Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Alex18 válasza Anax (#1744) üzenetére


Alex18
tag

Én is megnéztem a bootot 20sec alatt van a login képernyőn onnan 2 sec miután belépek.
Gigabyte B650 aorus elite ax + ultra fast boot viszont nekem amikor beraktam xmp be a memóriákat az picit lassított a booton úgy ennyi előtte gyorsabb volt ennél is...

(#1752) abridabri válasza Nxn908xxx (#1745) üzenetére


abridabri
veterán

Próbàltam màr,semmi sem vàltozott.Asus lassan bootol,ez van.

[ Szerkesztve ]

(#1753) Nxn908xxx válasza abridabri (#1752) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nekem attól jóval gyorsabb lett, szintén Asus lap.

(#1754) GAbre válasza Nxn908xxx (#1753) üzenetére


GAbre
veterán

Valaki manual OC 7700x-el? Milyen értékeket próbáljak?

Avatar

(#1755) Wilks válasza BusinessGuy (#1750) üzenetére


Wilks
tag

---Rádob az ember egy 20-25-öt kb és kategóriákkal jobb B650E lapot kap asuséktól.

Ez csak úgy mondod,mert Giga hate fan vagy, vagy ténylegesen tudsz valami statisztikát mutatni is hozzá.

A Giga lapoknal,ahogy az Asusnal is,vannak nagyon jó összedobott lapok.
Persze,ki -mit favorizal,igy arra húz a kis szive......

(#1756) Zsohi válasza GAbre (#1754) üzenetére


Zsohi
őstag

Nálam az 5.5Ghz ment 1.25V körül, medium LLC-vel, Giga lapban.

#1755 Wilks: Az Asus fordítva szerelt fel kondika. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1757) GAbre válasza Zsohi (#1756) üzenetére


GAbre
veterán

Köszönöm

Avatar

(#1758) drsanya válasza BusinessGuy (#1750) üzenetére


drsanya
aktív tag

Asusos vagyok én is, de attól meg lehet nézni más gyártót is. Nekem nem kell a B650E feature. Elég a VGA résznek a 4.0, mivel nem vagyok hardcore játékos, szimulátorozom. Ami nekem fontos, az a jó IPC a processzornál és abban úgy látom, hogy ez a széria jó. Egy problémamentes szettet szeretnék, lehetőleg gazdaságosan összerakni. Érdekes volt ez a videó, meglátjuk hogyan alakul majd a továbbiakban a fejlődés és a kínálat.

I am iRacer

(#1759) BusinessGuy válasza Wilks (#1755) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Írtam miért írtam. Amúgy giga lapom volt az előző vasamban amivel aláírom nem volt gond leszámítva hogy bekapcsolgatott magától néha. Nem vagyok sem hater sem semmi, szimplán ez az általános tapasztalat a giga lapokkal neten. Ebben a topikban sem kell messzire menni elfüstölt giga laphoz...
A videóban szereplő lap 6 layeres gyenge vrm-el bíró giga lap 90k. 115-ert 8 layeres durván jobb vrm-el bíró lap kapható ami több szempontból is időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1760) S_x96x_S válasza Northlorien (#1630) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Hát nekem ez a configom van mint a pugetes,

végre erre is kijött az új BIOS ..

ASUS PROART X670E-CREATOR WIFI BIOS 0922
Version 0922 9.51 MB 2023/02/24
1. Update AGESA version to ComboAM5PI 1.0.0.5 patch C
2. Improve better performance for AMD new CPUs

Mottó: "A verseny jó!"

(#1762) abridabri válasza S_x96x_S (#1761) üzenetére


abridabri
veterán

Csalódàs . Ez kevés .

(#1763) S_x96x_S válasza abridabri (#1762) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Csalódàs . Ez kevés .

egyesek szerint nem a végső szám .. és ez még nem a "real benchmark"

"These benchmarks might have been done with the older chipset drivers. The new chipset and optimized drivers deliver at least 20% better performance than the previous ones so wait for the real benchmarks next week. :) "
https://twitter.com/hms1193/status/1629116333991272449

Amúgy meg kell várni a Launch utáni 1-2 hetet, hogy az eltérő tesztelési módok miatti eltérések tisztázódjanak.

Mottó: "A verseny jó!"

(#1764) Northlorien válasza S_x96x_S (#1760) üzenetére


Northlorien
tag

De jó, köszönöm! Már napok óta nézem az oldalt hogy vajon mikor fog frissülni. Nem tudom, hogy folrakjam-e az updatet vagy várjak egy hetet előtte, hogy biztos minden rendben legyen... Van olyan aki felrakta? Mik a tapasztalatok?

(#1765) poci76 válasza S_x96x_S (#1761) üzenetére


poci76
aktív tag

Úgy látom, egy játék van, aminél van jelentősége: az Ashes of Singularity, az összes többi kb. 200 fps-nél kezdődik.

(#1766) Northlorien


Northlorien
tag

Végül nem vártam, és fölraktam az új BIOS-t, jelenleg a következő settingekkel fut:

Biosban kikapcsolva, MyAsus, és Armory Crate, a fast boot illetve az integrált GPU. Eco mode 105w, rammok 6000-en, Ventilátor profilok belőve, illetve volt egy új chipset driver az asus oldalán, azt szintén telepítettem. Power setting high performanceon van, és a fast boot windowsban ki van kapcsolva.

Aida memory stressz teszt nem dob hibát fél óra után, illetve az egy órás renderem, ami 10-ből 1x futott le eddig 6000-es rammokkal, és azt is renderhibásan, most gond nélkül lefutott, hiba nélkül. Hőmérséklet teljesen rendben. Egyelőre azt kell mondanom, hogy jónak tűnik, de majd az idő megmondja.

Ami fura, hogy a boot idő picit lassabb lett, 38s volt most 44. Illetve cinebench alatt 4800-as rammokkal 35000 pontot érek el a 105w-os eco móddal, míg 6000-es rammokkal csak 34000-t. Teszt alatt stock rammokkal magasabbra boostol a proci, mint a 6000-es beállításon kb 150mhz-el, valószínűleg onnan ered a difi. 38000+ pontot hozott stockon, 4800-as rammal, az teljesen reális 7950x-nél. Lekopogom, hogy úgy néz ki rendben van, és stabil, de egy hét használat után majd még írok.

(#1767) Northlorien válasza Northlorien (#1766) üzenetére


Northlorien
tag

5600-as rammokkal 34600 a cinebench eredmény, a boot idő nem változott.

(#1768) Zsohi válasza Northlorien (#1767) üzenetére


Zsohi
őstag

Hwinfo-ról dobnál be egy képet? A feszültségek érdekelnének mennyire változtak meg.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1769) Northlorien válasza Zsohi (#1768) üzenetére


Northlorien
tag

5600-on van most, mert tesztelem még, de ahogy nézem nem igazan változtak az értékek a másik 5600-s régebbi biosos screenshothoz képest. Azt amúgy egy másik render végén fél óra után lőttem, ezt meg cinebench alatt 2 perc után.

(#1770) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jött egy "lék".... :DDD [link]

(#1771) vaguny


vaguny
tag

Az utóbbi időben elkezdtem csak úgy használni a gépet, arra amire vettem, játékra...illetve próbáltam volna arra használni...
Írtam már a fórumban, hogy az ASUS TUF Gaming B-650 Plus/Ryzen 7600X/KINGSTON FURY Renegade Silver (KF560C32RSK2-32) RAM valahogy nem túl stabil együtt...eddig BIOS-ra gyanakodtam (ver.0823)...

Először úgy tűnt, hogyha a RAM-ok 4800Mhz-en AUTO beállítással mennek, akkor rendben van minden...viszont az utóbbi napokban sajnos több játék csak úgy kilépett a dash-ra így is, meg full crash is volt egy alkalommal.

Így gondoltam felteszem a legújabb BIOS-t, ami tegnap jelent meg a laphoz (ver.1222) - hátha megoldja a problémámat.
Miután feltettem, elkezdtem stressz-tesztelni a memóriákat AIDA64-el. Ami megdöbbent, hogy nem hogy 6000Mhz-en nem mennek stabilan a RAM-ok, hanem gyakorlatilag teljesen alap/AUTO beállításon (4800Mhz) is “Hardware failure detected” üzenettel leáll a teszt 8 perc után.

Megítélésetek szerint is ez azt jelenti, hogy rosszak a RAM-ok?...vagy mit lehetne még esetleg megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1772) B@lkán válasza vaguny (#1771) üzenetére


B@lkán
csendes tag

Nekem a korábban kiadott és az Asus által törölt beta bios (1001) az eddigi legstabilabb.
Minden tökéletesen működik.
7600x, Kingston Fury Beast KF552C36BBEAK2, Expo 1-2 vel is stabil.
(0823-as biossal ugyan ezek a problémák voltak mint neked)

[ Szerkesztve ]

(#1773) Ferke77 válasza vaguny (#1771) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Próbáld meg ezt (a fix órajel értéke nem kőbevésett dolog) #1653

(#1774) vaguny válasza Ferke77 (#1773) üzenetére


vaguny
tag

Köszi!
Megnézem, de jelenleg egy ilyet ("hasonlót") próbálok:
Max Cpu Boost Clock Override: -200

20 percnél van a stressz-teszt, hiba nélkül.

B@lkán:
Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1775) vaguny válasza vaguny (#1774) üzenetére


vaguny
tag

A fenti beállítással, így hogy "csak" 5250 Mhz-ig boostol a processzor, 1 órán át stresszelve hiba nélkült futott a teszt.

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1776) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

A mai nappal becsatlakoztam a klubba egy 7700x-el Asus B650E-E lappal. :)
Eddig csak a ramot lőttem be EXPO-val 1 katt volt, megy vidáman 6ghz cl32-n. Rendszer szépen felállt,sehol semmi hiba.
Lassan majd nekiállok finomhangolni,elöbb tesztelgetek, aida is fut vagy fél órája.
Lát valaki szaki valami kivetnivalót állitani valót esetleg? Köszönöm! :R

(#1777) ScomComputer válasza BusinessGuy (#1776) üzenetére


ScomComputer
veterán

Futtass alapon egy cinebench r23-at és fusson közben a hwinfó aztán jöhetnek a képek.. :K
"aida is fut" mi fut benne valami bech ram vagy mi ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1778) BusinessGuy válasza ScomComputer (#1777) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ok :R
Aida stressz teszt: cpu,fpu, cache,sysmem

(#1779) BusinessGuy válasza ScomComputer (#1777) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

(#1780) ScomComputer válasza BusinessGuy (#1778) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jah,hogy az,akkor szerintem okés minden,az fpu nagyon durva, azok a hőfokok ezt igazolják..
De rendben van...a zen 4 ilyen meleg.. :K

(#1781) BusinessGuy válasza ScomComputer (#1780) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tudom csak tudni akartam hogy minden klappol igy járattam fél órát. Cinebench-el 90 fokot sem éri. :)
ha lesz időm és energiám elkezdem csekkolni a feszeket tudok-e valamit csökkenteni, ECO-zni stb. :)

(#1782) ScomComputer válasza BusinessGuy (#1781) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen hűtő van a cpu-n? Sokan all core oc-t használnak szerintem nálad is az 5400Ghz az 1.180v-al menni fog... :K

(#1783) BusinessGuy válasza ScomComputer (#1782) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

280-as Arctic Liquid II. :)

(#1784) ScomComputer válasza BusinessGuy (#1783) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tökéletes ! :K

(#1785) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Találkoztatok már olyan problémával hogy a Ryzen Master optimalizációt lefuttatva (per core-ra csinmáltam) restartra nem indul a gép?
Nincs post code az alaplapon és tekeri a ventillátorokat nem történik semmi. A ram tuningot direkt kihagytam az optimalizációból ha ez kérdés lenne. Gyakorlatilag csak a cmos reset segit. Amúgy per core optimalizáció kb 1 óra alatt -30-at dobott minden magra.

(#1786) ScomComputer válasza BusinessGuy (#1785) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen..#1633, az egy fostalicska semmire való...kicsit olvasgasd visszafelé is a topikot, van egy pár infó.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1787) BusinessGuy válasza ScomComputer (#1786) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Le is szedtem nem szarakodok vele megoldom manuálisan ahogy illik. :K

Próbaltam az 1.18-at 5400-on, valóban stabil de cinebench jelentősen gyengébb pontot dob vele.

(#1788) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok! Próbálom kitesztelni a végső CO értékeket. Jelenleg 40-40-29-29-29 Ma folytatom a harmadik maggal.
Valaki írta korábban hogy 40 -es CO alá nem viszi mert már így is a boot feszültségi küszöbön megy. Csak ezért nem mertem 40 nél nagyobb értéket beállítani. Mi a véleményetek erről? Érdemes még 40 fölé menni? Köszönöm :)

Azért van CO29 en a többi mert először allcore al kezdtem ott CO30-on elhasalt a leggyengébb mag de 29-en beton stabil.
Kapott 50Mhz + boost órajelet.
Játékok alatt 5500Mhz-n megy stabilan CB23 alatt 5350Mhz
CB23 alatt 81C maximum jelenleg

(Adatlapomon van a gépem)

(#1789) maximuss

Sziasztok!

Bocs a hosszadalmas írásért, de igyeszem a problémát pontosan körülírni és az eddig tett lépéseket is.
Van egy Asus Rog Strix B650e-f alaplapom, benne 2x16gb ram, egy 7600X, egy WD Black NVME ssd, egy Sata HDD és egy hangkártya. A cpu integrált vga-ját használom, nincs dedikált vga. Ennél az alaplapnál a cpu adja a sávokat az 5.0-ás és a 4.0-ás M.2 socket-nek valamint az 5.0-ás vga slot-nak, ezenkívül a chipset kezeli a többit, de ez most nem érdekes. A WD Black ssd-m a cpu alatti PCIe 5.0 M.2_1 socket-be került, bár az eszköz 4.0-s de értelemszerűen probléma nélkül kellene működnie. Nemrég feltettem a WD dashboard progiját firmware frissítés céljából és arra lettem figyelmes, hogy az ssd csak 2 sávot (x2 = 2 lanes) használ a 4-ből, azaz fele sebességen fut mint amit tudna. Windows 11, legfrisebb chipset és egyéb driverek. SATA HDD-t és hangkártyát kivettem, biost frissítettem (2023.02.24-i) majd default-ra állítottam, ssd ki majd vissza, de nem volt változás. Áttettem a PCIE 4.0-ás M.2_2 socket-be, aminek szintén a cpu adja a sávokat és láss csodát, x4-en megy az ssd. Vissza az M.2_1 socket-be, megint csak x2-őn. Bios-ban mindegy hogy auto-ra vagy Gen 4/5-re állítom a pcie sebességet, akkor sincs változás. A manual szerint nem szabadna ütközésnek lennie semmivel sem, főleg hogy nincs is most más eszköz a gépben, csak az ssd. Kutakodtam külföldi fórumokon, de amit ötleteket írtak, az nem hozott eredményt. Kicsit tanácstalan vagyok, de hátha van itt vkinek vmi tippje, merre induljak el, mielőtt az alaplap vagy háttértár topicban kérek segítséget.




[ Szerkesztve ]

(#1790) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Olvasom itt is és külföldi fórumokon is ezt a ram problémás dolgot, hogy nem mennek a ramok xmp-vel,kifagy a gép, crashel a játék, stb. B és X-es lapoknál is olvastam ilyen problémát. A kérdés: Ez csak és kizárólag ASUS lapokkal fordul elő vagy igaz az egész AM5 témára?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1791) BusinessGuy válasza horvathpeter (#1790) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nekem hibátlanul megy Asus Strix B650E-E lapban a ram az xmp (docp)-vel.

(#1792) BusinessGuy válasza BusinessGuy (#1791) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mondjuk nem tudom ez a weboldal mennyire hiteles de innen kinéztem a cpu/alaplaphoz a ramot és olyan ram ment be ami mellett QVL plecsni volt.
[link]

(#1793) aleister válasza maximuss (#1789) üzenetére


aleister
veterán

BIOS-ban be tudod állítani, hogy auto helyett x4 legyen a slot sebessége?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1794) maximuss válasza aleister (#1793) üzenetére

Igen, de bármire állítom (gen3/4/5), akkor is csak 2 sávot használ...
A másikban minden ok, akár auto-n, akár x4-re állítva.

[ Szerkesztve ]

(#1795) aleister válasza maximuss (#1794) üzenetére


aleister
veterán

Ja bocsi, most látom, hogy ezt az eredeti hsz-ben is írtad.
A BIOS reset lett volna még az ötletem, de látom, hogy már azon is túl vagy.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1796) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Az új bios frissítéssel 6000Mhz-n még nem, de 5600-on már stabilnak tűnik a memória, memtest86 lefut hibátlanul, az előző biossal egyből elhasalt.

(#1797) vaguny válasza Nxn908xxx (#1796) üzenetére


vaguny
tag

Esetleg az alábbiakat megpróbálhatod Te is...nem akarom elkiabálni, de egyelőre úgy tűnik, hogy stabil és megy a 6000Mhz is.
-200-al kezdtem, RAM-ok 4800Mhz-en, majd tesztelgettem és próbálkoztam finomhangolni. Úgy tűnik egyelőre, hogy -100-al mennek stabilan 6000Mhz-en RAM-ok, DOCP1-ben.

CPU Boost Clock Override = Enabled(Negative)
Max CPU Boost Clock Override (-) = 200

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1798) Nxn908xxx válasza vaguny (#1797) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Megpróbáltam úgy is, -200 CPU Boost Clock Override-al, de memtest86-ban hibázik.

5600-on stabilnak tűnik, bár a Hogwarts Legacy fél óra-óra alatt crash-el, egyszerűen bezáródik és kidob az asztalra, de ezt 4800-on is csinálja. Nem tudom, hogy ez most instabilitás miatt van, vagy a játék szar. Más játék, pl. Elden Ring nem crashel egyáltalán. De ha a memtest86 lefut hiba nélkül, akkor gondolom csak nem hardver probléma.

(#1799) abridabri


abridabri
veterán

[ Star Citizen 5800X3D Tuned, Unlocking Maximum FPS! ]
Na ez érdekes , az X3D is meghálálja a gyors ramot :Y

(#1800) vaguny válasza Nxn908xxx (#1798) üzenetére


vaguny
tag

Hogwarts Legacy nekem is kilépegetett 4800-on is, pont ugyanígy mint Neked.
Mióta hozzányúltam a boost clock-hoz még nem játszottam vele hosszabban, szóval nem tudom itt változott-e valami.

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.