Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) abridabri válasza rup1u5 (#899) üzenetére


abridabri
veterán

Allcore OC 1.1V @ 5,1ghz ? Szerintem menne az 5.2-t is.
Esetleg próbálhatnál egy ECO mode 80W+ pbo kombót is

(#902) rup1u5 válasza abridabri (#901) üzenetére


rup1u5
nagyúr

5.2-re szeretném belőni. :K
ECO mode 80W+ pbo kombó Bocs, új vagyok. Ez micsoda? :B

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#903) abridabri válasza rup1u5 (#902) üzenetére


abridabri
veterán

(#904) rup1u5 válasza abridabri (#903) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:R
Wow! Ez így mindjárt más!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#905) Freddy S válasza rup1u5 (#899) üzenetére


Freddy S
tag

Hát az pláne jó mert egy 8magos raptor 200W fölött is eszik Chinabenchben.

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#906) palfitom válasza rup1u5 (#904) üzenetére


palfitom
félisten

Szépen fut!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#907) abridabri válasza rup1u5 (#904) üzenetére


abridabri
veterán

Stabil -30CO val ?Akkor szerencsés vagy :C

(#908) rup1u5 válasza abridabri (#907) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:( Fél órás stability teszt végén dobott egy errort. Most nézem -25CO-val.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#909) palfitom válasza rup1u5 (#908) üzenetére


palfitom
félisten

Mivel tesztelted?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#910) rup1u5


rup1u5
nagyúr

CB23

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#911) WaterWawe válasza rup1u5 (#908) üzenetére


WaterWawe
őstag

Azért sajnos ez nem ennyire egyszerű. Nekem is -20-as CO-val stabil volt CB alatt aztán random game vagy alacsonyabb terhelés alatt meg kaptam a kék halált. :)

Persze szurkolok hogy stabil legyen, csak arra akartam felhívni a figyelmet hogy nem csak itt kaphatsz hibát.

[ Szerkesztve ]

(#912) rup1u5 válasza WaterWawe (#911) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tisztában vagyok vele. Nem ez az első procim amit nyúzok. ;)
Első 3 helyre azért a kategóriám toplistáján jó lett. :D
Használom aztán majd elválik stabil-e.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#913) ekendi válasza WaterWawe (#911) üzenetére


ekendi
csendes tag

nekem -20 CO szintén 7700X-el atom stabil igaz, hogy x670e aorus master lapban
:))

(#914) emvy válasza ekendi (#913) üzenetére


emvy
nagyúr

7950X -15-nel mar nem teljesen stabil, viszont levettem 80 fokra a homerseklet-limitet, es semmit nem romlott pl. a Cinebench eredmeny, ami eleg jo.

while (!sleep) sheep++;

(#915) ekendi válasza emvy (#914) üzenetére


ekendi
csendes tag

mondjuk én azt felraktam 100ra :D papiron 115 a rendes max

(#916) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Micro ATX lapok kozul valami ertelmes van ami nem milliokert van?
B650 nekem eleg lenne :B
Illetve mondjatok mar nekem olyan DDR5-ot ami nem arany aron megy 2x16GB :R
Az is jo ha mondjuk 5600-os ha de birja a 6000-et egy kis OC-val

...

(#917) WaterWawe válasza Devid_81 (#916) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem egy B650M-PLUS van. Én meg vagyok vele elégedve. Érdemes a legutolsó bios-t feltenni rá mert sokat javítottak rajta. Mondjuk egy bios reset gomb nagyon hiányzik, ez a csavarhúzóval való reset elég gagyi.

Ramból pedig ezeket vettem, igaz anno apróról még használtan olcsóbban, meg vagyok velük elégedve igazából.

[ Szerkesztve ]

(#918) emvy


emvy
nagyúr

A beepitett GPU nekem rohejesen instabil videocallok alatt. Van ket monitor rajta, az egyik Thunderbolton (5k + 10 bpc), a masik HDMI-n (4K+, 8 bpc), es idonkent a Thunderboltos 5K display kepet eldobja videohivas kozben, de a kepernyobe epitett mikrofon meg hangszoro tovabbra is mukodik. Kicsit utananeztem, es ez sajnos nem ritka integralt AMD GPU-knal :( Macbook-ot naponta 5x dugtam ra Thunderbolt displayre, es 100-bol 100x mukodott.

while (!sleep) sheep++;

(#919) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Ismerkedem a korábban linkelt PBO belállitos videoval. Probálnék power limitet állitani ahogy javasolja, de ott bizonytalan vagyok mire állitsam PPT/TDC/EDC értékeket. Egyelőre temp limit 85 van -20 CO-val. Eddig stabil de még nem nyuztam halálra csak 10p CB23-at kapott.

Szóval, mit állitsak? :B

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#920) WaterWawe válasza emvy (#918) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ugyanez volt nekem is, DP és HDMI-n két monitorral. Chrome yt videó alatt rendszeresen eldobálta, lefagyott vagy a driver újraindult. Letiltottam a hardveres gyorsítást és akkor megjavult. Esetleg a videóhívós programban keress ilyen beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#921) rup1u5 válasza Pickle Rick (#919) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez is egy informatív videó. Elkezdek kisérletezni a per core CO-val.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#922) Pickle Rick válasza rup1u5 (#921) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Ah. Szuper koszi! :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#923) emvy


emvy
nagyúr

Egyébként az normális, hogy egy komoly hűtővel is simán eléri a 95 fokot a CPU? Ilyenkor kb 180 wattot eszik. Vagy nem raktam fel jól a hűtőt?

while (!sleep) sheep++;

(#924) Pickle Rick válasza emvy (#923) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

7700X-et tesztelgetem most, nálam is 95°C-on peakel benchmarkok alatt, full alap beállitásokkal. Most állitottam egy EXPO 1 mem profilt, -15 CO, 105 PPT, 75 TDC, 150 EDC

Igy tudom elérni nagyjából gyári eredményeket, de már csak 70°C fok körül a hőmérséklet (75°C peak).

Default CB23:

Állitgatás után CB23:

Btw, azért nem ment beállitás, mert ASUS bios advanced beállitásait felülirja AI Tweaker, igy ott kell mindent beállitani, csak hát én kezdő ezt nem tudtam. :D

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#925) emvy válasza Pickle Rick (#924) üzenetére


emvy
nagyúr

En siman levettem 80 fokra a max homersekletet, es igy kb. ugyanaz maradt a CB ertek, ami vicces.

while (!sleep) sheep++;

(#926) rup1u5 válasza Pickle Rick (#924) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nyisd le ezeket, hogy lássuk az egyes magok órajeleit: Core clocks, Core effective clocks és látszódjon a vcore is. "Alapvető hatékony órák" :DDD beszarok! Hogy lehet Magyar nyelven használni ezeket? :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#927) Pickle Rick válasza rup1u5 (#926) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Nem is néztem, hogy magyar. :DDD Hol lehet állitani nyelvet? Portable verziom van...

Most csak egy ilyen gyorsra futotta, 5055Mhz kürül van 70-74°C. Lehet adok neki még kicsit, de nem érzem annyira szükségesnek.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#928) ekendi válasza emvy (#923) üzenetére


ekendi
csendes tag

abszolult normális a 95 fok bármilyen hűtővel, mivel ennél a szériánál az egy target temperature azaz azon akar működni terhelésen, és nem max hőmérséklet amitől levenné az órajelet. (115fok) jobban hűtöd több powert ad de így is úgyis eléri kivéve ha lelimitálod mint itt a kollégák. Én pl hiszek az Amd-nek akik konkrétan azt mondták, hogy úgy van tervezve ez a széria ha a nap 24 órájában minden nap így fut a proci 95 fokon akkor is tökéletesen fog működni mindíg. Kicsit nehéz megemészteni azt a 95 fokot főleg jó hűtővel de ez ilyen. Teszteltem dark rock pro 4 el is és EKWB 360-as aioval is, minnél jobban hűtöttem annál többet fogyasztott és ugyanúgy 95.x fokos volt, de volt ahol már 155wattot fogyasztott a papiron max 142w-ott fogyasztó 7700x. :DD :C

(#929) rup1u5 válasza Pickle Rick (#927) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Alul a fogaskerék aztán Main settings.
Hagytam lefutni az Auto CO-t, per core-ban, kivártam azt a több mint egy órát és ezt rakta össze:

Nem is rossz! 83-84 fok fölé nem ment. Meglátom stabil e.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#930) ekendi válasza rup1u5 (#929) üzenetére


ekendi
csendes tag

ez baromi jó eredmény! nálam nagyobb órajelekkel, nagyobb fogyasztással és hőfokkal, kevesebb az eredmény!
Milyen auto CO? melyik szoftverben?

(#931) rup1u5 válasza ekendi (#930) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ryzen Master
Annyit csinált egy óra tesztelgetés után, hogy az összes magot -30-ra tette. Terhelve stabil volt 1.28 vcore-al de játékban elhasalt.
Az lehet a baj amit a korábban linkelt videóban is mond a srác. Akkor fossa össze magát ha leesik a terhelés és visszaveszi a feszt az órajelekkel együtt. A curve eltolás miatt nem kap elegendő feszt az alacsony órajelekhez.
Nem lehet valahogy ezeket az alacsonyabb órajelekhez tartozó feszeket kicsit feljebb tolni a -30-as curve mellé? Az szerintem megoldaná.
Vagy azt lehetne még csinálni hogy kilőni az összes energiagazdálkodást, adni neki 1.3v körül és tekerjen az összes mag 5600-on állandóan. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#932) ekendi válasza rup1u5 (#931) üzenetére


ekendi
csendes tag

hmm jó kérdés hátha tudja a választ valaki innen, nekem még sokat kell majd vele játszanom csak sajnos nem vagyok a gép közelében.
A fix OC nem faszság itt se egyébként néztem olyan benchmarkokat ahol az szerepelt a legjobban a gyári állapothoz és PBO+CO kombóhoz képest is a legtöbb feladat alatt, kivéve a nagyon proci heavy játékok alatt mint pl Cs:go vagy valorant. De ilyen 5.2-5.3ghz körül tudta az összes mag tartani az órajelet.

(#933) Devid_81 válasza WaterWawe (#917) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt a lapot neztem is, picit MSI Mortar fele hajlok, viszont anno az Asus biost szerettem, talan a legjobb amit lattam eddig
Erdekes, hogy B650 letere az Asusnal van PCI-e 5.0 az NVME-nek.
Olyan B650 van ami VGA-nak tudja az 5.0-at?
Vagy ahhoz mindenkeppen B650E kell es felette? :F

...

(#934) emvy válasza rup1u5 (#931) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem is lerakta -30-ra, aztán a BIOS-ig se jutott el utána :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#935) IzI válasza Devid_81 (#933) üzenetére


IzI
senior tag

Itt [link] szépen rá tudsz szűrni mik kellenek és látni fogod melyik tudja. Nagyon jó kis oldal

(#936) rup1u5 válasza emvy (#934) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD Akkor ez az auto tuning mehet a levesbe.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#937) rup1u5 válasza ekendi (#932) üzenetére


rup1u5
nagyúr

El fog tartani egy darabig nekem is mire kiismerem, az biztos.
Elvileg a c-state-el lehet megoldani amiről beszéltem. Most találtam ezt a videót. Ez érvényes lehet AM5-re is. Csak hát pepecselős. Egyelőre visszaálltam -20-ra.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#938) emvy


emvy
nagyúr

Vegul en ugy gondoltam, hogy az egyetlen, ami miatt az egesz varialast csinalom, az az, hogy legyen csondes.

Tehat azt csinaltam, hogy levettem a ventilatorok max fordulatszamat 60%-ra, plusz a felporges/leallasnak adtam egy hiszterezist (szoval hogy csak lassan porogjenek fel), 90 fokos homerseklet-limit es igy vegul tok csondes a gep, 37000 CB ertek mellett (150-155 wattig engedi el).

Az egesz CO-zast hagytam a fenebe, mert annyira jol csinalja az automatika.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#939) rup1u5 válasza emvy (#938) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azt hiszem hasonlót fogok csinálni én is. All core CO és a ventiket leveszem. Hiszterézist biosban lehet állítani? Vagy ez csak annyit jelent hogy átírtad a hőmérséklet értékeket?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#940) emvy válasza rup1u5 (#939) üzenetére


emvy
nagyúr

BIOS-ban lehet, ugy hivjak, hogy "step up time" azt hiszem.

while (!sleep) sheep++;

(#941) joysefke válasza emvy (#938) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az RX 6000-es topikban volt szó a FanControl-ról, amivel én jó tapasztalatokat szereztem.

Számomra különösen a házventik komplex vezérlésében ahol a CPU és GPU hőmérséklet aggregáltjához kötöm a vezérlést tudott többet mint az alaplapi lehetőségek.

Esetleg vess rá egy pillantást, tudod-e hasznát venni.

utolsó hsz a belinkelt szeletből (az elsőben pedig a hivatkozott kép):
AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat - PROHARDVER! Hozzászólások

[ Szerkesztve ]

(#942) emvy válasza joysefke (#941) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, egyelore nincs ra szuksegem, mert meg nincs kulon GPU-m, ha pedig lesz, azon AIO vizhutes lesz (tehat kivulrol fogja szivni a levegot).

while (!sleep) sheep++;

(#943) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Na, hát nálam marad ez a setup. CO: -20, PPT:120, TDC: 90, EDC: 150

CB23 (itt még TDC 75 ,ezt átirtam 90-re)

TimeSpy

Ezzel hozza kicsit jobb értékeket stabilan mint az out of the box. 15°C-ot nyertem, úgy, hogy venti profilok lehuzva. Max 70%-on tudnak pörögni azt is csak akkor ha 90°C fölé megy a proci (ami ugye sosincs), igy a gép teljesen hangtalan.

Most lehet nézni VR alatt mit tud ez az új config. :D

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#944) palfitom válasza Pickle Rick (#943) üzenetére


palfitom
félisten

Szép értékek!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#945) rup1u5 válasza Pickle Rick (#943) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez így egész barátságos!
Brutál a 4090!
PPT, TDC, EDC mit csinál? Én azokhoz még nem is nyúltam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#946) Northlorien


Northlorien
tag

Pár napja én is 7950x tulaj lettem, és nagyon megvagyok lepődve ennek a procinak a teljesítményén. Sima stock állapotban 38000 pontot kapok cinebench r23-ban, noctua nh d15-os hűtővel 89 volt a maximális hőmérséklet, itt a ventik maxon pörögtek. Gyári 105 eco módban a cinebench r23-ban 35000 pont max hőmérséklet 62, ventilátorok kb 50%-on 830-as fordulaton pörögnek. A gép full render teszt alatt hangtalan úgy hogy 4,7ghz-en van all coreon. Őrület. Ez a 105w-os mód kellett volna legyen az alap, brutális ez a processzor...

(#947) Pickle Rick válasza rup1u5 (#945) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Ha jól értettem videóból ezekkel tudsz powerlimitet állitani. A pre defined AMD eco modeok is ezt a 3 értéket állitják. PPT a lényeg, az adja a pontos package fogyasztást.

Full stockon 105W TDP-re van talán állitva 7700X.

Most MW2 közben volt egy fagyásom/reboot uh. CO-t visszavettem -10-re inkább. Reméljük igy stabilabb lesz.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#948) emvy válasza Northlorien (#946) üzenetére


emvy
nagyúr

Igazabol fura is egyebkent, mert gyakorlatilag feleslegesen fel van tolva a fogyasztaslimit ezeken a CPU-kon. Legalabbis nekem igy tunik. Az utolso 30% fogyasztas lenyegeben semmit nem ad hozza.

while (!sleep) sheep++;

(#949) Pickle Rick válasza Pickle Rick (#947) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Kép lemaradt:

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#950) Northlorien válasza emvy (#948) üzenetére


Northlorien
tag

Hát konkrétan 300 mhz-ért és ezzel együtt 3000 pont plusz cinebenchben mért teljesítményért plusz 75w-ot fogyaszt a processzor és nagyon melegszik, és rohadt nehéz beállítani a hűtést. Nekem annyit nem ér ez a plusz teljesítmény, sem ventilátor zaj, sem egyéb okból. Ok, hogy teljesen rendben és biztonságban fut a proci 95 fokon, de 60 fokon atmombiztosan rendben lesz. Én tuti így használom majd. Játékok esetében pedig nincs különbség amúgysem, single coreban 5,7 ghz-ig boostol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.