil (#6115) üzenetére


Pocok256
veterán

Játsz ;) Ha még mindig bugos lesz akkor írj és szetnezunk.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6118) NTonee válasza WZP (#6116) üzenetére


NTonee
veterán

,,hacsak a jó kis windowsos antivírus nem terheli 100%-ra, (amire hajlamos, még SSD-t is)"
Már évek óta csak a windows sajátját használom (több gépen is), soha nem láttam még ilyet, de még csak erősebb terhelést sem, nemhogy maxra tolta volna. Ehhez valami nagyon epic user error kell, mert ha elindítok egy full ellenőrzést, még akkor sem vágja maxra.

(#6119) Pocok256 válasza NTonee (#6118) üzenetére


Pocok256
veterán

Képes ilyet csinálni van antimalware executable kis folyamata, de azt abban a pillanatban megszakítja ahogy géphez nyúlsz.. Ettől függetlenül hosszú évek tapasztalata, hogy sikerrel találkoztam már olyannal mikor nem jött össze neki a leállítás, de ez nem általános ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6120) vandor01


vandor01
őstag

idevago info a predator topikbol :)

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6121) Jazz válasza Yiggdrasil (#6115) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A JY-ból melyik fajta? Pl. T7372? Hivatalos magyar distr.- beszerzésű boltból vetted?
Ha csak 1.5 hónapos a gép, gondolkodtál azon hogy asus bizalom progiba megreklamálod? Megkapod a pénzt is meg a gép árát is.

(#6120) vandor01:
Köszönjük. Látod, nincsenek csodák. Nem lesz olcsó, olcsóbb. Fél milla a gémer gép, nincs mese. A sok olcsó csoda meg hirdetés nagyrészt refurdbished, aztán szaladhatsz szervizelni. Szóval ez van. Fizess fizess minél többet, minden cégnek ez az érdeke, ez az üzletpolitikája. Még egy remény van, ha Q1-be a sok G751 között fog jönnei 970-es g-synces.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6122) Pocok256 válasza Jazz (#6121) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy nem tudom... nem kell sírni. G751 -et már 440 ért hozzád vágták konkrétan ugyanez a teljesítmény asztaliban sem jön ki 350 alatt, szóval szerintem teljesen korrekt ár :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6123) k-adi


k-adi
nagyúr

jólvan gyerekek, én inkább veszek egy PC-t. :DDD

(#6124) Jazz válasza SkyS1gn (#6099) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A GF experiance-nek mi értelme? Ott az nvidia control panel. Ott mindent belehet állítani, akár játékokhoz szabni.

(#6122) Pocok256:
Senki nem sír.:) Ő várja a felének a felének a feléért, én meg csak levontam a konzekvenciát, nincsenek csodák. (lásd a linkelt topci AW 13 esete). A sok olcsójános refudbished szemét meg a többi jóformán átverés, normál boltból meg normál ára van.
(Ja, hozzád vágtak=egy ízben egyszer egy napon. Most a legolcsóbb helyen ami magyar dirstributoros, 471k.)

(#6123) k-adi:
Ez engem is kiakaszt. Fél millás rulett ...szameg.:) Lehet PC lesz. Valami mini ház, meg monitor, aztán be a zsákba egy kocsi aksival meg inverterrel. :D
Még arra vagyok kíváncsi hogy a srác szürkre improtos bótbó vette-é vagy nem. (esetleg melyikből mennyiért, sok mindent elárul.)
Mert az hogy újonnan vette boltból, attól még az is lehet refurdbushed-es.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6125) SkyS1gn válasza Jazz (#6124) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semmi de akkor is :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6126) k-adi válasza Jazz (#6124) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én átgondoltam és mostanában nem hordoznám a gépem, így 500 alatt kijön egy skylake+gtx 980Ti kombó (+ minden más mellé nulláról építve!) és nem egy 980m-el kell imádkoznom a beállításoknál :K
Mire majd ez a pc elavul, addigra talán a gamernotik is vékonyodnak és jobbak lesznek. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#6127) vandor01 válasza Jazz (#6124) üzenetére


vandor01
őstag

ja ja.. szeretem a felének a felét :C

talan a legjobb áru 7372-es az MM-es 458-ert?
azt olyan ssd-et veszel bele ami tetccik :)

de most egy GL752-re acsingozok hatha normalis aron lesz sac/kb 3kilo?
mert kulonben DELL7559 lesz belőle? 330-ert 3 ev garival!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6128) Jazz válasza vandor01 (#6127) üzenetére


Jazz
Topikgazda

GL752 szerintem nem éri meg. 960-as karival. Mikor nem sokkal többért ott a 970-es 751, ami 2x annyi fps és normális dual hűtéssel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6129) vandor01 válasza Jazz (#6128) üzenetére


vandor01
őstag

minden az artol fugg...
ha csak kilo a kulonbseg
pl.. G752(970) 550e GL meg 450e akkor inkab G752..
de kétlem ennyire draga lenne
DELL/MSI etc... 3-4 kilo...
de a ROG teccik.....
és nem igazan játékra kell..
na jo csak neha :) de azokhoz elég a 960-as is...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6130) Jazz válasza vandor01 (#6129) üzenetére


Jazz
Topikgazda

G771-et is vehetsz ennyi erővel 960-asat 300k-ért. Ugyan az a kijelző, 17" IPS, ugyan az a teljesítmény. Miért adnál ki akkor +150k-t ugyan azért a gépért?
És a GL752 is 960M-es, miért adnál ki érte 450k-t? Mikor ugyan ennyiért 980-s 751-et kaphatsz. :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6131) thomasa válasza vandor01 (#6129) üzenetére


thomasa
senior tag

"DELL/MSI etc... 3-4 kilo..." Na mutass már nekem egyet 3-400 ezerért, ami jó gamer. :DD

(#6132) k-adi válasza thomasa (#6131) üzenetére


k-adi
nagyúr

felének a feléért árfolyammal :DDD

(#6133) vandor01 válasza thomasa (#6131) üzenetére


vandor01
őstag

GL szinvonalrol topicoltunk...
azaz a max 960-as kartya magassagaba!

szoval ha 10-et osszeszedek kapok egy rekesz sort?
na ja eleg lesz a felének a fele is!

és itt van két GL magassagokat ostromlo jelentkező:
msi-17"
DELL-15

ha jobban belegondolok ez a ket versenyző lehet hogy huteseben jobb mint az uj GL-asus..
a Dell ben 2 huto van valszeg az MSI ben is...
viszont a GL-ben elképzelheto a sporolas azaz csak 1 huto lesz
ja a 3 eves DELL garit ne felejtsuk el....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6134) Jazz válasza vandor01 (#6133) üzenetére


Jazz
Topikgazda

MSI: sok szerencsét
DELL: nem ez a kategória, mert csak 15"-os. (sajnos)

Asus-nál is sok helyen min. 3 év garival tudod venni a gépet felár nélkül.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6135) Pocok256 válasza Jazz (#6134) üzenetére


Pocok256
veterán

Msi gép nem rossz egyetlen nagyon nagy baja, hogy nem IPS.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6136) k-adi válasza Pocok256 (#6135) üzenetére


k-adi
nagyúr

na igen, és onnantól kezdve, köszöntem szépen :DDD

(#6137) vandor01


vandor01
őstag

kimentem a sarki MM-be megnezni az Asus ROG kinalatot...
751/752-esen kivul ott volt az egesz paletta :)
771(i7,256ssd+win) = 1499euro, az Mo-on 350-380e ft...
uj GL552 (i7 6th gen ,win10) = 1200euro
551 (4th gen i7-el, 128ssd 1Thdd win 10-el)... 1400euro Mo-on occobban kijon...
Predator vmi-vel 2000 felett

végig tapogattam nyomkodtam mindet...

a predator tok ugynaz mint a 751
csak kicsit mashogy állnak rajta a gombok meg mashol piros..
de fogasra kullemre nem elorelépés a 751hez képest..

ha mar 2000eu+ ki kene adni egy gamer-ert?
akkor inkabb vmi "frissebb" jöjjön... (a 752) :D
vagy maradni a joval ocobb 751-nél

nekem az a gumirozott felulet nem jon be.. lehet vkinek "minőségi" érzést biztosit?
de nekem csak azt a félelmet mikor malik le a gumi rola mint a 10 eves VW-ekben...
na persze egy gamer nem lesz 10 éves :)
a bemutatoterembe szép egy uj 751-es vagy egy Predátor... gyönyörű :R
de láttam féléves megkiméltet de az a gumirozott felület nem győzőtt meg :(

én preferálom a fémet azaz alu-t de inkabb a muanyagot...
a szamitogépek nagyrésze ezekbol es kombinacioibol keszültek az elmult evtized alatt
kivéve a "fapados" almát :) ami ma már luxus antik fa-áron kel el :D
HP aluminum bicnicet nezem napi 8-órát az irodaban.. otthonra nem kell
vki itt megjegyezte alu is meg eros is meg könnyü is legyen a gamer.. na az nem félmilla :D
valamibol engedni kell ha csak felmillat kolt az emberfia a sajátkedvére :)

nekem jobban bejott az 551-es fogasa de az 552 meg jobban a frisebb "ROG" designés tejfölösdoboz muanyagjaval... valamint a 6th genes technikaval benne...

mindenképen kivarom mire Mo-re megérkezik meglatjuk az árát azt ha nem elszallt akkor
kell egy 17" laptop magyar billel..
jobban lassam a pucer csajokat, meg FB-ot meg az angry birdot :)
talan vami reggebbi jatékokat is felizzitok :) :) 960-as kartya erre meg tul sok is :) :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6138) -Alvin-


-Alvin-
tag

MM ben 430ért van ASUS G751JY-T7372D

[link]

(#6139) Pocok256 válasza -Alvin- (#6138) üzenetére


Pocok256
veterán

Ennyiért már tényleg ingyen van kategória.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6140) Ati007 válasza -Alvin- (#6138) üzenetére


Ati007
őstag

Ez már a Gsync-es verzió? Visszaolvasva azt láttam hogy ezekben 1db 8gigás ram modul van nem hozzáférhető helyen (bill. alatt) , ha veszek hozzá még 8gigát és berakom a szabadon hozzáférhető helyre akkor is dual channelben működik vagy ahhoz egymás melletti slotban kell lenni?
Milyen hibákra érdemes odafigyelni kibontás után ami gyakrabban előfordult ezen a szérián?
A válaszokat előre is köszönöm.....

(#6141) thomasa válasza Ati007 (#6140) üzenetére


thomasa
senior tag

Gsync-pipa
+8GB (16)dualban megy az alján 1 panel levételével-pipa

Leggyakoribb hiba: Pixel, kerregő ventilátor,
Az már típushiba, hogy recseg, pattog a hangszóró bizonyos driverekkel, és az USB3 külső HDD-vel néha megszakad

[ Szerkesztve ]

(#6142) -Alvin-


-Alvin-
tag

Hát én megvárom már a g752őt hátha még megy egy kicsit :D

G752nek meg nem látom értelmét, hiába írják h jobb hűtés meg bla bla bla, teljesítményben úgyse lesz több...
Amennyibe meg kerül a g752 inkább veszel clevot\xmg\shenker-t ami moduláris(cpu\gpu csere lehetőség).

(#6143) thomasa válasza -Alvin- (#6142) üzenetére


thomasa
senior tag

Hova akarod cserélni a CPU-GPU-t? Ha már elavul x év múlva, kompletten cseréled nem?

(#6144) Jazz válasza -Alvin- (#6142) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A cserélhetőség jóformán átverés. A lényeg az lenne hogy eltelik mondjuk 3-5év, teszel bele új cpu-t, gpu-t és hurrá nem kell új gépet venni. Na ez az ami nincs. (És mindegy hogy PC vagy Noti)
1.: CPU már most új foglalatot kapott, azt már bele nem teszed. Adott sorozaton belül még cserélgetheted, de sok különbség nincs közöttük. Ha 6th cpu-sat veszel, ott is ugyan ez lesz a helyzet. Most LGA 1151, cserélhetheted hogy i7 6700 vagy i7 6700K juhé. Aztán ami már valós sebesség többletet adna az már megint új foglalat, és ugyan ott vagy ahol a part szakad.
2.: GPU jobb egy fokkal....gondolnánk, de ez sem az
- egyrészt horribilis összegekbe kerül egy MXM kártya
- az MXM foglalat is folyamatosan "fejlődik", most 3.0b-nél tartunk amihez 100+W teljesítményű kártyát csatlakoztathatsz. De mire cserélsz, addigra mád 3.0c lesz lehet.
- de ha nem lesz 3.0c, és olcsón hozzá is jutsz egy MXM kártyához (és már itt elég sok a "ha"), még akkor sem biztos hogy menni fog a gépedben, mert egész egyszerűen a "Bios-od már nem fogja támogatni". És kopp. Ahogy ez most is van sok régebbi gépnél is. A 8740W is 3.0b, de messze nem eszi meg még a 960M-es kártyát sem. Nagy csodával 540-et lehet beletenni max azt hiszem.
3.: memória szintén felejtős, cserélhetetlen, mivel mindig új lábkiosztással jön ki mindig egy új szabvány.

Az egyetlen ami viszonylag hosszabb távon is cserélhető, az a PC vidkari. De az is kitudja meddig, mert az újabb kariknak majd újabb PCI-E "x.y.z...." kompatilbilitású foglalat kell, hiába megy bele fizikailag de nem fog működni. És a "támogatja a bios vagy sem", még ott is ugyan úgy ott van mint akadály forrás.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6145) sEsE123 válasza -Alvin- (#6138) üzenetére


sEsE123
csendes tag

Már nézegettem én is és majdnem megrendeltem még szombaton 460-ért, de áldom az eszem, hogy még aludni akartam rá egyet. :D
430-ért viszont már be is rendeltem vasárnap, remélem még karácsony előtt megjön...

(#6146) sEsE123 válasza thomasa (#6141) üzenetére


sEsE123
csendes tag

ASUS-nál milyen a pixel "politika", hány (sub)pixel-től lehet cserét kérni?

(#6147) NTonee válasza Jazz (#6144) üzenetére


NTonee
veterán

,,A cserélhetőség jóformán átverés."
már akinek. Az én gépemben 3940xm-ig van lehetőség cserére. Ha mondjuk egy 3720qm-el vette a tulaj, akkor ott azért van különbség. Vga terén meg pl az enyém 680m-el volt szerelve gyárilag (vagy valami radeon izével). Ezt mostanában fogom 980m-re cserélni, lényegében le van adva a rendelés, már csak várom, hogy megérkezzen. Simán működni fog. ;)
Szóval ez igazából attól függ, hogy milyen gépet vesz az ember. Az kétségtelen, hogy ha most veszel új gépet, az elérhető legjobb procival és vga-val, akkor nem sok értelme van a cserélhetőségnek. Max annyi, hogy ha valami tönkremegy, akkor nem a komplett gépet kell dobni a kukába, hanem kicseréled az alkatrészt.
Ha viszont most nincs pénzed és csak egy gyengébb felszereltségű gépet tudsz kifizetni, akkor viszont később már van értelme a cpu/gpu csere lehetőségnek.

[ Szerkesztve ]

(#6148) Jazz


Jazz
Topikgazda

G751-hez ezt az SSD-t néztem ki. [link] Ez bele megy, kompatibilis vele? Nem NVMe-es ugye? Ezt hogy tudom lecsekkolni?

8Gb-os memória modulból pedig ezt: [link]
SO-DDR3L -kell bele ugye?

Vélemények? Köszi!:)

(#6147) NTonee:
Ez így van. De jelenleg új gépből ilyen mint amit mondtál nem sok van. Én egyről tudok, a CLEVO P177SM-A, de ez se nem IPS se nem G-Sync-es sajnos. És a teljesítménye is igen jó. Cpu i7, vga 880M, ami valamivel egy 970M alatt van.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6149) gerner1 válasza Jazz (#6148) üzenetére


gerner1
veterán

A RAM modul jó lesz. Az SSD nem. SSD-ből inkebb ezt , mert PCIe x4 interface -es nek kell lennie. A SATA interface- est nem fogja látni, így kezelni sem. Ha a saját magad linkelt-et , és a másikat, a fotók alapján összehasonlítod, akkor látszik, hogy az érintkezősor sem hajaz egymásra.

Én megvárnám, amíg megjön a gép, és csak utána gondolkodnék, hogy milyet is vegyek, mert nagyon sokan pecuppantották már tövig a nyeles-tojást azzal, hogy előre berendelték az m.2 PCIe SSD -t, majd mikor a gép megérkezett döbbentek rá, hogy a megfelelő foglalat nincsen felforrasztva a kapott gép alaplapjára. Nekem járt így több szomszédom is, a legutolsó eset kb 2 hetes, és bizony, az pölö G-synces, hivatalos forrásból....

Ekkor pedig még nem is beszéltünk a megfelelő m.2 PCIe (2280) SSD tartókonzol hiányáról, ami azért szükséges. Gyári, vagy utángyártott, 3D nyomtatott, vagy saját barkács megoldással .... - de legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6150) Jazz válasza gerner1 (#6149) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Biztos hogy csak ezt eszi meg? 60k-nál indulnak az ilyen 256Gb-os modulok. [link]
Akkor már inkább SATA3 30k-ért.
Amúgy ez a csatlakozó: M.2 PCIe x4, NVMe-es. Mikulásbá írta hogy pont az NVMe-set nem támogatja a gép. Neki nem kezelte. Na most akkor hogy van ez. :F

Az a baj hogy a rendszer és minden az SSD-re menne ugye. Ha anélkül jön és csak akkor rendeli be az ember SSD-t, akkor jó pár napig csak nézegeti, mivel nincs mire telepíteni.
(Direkt rákérdeztem hogy m.2 csatis-e. Ha nem, megy vissza.)

Igen, tartókonzolt néztem. Szerencsére nem egy nagy dolog. Amíg megrendelném, annyi idő alatt le is gyártom.

[ Szerkesztve ]

free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.