Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) dm1970 válasza #79335424 (#15547) üzenetére


dm1970
tag

Üdv!

Ha minden jól megy lesz időm újra foglalkozni a projekttel.
Hogy ne kelljen keresgetni:
Adva van egy Ideos S7 tablet, ami random újra indulgat. Volt rajta rendszer visszaállítás, gyári ROM újra felrakása, végül root+4.1.2 felrakása, de sajna a probléma nem oldódott meg egyikkel se.

Úgy gondolom, hogy jó nekem a gyári ROM, a 4.1.2 csak próbaképpen lett feltéve, hátha orvosolja a hibát.

Ezt írtad:
[link]
Ugye most a 4.1.2 van fent + root Supersu. Ezt a teljes "radírt" ebbe az esetben hogy tudom megoldani?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15802) ksanc válasza dm1970 (#15801) üzenetére


ksanc
őstag

Azért simán lehet valami hardveres hiba is, pláne, ha factory reset után is csinálja, és akkor tökmindegy, mit raksz rá. De ne így legyen...

(#15803) dm1970 válasza ksanc (#15802) üzenetére


dm1970
tag

Persze, arra szeretnék rájönni, hogy mi lehet a hibája. Egy esetleges rossz root és/vagy a cm rom miatt lehet a sok hiba amit a kolléga írt (Tár csatolási hibaüzenetek, jogosultsági hibaüzenet hegyek, nem stimmel neki az Android ID). Ezt szeretném először kiküszöbölni a gyári rom visszarakásával és ugye a log miatt újra rootolással.

(#15804) TGaba62


TGaba62
újonc

Sziasztok! Az este már kérdeztem, de valószínűleg túl késő volt.
Segítséget kérnék. HTC One V telefon a híváslistában nem azonosítja be a hívókat/hívottakat. Android 4.0.3 van rajta. Csináltam resetet, mentéssel - visszatöltéssel (fél nap). Utána másnap reggelig jó volt. Aztán vége. Néhány számot felismer - ezekben nem találtam rendszert - a többit csak rányomáskor, hívásindításkor azonosítja be.
Előre is megköszönve a segítséget, üdvözlettel
Gábor

(#15805) Oldman2 válasza TGaba62 (#15804) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy Nokia telefonnál hasonló hibát akkor tapasztaltam, ha nem minden szám +36... kezdetű volt.

A 06... -al kezdődő számokat következetesen nem tudta beazonosítani az a teló.

(#15806) TGaba62 válasza Oldman2 (#15805) üzenetére


TGaba62
újonc

Szia! Nálam minden +36-al kezdődik.
Esetleg érdekes lehet: egy programot leállítottam memória spórolás miatt, de nem emlékszem mi volt az.
Nem tudja valaki, hogy melyik program kezeli a híváslistát, ill. van e olyan alkalmazás, ami a leállított programokat is mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#15808) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok, csináltam egy kis Tutorialt, nekem hogyan sikerült több mobilnál is az akksi idő javítása
Battery Calibration használata, SetCPU vagy No-Frills, illetve még a Greenify
[link]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#15809) ksanc válasza #45553408 (#15807) üzenetére


ksanc
őstag

Akkor abban a telóban egyetlen gsm rádió van, vagyis egyszerre csak egy SIM lehet aktív. Nem tudsz egy IMEI-vel több hálózathoz csatlakozni.
Az IMSI-nek smmi köze a telóhoz, szorosan a SIM kártyához tartozik.

Nem hiszem, hogy ezért nem tudsz apk-t telepíteni. Mindenesetre egy IMEI-vel NEM teljesértékű dual.

(#15811) #33253120 válasza ksanc (#15786) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez full, és aki aznap telepítette annak örökre free... :)

[ Szerkesztve ]

(#15812) cappa72 válasza ksanc (#15809) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindenesetre egy IMEI-vel NEM teljesértékű dual.
Szerintem de.
A ZTE jellemzően 1 imei-t használ (v970, v889m, v889s), Jiayu is, és még sokan mások.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15813) ksanc válasza cappa72 (#15812) üzenetére


ksanc
őstag

A teljesértékű a dual active módot jelenti, ehhez pedig két gsm rádió kell. Ha beszélsz az egyiken, vagy netezel, a másik is úgyanúgy aktív, vagyis pl. jelzi, ha hívásod érkezik.
Egy rádiónál, egy IMEI-nél a másik SIM mindig lekapcsol ilyenkor.
Ezért nevezem a dual active telókat teljesértékűnek :)

(#15814) ksanc válasza #33253120 (#15811) üzenetére


ksanc
őstag

Full verzió, de az esetleges frissítések nem fogják érinteni.
Nem mintha sokat adtak volna ki azóta :D
És az a 242 Ft az nem is mondható árnak. Már egy jó sört sem kapok ennyiért a boltokat kivéve :D

(#15815) cappa72 válasza ksanc (#15813) üzenetére


cappa72
nagyúr

Áhá!
Dual active. Az más. Ahhoz kell a 2 imei.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15816) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Na megtörtént a rendszer újra rakása. Most rajta van a gyári 2.2.2 és rootolva lett. Sajna a régebben ajánlott logcat extreme nem kompatibilis ezzel a verzióval, így a catlog nevű progit használtam a logra.
Meg is volt az újraindulás.
Itt lenne két link, az első az indítás utáni eseményeket, a második a log törléstől rebootig tartó eseményeket tartalmazza.
Megköszönném minden hozzáértőnek ha ránézne, s sikerülne rájönni mi lehet az újraindulások oka, lehet-e javítani.

[link]

[link]

dm

(#15817) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Érdekességképpen.
Azt vettem észre, hogy elég jól merült az LG L90 telefonom, az Android operációs rendszer akku használata 30%-volt, ill. ez folyamatosan ébren tartotta a telefont.
Tegnap este letiltottam az automata szinkronizációt.
Éjjel feltöltöttem, s reggel 6-kor vettem le a töltőről.
Most így nagyon jól alakul a töltöttség-9-óra van most.
Volt benne egy kis telefonálás, ill. netezés is, de még mindig 100%-on van a töltöttség,az Android rendszer akku használata visszaesett 30%-ról 14%-ra, ill, csak 20 percet tartotta ébren a telefont (amikor használtam is).
Nekem az a fontos, hogy estig bírjak vele telefonálni, mivel kereskedelemben dolgozok.
Annyi meg belefér az időmbe, hogy a Gmail-üzeneteket kézzel frissítsem.
Pár naponta engedélyezem a szinkronizálást, hogy a névjegyek is karban legyenek tartva!
Az időkép természetesen így is frissül.
15-óra elmúlt, s még mindig 90%-on van az akku töltöttség.
Tegnap hasonló használattal, a szinkronizációt bekapcsolva csak 40% volt ez az érték.
Nem semmi, hogy ennyit jelent ennek a kikapcsolása.

(#15818) Quasi_modo válasza GEPESZ66 (#15817) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Volt benne egy kis telefonálás, ill. netezés is, de még mindig 100%-on van a töltöttség
Így sem az igazi...

valami

(#15819) migabi24


migabi24
nagyúr

Nem laikusoknak való kérdésem van, így csak az válaszoljon aki tudja miről beszélek, deodex romokon szokták a zipalign módosítást alkalmazni, az lenne a kérdésem ez gyári odex romon is lendítene vagy arra nem kell esetleg árt neki? Mert ugye vannak ilyen tweak scriptek

[ Szerkesztve ]

(#15820) Keeperv85 válasza migabi24 (#15819) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én pedig adok neked egy kerülő választ erre: semmi értelme. Semmit sem fog változtatni Hogy miért? Azért mert a fordítókban be van állítva a zipalign a folyamat végére. Tehát az már megtörtént. Bonyolítsuk tovább? Az összes új MTK rom egyszerre odex és deodex is. Mindkét fájl megvan ugyanis bennük hagyva (odex és dex párok).

(#15821) migabi24 válasza Keeperv85 (#15820) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ő nem értelek, milyen fordító? Nekem galaxy S4 van gyári odex 4.3

(#15822) Keeperv85 válasza migabi24 (#15821) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A build bot. A compilerek, amik építik a romokat! :K (bionic és társai...).

(#15823) GEPESZ66 válasza Quasi_modo (#15818) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Csak 5 perc net, ill. 2*1 perces telefonálás volt benne, így igaz.
De legyen 99%.
A lényeget akartam csak leírni.
Három éve használok okostelefont (Samsung ACE 2, Xperia L, LG L90), de most felkeltette az érdeklődésemet, hogy mi eszi az akksit.
Mondjuk az érdekes, hogy amikor be volt kapcsolva a szinkronizálás, volt, hogy estig csak 40%-ot merült, máskor pedig 60-70%-ot.
Jelen esetben a szinkronizálás kikapcsolásával drasztikusan jobb lett a helyzet.
Irodában vagyok napközben, ezért igazán nincs szükség a telefonon történő folyamatos szinkronizálásra.

[ Szerkesztve ]

(#15824) Beethoven


Beethoven
tag

Üdv mindenkinek!
Vettem pár hónapja egy galaxy s3-at ami mint nemrég kiderült rootolt. Úgy derült ki hogy a 4.1.2-es rendszert nem engedi frissíteni a rendszer. Pontos szöveg: "Ez egy modosított eszköz. Szoftverfrissítés nem elérhető. "
Hogyan tudom frissíteni a rendszert az aktuális legújabbra?
A rootolás visszafordítható(csak mert nincs rá szükségem, nekem a gyári sémák tökéletesen megfelelnek)?

(#15825) Keeperv85 válasza Beethoven (#15824) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nem a root-ot vette észre a frissítő, hanem a flash counter nevű kis okosságot, ami arrébb van léptetve. Több lehetőséged is van:

Elfelejted a Kiest és a OTA frissítéseket és Odinnal teszed fel a gyári rom csomagot, ami a legfrissebb

...és van egy második is, de az nem legális idehaza: lenullázod a számlálót....

[ Szerkesztve ]

(#15826) WOT-H-A-C válasza Keeperv85 (#15825) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha nem garis akkor már felesleges a knox marhaságot nullázni szerintem, ahogy mondod odinnal fel kell dobni a legújabb romot.

más: nem felejtettem el az s920 alaplapot csak nem kaptam még választ, de amint válaszolnak jelentkezem!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#15827) kelzsoca válasza WOT-H-A-C (#15826) üzenetére


kelzsoca
félisten

S3-nál még nem volt knox (szerencsére) csak egy "mezei" számláló, amit ugye root után ki lehetett nullázni.

https://vertigostore.eu

(#15828) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#15826) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a számláló még nem a KNOX. Tudomásom szerint abban nincs számláló, hanem egy flag átbillenése jelzi a belepiszkálást, ami jelenleg nem visszaállítható.

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#15829) Keeperv85 válasza WOT-H-A-C (#15826) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi! Én felejtettem el szólni, hogy úgy tűnik él a vas és lassan hazaér a jogos tulajhoz. :B

@Somatom:

Vissza lehet pörgetni, csak nálunk persze ez sem legális...:W

[ Szerkesztve ]

(#15830) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

:R Köszönöm a felhomályosítást mindenkinek!!! Ezt nem tudtam!!! :R Utoljára egy S4 topikba olvastam az összefoglalót valószínű azzal kevertem.

Miért nem alszotok ilyenkor csak mindenki műszakban van?? :DDD

Keeperv85: semmi gond!! A lényeg, hogy működik!! :) Akkor szólok ,hogy storno a dolog!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#15831) Beethoven válasza Keeperv85 (#15825) üzenetére


Beethoven
tag

Köszönöm. Bár egyik opciót sem tudom hogyan kell csinálni :)
Szerinted szakemberre bizzam inkább vagy magam is be vállaljam? Csak mert sok olyat hallani hogy az ilyen szoftveres nyulkálásokba a laikus júzerek(mint én is) visszafordíthatatlanúl el is cseszhetik az alaplapot így. Nem szeretnék alaplapot venni ha elcseszem valahol a projektet.

(#15832) Keeperv85 válasza Beethoven (#15831) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt neked kell sajnos döntésként meghozd, én nem befolyásolhatlak egyik irányban sem, nem szeretnélek ugyanis semmi plusz költségbe hajtani. Sajnos mindkét véglet azzal jár ugyanis: ha szakemberre bízod, akkor lehúz, ha megölöd a folyamat alatt,akkor magad vered anyagi kárba.

Mindenesetre ha úgy döntesz, hogy nekiállsz magad, akkor itt minden segítséget megkapsz hozzá!

(#15833) beni26k


beni26k
csendes tag

Coolpad Coolreaper trójairól tudtok valamit ? Most néztem ki magamnak egy Coolpad F2 telefont, de aggasztó dolgokat olvastam a gyártóval kapcsolatban. [link] gyártói reakció

(#15834) dm1970


dm1970
tag

Üdv!
Már majd egy nap eltelt a hétvégéből, mindenki kipihente a hét fáradalmait, ehhez [link] senki nem tud valami okosságot? Jól jönne valami link is, ahol esetleg jobban tudnának segíteni vagy egy nick akit megkereshetek priviben.

Köszi dm

(#15835) mexel


mexel
veterán

Megint ezzel a boot.img ki-becsomagolással szívok. Múltkor sikerült becsomagolnom a módosított boot.img-be mindent és működött. Most valamit nem jól csinálok megint, nem tudom visszacsomagolni. Ha az MTKunpack-al csinálom, akkor visszacsomagolásnál milyen parancsot vagy könyvtárat vagy mit kell megadnom?
Ugye az egész boot.img-t kicsomizza egy Boot mappába. Ebben ott van egy ramdisk mappa, kernel, kernel_header, ram_disk, ram_disk.gz és egy ram_header fájl.

Ha össze akarom ugyanezt csomagolni akkor én az "MTK_repack boot" parancsot adom ki ( a program mappájában van a kibontott boot könyvtár természetesen).
Össze is csomagolja, de ha újra kibontom akkor a kernel kivételével minden másnak változik a tartalma és nem is működik a boot.img. Lefut a script oda-vissza is, azt írja ki mint a képen, de a végeredmény nem meggyőző. Ebből a progiból több verziót is próbáltam
Mit kell beírni összecsomagoláskor hogy jó legyen?

A másik Bruno Martins félét ha próbálom ( feltelepítettem a pearl környezetet hogy működjön) ott kicsomagoláskor mit kell beírnom? Én az "unpack-MTK.pl boot.img"-t használom, a boot.img a program mappájában van. Itt is lefut a script, de csak egy "boot.img-kernel.img" fájlt kapok eredményül. Itt milyen paranccsal kell kicsomagolni?

A múltkor eltaláltam valahopgy és működött, de most megint ezzel szerencsétlenkedek.

[ Szerkesztve ]

(#15836) Keeperv85 válasza mexel (#15835) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne ezzel kínlódj, használd az Andorid Kitchen-t ki-be csomagolni! ;)

(#15837) mexel válasza Keeperv85 (#15836) üzenetére


mexel
veterán

Pl ezt? Legutoljára ezt használtam.
Eszembe sem jutott, kipróbálom ezzel :)

(#15838) mexel válasza Keeperv85 (#15836) üzenetére


mexel
veterán

kitchen csinál egy BOOT-EXTRACTED mappát, benne a zImage fájllal. A kicsomagoláskor dob egy hibaüzit is:
No ramdisk folder found!

Linux alatt egyszerűbb ezt?

(#15839) Keeperv85 válasza mexel (#15837) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt bizony! :K

[ Szerkesztve ]

(#15840) mexel válasza Keeperv85 (#15839) üzenetére


mexel
veterán

És én a zImage fájllal jobban járok? :DDD Azt hogyan szerkesszem? Így most van még egy magas lépcső a folyamatomban :D

Valahogy az mtkunpackkal lenne jobb csinálnom, ott gyönyörűen látom a mappaszerkezetet, fájlokat, látom mi van bennük, szerkeszteni is tudom, csak jó lenne valahogy összecsomagolni :)

[ Szerkesztve ]

(#15841) Keeperv85 válasza mexel (#15840) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem. Neked a mellette lévő ramdisk mappa kell. A zImage, az maga a kernel. ;)

(#15842) mexel válasza Keeperv85 (#15841) üzenetére


mexel
veterán

Igen, de ahogy írtam fentebb van kis aprócska hibaüzenetem: "No ramdisk folder found!" :DDD
Lehet hogy az a baj hogy ramdisk mappát keres és nekem rmdisk mappa van a boot.img-ben?

Ha mtkunpackal kicsomagolom a boot.img-t így néz ki a boot mappa amit elkészít:

rmdisk\ - ez a mappa
kernel
kernel_header
ram_disk
ram_disk.gz
ram_header

Most ha jól sejtem amit a ram_disk fájlban látok egyben azt találom a rmdisk mappában emészthető formában.

[ Szerkesztve ]

(#15843) Keeperv85 válasza mexel (#15842) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az a baj, hogy ezzel kéne kibontani is! ;)

(#15844) mexel válasza Keeperv85 (#15843) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbálok egy másik kitchent is, megnézem az mit csinál.

Itt is egy kibontási lehetőség van, a "w" menü: extract kernel+ramdisk from boot.img

Sok lehetőség nincs más

Próbáltam: ugyanaz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#15845) Keeperv85 válasza mexel (#15844) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne mond már, most néztem meg azt a verziót, nem is olyan formába bonja ki a csomagot, ahogy neked ki van bontva! :(

Töröld ki onnan azt a kibontott mappát, ahogy van, mindenestől!

(#15846) mexel válasza Keeperv85 (#15845) üzenetére


mexel
veterán

De nekem nincs ott az a mappa éppen ez a baj :) Nekem csak a zlmage fájl van árván :)
Ha lenne mappa az lenne jó. Azt hiányolom erősen :DDD
Nekem mappár csak az mtkunpack csinál, csak azzal meg nem tudom valamiért összecsomagolni.

Azt hiszem fel kell dobjak valami linuxot, valami ubuntu live is megfelel erre?
A BrunoMartins féle is csak a kernelt bontja ki, a ramdisket nem.

Az a szerkezet amit írtam az az mtkunpack féle kicsomagolás, nem a kitchenes.

Teljesen külön mappákban dolgozok mindennel, azt csak azért írtam, hogy mutassam az hogyan bontja ki.

[ Szerkesztve ]

(#15847) Keeperv85 válasza mexel (#15846) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:N

Mondom, hogy a Kitchennel csomagold ki is! NEM a többi sz.rall! Akkor lesz mappa...PLS! :U

(#15848) mexel válasza Keeperv85 (#15847) üzenetére


mexel
veterán

Igen, írtam is: ha a kitchennel csomagolok ( több félét is próbáltam) akkor csak és kizárólag a kernelt, a zlmage fájlt teszi oda, nem csomagolja ki a ramdisk mappát.
Ezért írtam le, hogy a többi ki-be csomagoló program mit csinál.
A bruno féle szintén csak a kernelt ( aza pearl-es van a kitchenben is ha jól látom)
és kipróbáltam az mtkunpackot is, ami már kibontja a ramdisket is.

Itt a kép a kitchen hibaüzenetéről: error

A mappában csak a zlmage van kibontva ha a kitchennel csomagolok

Ha az mtkunpackkal csomagolom ki akkor így néz ki:
Kicsomagolt boot mappa

rmdisk mappa

(#15849) mexel


mexel
veterán

Na csak hogy kezdjek biztos lenni abban hogy ezekkel a boot img-kkel vannak bajok:
letöltöttem találomra egy samsung custom zip romot. Azonnal kicsomagolta a kitchen a zlmage fájlt és a boot.img-ramdisk mappát is.

Most megpróbálok valami mtk-s másik telefonét is, hogy csak acoolpaddal van gond vagy az mtk-kal nem boldogulok.

Szépen be is csomagolta ahogy kell. :F

[ Szerkesztve ]

(#15850) mexel


mexel
veterán

Kipróbáltam más MTK-s telefon romjával is (THL11) és azzal sem megy a kicsomagolás, csak a samsungéval.

Valószínűlega kitchenem nem jó valamiért pedig ott van az mtk a fájlok között. Melyiket használjam win alatt? Már hármat próbáltam. Nem hiszem el hogy egy ilyen f@szsággal megy el az egész napom. :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.