Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) GoodSpeed válasza rup1u5 (#9999) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja csak amikor kint 39-40 fok van, bent 32-33 finoman szólva sem egészséges. Speciel 24 fok fölött nem tudok aludni. :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10002) Elmör válasza GoodSpeed (#10001) üzenetére


Elmör
senior tag

Én sem, még az első 2 hétben nem kell légkondi mikor megjön a 30 fok, de utána amíg melóban vagyok lehűti otthon 21 fokra, hazaérek kikapcsolom és akkor úgy estére max 24 fokra melegszik. A kocsiban is engem nem érdekel kint 40 fok van, akkor sem tekerem 23-24 fölé, mert nem agyonizzadva akarok odaérni. Eddig lekopogom semmi gondom nem volt belőle.
Úgyhogy ezért nem szokott a gép sem jobban melegedni nyáron sem.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#10003) rup1u5 válasza GoodSpeed (#10001) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Pedig ezt mondják az okosok, hogy ne legyen több 7 foknál a difi, mert tönkrebassza idővel a szervezetet ha rendszeresen 23 fokos lakásból/kocsiból lépsz ki a 40 fokba.

#10002Elmör
'nem agyonizzadva akarok odaérni'
Tök mindegy mert abban a pillanatban ver le a víz ahogy kilépsz a 10-15 fokkal hidegebb kocsiból. Ráadásúl az AC még jól ki is szárítja a levegőt. -> keringési sokk.

Amúgy nem vitaindítónak szántam, csak egyszer olvastam egy ilyen tudományos fejtegetést. :B

Én pont az ellenkezője vagyok :DDD 23 fok alatt fázom és imádom a hőséget csak legyen víz. Ezért sem értem mi a faszt keresek Skandináviában! :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10004) GoodSpeed válasza rup1u5 (#10003) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezért sem értem mi a faszt keresek Skandináviában!

Rákérdezek! Pénzt? :D

Én pont az ellenkezője vagyok :DDD 23 fok alatt fázom és imádom a hőséget csak legyen víz.

Amúgy nekem is bírni kellene, mert nem izzadok, viszont a hardvereknek sem árt, ha 24 fok van a szobában, és nem 34.

Pedig ezt mondják az okosok, hogy ne legyen több 7 foknál a difi, mert tönkrebassza idővel a szervezetet ha rendszeresen 23 fokos lakásból/kocsiból lépsz ki a 40 fokba.

Ez pl akkor tartható is, ha kint 32 fok van. Csakhogy már több éve, folyamatosan melegek a nyarak. Nem ritka a 40 közeli hőmérséklet sem. Ott meg az kellene az elmélet szerint, hogy 33 fok legyen bent. 33-ban meg nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaki jókat alszik.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10005) deathcrow42 válasza rup1u5 (#10003) üzenetére


deathcrow42
tag

A tudományos fejtegetést én is olvastam, de a józan ész meg azt mondja fakkjú tudomány :DDD 28 fokos lakásban már nem lehet létezni ventillátor nélkül

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#10006) tipuka válasza MM (#9997) üzenetére


tipuka
addikt

******XS820M a vége, ugye erre gondolsz? :DDD Akkor M-die?

(#10007) PuMbA válasza GoodSpeed (#10004) üzenetére


PuMbA
titán

"viszont a hardvereknek sem árt, ha 24 fok van a szobában, és nem 34."

Nekik jobb, mert kisebb hőtartományban működnek :) 24-80 fok között mozogni rosszabb, mint 34-80 fok között.

[ Szerkesztve ]

(#10008) rup1u5


rup1u5
nagyúr

:DDD befejezem az offot!
Azt mondjátok meg 7700X tulajok, hogy CP2077 alatt nálatok milyen hőmérsékletre állnak be a magok? Én a 77-et kicsit soknak érzem ahhoz képest hogy nincs rajta kupak. Lehet elcsesztem a folyékony fémezős mutatványt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10009) abridabri válasza PuMbA (#10007) üzenetére


abridabri
veterán

A max temp is emelkedik ugyanúgy . Különben nem lenne értelme télen kivinni az erkélyre a gépeket, ha ígyis -úgyis a "szobahőtől függetlenül" s 80 fokra melegedne .
[How Ambient Temperatures Affect Your PC]

[ Szerkesztve ]

(#10010) Ribi válasza abridabri (#10009) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mostani procik már nem így működnek mint a tesztben. Amíg csak lehet nyomják a feszt az egekbe ha nem csipog a hőszenzor. Kivéve ha rendesen le tudod hűteni, akkor nem maxon pörög a hőmérséklet.

(#10011) Anax válasza rup1u5 (#10008) üzenetére


Anax
junior tag

Ha jól emlékszem 70fok volt kb és olyan 50% -on ment.

(#10012) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Bocs a láma kérdésért, teszteket nézve nem teljesen egyértelmű a válasz.
Ha csak játékra kell a masina, a 7700x mennyire éri meg a felárat a 7600x-el szemben?

Egy RTX 3070 mellé kerülne. Ha jól sejtem emellé a VGA mellé elég a 7600x is, de egy későbbi komolyabb VGA mellé már jól jönne a 7700x ugye? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10013) Dragon3000 válasza LLKobe (#10012) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez függ attól is, hogy mikkel játszol, ha az adott játékok profitálnak a 8 magból, akkor a 7700/7700x, ha nem, akkor elég a 7600/7600x is.

(#10014) 4264adam válasza LLKobe (#10012) üzenetére


4264adam
veterán

5600X-ről léptem 7500F-re. Semmi előny nem volt SP-ben a 3070 mellett. RTX4070 Super vásárlás miatt lett AM5.

(#10015) PuMbA válasza LLKobe (#10012) üzenetére


PuMbA
titán

Hosszabb távra 7700, de az X-es végű procikkal óvatosan, ha zavar, hogy 95 fokig mennek. X nélküliek maximum pár fps-sel lassabbak és 75-80 fokosak.

[ Szerkesztve ]

(#10016) V!ck válasza rup1u5 (#9999) üzenetére


V!ck
aktív tag

Így így!

Pont erre akartam kilyukadni, hogy nyáron biztosan melegebb lesz a szobában, reagálva erre:
#9979 abridabri -> V!ck #9978

#10001 GoodSpeed és ugyan ez a problémám.

Nem csinálhatok nagy hőmérsékletkülönbséget a kinti meleghez viszonyítva, de ha ezt betartom, odabent továbbra is megd*glök és nem tudok aludni :((

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#10017) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Bekapcsoltam a Tweaked Expo-t tényleg gyorsul tőle a ram, érdemes kipróbálni.

(#10018) Predatorr válasza GoodSpeed (#10001) üzenetére


Predatorr
őstag

Én csak 180 fokban tudok aludni (vízszintesen). :U
Lehetőleg 20°C alatti környezeti hőmérsékleten.
A pontosság kedvéért. :R

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10019) Predatorr válasza Ribi (#10010) üzenetére


Predatorr
őstag

Vagy, ha kikapcsolod a védelmet biosból. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10020) GoodSpeed válasza Predatorr (#10018) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igazad van Testvérem! Mea culpa, Mea maxima culpa! :U :R :DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10021) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Úgy néz ki, hogy megvan hosszas castingolás után a kártya :D. Teljesen AMD lesz a gép :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10022) poli27 válasza GoodSpeed (#10021) üzenetére


poli27
veterán

Érdemes lett volna 1500ft ért előfizetned az alza+ ra, és akkor 1 hónapig ingyenes a szállítás bárhova ami automata vagy üzlet, de 6e ft ért 1 évig :) Azt tudod hogy azok a kártyák coil whine-osak nagyon sokszor? :)

[ Szerkesztve ]

(#10023) rup1u5 válasza Anax (#10011) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Akkor nincs gond. Rosszúl emlékeztem és 71 volt az a 77:

#10021GoodSpeed
RX 7000-es széria nem fér bele a büdzsébe?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10024) Cifu válasza LLKobe (#10012) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ahogy más is jelezte, ez erősen függ attól, milyen típusú játékokkal játszol. Ha olyan jellegű játékokkal, amelyek kihasználhatják a több magot, akkor megérheti a 7700/7700X. Ha nem, akkor a 7600X is elég lehet.

Ha hosszabb távra tervezel és belefér a költségvetésbe, én azért inkább a 8 magos mellett tenném le a voksom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10025) Cifu válasza rup1u5 (#10023) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nekem 75,1°C-os volt tavaly októberben a DLC-vel pár órányi játék után a csúcs (a CCD Tdie pedig 85,6°C), de 1000 RPM alatti CPU hűtő fordulatszámnál és egy nem a legjobban szellőző házban, -10 CO all core esetén.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10026) mvkly válasza Cifu (#10025) üzenetére


mvkly
senior tag

Az alaplapi chipset hőtoleranciájáról mit lehet tudni?
Érdekes, hogy a linkelt képeden alig emelkedett, meg itt sem. Bár utóbbi csak sima TS, a hűtés sem volt belőve.

Vagy a közvetlen CPU bekötések miatt ez természetes?

(#10027) Cifu válasza mvkly (#10026) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Röviden: nem probléma, amíg 100°C alatt van.

A Prom21 elég forró fejű, de ez nem meglepő, és ne feledjük el, hogy nincs aktív hűtése (talán leszámítva egy-két, főleg ITX-es kivételt), ez egyszerűen ilyen. Általában 80°C alatt marad a legtöbb esetben, páran jeleztek 100°C feletti értéket is furmark / y-chruncher stressz tesztnél (pl. [link] ), de ez elég extrém eset.
Ha 90-95°C felett van, akkor azért már lehet kellene kezdeni vele valamit, ilyen 60-70-80°C még bőven belefér kategória.

Van, aki lecserélte a gyári hőátadó padot, és ezzel akár 20°C-ot is csökkent a hőfok, más egy kis ventit tett mellé, de tipikusan olyan felhasználók, akik amúgy is 90°C alatt voltak, csak sokalták a 70-80°C-ot is, és hozzá voltak szokva a 40-50°C-os értékekhez, aztán azt szerették volna látni itt is...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10028) GoodSpeed válasza poli27 (#10022) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ritkán szoktam rendelni az Alzanál, félévente vagy ritkábban, szóval nem érte volna meg.

Azt tudod hogy azok a kártyák coil whine-osak nagyon sokszor? :)

Igen, olvastam róla. Nem volt még ilyen jelenséggel dolgom, ezt ASUS-nál is olvastam, hogy nem ismeretlen, és egyéb gyártóknál is.

#10023rup1u5: 7700XT-ig csak 12 GB-osak vannak, akkor már inkább 4070.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10029) mvkly válasza GoodSpeed (#10028) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha nagyon cw-zne, ott az elállás. Lehet nem szép dolog, de egy normális bolt esetén a 2. tulaja még kicsit olcsóbban is jut hozzá bontottként és nála talán nem lesz a cirippel gond (a 14 napos az Alzánál pl. flottul működik).
Meg ha produkál cw-t, érdemes úgy 'sten igazából meghajtani pár órát, van hogy erősen visszaesik a zaja. Nekem ez bevált a 6700XT-nél. Meg ott van még az UV/OC.
De ne is gondolj cw-re, nem kell a negatív hullám :)

#10027 Cifu
Az a 100°C azért "meleg". Meg van 1-2 gyártó, aki az X670-eknél a 2 chipsetet egymás mellé pakolta a lapon, az se nagyon segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#10030) LLKobe válasza Cifu (#10024) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi neked is, végül 7700 non X lett.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10031) Cifu válasza mvkly (#10029) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Pontosan, ezért mondom, hogy az alatt nem gond szerintem. A másik, hogy a VGA is tudja fűteni rendesen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10032) Soderes


Soderes
aktív tag

Egy kérdés : Mit lehet tudni a 8 szériáról? Ki lehet BIOS-ban kapcsolni ezt a NPU-t?
Ezek is nagyon melegednek?

(#10033) Hubba12 válasza Cifu (#9975) üzenetére


Hubba12
senior tag

Szia, új vagyok a platformon, alaplap: asus rog strix x670e-a gaming wifi
Processzor: r5 8500g
Ram Corsair vemgeance a die 7200 cl34
A BuildZoid fele ram beállítás nem stabil:/ feszt mindent beállítottam. :( Te mit finomhangolnal rajta? Egy ideg ment akkor sem volt tökéletes, most mar nem is hajlandó bootolni :( előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#10034) Cifu válasza Soderes (#10032) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ki lehet BIOS-ban kapcsolni ezt a NPU-t?

Nekem nem NPU-som van, de nem találtam erre vonatkozó UEFI beállítást.
BTW miért akarod kikapcsolni? :F

Ezek is nagyon melegednek?

Ahogy az összefoglalóban is le van írva, a 95°C nem "nagyon melegednek" kategória, hanem ez a normális maximális üzemi hőmérséklet a Zen4-nél.
A 8500G-t amúgy leszabályzott ventiprofillal (1000 RPM alatt) egy ThermalRight Assassin Mini 120 v2 hűtővel [max. 82,6°C-os hőmérsékletig] sikerült elkergetnem úgy, hogy ~75W-os csúcs fogyasztása volt a procinak.

A 8700G-t a Guru3D tesztben 88°C-on tartotta a gyári Wraith Spire hűtő, ami igen szép teljesítmény, és jó messze volt a 95°C-os thermal limittől, úgy, hogy a jelek szerint az alacsonyan tartott frekik (5Ghz) miatt nem is könnyű elérni velük azt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10035) Cifu válasza Hubba12 (#10033) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Privát vélemény, de lehet el kellene engedni végre a BuildZoid féle memóriabeállításokat.
Én értem, hogy egy éve mindenki azon csüngött, de először is még a Raphael prociknál (7000-es széria) is azóta rengeteget reszeltek az AGESA-n, a Phoenix prociknál (8000-es széria) viszont a memóriavezérlő is más, tehát végképpen nem támaszkodnék rá.

Így látatlanban (nem raktál be semmiféle képernyőmentést, sem Zentimings-ot, sem mást) fogalmam sincs, hogy mit állítottál be, és azt sem írtad le, hogy mi a célod (DDR5-6000/-6200/-6400 esetleg -6600 Gear1-ben, vagy DDR5-6600 és felette Gear2 sebességgel).

Szóval így csak azt tudom mondani, amit a saját rendszeremen csináltam, az pedig az általad idézet hozzászólásban ott van, én kvázi DOCP II.-őt állítottam be, meg pár apróbb finomhangolást végeztem el azon.

Ha kifejted mit szeretnél, úgy lehet tovább lépni.
Ha csak menjen, akkor DOCP II. és állítsd a sebességet DDR5-6400-re, és nézd meg, hogy mit mutat (Zentimings, AIDA64, HWinfo64 képernyőmentések).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10036) Soderes válasza Cifu (#10034) üzenetére


Soderes
aktív tag

NPU ugye az AI chip. Nem tudom miben befolyásol?
Esetleg többletet ad vagy olyan funkciót, amit nem használok. Mert ha nem lényeges, akkor evvel is spórolnák pár wattot, hát ha még jobban kordában lehet tartani a hőmérsékletet.

(#10037) S_x96x_S válasza Soderes (#10036) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> NPU ugye az AI chip. Nem tudom miben befolyásol?
> Esetleg többletet ad vagy olyan funkciót, amit nem használok.

Az új Windows - AI-jéhez kell.
Amúgy nem hiszem, hogy túl sokat fogyaszt.
"A Microsoft bejelentette,hogy érkezik a Windows 11-be a Windows Copilot funkció, ami lényegében a mesterséges intelligencia segítségét hívja abban, hogy az emberek munkáját megkönnyítse."
https://prohardver.hu/hir/microsoft_windows_copilot_ai_epit.html
Persze Linux alatt még egyáltalán nem müködik ..

A minisforum - 7940HS -es minipc-ben ki lehet kapcsolni az IPU-t
a bios-ban. Es inkább "AMD IPU Device " -nek nevezik .. mint NPU-nak.

Ha jól tudom nem minden verzióban van IPU/NPU !
pl. a mobil chipekben az olcsóbb ( 4-6 magosokban eleve nincs ..)
vagyis ha ez fontos, mindenképpen utána kell nézni.

Ha a fogyasztás a fontos szempont, akkor ezt a tesztet érdemes átnézni. A Zen4c magok nagyon keveset fogyasztanak.
és vissza tudod venni a fogyasztást ( Auto, 35W,45W,65W )
https://www.phoronix.com/review/ryzen-8000g-35w-45w

És hamarosan jönnek a gyárilag 35W - 8000GE chipek is.
"AMD Ryzen 8000GE 35W low-power desktop APU specs emerge"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#10038) Cifu válasza Soderes (#10036) üzenetére


Cifu
Topikgazda

NPU ugye az AI chip. Nem tudom miben befolyásol?

Tudom miért van, csak jelenleg kb. semmi sem használja.

Mert ha nem lényeges, akkor evvel is spórolnák pár wattot, hát ha még jobban kordában lehet tartani a hőmérsékletet.

Ha nem használod, akkor nem is fogyaszt kb. semmit, még idle sem.

A hőmérséklet "kordában tartásához" aligha hiszem, hogy az NPU kikapcsolásán keresztül vezet az út.

Rendes hűtő mellett aligha hiszem, hogy probléma lenne a hőmérséklettel, de arra ne számíts, hogy 60°C alá viszed terhelés alatt (mivel nem árultad el mi a célod, semmit sem lehet tudni, de ha neked a gyári érték eleve nem jó, akkor már lehet tippelni), még csúcs hűtő (DeepCool Assassin IV) alatt is 72,8°C-ig melegszenek benchmarckok alatt,

Ismét: még a 8700G-t is Thermal Limit alatt tartja a gyártú hűtő, tehát gyakorlatilag bármilyen közepes szintű léghűtő teljesen vállalható szinten tartja...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10039) Cifu válasza S_x96x_S (#10037) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A GE chipek amennyire tudom csak OEM-ek és nem csinálnak mást, mint visszafogják a PPT limitet gyárilag. Ezt a simánál is meg tudod csinálni, a 8500G-t én is 50W körüli csúcson tartom most például, beállítottam 35W-ot is, de hétköznapi felhasználásnál semmivel se fogyasztott kevesebbet, ám terhelésnél (igaz csak benchmarkokban) azért már ki lehetett mutatni az eltérést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10040) S_x96x_S válasza Cifu (#10039) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A GE chipek amennyire tudom csak OEM-ek és

köszi a helyesbítést ..
igen ..nagy valószínűséggel tényleg OEM ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#10041) Soderes válasza Cifu (#10038) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nincs komolyabb célom vele. Egyszerű otthoni felhasználás.
Saját PC-be szemezgetek egy Ryzen 5 8600G-vel.
Hűtés nem gond. Xigmatek toronyhűtőm van.
Kérdés már csak, hogy a AM4 toronyhűtőt tovább tudom-e cipelni AM5-re?
Mert ezen CPU és foglalaton változott jó pár dolog.
De szerintem menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#10042) Ribi válasza Soderes (#10041) üzenetére


Ribi
nagyúr

És kell a plusz gpu teljesítmény?

(#10043) rup1u5 válasza Soderes (#10032) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez három kérdés volt :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10044) Cifu válasza Soderes (#10041) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nincs komolyabb célom vele. Egyszerű otthoni felhasználás.
Saját PC-be szemezgetek egy Ryzen 5 8600G-vel.

Én 8500G-t használok HTPC / második gép (nappaliban) / fileserver célra, [itt írtam a tapasztalataimról]. Általános célra, játék cél nélkül ez ideálisabb és olcsóbb (én is ingáztam a 8500G és a 8600G között, végül az előbbi lett).

Akkora különbség nincs a Zen4c vs. Zen4 magok között, hogy hétköznapi szinten észre vedd. Ha kihasználod a több magot, és terheled őket, akkor lehet, hogy észreveszed. Amiben a 8600G egyértelműen jobb, az az iGPU, tehát ha koca játék is cél, akkor egyértelműen inkább az.

Hűtés nem gond. Xigmatek toronyhűtőm van.
Kérdés már csak, hogy a AM4 toronyhűtőt tovább tudom-e cipelni AM5-re?

Hát a gyártó honlapján kellene tájékozódni, de ott nem sok infó van.
Mivel azon túl, hogy Xigmatek, nem tudunk többet, ebben is csak ennyit tudok segíteni.
Ha a honlapjunk kint lévő léghűtők egyike, akkor nincs gond, mindegyiknél ott van az AM5 jelölés.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10045) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló.

Az ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI RGB Header-re a be quiet! Pure Base 500DX RGB-i vannak rákötve. Jól látom, hogy nincs másik hely?
Csak azért lenne kívánatos, mert: Deepcool GH-01 A-RGB videókártya tartó | PCX.hu lenne RGB csatlakoztathatóság... :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10046) tipuka válasza Cifu (#10044) üzenetére


tipuka
addikt

Uram, engem előző oldalról még el ne felejts kérlek! :DDD

(#10047) Albus_D válasza GoodSpeed (#10045) üzenetére


Albus_D
aktív tag

RGB cable splitter

Figyelj, mert van 3 pines és 4 pines.. [link] ez 3 pines

[ Szerkesztve ]

(#10048) Cifu válasza tipuka (#9995) üzenetére


Cifu
Topikgazda

...Eset Nod32/Malwarebytes védelem...

Kb. ez akkor megmagyarázza az eredményeket. A vírusírtó és az MWB egyszerűen ennyire lefogják a rendszert.

Mi az, hogy "0.0" a "DRAM Stepping"? Nem "A" vagy "M-die".

Tippre M-die, vagy valami új típus? :F
Sajnos erre nem tudok jobbat mondani, mint ami az Összefogaló végén ki van gyűjtve. Lépésről lépésre lehet a beállításokat végig próbálgatni, tesztelni és a tesztelés alapján vagy tovább lépni, vagy visszább lépni.

Nagy álltalánosságban a tRFC1 érték finomhangolásával lehet megállapítani, hogy milyen a DRAM chip. DDR5-6000 sebességnél a tRFC 500 alatt instabil, akkor esélyesen M-die (vagy valami újabb die, ami nem olyan jó, mint az A-die).

Az összefoglalóban olvasható lépéseket javaslom.

- ZenTimings-nál nem futott semmi a háttérben, még a HWiNFO és az Aida sem (ránéztem újra), viszont mikor elindítom a ZenTimings-ot ezek az ablakok ugrottak fel egymás után.

Akkor ott az I/O kapcsolatnál hasalhat el. Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani.

- Más: BIOS-ban miért olyan hihetetlen lassú az egér? 400dpi helyett 3200dpi-n kellett használnom az egeret, hogy betudjak állítani egy pwm ventilátor görbét.

Feltehetően valami olyan egered van, ami szoftveresen kezeli ezt.
A Windows-ra feltelepített szoftver ezt lekezeli, de mivel itt ez nem fut, ezért jelentkezhet ez a hatás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10049) GoodSpeed válasza tipuka (#9995) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az MBAM az SSD írását is visszafogja.
MBAM mellett: nélkül:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10050) Soderes válasza Cifu (#10044) üzenetére


Soderes
aktív tag

Koca játék miatt választanám a 8600G-t. :D
Nem akarok már dGPU költeni.
Amire nekem kell, arra nagyon jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.