Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Atom_Anti válasza Zsohi (#2000) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hát ezeknél az AMD-éknék az első szériás dolgok ilyen béta állapotúak, majd B750 és X770 szériás alaplapok remélhetőleg már jobbak lesznek és memória is fog rendesen menni.

(#2002) BusinessGuy válasza IzI (#1987) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Lőj a procira biosban egy 95-105w közti limitet, 85 fok hőlimitet és ha tudja -30 minden magra.
Nekem így hoz 19700 pontot betonstabilan és közben a 60 fokot is alig éri a proc.

(#2003) szasanyi válasza BusinessGuy (#2002) üzenetére


szasanyi
félisten

És milyen hűtéssel?

(#2004) BusinessGuy válasza szasanyi (#2003) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

280-as AIO, de nem annak tudható be alapon azzal is 80-90 fokos. Felesleges hagyni hogy a 7700x felmenjen 130-140w-ra miközben 90-100 körül optimalizálva hozza ugyan azt a teljesitményt sőt még jobbat is mint a gyári alappal vagy templimites értékekkel.

Egy kis segítség, itt mondjuk 85w-ra lövi be így nálam már van minimal veszteség teljesítményben, de elhanyagolható. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2005) IzI válasza BusinessGuy (#2002) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi
100w, -30, 85C, 19457 [link]

(#2006) szasanyi válasza BusinessGuy (#2004) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, nem is azért kérdeztem hanem azért, mert a 60 fok nagyon jó érték, és kíváncsi voltam mi hűti. Mondjuk így is csak részben tudom, mert 280-as AIO van jó sok, és nem azonosak (teljesítmény és árazás terén sem).

(#2007) BusinessGuy válasza szasanyi (#2006) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Arctic liquid II 280. Thermal Grizzly Kryonaut Extreme-el felkenve.

(#2008) Northlorien válasza Zsohi (#2000) üzenetére


Northlorien
tag

Nekem az új driver után stock rammokkal nem akart bebootolni a rendszer, utánna meg random mód bekapcsolt a gép, tegnap meg másfél hét után kaptam egy kernel power black screen restartot. Semmi sincs oczve. Őszintén szólva nem tudom már mi lehet a baj. Nagyon várom már a pillanatot amikor kimondhatom, hogy ok stabil minden.

(#2009) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Driverekkel,bios frissitésekkel nem árt vigyázni, várni heteket akár mig sok infó összegyülik. Ha stabil a rendszer akkor pláne felesleges feltenni friss megoldásokat amig nincs róla infó.
Alaplap bios-t én is kicsit beszivtam, Strix B650E-E legalapabb bioss-al vettem minden elsőre betonstabil volt, memóriaprofillal indult stabil volt a gép. Mondom ránézek a legújabb bios-ra. Na kaptam egy totál instabil rendszert ami fagyogat, ki kellett kapcsolnom a Memory Context Restore-t ami az alap bios-al tökéletesen ment és gyorsan indult a rendszer. Most csak azt kikapcsolva betonstabil a rendszer, de vissza nem rakom az alapot mert abból sok funkció hiányzott.

(#2011) drsanya


drsanya
aktív tag

Találtam egy érdekes cikket a VRM-ekről. Érdekes olvasmány.
[link]

I am iRacer

(#2012) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Úgy tűnik, sikerült stabilizálni a rendszert 6000mhz memóriával a CPU freki fixre állításával. Beállítottam 5200-ra 1.2VCore-al, a többi feszt auto-n hagytam.

Ezzel 1 óra aida CPU+FPU+Cache+System memory teszt után nincs hiba, 4 óra TM5 extreme konfiggal 0 error, 5 óra memtest86 0 error. A proci 75C fokon megáll aida alatt, Cinebenchnél 72 körül. Játékot még nem próbáltam, de ha így is fagy, akkor tényleg nincs jobb ötletem, vagy maga a játék szar.

Annyi lenne a kérdésem, hogy most az auto fesszel a lap a CPU VDDIO/MC-t 1.396-ra állítja, ami néha felmegy 1.408-ra is, a Soc feszt pedig 1.296-ra. Nem sok ez az 1.396V? Hosszútávon okozhat problémát? Próbáltam 1.35V-re levinni de az aida hardware errort ír pár perc alatt.

(#2013) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2012) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nézd meg ezt a videót, ebben mindent elmond a feszekről IS ... [link] :K
Én fixálnám a feszeket ahogy videóban is van..azokra az értékekre!
Ha nem tudsz angolul,akkor kapcs.be a magyar felírat fordítást !

[ Szerkesztve ]

(#2014) Nxn908xxx válasza ScomComputer (#2013) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Megnéztem a videót, beállítottam manuálisan a feszeket ugyan arra. TM5 10 perc után hiba és kékhalál, újraindulás. De a legjobb, hogy visszaállítottam auto-ra, teljesen ugyan úgy, ahogy tegnap 4 órát futott hiba nélkül. 10 perc után kékhalál. :( Tényleg nem értem már ezt.

(#2015) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2014) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ilyen akkor van,ha nem jól "tréneli" a ramokat..
A ""Memory Context Restore""- állítsd -Auto-ra a "Fast Boot"-ot meg Disabledre !
Ja és tedd fel az új bios-t " ComboAM5PI 1.0.0.5 patch C" ha még nem lenne fenn !

(#2016) Nxn908xxx válasza ScomComputer (#2015) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Memory Context Restore eddig is auto-n volt és a Fast boot is disabled. Bios-ból is a legfrissebb van. Nem tudom, mi történt.
Most beállítottam mindent ugyan úgy, mint a videóban, az összes secondary timingot, feszt, frekit, mindent a 3 primary timingon kívül és indítottam egy TM5-öt, kíváncsi leszek. Proci órajel fixen 5200@1.2V
Mellesleg nagyon szépen köszönöm, hogy ennyire próbálsz segíteni :R

(#2017) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2016) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs mit köszönni,szívesen segítek... :)
Hallottam róla,hogy előfordul ilyen,asus lapoknál...még azt tudom javasolni,hogy csinálj egy cmos resetet,de előtte vedd ki at elemet (CR2032) utána cmos reset, majd az elemérintkezőket is zárd össze vagy 10mp-re aztán várj 5-10 percet elem vissza,bekapcs. és állíts be mindent aztán mentsd el profilként..
Ez 100% ram trénelési hiba...
Írd le nekem..mire van beállítva...Tcas..Trcd..Trp..Tras..Trc...Trfc ?

(#2018) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#2016) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Most jut eszembe, hogy véletlenül elfelejtettem átállítani auto-ról 1.35V-re a ram feszeket, mert mikor kivettem a DOCP-t, akkor visszaállította auto-ra és valószínűleg azért döglött meg.

#2017
Az első 3 timing a ramomhoz ajánlott 32,38,38, az összes többit beállítottam ugyan arra, mint a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#2019) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2018) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ok..nézd meg de...
Írd le nekem..mire van beállítva...Tcas..Trcd..Trp..Tras..Trc...Trfc ?
A hwinfo is írja másold ki abból.. :K

(#2020) Nxn908xxx válasza ScomComputer (#2019) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

[ Szerkesztve ]

(#2021) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2020) üzenetére


ScomComputer
veterán

De amúgy mondja a videóban, hogy a prim,timingot ne másold át mert az nem biztos,hogy müxik.. :P
Próbáld meg ezt...
32-40-40-30-70-500...a többi a videóból.. :K

(#2022) Nxn908xxx válasza ScomComputer (#2021) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Tudom, nem is másoltam át a prim timingot. Ezek a saját memóriámhoz való értékek. Azt mondja, az első 3 legyen a memóriához tartozó, a negyedik meg lehet 28. Egyébként egy kör TM5 absolutnew konfig lefutott már hiba nélkül.

(#2023) BusinessGuy válasza Nxn908xxx (#2018) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Memory Context Restore-t ne auto-ra tedd hanem kapcsold ki a búsba. Bios update után nálam is az okozott gondot neten is legtöbb szaki kikapcsoltatja magas ddr5 sebessegeknel mert instabilitást okoz rengeteg embernél.

(#2024) aleister


aleister
veterán

Ha már minden 2. poszt a memóriaproblémákról szól: megjött tegnap a 6666 forintos 8GB PNY DDR5-öm...már alig várom, hogy szophassak vele. :)
Nem szimpatikusak az Asus lapok, de direkt azt veszek, mert azok problémásabbak ezen a téren.
Ha már lúd... :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2025) BusinessGuy válasza aleister (#2024) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem tudom nekem semmi gondom nem volt 6000mhz ddr5-el, csak biosfrissites óta a mem cont restet kellett offolni. Gyakorlatilag expo 2-vel (bios frissítés előtt docp) megy a ram mindenfele cseszekedés nélkül. Csak ajánlani tudom a weboldalt amit pár hete linkeltem, csekkolható melyik ramok működése van adott alaplapokban a gyártók által megerősítve.

(#2026) Ferke77 válasza aleister (#2024) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Nekem az a ram nem ment a lapban, cpu+dram led hiba volt. Pedig 4 db-ot is vettem belőle, na majd egy inteles gépbe jó lesz. :D

(#2027) fatal` válasza BusinessGuy (#2025) üzenetére


fatal`
titán

G.SKILL ramoknál az a jó, hogy ők is tesztelgetik a ramjaikat a különböző alaplapokban, így van saját QVL listájuk.

Már csak az lenne jó, ha lehetne kapni a 7950X3D-t. :DDD

(#2028) warcat válasza fatal` (#2027) üzenetére


warcat
veterán

AMD Ryzen 9 7950X3D 829€ mindfactory.de, készleten

EA: It's in the crate!

(#2029) fatal` válasza warcat (#2028) üzenetére


fatal`
titán

Itthoni bolt kell. De akkor talán hamarosan lesz az Alzán vagy valamelyik nagykerben is.

[ Szerkesztve ]

(#2030) aleister válasza Ferke77 (#2026) üzenetére


aleister
veterán

Milyen lapban próbáltad?

BusinessGuy:
Ha esetleg kéznél van még a link, megköszönöm. Lusta vagyok keresni. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2031) Ferke77 válasza aleister (#2030) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Asrock b650m pg riptide. Írtam is a supportnak de csak sablonos válasz jött. Vennem kellett másik ramot, mert azokkal sehogy sem indult el, csak a cpu venti pörgött 100%-on.

(#2032) fatal` válasza warcat (#2028) üzenetére


fatal`
titán

Már el is fogyott. :DDD

(#2033) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Na most az van, hogy valszeg ez a ram trainelés baja van.
Tegnap futott 2 órát a TM5 hiba nélkül. Kikapcsoltam a gépet estére, reggel munka előtt elindítottam ugyan azt a tesztet, bios-hoz nem nyúltam. Hazaérve látom, hogy újra van indulva a gép, logban 20 perc után kezdett errorozni.

Jó, CMOS resetet csináltam a lapon, beállítottam mindent megint ugyan úgy, Memory Context Restore disabled, fast boot disabled, elmentettem profilban. Ezután bebootolt a gép, kikapcsoltam, majd vissza. 1 órát ment hiba nélkül a TM5. Ezután Kikapcsoltam megint a gépet, majd vissza. TM5 3 perc után kékhalál.

Ezzel most mit lehet kezdeni?

(#2034) BusinessGuy válasza Nxn908xxx (#2033) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nem lehet hogy neked a rammal van inkább valami gebasz?

aleister: [link]
Ha fent van az alaplapod kiválasztod majd compatibility alatt memory, és ott ki kell keresni a ramot,baromi sok van benne. Nekem Kingston ment be QVL plecsnivel,problémamentes.

[ Szerkesztve ]

(#2035) fatal` válasza Nxn908xxx (#2033) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem neked vagy a lap, vagy a ram hibás, valahogy ki kéne derítened melyik és gariztatni.

BusinessGuy: Szerintem ehelyett az oldal helyett érdemesebb az alaplap gyártó oldalán a productnál megnézni a QVL listát.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Pferi válasza Nxn908xxx (#2033) üzenetére


Pferi
senior tag

Nálam ez a két kit tökéletesen működik EXPO 1 beállítással:
Kingston 32GB KIT DDR5 6000 MHz CL36 FURY Beast Black RGB
Kingston 32GB KIT DDR5 5200 MHz CL36 FURY Beast
A Fury Renegade ha jól emléxem nem EXPO kompatibilis.
Nem tudsz kölcsönkérni esetleg másik memóriákat próbára?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2037) Nxn908xxx válasza Pferi (#2036) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem tudok sajnos kölcsön kérni mást.
Én már nem tudom, minek és milyen baja van, de nagyon furcsa, hogy egyszer 8 orat megy hibatlanul, maskor meg 3 perc után döglik meg.
Most próbálom 5600-on, 1 ora TM5 lement, ki-be kapcsoltam a gépet, most futtatom megint a tesztet.
Már múlt héten írtam az Aqua-nak vásárlás elállásával, azóta szíves türelmet kértek. De lehet jobb lenne kierőszakolni tőlük egy visszavételt, aztán veszek inkább 5800x3d-t vagy Intelt. De ha nem is, legalább valami garanciáztatást erre, mert 3 hete szórakozok lassan. Csak azt se tudom, hogy ezt most hogy lehetne garanciáztatni. Gondolom ülnének rajta egy hónapot, aztán visszaadnák, mondván nem találtak hibát.

(#2038) kiszpista900 válasza Nxn908xxx (#2037) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nálam volt hasonló, volt hogy minden oké másnap reggel azonnal hiba , kompatibilitás gond volt,ram és alaplap között, különben mindkét cucc hibátlan volt

(#2039) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#2037) üzenetére


ScomComputer
veterán

Próbálj vissza menni biosban régebbire,ami nálam volt alaplap 2db msi b650 pro az is ezt csinálta a régebbi biossal, felment az új 1.0.0.4 agesa és jó lett aztán próbából vissza flasheltem az előzőt ugyanúgy jött a hiba...de nem minden lap egyforma..próbálgasd a bios-t a régebbieket hátha jó lesz..
Amúgy az XMP/Expo az megy hibátlan,mert ha igen akkor nem ér semmit ha garba leadod, a ramoc képesség nem garos probléma !
...
#2024aleister...várunk szeretettel..a szpasd magad csoportban..hehehe :DDD
...
De anno az intel ddr5 váltásnál is ez volt Z690-l ott sem ment simán semmi kellett pár bios mire jó lett...meg ott is nagyon lapfüggő volt ám..bele kell olvasni vissza a topik elejébe... :K

[ Szerkesztve ]

(#2040) fatal` válasza ScomComputer (#2039) üzenetére


fatal`
titán

Jó olvasni a topicot így, hogy a RAM meg a lap már megvan, már csak CPU készletre várok. :DDD

(#2041) Northlorien válasza Nxn908xxx (#2037) üzenetére


Northlorien
tag

Hasonló a történet nálam is. Most megint napok óta jo. Holnap lehet megnézem még egyszer hogy minden kábel be van-e dugva rendesen. Őszintén szólva minden opciót kipróbáltam, ötletem nincs hogy mi lehet. Most megint jó jópár napja, de nem tudom meddig marad így. Alaplap RAM és CPU csere volt nálam, régi gépben minden tökéletesen ment

(#2042) Nxn908xxx válasza Northlorien (#2041) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Csodálatos a 200k-s lappal meg a 250k-s procival. Én mostmár úgy tesztelem, hogy tesztek között kikapcsolom, várok pár percet, majd vissza. Eddig 3x 1 óra TM5 lement 5600-on. De már semmit se hiszek el ennek a rendszernek.

#2039ScomComputer
Az előző, 0823 bios-al még szarabb volt, ott az 5600-nak se volt esélye még memtest86-ban sem. Nem garba akarom egyébként leadni, hanem elállni a vásárlástól 14 napon belül. A garanciát gondoltam, hogy esélytelen erre felhasználni, ha nem egyértelmű a hiba.

(#2043) Alex18 válasza aleister (#2024) üzenetére


Alex18
tag

Nekem se volt semmi gond a ddr5 el Kingston Hyperx Renegade Fury 32Gb DDr5 6000mhz Cl32 vettem .Beraktam beállítottam 6000mhz re és azóta semmi gond...

(#2044) joysefke válasza ScomComputer (#2039) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez Asus betegség vagy érinti a többi gyártót is? Tomahawk + support listás g.skillel mennyire kell félnem ilyen jelenségektől? Tudod, ha vennék :)

(#2045) aleister válasza BusinessGuy (#2034) üzenetére


aleister
veterán

Kösz a linket!
Sajna sem a tervezett mbo, sem a ram nem szerepelt benne. :((

Gigabyte B650 AERO G-t látott egyébként valaki? Pont megfelelne nekem, viszont sehol nem kapni.

Ferke77:
Köszi az infót!
Az ASrock-ok nemigen rendelkeznek alaplapi thermal sensor csatikkal, így nálam kiestek első körben. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2046) Nagya21


Nagya21
addikt

Megjött a 7600x procim is....
Du beilleszt aztán kiváncsi leszek nekem is jönnek e ram problémák, gigabyte b650ds-h alaplap, kingstone fury 5600mHz cl40 ram.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2047) rup1u5 válasza Nagya21 (#2046) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Gigabyte + Kingston -> megtippelem, hogy simán menni fog minden elsőre. :K BIOS legyen friss!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2048) krepp válasza Alex18 (#2043) üzenetére


krepp
tag

"Nekem se volt semmi gond a ddr5 el Kingston Hyperx Renegade Fury 32Gb DDr5 6000mhz Cl32 vettem .Beraktam beállítottam 6000mhz re és azóta semmi gond..."

ugyanez a ram, nekem szintén nincs gondom (Gigabyte alaplappal)

Annyi huncutságot azért tapasztaltam, hogy a ram, és proci oc keresgélés közben egyszercsak nem indult el a gép, fekete képernyő, és a bios is lefagyott, (ilyet amúgy eddig csak hibás gépnél láttam :D ), pár restart után bejutottam, és hiába állítgattam mindent vissza(korábbi stabil oc,/ kézzel beálított alap értékek ), továbbra se ment, gyárira visszaállít és ugyanaz az oc beállít, és minden műxik hibátlanul, mintha valami mégis eltárolódna amit menüben nem tudsz visszaállítani...

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#2049) Northlorien válasza krepp (#2048) üzenetére


Northlorien
tag

Ilyen volt nekem is. Ami fura amúgy, hogy az amd oldalán található chipset driver jóval stabilabbnak tűnik, mint az Asus oldalán lévő. A régi bioshoz képest stabilabbnak érzem az újat, de ez se igazi... Ismétlem semmi nincs oczve, és ráadásul 105w-os módban fut.

(#2050) koxminator


koxminator
senior tag

Én G.Skill 2x16GB 6000-es CL30-as RAM-ot rendeltem, és Asus Strix B650E-E lapban tervezem majd (proci még kérdéses, ha jó lesz a 7800X3D, akkor az, vagy legrosszabb esetben 7700X lesz), remélem nem lesz vele gondom. Ez fent van Asus alaplap QVL listáján.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.