Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) sNk77 válasza HSM (#2987) üzenetére


sNk77
aktív tag

Prociban vannak tranzisztorok? Azokra érted? Bocs, de teljesen hozzá nem értő vagyok.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#3002) Gicz válasza Tragger (#3000) üzenetére


Gicz
addikt

Ugyan ilyen ramom van, buildzoid időzítéseit vette annó simán, most új limitált soc voltage biossal nem próbáltam még. gigabyte x670 gaming x ax alaplap.

(#3003) eight válasza Mosqu!to (#2999) üzenetére


eight
senior tag

4090 a 3090-hez képest szerintem felbontásban nem változott csak a támogatott max frissítési sebesség növekedett, tehát amíg nem éred el a négy monitorral a 8K-t vagy 2x4K-t, addig lehet bármi.
Szerintem 5 monitor nem fog menni a 4090-ről egyszerre, 4 a vége.

Windows 10-11-ben benne van a technológia, hogy a dedikált GPU framebuffere át legyen másolva a IGP framebuffere-be, tehát rá kell tudnod kötni a monitort oda is, csak feltétel, hogy menjen az IGP is.

AM5-nél egyébként ha jól emlékszem, akkor már az is alap, hogy a USB(C)-re is ki van drótozva a kimenet minden esetben (bár ebben most így hirtelen nem vagy 100% biztos).

(#3004) Tragger válasza Gicz (#3002) üzenetére


Tragger
tag

Kíváncsi leszek, hogy az új BIOS befolyásolja-e majd, mert akkor itt van a kutya elásva.

@eight

Nekem is usb-c-ről van a monitorhoz csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Mosqu!to válasza eight (#3003) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Azt mondja a hivatalos tech sheet, hogy:

Up to 4k 12-bit HDR at 240Hz with DP 1.4a + DSC.
Up to 8k 12-bit HDR at 60Hz with DP 1.4a + DSC or HDMI 2.1 + DSC.
With dual DP 1.4a + DSC, up to 8K HDR at 120Hz

Ebből azt szűröm le, hogy a max bandwith az 8K 120Hz, vagyis 7.680*4.320*120 = 3.981.312.000 pixelHz vagy mi :D

Nálam a felállás az alábbi:
3x1440p@240Hz
1x1440p@144Hz
1x1440p@75Hz
1x1080p@60Hz

Az összesen annyi mint 2654208000+530841600+276480000+124416000=3.585.945.600, ami elvileg bele kell, hogy férjen a kártya throughputjába. Akkor elvileg ha most bedugom a +2 monitort valamelyik alaplapi kivezetéseken, akkor azokat is meghajtja a gép?

Btw ha az épp nem használt kijelzőkön semmi nem fut, csak idle asztal, akkor az még jár teljesítménycsökkenéssel, vagy sem?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3006) eight válasza Mosqu!to (#3005) üzenetére


eight
senior tag

- Az van, hogy 4 kijelzőt tud kezelni, és kész.

- Jár teljesítménycsökkenéssel hiszen azt is megrajzolja X Hz-el, lehet azon is átlátszóság, méretezés, szinkorrekció, cleartype, stb... de alapból nem jelentős, hacsak nem pont annyi VRAM hiányzik amit az a plusz képernyő felzabál.

(#3007) Mosqu!to válasza eight (#3006) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az előző hsz-edben a frame buffer alapján azt gondoltam, hogy úgy tudja kezelni a több kijelzőt, de akkor eszerint nem.

A fura az, hogy a 2080Ti tudott párhuzamosan 5 kijelzőt, a pirosaknál meg visz hatot az eyefinityn simán.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3008) eight válasza Mosqu!to (#3007) üzenetére


eight
senior tag

Nem akarom szétoffolni a topikot, rá kell guglizni. USB2HDMI átalakítóval csináld az 5-et, ha 8K alatt maradsz, akkor szerintem azzal menni fog.

(#3009) HSM válasza sNk77 (#3001) üzenetére


HSM
félisten

Igen. A tranzisztorok az alapvető kapcsolók a processzorban. Ha azok elkezdenek működésképtelenné válni, akkor vagy hibázni fog a CPU, vagy se kép se hang. :)

#3005 Mosqu!to : DP-on egyébként még MST HUB-al lehet még megosztva több kijelzőt elvileg ráaggatni egy portra.

#3008 eight : Ezeknek az USB-alapú monitorvezérlőknek elég kellemetlen lagjuk szokott lenni....

(#3010) DarkByte válasza Mosqu!to (#3005) üzenetére


DarkByte
addikt

Mihez használsz ennyi kijelzőt egyszerre egyébként? Szimulátor?

(#3011) Mosqu!to válasza DarkByte (#3010) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi a tippeket, utánanézek.

Igen, szimulátor az egyik oldal, minden más (munka+web+fps+rts+bármi egyéb) túloldal.

Más: Ismerősömnek most raktunk össze egy gépet, ami nem akar bootolni:
7800X3D
Asus ROG Strix B650E-F Gaming WiFi
G.SKILL Trident Z5 Neo 32GB 6000MHz CL30 kit

Azonban ha két mem modul be van rakva, memória hiba leddel nem tud biosig eljutni. Elem kivéve volt, az én identikus ramjaimmal próba volt. Ha csak egy modult rakok bele, úgy indul (az 1 modulos ajánlás slotjában, bármelyik másik slotban nem).

Az Asus alaplapi oldalán ott van a támogatott ramok listáján ez a kit.

Próbáltuk az előtelepített és a legfrissebb BIOS-szal is.

Hibás alaplapot kaptunk, vagy még szar a mem support ennél a modellnél, vagy valami beállítás nyűgje lehet?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3012) fatal` válasza Mosqu!to (#3011) üzenetére


fatal`
titán

Jó slotba teszitek a ramokat?

A kittel is lehet probléma, nem csak a lappal. Illetve bekapcsoláskor mennyit vártatok? Mert a memory training idejére normális, ha világít a RAM led, legalább 1 perc mire eljut a biosig.

Ugyanilyen kitem van csak 64G, X670E-F-fel és semmi probléma nincs.

(#3013) joysefke válasza Mosqu!to (#3011) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ezzel csillagrombolót vezetsz? :)

(#3014) trek81 válasza joysefke (#3013) üzenetére


trek81
senior tag

Krypto szerintem meg meló
Majd ha 12monitor lesz na az csillag romboló :DDD

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#3015) Gicz válasza Mosqu!to (#3011) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem is ez volt, gigabyte alaplappal. Fellapoztam a manualt, és azt írta ha 2 ram modulom van akkor nem 1-3 hanem 2-4 slotba tegyem. Átraktam 2-4 slotba és azonnal bootolt. Azt gondolnám mindegy, de ezek szerint valamiért nem. Nekem is a ram led világított, és nem ment tovább csak ujraindult ha vártam.

szerk: megnéztem az említett alaplapod manualját, és ott is ezt írja. A2-b2 slotokat kell használni két stick esetében :) RTFM :D

[ Szerkesztve ]

(#3016) trek81 válasza Gicz (#3015) üzenetére


trek81
senior tag

Sok lapnál így van :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#3017) Mosqu!to válasza Gicz (#3015) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Jó slotba kerülnek a ramok, az alaplapon is ott van a piktogram a foglalat mellett, és a trainingre is vártam egy percet.

fatal`:
A kit is biztos jó, mert amikor az övével nem indult, kiszedtem a saját gépemből a kitet és azzal is ugyanez a tünet.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3018) trek81 válasza Mosqu!to (#3017) üzenetére


trek81
senior tag

lap mem slot a ludas,,van ilyen laphiba néha ,,főleg kiadás új lapok után pár hónappal
kipróbálnám ha van mód más memekkel,de sztem ott se lesz jó

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#3019) Donnie


Donnie
őstag

"Ezt csak úgy itt hagyom", mert tudom, hogy a másik csatornáról is nézik a topikot...
Saját eredmény. Mem: 6000C28 1T tuned. Nem is kell több. Jó tesztelgetést mindenkinek!

(#3020) sNk77 válasza HSM (#3009) üzenetére


sNk77
aktív tag

Aha oké. Csak aggódtam picit, hogy a lapra érted.

A többieknek küldeném, hogy az én lapomnak mennyi idő az első boot X ram tól függően.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#3021) abridabri válasza Donnie (#3019) üzenetére


abridabri
veterán

Krva jó eredmény :R
Nekem ennyit megy csak :
CO-30 minden magra

Hogy lehet ekkora különbség a javadra ? Valami nem oké , de nem tudok rájöni mi . CB23/ Timespy is kevesebb pontot ad mint kellene .
Kétlem ,hogy a RAM késleletés ennyit dobna.

[ Szerkesztve ]

(#3022) Hubba12 válasza abridabri (#3021) üzenetére


Hubba12
senior tag

Pedig de :R

Csak az ASUS!

(#3023) abridabri válasza Hubba12 (#3022) üzenetére


abridabri
veterán

CB ben tuti nem számít a ram CL , TR ben sem kellene 6000vs 6000mhznál ennyit bukjak :U

(#3024) Donnie válasza abridabri (#3023) üzenetére


Donnie
őstag

Nekem is ez volt a legjobb run-om eddig. Az IF is számít, illetve a teljesen finomhangolt subtiming-ok is.

(#3025) eight


eight
senior tag

Vagy csak nem látom telón, vagy még senki nem linkelte (pedig már hajnalban is fent volt):

https://youtu.be/fFNi3YNJXbY

(#3026) trek81 válasza eight (#3025) üzenetére


trek81
senior tag

kupak alatti pad van jól láttam..8perc 19mp..? durva na :)

Az pad mert vastag mint a bitóalátét🤣🤣 [kép]

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#3027) rup1u5 válasza eight (#3025) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Reggel néztem. Nem semmi, hogy milyen alapos munkát végeztek! A 60 mikronos AMD trademark nagy poén!

#3026trek81
Te most ébredtél kómából, hogy nem végod hogy az forrasz?
Ha nem mute-olva nézted volna a videót világos lenne, mert el is hangzik vagy egy tucatszor hogy "solder" (Indium). ;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3028) trek81 válasza rup1u5 (#3027) üzenetére


trek81
senior tag

szemet megoldás akkor is,, túl nagy a hő és gyenge a hő átadás :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#3029) DarkByte válasza Mosqu!to (#3011) üzenetére


DarkByte
addikt

Combos. Hirtelen azt sem tudom mi hol kezdődik és végződik a képen. :D👍

(#3030) Sonja


Sonja
veterán

Scumbag ASUS: Overvolting CPUs & Screwing the Customer

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3031) abridabri válasza Sonja (#3030) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor ennyi volt ,Asus lehúzhatja a rolót . RIP. Visszajöhetne az Abit ,ők jó cuccokat gyártottak :K

(#3032) rup1u5 válasza Sonja (#3030) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Örülök, hogy végül nem Asus-t vettem.

#3031abridabri
Abit AN7 lapomat szerettem :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3033) Anax válasza Sonja (#3030) üzenetére


Anax
junior tag

#2695
:))

[ Szerkesztve ]

(#3034) torma1981 válasza Sonja (#3030) üzenetére


torma1981
veterán

Angolul nem annyira tudóknak leírnátok a lényeget?

(#3035) ScomComputer válasza torma1981 (#3034) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ott van a videón a felirat fordítás, a nem tudóknak... ;)

(#3036) Csavez™ válasza torma1981 (#3034) üzenetére


Csavez™
veterán

Lényeg: csak be tudsz kapcsolni a yt-n egy feliratot, vagy nézd a hosszú haját, szerintem hard rocker! :D

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3037) Csavez™ válasza Donnie (#3019) üzenetére


Csavez™
veterán

Ha nem ps akkor grat, ilyet még nem láttam! :C
400+ az szinte mindig meg van 24/7-es beállítással, de ez nálad gondolom bench stabil setup, csak vigyázz meg ne gyulladjon. ;]
Egy hwinfo-t megköszönnék, nem kell mellé linkelni a tr-t, tudom hogy brutál leviszi a pontokat, csak futtasd le, és a bench alatti időt nézd, és fotozd be! :R

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3038) Zsohi válasza Sonja (#3030) üzenetére


Zsohi
őstag

Vegre! A legutobbi hibas Asus termekeimet(alaplap es router) nem tudtam sehogy legariztatni, mert a kandai RMA oldaluk egyszeruen nem mukodott es mindig a hibas, nem mukodo oldalukra iranyitottak at. Egy igazai scumbag gyulekezet. Nagyon szurkolok a GN-nek!

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#3039) Donnie válasza Csavez™ (#3037) üzenetére


Donnie
őstag

"de ez nálad gondolom bench stabil"
Nem, ez a napi profil, csak ez a proci egy "golden bin"... CO nélkül 18300-18400-at hoz CB23 alatt (ez az átlagos példányoknál 16500-17400 körül van) és brutál jól boost-ol játékok alatt is, emellett a fogyasztása is alacsonyabb az eddigieknél. Ez a harmadik tesztalany, de ez marad véglegesnek. Szomorú, de óriási a szórás amúgy és az CCD mellett még az IOD-ra is "dobókockázol", hogy jó legyen. :( (Itt rosszabb ilyen szempontból a helyzet, mint az Intel-nél.)

(Később lehet csinálok hwinfo-s tesztet is a TR alatt)

A linkelt teszt -20 all core CO-val készült, friss install után. 1.15v vSOC-al ;)

(#3040) S_x96x_S válasza abridabri (#3031) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Akkor ennyi volt ,Asus lehúzhatja a rolót . RIP.

emiatt nem fog elkövetni szeppukut az ASUS ..
amúgy is:

1.) nehéz jó cuccot gyártani,
főleg akkor ha az AMD is bénázik ( X3D; AGESA.. )
és az derül ki, hogy ad-hoc rögtönzésre van szükség.

2.) Minnél több customizációt tesz az ASUS a bios-ba, annál nehezebb lekövetni a változásokat. ÉS ez Ilyenkor visszaüt ...

3.) Amúgy eddig csak az ASUS foglalkozott az ECC támogatással; sokaknak nincs sok választás.

4.) Szerintem nem a világ vége.
De azért tényleg lehetne transzparensebb az ASUS a kommunikációval.
( persze hiba esetén mindenki el akarja kenni .. és a ködösítés a default kommunikáció )

5.) Meg kell várni a következő BIOS-t;
vagy a következő chipsetes alaplapokat. A 2. AM5 generáció jobb lesz.

6.) Most lehet Olcsón használt ASUS alaplapokat venni,
és hogyha a videóval érvelünk akár extra 10% árkedvezményt is sikerülhet elérni.

7.) Remélem tanult belőle az ASUS. ( meg az AMD is )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3041) Csavez™ válasza Donnie (#3039) üzenetére


Csavez™
veterán

Bugosak az amd procik a bench alatt!
domdtxdissar·#199 (ocn)
Vannak érdekes eredmények! :D

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#3042) Donnie válasza Donnie (#3039) üzenetére


Donnie
őstag

Hwinfo SOTTR alatt.

(#3043) torma1981 válasza S_x96x_S (#3040) üzenetére


torma1981
veterán

Persze utánad dobják a leárazott lapoka. Hogyne. :)

(#3044) S_x96x_S válasza torma1981 (#3043) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Persze utánad dobják a leárazott lapoka. Hogyne. :)

kereslet és kínálat.. ;]

Hogyha a jelenlegi tulajok "szarnak" tekintik ..
akkor --> "Most lehet Olcsón használt ASUS alaplapokat venni",
mert ráöntik a használt piacra.
( legalábbis ilyen kontextusban szándékoztam érvelni )

Viszont ha nem öntik rá, a használt piacra
... akkor talán annyira nem lehet szar és az ASUS-nak nem kell lehúzni a rolót ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#3045) joysefke válasza S_x96x_S (#3040) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az AMD max ott hibázott, hogy nem vonta le az eddigi tapasztalatokból a következtetést, hogy az alaplapgyártók retardáltak. AGESA-ban fixelni kellett volna a max SoC feszt előre. Mert ha be lehetne állítani a 2V-ot, akkor ezek beállítanák.

Minnél több customizációt tesz az ASUS a bios-ba, annál nehezebb lekövetni a változásokat. ÉS ez Ilyenkor visszaüt ...

akkor maradjanak azon a nem túl magas komplexitási szinten amit átlátnak és tudnak kezelni. A stabil jól működő alapdolgok lenne az alapja minden másnak, amíg ez nincsen meg addig nem kell egyedieskedni.

Amúgy eddig csak az ASUS foglalkozott az ECC támogatással; sokaknak nincs sok választás.

Biztosan nagyon jól működik, rohanok kipróbálni..

Most lehet Olcsón használt ASUS alaplapokat venni,
és hogyha a videóval érvelünk akár extra 10% árkedvezményt is sikerülhet elérni.

Kizárt. Majd nagy szájhúzással ki fognak adni egy ténylegesen javított BIOS-t. Egy olyat amit hónapokkal előtte meg kellett volna tenni mielőtt még elindult a vihar a biliben.

Remélem tanult belőle az ASUS

Eddig is mindent fölöslegesen szétfeszelt mindegyik gyártó ezután is ez lesz. Talán az AMD tanul annyit, hogy nem ad géppuskát csimpánzok kezébe és legalább az érzékeny komponenseknél biztosra megy hogy nem lehet hülyeséget beállítani. (Nálam az MSI alap 6000-es EXPO beállítása az volt, hogy terhelve 1.36V-ot kapott a SoC. Beállítottam 1.2V-ra így is tökéletes)

Meg kell várni a következő BIOS-t;
vagy a következő chipsetes alaplapokat. A 2. AM5 generáció jobb lesz.

Nem tudom hogy vettél-e már AM5-öt, de én most egy 7700x-et használok előtte 5600X volt előtte 3600 illetve 3100.

Úgy hogy nem akarom széthajtani és nem a gyári széthajtott állapotban használom (hanem 1-click ECO-val) álomjól működik EXPO-val meg 6000-es rammal mióta két hónapja megvettem. ECO nélkül is jól műkődne, de így olyan mintha ott sem lenne a gépben.

Fölösleges a következőre várni, mert ez már az.

[ Szerkesztve ]

(#3046) torma1981 válasza S_x96x_S (#3044) üzenetére


torma1981
veterán

Azért mert szar a BIOS most az nem jelenti, hogy mindenkinél gondot okoz. Nem jelenti, hogy rossz lenne a lapok minősége. Nem hiszem, hogy mindenki rohan lecserélni a lapját.

Meg kézzel is lehet fixálni a feszültséget. És úgy már nem lesz gond.

(#3047) eight válasza rup1u5 (#2664) üzenetére


eight
senior tag

(#3048) abridabri


abridabri
veterán

Újabb szög a koporsóba :
[ I'm sorry ASUS... but you're fired! ]
Összezárnak a nagy YTberek a felhasználók támogatására . Elég sok emberhez eljutnak ezek a csatonák (GN / Jay ) , külföldi fórumokat nézegetve sok helyen olvasni ,hogy írják az emberek, hogy legközelebb már nem Asus lapot vesznek .Úgy látszik nyugatabbra nem hagyják átbszni magukat az emberek / önérzetesebbek mint mi itthon :R

(#3049) Cifu


Cifu
Topikgazda

Előre bocsátom, hogy tegnap este indult el felém egy használt ASUS ROG Strix B650E-E, amit az eladó szerint csak kipróbált, és amúgy csak éppen elkezdtem a saját AM5 gépem alkatrészeit összeszedegetni, tehát félig-meddig a partvonalon állok még. :DDD

Az egész procedura előtt pedig elég alaposan utánajártam, a dolgoknak, a gyártók fórumait is körbeolvasgattam, r/AMD-t és r/ASUS-t, r/AsRock, stb. pörgettem hosszú ideig a döntés előtt. :)

Az, amit az ASUS a kijelentéseivel tett az egész EXPO, vSOC, stb. témában, kétségkívül csúnya dolog, tehát a HardwareNexus videója ebből a szempontból teljesen jogos.
Viszont azon is el lehet gondolkozni, hogy nem csak itt voltak gondok BIOS terén, és ahogy pont nemrég említette Donnie, nagyon nagy bin-lottó megy a CPU-k terén.

Nem egy és nem két esetet olvastam, ahol adott összeállítással betonstabil a rendszer -30CO-val is, máshol ugyan olyan összeállításban képtelen 6000Mhz-n futtatni egy 16GB-os G.Skill memória csomagot (amit ugye mindenhol ajánlanak). Olyat is olvastam, hogy csak QVL memóriát vegyél... de a legtöbb alaplap gyártó oldalán például egyszerűen nincs 64GB-os RAM csomag a QVL-ben, de ha akad, akkor is csak 4800Mhz vagy 5200Mhz sebességgel (én ugye 64GB ramot szeretnék).

Most kanyarodnék rá a deszka-problémámra. Nekem annyi volt a fontos, hogy legyen az egyik x16-os PCI-E csati 5.0-ás (miért mondjuk jövőt állónak, ha az egyik nagy újdonság nincs benne? :U ). Illetve 2db fizikailag 16x (vagy legalább egy fizikai 4x méretű csati a 16x mellett) PCI-E csati, legyen két iGPU kimenet és lehetőleg normális audio kimenetet adjon. RGB és WiFi nem érdekel.

[Itt találtam egy egész jó összefoglaló táblázatot] , de még ez sem százas, mert a megosztott PCI-E csatikról nem szól. Itt meg azért vannak már érdekes dolgok, mert pl. a B650E-E esetén is a honlap nem, csak a kézikönyv szól róla, hogy a második PCI-E 5.0-ás nVME csati bizony azon az áron van ott, hogy a PCI-E 5.0-ás x16-os csati akkor x8-asra lassul be, ha raksz bele SSD-t. Az olyanokról meg például csak fórumokon lehet olvasni, hogy az AsRock Steel Legend-ekbe is eléggé alsó polcos SATA vezérlőket raknak, így több felhasználó is panaszkodik a gyenge SATA teljesítményre. Szintén az AsRock-nál az olcsóbb lapokban találkozni AC897-es audio codeccel, ami már nagyon nem mai darab.

Viszont az E-s deszkák listája eleve nem túl bő, például az MSI-nek nemes egyszerűséggel nincs is B650E típusa, az ASUS-nak is csak három, az AsRock-nak négy, a Gigabyte-nak kettő (a Biostar, NZXT, stb. kimarad, itthon nem kaphatóak). Így eléggé beszűkültek a lehetőségek, és mivel nem kívántam 200e Ft-t költeni egy normális deszkára, ezért én végül a B650E-E-t néztem ki, noha tudok róla, hogy sok a memória probléma kapcsán a beszéd, panaszok vannak nem működő hát oldali USB-kre és hát a mostani BIOS-balhé is eléggé árt a cég renoméjának...

Hozzáteszem, hogy a kutatások során bőven találkoztam más gyártóknál is problémákra. Szintén memória nem megy az adott gyári értéken, instabil rendszer gyári beállításokkal, USB eszközöket eldobálja menet közben, stb. Olyanok is voltak bőven, hogy az AsRock support pl. egyáltalán nem reagált, vagy a GigaByte support egyszerűen belinkelte az alaplap hibakereső FAQ-ot, hogy menjen végig rajta (holott azzal kezdte, hogy már mindent megpróbált).

Az biztos, hogy most az ASUS-nak kemény fejhajtást kell(ene) produkálnia, hogy a bizalmat visszanyerje...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3050) Cifu válasza abridabri (#3048) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Emlékszel az MSI esetére, amikor az egyik leányvállalatuk a saját VGA-ikon nyerészkedett (scalperkedett)? A vége mi is lett? Egy [bocsánatkérő tweet] , meg a vásárlóknak utólagos visszatérítés (amiről nem nagyon olvastam azóta).
Vagy szintén az MSI-től volt nemrég az, hogy a Secure Boot nemes egyszerűséggel több száz deszka típuson ki lett kapcsolva?
Sorolhatjuk a példákat...

Nem védem az ASUS-t (messze nem vagyok a márka rajongója), de összeségében bármelyik másik gyártónál is lehet mutogatni különféle példákat a problémákra. Szóval most ezt a témát egy kicsit felkapott, felhype-olt esetnek érzem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.