Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) GAbre válasza S_x96x_S (#1499) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Valóban írja már pl.:
ASUS TUF GAMING B650-PLUS ,ennél.
1x rendeltem ezekből 4-et.Kiváncsi leszek küldik-e.Meg majd működik-e.
Nem tudom ecc-ddr5nél,nem szoktak veszekedni,a 4 modulnál már?
Akkor alaplapról valaki,vagy jobb alternatíva hasonló áron?
Aio-m elvileg már am5re is jó kéne legyen,de dobozon mondjuk nincs rajta :)
Ha más nem gyári am4-es cooler jó lehet rá ideiglenesen?
Legalábbis ezen a gépen.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1502) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Most dobtam össze egy amd-s rendszert..nem tudják megoldani...soha ezt,ha egy nem friss install win ssd kerül bele... :DDD

Szerinted ez milyen k.anyádat.. :P neked is tekivagyitt. :K
:DD

[ Szerkesztve ]

(#1503) S_x96x_S válasza GAbre (#1501) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem tudom ecc-ddr5nél,nem szoktak veszekedni,a 4 modulnál már?
> Akkor alaplapról valaki,vagy jobb alternatíva hasonló áron?

nem tudom ..

De ha kifejezetten ECC kell neked, akkor feltételezem, hogy több órás/napos feladatokat futtatsz ... amelyeknál ciki lehet egy bit-es hiba is ..

Megj:
amúgy az www.asrockrack.com -nak lesznek majd ECC barát AM5 -ös lapjai ..
( ~ a közeljövőben )
pl. B650D4U-2T/BCM
Micro-ATX (9.6"x 9.6")
Support AMD Ryzen 7000 series Processors
4 DIMM slots (2DPC), supports DDR5 ECC/non-ECC UDIMM
1 PCIe5.0 x16, 1 PCIe5.0 x4, 1 PCIe4.0 x1
Supports 1 M.2 (PCIe5.0 x4)
2 RJ45 (10GbE) by Broadcom BCM57416
4 SATA 6Gb/s
1 HDMI, 1 DisplayPort
Remote management (IPMI)

Amúgy én a német ár-keresőt használom az EU-s kínálat szűkítésére:
https://geizhals.de/?cat=mbam5
És a leszűkített 2-5 alapnak nézem meg a hazai elérhetőségét és árát a következő körben.

Ajajj .. Consumer AM5 ECC-je úgy néz ki, hogy még csak az ASUS-nak van.
https://geizhals.de/?cat=mbam5&xf=494_ECC-RAM+Unterst%FCtzung

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1504) rup1u5 válasza ScomComputer (#1502) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az még hagyján, mert egy transzplantált Win csodás parajelenségekre képes :DDD de amikor a csont frissen telepített Win, Asus laptopon, gyári Asus softwerrel dobta nekem ezt akkor azért lehidaltam. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1505) ScomComputer válasza rup1u5 (#1504) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sírok wazze... :DDD :D
Amúgy anno volt rá mod,RG fiókkal,feltenni a drivert...de ugye akinek ÉN telepítem a wint annak mint RG fiók ban nem user...
De amúgy mondom neked az új agesa 1.0.0.4 -et dobtam fel és meglepődtem milyen gyors a post+boot...waóó..."MSI is a good choice" :K
Az asus tuf b650 dupla időt tol..mondjuk ott még nincs 1.0.0.4..

[ Szerkesztve ]

(#1506) GAbre válasza S_x96x_S (#1503) üzenetére


GAbre
veterán

Igazából az ár! :)
Kb fél áron van ugyanaz a méret és mhz.Már ha elküldik.
Ahogy feljebb is írták,nem sokkal több fps-t ad ddr5.Akkor meg kb mind1 elsőre mit rakok bele.Majd ha kell később a ramot a legegyszerűbb cserélni.

Avatar

(#1516) tkesy válasza rup1u5 (#1484) üzenetére


tkesy
őstag

@hokuszpk @joysefke @rup1u5

Köszi a válaszokat, csak játékra lenne, úgyhogy AM5-re való váltás egyelőre elnapolva, aztán nézek valami jóárasított 5800X3D-t...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1518) Alex18 válasza GAbre (#1506) üzenetére


Alex18
tag

Amúgy ekkora különbség nincs árban a memóriák között persze azért kategórián belül itt egy összehasonlítás: Mindegyik memória CL40 es nyilván nem egy cl32es 6000mhz es memóriát kell összehasonlítani egy 5200mhz CL40 el.
Amúgy meg sz.tem megéri már normális memóriát venni sokat számit ...

(#1519) aleister válasza Alex18 (#1518) üzenetére


aleister
veterán

Játéknál a legalapabb 4800 MHz-s ram is tökéletes. 5200-5400-ig úgyis bírják azok is, és fele pénzből megvannak, miközben 1 fps-sel hoznak kevesebbet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1520) GAbre válasza Alex18 (#1518) üzenetére


GAbre
veterán

Nah bocsi.
Eddig nem tudtam írni mert ki lettem tiltva "hírdetés miatt".
Az 1 másik dolog,hogy nem tettem ilyet,és azóta se kaptam választ,hogy konkrétan milyen szövegem tartalmazott hírdetést.De ezek alapján, ezért is kapom a kitiltást,hogy megint azt teszem :)

Ahogy lejjebb is írták.Igen.Mellesleg 48-ért volt a memória.Nem is 53.Szóval 10-20ezret spórol az ember,ami nem kevés,még ha szemléleted igaz is.
S_x96x_S :
Válaszolt shop.
1 db van készleten és azt tudják adni,de hírtelen 28ezer lett az ára :D :C
Csak úgy mellesleg ezek mennyire melegednek,akár húzva,akár alapon.
Erre is van dram calculátor,mert csak am4-re van még mindíg ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1521) S_x96x_S válasza aleister (#1519) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Játéknál a legalapabb 4800 MHz-s ram is tökéletes.
> 5200-5400-ig úgyis bírják azok is, és fele pénzből megvannak,
> miközben 1 fps-sel hoznak kevesebbet.

a tesztek ezt mutatják ..
legalábbis
- a jelenlegi (bugos/nem kiforott) BIOS-al kimérve,
- és a ZEN4-es APU-kat nem véve figyelembe.
( vagyis aki APU -ra tervezi az upgradet az óvatosabb legyen )

Apróság de sokan elfelejtik:

Minél több magot használ valaki ( 16c 7950X)
az egy magra eső memória sávszélesség annyira csökken le ...
és ez már egyre inkább kimérhető szűk keresztmetszet lesz egyre több alkalmazásban, és ekkor már a memória sebessége számítani fog!
( a ZEN4-es epyc ezért 12 csatornás és nem 8 )
Bár a játékok nagy része még nem tudja kihasználni a 16 magot
de ez a trend is lassan változni fog az új játékokkal.

vagyis ha 16magos gépet építesz .. egy 8 magos DDR5-ös memória skálázós tesztet korrigáltan vedd figyelembe és ne szentírásként ...
A szűk keresztmetszetek vándorolnak ... :K
:R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1522) Alex18 válasza GAbre (#1520) üzenetére


Alex18
tag

Én nem látom ezeket a nagy különbségeket ezért is írtam 16GB DDR 5 nel nem éri meg 4800mhz venni azért mert 1000ft al olcsóbb.

(#1523) ScomComputer válasza Alex18 (#1522) üzenetére


ScomComputer
veterán

Pontosan, nagyon jól írod..ilyet kell venni [link] ebben 3 profil is van az 1 bitesnek ne azon pár ezer forinton múljon...mert ne adj Isten gyenge lesz az IMC és nem tetszik neki a 6000..és nem ért az időzítések belövéséhez,még mindig ott van neki a másik profil amit tud használni...ezt kell nézni nem az 1000Ft-ot.. :K
Bár ha a loser vágja ram timingot akkor olcsót és hajrá.. :DDD
.....
#1475Northlorien....jogos amit írsz, kipróbáltam egy msi és asus lapon is,valóban egy pár indítás még elmegy és jól müxik..de aztán kezdődik az anomália(pl.mem.managment bsod)...tehát jobb az a beállítást auton hagyni...bull is mondja a videóban...és igaz ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1524) KAMELOT válasza GAbre (#1520) üzenetére


KAMELOT
titán

Elég szomorú, hogy nem tudod miért kaptál tiltást. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1525) GAbre válasza KAMELOT (#1524) üzenetére


GAbre
veterán

Ha ennyire tudod.Nah mond meg,akkor,mert az amit írtak nem állja meg a helyét!
+ másik 2 ph tagnak is mutattam este,és ők se tudták.
Szóval 3an vagyunk hülyék.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1526) joysefke válasza GAbre (#1490) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

AMD-nél elfelejteném azt a DDR4-DDR5 összehasonlítgatást, értelmetlen. AM4 vs AM5 van és adott platformon belül lehet venni gyorsabb vagy lassabb memóriát.

Ha már a 3200-es tesztben használt ddr4-et se körözte le annyira.

A 3200-as DDR4 a DDR4 kínálat felső harmada és ha értelmes márkából veszel, akkor valószínűleg már nem rosszak az időzítései (az abszolút, nonoszekundumban mért késleltetése) dobozból kivéve, XMP-profilt kiválasztva.

A DDR5-4800 -as a kínálat legalja, lassú és jó eséllyel dzsunka kategória. Átviteli sebességben gyorsabb mint kb az összes DDR4 modul, de az abszolút (nanoszekundumban mért) időzítései általában katasztrófálisak. A játékok egy jelentős része érzékeny a magas memória késleltetésre.

Ha amellett hogy lassú lesz még szopni is kell vele (persze ha enyhén inkompatibilis vagy dzsunka kategóriás cuccok miatt szívsz, azért mert már vásárláskor sem tudtad, hogy mit kellett volna venni, akkor jó eséllyel azt sem fogod tudni, hogy pontosan mi miatt szívsz) akkor csináltál igazán rossz vásárt.

[ Szerkesztve ]

(#1527) aleister válasza S_x96x_S (#1521) üzenetére


aleister
veterán

Egyrészt igazad lehet, de az okfejtés kicsit részrehajló. A jelenlegi ram árak viszonylatában, a jelenlegi bugos BIOS-t és a rosszul skálázódó cpu magukat említed, előrevetítve a jövőben esetlegesen kiforró multicore teljesítményt, hibamentes alaplapokat. Legyünk optimisták, tételezzük fel, hogy ez utóbbiak bekövetkeznek, még ebben az esetben is kiegyezhetünk szerintem abban, hogy addigra már rég normalizálódtak a ram árak is, és a vita okafogyottá válik. :)
Az árkülönbség elolvad a lassabb és a gyors ramok között, és aprópénzen lecseréli az ember egy használtpiaci termékre, amikből addigra bőven lesz.
Most leginkább csak újat kapni, azokat is drágán.

ScomComputer:
Feltételezem a bizalmat, hogy az "egybites" jelzőt nem azokra érted, akiknek más a véleménye -ráadásul jogosan-, mint neked.

Egy rakat forgalomban lévő termék közül Alex kolléga által kiragadott egyetlen modulcsalád árai alapján nyilatkoztatsz ki. Ezzel szemben a valóság az, hogy a legolcsóbb 16GB-s 4800 MHz-s DDR5-ös modul egy Samsung ram. 23240 pénzbe kerül az árukereső. Ezzel pontosan annyi FPS-t fog elérni a user, mint az általad ajánlott 6000 MHz-s kittel, ami viszont 37990 jó magyar forint. Abból a 14750 forintból, ami a zsebében marad a felhasználónak, kijön egy m2-es, 512-es SSD, aminek legalább haszna van.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1528) omfgk válasza aleister (#1527) üzenetére


omfgk
addikt

Ezzel szemben a valóság az, hogy a legolcsóbb 16GB-s 4800 MHz-s DDR5-ös modul egy Samsung ram. 23240 pénzbe kerül az árukereső. Ezzel pontosan annyi FPS-t fog elérni a user, mint az általad ajánlott 6000 MHz-s kittel, ami viszont 37990 jó magyar forint.

A tesztek baromira nem ezt mutatják.
Szépen skálázódnak a játékok gyorsabb memóriával.

Még főként vga limites esetekben is segít a 0,1%-os értékeken a gyorsabb memória.
Cpu limit esetén már az átlagot is viszi szépen felfelé.
https://youtu.be/_WubXd2tXOA?t=1176

Ott is van az alján a 4800-as CL40-es memória.
És itt is csak 1% van.
A tényleges röccenések ezekben a tesztekben nincsenek is ott. Nehéz is őket értelmes hibahatárral reprodukálni, szóval nem is szeretik annyira.

Abból a 14750 forintból, ami a zsebében marad a felhasználónak, kijön egy m2-es, 512-es SSD, aminek legalább haszna van.

ZEN4 topik, tehát a kínálat legalja a 7600(X).
Nem hiszem ,hogy van olyan user, aki nekivág a ZEN4-nek SSD nélkül.
Tehát nem a memórián kéne lefaragni annak az M2-nek az árát.

Ha mondjuk 3600x-ről lenne szó...

[ Szerkesztve ]

(#1529) aleister válasza omfgk (#1528) üzenetére


aleister
veterán

Akkor én is küldök egy videót. :)
Ebben a hsz-ben pár eredményt kiragadtam.

Az SSD csak egy példa volt. Vehet ebből a 14k-ból akár mogyorós csokit is tőlem. :)

De ne értsetek félre, nem vagyok én feltétlenül a gyors ramok ellen. Viszont úgy gondolom, hogy a linkelt teszt alapján, a jelenlegi árak mellett, aki játékra használja, annak nem éri meg.

Egy év múlva én is a használt piacon fellelhető jó gyors dögre fogom cserélni a mostani 4800-ast.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1530) Alex18 válasza omfgk (#1528) üzenetére


Alex18
tag

Az a pár FPS nem olyan kevés ja és itt 5200mhz es memóriát hasonlítják a 6000mhz-hez Te meg egy ennél még lassabb memóriához probálod hasonlítani a 6000mhz-es memóriát.
Azért a 20e Ft ért átlagosan és minimum fps be kapsz annyit mintha egy GPU ra költöttél volna majdnem +80e ft ot hogy kicsit jobb legyen.....
Jah és amúgy miért DDR4 nek írják a DDR5 memóriát :Djah én se merném igazából ráírni annyira lassú :D....

(#1531) SirRasor


SirRasor
őstag

Van arra logikus magyarázat, hogy (7600X) ha kb. 1%-os a terheltsége a procinak, akkor:
1. miért megy mindegyik mag 5445 MHz-n? (ritkán esik le 3,7 ghz-re, de szinte azonnal visszamegy)
2. miért megy mindegyik mag azonos órajelen? Régebbi ryzennél a magok külön órajelen operáltak, ha nem volt terhelés mindegyik magra.

Make Love not war!

(#1532) rup1u5 válasza SirRasor (#1531) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mivel nézed?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1533) S_x96x_S válasza aleister (#1527) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> a jövőben esetlegesen kiforró multicore teljesítményt, hibamentes alaplapokat.
> ... hogy addigra már rég normalizálódtak a ram árak is, és a vita okafogyottá válik

tudom, hogy extrém eset itt,

de ha nekem most kell a 128GB RAM . .. ( 4x 32 GB )
akkor már nem olyan egyszerű az egyenlet.
mivel a normalizálodó ram árak azt is jelentik,
hogy a 4800-as RAM-ot elég olcsón tudom csak eladni.
És ha egy 5600-ast nem sokkal drágábban tudok már most beszerezni, akkor miért ne?

Mert a következő generációs procik már sokkal jobban kezelik a 4 stick-et is .
pl. APU ( AMD Ryzen™ 9 7940HS ) https://www.amd.com/en/product/13036
Max. Memory: 256GB
Max Memory Speed: 4x2R DDR5-5600 :K / 4x2R LPDDR5x-7500

míg a mostani 7950X limites.
Max. Memory: 128GB
Max Memory Speed: 4x2R DDR5-3600 :O / 4x1R DDR5-3600

a fentiekből valószínüleg az is látszik, hogy nekem munkára kell ..
vagyis a javasolt "nem kell túlgondolni elég a 4800-as megoldás"
az én esetben már nem annyira ad olyan jó eredményt ..

> Az árkülönbség elolvad a lassabb és a gyors ramok között,
> és aprópénzen lecseréli az ember egy használtpiaci termékre,
> amikből addigra bőven lesz.

4x 32 GB cseréje nem egyszerű ..
és akinek munkára kell az időkieséssel is számolnia kell,
vagyis érdemes lehet a RAM felárat 2x +8000Ft ( 111e-103e ) most kifizetni
amolyan opciós lehetőségként.
Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 4800MHz ~ 103e Ft ( most .. aqua )
Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz ~ 111eFt ( most .. aqua )

Amúgy mindenki úgy csinálja - ahogy akarja ... :R
csak árnyalni szerettem volna a "tuti megoldást" ...

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1534) Nagya21 válasza S_x96x_S (#1533) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na ezekre az APU-kra várok én is, csak desktopban......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1535) SirRasor válasza rup1u5 (#1532) üzenetére


SirRasor
őstag

A szememmel :C
CoreTemp.
Meg se fordult a fejemben kitenni mellé a hwinfo-t, mert ezt a CoreTemp mindig jól jelezte korábbi prociknál.
Amúgy friss CoreTemp van fent, tehát jónak kellene lennie, de majd összenézem a hwinfoval.

CoreTemp Version 1.18 - 4th December, 2022
- New: AMD Zen 4, Zen 3 APU and Zen 2 APU support

Make Love not war!

(#1536) aleister válasza S_x96x_S (#1533) üzenetére


aleister
veterán

No igen, de te munkáról beszélsz, én meg gamer célról. :)

"És ha egy 5600-ast nem sokkal drágábban tudok már most beszerezni, akkor miért ne?"

A "nem sokkal drágább" meglehetősen relatív. Lentebb utánanéztem, és 16 GB-s modulnál a legolcsóbb 4800 MHz és az ajánlott Kingston Fury 5600 MHz között 14e forint volt a különbség. Neked 8x ennyi ramra lenne szükséged. 32 GB-s modulból egyelőre nincs nagy kínálat (a találatok többsége 2x16-os kit), hogy árak tekintetében túl sok következtetést vonjon le az ember.
Ha munkával kitermeled ezt az árkülönbséget, akkor nincs miről beszélni, de -ismétlem- más felhasználási célról beszélünk. Arra valóban jó volt a felhozott példa, hogy árnyalja a képet, de Te magad is kiemelted, hogy extrém eset a tiéd. Itt a topictársak nagy része főképp játékra használja a gépét.

Viszont kezdem úgy érezni, hogy csak ismételgetem magam. Szerintem a lényeget leírta már mindkét fél. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1537) rup1u5 válasza SirRasor (#1535) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem használok CoreTemp-et, szóval lehet hogy az is jó.
Hwinfo - Effective clocks alatt mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1538) ScomComputer válasza rup1u5 (#1537) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igy van jól írod azt kell nézni anno még az első ryzeneknél én is meglepődtem,hogy nem veszi vissza az órajelet...de igen, csak a progik nem jól jelzik(a RM az igen)...mondjuk javíthatták volna már,de elvileg nem lehet,mert más a kiolvasási metódus mint pl. egy intelnél, és mintha anno olvastam volna róla,hogy nem megoldható ezért kerül bele az említett eff.clock.. :K
....
SirRasor.....azért nézz rá a win energiagazdálkodásra is ott ryzen rendszernél szokott a min.proci telj, 100% állítódni azt tedd 5%-ra... :K

[ Szerkesztve ]

(#1539) hokuszpk válasza SirRasor (#1535) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne mellé, hanem helyette, lehet, hogy pont a coretemp okozza az anomaliat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1540) S_x96x_S válasza aleister (#1536) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A "nem sokkal drágább" meglehetősen relatív. Lentebb utánanéztem,
> és 16 GB-s modulnál a legolcsóbb 4800 MHz és
> az ajánlott Kingston Fury 5600 MHz között 14e forint volt a különbség.
> Neked 8x ennyi ramra lenne szükséged. 32 GB-s modulból egyelőre nincs nagy kínálat
> (a találatok többsége 2x16-os kit), hogy árak tekintetében túl sok
> következtetést vonjon le az ember.

akkor nem sikerült pontosan irni, hogy ez +8% felár 128GB RAM -nál. ( 206eFt -> 222Ft )
ez valakinek sok .. valakinek meg belefér ..

A probléma, hogy a 4800Mhz -es DDR5 RAM-okat főleg régebben hozták be az országba - még magasabb USD árfolyamon és sok helyen beragadtak az árak ...
Vagyis érdemes alaposan megkutatni ..

4800Mhz 2x2x32GB ~ 206eFt
5600Mhz 2x2x32GB ~ 222eFt
(222-206)/206 ~ 0.077
Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 4800MHz ~ 103e Ft ( most .. aqua )
Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz ~ 111eFt ( most .. aqua )

> No igen, de te munkáról beszélsz, én meg gamer célról.

azért néha sakkozok is.
a sakk egy olyan régi játék, ami akár 512 szálat is ki tud terhelni és jól tud skálázódni.

> Viszont kezdem úgy érezni, hogy csak ismételgetem magam.
> Szerintem a lényeget leírta már mindkét fél. :R

akkor had legyen az enyém az utolsó szó :K

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1541) SirRasor válasza rup1u5 (#1537) üzenetére


SirRasor
őstag

Kb. ugyanazt, mint amit a linkelt képeden látok, tehát azzal nincs gond, csak furcsa.

ScomComputer az nálam 0%-on van :B

hokuszpk régi verziójánál volt ilyen anomália, de már az előző Ryzennél is normálisan mutatta.
Becsuktam, de kb. ugyanaz a helyzet, kb. ugyanazt mutatja a hwinfo is. Mondjuk most jobban ugrál, mint tegnap :U
Amúgy jó a coretemp: nálam kiváltja a hwinfot, mert W-nak ugyanazt mutatja, mint a hwinfo CPU teljes energiafogyasztás, a hőmérséklet meg a tényleges legmagasabb hőmérsékletet mutatja (Tctl/Tdie...vagy hotspot? Van 1 sec késés, de nem tudni melyik késik).

Make Love not war!

(#1542) aleister válasza S_x96x_S (#1540) üzenetére


aleister
veterán

Oks, legyen a Tiéd az utolsó szó. :)

De ezért Columbo-san még visszafordulnék az ajtóból, és annyit hozzáfűznék, hogy Te is elköveted az a "hibát", hogy egyetlen termékcsalád árkülönbségét hozod fel (KS Fury Beast).
A korrekt tájékoztatáshoz hozzátartozik, hogy vannak ennél jóval olcsóbb 4800-as ramok is. Pl az általam linkelt Samsung. Amíg a Fury-k között valóban 1000 forint különbség volt 16 GB-s modul esetén (tán 33 vs 34e) , addig egy belépő 4800-as modult kapni lehet már 23.9-ért. Ennél már 42%-os felárról beszélünk. Ez most már csak 10e különbség, pár napja még 14 volt, sőt nem lennék meglepve, ha azóta a Fury-k ára is elmozdult volna.

Viszont szerintem tényleg körbejártuk már a témát. Tömören szólva már nekem unalmas, nemhogy gondolom a többieknek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1543) j0zsef


j0zsef
tag

Sziasztok!

A héten raktam össze egy 7600X konfigot, és a proci hőtermelésével kapcsolatban felmerült a kérdés, hogy normálisak-e az alábbi értékek?
Az összeszerelés során minden stimmel elvileg, a paszta szépen eloszlott a hűtő és a proci között, és a hűtő (Alpenföhn Ben Nevis) rendesen ül a procin, amennyire szemmel megállapítható ez. Egyetlen dolgot kellett módosítanom rajta szerelés közben: a lefogatót meg kellett fordítani fél fordulattal, mert cpu foglalat feletti hűtőbordák az alaplapon akadályozták a lefogató kallantyú lenyomását.

Sorrendben valós idejű, min, max értékek az alábbiak:

Elég magasnak érzem, hol kezdjem a hibakeresést? A ház szellős. Előtte Ryzen 5 1600 konfigom volt, nem viszonyítási alapként, de ott szerintem 70 °C-ot se nagyon láttam, pedig gyári hűtővel szerelt volt.

Üdv,
József

szerk.: képfeltöltést javítottam

[ Szerkesztve ]

I will not buy this record, it is scratched!

(#1544) ScomComputer válasza j0zsef (#1543) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez ilyen játékos...pláne egy levegős hűtővel...de ez így kevéske..mennyi volt a cpu package power az is kellett volna az adott hőfokokhoz... ;)
Nálam max 80 fokba megáll pbo oc CO-25 allcore...stb stb...DE nálam egy 420-s aio van 6db ventivel p&p-ben...

Sokkal jobbat csak manual beállításokkal lehet elérni,mivel vastag a cpu "kupak" ez ilyen...nekem megfelel.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1545) abridabri válasza ScomComputer (#1544) üzenetére


abridabri
veterán

"pláne egy levegős hűtővel"
Semmi köze a hűtéshez . 110-120W fogyasztás az semmi, totálisan mindegy hogy AIO vagy 10k-s levegő van a CPU-n , ugyanúgy 95C lesz .Mert így működik a Zen4 .

[ Szerkesztve ]

(#1546) ScomComputer válasza abridabri (#1545) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na ezt nem tudtam..nem szereltem még zen4-t csak aio-val...280-360-al...
De akkor ez tényleg ilyen játékos... :K

(#1547) j0zsef válasza ScomComputer (#1544) üzenetére


j0zsef
tag

Azta, köszi a gyors válaszokat!
Package power ennyi, gyári minden, egyelőre eszembe se jutott a tuning:

@abridabri: én elhiszem neked, ha ilyen, akkor ilyen :>

Köszi még egyszer!

I will not buy this record, it is scratched!

(#1548) ScomComputer válasza j0zsef (#1547) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mondjuk azért ha belősz kézzel egy 1.180V vcore-t fixre allcore 54-s szorzóval azért egy max 70fok bech alatt megállítja..nálam... :K
Próbáld ki és meglátjuk mennyit számít az aio vs légkavaró.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1549) ScomComputer válasza j0zsef (#1547) üzenetére


ScomComputer
veterán

Meg is mutatom 5400/allcore/1.180V..Cinebench..alatt..még a 70-se éri el. max 90w.. :K

(#1550) Alex18 válasza ScomComputer (#1549) üzenetére


Alex18
tag

Igen viszont nyomsz egy reset biost és alapon tolsz egy tesztet mint Jozsef akkor neked is ki fogja tolni 95fokra ami teljesen normális....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.