Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) GoodSpeed válasza hokuszpk (#10998) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nos én arra gondoltam, hogy kisebb magok, de az IHS mérete maradhatott volna változatlan, csak a tokozáson belül jóval nagyobb hely lett volna a magok között. Ahogyan ugye a 2CCD-s esetekben is már ki van használva a hely maximálisan.

A 8 bevágás, szvsz felesleges volt, tetszetősnek tetszetős, de nem szépségversenyt kell nyerni ebben a kategóriában. Értem amit mondasz, hogy a mag az akkor is csökken méretre, itt a CPU tokozásán belüli helynél gondoltam, hogy lehetett volna lazábbra venni a figurát, mivel szabadult fel a tokozáson belül hely. Amúgy direkt előkerestem a képet az Intel féle 13600KF-fel összehasonlítva, ami szembeötlő az az, hogy az sem négyzet, hanem téglalap, de nincsenek bemélyedések.


AMD-nél ennyi a méret. Intelnél majd előkeresem :D
Szerk:

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11002) pilu85 válasza S_x96x_S (#11000) üzenetére


pilu85
őstag

Értem. Köszi. A pénz váltással azért nem tudok egyet érteni, mert az oda vissza váltással több megy el mint jön. Viszont megfogadtam a tanácsod azon részét, hogy nem vásárolok a szekrénybe. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11003) pilu85 válasza GoodSpeed (#11001) üzenetére


pilu85
őstag

Ha néznének minket, csinálhatnának valami olyat, hogy az ihs 2x ekkora legyen. De érthetőek, hogy inkább vegyen az ember valami 30k feletti hűtőt.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11004) PuMbA válasza pilu85 (#11003) üzenetére


PuMbA
titán

Pont hogy nem kell 30k feletti hűtőt venni :) GoodSpeed-nél is jéghideg a Dark Rock Pro 5-je, tehát egy fele akkora méretű hűtő is ugyanúgy elvezetné azt a kevés hőt, amit a proci át képes adni neki. Ezekre a procikra egy 10 ezres hűtő is nagyon jó és még több helyed is marad a memória, SSD szerelésre vagy csatlakozók bedugására. Egy bazi nagy hűtő esetén rémálom a PC szerelés. Egyszer volt nagy hűtőm, azóta megfogadtam, hogy soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#11005) nexwo válasza PuMbA (#11004) üzenetére


nexwo
őstag

Hol van 30k alatt a Dark Rock Pro 5?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#11006) pilu85 válasza PuMbA (#11004) üzenetére


pilu85
őstag

Alpenföhn brocken 3-am van. :D Lehet vele élni azér, de tény, hogy egy fele ekkora hűtővel több a hely. Viszont pont elmegy mellette a memória...lehetne akár 10cm magas is, mert a torony szerencsémre el van tolva. Off de a folyékony fém pasztákról van valakinek véleménye?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11007) PuMbA válasza nexwo (#11005) üzenetére


PuMbA
titán

Sehol, de nem ezt írtam :) Azt írtam, hogy felesleges egy Dark Rock Pro 5 ezekre a procikra, mert a procik annyi hőt nem adnak át, amennyit el bírna vezetni. Ezért maradnak hidegek.

[ Szerkesztve ]

(#11008) nexwo válasza PuMbA (#11007) üzenetére


nexwo
őstag

Egyébként Liquid Freezer III 280 30k alatt van az arctic.de oldalon akcióval ;)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#11009) hokuszpk válasza GoodSpeed (#11001) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondolod, hogy egy nagyobb ihs jobban kozvetitené a hőt a procimag felülete és a hűtő talpa között ? szerintem az alapproblema akkor is ugyanaz maradna, azazvagyishogy a mag felulete pici, a hutod nagyobb ihs -el sem lenne forró.

amugy szvsz az ihs merete kb. ugyanaz, mint a Zen1/2/3 -nál, meg ugy ~20 éve az asztali AMD prociknal. Legalabbis ha egy Socket939/AM2/AM3 cpu melle teszem a Zen3 -at, akkor ugytunik ugyanaz a 4cmx4cm meret ; es a Zen4 is csak a bevagasokban kulonbozik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11010) GoodSpeed válasza PuMbA (#11004) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem ez előtt a Pure Rock volt a legnagyobb. Most kitettem magamért, erre kiderül, ha nem adtam volna el a Pure Rock-ot, és lett volna hozzá AM5 felfogató akkor az is simán! :D
Minden részletre nem figyelhet az ember. Amúgy az AMD első TR CPU-inál elment a hatalmas IHS-ek irányába, akkora volt a tokozása, ami világrekord volt szerintem PC-s vonalon :D
A Zen+ architektúra vörös óriása, az AMD Ryzen Threadripper 2950X - PROHARDVER! Processzor teszt
Igen, régen volt már, még 6600K-m volt akkoriban, csak bennem maradt, és nem gondoltam, hogy nézegetni kellene ezt is :D

De az alapkoncepció, miszerint repüljön csak 95 fokig a mag Peek jelleggel is hibás, mert nálam ugye az is ott van, hogy a CPU venti a pillantnyi kiugró hőfok miatt képtelen leállni. Az alaplap érzékeli, hogy hopp 95 fok, és már küldi is az impulzust, hogy pörögj, ez olyan gyorsan váltakozik (de leszabályzásnál is 80-ra is igaz), 40-95 között, hogy amennyiben leveszi róla a kakót, nem veszed észre, hogy lassult volna, mert a másik pillanatban már adja rá. Az meg ugye ilyen esetben ,hogy a lamellák hidegek nem jelenti befolyásolását a dolognak, mert a lamellák akkor is hidegek lennének, ha rosszul illeszkedne, és a CPU hőmérséklete a prioritás. Régen ugye ha jól feküdt, akkor ha a CPU magas hőmérsékleten volt, és a lamellák is melegek voltak, akkor másik CPU hűtőt vettél, ha a CPU hűvös volt, a lamella meg meleg, akkor azt mondtad, hogy na ez egy jó hűtő, mert elvezeti a hőt. Ha meg mind a kettő hűvös volt, akkor valószínűleg csúcshűtőről volt szó. Na ezt a verziót akartam elérni, ehelyett az első fele teljesült maradéktalanul, mert a lamella hideg, a második része meg teljesült, de közbe kellett avatkozni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11011) Cifu válasza GoodSpeed (#10991) üzenetére


Cifu
Topikgazda

1. Ez a throtthling nem az a throtthling. Ezt már sokszor leírtam, nem szeretnék újra bele menni.
2. Hogy mit veszünk bele az árba, az szubjektív dolog, akár a dobozát is eladhatod a CPU-nak, és akkor annyi visszajön.
Én azt írtam, hogy a boltban viszont a 7700 és a 7700X ugyan annyiba kerül. Ezt kérem értelmezni.
3. Akár gyári, akár azonos feltételrendszerű tesztet csinàlsz, a 7700X gyorsabb. Hogy kicsivel az nem volt vitás, a lényeg, hogy gyorsabb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11012) GoodSpeed válasza hokuszpk (#11009) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Zen4 is csak a bevagasokban kulonbozik.

Na azt kellene kiszámolni, hogy valahol fellelni, hogy ott mennyi terület esik ki?
Egyébként én úgy gondoltam, hogy a tokozáson belül a szabad helyet kitölteni hővezető anyaggal, hogy az venné körül a magokat minden irányból. Elvégre a gyárban sem fogják elektroműszerészek szerelgetni, meg szétbontani a CPU-t ha véletlen meghibásodik... hanem megy a levesbe.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11013) GoodSpeed válasza Cifu (#11011) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A szilíciumlottón ez volt a legnagyobb nyereményem: (ez az én példányom, az én vidimen 6600K 3,5GHz helyett 4,6 GHz-en stabilan, évekig be quiet! Pure Rock CPU hűtővel, és láthatóak a hőfokok is.
Ilyesmiben reménykedtem. De!!! Egyrészt nem érdekelt annyira már a tuningolás, így nem olvastam utána, hogy 7700X-nél lehetőség van e ilyen mértékű ugrásra. Szerintem esélyes, hogy nincs. 7700K-nál már megszívtam. Meg is bántam a 6600K-t, hogy eladtam. Oké, ezt most csak úgy írtam le, hogy akkoriban milyen szempontjaim voltak.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11014) petimbo válasza GoodSpeed (#10997) üzenetére


petimbo
tag

Redgoat nevű, megbízható, viszonteladó fórumtársunk jelenleg 143.000-ért kínálja a 7800X3D-t. 160.000-ért pedig a 7900X3D-t. :DD Csak viszonyításnak írtam le neked, mert írtad, hogy 125K - ért vetted a 7700X-et.

[ Szerkesztve ]

(#11015) rup1u5 válasza GoodSpeed (#11001) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az a 8 bevágás semmit nem számít hővezetés szempontjából! Nem az IHS felülete a hátráltató tényező, hanem a 3,7mm-es vastagsága, kombinálva a kis csíkszélességgel és a határra járatott teljesítménnyel. Nézd csak meg milyen picike a CCD lenyomata a hűtőn. (középen)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11016) joysefke válasza GoodSpeed (#11010) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hosszú gondolatmeneteket vezetsz le hibás prekoncepcióidra építve ahelyett hogy elfogadnád a tényeket és ezekre, illetve mások közvetlen tapasztalataira építve próbálnád kiokoskodni, hogy mit hogyan érdemes.

A 95°C maghőmérséklet és IHS téma annyira túl lett már ragozva itt a fórumon, hogy ott felesleges szaporítani a szót.

Az alaplap érzékeli, hogy hopp 95 fok, és már küldi is az impulzust, hogy pörögj, ez olyan gyorsan váltakozik (de leszabályzásnál is 80-ra is igaz), 40-95 között, hogy amennyiben leveszi róla a kakót, nem veszed észre, hogy lassult volna, mert a másik pillanatban már adja rá. Az meg ugye ilyen esetben ,hogy a lamellák hidegek nem jelenti befolyásolását a dolognak, mert a lamellák akkor is hidegek lennének, ha rosszul illeszkedne, és a CPU hőmérséklete a prioritás.

Amit itt leírsz az a ventivezérlés hangolásának problémája. ZEN4-gyel én is tapasztaltam, hogy a hőmérsékleti tüskék miatt nagyobb kihívás halkra, de mégis hatékonyra belőni a ventivezérlést. Szerencsére ez is megoldható.

Érdemes maximalizálni a ventifordulatot egy még nem zavaró szinten. Te is észrevetted a böhöm nagy hűtő lamellái szinte mindig hidegek, egy-egy átmeneti hőtüske megfogásában semmi jelentősége nincsen, hogy a venti 60%-on vagy 100%-on forog.

A hőtüskék miatti folyamatos ventillátor fordulatszám megugrások legjobb ellenszere, ha "tehetetlenséget" (hiszterézist) adsz a vezérlésnek, nem engeded akármilyen gyorsan bármekkora fordulatra felugrani. A jobb vezérlőszoftverek támogatják ezt, általában hiszterézis címszó alatt, tehát maximalizáni lehet, hogy adott időintervallum egy másodperc alatt mekkorát változhat a ventifordulat, illetve ideális esetben késleltetést definiálni, hogy a ventifordulat reakciók lassítva legyenek.

Érdemes még beállítani egy PPT limitet és egy enyhe negatív CO-t. Játékban ennek nincsen semmilyen hártánya. A 7700X gyárilag feleslegesen túl van tolva.

[ Szerkesztve ]

(#11017) pilu85


pilu85
őstag

Igen ezen "túltolás" miatt én csakis x-et vennék.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11018) hokuszpk válasza GoodSpeed (#11010) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az alaplap érzékeli, hogy hopp 95 fok, és már küldi is az impulzust, hogy pörögj, ez olyan gyorsan váltakozik (de leszabályzásnál is 80-ra is igaz)..."

már az elso Zenek biosaban is lehetett allitani a ventibeallitasoknal az utankovetesi idot.
>> step up time ; step down time <<

ha ezt feljebbveszed mondjuk 1s -re, akkor pillanatnyi ugrasra nem reagal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11020) omfgk


omfgk
addikt

Egy friss teszt, hátha valakinek hasznos lesz.

https://youtu.be/Y8ztpM70jEw?t=589

7600x3d egy letiltott 7900x3d.

5800x3d nagyon kapaszkodik.
De ha valaki nem 10-12 játékkal játszik éppen, hanem csak 2-3-al, akkor ott jó nagy eltérések lehetnek. Itt is látszik ha valaki belenéz a tesztbe, ACC szereti a cache-t, rögtön utána a Spiderman meg leszarja és csak a frekvencia számít. Na ott nagy pofont kap az 5800x3d.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Anax válasza omfgk (#11020) üzenetére


Anax
junior tag

Tök érdekes, hogy a 7700X egy szinten van a 7900X el, de a 7950X meg láthatóan jobb, vagyis ez a 7900 tényleg egy fura szerzet és ezek szerint nem csak az X3d-s.

(#11023) PuMbA válasza Anax (#11022) üzenetére


PuMbA
titán

"Tök érdekes, hogy a 7700X egy szinten van a 7900X el, de a 7950X meg láthatóan jobb,"

Ezt hol látod?

(#11024) Anax válasza PuMbA (#11023) üzenetére


Anax
junior tag

Amire válaszoltam. Ott.

(#11025) omfgk válasza Anax (#11022) üzenetére


omfgk
addikt

Az átlag könnyen torzul itt is attól függően ,hogy milyen játékok vannak tesztelve.

Szóval jó néhány játékban masszívan kijön a 2CCD okozta +latency. De van olyan ahol meg a magok segítenek.

Jah és kevés szál esetén van egy kis boost előny is. 100-150Mhz a 7900x javára. A legtöbb esetben ezt látni. Amikor 123 fps helyett van 125 az ez.

[ Szerkesztve ]

(#11026) nexwo


nexwo
őstag

azt se feledjük hogy pl a sima 7950x-nél a második ccd-t letiltva akár +10% teljesítmény különbség is lehet cpu intenzív játékoknál

Majd ha lesz GPU-m akkor lemérem nektek CS2-ben :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#11027) PuMbA válasza Anax (#11024) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem látom. A 7700X pár játékban még gyorsabb is, mint a 7950X :) Nagyobb részt pedig a 7950X, a 7900X és a 7700X ugyanazt hozza.

[ Szerkesztve ]

(#11028) Anax válasza omfgk (#11025) üzenetére


Anax
junior tag

Igen, nyilván 100 játék átlaga jobb lenne, ha az átlag érdekel valakit és nem konkrét játék, de az szerintem kiderül, hogy érdekes proci lett ez a 7900. Biztos ez az oka amit írsz: "2CCD okozta +latency"

#11027PuMbA
Az átlagot néztem amiről kép is került be. Persze nincs nagy különbség, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#11029) omfgk válasza Anax (#11028) üzenetére


omfgk
addikt

Ezt csak azért nyomatékosítottam mert mindig vannak akik fennakadnak a teszteredményeken, hiszen náluk 1 azaz 1db játéknál más lett az eredmény. :))

1 vs 2CCD, X3D vs nonX3D masszív különbségek lesznek játékok között. Nem olyan mint mondjuk a 14600K vs 14700K vs 14900K ahol azért nincsenek meglepetések.

(#11030) Anax válasza omfgk (#11029) üzenetére


Anax
junior tag

Szerintem, is butaság 1-2 játék alapján sorrendet állítani.
Ami nekem érdekes volt, hogy a sima X es 7900 is mellékvágány csak játékra nem csak az X3D.

Mennyien szaladhatnak bele ebbe a hibába.

(#11045) koxx


koxx
MODERÁTOR

Windows kulcsok kibeszélése nem tartozik a topik témájához.

(#11046) pendre54


pendre54
addikt

Az árukeresőt nézegetve látom, hogy egyes Ryzenekből van "Pro" változat, mint pl. Ryzen 7 7745 Pro. Ahogy nézem a specifikációit, pont ugyanaz, mint 7700, csak ezek ugye tálcás kivitelben kaphatóak, de én más eltérést nem látok. Ezek a cuccok, mitől "Pro"-k, a gyártás során válogatott chipekből készülnek, vagy mi lenne a lényegük?
Azért is kérdezem, mert a topik keresőjét használva, egyetlen, ilyen irányú bejegyzést sem találtam ezekkel kapcsolatban.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#11047) omfgk válasza pendre54 (#11046) üzenetére


omfgk
addikt

Fizz-en a 7700x 109 ezer a TAVASZ15 kóddal.

7800x3d 138k.

[ Szerkesztve ]

(#11048) hokuszpk válasza pendre54 (#11046) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a pro verzioknak van realtime memoriatitikositasuk ( SME ) meg talan a virtualisgepekhez kitalalt "SEV " -et is megkaptak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11049) rup1u5 válasza pendre54 (#11046) üzenetére


rup1u5
nagyúr

What is AMD Ryzen Pro?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11050) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mivel most újítottam hosszú idő után a gépemet és ez lett összerakva:
MSI B650 Tamahowk + AMD Ryzen 9 7950x3D + 2x32Gb Corsair Hyper 6800mhz DDR5 RAM + RTX 4080

A gép össze lett rakva, neki is álltam a Win11 újratelepítésének majd szokás szerint az OC-nak. Itt jött a gond:
- láttam hogy itt AMD-t nem tudok OC-ni (azaz órajel állításra nincs lehetőség) helyette van smart tuning szerű opció. OK
Itt AMD Master-el még feltettem az OC-t és az értéket a max 200-ra (ok.)
Kicsit érdekes, de nem követtem a trendeket - bár az alapórajel - ami 4,2Ghz-nél még a régi Intel procim is többet tudott.

- a másik gond: RAM - XMP profilt betettem ami 6800mhz lenne(CL 32-40-40-96), na ezen a gép meg se röccen, sehogy se lehet beindítani. 6000-nél vagy 6200nál már elindul a gép CMOS törlés után, de itt megnt gond van ha a a Ryzen Masterrel erre ráteszem az OC-t és azzal indítom a gépet.

Szerintetek? Rossza a RAM? Cserélni kéne? (ha nincs OC akkor nincsen gond egyébként).
AMD-nél tényleg nincsen órajel állíási lehetőség?

Köszönöm

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.