Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) rup1u5 válasza Pickle Rick (#949) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi!
Ha jól értem a hozzájuk tartozó szám W-ot jelent?
Én Ryzen Masterben ezt látom: PPT:480, TDC: 320, EDC: 400.
Nem világos mit csinálnak ezek. Talán egy felső határt jelenthetnek.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#952) emvy válasza rup1u5 (#951) üzenetére


emvy
nagyúr

Wattot, igen.

Eleg sokat utanaolvastam meg probalkoztam, es most mar meg vagyok gyozodve, h nem erdemes a mernokokkel versenyezni :) Ergo en ugy latom, hogy a procik kb. csucsra vannak jaratva alapbol, es harom dolgot akarhatsz:
- tobb teljesitmenyt: rakj nagyobb hutot (de nem leszel sokkal elorebb)
- csondesebb gepet: vedd le a hutoid fordulatszamat, es a CPU szepen beallitja magat oda, ahol meg nem melegszik tul
- kevesebb fogyasztast: allits be power limitet, vagy ECO modot.

Tehat
- nem erdemes CO-val varialni, mert 'auto' beallitason ugyis leveszi a feszultseget annyira, amennyire kell
- nem erdemes max. hofokot allitani, mert a gyari beallitasok mellett sem lesz semmi baja
stb.

En varialtam rengeteget, es a benchmark ertekek a gyari 'auto' beallitas mellett a legmagasabbak. A hutot levettem max. 60%-ra, igy 2%-ot esett a max. teljesitmeny, es csondes a gep.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#953) Pickle Rick válasza rup1u5 (#951) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

PPT: Watt, TDC/EDC: Amper

Itt a definicó: [link]
"Package Power Tracking (“PPT”): The PPT threshold is the allowed socket power consumption permitted across the voltage rails supplying the socket. Applications with high thread counts, and/or “heavy” threads, can encounter PPT limits that can be alleviated with a raised PPT limit.
Default for Socket AM4 is at least 142W on motherboards rated for 105W TDP processors.Default for Socket AM4 is at least 88W on motherboards rated for 65W TDP processors.
Thermal Design Current (“TDC”): The maximum current (amps) that can be delivered by a specific motherboard’s voltage regulator configuration in thermally-constrained scenarios.
Default for socket AM4 is at least 95A on motherboards rated for 105W TDP processors.Default for socket AM4 is at least 60A on motherboards rated for 65W TDP processors.
Electrical Design Current (“EDC”): The maximum current (amps) that can be delivered by a specific motherboard’s voltage regulator configuration in a peak (“spike”) condition for a short period of time.
Default for socket AM4 is 140A on motherboards rated for 105W TDP processors.Default for socket AM4 is 90A on motherboards rated for 65W TDP processors."

#952 emvy
Alapvetően telejesen egyetértek veled. Viszont az amit a mérnökök határoznak meg az egy baseline minden darabra átlagolva, magára platformra/tipusra kitalálva. Azt is figyelembe véve milyen a gyártási minőség (mennyire ingadozik). Ha valaki kifog egy olyan darabot ami kevesebb fogyasztással is hozza ugyan azokat a számokat, megérheti kitesztelni.

100Mhz-erkért én sem fogom feláldozni az alacsonyabb hőfokot + hangot.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#954) emvy válasza Pickle Rick (#953) üzenetére


emvy
nagyúr

Én úgy látom, hogy ez így volt kb. 5-7 évvel ezelőttig. A mostani Ryzen generáció annyira szofisztikált, hogy a gyártási különbségeket is figyelembe veszi. Ezért van minden magnak más csúcsórajele is, például. Nekem az egyik chiplet 5 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten megy, és a magjai kb 100 Mhz-el a másik alatt vannak, nyilván máshogy sikerült a gyártás.

while (!sleep) sheep++;

(#955) rup1u5 válasza emvy (#952) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én is erre jutottam. Számomra a -CO-nak van értelme mert sokkal hűvösebb és magasabbra boostol.
#953Pickle Rick
:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#956) Wilks válasza Northlorien (#946) üzenetére


Wilks
tag

Egyszalas teljesítményről tudsz mondani valamit?
Én szemezgetek vele.

(#957) Northlorien válasza Wilks (#956) üzenetére


Northlorien
tag

Egy magon a Cinebench r23-as eredmény: 2014 pont. 5,5-5,6ghz között mozog, néha felpeakel 5,7-re. Hőmérséklet 65-66 fok kozott volt a teszt alatt. Elképesztő teljesítménye van, úgy hogy még így is kb hangtalan. 70W-ot evett a teszt alatt.

(#958) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Van valakinek 3090 társaságában egy 7600X vagy 7700X? Kíváncsi lennék mint megy tuningólt 12400-ashoz képest játékban, pl. Tomb Raider elég jó összehasonlításhoz, de érdekel más játék is. Illetve egy 3D mark teszt is jó lehet, mivel egyikünknek sincs E magja ami bekavar.

(#959) rup1u5 válasza Atom_Anti (#958) üzenetére


rup1u5
nagyúr

3Dmark eredményeket itt találsz.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#960) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

AM5 + 4 DIMM-es DDR5 RAM al kapcsolatban van valami friss tapasztalat?

Ami olvastam, hogyha mind a 4 slot foglalt, akkor
erősen visszaesik ( -31% :Y ) a memória sebessége. Legalábbis a korai BIOS-oknál.
"While Ryzen 7000 can drive a 2 DPC/4 DIMM setup, you’re going to lose 31% of your memory bandwidth if you go that route. So for peak performance, it’ll be best to treat Ryzen 7000 as a 1 DPC platform." ( via )

és
7950X Max Memory Speed:
2x1R DDR5-5200
2x2R DDR5-5200
4x1R DDR5-3600
4x2R DDR5-3600

Konkrét eset:
4x32GB DDR5 ( 128GB ) RAM-ot szeretnék belerakni, amolyan Workstation+Adatbázis célra
Az alternatívák ( számomra ) a 4800, 5200 vagy 5600 -as RAM.
Vagyis kalkulálhatok úgy, hogy *0.69 -al megkapom a várható memória sebességet?
és
4x DDR5-4800 -> 3300
4x DDR5-5200 -> 3600
4x DDR5-5600 -> 3800
Egyes alaplapoknál lehet-e valami BIOS ellenszer ( kapcsoló, opció ),
ami nagyobb sebességet is megenged?
Van-e valamilyen hüvejkújszabály 4 DIMM-es konfigra?

Mottó: "A verseny jó!"

(#961) Alogonomus válasza S_x96x_S (#960) üzenetére


Alogonomus
őstag

HUB-Steve simán tudta 4 modulosan is 6000-en használni a memóriát. Alsó polcos alaplapoknál esetleg rizikósabb lehet a 4x6000, de az AMD szokás szerint csak inkább szolidat ígért, hogy nehogy valami valahol éppen az ígért alatt teljesítsen.

(#962) Pickle Rick válasza S_x96x_S (#960) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Nekem Asus TUF X670e lappal nem ment a 4x16GB Kingston Fury Beast 6000-es memoria (2db 2x16 KIT), latest BIOS-al. Még alap 4800-on sem minden esetben kaptam bootot. Valszeg a lap nem birta 2x dual channel vagy nemtudom pontosan. 3 modullal simán kaptam bootot és ment is szépen a gép.

Maradtam 2x16GB-nál végül, ha jól olvastam nem nagyon javasolják a 4 memoriás felállást. Legalább is ezt az infót kaptam memoriás/alaplapos forumon. Gondolom ez a TUF lap se annyira high-end.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#963) emvy válasza Pickle Rick (#962) üzenetére


emvy
nagyúr

A 4 modul jelenleg kb. mindennel problemas. A TUF lappal semmi baj nincs, a jelenlegi generacioban a legolcsobb lapot erdemes venni, ami tudja azt a funkcionalitast, ami neked kell. (En csak azert vettem X670E-t, mert van rajta Thunderbolt 4 + Displayport bemenet kombo).

while (!sleep) sheep++;

(#964) Atom_Anti válasza rup1u5 (#959) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát ez alapján 7600X biztosan gyengébb tuningos 12400-nál, 7700X már gyorsabb valamelyest. Jó lenne játékban látni a különbséget.

(#965) ekendi válasza Atom_Anti (#964) üzenetére


ekendi
csendes tag

nézz bechmarkokat, hugyba veri a 12400-at egy 7600x akármilyen tuningal (és még a 7600x-et is lehet tuningolni.) :DD

(#966) Atom_Anti válasza ekendi (#965) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Itt nagyon szépen teljesít a 7600X, tetszik :R . Lehet csak 3Dmarkok hiányolják az e magokat, aminek másutt nincs jelentőségük.

(#967) ekendi válasza Atom_Anti (#966) üzenetére


ekendi
csendes tag

Így van! És nézd meg játékban a 7700X milyen jól teljesít! Majdnem i9-13900K szint ha csak a játékot nézzük (10fps) ami majdnem kétszerese árban és nyilván nem játékokban sokkal jobb.

(#968) palfitom válasza ekendi (#967) üzenetére


palfitom
félisten

Nem érdemes a 13900K-hoz hasonlítani, hiszen tudvalevő, hogy az i9 nem igazán jobb játékra, mint a 13700K. Tehát a 7700X reális vetélytársa jóval inkább a 13700K (200k környéke), de még a 13600K is ide vehető.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#969) ekendi válasza palfitom (#968) üzenetére


ekendi
csendes tag

Egy kicsit azért jobb az i9, de ide vehetjük a 13700K-t, akkor a 7700X a nyertes, olcsóbban.
a 13600K pedig a 7600X-től is kikap játékok alatt. :R ( a nyerés és kikapás idézőjeles, ugyanis elenyésző fps-ekről beszélünk, az intelek is nagyon erősek)

[ Szerkesztve ]

(#970) palfitom válasza ekendi (#969) üzenetére


palfitom
félisten

Így van, kicsik a különbségek, tehát olyan nagy vesztes-győztes helyzet nincs.
Ráadásul a 13. gen K-s procik nagyon szépen tuningolhatók, azt is érdemes figyelembe venni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#971) joysefke válasza palfitom (#970) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 13600K drágább mint a 7600X és DDR5 6400 mellett sem gyorsabb, ami reálisen egyelőre nem fog mellé kerülni, reviewerek tesztjeitől eltekintve...

(#972) ekendi válasza palfitom (#970) üzenetére


ekendi
csendes tag

Ezt jó is látni, hogy nagy a verseny a gyártók között, sok jó terméket vehetünk!

(#973) palfitom válasza ekendi (#972) üzenetére


palfitom
félisten

:K A verseny mindig jó a felhasználóknak!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#974) abridabri


abridabri
veterán

Kínlódok csak a 7700X el. Egyszerűen nem veszi be az ECO mode-ot .Beállítom ,de semmi ,ugyanúgy 140W ot eszik. Ha manuál állítom be (PPT 88000 /TDC 75000/ EDC 150000) ,vagy ha direkt az ECO mode-ot vlasztom c105W akkor se történik semmi. Ez mitől lehet ? Ja és rhadt lassan bootol a gép . 1 - 1,5perc mindegy hogy cold boot vagy restart.
Bios a legrissebb

(#975) rup1u5 válasza abridabri (#974) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Milyen lap?
És miért az ECO mode-al szenvedsz? Miért nem adsz neki -20 curve optimizert oszt jóvan'? Nálam az nagyon bevált.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#976) abridabri válasza rup1u5 (#975) üzenetére


abridabri
veterán

Asus Strib B650E-E .
Curve nagyon nagy lutri, azt hetekig kitesztelni .Nincs most kedvem tökölni a WHEA error leséssel,hogy melyik mag hasal el. Egyelőre ECO mode lenne , később eco+curve .

(#977) rup1u5 válasza abridabri (#976) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Miért kéne hetekig tökölni?
all core belövöd és kész. Ha instabíl csökkentesz kicsit és használod. Én -20-nál álapodtam meg. Egyelőre azóta nem volt fagyi.

Adatlapot meg igazán tölthetnétek srácok és akkor nem kéne állandóan találgatni, hogy ki milyen vasakkal tolja. :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#978) maximuss válasza abridabri (#976) üzenetére

Másfél éve csináltam egy 5600X-szel, azóta is rendben működik minden. Egy napot kell rászánni! AZ OCCT progit érdemes megvenni (1 hónapra 1840Ft), majd rájössz miért, ha elkezdesz tesztelni.

A CO-t úgy teszteltem ki, hogy az OCCT-t beállítottam egy magra (fizikai+virtuális), SSE, kicsi adatkészlet - extrém mód - változó terhelés. 10 perc teszt magonként (hiba esetén CO csökkent, majd újra teszt), ha az adott mag hibamentes volt, még1 teszt, majd a végén az összes magra 30 perc, végül minden CO értékből levettem egyet a biztonság kedvéért.
Memóriát TM5 anta@777-tel kezdtem, de túl sok idő volt, így átálltam az Universal2 @LMHz configra, ami gyorsabb és a leírások szerint hasonlóan megf@ngatja a memóriát. Végül többször is lefutott a TM5 hibamentesen, utána anta777-tel is, majd Aida memteszt. Nekem ennyi stabilitás elég, whea nincs.

[ Szerkesztve ]

(#979) Amartus válasza abridabri (#974) üzenetére


Amartus
senior tag

Biosban nekem se sikerült, de aztán az új bios-ba bekerült az eco-mód beállítás. TUF Gaming X670E az alaplap. Azt kiválasztva már rendben volt. Más kérdés, hogy nem használom 7600X-szel.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#980) Pickle Rick válasza abridabri (#974) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Ai Twearkermben állitod vagy advanced settingsben? Utobbit felülirja AiTweaker, uh ha ott állitasz valamit azt követni kell Ai-ban is.

Amire figyelj, hogy itt már nem mW és mA a mérőszám ha manual állitasz power limitet hanem W és A tehát nem 88000 kell hanem 88.

a c105W TDP az amugy 140W PPT-t jelent. Korábban küldtem táblázatot, itt jól látszik: #949Pickle Rick

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#981) Pickle Rick válasza abridabri (#974) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Boot time nálam is 1 perc körül van. Ha jól olvastam DDR5 memóriáknak hosszabb a POST time mivel van valami memory learning fázis elején. [link]

Nálam látszik is LED-eknél, hogy narancssárgán világit boot elején jó pár mp-ig, és csak utána vált.

#977rup1u5 Jó neked, nálam -15-el is voltak fagyások, uh visszamentem -10-re plusz power limit. Igy most 3 nap nyúzás után stabilba van.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#982) abridabri válasza Pickle Rick (#980) üzenetére


abridabri
veterán

Ai tweakerben próbàltam igen ,és 85 ìrtam be. Az Eco menüpontban a következő lépcső a 65W azt màr túl nagy teljesítménycsökkenésnek gondolnàm . 140w helyett olyan 85-90 re gondoltam ,itt màr nem 95/98C lenne üvöltő ventikkel ,csak 70 szép halkan. A curve -20 ,de még a -30 is a szrnak egy pofon kategória ,vajmi kevés fesz/hő csökkenést okoz,cserébe hetekig lehet aggódni ,hogy mikor fagy ki . Àltalàban böngészés közben dobta el magàt a zen3-am. Végül több hónap szenvedés utàn feladtam a pbot és maradt a stabil allcore OC.

[ Szerkesztve ]

(#983) rup1u5 válasza Pickle Rick (#981) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Érdekes ez a hosszú boot idő! Gondolom legfrissebb bios van nálatok is.
Nekem egyszer sem volt ilyen. Mindig nagyon gyors a boot. Lehet hogy tényleg szerencsém van ezzel a konfiggal. :D
Nem stressz tesztelek mióta rájöttem hogy nem terhelés alatt hanem c-state váltáskor fossa össze magát. Ezért inkább LLC-t toltam magasabbra -20-as CO-t meg hagytam és megy az átlagos felhasználás. Tegnap órákig szórakoztam Mandelbulb-al és 4K tapétának valókat generáltam. (pl ezt) Az rendesen oda tud tenni a az összes magnak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#984) emvy válasza abridabri (#982) üzenetére


emvy
nagyúr

> ,itt màr nem 95/98C lenne üvöltő ventikkel

vedd le a ventiket, majd utanaallitja magat, ennyi a megoldas

while (!sleep) sheep++;

(#985) hokuszpk válasza maximuss (#978) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem eddig minuszos offset ( -0.025V ) mellett volt klimatekolva a curve, de most kiprobaltam a forditott megoldast ; curve -30 allcore, eldobta magat, ugyhogy adtam neki +0.01V offsetet. Így már hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#986) Pickle Rick válasza rup1u5 (#983) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Gyanusan csak ASUS lap tulajok irják a hosszú boot időt. :D Lehet ott van valami beállitás amit még senki nem fedezett fel (vagy én nem találtam rá még Redditen + egyéb fórumokon). Simán lehet van valami safe boot cucc ami miatt hosszabb lesz a töltés. Engem annyira nem zavar.

#982abridabri Esetleg ha állitasz egy temp target 80°C-ot és megnézed CB23-ban mennyit veszit teljesitmenybol? Lehet simán hoz közel annyi pontot mint gyári beállitásokkal.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#987) rup1u5 válasza hokuszpk (#985) üzenetére


rup1u5
nagyúr

-30 all core curve és mellé + vcore offset nem ugyan az mintha csak kevesebb - all core curve-t adnál neki?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#988) maximuss válasza hokuszpk (#985) üzenetére

Nyilván ez így egyszerűbb. És eredményekben ez mit mutat a magonkénti teszthez képest, fogasztás/hőfok viszonylatában?

[ Szerkesztve ]

(#989) ekendi válasza rup1u5 (#987) üzenetére


ekendi
csendes tag

szerintem de :D inkább kevesebbet CO-t adnék neki

off topik: korábbi írásod miatt kitöltöttem a biztonság kedvéért a cuccaimat

(#990) hokuszpk válasza rup1u5 (#987) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jóval egyszerubb így, majd megnezem pontosan az elmentett profilban a minuszos offset mellett mi volt, de az biztos, hogy 12..30 tartomanyban minden is ; ezzel a modszerrel pont ugyanazt hozza a tesztekben.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#991) maximuss válasza hokuszpk (#990) üzenetére

Nyilván nem örömből tesztel magonként az emberfia, hanem mert nem bírják a -30-at. Silicon lottery :).

[ Szerkesztve ]

(#992) rup1u5 válasza ekendi (#989) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:R

#991maximuss
-10 -15 azért csak kéne hogy menjen all core-al. Vagy ennyire fontos az a pár W?
Megnéztem egy rahedli curve optimizeres videót és a végkövetkeztetés mindig az volt hogy nem érdemes magonként szenvedni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#993) Morph76


Morph76
aktív tag

Hello.
Új lennék majd AMD vonalon és kérdezném, hogy DDR5-ből mi volna a jobb vétel?
Cl28 5600Mhz vagy cl30 6000mhz? Vagy esetleg még gyorsabb ,de ugye ott megint nő a késleltetés?
Egyáltalán tudják kezelni a"túl gyors" ramokat az alaplapok, procik?
Válaszotok köszönöm.

(#994) abridabri válasza rup1u5 (#992) üzenetére


abridabri
veterán

-15 CO val 2perc után újraindul nálam ,felejtős .
Viszont Temp limit 80C re belőve ugyanazt tudja mint a stock :C

Stock
vs

A Biosban belőtt ECO mode (c65WTDP ) viszont már -1000 pont , ez így felejtős :

[ Szerkesztve ]

(#995) ekendi válasza Morph76 (#993) üzenetére


ekendi
csendes tag

Abszolult tudják kezelni, papíron az Expo profilosakat könnyeben kezeli, érzékeli a ráírt frekit és gyorsabb a boot time is velük. Én speciel a 6000mhz cl30-ra szavazok, én is ilyet használok expo profillal, semmi gond a kezdetektől fogva, tuningot még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#996) Morph76 válasza ekendi (#995) üzenetére


Morph76
aktív tag

Konkrét ajánlat van erre? :R
Én csak Gskill-t látok, ami tudná...
Hol látom, hogy expo profilos?

[ Szerkesztve ]

(#997) abridabri válasza ekendi (#995) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is EXPO profilos ( Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black ) ,de nem gyors a boot :)

(#998) Pickle Rick válasza abridabri (#994) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Na akkor jól tippeltem. :D Lehet nekem is valami hasonló beállitás lesz a vége.

Esetleg egy Time Spy-t nem futtatsz full rendszterrel? Nekem ott magasabb hőfokot produkált cpu, gondolom mert házat szépen felfűtötte videokártya is.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#999) maximuss válasza rup1u5 (#992) üzenetére

Amikor kijött, elsők között vettem meg az 5600x-et az új B550 chipsettel. Az újabb és újabb biosoktól is változott a belőtt curve érték, egy-egy frissités után gyakran újra kellett tesztelni, mert az agesa úgy belenyúlt a feszértékekbe. Volt akinek ment -20-30-on, nem kellett teketóriáznia. Én viszont nem nyertem a lottón, de kitartással kimaxoltam, teljesen értelmes fogyasztás mellett. Nagyon tanulságos folyamat volt, mert rengeteget tanultam az egészről. Persze az is hozzátartozott, hogy mindenki akkor kezdte kiismerni az új architektúra sajátosságait és nem volt mihez nyúlni. Végül mínusz 19/16/24/8/10/20 értékek mellett 4850MHz single és 4550-4650 allcore-ig jutottam, max. 70 fok mellett. A ramok 1900IF /3800MHz/cl14-15 futottak :DD .
Játékos hobbi ez, semmi más, csak ezért mentem utána annak a pár százaléknak.

(#1000) ekendi válasza Morph76 (#996) üzenetére


ekendi
csendes tag

Nekem konkrétan ez van( [link] ), az alzánál pl kiírják ha expo-s, de én a gyártók honlapján jártam utána kinél melyik szett az. (nem tudom legális e linkelni :D)

#997abridabri
Hát gyorsnak én se nevezném más rendszerekhez képest, de ddr5-el ez ilyen :D de azért nem percek de még csak nem is egy perc nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.