Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rup1u5 válasza R3laX (#1138) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tettem egy próbát a PBO2 képed alapján, -20-as all core-al:

Tök más órajeleket ír a HWinfo sensor-ban, summary-ban meg a CPU-Z is. A legjobb mag viszont elmegy 5750-ig.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1152) R3laX válasza rup1u5 (#1151) üzenetére


R3laX
addikt

Nem rossz :K , na pont erre gondoltam, hogy egy 90-ig még el lehet vele menni, ha az 5800X-et is KB 80 körülig engedjük CB-ben. Game-ben ez úgysem 90 fok. Viszont ha megnézed, akkor Single Core nem ment el addig. A két legjobb magon kevesebbet kell belőle lecsípni, pont úgy kapja meg a kakaót, miközben alig terhelődik. Neked ez az 5-ös és 7-es mag, ha a 0 az első. Próbáld ki azon a két magon egy -5, -6-tal és hagyd -20-an a többit. Látod is zárójelben ott van a fenti magoknál perf 1/1, perf 1/2. Effective a valós terhelt frekvencia.

[ Szerkesztve ]

(#1153) ScomComputer


ScomComputer
veterán

X-nélküli árak....alza.huuu
Februártól..talán játék is jár majd hozzá...
"but AMD already announced they will offer a new Rise the Game Bundle starting February for Ryzen 7000 series. This bundle will include Star Wars Jedi Survivor."

[ Szerkesztve ]

(#1154) R3laX válasza ScomComputer (#1153) üzenetére


R3laX
addikt

Játékot meg a hűtőt elpasszolod, az már -12-15e. Úgy már egész baráti a sima 7600 :).

[ Szerkesztve ]

(#1155) abridabri válasza ScomComputer (#1153) üzenetére


abridabri
veterán

Bezzeg az X hez nem adtak játékot a szemetek :(( A Zen3 hoz Farcry járt anno.

(#1156) rup1u5 válasza R3laX (#1152) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azon a képen pont nem látszik de meg volt a két legjobb magon! :K

Köszi a tanácsot! Kipróbálom -5-el az 5-ös, -6-al a 7-es magot.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1157) aleister válasza R3laX (#1154) üzenetére


aleister
veterán

Nem tudom a Star Wars Jedi Survivor-ért mennyi kérhető de a Wraith Stealth-ért szerintem kb egy ezres. A boltban 2000 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1158) donchicco


donchicco
tag

Játék alatt DayZ szétesett a kép majd fekete halál lett.
Újra indítás ismét játék, majd mikor onnan kiléptem az asztal fele hiányzott tök fekete volt.
Kivettem minden beállítást, RAM okat ismét "lebutítottam Oc alá" és ezt az eredményt produkálja, jelentsen is bármit...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650 Gaming X AX (AM5), AMD Ryzen 5 7600X, KINGSTON FURY BEAST DDR5 16GB 5600MHz CL40, MSI 3080 Gaming X Trio, EVGA 750W, Kingston M.2. 500GB SSD, Asus TUF VG27AQ1A, (+1TB SSD-k,+5TB HDD-k)

(#1159) ScomComputer válasza donchicco (#1158) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az CB23 bullshit, a freki és fesz váltások (CO) tesztelésére,mert azért dobja el magát játékok alatt,a CB23 max terhelést ad,és itt pont nem ez a lényeg...futtass több kör Geekbench 5-t ha nem lép ki hiba nélkül és végig fut többször akkor talán oké...meg még a firestrike bench is jó rá főleg a cpu bench része abból is több loop..meg a winlog írja melyik cpu mag halt meg,azt is figyelni kell.. :K
De lehet én értek félre valamit ha nálad nem ez a cél..

[ Szerkesztve ]

(#1160) X2N válasza donchicco (#1158) üzenetére


X2N
senior tag

Cinebench nem jó stabilitás tesztre, ha csak annyi a probléma hogy játék közben túlmelegszik a proci akkor is a curve-t állítanám de ne egyből -30-ra, hanem próbáld meg mondjuk -15-ön. és csak ezt állítsd be minden más mehet vissza gyárira. Amiket én régebben írtam(all core -100mV stb), az renderre való beállítás lesz nekem a 16 magoshoz, neked játékra máshogy érdemes beállítani.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#1161) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Pont így érzem most magam. :C

(#1162) rup1u5 válasza WaterWawe (#1161) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1163) R3laX válasza aleister (#1157) üzenetére


R3laX
addikt

Na azt nem néztem mik azok, de ma már minden egy vagyon. Tényleg ott tartunk, hogy sokszor már az allkeys-en sincs jó alternatíva a f@sza forintnak is köszönhetően. Igaz ez csak stealth :B.

#1156 rup1u5:
Nézz rá, akkor effektive jobban kitolja majd. A többi magon pedig el-el éri kisebb terhelést adó game-ekben, alkalmazásokban. A magas terhelésnél pedig megmarad a CO offset boost.

[ Szerkesztve ]

(#1164) joysefke válasza WaterWawe (#1161) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miért, mi akar lenni ez a mém?

Én jelenlegi árakon inkább vennék 150E ért egy 7700X-et mint ugyanennyiért egy 7700-at. 7600X-re is vannak értékelhető ajánlatok.

Szvsz idő kell míg a kiskereskedelemben tényleges árelőnye lesz a non-X verzióknak.

(#1165) WaterWawe válasza joysefke (#1164) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ebben igazad van, amit én érzek ebből a mémből, hogy ha vártam volna sok pénzt megspóroltam volna. :))
Persze ugyanakkor 2 havi munkámat is megkönnyítette szóval nyilván az is érték.

(#1166) rup1u5 válasza joysefke (#1164) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Jaja :DDD Pláne úgy hogy Mindfactory-n jelenleg éppen kemény €4 különbség van a 7700 - 7700X között.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1167) joysefke válasza WaterWawe (#1165) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Közvetlenül megjelenés után az árak mennek lefelé ebben nincsen semmi meglepő.

Én úgy gondolom, hogyha lesz rendesen elérhetősége a non-X nek, akkor az X-ek kicsit visszamásznak, vagy legalábbis nyílik a tényleges kisker olló az X és a non-X mellett.
Úgy gondolom az X-ek ára azért is mászott lefele, hogy betöltse az űrt amit a non-X hiánya jelentett, hogy versenyképesen állítson konkurenciát a közepes inteleknek.

Pár tesztet végignéztem, szimpatikus a non-X, de azonos áron szerintem jobb az X, persze nem default hanem 88W ECO módban. ST még mindig előnye van a non-X hez képest, de az energiahatékonyság is helyére kerül.

A 7600 non-X alacsony egyszálas boostja pedig kifejezetten nem tetszik, 7600X azonos áron szimpibb de ez az én heppem.

Persze ugyanakkor 2 havi munkámat is megkönnyítette szóval nyilván az is érték.

Mi volt előtte?

@rup1u5
Én is azt néztem. 88W ECO val még mindig mindenhol veri az X a non-X-et.

[ Szerkesztve ]

(#1168) WaterWawe válasza joysefke (#1167) üzenetére


WaterWawe
őstag

Egy jó kb. 5 éves középkat ""gamer"" laptop. Rendesen mintha 10 évet léptem volna előre az időben. Persze ezt egy régebbi genes géppel is megléphettem volna, de direkt meg akartam várni és ebből a genből akartam építeni a gépet.

Mindegy azért túlélem, gondoltam hogy nem felfelé fognak menni az árak csak elég hidegzuhany hogy ilyen gyorsan csökkent.

(#1169) joysefke válasza WaterWawe (#1168) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy ~2,5 éves "CTO kategóriás üzleti laptop"-om van (akár mit is jelentsen ez a marketing duma) szoftverfejlesztéshez.

Elő sem szedem, ha nem vagyok rá kényszerítve, asztali géphez képest egy totális hulladék. Valószínűleg egy valamire való gémer laptophoz képest is.

[ Szerkesztve ]

(#1170) omfgk


omfgk
addikt

Egyelőre összevissza mozog a 7700x és 7700 ára.
Mindfactory

:))

Itthon is mintha az egyik nagykernél elfogyott volna a készlet (vagy csak az árazás nem megy) mert eddig az Alzánál volt a legdrágább a 7700x, most meg ott a legolcsóbb.
Ők gondolom nagyobb tételben szerzik be közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#1171) ScomComputer


ScomComputer
veterán

AMD Ryzen 7950X3D, 7900X3D and 7800X3D launch on February 14
......
#1170omfgk. itthon is ez van, láttam napokban 7600X-t 114K-ért a következő percben már 135K, egy óra múlva 116K, aztán 145K..stb stb...jó lenne már eldönteni,hogy megesszük e a rántotthúst vagy a kutyának adjuk.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1172) joysefke válasza ScomComputer (#1171) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 7700X az elmúlt napokban ~150-155E körül volt, most mindenhol felment :U

(#1173) omfgk válasza ScomComputer (#1171) üzenetére


omfgk
addikt

Kutyát esszük meg. :))

Forint - dollár 370-en, euró 400 alatt szóval most nem a forint a hibás.
Legutóbbi mindfactory-s számok alapján a csökkentett áron sem kapkodták el a 7700x-et (meg a többit) szóval nem hinném ,hogy visszaemelik MSRP-ra.

(#1174) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Most már meg kell várni a febr.14-et.. majd 3dééé leveri az árakat... :D
#1173omfgk.... jó is az, nyárson jól átsütve..hmmm imádom... :K :P
#1172joysefke..Gi-nél még vannak jó áron ha kell... [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#1175) R3laX válasza ScomComputer (#1171) üzenetére


R3laX
addikt

Diablo 4-hez pont elég lesz a 7950X3D ;] :P. [link]

(#1176) omfgk


omfgk
addikt

“As you know, today AMD.com briefly published a launch date for the Ryzen 7000X3D Series Desktop processors; however, that date is incorrect. We have not confirmed a launch date at this time. We will provide updates on the expected availability of these processors at a future date”
— AMD Spokesman

Balfaszkodásból jeles, továbbra is.

Szóval nem jön február 14-én a 3D.
Majd jön amikor jön.

[ Szerkesztve ]

(#1177) aleister válasza ScomComputer (#1174) üzenetére


aleister
veterán

Ja...vagy túlárazva jön ki, felhúzza a jelenlegieket. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1178) omfgk válasza omfgk (#1176) üzenetére


omfgk
addikt

Egyébként az is elég sok helyen felmerült ,hogy a scheduler nem tud majd mit kezdeni a 7900x3D/7950x3D-vel.

A cache vs magasabb órajel a másik ccd-n. És mehet majd a zsonglőrködés.

(#1179) hokuszpk válasza omfgk (#1178) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát az Intel Big/Littlet nagyjabol mar megfejtette a w11-ben az MS ; mondjuk itt fura lehet, hogy neha forditva kell csinalni, mert a latszolag alacsonyabb orajelu magok valojaban a nagyobb teljesitmenyu magok :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1180) R3laX válasza omfgk (#1178) üzenetére


R3laX
addikt

Én is elsomolyogtam a PCWorld cikkén. [link]

"Ugyanakkor a játékosok örülhetnek, hiszen a CCD1 letiltásával vélhetően még több teljesítményt tudnak kifacsarni a két erősebb CPU-típusból..." :(Ne.. :)

(#1181) KaqXar19 válasza omfgk (#1176) üzenetére


KaqXar19
tag

Pauls Hardwar (vagy Der8auer :F ) febr 23at mondott vmelyik mostani videoban.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#1182) Yany


Yany
addikt

árak a német piacon, lol

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1183) ScomComputer válasza Yany (#1182) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ugyanez volt anno az 5700X vs 5800X estében,mikor kijött az 5700X egy pár nap után drágább volt mint a 5800X és egy ideig így is maradt...tudod az újdonság "ereje" :P :DDD

(#1184) Jacek válasza Yany (#1182) üzenetére


Jacek
veterán

:DDD

(#1185) hokuszpk válasza Yany (#1182) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az energiahatekonysagot meg kell fizetni !
ha a hazai kozteve nemet piacon ervenyes energiaaraival szamolok, mar annyi ido alatt visszahozza a kulonbseget, amig a boltbol hazaersz a procival.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1186) rup1u5


rup1u5
nagyúr

(#1187) ScomComputer válasza rup1u5 (#1186) üzenetére


ScomComputer
veterán

"csiipp"...hehehe... :DDD

(#1188) R3laX válasza rup1u5 (#1186) üzenetére


R3laX
addikt

Áprilisra már lesz B650 teszt is :D, meg normális bios... Mi a helyzet a Single Core-oddal? Feladtad, vagy a multival nem tudtál lejjebb menni (-) -ba? :)

#1185 hokuszpk: Lassan az uv is annyiba fog kerülni, mint az oc :). Lényeg, hogy ne érdekeljen.

[ Szerkesztve ]

(#1189) rup1u5 válasza R3laX (#1188) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Sikerült összezavarnod ezzel a -5 meg -6-al :DDD úgyhogy nem értem mit kéne még csinálnom.
Azt hittem hogy a legjobb magoknál inkább tovább kellene menni mínuszba (-30) ha magasabb órajeleket akarok.
-5 és -6-ra téve nem boostolt el 5740-ig úgyhogy adtam nekik -18-at. Így három mag megugorja [kép].
Szoknom kell nekem még ezt Ivy Bridge után.
Mit értesz az alatt hogy lejjebb tudtam e menni a multival?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1190) R3laX válasza rup1u5 (#1189) üzenetére


R3laX
addikt

:)
Úgy értettem, hogy a két legerősebb magon kell a -5, -6 mínusz, ha belegondolsz, akkor pont azokhoz kell meghagyni a magasabb feszültséget. Kisebb terhelésnél Single-nél úgyis csak 50-70W körül eszik, szóval nem is melegszik. Többinél multira meg a -20 és akkor mész lejjebb -21, -22... Ott meg minél lejjebb tudsz menni, annál jobban közelít majd a max beállított PBO frekihez.

[ Szerkesztve ]

(#1191) rup1u5 válasza R3laX (#1190) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azt csináltam. :K Két legjobb magon -5, -6, a többi maradt -20-on de így nem boostolt a két mag 5500 fölé.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1192) R3laX válasza rup1u5 (#1191) üzenetére


R3laX
addikt

Alap offset-et nem adtál neki? A voltot ki kéne neki engedni elvileg 1.475V-ig.

Mint a Zen3-nál az 1.5V Auto PBO-val:

[ Szerkesztve ]

(#1193) R3laX válasza rup1u5 (#1191) üzenetére


R3laX
addikt

Ha nem adtál neki a CO-n kívül offset-et, akkor az is előfordulhat, hogy csak stock limiteken fogja kiengedni magasabbra a feszt. Az újabb Zen3-as AGESA bios-ok azt csinálják egyébként, hogy ha nincs beírva manual a 142, 95, 140 PL az én 5800X-emhez, akkor bekorlátozza a feszültséget asszem 1.415-1.425V-ra.

Alaplapja is válogathatja, tényleg még kevés a tapasztalat, én is csak figyelek itt :), de én lehet megpróbálnám Skatter által leírt stock limiteket a 7700X-edhez. Ő Asus Crosshair-rel teszteli, vagyis a te Gigád nem biztos, hogy így reagál a PBO Enabled-re. Ami nem gond, mert elvileg a Stock Limitekkel is elérhetsz magas Single Core-t, mellette pedig kitesztelni a multit, ami még kifér ebből a PPT, TDC, EDC-ből. Így védettebb is marad a rendszer, nem csak a temp limit fogja meg egy esetleges extrém terhelésnél. De kiemelem, elvileg :). Írjatok nyugodtan, ha vmi nem így van, csak elmélkedek.

7700X: 142, 110, 170-re gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#1194) rup1u5 válasza R3laX (#1193) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az a baj hogy nem sokat értek ám abból amit írsz. :DDD
A korábbi képemen látszik [kép] hogy a vcore elmegy egészen 1.455v-ig szóval nem hiszem hogy azzal gond lenne.
PPT, TDC meg az EDC számomra egyelőre abszolút katyvasz! 142, 110, 170-et írsz meg az van a táblázatodban stock-ként de nálam Ryzen Master szerint ezek rendre 480, 320, 400.
Azt mondod, hogy ezt a hármat fel kéne tenni biosban 1000-re?

Én mindössze annyit csináltam, hogy összes magon -20 curve, a két jobbik magon -18, boost override: 200, PBO scalar: 10x ahogy az általad korábban linkelt képen szerepelt [link]

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1195) R3laX válasza rup1u5 (#1194) üzenetére


R3laX
addikt

Na így már értem. Limiteket belőheted auto-ra is, a -CO és a temp úgyis visszafogja majd fogyasztásban. Azt hittem a fesz nem megy feljebb, de bocsi, azt a képet nem is láttam. [link] Itt rontod el, erre a te példád:

-20, -20, -20, -20, -20, -5, -20, -5

Ennyi, ez a legegyszerűbb elv :).

[ Szerkesztve ]

(#1196) R3laX válasza R3laX (#1195) üzenetére


R3laX
addikt

+De mindegy, majd idővel veszek én is :D. Próbálkozok itt a motiválással :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1197) rup1u5 válasza R3laX (#1196) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Működik a motiválás ;) Teszek még egy próbát -5-el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1198) R3laX válasza rup1u5 (#1197) üzenetére


R3laX
addikt

Ki kéne neki tovább engedni. Single Core tesztet nyomj rá utána és az effective core-okat figyeld. Mondjuk nálad sajnos eléggé hátulra kerültek a legerősebb magok. CPU-Z Single Core nálad meg nálam PL teljesen haszontalan, mert az csak a legelső 0-ás magot teszteli. CB jól kezeli.

Ez egy ilyen alap :), aztán lehet együttesen lejjebb mozogni a gyengébb magokkal, vagy kiteszteled hogy reagál még egy -8-ra az erősebbeknél. Sima Allcore CO-nál jobb, mert nem veszi el a feszültséget az erősebb magoktól is. Sima Allcore CO inkább megyegyezik egy alap -Offset-tel.

[ Szerkesztve ]

(#1199) rup1u5 válasza R3laX (#1198) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Magokat egyesével biztos nem állok neki kitesztelni. Pepecseljen ilyennel hetekig az akinek két anyja van! :DDD Annak viszont látom értelmét hogy a legjobb magokon a lehető legnagyobb frekit elérni. Egyszálas játékoknál jól jöhet.
Azt észrevettem, hogy CPU-Z egyszálazásnak semmi értelme. Ha legalább lehetne lockolni hogy melyik magon fusson.

Mit értesz 'alap offset' alatt? vcore negatív offset?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1200) omfgk


omfgk
addikt

Az árazás még mindig nem az igazi. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.