Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:41:03

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Zsohi


Zsohi
őstag

All core OC-val próbálkozott itt már valaki? 5,5Ghz-nél egyszerűen megrekedtem, pedig már az ahhoz szükséges feszültséget is megtoltam 0,1V-tal és még az 5,550Ghz se megy.

Az aszinkronizált bclk meg kiderült az alaplapomon nincsen. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1602) ScomComputer válasza Zsohi (#1601) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen...#1549
Az 5.5 is megy de ott már 1.3v kell neki.. :K
Amúgy én Peter-nél(skatterbencher) rákérdeztem erre 1.2V maxra, ... [link]

[ Szerkesztve ]

(#1603) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#1604) Zsohi válasza ScomComputer (#1602) üzenetére


Zsohi
őstag

Ezen atsiklottam.

Jelenleg az 5.5Ghz 1.25V-on fut, ami meg nincsen kitesztelve hol a padloja. A gep bebootol es hasznalhato is azon a feszultsegen 5.6Ghz-en is, de barmilyen benchmarkot elinditok par masodperc mulva erkezik a crash, 1.35V ugyan ez es az a gondom ilyennel meg nem talalkoztam. Amint lesz idom majd visszarakom az 1.0.0.2 agesa verziot es azzal is teszek egy probat, de meg elotte ranezek smt nelkul mit tudok kihozni belole, hatha sikerul guritani valami szep egyszalas cinebench eredmenyt. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1605) ScomComputer válasza Zsohi (#1604) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ááá ne erőltesd a 5600-ot, meg ne is az CB23-al tesztelj,mert nálam is lefutott több kör is simán a játék meg kidobott,és kellett még egy kis +fesz...ami még jó a CPU profile a geekbech több kör..
Ez a CoreCycler tényleg egy placebo..futtatam a magok tesztelésére oszt mégis elhasalt,elbaxtam vele egy nagycsomó időt.. :DDD

(#1606) Zsohi


Zsohi
őstag

Én mindjárt tökön szúrom magam. A korábbi bios verziót visszarakva -30-ig lehet csak eltolni a curve optimizer-t, aszinkron bclk pedig nincsen. Itt a kezeim között egy érdekes processzor és meg vagyok lőve vele. :(

más: Az smt-t gyorsan letiltottam és beállított 1.325V-on az 5.7Ghz megy, majd még megnézem 4 vagy kevesebb aktív maggal is. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1607) omfgk válasza omfgk (#1528) üzenetére


omfgk
addikt

Itt egy friss teszt ,hogy mennyit számít a memória Zen 4 esetén.

https://www.youtube.com/watch?v=qLjAs_zoL7g
HUB

(#1608) dominating válasza omfgk (#1607) üzenetére


dominating
tag

itt is egy friss teszt.
https://www.youtube.com/watch?v=b-WFetQjifc&ab_channel=LinusTechTips

5800x3d + 6900xt

(#1609) Petykemano válasza omfgk (#1607) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyfelől nagyon durva, hogy mennyivel megdobta a Zen4 teljesítményét az AMD által küldött memória ahhoz képest, amit a dzsunka ram ad.
Tényleg sokkal jobban számít, hogy jó legyen a memória.

De ez annyira nem meglepő, az összes Zen generáció érzékeny (sokkal érzékenyebb, mint az intel ellenfél) volt a memória sebességére, késleltetésére. Ezt az eddigiekben azzal hoztuk összefüggésbe, hogy az IF órajele a memória órajelhez volt kötve valamilyen módon. Másrészt pedig a CCD és az IOD közötti kommunikáció késleltetésének impact-je valószínűleg magas.

Utóbbi jelentőségét alátámasztja, hogy a fenti szabály alól az egyedüli kivétel eddig az 5800X3D volt, aminek sajátos jellegzetessége volt a maga idejében, hogy (a kellően nagy cache) szükségtelenné teszi a drága RAM-ot, vagyis nagymértékben csökkenti annak jelentőségét.

Vélhetően hasonló jelenség lesz tapasztalható a Zen4X3D esetén is.
Ha innen nézzük, lehet, hogy "hiba"* volt nem együtt indítani a Zen4 és Zen4X3D példányokat, hiszen a v-cache jelentősen csökkenthette volna az AM5 platformköltségeit azáltal, hogy lehetővé teszi, hogy büntetlenül a legolcsóbb RAM-t vegyed.

* Persze nem tudjuk, hogy az AMD-nek lett-e volna módja hamarabb indítani

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1610) Zsohi válasza Petykemano (#1609) üzenetére


Zsohi
őstag

Ez a dzsunka ram kifejezes nem teljesen igaz, mert finomhangolas nelkul mindegy mit is veszel nem lesz az igazi. Ryzen 7xxx szeria ala a legolcsobb Sk Hynix M-die memoriat megveszed, finomhangolod es jobb lesz barmelyik szaritott, finomitott, feldogozott csillamponi urulekkel meghintett csodanal. Egy finomhangolt Samsung, vagy talan meg egy Micron is jobb lesz egy expo profilos m-die-nal.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1611) Ferke77


Ferke77
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég váltottam am5-re és a következő problémával találkoztam: ha a memóriának beállítom az xmp profilt (@5200), akkor játék (BF1 multi) random módon kifagy vagy kilép a desktop-ra (csak a játék, a win nem). De ha auto-n van a memória (@4800), akkor nincs ilyen gond. Gép:

Asrock b650m pg riptide
r5 7600X
32GB 5200Mhz Kingston Fury Beast Black CL40 (KF552C40BBK2-32)
MSI Gaming X 6700XT

Van-e esetleg valami megoldás erre, vagy így jártam és szokjam meg? (erre rákeresve elég sok embernek van hasonló problémája am5-el teljesen más konfigokkal).

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1612) palfitom válasza Ferke77 (#1611) üzenetére


palfitom
félisten

Mely slot-okban vannak a modulok, és mekkora feszültségeket kapnak? (hwinfo-s kép jó lenne!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1613) omfgk válasza Ferke77 (#1611) üzenetére


omfgk
addikt

https://pg.asrock.com/mb/AMD/B650M%20PG%20Riptide/index.asp#BIOS

Egy friss Bios-t kéne megpróbálni.

Memory QVL alatt ott van a KF552C40BBK2-32

[ Szerkesztve ]

(#1614) Ferke77 válasza palfitom (#1612) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Az A2 és B2 slot-ban, ami a lap leírásban is szerepel. Kép:

#1613

Természetesen kapott új bios-t még összerakáskor. A win11, driverek stb. mind a legújabb.

(#1615) vaguny válasza Ferke77 (#1611) üzenetére


vaguny
tag

Szia,

Sajna nálam is ez van, csak nekem Asus lapom van, meg KINGSTON FURY Renegade Silver (KF560C32RSK2-32) RAM-om.
Egyelőre megoldást nem találtam, így jelenleg nálami is 4800 Mhz-en mennek a RAM-ok.

Alaplap BIOS a legutóbbi - 2022.11.24-i (0823) van fent, a memória pedig szerepel a támogatott listában.

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1616) palfitom válasza Ferke77 (#1614) üzenetére


palfitom
félisten

Emelj a feszültségen, 1,27 - 1,28V-ra.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1617) ScomComputer válasza palfitom (#1616) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oké..de melyiken ? :DDD
Dram mehet 1.300-ra vdd-1,300-ra vddio -1.300... soc 1.200 és próba...ha ezzel nem megy akkor timingot nem bírja/tudja .. :K
#1615vaguny..ez neked is szól..ezt próbáld amit írtam..nálam volt asus lap ami nem mnet a fesz emeléssel jó lett..sőt még 5600-n is ment igaz igazítani kellett a timingon is, de az ki kell tesztelni..

[ Szerkesztve ]

(#1618) Ferke77 válasza Ferke77 (#1614) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek. Egyelőre marad az xmp2 profile az xmp1 helyett, amin stabilnak tűnik a játék is. Amikor lesz hozzá kedvem majd kísérletezgetek :) .
Azért írtam az Asrock support-nak, hogy van ez a probléma, ami nem egyedi.

Még egy kérdés: a b650 chipset-nél nem úgy volt, hogy a vga pci-e (x16) slot csak gen4-t tud? Mert be lehet állítani a gen5-t is a bios-ban ehhez a slot-hoz (és az egyik m.2-höz). Nincs rá szükségem, csak meglepett a lenyiló lehetőség között. Az x4-es slot (és a másik m.2) már csak max. gen4 lehet.

(#1619) vaguny válasza ScomComputer (#1617) üzenetére


vaguny
tag

Köszi, majd ránézek valamikor! :R

XBOX GT/PSN ID/EA ID: xVAGUNYx ; STEAM ID: Vaguny

(#1620) Northlorien válasza Ferke77 (#1618) üzenetére


Northlorien
tag

Nagyjából két hónapos kísérletezgetés és nagyon masszív fórumozgatás után az a tapasztalatom, hogy az Asus illetve az Asrock alaplapokkal van a gond elsősorban, és ott is a bios frissítéssel illetve annak hiányával. Nálam a legutolsó bios tavaly novemberi, ami véleményem szerint meglehetősen beszédes, hiszen az MSI Gigabyte is már rég kijött az új verziókkal, és a fórumokon legtöbbet asus alaplapokhoz köthető ramm problémákról olvastam. Nálam 6000mhz-en elfut a ram, de dob hibákat, és még mindig random restartol, rendereknél pedig hibásak a renderek. Ezek a hibák csak és kizárólag akkor szűnnek meg hogyha nincs semmi expo profil bekapcsolva és stockon mennek a rammok. Egy szégyen hogy az ASUS 4 hónapja nem tudta frissíteni a biosokat, és valmiért az az érzésem, hogy elég komoly probléma lehet náluk. Remélem, hogy hamarosan kijön az új, és az megoldja a problémát. Amennyiben nem alaplap váltás lesz a megoldás valószínűleg Gigabyte vagy MSI-re. Röhejnek és szégyennek tartom hogy egy 230-ezres lap ilyeneket produkál.

(#1621) ScomComputer válasza Northlorien (#1620) üzenetére


ScomComputer
veterán

Próbáltad már az itt is linkelt buldozoid féle timingot bepötyögni, én próbáltam egy asrock b650-s lapon és megy szépen, amúgy azon is ez van amit írsz...sőt nálam az msi toma-n még szűkíteni is lehetett...sőt a feszekből is tudtam faragni lefelé valamit...

(#1622) Ferke77 válasza Northlorien (#1620) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Sajnos az xmp2 profillal is kidobott a játékból radnom módon, így maradt az auto beállítás.

Az Asrock válasza a problémára is beszédes:

"Please refer to following suggestions and verify:
1. Please use DDU to fully uninstall the graphics driver and reinstall the latest version.
DDU download link: https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
2. Please update Windows to the latest version by Windows Update.
3. Please update the game to the latest patch."

értem én, hogy a frontline helpdesk nem vágja ezt a dolgot és copy-paste a válasz, de azért értelmezhette volna azt, amit leírtam és továbbítja a következő szintre.

Jogos amit írsz, ennyi pénzért nem azt várja az ember, hogy x idejig kísérletezgessen feszültségekkel, órajelekkel stb, hanem ami a specifikációban van azt egy kattintás után tudja stabilan.

(#1623) Northlorien válasza ScomComputer (#1621) üzenetére


Northlorien
tag

Őszintén szólva, nem nem próbáltam, és nem is igazán szeretném próbálgatni, és tovább tesztelni és az esetleges gyártói hibákat javítgatni. Nem azért vásároltam ezt, hogy teszteljek, és kitaláljam, hogy miért nem megy. Az hogy a gyári értékeket lehet finomhangolni az egy dolog, de ne nekem kelljen bugfixelni és tesztelni a szutyok hardvert, úgy hogy én fizetek érte.

Az összes nvidia drivert végigpróbálgattam, 516-tól kezdve, ugyanazt produkálja, van ami stabilabb van ami kevésbé. Eredeti windowsom van, utolsó updaten, minden driver frissítve, nincs semmi túlhúzva, vagy specifikáción kívül, stock a windows és akkor is ezt produkálja.

Nem tudok mást mondani, csak azt hogy szégyen az egész. most 4800hz-en futnak a rammok, így is hagyom, és megvárom a BIOS frissítést, ha lesz egyáltalán persze így 4 hónap után. Ha azután se jó, eladom vagy felgyújtom az alaplapot.

Amúgy fórumok alapján, ha stock sebességen is crashel a gép akkor valószínű hogy maga a proci szar, szóval érdemes azt garaiztatni, elég sokat olvastam ilyet is.

Az egyetlen dolog aminek örülök, az az hogy legalább tudom, hogy egész biztosan a bios a hibás.

(#1624) ScomComputer válasza Northlorien (#1623) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igazad van...DE akkor ez nem a TE platformod...anno a Zen3-al is ugyanez volt... sok gépet raktam össze abból is,ott is ez ram mizéria volt kb.1.5 év kellett mire rendbe tették valamennyire...
Neked akkor az Intelt kellett volna választani, ott azért nincs ilyen XMP ON és kész, abból is sokat pakoltam össze a 12-13 genből is és sokkal jobban plug and play mint ez !
Na persze ott is lehetnek hibák,de ott ugye a ddr4 támogatás sokat számít... :K

[ Szerkesztve ]

(#1625) Northlorien válasza ScomComputer (#1624) üzenetére


Northlorien
tag

Két AMD-s rendszerem van egyikkel sem volt gond eddig a pontig. Nem akartam Intelt venni, mert eco módban a 7950x teljesítménye és hőfoka sokkal jobban tetszett. Eszembe nem jutott volna, hogy ezzel fogok szórakozni.

(#1626) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#1627) Zsohi válasza Northlorien (#1625) üzenetére


Zsohi
őstag

A trfc-t emeld magasabra, abbol amit irtal arra tudok kovetkeztetni megfottek a ram-ok. Masik megoldas, egy ventilatort direkten rairanyitasz a ram-okra.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1628) Northlorien válasza Zsohi (#1627) üzenetére


Northlorien
tag

Elég jó az airflow a házban, két noctua van elől egy hátul és egy fent. Illetve nem aio van, és a két venti a CPU hűtőn szintén elviszi a meleget még. Hwinfon néztem nagy terhelés alatt, 25-26gb ramm felhasználva a 32-bol a legmagasabb hőmérséklet 56 fok volt a rammon. Gyári oldalon 85 fokot írnak max hőmérsékletre. Phanteks enthoo pro, full tower házam van, sem a videokártya sem a proci nem melegszik túl... De lefuttatok egy memtestet és megnézem mit művelnek a rammok még egyszer

(#1629) S_x96x_S válasza Northlorien (#1623) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> és megvárom a BIOS frissítést, ha lesz egyáltalán persze így 4 hónap után.

(spekuláció)
- Az X3D miatt úgyis várható új BIOS ( 2-4 héten belül )
- Valószínüleg egyes alaplapgyártók meg akartak spórolni egy "extra" kiadással járó munkát.
- Az ASUS egyedüléként amúgy is támogatja az ECC-t, és ez plusz teszteléssel jár
- meg amúgy is volt egy rossz BIOS, amit visszavontak ..
- Egy konfig olyan mint a házasság, előtte jól nyisd ki a szemed .. utánna meg csukd be ..
persze a fenti érvek nem helyettesítik a kiforrott konfigurációt..

-----------
Amúgy érdekes lehet, hogy a konzervativ PugetSystems
a Ryzen workstation-be mit pakol (fixen )
Kezdem azt hinni, hogy mindegyik fix választás mögött
valamilyen mély tapasztalat ( ~szívás :O ) lehet ..
És ha az ügyfélnek más kell, szívjon ő vele ..


AMD Ryzen Workstations: X670E Mid Tower + X670E Full Tower
- ASUS ProArt X670E-Creator (AMD X670E ATX)
- DDR5-4800
- Fractal Design Define 7 (black)
- Case Fans PWM Upgrade Kit
- Noctua NH-U12A
- a többi ( GPU, Diszk, RAM méret ) paraméterezhető ..

AMD Ryzen Workstations: B650 Mini Tower
- ASUS TUF B650M-PLUS WiFi (AMD B650 mATX)
- DDR5-4800
- Fractal Design Define 7 Mini
- Noctua NH-U12A
- a többi ( GPU, Diszk, RAM méret ) paraméterezhető ..

Persze ők az Overlockolást se dijazzák a rendszerstabilitás felett ..

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1630) Northlorien válasza S_x96x_S (#1629) üzenetére


Northlorien
tag

Hát nekem ez a configom van mint a pugetes, ismerem őket, és mivel tudom, hogy rendesen tesztelnek, azt szoktam én is vállasztani a gépeimbe mint ők is. Ők mondjuk teszt alapján mondják azt, hogy nincs értelme se a pbo-nak sem pedig a magasabb órajelű rammnak. Az egyetlen dolog amiben mást választunk az a ház, mivel a fractalnak amit használnak nem annyira jó a szellőzése. Jó a hangszigetelés nagyon de az airflow sajnos nem az, és hacsak nem egy hűtött szerver szobában van a gép akkor jobb egy olyan ház ami jobban szellőzik. azontúl, ugyanaz a konfig. A ramm sebesség viszont elég sokat számít 4800mhzen 90fps-el renderelek 6000mhz-en meg 120-al. VISZONT ha vállasztani kell akkor inkább legyen atom stabil mint gyors.

AMD Ryzen 7950X: Impact of Precision Boost Overdrive (PBO) on Thermals and Content Creation Performance | Puget Systems

(#1631) Zsohi válasza Northlorien (#1628) üzenetére


Zsohi
őstag

A memtest anta777 extrem profillal teszteld es ha teheted a videokartya is tekerjen mellette. Ddr5-tel egyenlore gyakorlatilag semmifele tapasztalatom nincsen, de peldaul b-die mellett mar 40 foknal megjelenik a teljesitmeny degradacio.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#1632) rup1u5


rup1u5
nagyúr

AMD's Ryzen Master Has a High Severity Vulnerability, Update Available

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1633) ScomComputer válasza rup1u5 (#1632) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem ezt kéne nekik javítani hanem hogy normálisan tesztelje a CO-t, olyan fals fos értékeket lő be,hogy öröm nézni a langyi víz stress tesztjükkel együtt elmehetnek a p..csába... :DDD
A héten egy nonX 7700-re is 670-s lappal olyan értékeket lőtt be,hogy be se töltött a win...adnék a buksijára egy barackot aki ezt így kitalálta kiadja... :D
A Hydra-t ha rendbe teszik hozzá talán jó lesz,de az ez év vége kb.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1634) IzI


IzI
senior tag

Hi

Egy nem EXPO-s ram-ot nehéz beállítani,ha azt akrom,hogy azon az értéken fusson amit megjelőltek ? Erről a ram-ról lenne szó [link] . GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX raknám és Buildzoid [link] beállítást is megcsinálnám

(#1635) ScomComputer válasza IzI (#1634) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem nehéz, csináljad, jöhet teszt is róla ! :K

(#1636) IzI válasza ScomComputer (#1635) üzenetére


IzI
senior tag

Jó,de mit kell állítani,nincs valami tutorial vagy elég lesz az,ami buildzoid video-ban van? Amúgy meg nincsen még semmim :D ,csak a házat rendeltem meg,a többi 28. után döl el.Csak nem akarok kész gépnél ott várni a megoldásra,hanem tudni előre mit kell állítani.Meg azt se tudom,mit hogyan mivel teszteljekl.Ebben is kell majd segítség :D

(#1637) ScomComputer válasza IzI (#1636) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt kell állítani és arra ami a videóban van,szerinted miért mutatja akkor? :U
Majd akkor gyere vissza, ha meglesz minden cuccod és müxik is,,ez nem az amd-s találgatós topik..az másik helyen van.. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1638) IzI válasza ScomComputer (#1637) üzenetére


IzI
senior tag

Nem tom ,azt hittem az valami speckó állítás,mély víz.Gondoltam van valami alap beállítás 6000/32 sebességre.
Akkor mit hogyan teszteljek? Ha jól tudom akkor van egy ilyen HWiNFO64, ami kell.Mi kell még ?

(#1639) rup1u5 válasza ScomComputer (#1633) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD Ja, mondjuk én sem értem, hogy mi értelme ennek a szoftvernek de mindegy.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1640) aleister


aleister
veterán

92e a 7600X. Ez már igen jó ár.
Szerintetek érdemes még ezt a másfél hetet kivárni az X3D-k miatt? Nem tudom, hogy érdemi változást hozhat-e még árban 7600X fronton. Esetleg a 7900/7950X-nél.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1641) ScomComputer válasza aleister (#1640) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha már eddig bírtad én megvárnám ezt a kis időt...de ez én vagyok.. :P

(#1642) omfgk válasza aleister (#1640) üzenetére


omfgk
addikt

Az bontott 92-ért. És már nem is elérhető. Csak még nem frissült az árukereső.
97 az új.

[ Szerkesztve ]

(#1643) aleister válasza ScomComputer (#1641) üzenetére


aleister
veterán

Jaja, igazad van.
Úgyis hiányzik még pár apróság a vízhez is, szóval egyébként is rá vagyok kényszerítve a várakozásra, de nagyon viszket már az ujjam a "vásárlás" gomb fölött. :)

omfgk:
Azt nem is néztem. Köszi a pontosítást!

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1644) Northlorien válasza Zsohi (#1631) üzenetére


Northlorien
tag

Ismét volt egy random restartom, kernel power 41-es errorral a semmiből, és ez most már stock rammal, legmagasabb hőfok a rammnál 32 fok. A proci lenne hibás?

[ Szerkesztve ]

(#1645) ScomComputer válasza Northlorien (#1644) üzenetére


ScomComputer
veterán

Próbáld meg megemelni az itt említett feszeket,mert lehet az alaplap nem jól lövi be xpm vagy expoból...#1617 vagy alapból stock is keveset ad...
Ez előfordul más lapoknál is...amúgy is mindig ajánlott a fesz-ek kézzel való fix beállítása ram esetében is...
De ha nem akarsz a bios-ba turkálni..mint ahogy írtad is,hogy "ennek mennie kéne alapból..nehogy neked kelljen már állítgatni"...akkor meg ne csodálkozz ha hibákat dob..ez ilyen vagy elfogadod ,vagy váltasz másra..a sírás nem segít... :P ;]
Meg futtass ram teszteket TM5 vagy aida ram teszt,akkor kiderül , hogy a hw hibás e..de ÉN először megemelném a feszt amit írtam,mert másnál is előfordult már ilyen és ezzel jó lett...

[ Szerkesztve ]

(#1646) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Sziasztok, tegnap összeraktam egy konfigot:
Asus B650 TUF gaming PLUS
Ryzen 5 7600x
Arctic 34 eSport DUO
32 GB Kingston Fury Renegade 6400mhz CL32
850W Seasonic GOLD PLUS
Samsung 980 Pro
Phanteks P400A

Biosba bekapcsolom a DOPC-t hogy 6400-on fussanak a ramok, de restartokat kapok, 6200-on stabil a rendszer.
Hiányzik valahol egy kis fesz? Hogy tudnám kihozni belőle a maxot?
BIOS lefrissítve egyébként.

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#1647) Acsifun válasza Acsifun (#1646) üzenetére


Acsifun
aktív tag

CMD egyébként azt írja 4800-on mennek a RAM-ok de CPU-Z -ben látom hogy nem így van.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#1648) KAMELOT válasza Northlorien (#1644) üzenetére


KAMELOT
titán

Csináld azt amit ScomComputer ír. El kell fogadni, hogy ez itt ilyen. Kicsit piszkálni kell a dolgokat. Ha pedig nem akarsz kínlódni, irány a másik oldal.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1649) omfgk válasza Acsifun (#1646) üzenetére


omfgk
addikt

6400-at kevés AMD proci tud stabilan hozni.
Ott már az imc a szűk keresztmetszet.

Szóval az időzítéseken érdemes faragni.

[ Szerkesztve ]

(#1650) omfgk


omfgk
addikt

Friss HUB teszt ,hogy mennyit hoz például a buildzoid féle beállítás.

https://www.youtube.com/watch?v=MOatIQuQo3s

De elég sok variáció lett tesztelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.