Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) Milka 78 válasza ablack (#35750) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Visszavinni a boltba.Ott nem gömbölyű valami a hűtéssel.

(#35752) velizare válasza ablack (#35750) üzenetére


velizare
nagyúr

mióta csinálja? nem szedte le róla már valaki a hűtést?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35753) sas55 válasza Tyrel (#35749) üzenetére


sas55
aktív tag

Driver csere DDU-val letakarítani fel az új. A [FRAPS]-al tudod nézni játék alatt is az fsp-t. A CPU-nak bírnia kell nekem is ilyen volt igaz 4,3-on. Tesztet futtathatnál hogy ott mit csinál.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#35754) deadwing válasza ablack (#35750) üzenetére


deadwing
addikt

Újra kell pasztázni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35755) Milka 78 válasza deadwing (#35754) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI gaming csavar matricás.

(#35756) Ghoula válasza #92888064 (#35744) üzenetére


Ghoula
senior tag

Természetesen arra is jó.

Első körben dobj egy egy dump-ot a powerstate-ekről, illetve nézzük meg gpu-zben mennyi az idle fesz, hogy lássuk VRM oldali offszet van-e kártyádban. ( Ha az annyi mint a dump-ban akkor nincs.)

Aztán mentsd le gpuz-vel a biosod, nyisd meg editorral, és nézzük meg ott mi látszik.
Ha gondolod segíthetek privátban, de akár itt is csinálhatjuk publikum előtt és akkor abból érthető lesz annak is,akinek a zanzásított verzióból nem az. :)

(#35757) korcsi válasza Ghoula (#35756) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem is mehet publikusba, példának jó lesz, engem is érdekel a dolog.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35758) ablack válasza velizare (#35752) üzenetére


ablack
senior tag

Sajnos ezt nem tudom, mióta nálam van ilyen.
Mondjuk nem látom a csavaron a matricát, milyet kellene keresni?

(#35755) Milka 78

Mivel nem garanciális így nem számítana.

Vajon a pasztázás tényleg megoldhatja?

[ Szerkesztve ]

(#35759) velizare válasza ablack (#35758) üzenetére


velizare
nagyúr

a legelső tippem, hogy nem érintkezik a hűtő a gpu felületével. próbáld meg levenni róla, utána újrapasztázni (ha már lent van), és visszatenni.

jó szerencsét!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35760) Televan74 válasza ablack (#35758) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha a csavaron nincs matrica akkor azt már valaki szétkapta.

Ilyen csavar matricának kellene rajta lenni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35761) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Hátha találkozott már valaki a jelenséggel. A problémám a következő. A vga teljesen random időközönként lekapcsolja a monitort. Egyszer csak fekete képernyő tárul elém és vége a dalnak. Ilyenkor vissza sem tudom kapcsolni a gépet. Ellenőriztem a hőfokokat de teljesen rendben van minden. Vga maximum 75-80c. A hiba előfordul mindenhol, böngészőben, film közben, játék közben de még csak simán az asztalon is. Sajnos én magam akaratosan nem tudom produkálni a hibát. Hiába futtatok hosszú időn keresztül valleyt nem kapcsol ki. Garancia van még a kártyán de anélkül hogy tudnék rendes magyarázatot adni a dologra vissza nem küldhetem. Ismerve a vásárlóbarát garanciális ügyintézéseket , úgy ahogy van kapnám is vissza a "nem tapasztaltuk a hibát" üzenettel 2 hónap múlva. :W Windows 8.1 64bit. Néztem visszamenőleg 15.7-ig. Mindegyik drivernél csinálja sajnos. Szeretném ha tudnátok mondani valamit mert teljesen tanácstalan vagyok. Segítséget előre is köszönöm! :R

(#35762) Milka 78 válasza ablack (#35758) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem garis akkor azonnali pasztázás.Szétkapod,lepucolod,mx4 finoman vékonyan,összerak és tesztel.Valószínű,hogy kipusztult a régi paszta,de lehet nem fekszik fel a hűtő rendesen.Ha ez sem segít akkor még mindig vehetsz rá custom hűtőt (Morpheus).

Pacy : Tipikus BS.Próbáld csökkenteni a memória órajelét.Ha ez sem jön be akkor videó,Youtube és indul a harc.

[ Szerkesztve ]

(#35764) Malibutomi válasza Pacy (#35761) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A monitor kapcsol le vagy a gep?
Mert azt irod nem tudod visszakapcsolni.
Ha a gep kapcsol ki, es nem lehet rogton visszakapcsolni akkor a tapod hibas/oreg es amiatt.

(#35765) NandoXXL válasza Pacy (#35761) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Tápot nézd meg, ha ok. akkor hibás a kártya, (utána is néztünk, kedves ismerősömé is ezt hibát produkálta). Iponba be se vizsgálták rendesen, nyomatékos kérésre kiküldték az ASUS-nak, 2-3 hónap telt el és semmi válasz még.. Amúgy ez a hiba terhelés nélkül jelentkezett, 2d(web, film, desktop), 3d alatt nem jött elő, a szerviz persze 3d tesztet futtatott a hiba jelzése, és a konkrét kérés ellenére. 2 gépén, Linux rendszer alatt is előjött nála a hiba. Remélem egy torok fájásnál, a doki elküldi a szervizest egy Kolonoszkópiára, mert az nála a rutin. Kérdezz rá hátha valaki pénzért tudja intézni a garit (vagy harcra fel). A Crimson csoda driver okozott fagyást nálam, de nem sötétült el a kép, utlsó fix óta semmi probléma (a régi driverek stabilak).

[ Módosította: radi8tor ]

(#35766) odorgg válasza Ghoula (#35730) üzenetére


odorgg
addikt

Nagyon szépen köszi a részletes leírást! :R

Google fordító nem volt túl informatív régebben, illetve látom közben frissült a Hawaii bios reader is.

Kicsit feljebb toltam a feszeket, és már megy nekem is az 1500Mhz mem gond nélkül. :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#35767) Pacy válasza Malibutomi (#35764) üzenetére


Pacy
aktív tag

Rosszul fogalmaztam sajnos. Csak a monitor kapcsol ki. Az általában segít ha a vga-ról lehúzom a tápot és vissza. Akkor újra megy. Az igaz hogy nem egy mai darab a táp de az így elöregedne? (Corsair 650v2) Ahogy túrtam most a fórumot megpróbálom a drivert Acp Application nélkül telepíteni. Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#35768) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Az új Tomb Raider. Nagyon beteg játék. Nézzétek a MEM USE értéket, az a GPU RAM! :Y :D Igaz 2560x1080-as a felbontás és minden maxra rakva, de akkor is komoly érték. Egyébként kiválóan optimalizált, akadásmentes, ajánlom mindenkinek.
KÉP NAGYBAN

[ Szerkesztve ]

(#35770) Bacusuz


Bacusuz
őstag

ha crimsonban maximalizálom az fps-t pl 90-re akkor nem fog leesni az órajelem?

mert tegnap így jártam,de nem tudom ettől volt-e.

vlgül ab le,driver le minden ujra fel és jó lett.
kicsit unom már :O

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35771) Habugi válasza Bacusuz (#35770) üzenetére


Habugi
addikt

Mit unsz?! :DDD

Ha limitálod az FPS-t vsyncel/FRTC-vel miért lepődsz meg hogy visszább veszi magát amikor lefejeli? :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35772) deadwing válasza pidzse4 (#35763) üzenetére


deadwing
addikt

Nekem sosem volt bajom a hawaiival. Tahitival sem... :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35773) Milka 78 válasza pidzse4 (#35763) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem sem volt soha pedig volt 2 Hawai és tucatnyi más a 4850-ig bezárólag,szimplán vagy cf-be.Hozzáteszem nem is nyomtam észnélkül az új drivereket fel és a crimson-nál már Nv-n voltam amivel szintén nincs driver frixim.
Ne általánosítsunk már a te példádból.Most ez nem sikerült neki.Ha lassan is de ki fognak jönni ebből a kátyúból is.Én pl tuti Crimson előttivel lőném a játékokat és várnék/fórumoznék.

(#35774) pidzse4 válasza deadwing (#35772) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Akkor én fogtam ki mindig a rosszat

(#35775) Milka 78 válasza pidzse4 (#35774) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pl nekem mind a két Hawai karim meghalt.Statisztikailag innentől nem ajánlanám se a 290,se a 290x-et.Gyakorlatilag mindkettőt én vágtam haza addig kínoztam őket (nem tudatosan,csak így utólag belegondolva ez lehetett a baj).Pl az első 980tiwf3oc-m hibás volt.Soha többé Giga és 980ti.Ennek ellenére 980tiG1-em van és egész jó.Kötényben a 3. I5-öm van ami átlag alatti és a 2.android boxom döglik meg,pedig másnál megy.
Karma :)

(#35776) Bacusuz válasza Habugi (#35771) üzenetére


Bacusuz
őstag

csak azért vettem vissza az fps-t mert mintha coil whine-t hallanék csak nem olyan erősen mintha egér ciceregne.
létezhet ez?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35777) CsonkaImo válasza Bacusuz (#35776) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen.

(#35778) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

VGA váltáson gondolkodom, eddig GTX 970-et akartam. De most látom, hogy az R9 390 nagyjából a GTX 980 teljesítményét hozza, a 970 áráért, ráadásul 8GB Vram-mal.

Két kérdésem lenne: ERRŐL a típusról vannak esetleg itt tapasztalatok?
Illetve egy minőségi 500W-os táp elég hozzá? A PH-s tesztben ezzel a VGA-val a max fogyasztás 350W körül van, azt lazán kitolja a tápom.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35779) Habugi válasza LLKobe (#35778) üzenetére


Habugi
addikt

A 980 szint szerintem azért túlzás, inkább 970, némi OC-val valahol a kettő között.

Powercolor, Sapphire, MSI..

PSU, passz. :B

(#35776) Bacusuz:

Létezhet, nálam is nyomja pár ezer FPS-nél, csak azt nem értettem hogy látszólag azon lepődtél meg hogy visszaveszi az órajelet amikor "leszabályzod", úgy tűnt mintha arra értetted volna hogy unod.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35780) kp59 válasza Milka 78 (#35775) üzenetére


kp59
aktív tag

"Gyakorlatilag mindkettőt én vágtam haza addig kínoztam őket..."

Gondolom könnyen jönnek így könnyen is mennek a kukába ezek a drága dolgok ha ennyire becsülöd őket. Valószínűleg így álltál hozzá a többi tönkretett eszközödhöz is és ez itt a lényeg (mert a karma nem más mint a cselekedeted következménye).

(#35781) Bacusuz válasza Habugi (#35779) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor rosszul fogalmaztam.

Miután crimsonban limiteltem az fps-t onnan bármit csináltam nem ment fullon a kari még ha vissza tettem maxra akkor sem.

bár hozzáteszem nem kizárt hogy én csesztem el valamit.....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35782) Televan74


Televan74
nagyúr

Nitro 390 Rise of the Tomb Raider gameplay. [link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35783) ablack válasza Milka 78 (#35762) üzenetére


ablack
senior tag

Na, végül megcsináltam az újrapasztázást. A gyári már eléggé meg volt száradva. Úgy néz ki tényleg ez volt a gond. Most hosszú terhelés után se megy a hőmérséklet 85 C fok fölé, 64% ventillátorral.
Köszi a segítséget mindenkinek.

Egyébként 2 éve volt gyártva a kártya a sorozatszám szerint. Megnéztem a matrica is tényleg rajta volt még a csavaron.
Ennyire rosszminőségű lenne a gyári paszta?

[ Szerkesztve ]

(#35784) ricinus13 válasza LLKobe (#35778) üzenetére


ricinus13
senior tag

A táp a 12V-tól függ. Nekem egy FSP Hyper 500W simán viszi a 390-et egy 4.4GHz-es 3570k-val, itt 456W a 12-es ág.

(#35785) Milka 78 válasza ablack (#35783) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajnos előfordul,de örülök,hogy sikerült. :K

kp59 : Nem tudom mire vélni ezt a félig filozofikus,félig személyeskedő h.sz-t :U Az hogy nekem mi jön könnyen és mi megy az nem tudom hogy került a képe,de sok közöd sincs hozzá.Ha egy kicsit is ismernél akkor a kínzás azt jelenti,hogy masszívabb oc-t kapott,mod biosal és lehetséges ezzel hívtam ki a sorsot,nem pedig azzal,hogy egy trehány/újgazdag embernek festesz le,így megkérnélek hogy szállj le rólam ;)

[ Szerkesztve ]

(#35786) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!

Melyik vga lenne jobb vétel, teljesítmény és hűtés szempontjából?

1. Sapphire Radeon R9 270X Dual-X OC 2GB Gddr5 (1,5 év garos)
2. MSI Radeon R9 270X Twin Frozr Gaming OC edition 2gb gddr5 (nincs gar.)

Köszi a segítséget a választásban. :R

(#35787) Milka 78 válasza frizso (#35786) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!
Szerintem mellé ment,inkább itt tedd fel a kérdést->[link]

(#35788) frizso válasza Milka 78 (#35787) üzenetére


frizso
senior tag

Köszi! :R
Tényleg mellé lőttem :DDD :W

(#35789) LLKobe válasza ricinus13 (#35784) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi!

Akkor nekem sem lenne gondom ugye?:

Max. combined power 12V (W): 432

Amúgy nagyon gondolkodóban vagyok hogy GTX 970, vagy R9 390...
A 390 picit még olcsóbb is, és erősebb is, 8GB vram, ugyanakkor sok helyen olvasom hogy a driverekkel folyton szívás van...

970 csak 4GB vram, kicsit gyengébb is, viszont a driverekkel semmi gond.

Elég tanácstalan vagyok :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#35790) kp59 válasza Milka 78 (#35785) üzenetére


kp59
aktív tag

Bocsánat :R tényleg semmi közöm hozzá a te dolgod csak azért írtam amit hogy ha így állsz a dolgokhoz akkor ne csodálkozz a következményein.

(#35791) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Szerintem driver téma kicsit túl van lihegve...

Igaz nekem se a legfrissebb van fent, de 15.12-es tökéletes és a kártyával sincs semmi bajom.

Walking Dead

(#35792) ricinus13 válasza LLKobe (#35789) üzenetére


ricinus13
senior tag

A többi cucctól függ, de szerintem elég. A másikban nem tudok segíteni, nekem azért lett a 390 a 970 helyett mert támogatom az AMD-t, legyen csak konkurencia a zöldeknek, nem lenne jó a monopol helyzet. Plusz az AMD rendesebb cégnek tűnik, és eddig nem volt vele semmi driver gond. De ez egyéni vélemény.

(#35793) kp59 válasza LLKobe (#35789) üzenetére


kp59
aktív tag

Talán nem illő ebben a topikban az "ellenséget" dicsérni a 970 mellett jelenleg több dolog szól mint a 390 mellett (mondom úgy hogy nekem is 390 van). Jóval kevesebbet fogyaszt és sokkal hűvösebb is. A teljesítménye ott van ahol a 390 (kivéve a full-hd-től magasabb felbontások mert ott már azért a 390 több helyen megelőzi ha nem is sokkal). A zöldek meghajtóprogramjai sokkal jobbak mint a pirosaké. A játékok nagyobb része nVidia kártyákra vannak optimalizálva (és ez már régóta így van -. nem is nagyon lesz ez másképpen nagyon úgy néz ki). Szóval szinte minden a 970 vásárlása mellett szó.

(#35794) kp59 válasza ricinus13 (#35792) üzenetére


kp59
aktív tag

Valahogy hasonlóan vagyok vele én is. Közel húsz év alatt még egyetlen nVidia kártyám sem volt. Amióta kijött az első Radeon 7000 sorozatú kártya nekem csak ennek a gyártónak a kártyái vannak a gépeimben. Kezdetektől ellenszenvesnek tartottam az Nvidiát mint céget és soha eszembe sem jutott hogy az ő kártyáik közül válasszak. Tudom hogy ez nem okos dolog mert bizony azt el kell ismerni hogy ezek alatt az évek alatt többségében az ő kártyáik voltak a gyorsabbak és támogatottabbak de hát én ezt az ellenszenvet irányukban soha nem tudtam legyőzni magamban.

(#35795) CptAdamica válasza LLKobe (#35789) üzenetére


CptAdamica
veterán

A 970-nél csak 3,5 giga vram van. Most volt driver szívás, de már szerencsére javítva lett, nekem a 16.1 van fent és semmi probléma nincs eddig vele szerencsére.

kp59 Igen, ez az nvidia malmára hajtja a vizet, a kisebb fogyasztás, amiből következik a hűvösebb kártya is. De szerintem nem vészesek a 390 hőfokok sem.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#35796) CsonkaImo válasza LLKobe (#35789) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mióta Xbox 360-ról visszatértem PC-re, ezek a Radeonok fordultak meg nálam egymást követően: 7850, 7970, R9 290X. Kb. 4 év alatt, jó pár cím és több ezer játékóra után azt tudom mondani, hogy különösebb problémával még nem találkoztam driverek terén AMD oldalon. Persze nem mondom, hogy minden meghajtó tökéletes, de a folytonos szívástól nagyon messze van. Próbáld ki a 390-et, aztán ha nem tetszik 14 munkanapod van az elállásra.

(#35797) kp59 válasza CsonkaImo (#35796) üzenetére


kp59
aktív tag

Aztán meg persze azt sem szabad elfelejteni hogy bizony a nagyobb memória méret jól jöhet a közeljövőben megjelenő játékoknál (némelyiknél már most is hasznos).

Különösen ha a Full-HD-től nagyobb felbontásokat nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#35798) kp59 válasza CptAdamica (#35795) üzenetére


kp59
aktív tag

Nem vészesek ha a számítógép házának a szellőzése rendben van. Ha nem akkor lehet a ventilátorokkal elkezdeni kísérletezni meg a házat barkácsolni hogy jó legyen persze ha az ember nem akar másik házra tízezreket újból kiadni (ezt saját tapasztalatból mondom).

(#35799) CptAdamica válasza kp59 (#35798) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem a sokat szidott Asus 390 DC2 egy Zalman Z9 házban van és tényleg eddig a legmagasabb 68 fok volt, mondjuk a Z9 amúgy is jó szellőzéssel megáldott, szóval tényleg össze kell szépen válogatni minden elemet. Ezért szoktam sok értékelést nézni minden új eszközömről. :)

Megyen!

(#35800) kp59 válasza CptAdamica (#35799) üzenetére


kp59
aktív tag

Persze ez így helyes ha összeválogatod de ha egy már meglévő házba vesz valaki ilyen nagy hőtermelésű kártyát akkor bizony nem árt ha ezt is számításba veszi mert különben úgy járhat mint én is (és a hozzászólások alapján még sokan mások) hogy bizony a hőmérséklet rendesen 80 fok fölött járkált úgy hogy a ventilátorok meg igencsak 60% fölött mentek (és ennek már számomra nagyon zavaró volt a hangja).
Kénytelen voltam kicserélni az összes házhűtő ventilátoromat és átvariálni az elhelyezésüket (még a ház alját is kivágtam az egyik ventilátornak). Így elértem hogy most már legfeljebb 70fok körül van a hőmérséklet és a ventilátorok is 50-55% között forognak (és ez a 10%-al kisebb ventilátor fordulat már jóval halkabb mint ami előtte volt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.