Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) WZP válasza Jazz (#6346) üzenetére


WZP
aktív tag

13. Nincs optimus :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6352) Pocok256 válasza WZP (#6351) üzenetére


Pocok256
veterán

Mármint ez előny :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6353) WZP válasza Pocok256 (#6352) üzenetére


WZP
aktív tag

Még szép hogy előny.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6354) vandor01


vandor01
őstag

uhhh micsoda forgalom volt itt az ejjel!
azt hittem mar valahol felenek a feleert dobnak hozzank G751-est! :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6355) gerner1 válasza -Alvin- (#6344) üzenetére


gerner1
veterán

Jövő héten, talán ~ 10 -e körül, itthon is lesz szabad mennyiség G752VY -ból.

[ Szerkesztve ]

(#6356) -Alvin-


-Alvin-
tag

Az extravagáns dizájnnal érkező RoG GX700 429 milliméter széles, 309 milliméter mély, vastagsága pedig 33-35 milliméter. A noteszgép nyolccellás akkumulátorral 3,6 kilogrammot nyom a mérlegen, a dokkoló tömege pedig 4,8 kilogramm.

A nem mindennapi gamer noteszgép alapváltozata már idén januárban elérhetővé válik kereskedelmi forgalomban, listaára pedig 1 399 900 forint lesz.

[link]

Jó kemény árazás :D

(#6357) Jazz válasza -Alvin- (#6356) üzenetére


Jazz
Topikgazda

És ugyan ezt a teljesítményt könnyűszerrel eléred fele ennyi pénzért egy SLI-s 980m-es noti személyében, és tumor se kell. :C

free your mind

(#6358) ForRedGlory válasza Jazz (#6357) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Melyik 980M SLI notebook kerul 700.000 Ft-ba?

(#6359) Jazz válasza ForRedGlory (#6358) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Pl.ez?

De van 880M SLI is ha megelégszel azzal, még olcsóbbért! [link] (880M~=970M)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6360) NTonee válasza Jazz (#6359) üzenetére


NTonee
veterán

mondjuk azért jó lesz az inkább 750-nek, de ezen már ne akadjunk fent ekkora összegnél. Viszont az, hogy te TN paneles "szemetet" linkelgetsz... hát szégyelld magad! ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#6361) ForRedGlory válasza Jazz (#6359) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezek mukodnek ennyi penzert merevlemez nelkul? Nem gyenge.

(#6363) Jazz


Jazz
Topikgazda

Akit idegesít a billentyűzet háttérvilágítás állandó automata kikapcsolása, annak itt a megoldás.

Az időkapcsoló értékét a regedit-ben kell állítani:
- A megadott elérési úton lévő DWORD-öt állítsd decimálisra, majd írd be a kívánt értéket (akár több milliót) másodpercben.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\ASUS\ATK Package\TurnOffKeybdLight

Enjoy.:)

free your mind

(#6368) Jazz válasza ForRedGlory (#6361) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Persze. Csak egy pendrive és live-linux kell hozzá.;)

(#6360) NTonee:
Hát igen. Olcsó húsnak híg a leve.;)

free your mind

(#6369) Beklot


Beklot
csendes tag

Valakinek volt már dolga az XPlaza nevű webshoppal? :F

(#6370) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

(#6371) Jazz válasza ForRedGlory (#6370) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Az első oled-es noti? Még ha 12"-on is.

free your mind

(#6372) Beklot


Beklot
csendes tag

[link]
Ma ezt találtam,kicsit fura mert még 4750HQ-s procival szerelt darabot nem láttam eddig hazánkban.
T73al kezdődő azaz G-sync-es ugye? :F

(#6373) WZP válasza ForRedGlory (#6370) üzenetére


WZP
aktív tag

Nem túl szép, túlárazott, használhatatlanul kicsi és feleslegesen nagy felbontású kijelzőjű, de legalább nincs benne videókártya, és 4 mag (ami nélkül sok játék már el sem indul) :DD ja és van hozzá egy túlárazott külső videókártya dokkoló(külön kell megvenni ha jól értem), ami nélkül kis túlzással csak aknakeresőzni tudsz rajta. Ja és abba még vehetsz külön videókártyát :Y

Őszintén érdekelne, hogy mi tetszik rajta.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6374) adrianjudo


adrianjudo
újonc

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Ezt a tipusú laptopot tavaly marcius végén vásároltam kifogastalan allapotba van és leszeretném cseréni egy asztali gépre. Kb milyen arba lehetne eladni. Előre is köszönöm! Az enyem meg a 970m es seria nem a 980m es annyi a kulombseg.+ az enyem 8 gb ram.

(#6375) vandor01


vandor01
őstag

en nem tudni beszel japcsi :DD

de kisse occconak talalom a gepeket arrafele... a YEN csak kb 2.5ft.. ??
[link]
[link]

vagy az a kinai ar? :DD
es akkor kb rendben is vagyunk :)

1 Yuan = 44ft....

viszont akkor a MM ben occcobb mint kinaban a
a 970 es 128ssd vel 13000 Yuan ~570e ft...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6376) thomasa válasza adrianjudo (#6374) üzenetére


thomasa
senior tag

Beárazás notebook topicot keresd.

(#6377) Jazz válasza vandor01 (#6375) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ilyen magas labdát....nem is értem hogy-hogy nem vágtad rá: "Hát a felének a feléért." :D No, itt a lehetőséged.:)

(#6374) adrianjudo:
Van külön ezzel foglalkozó topic:notebook beárazás

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6378) Beklot


Beklot
csendes tag

Külső vga dokkoló az asus-tól: ASUS GX2
[link]

(#6379) vandor01 válasza Jazz (#6377) üzenetére


vandor01
őstag

csak ovatosan igergetek vagyonokat hasznalt cuccokert!
mert még a vegen meg kell vennem a felének a felééert :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6380) Matt9270 válasza WZP (#6373) üzenetére


Matt9270
csendes újonc

Igazából mi tetszik benne? Az, hogy ezt a Razer sem titkolja, ez egy macbook/macbook air, csak jobb és olcsóbb (nem sokkal de igen), ennyi. Ha meg valaki még játszani is akar rajta rácsapja a dokkolót. Kész. Sok embernek kell kompakt jó gép, munka, szórakozás céljából és sokan vesznek almát, most itt van ez az alternatíva, ami szerintem amúgy nagyon király. Az asszony mindig macbookot akár venni magának és ha egyszer eljut oda, hogy tényleg meg akarja tenni, megmondom neki, hogy nem, itt van ez, mert ez jobb. (persze csak akkor ha valaha is forgalmaz majd a Razer notit Magyarisztánban)

ASUS G752VT

(#6381) Matt9270 válasza Matt9270 (#6380) üzenetére


Matt9270
csendes újonc

(#6382) NTonee válasza Matt9270 (#6380) üzenetére


NTonee
veterán

,,Ha meg valaki még játszani is akar rajta rácsapja a dokkolót"
Ha helyhez kötötten akarnék játszani, akkor asztali pc-t vennék. Azért vettem gamer notit, mert nem csak otthon játszom. A bödönös vga-t meg nyilván nem fogom hurcolni, így ez a fajta elképzelés nálam totális bukta.

(#6383) Pocok256 válasza NTonee (#6382) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem pont rohadt jó lenne és ilyet keresnék éppen. Melóhelyre notimat hordom, de ott ugye nem játszok, szóval nem kell a tumor :D ha hazaérek viszont nagy craft kell mert mégiscsak néha beröffentek egy két játékot. Emiatt meg egy laptop meg desktop gép tartása hülyeség lenne plusz ugye akkor máris duplikálva van a rendszer amit éppen el akarok kerülni. Egyetlen egy baj ezzel a razerrel, hoyg 8 Giga ram van benne ami nagyon kevés na meg az i7u proci ami harmatgyenge. Szóval mind a mai napig keresem azt a 13 as méretbeli gépet ami szép i7 el bír 512 es ssd vel és 16GB rammal full hd képernyő mellett és csatolható rá esetleg egy komolyabb asztali vga. Sajnos ilyen nincs ami legközelebb áll a vágyaimhoz az ugye egy aorus x3 v5 (csak az a baj azzal meg hogy túlmelegszik és a 970m pedig gyenge, de ennyi kompromisszumot eltudnék esetleg viselni)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6384) WZP válasza Pocok256 (#6383) üzenetére


WZP
aktív tag

Az a kis gépecske, amivel az ASUS demózta a saját külső VGA dobozát olyasminek hangzik amire vágysz. Még nem árultak el róla semmit [link]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#6385) Pocok256 válasza WZP (#6384) üzenetére


Pocok256
veterán

Reméljük igazad lesz. Viszont édes ahogy rommá fagy mikor lehuzza róla a külső kijelzot XD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6386) vandor01 válasza Pocok256 (#6383) üzenetére


vandor01
őstag

az elképzelésed jo csak hat a piszkos anyagiak!!??

amig egy tumoros cucc 5000euro..???

nos abbol a piiizbol tarthatsz 3 gépet is akar ujakat is!
- kurva jo asztalit
- eleg jo gamer laptopot
- egy jo uzleti munkasgépet

különböző márkát különböző designet legalabb nem mindig ugynazt kell nézned :)
no persze amint az árak a földre szállnak akkor megváltozhat a keplet de lehet ahoz meg 1 generacionyi ido kell? azaz 2-3 év addig meg elvagy 3 géppel... ha már annyira fontos ez az egesz......

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6387) Jazz válasza Pocok256 (#6383) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Mert az hogy a 980m-es all ("top desktop") in one notidat cipeled (vagy cipelnéd) azzal a mi a baj. Ennél egyszerűbbet el se tudnék képzelni.
És még jobb is mint egy asztali. Kicsi helyet foglal, elegáns, kicsi fogyasztás, nem helyhez kötött még otthon sem, oda mozgatod ahova akarod....

(#6386) vandor01:
Most van az asztali 980 az abszolút jelenelgi csúcs. Van a 980m ami csak 30%-al marad el az előbbitől.
Mi kell ennél több? Ez sem elég? Tumor meg ilyenek....mi a fakknak? Nem értem.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6388) Pocok256 válasza vandor01 (#6386) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen az ár ami nálam i s közbe jön kb 500k-600k körül van a max amit ésszerűen ki lehet adni egy ilyen gépnél efölött már nem lehet magyarázni kb semmivel sem a költést.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6389) Jazz


Jazz
Topikgazda

Van valakinek meleg színprofilja a géphez?

A Splendid csak a desktop alatt működik. Nincs hatással D3D-re, játékok alatt nem működik.

Thx

free your mind

(#6390) gerner1 válasza Jazz (#6308) üzenetére


gerner1
veterán

.... " Csak annyi hogy a G751 Biosa eléggé szegényesre sikeredett. Alig van benne beállítási lehetőség. Amíg ismerkedtem az uefi-vel abban reménykedtem hogy valahogy előlehet csalogatni valami "advanced felületet több beállítással" de nem. "

Találtam ezen az oldalon, némi érdekességet ezzel kapcsolatban.

Az oldalon található link -ről letöltöttem én is, az AMIBCP version 4.55 -öt, majd a legfrissebb JY BIOS -t átneveztem ******.rom -ra, hogy az AMIBCP -vel megnyitható legyen.
Megnyitottam, és egyértelmű, hogy egyeltalán nem szegényes ez a bios, csupán kivagyunk zárva rengeteg beállítási lehetőségből. Gondolom, előrelátó, biztonsági megfontolás ez, az ASUS -tól ... Tehát, az előcsalogatás módja, a bios-mod. Én nem találtam (még) feltöltve olyat, amit már valaki abszolvált ilyen szempontból.

Ettől tovább nem léptem, nem hiányzik egy drága "tégla" készítés, egy jólműködő, garis gépből ...

(#6391) gerner1


gerner1
veterán

G-sync -kel kapcsolatban találtam infókat, talán érdekes lehet.....

Szóval, a "kikapcsolt" g-sync -es gépek esetében, több helyen az olvasható, hogy a g-sync -es gépekben, a 980m hardware ID -je más, mint amelyekben "bekapcsolt". Ezt ( a 980m hardware ID -je) figyeli az nvidia driver telepítője az installációnál, így ez alapján dől el, hogy települ-e mindaz, ami a g-sync -hez szükséges, vagy sem. A hardware ID, áramkörön keresztül jön létre, nem a bios, és nem is a vbios tartalmazza. Jelenleg tehát, a megoldás az nvidia driver butitása, hogy ezt ne figyelje, vagy mindentől függetlenül, támogatott hw ID -esként kezelje a gépet, amin futtatják...

[ Szerkesztve ]

(#6392) marci123 válasza gerner1 (#6391) üzenetére


marci123
csendes tag

Ez így van, felraktam a Gamenabos gsynces drivert, és ott is egy új telepítő lett csinálva, semmi más nem változott, se vbios, se hwid.

(#6393) marci123


marci123
csendes tag

Huh, azért a Gsync tényleg eszméletlen sokat dob az élményen!Kár hogy az enyémbe gyárilag nincs benne ez az opció, csak ősdriverrel :(((

(#6394) Pocok256 válasza marci123 (#6393) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszönd az asusnak meg az nvidia pénzéhes okádékoknak.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6395) Jazz válasza gerner1 (#6390) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Még gyári bios-t se tennék fel, csak mert megjelent egy újabb. Frissítés csak akkor, ha nagyon muszáj. Ha minden pöpecül működik, nehogy.:)

free your mind

(#6396) marci123 válasza gerner1 (#6391) üzenetére


marci123
csendes tag

Viszont kicsit elemezgettem ezt a gsynces dolgot, és ha tételezzük fel van két g751-esem, egy sima és egy gsynces azonos paraméterekkel, felrakom egy hdd-re a windowst meg a driverokat a gsyncesre, majd visszapakolom a simába, elviekbe lehetséges, hogy marad a gsync.Na mindegy nézelődök még énis, hátha valaki okosabb volt

(#6397) thomasa válasza marci123 (#6396) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem lehet, mert amint elindul a windows érzékeli a hardvereszközök változását. Minden hardver azonosítója benne van a reg-ben

(#6398) marci123 válasza thomasa (#6397) üzenetére


marci123
csendes tag

Rövidre zártuk akkor a dzsiszinc ideámat.
De azért köszi a felvilágosítást :)

(#6399) Jazz


Jazz
Topikgazda

Meghalt a topic. :U

Nincs valakinek 6500k icc színprofilja?

A splendid színezete másnak sem működik játékok alatt?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6400) Pocok256 válasza Jazz (#6399) üzenetére


Pocok256
veterán

Nincs. Splendidet meg még fel sem tettem soha xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.