Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) abridabri válasza omfgk (#1650) üzenetére


abridabri
veterán

Ennyit arról ,hogy elég az olcsó ram zenhez :U

(#1652) Northlorien válasza KAMELOT (#1648) üzenetére


Northlorien
tag

Az lesz szerintem, most első körben megnéztem a videót meg az adatokat, és kikapcsoltam a biosban a fast bootot amit a fickó ajánl, mert az be volt kapcsolva, illetve átraktam a windowst balance módból high performancera. Éjjel lefuttatok egy memtetsztet és megnézem hogy teljesen stockon és auton 4800-on mit fog reagálni. Ha stabil akkor az is lehet hogy a fast boot volt a para - windowsban ki volt/ki van kapcsolva alapból, csak a biosban maradt bekapcsolva.

(#1653) Ferke77 válasza KAMELOT (#1648) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Én megpróbáltam azt is sok egyéb memória beállítás mellett és nem vezetett eredményre.
A sok tesztet, amit csináltam arra a következtetésre jutottam, hogy nem a memória órajel és feszültség stb. lesz a probléma, hanem a cpu! Röviden a TM5 (több profillal néztem) és 3dmark stressz teszt során kb. 20 perc után jöttek a memória hibák. De nem cpu intenzív teszt esetén (memtest86, only TM5) nincs hiba. így a cpu-nak adtam egy fix órajelet (@5200) és a feszt hagytam auton (nehogy azért legyen instabil mert keveset adtam), és láss csodát megszünt a memória error TM5 és stressz teszt mellett. Szóval lehet megvan a "hiba" (az én esetemben) :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!

Ma raktam össze az új gépem, R5 7600X, amire egy Deepcool AK620 hűtőt raktam, ami elvileg egy bika, top hűtő. A pasztázást nem rontottam el.

Alapjáraton 38-39 fokon ketyeg, ami jó. De amint elindítok egy Aida CPU+FPU stress tesztet, gyakorlatilag 1 darab másodperc alatt van 100 fok körül. :F Ez most mi? Mit rontottam el? :(

(#1655) abridabri válasza Nxn908xxx (#1654) üzenetére


abridabri
veterán

Normális ,a zen4 mindíg 95C-n tartja a CPU-t . Az órajeleid stimmelnek ergo nem throttingol.
Ha mégis zavar a 95C, akkor be lehet állítani biosban pl egy 80C limitet 0,1% teljesítményvesztésért cserébe. Vagy allcore OC/uv : [From 94 To 55 Degrees Celsius]

[ Szerkesztve ]

(#1656) grizlisandor válasza Northlorien (#1644) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pinnacle Ridge óta nem sikerült ezt megoldani, a kernel-power 41 (63) hibát.
Próbáld ki, hogy beállítod a Biosban, az SOC Voltage(VID) értéket 0.9V-re.
Ez többünknél megoldotta a problémát.

(#1657) Northlorien válasza grizlisandor (#1656) üzenetére


Northlorien
tag

Lehetséges, hogy a fast boot bios kikapcsolása illetve a high performance mód bekapcsolása megoldotta a dolgot. Egy hétig így hagyom, ha nem lesz vele gond, akkor megnézem magasabb órajelű rammal is. Nem elképzelhetetlen, hogy ez volt a baj, mert ha "beakad" valami miár a bootnal akkor elképzelhető hogy ez okozza az anomáliát.

3:50-től kb: (62) Easy memory timings for Hynix DDR5 with Ryzen 7000 - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#1658) malacka87


malacka87
senior tag

X3D proci tesztek 28.-án jönnek vagy lesz leak előbb is? Itt dől el hogy ez vagy 13700k jön-e! :D

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1659) Northlorien válasza Northlorien (#1657) üzenetére


Northlorien
tag

Lefuttattam egy elég masszív rendert stock rammon és beállításon illetve 5600-on. 6000-en nem fut le a render, a memory teszter nem talált semmi gondot sem stockon sem 6000-en.

Tudom, hogy több megoldást is ajánlottatok, de mielőtt meglépném, először leakartam tesztelni még a lehetséges problémákat ha semmi nem műküdik, akkor majd hozzápiszkálok a timingokhoz. Viszont ha rátudnátok nézni a két eredményre lehet, hogy többet mond majd nektek mint nekem.

5600Mhz

4800Mhz

(#1660) ScomComputer válasza Northlorien (#1659) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen " memory teszter"..?
Az aida64-t futtasd le vagy 30percig...ha nem dobhibát nem "pirosodik" be akkor talán jó... :K

Meg látom, a soc 1.245V az jó ,de a vdd és a vddq-t állítsd be 1.300-ra és úgy próbáld...

[ Szerkesztve ]

(#1661) Zsohi válasza Northlorien (#1659) üzenetére


Zsohi
őstag

A VDDIO/MISC feszültség nagyon alacsony, ha feltolod 1.35V-ig menni kell majd a 6000-nek is.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1662) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Sziasztok!
A Phenom II korszak óta most találgatok vissza AMD vonalra. A kiszemelt proci egy 7700x 6ghz cl12 memóriával,manual OC-t minimálisan szoktam ha szükséges, de főleg játék és videóvágás megy.
A kérdésem az hogy milyen alaplap ami már kb bejáratott és jó lehet illetve időtálló lehet a késöbbi processzoroknak?
Asus Strix B650E-F amit nézegetek egy ideje, nem tudom van-e értelme drágábbat venni (akár B650E-E, vagy TUF X670E), illetve a 12+2 power megoldás (igaz 80A) kicsit kérdőjeles nekem. A B650E-E 16+2 (70A) de számomra a 2. Pciexpress totál felesleg.

Jó lehet az E-F illetve időtálló, vagy nézelődjek kicsit drágább vonalon?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1663) S_x96x_S válasza malacka87 (#1658) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> X3D proci ... ez vagy 13700k jön-e!

Ahol az 5800X3D hasít .. ott a ZEN4 X3D is repeszteni fog ..
A 7950X3D -nek a i9-13900K lesz a riválisa,
és ott valamiben jobb, és néhány dologban rosszabb ( Geekbench 5 )

> X3D proci tesztek 28.-án jönnek vagy lesz leak előbb is?

már most is van leak, de ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes megvárni az összes hivatalos tesztet is.

Blender teszt:
558.59 - Ryzen 9 7950X3D
590.28 - Ryzen 9 7950X
557.17 - Core i9-13900K
254.06 - Apple M2 Max
( via )

Ha döntetlen lesz az eredmény nálad,
akkor szerintem a ZEN4-es AVX-512 támogatás ( és az Inteles AVX-512 hiány )
valamint a jövőbeli AM5 upgradelhetőség később jól jöhet.

Mottó: "A verseny jó!"

(#1664) Northlorien válasza ScomComputer (#1660) üzenetére


Northlorien
tag

Nincs megvásárolva a szoftver szóval csak a trial verziót használtam, de 5600-nál fél óra után nem dobott semmi hibát, vagy legalábbis nem tudom hogy hol kellene megjelenjen. A windowsos beépített memory tesztert használtam. Ezek sima stock settingek, EXPO I profillal.

(#1665) Zsohi válasza BusinessGuy (#1662) üzenetére


Zsohi
őstag

A jelenleg kapható összes AM5-ös alaplap VRM része megfelelő és jelenleg nincsen olyan processzor amivel ne birkóznának meg. Amire én figyelnék az a 8 rétegű PCB, PCI-E 5.0 megléte, a többi pedig amire neked szükséged van.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1666) IzI válasza Zsohi (#1665) üzenetére


IzI
senior tag

8 réteg mit befolyásol,nem csak marketing,6 miért nem jó ?

(#1667) ScomComputer válasza Northlorien (#1664) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem baj ha trial..ha gond lenne az alsó graf. az átmenne vörösbe és teszt is leáll...
Még próbálj meg egy TM5-t anta777- configgal [link] vagy "susmus"V3-al...ha az is oké,akkor ez nem ram gond...
DE..volt nálam egy asus tuf b650-s lap + KS 6000-s CL40, rammmal,pakoltam össze egy gépet....be lett lőve a buldozoid féle config...nagyon jól is ment egy pár napig..aztán hibázott,úgy látom "trénelési" probléma...ha valamit állítasz a ramokon akkor trénel is müxik frankón....aztán 2-3 bekapcsolás után már hibázik(érdekes mintha eltrénelné magát vagy mi :D )...ezt csak bios-al lehet javítani..de itt novemberi az utolsó... :O

[ Szerkesztve ]

(#1668) Northlorien válasza ScomComputer (#1667) üzenetére


Northlorien
tag

hát nálam is, 6000-esen tuti hibázik szerintem, van egy brutal renderem, ami használja maxon a procit videokártyát rammot stb, nagyjából egy órát fut. 5600-as és stock rammal lefut ahogy a 4800-assal is, 6000-el nem. a hőfokok rendben vannak, azután a render után küldtem, vagyis igazából a render legvégén a két hwinfos mérést. A ram trainingre pedig egyelőre a megoldás, hogy szedd ki a fast bootot biosból és a windowsból is, azóta stabilabb a rendszer nálam. Az a bios frissítés nagyon fog kelleni, remélem megoldja a problémákat, mint írtam az Asus és Asrock lapok az érintettek, a többiről nem nagyon találtam posztokat, a legtöbb asusos volt.

(#1669) hokuszpk válasza Northlorien (#1664) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha hibázik, akkor az also ablak "elpirul".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1670) Zsohi válasza Northlorien (#1668) üzenetére


Zsohi
őstag

VDDIO emeld fel 1.35 voltra

lzl: Jobb szeparacio a kulonbozo jeleknek, magasabb atvitrli sebesseg erheto el a ram-nal, pci-e 5.0, jobb audio, stb...

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1671) IzI válasza Zsohi (#1670) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi

(#1672) aleister válasza Zsohi (#1670) üzenetére


aleister
veterán

Sok esetben én nem látom ezt feltüntetve az alaplapoknál. Ha valamelyik tudja a PCI-e 5-öt, akkor elmondható, hogy ott 8 rétegű a PCB?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1673) Nxn908xxx válasza abridabri (#1655) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszi a választ, akkor érthető.

Lenne egy másik kérdésem is. Egy Asus tuf gaming b650-plus alaplapom van, Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz memóriával. DOCP-vel, a névleges 6000mhz-n a memtest86 elhasal, hiába emeltem a memória feszt 1.365, 1.37, 1.375, 1.38, 1.39 értékekre. A windows is dobál kékhalált, így vettem észre, mert az elején bekapcsoltam a DOCP-t.
Viszont DOCP nélkül, auto beállításon, 4800mhz-n most ért végig a memtest 5 óra alatt, 0 error.

Tapasztalt más is ilyet esetleg? Mi lehet a probléma? A ram rossz, az alaplap vagy a proci memóriavezérlője? Nem bír stabilan működni 6000mhz-n, hiába vettem direkt ilyen ram-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1674) ScomComputer válasza Nxn908xxx (#1673) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Tapasztalt más is ilyet esetleg?"...olvassad is topikot NE csak nézzed,itt írtam ..#1667 ;)
Várj egy új bios-t talán akkor jól fogja kezelni... :K

[ Szerkesztve ]

(#1675) vaguny válasza Nxn908xxx (#1673) üzenetére


vaguny
tag

Sajnos nálam is hasonló a helyzet, nem stabil a rendszer, ha a ramok 6000 Mhz-en mennek. 4800-on egyelőre ilyen gond nincs (konkrét RAM, konfig az adatlapomon).

Egyelőre nincs is most kedvem finom-hangolással tovább szórakozni, tesztelgetni... remélhetőleg hamarosan megjelenik egy újabb BIOS, ami majd kezeli a problémát, bár nagyon furcsa, hogy Asus-nál gyakorlatilag erre már november óta várunk.

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1676) ScomComputer válasza vaguny (#1675) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem nézted meg amit írtam neked ?

(#1677) Nxn908xxx válasza vaguny (#1675) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Konkrétan ugyan az a konfigunk, így legalább tudom, hogy nem valami egyedi hardver hiba lehet. Piszkálni nekem sincs már idegrendszerem, végigpróbáltam egy csomó ram fesz értékkel, egyikkel se jó.

(#1678) vaguny válasza ScomComputer (#1676) üzenetére


vaguny
tag

Ne haragudj, de még nem...nem volt a napokban kedvem ilyennel foglalkozni...de köszönöm a segítőkészséged:R, meg fogom nézni...

(...de egyébként jobban díjaznám én is ha jönne már egy BIOS frissítés, ami helyreteszi ezeket az instabilitási gondokat, és végre működne minden úgy, ahogy azt elvárnánk.)

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1679) ekendi válasza vaguny (#1678) üzenetére


ekendi
csendes tag

btw ha nem akarsz baszakodni manuál ram finomhangolással, akkor egy drágább EXPO-s szettet kellett volna venni egy atom stabil lappal, sok pénzért van ilyen amit sokan akarnak, out of the box performance :K

[ Szerkesztve ]

(#1680) Zsohi válasza ekendi (#1679) üzenetére


Zsohi
őstag

Az aramkor alltalaban az olcsobb es a dragabb lapoknal is ugyan az szokott lenni, sot a dragabb es olcsobb lapok kozott nem is szokott lenyeges kulonbseg lenni. (A mai modern alaplapokon alltalaban meg a budget alaplapokon is brutal overkill a vrm). A feature set amiert fizetsz extrat.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1681) vaguny válasza ekendi (#1679) üzenetére


vaguny
tag

Ja, vagy inkább egy 13th Gen Intel konfigot, aminél jobban működik az "out of the box performance"... ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1682) ekendi válasza Zsohi (#1680) üzenetére


ekendi
csendes tag

nagy részt igen, de azért nem teljesen

#1681
az is egy megoldás, de zsebbe nyúlós az is :D illetve a jövőbeli könnyű fejlesztést is elfelejtheted :U

(#1683) Zsohi válasza ekendi (#1682) üzenetére


Zsohi
őstag

Egy Apex es TUF alaplap kozott persze van kulonbseg, de en most inkabb a ROG Extreme es a Strix kozott gondoltam parhuzamot huzni, mert en ott nem latom az erdemi kulonbseget ha csak a teljesitmenyrol beszelunk. A Ram-bol is es a procibol is ugyan annyit fogsz kihozni jo esellyel.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1684) ekendi válasza Zsohi (#1683) üzenetére


ekendi
csendes tag

így már igaz! :K
úgy értettem, hogy egy hoki b650 pl prime közelsem olyan mint egy rog x670.
Out of the box performance meg főleg, nem ugyan az lesz se a procinál se a ramnál. De főleg a ram kitekre gondoltam hogy, abból van amivel nem kell trükközni és a gyári expo profilja majdnem tökéletes mint a Hardware Unboxed korábban említett videójában is bemutatják. :R

(#1685) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Gigabyte lapot kell venni! :D
Fel voltam készülve hogy hónapokig szívni fogok az új géppel, erre ment minden simán.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1686) ScomComputer válasza rup1u5 (#1685) üzenetére


ScomComputer
veterán

A másik oldalon tudnék mesélni róla..ott nem valami fényes... :P ;]

(#1687) aleister válasza rup1u5 (#1685) üzenetére


aleister
veterán

Én is Giga fan voltam. Aztán amikor menet közben robbant szét egy kondi egy 3 hónapos lapnál, majd a garanciába kapott ugyanolyan lapnál megtörtént ugyanez még egyszer, akkor áttértem az ASRock-ra, majd az MSI-re, most meg Asus Apex van az i5 alatt.

Az itteni memóriaproblémákat olvasva feltehetően a két A betűs gyártó kiesik egyelőre.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1688) Nagya21 válasza ScomComputer (#1686) üzenetére


Nagya21
addikt

3.5 évesen ezt produkálta a gigabite b350......

Ezért vettem ujra egy alap gigabite b350-et.

Az új gép meg várja az apu processzorát:



Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1689) KAMELOT válasza Nagya21 (#1688) üzenetére


KAMELOT
titán

Az ott megégett rendesen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1690) Nagya21 válasza KAMELOT (#1689) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
És még müködött!!!
Csak a youtube carakodott, meg a WOT-nál ugrált az fps 20-70 között.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1691) malacka87 válasza S_x96x_S (#1663) üzenetére


malacka87
senior tag

Köszönöm!

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1692) aleister válasza Nagya21 (#1690) üzenetére


aleister
veterán

A Gigabyte mentségére szóljon, hogy nálam is. Menet közben robbant le az 5.1-es hangcucchoz tartozó egyik kondi teteje. Ugyanúgy ment tovább minden, csak az egyik hátsó szatellit hangszóró némult el örökre. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1693) hokuszpk válasza aleister (#1692) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valamikor réges-régen nálam egy Gigabyte 7VT600-1394 lap Firewire vezérlőjéből kijött a fire ; azaz konkrétan kigyulladt a lap ; nem is működött tovább. De fiatal voltam, elszánt, bátor és bohó, úgyhogy vettem egy ugyanolyan lapot ; na az még ma is megvan és a múltkor összedugdostam, bekapcsoltam és még működött is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1694) aleister válasza hokuszpk (#1693) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Bátor és bohóságod példaértékű. :)
Örülök, hogy szerencsével jártál! Tán bennem is ez munkálkodhatott a 2. Giga lap megvásárlásakor, de a 3.-re már nem éreztem magamban elég kedvet. Ráadásul ez még a 2000-es években volt, amikor nem egy nap alatt szállítottak házhoz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1695) Alex18 válasza aleister (#1687) üzenetére


Alex18
tag

Nem tudom nekem sose volt gondom Gigabyte alaplapokkal igaz nem a belépőszintet vettem soha... lehet azért de lehet szerencsém volt...

(#1696) aleister válasza Alex18 (#1695) üzenetére


aleister
veterán

Akkor még diák voltam, így tuti, hogy az alsóbb szegmensből válogattam. Mondjuk akkor még nemigen volt jellemző emlékeim szerint, hogy egy termékből kismillió felszereltség lett volna. Volt egy mATX formátumú, egy ATX formátumú meg tán valami top felszereltség.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1697) Zsohi


Zsohi
őstag

Nalam eddig csak Asus alaplapokkal volt gond. Az Asus Z390-I-nel konkretan csavarok hianyoztak, nem volt lefogatva a heatsink, csavarok lazak voltak. A Gigabyte-tal ehhez hasonlo problemaim meg sose voltak. Softwaresen viszont mindig is az Asus volt a legjobb szamomra.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1699) KAMELOT válasza ScomComputer (#1698) üzenetére


KAMELOT
titán

800 pízbe fog kerülni. + hozzá lap 700 :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1700) abridabri válasza KAMELOT (#1699) üzenetére


abridabri
veterán

És ráadásul szrok is . Csalás az egész . 1 CCDn van csak a nagy cache ,cserébe alacsony órajel, másik CCDn hurka cahce ,de magasabb órajel. Csak így oda tudják írni a dobozra a nagy órajelet... Aztán majd váltogat a játék a CCDk között
Majd a 7800X3D lesz a jó áprilisban ,ott ugye csak 1 CCD van és az megkapja a nagy cachet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.