Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 17:18:36

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Anax válasza Petykemano (#600) üzenetére


Anax
junior tag

"És sajnos a következő 2 év akcióit, áreséseit valószínűleg kinullázza majd a dollár-forint árfolyam további romlása."

Ezt én is nagyon így gondolom.

(#602) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Noctua unveils thermal paste guard for AMD AM5 Ryzen 7000 processors

Eddig csak Intelt kelett szidni a h*lye IHS gondokkal, most mar AMD is beallt a sorba.
Annyira jo, hogy kell a third-party a hibak helyrehozasahoz mindket oldalon. :U


...

(#603) M0ng00se válasza Devid_81 (#602) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

mert mi fog tortenni ha lefolyik a nem vezeto paszta? :U

V6

(#604) Devid_81 válasza M0ng00se (#603) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sima paszta: tobbet takaritassz mert bemegy mindenhova.
Vezeto paszta: elfustolsz egy procit.

Vegulis jah, teljesen jo ez a sok szogletu cucc :K

...

(#605) M0ng00se válasza Devid_81 (#604) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Mondj egy pasztat ami vezeti az aramot. Folyekony femeset nem mondhatsz :P arra tenyleg hasznos lehet

V6

(#606) Devid_81 válasza M0ng00se (#605) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Arctic Silver 5 capacitive pl, azt se kennem korbe a proci korul ha nem muszaj :N

...

(#607) M0ng00se válasza Devid_81 (#606) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

csak arra akartam kilyukadni, hogy vajmi kevés olyan paszta van manapság ami ténylegesen vezető képességű, szóval "annyira" talán nem gáz az ihs kialakítása

nekem most 5k ryzen van, folyékony fémmel, a 7k szériánál erősen gondolkodnék valami megoldáson ha áramvezető pasztával szórakoznék.
bár a videokártyán jelenleg is thermal grizzly conductonaut van, érdemes lett volna ott is körberagasztani (vagy lelakkozni) az SMD-ket de veszélyesen élek úgyhogy kimaradt ;]

V6

(#608) Devid_81 válasza M0ng00se (#607) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Korbe kell lakkozni, vagy mugyanta, vagy barmi.
Ennyit kellett volna az AMD-nek is, valami kis szigetelo reteget felvinni a cuccokra a lyukaknal, adna egy kis extra vedoreteget azok ellen is akik csak siman takaritjak ki a pasztat onnan, vagy epp folyekony fem stb.

...

(#609) fudi2002 válasza M0ng00se (#605) üzenetére


fudi2002
veterán

És attól szívesen összecsesznéd úgy a procit, hogy kipucolni sem lehet?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#610) M0ng00se válasza fudi2002 (#609) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

xeon-okról már verettem le pasztát az érintkezőkről meg a kis SMD-kről, matricaleszetővel le kell öblíteni :DDD

helyes mennyiség használatával nem lesz annyira "összecseszve" :U nem hinném hogy pont most kezdenénk el pacsálni a pasztával

V6

(#611) fudi2002 válasza M0ng00se (#610) üzenetére


fudi2002
veterán

Majd meglessük, hogy a kis lyukakban hogy pucolod ki.. Mondjuk nagy marha volt az amds tervező aki a kupakot megálmodta.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#612) ScomComputer válasza fudi2002 (#611) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az a baj,hogy nem csak álmodta... :P

(#613) R3laX válasza fudi2002 (#611) üzenetére


R3laX
addikt

Szépen vékonyra elkenve nincs azzal gond. Saját gépedet úgyis odafigyeléssel csinálod :). Itt tényleg a napi 20, 30, 50 gépeket összeszerelő boltoknál lehet probléma, ahol számít az idő. Így megy az x, meg a pöttyözés találomra, úgyhogy a hajszárító után jöhet ez :D. Mondjuk az AIO-knál is szeretnek gyárilag rátenni egy kilót :).

[ Szerkesztve ]

(#614) fudi2002 válasza R3laX (#613) üzenetére


fudi2002
veterán

Magamból indultam ki. Oda szoktam figyelni a pasztázásra, de így is van hogy pici túllóg az ihsen, tehát a picit ihs oldalát is végig szoktam törtölni. Namost ezekből a kráterekből kitörölni még ha nem is ment le a nyákig csodás lehet. Nomeg egyszer tévedj mennyiségileg, aztán fülpuckával szórakoztathatod magadat. Nem említve, hogy bauerünk skalpolt procija -20 fok. Szóval ronda, macerás, de legalább rossz a hővezetése is :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#615) R3laX válasza fudi2002 (#614) üzenetére


R3laX
addikt

Én alapból etanol + fülpálcika kombóval szoktam a peremről leszedni. Felületről meg etanol + szálmentes törlőkendő és mint az új. :K épphogy befedje és akkor tényleg nincs para. Mondjuk attól egyelőre nem félek, hogy tömegével kellene ezeket szerelni :).

Meglátjuk melyik hogy sikerült, lehet lesznek itt is jobb/rosszabb példányok, főleg ebben az ipari túltermelős, pánikvásárlós mában. Tényleg manapság már nincs olyan felsőkategóriás termék sem, ahol ne jelenne meg valami hibafaktor. Fizethetsz érte bármennyit, a lényeg mindig a gyors profit.

[ Szerkesztve ]

(#616) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nekem csak egy kérdésem lenne ezzel az új kupakos pasztázással kapcsolatban: És akkor mi van, ha odakerül a beugrókba?
Mondjuk amíg lesz olyan degenerált aki emiatt kidob 9 ajrót,...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#617) fudi2002 válasza Gróf... (#616) üzenetére


fudi2002
veterán

Egy kérdésem van: van olyan aki nincs annyira igényes, hogy egy közel 500ezer forintos kombónál spórol 9 eurót ezen?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#618) R3laX válasza fudi2002 (#617) üzenetére


R3laX
addikt

Tuti van olyan tróger, aki odaokád több kiló plöttyöt. Most már teáskancsóval is önthető rá, úgyis megvédi a szuper guarder. Mindentől is megvédi :D.

[ Szerkesztve ]

(#619) donki válasza KAMELOT (#541) üzenetére


donki
aktív tag

Én speciel 7950x-et vettem, és nem akarom elfüstölni az alaplapomat, ráadásul levegővel akarom hűteni. Az autómmal sem folyton 260-nal száguldozok, csak azért, mert bírja... na de ízlések és pofonok...

(#620) R3laX válasza donki (#619) üzenetére


R3laX
addikt

:O

(#621) R3laX válasza donki (#619) üzenetére


R3laX
addikt

Legjobb, ha úgy csökkented a fogyasztást, hőtermelést, hogy közben OC-zod is. Mivel csökken a fogyasztás, csökken a hőmérséklet, tovább ki tudja tartani a gyári boost-ot.

+MHz-cel a gyári fölé meg max akkor nem tudsz feljebb menni, ha nagyon ki lett centizve. Ha annyira silány waferdarabocskát kaptál, hogy 0 a plusz potencia benne. Épphogy elviszi a gyári frekvenciát. Gyári hőtől meg végképp nem kell félni, gondolom nem egy 5000Ft-os léget pakoltál rá :).

Erős magoktól kevesebb feszültséget kell elvenni (CO), a többitől meg többet. Mivel 1 szálon terhelve nem vesz fel annyi áramot, így az nem fog akkora terhelést kapni több feszültséggel sem. A többi gyengébb mag-ra is mehet a -Offset, mert ahogy írtam, jobban ki fogja tartani a boost-ot, így gyorsabb lesz.

Nekem tényleg 5800X-en a legjobban a +freki PBO/CO vált be. Így, ha olyan terhelést kap, simán csak visszaveszi a frekvenciát, de egyben tovább ki is tudja engedni az AllCore OC-val ellentétben és még maradhatsz gyári fogyasztáson belül, vagy még lejjebb... Érdemes foglalkozni vele. Allcore OC, vagy Undervolt minden esetben megöli az 1 szálas teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#622) KAMELOT válasza donki (#619) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért kéne elfüstölni az alaplapot? Ha szépen van hűtve semmi gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#623) Anax


Anax
junior tag

Az miért van, hogy megjelenéstől számítva eltelt több mint 1 hét és 1-2 boltot leszámítva még semmilyen alaplapot sehol nem lehet nálunk kapni? CPU-t viszont már szinte mindenhol. Ez így szokott lenni új alaplap megjelenése setén?

(#624) R3laX


R3laX
addikt

Nincs nagy zsongás :), itt már megjelenés után (nov 5) 9 nappal jöttek a témák: [link]

[ Szerkesztve ]

(#625) ScomComputer válasza R3laX (#624) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha annyira izgat, vegyél egyet és témázgassál... :P
#626KAMELOT: ennyi.... :K :D

[ Szerkesztve ]

(#626) KAMELOT válasza R3laX (#624) üzenetére


KAMELOT
titán

Igazán vehetnél egy 7950X valami jó lappal. 850€ a cpu nem is drága. Enyém 1000€ volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#627) R3laX válasza KAMELOT (#626) üzenetére


R3laX
addikt

Ott a pont, nézzük! :)

#625 ScomComputer: Kivárom, kösz, mint eddig is :). Hasonlításképp dobtam fel.

(#628) Callisto


Callisto
őstag

I7-6700K után eljött az idő feljebb lépni, mert most teljes platformot lehetett váltani (PCIe, RAM, foglalat stb.) még az életciklusa elején. Így lett egy 7600X Asus X670E Hero lappal.
Azért 7600X, mert ez is már bőséges előrelépés és a pletykák szerint jövő év végén megjelenő Zen 5-re tervezem cserélni, ami új architektúra és túl nagyon jónak ígérkezik, hogy igaz legyen. :D
Tudom, hogy lehetett volna kevesebből előre lépni, de számomra alapos indok van, hogy ezt választottam: lásd előbb.
Nos a BIOS finomhangolást követően DH-15 chorma.black hűtővel a CPU max. hőmérséklete alapállapotban, terhelve 85 fok. A fogyasztása kb. 40 watt ha nincs terhelve, míg terhelve 85 watt, míg a teljesítménye nem csökkent semmit se single, se mutli thread-ben.
(Nem ECO mód, hanem egyéni hangolás. Durván 60 wattot esett a fogyasztása.)
Nekem elég nagy javulást hozott a 6700K után nyilvánvalóan és a ventik hangolása után iszonyat csendes a gép még terhelésen is. Halkabb, mint a 6700K volt.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#629) R3laX


R3laX
addikt

Amúgy így csekkolgatva a 7950X-et XFR-rel kihúzza 5850MHz-ig is Max Boost 5700 helyett, ha ahhoz hozzá van dobva a +200MHz PBO még, az 1 szálon 6050MHz. Kérdés mennyire tudják majd átlagban CO-val tesztelgetve?

De átadom a szót :)... Megy a muzsika inkább: [link]

(#630) keIdor válasza Callisto (#628) üzenetére


keIdor
titán

150k CPU és 350k alaplap? :D
Zen 5-re megint lesz új chipset szerintem. X770E

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#631) Callisto válasza keIdor (#630) üzenetére


Callisto
őstag

7-8 évente szoktam cserélni. :D Nekem jobban megérte mindig a teljes váltás, mint 1-1,5 évente cserélgetni valamit.
Kapják be ha X670E nem fogja támogatni Zen 5-öt és ez a chipset csak egy árvagyerek a Zen 4 és Zen 5 között. Akkor marad a 3D caches CPU upgrade vagy ha nagyon jó lesz és megéri miatta cserélni akkor beszoptam. :)
Egyébként a PCIe 5-ös lapok ára nem AMD specifikus. Intel platformra is ugyanez a kategória PCIe lap hasonló árban várható. Sajnos sokkal bonyolultabb gyártani őket, na meg az áremelkedés is tendencia lett sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#632) keIdor válasza Callisto (#631) üzenetére


keIdor
titán

Biztos támogatni fogja, de ha komolyabb Zen 5-re várnék akkor én csak az alá vennék komolyabb lapot is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#633) Albus_D válasza Callisto (#631) üzenetére


Albus_D
aktív tag

A zen5 nem 2024???

(#634) keIdor válasza Albus_D (#633) üzenetére


keIdor
titán

2 év, de.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#635) Albus_D válasza keIdor (#634) üzenetére


Albus_D
aktív tag

ddr6 stb esélyes az új socket.

(#636) Devid_81 válasza Callisto (#628) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegre egy gazdag ember kozottunk aki tudott (mert?!) AM5 X670E lapot venni :Y :DDD
Hasznald egeszseggel, es osszad meg amit tudsz :R

[ Szerkesztve ]

...

(#637) Callisto válasza Devid_81 (#636) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi! Egyébként szerintem itt a nagy többség gazdagabb, mint én. :K

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#638) Callisto válasza Albus_D (#635) üzenetére


Callisto
őstag

AMD azt nyilatkozta 2025-ig támogatják. Ebbe belefér a Zen 5. Bízom bennük, azért mert hasonló ígéreteiket is igyekeztek tartani.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#639) ScomComputer válasza Devid_81 (#636) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nana,honnan tudod,hogy csak egy vett.. :P :DDD

(#640) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Egy kis elméleti / költői kérdés.

Miért van az hogy az egyetlen m-atx lap amin van PCI-E 5.0 x16 az a Crosshair Gene ami 290k. Ezen kívül az összes többi bejelentett m-atx lap “sima” B650. Vagy én nem találtam meg valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#641) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

OcUK-hoz befutottak az első B650-es alaplapok, mindegyik jelenleg Pre-order státuszban van, de a legolcsóbb is 230 font, ami mindössze 40 fonttal van a legolcsóbb X670-es lap alatt. Az AMD által lebegtetett nettó 125 dolláros induló ár ennek majdnem a fele...

(#642) R3laX válasza Alvin_ti4200 (#641) üzenetére


R3laX
addikt

Látom a Cmos Reset gomb ATX-nél csak ~170e-nél fog járni... "Régi" szép idők, mikor egy 40e-res Asrock Z77 Extreme 4 lapon is alap volt. Mondjuk a Giga még úgysem teszi rá, ott minimum 200e-res lap kell hozzá :U.

[ Szerkesztve ]

(#643) WaterWawe válasza Alvin_ti4200 (#641) üzenetére


WaterWawe
őstag

Megjöttek Alzára is.

Szerintetek ez elírás vagy tényleg tudja az 5.0-t?

[ Szerkesztve ]

(#644) [-HERO-] válasza Alvin_ti4200 (#641) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ufoéknál is megjelentek.
[link]

Az asus TUF gaming plus nem is annyira vészes :U

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#645) Sontir Fel válasza WaterWawe (#643) üzenetére


Sontir Fel
őstag

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#646) WaterWawe válasza Sontir Fel (#645) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, valamiért a gyártói oldalt nem dobta be a google. A remény hal meg utoljára. :)

(#647) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Legolcsóbb B650 alaplapok itt UK-ben:

ASUS AMD PRIME B650-PLUS - £210
ASUS PRIME B650M-A WIFI - £210

Raktáron sehol nincs egyetlen lap sem, CCL Online október 15-i kiszállítást ír legkorábbra, Ebuyer október 21-et. Nem úgy volt, hogy ma ezek konkrétan megvásárolhatók lesznek?

USA-ban a legolcsóbb lap nettó $170, a következő már $190. Elnézve őket bele se merek gondolni, milyen lesz az, ami "csak" $125-be fog kerülni. Raktáron ott sincs semmi, október végére írja a Newegg az első szállítmányokat. Szépen rácsúsznak majd a Raptor Lake lauch-ra, ami a leakek alapján nem túl jó hír az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#648) ScomComputer válasza [-HERO-] (#644) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem vészes, csak csúnyácska szegény...de ez olyan mint a pia, úgyse nézegeted hanem lenyeled...ezt se nézegeted a gépbe... :D

(#649) Sontir Fel válasza WaterWawe (#646) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nincs mit.

Valoban, nekem is kulon kellett rakeresnem az asus oldalan, csak az 560as lapot dobalta a google :B

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#650) R3laX válasza ScomComputer (#648) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem amúgy szimpi, mint az irdalt szalonna :D. Csak ne kéne ennek is csavarnyúzóval piszkálni a pin-jeit, ha nem oké a RAM settings. Kíváncsi leszek a tesztekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.