Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 09:45:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ScomComputer válasza Remus389 (#45) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van már valami CB23 infó is...de ki "x"-te a marha... :D
...jobbklikk és újlap a nagyításhoz...

(#52) joysefke válasza Remus389 (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha a 7700X elmegy a falig a ST/MT órajelekkel, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy az az 5800X utódja. Szerintem ez utóbbi lesz, mivel a raptor magas ST teljesítménye miatt az AMD aligha fog a magszámban lemaradt középkategóriában órajelet hagyni.

A 7800X pedig szerintem az 5800X3D utódja lesz, ezt a feltételezést támasztja alá, hogy az 5800X később jön.

(#53) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 9 7950X & Ryzen 7 7700X “Alleged” Zen 4 CPU Benchmarks Leak Out, 16 Core Up To 40% Faster Than 5950X

[link]

Van CPU-Z bench is a cikkben.

[ Szerkesztve ]

...

(#54) joysefke válasza joysefke (#52) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

szerk:
ezt a feltételezést támasztja alá, hogy az 57800X később jön.

(#55) fudi2002 válasza Devid_81 (#53) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem estem hanyatt tőle, már ha valóságot tükrözik. Mármint az intelhez képest tekintve.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#56) hokuszpk válasza fudi2002 (#55) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

evvan, az Intel a 12xxx -el lépett egy nagyot performanszban, ugytunik a "szokásos" ~20% sc előrelépés a 13xxx ellen nem lesz elég , viszont gyanitom a szerverpiacon még mindig az AMD fog nyerni a perf/watt mutatoja a kitolt tdpvel is jobblehet, mint a konkurrenciának, és a "zsíros" haszon még mindig ottvan.

$HOME meg szvsz a kövi vga generáció fogja eldönteni, ha egy 4090Ti -t csak a 13900K(S) tud kopprahajtani, akkor ott a pont, ha meg a Zen4 teljesítménye is elég hozzá, akkor meg mindegy; majd mindenki kiszámolja a jelenlegi energiaárak mellett melyik a jobb befektetés.
( ne feledjuk a legutobbi pletykak szerint az Intel árat emel, az AMD meg nembiztos vagy csak enyhebben )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#57) Devid_81 válasza fudi2002 (#55) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Felnottek a 12xxx-hoz, de a 13xxx odaver neki az eddigi leakek alapjan.
Ha atmegy AMD budgetbe akkor ok, de ha draga is lesz akkor ez eleg elszomorito eredmeny.

Bar tegyuk hozza jatek tesztek sokat tehetnek meg a dolgokhoz, illetve varjuk ki a hivatalos teszteket, hatha van valami meglepi itt meg :)

...

(#58) Ribi válasza Devid_81 (#57) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy a 13900k is jóval magasabb órajeleken megy mint az 13600k, AMDnél is úgy tűnik a 7950 lesz aminek brutál magas órajeleket adtak és lehet ugyan úgy be tudja fogni. De ez majd kiderül.
Ha csak 12600-at nézed 13600-hoz, szinte 0 előrelépés van 1 magon. És igazán az számít játékoknál.

(#59) joysefke válasza Devid_81 (#57) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az intel emelt magszámaival az AMD közép kategória nem tűnik versenyképesnek. Ha az AMD alá akarnak vágni (és a gyártásköltség is engedi) akkor kb minden szegmensben tudnak annyival több E-magot adni, hogy MT-ben egyértelmű intel előny legyen. ST-ben meg kb egál lesz a teljesítmény (közép katban).

Közép katban szerintem a nagy kérdés az, hogy az X3D modellek jönnek-e és hogy mikor jönnek. Ezek a MT rangsoron nyilván semmit nem fognak változtatni, de a géming szegmenst hozhatják.

Szerintem a 7800X az pont egy ilyen 3D cache-sel bővített 7700X lesz. Ja gémingben az 5800X->5800X3D különbség a 7700X-> 7800X viszonylatában is megmarad, akkor a 7800X gyorsabb lesz gémingben mint a Raptor

(#60) MZsoltee válasza joysefke (#59) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az átlagfelhasználónak nem számít oylan sokat a magszám. A 6/12-es procival már majdnem mindenki teljesen elvan, esetleg kell a 8/16, de több teljesen fölösleges.
Pont arról nem szól a fáma, hogy ott ki mit tud virítani. Örülünk, hogy sok mag sok szál, lassan szerverprocik lesznek a PC-kben is. De ez kinek jó és miért? Átlagfelhasználónak gamernek szvsz ez nem előrelépés.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#61) fudi2002 válasza Devid_81 (#57) üzenetére


fudi2002
veterán

Amilyen ártippeket látni a 670es lapokhoz annyiért már intel lapot is kapni. Szóval möglássuk. Nem mintha bárhova is terveznék váltani...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#62) Devid_81 válasza fudi2002 (#61) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En majd visszatero lennenk par honap mulva, ha minden jol megy. :B
De ha orult arak lesznek akkor 5800X3D lesz belole meg olcso AM4+DDR4 :K

...

(#63) Remus389 válasza Devid_81 (#62) üzenetére


Remus389
veterán

Izgi lesz ez az AMD - Intel csata, de sokaknak azért lesz jó, mert az AM4-es Ryzen procik használt árai leesnek. :K

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#64) fudi2002 válasza Remus389 (#63) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem vennék rá mérget. Egyáltalán nem. Inkább magasabb áron megpróbálják elsütni. Illetve az am4 lapok olcsósága miatt nem kényszerülnek arra, hogy nagyon proci árat letolják. Az am4 elég versenyképes így önmagában még. Nézd meg pl a 12900k árát. Majdnem drágább mint megjelenéskor. Ezzel nem kell őrült versenybe menni, pláne a 13900k árban az elődje fölé fog menni vélhetően. Aztán tévedek remélem!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#65) Remus389 válasza fudi2002 (#64) üzenetére


Remus389
veterán

Mindenképpen csökkennek az árak idővel.

Kérdés, hogy mennyire. Talán a 3000-res Ryzen széria jobban, mert mindenki 5000-rest akar, van akinek az is elég jó.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#66) MZsoltee válasza Remus389 (#63) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én nagy áresésre nem számítok, max ha az AMD az AM4-es procikat elkezdené kiszórni. Főleg az 5800X3D, ha pl 300 euro alá benézne, akkor el lenne intézve a használtpiac. Én is váltanék még 5800X-ről is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#67) EQMontoya válasza MZsoltee (#50) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez marhaság. A tdp sok embernek fontos szempont, pl a csönd vagy a kis haz limitált hutese okán. Egy 65w-os 5700x-nek nem lehet utódja egy 105w-os cpu, mert egyszerűen nem fogjak ugyanoda berakni.
A Swiftnek sem lehet utódja v6-os mocival, mert a kis 1.2-es varrógépet se tudja tankolni a magyar lakosság. A gyártó persze hívhatja ugyanúgy, csak senkit nem erdekel.

Same rules apply!

(#68) keIdor


keIdor
titán

Szerintem rendben lesz a 7700X játék alatt, az Intelnél a kis magok száma egyáltalán nem fog majd számítani, egyedül a nagy magok IPC-je és órajele számít. :) Meglátjuk. Sajnos az alaplapok mindkét oldalt drágák lesznek, attól tartok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#70) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Úgy tűnik a 7950X-nek 5,85GHz lesz a gyári max boostja, valami kínai szerint.
Zen-4-RDNA-2-CPU („Raphael“): AMD Ryzen 9 7950X soll mit bis zu 5,85 GHz Boost arbeiten - ComputerBase

(#71) Devid_81 válasza joysefke (#70) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ennyivel boostolt a Zen3 is a "gyari" fele, ugye?
Valoszinuleg tartottak a bevallt szokast :K

[ Szerkesztve ]

...

(#72) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ma lesz a bemutató ET PM 7-kor.az nálunk hajnal 1 óra... :K

(#73) hokuszpk válasza Devid_81 (#71) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mérnöki minta.
véglegesre 6.35Ghz sc peaket várok.

@Albus : annyi szám repkedett már, tippelni olcsó ; nem dőlök a kardomba, ha nemjönbe :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#74) Devid_81 válasza hokuszpk (#73) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahbazz, remelem nem tettel fel sok penzt arra a rengeteg gigahertz-re :DDD :R

...

(#75) hokuszpk válasza Devid_81 (#74) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

áááá ádehogy. csak a kocsit, házat, asszonyt.
csak nyerhetek :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#76) Devid_81 válasza hokuszpk (#75) üzenetére


Devid_81
nagyúr

:DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#77) keIdor


keIdor
titán

Szerintem nem is drága. :) Egyik se.
Persze csak dollárban.
Euró árra leszek kíváncsi, most hogy 1:1, bruttója magasabb lesz. 7700X érdekel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#78) goodboy007


goodboy007
senior tag

Az 5800X3D szépen “el lett felejtve”, kíváncsian várom az azzal való összehasonlító-teszteket.
A jövőállóságot figyelmen kívül hagyva (amennyiben jön még 1-2 generáció legalább AM5-be), csak a teljesítményt nézve a komplett platformcsere helyett lehet érdemesebb lesz abba beruházni, ha csökken az ára.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#79) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#80) hokuszpk válasza Devid_81 (#79) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát. az elozetesen lehozott árakhoz képest a 7950X olcsóbb lett, viszont a 7700X meg drágább, a 7600X jött $299 -re.
mostmár kiváncsi vagyok a tesztekre, csak beletekertem, de itt valami 29% sc performance novekmenyt emlitenek szamitas szerint 1.13(ipc)*1.15(freki) ki is jön; azaz cinebenchben ez elmeletileg ~630*1.29 = ~812 lenne, de ilyen eredmenyt egyik leak sem hozott le.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#81) Devid_81 válasza hokuszpk (#80) üzenetére


Devid_81
nagyúr

7700X nem ugyanennyi volt az elozetes leakben is?
Majd a hivatalos tesztekre en is kivancsi leszek, az sokat elarul majd :K

Szerk: amugy a 7700X marhara nem eri meg az arat eredeti MSRP-n :N
Majd megvarjuk, hogy lemenjen, AMD-nel ugyis mindig az van, hogy par honap es akcioznak :B

[ Szerkesztve ]

...

(#82) VirsLee válasza Devid_81 (#81) üzenetére


VirsLee
őstag

Úgy tűnik, hogy átszunyókáltad az 5000-es szériát, vagy a 18 hónapot is a pár hónap kategóriába sorolod.

(#83) keIdor válasza Devid_81 (#81) üzenetére


keIdor
titán

Nem fogják egyhamar akciózni. Aki dollárban vagy euróban kap fizetést, még akár várhat is, a forintosoknak azt se érdemes, mert 430-as euró is lehet idén.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#84) joysefke válasza hokuszpk (#80) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

IPC-Zuwachs im Detail in Anwendungen (Bild: AMD)

Cinebenchre kevesebbet mondanak. Nemhiába Geekbench-csel kamányolt most Lisa.
Viszont amennyiben a játékok reprezentatívak, akkor játékokban átlag feletti lesz a növekedés

(#85) Devid_81 válasza keIdor (#83) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem AMD akciozasrol beszelek, hanem amennyiert pl most is kaphato az 5800X az MSRP-hez kepest ;)

Arrol nem beszelve, hogy az Intel jobb lesz 99%
Igy valamit majd csinalni kell az arakkal ;)

...

(#86) keIdor válasza Devid_81 (#85) üzenetére


keIdor
titán

Az Intel csak simán fölémegy.
i9-13900K 730 USD-ért várható, ami magasabb, mint a 7950X.

Nálunk amilyen drága az áram, én azt is nézem, hogy a 7700X fog enni 120-130W körül játék alatt, az Intel meg enné kétszeresét, ahogy azt teszi most is (i7-11700K, igaz OC-val, de 220-240W) tehát ha teszem azt meglesz 2 évig a rendszer, akkor az Intel a fogyasztása miatt sokkal drágább lesz a végén. :) Itt nagyon magas energiaárak vannak. :(

RTX-4090-et se vennék emiatt, ha maga a hardver olcsó lenne, akkor se. Elriaszt a pletykált fogyasztás.

Szerk.: Olyan idők jönnek, hogy felértékelődik a performance/watt mutató.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87) Ribi válasza keIdor (#86) üzenetére


Ribi
nagyúr

220-240W elég furán hangzik, mikor a 12900k játékok alatt is csak 100W körül evett.
Szerintem játékok alatt most sem fognak sokkal 100W fölé menni. Nincs ami egyáltalán konstans meghajtsa.

(#88) zebra_hun válasza Ribi (#87) üzenetére


zebra_hun
addikt

Intel ha 144 fps a cél az I9-nél átlag 45W. Ha 60fps a cél 20W.
Persze ez limittel, tehát a 144-nél nem generáltatok többet.
AC 4.8GHz, mert ki nem állom az értelmetlen OC-t.

(#89) Devid_81 válasza keIdor (#86) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Majd lesz az a 7700X MSRP alatt par honap mulva ha jo lesz az elerhetoseg.

Masik amit mondtal a fogyasztas, nagyon nem mindegy, hogy mennyit fogyaszt az uj vas, teljesen egyetertek :K

...

(#90) MZsoltee válasza joysefke (#84) üzenetére


MZsoltee
veterán

Főleg a 7900X lesz sztem az erős. Magas boost két CCX, könnyebben hűthető, sok cache. De maradok AM4-en :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#91) Sontir Fel válasza joysefke (#84) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Várom, hogy az 5800x3Dhez képest mit nyújtanak majd :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#92) MZsoltee válasza Sontir Fel (#91) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem nagyon ingadozó lesz. Ahol a 3D cache-nek lesz értelme, ott szvsz nem sok előrelépés lesz. Ahol nem sokat ad hozzá a 3D cache, ott majd azért lesz előrelépés a 7.Gen-ben.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#93) Motyi válasza Devid_81 (#81) üzenetére


Motyi
senior tag

Szerintem nem a procik árával van a gond, hanem a deszkákéval. Amikor a Zen 3 megjelent az Asus X570 Hero Wifi lapot vettem hozzá ami kb. 180k volt. Borsos ár, de ugye felső kategóriás "csúcs" lap volt. Az új Asus X670E Hero olyan 470.000 Ft lesz megjelenéskor hazánkban....
Most nem tudom, hogy csak Asus-nál szálltak el árazásban (800 EUR alatt nem is lesz X670E lapjuk [link] ) vagy a többi gyártónál is hasonló lesz a helyzet?

(#94) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Én azt nevettem,hogy az összes yt-ber, hogy ráugrott már az amd videóra..."mint tyúk takonyra",csak jöttek a tartalmak utána,magyarázták azt amit amit az amd videóban láttunk,hogy miért jó,húú ez nagyon jó lesz,stb..mert eddig nem igen volt semmi értelmes hw videó tőlük,oszt kell a nézettségi bevétel,de nagyon... ;] :DDD :D
Motyi: megvárjuk, a B650-t..... :K

[ Szerkesztve ]

(#95) S_x96x_S válasza Motyi (#93) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Szerintem nem a procik árával van a gond, hanem a deszkákéval.

lesznek olcsó lapok is ..
"According to AMD, motherboard prices will start at $125. This is presumably for entry-level B650 boards without any PCIe 5.0 functionality. PCIe 5.0 will undoubtedly bring up the price on B650E and other boards, but at this point we don’t have a good answer as to just how much PCIe 5.0 will add to the production costs and retail prices of AM5 motherboards."
( via Anandtech )

a csúcs lapokban 10G Lan is van meg sok sok extra ..

és sok stílusos lap is lesz ..
ASRock’s AMD B650 LiveMixer
https://videocardz.com/newz/asrocks-amd-b650-livemixer-motherboard-is-here-to-make-a-splash

Mottó: "A verseny jó!"

(#96) hokuszpk válasza S_x96x_S (#95) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ö ö ö ezmiez ?
egy kacsának adtak hashajtót és elroptették a lap felett ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#97) S_x96x_S válasza hokuszpk (#96) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ö ö ö ezmiez ?
> egy kacsának adtak hashajtót és elroptették a lap felett ?

designer lap :-)
Szerintem a Led-eken se spóroltak .. és sötétben tündöklik igazán :-)

Amúgy szerintem egy meteor záport örökít meg
.. ami kipusztította a Raptor -okat ;] ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#98) Petykemano válasza hokuszpk (#96) üzenetére


Petykemano
veterán

kamuflázs - hogy minél nehezebben vedd észre, hogy melyik alkatrész füstölt el.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#99) KaiotEch válasza hokuszpk (#96) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszik, kár, hogy nem mITX :)

(#100) Devid_81 válasza Motyi (#93) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom ilyen arakkal mit akarnak komolyan :U
Ki a franc tudja ezt megfizetni?
Az a nehany user aki megveszi abbol az Asusnak mar megvan a penze?!

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.