Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Tomdriver válasza Runner_fxr (#36550) üzenetére


Tomdriver
őstag

Benne van a pakliban. :K

Javaslom nézz meg pár unboxing videót, biztosan van fent yt-n a márkáról, bár abból is csak az a valós ahol a srác a kamera előtt tépi le a ragszalagot, és nem egy utólag felvett videó, amikor már bontott csomit nyitogat. :D

[ Szerkesztve ]

(#36552) Raggie válasza Runner_fxr (#36550) üzenetére


Raggie
őstag

Bakker ez ultragáz. Ilyenről még nem is hallottam. :Y
Mindenesetre én is figyelni fogok nagyon ha majd veszem a kártyám. (remélhetőleg pár hét múlva)

Clint Eastwood FTW

(#36553) velizare válasza Runner_fxr (#36550) üzenetére


velizare
nagyúr

mistral valaki? :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36554) Runner_fxr válasza Tomdriver (#36551) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Már tegnap megnéztem pár videót. :) Elvileg fólia is van a kártyán. Azt meg használat előtt mindenképpen le kell venni, mert a hűtőre rá van ragasztva, ahol a venti szívja a levegőt. Azt azért nem nagyon rakod vissza úgy, hogy ne látsszon rajta hogy már le lett egyszer véve.
Ha az nincs rajta, el se hozom. Elvileg ma már átvehetem a kártyát, nemsokára elmegyek érte, aztán kiderül. :)

Raggie: Persze ez egyáltalán nem biztos, nyilván nem mindenki ekkora köcsög, a pcx-ről nem feltételezek rosszat, de miután kaptam ezt az infot, azért résen leszek.

cain69: Nem, de anno az aztán egy hírhedt bolt volt, azt tudom. :) Soha nem is vettem ott semmit épp a rossz híre miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36555) LLKobe válasza Runner_fxr (#36554) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is volt matrica az MSI hűtőjén :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36556) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Na elhoztam a kártyát. A doboz nem volt leragasztva, de maga a kártya bontatlannak tűnt. Fólia rajta volt, minden porvédő a csatlakozókon, és semmi nyom, hogy ez valaha is használva volt. Szóval idáig minden okés.
A videókon és képeken is látszott, hogy ez nem egy kis darab kártya, de élőbe, ez valami brutál darab. :)

(#36557) LLKobe válasza Runner_fxr (#36556) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát ja, 2,5 slot magas, és jó széles is :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36558) Runner_fxr válasza LLKobe (#36557) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy ilyen msi 390x-nek kb mi a normális hőmérséklete alapon és terhelve?

(#36559) sas55 válasza Runner_fxr (#36558) üzenetére


sas55
aktív tag

ház függő is milyen számaid vannak?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36560) LLKobe válasza Runner_fxr (#36558) üzenetére


LLKobe
veterán

Terhelve nekem a 390 (non x) eddig max 76 fok körül volt, de ez a max, terhelve átlag 72 szokott lenni. Idle nagyon változó, 40 és 58 között, utóbbit játékból kilépve láttam, de mivel 60 fok alatt megállnak rajta a ventik, gondolom lassabban hűl vissza.

Valamint nekem elég kicsi mATX házam van, egy nagyobb ATX-ben azért jobban jár a levegő.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36561) Runner_fxr válasza sas55 (#36559) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak érdeklődöm, mert a tesztelés este lesz. 8-ra érek haza, még dobozban van a kártya. :)
Cooler Master N300-as házam van.

ll-kobe: Játékok alatt jobban felmelegszik mint tesztprogram alatt? Például furmark.

(#36562) LLKobe válasza Runner_fxr (#36561) üzenetére


LLKobe
veterán

Passz, nem furmarkolok, szerintem semmi értelme. Játékok közül eddig a Witcher 3 tolta neki a legdurvábban, max grafon az alatt volt 76 fok, egyszer egy pillanatra a 78-ba is belenyalt, mondjuk akkor be volt durrantva a radiátor, és volt vagy 30 fok a szobában.

De pl. Egy teljesen kimaxolt Fallout 4 alatt csak 65-67 fok.

Ja, és persze 3D-ben szigorúan 1060 MHz-en hajtom :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36563) pcsabat válasza Habugi (#36528) üzenetére


pcsabat
őstag

azért ezzel óvatosan, mert nekem például baromira nem állt vissza reset hatására sem az eredeti órajel. Folyamatosan maximumon megy, még az AB letörlése után is... Rakhatom újra a drivert, remélem az megoldja legalább.

(#36564) Venyera7


Venyera7
senior tag

Holnap érkezik a Sapphire 390 nitro karim, általában mekkora órajeleket lehet elérni? ;]

(#36565) Tomdriver válasza Venyera7 (#36564) üzenetére


Tomdriver
őstag

Mint a 390-es kártyákkal általában. ;]

Nálam 1175/1750 MHz játékok alatt stabil +88 mV emeléssel, AB-ban feszelve.

(#36566) Habugi válasza pcsabat (#36563) üzenetére


Habugi
addikt

Nem kell újra raknod a drivert, az ULPS ill. az extended overlocking csak "mutatóba" van kipipálva, a Powerplay kikapcsolásához nem szükségesek.
Egészen más apropóból készítettem azt a shotot, csak mostanság ha szóba kerül a Powerplay vagy hogy valakit zavar hogy ugrál az órajel akkor ezt szúrom be, mert sokan nem találják meg hol van.

Szóval az extend & ULPS elől vedd ki a pipát, Ok & Restart és úgy próbáld meg Resetelni, működnie kell.

Az elmúlt ~3hónapban ha 200x nem nyomtam meg a Resetet akkor egyszer sem és kivétel nélkül mindig visszaállt.

Félreérthető a kép.., többet nem fogom ebből az apropóból használni..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36567) valenc


valenc
tag

Sziasztok! Pár hónapja van egy 290-em itt vettem egy kollegától. Azért írok nemtudom menyirre a topic témája de nagy dilemmában vagyok hogy elég e hozzá a procim. Bf4 alatt pl 64 fős multinál előfordul hogy beesik az fps. Ilyen 40-50 körülre. Nektek 290-el vagy 390-el milyen értékek szoktak lenni? Azért is érdekes a dolog mert battlefront alatt nemigazán csinál ilyet igaz ott max 40 fő van de ez ennyit számítana?

(#36568) CsonkaImo válasza valenc (#36567) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Üdv!

Bf4-gyel nekem is problémám van ami a minimum fps-t illeti. i7 6700K-val hajtom a 290X-et. Az átlag fps bőven jó. Nekem 30-40 fps-re is leesik közeli robbanásoknál.

(#36569) Venyera7 válasza CsonkaImo (#36568) üzenetére


Venyera7
senior tag

A volt 970-es kártyámon is beesett 40fps -ig. :K

(#36570) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

na elkezdtem tesztelni a 390x-et. Felraktam a 15.12-es crimson drivert. Elindítottam egy furmark tesztet.
Pár perc alatt a hőmérséklete 87 fokig felment, az aida 64 szerint a gpu vrm1 99 fok. A gpu vrm 2 meg csak 48 fok. Én nem tudom, hogy ezek a hőmérsékletek mennyire megbízhatóak, de nekem ez igen csak forrónak tűnik. vagy nem mér jól valami, vagy ez a kártya melegszik mint a franc. pedig az msi-ről jókat mondott mindenki.

Jelenleg is fut a furmark. 92 foknál járunk 15 perc után, ez valami vicc? 94 és csak melegszik, na szerintem ezt ki is kapcsolom. Megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#36571) Xmister válasza Runner_fxr (#36570) üzenetére


Xmister
senior tag

Mi lenne, ha játék alatt próbálnád ki? Vagy furmarkozni vetted? Miért 3 hónapos drivert tettél fel? Milyen házba tetted?
Mennyire hangos? Ha nincs hangja, lehet nem pörögnek rendesen a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#36572) Malibutomi válasza Runner_fxr (#36570) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ott valami nem okes, ennyire nem szabadna melegednie. Ventik mennek rendesen?

De tenyleg nezd meg jatekkal, vagy Valley-Heaven alatt mit mutat.

Ha a ventik porognek, de nem hut rendesen, akkor lehet a hutes nem jol van rajta, sajna megesik.

[ Szerkesztve ]

(#36573) Speed® válasza Runner_fxr (#36570) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Esetleg ha nem powervirus "tesztet" futtatnál..? Valley/XHD pl. nekem bevált.

(#36574) Runner_fxr válasza Xmister (#36571) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem furmarkozni vettem, de gondoltam előtte letesztelem. Ventik pörögnek, meg miért ne pörögne?
Forró mint az állat, valami tré van vele.
Mindjárt megnézem azzal a valley-al.

[ Szerkesztve ]

(#36575) Speed® válasza Runner_fxr (#36574) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy van valami vele..300W felett kajál ez alatt a "teszt" alatt.
Miért ne pörögne? Crimson tud érdekes dolgokat..fordulatot csekkold.
Környezet/szellőzés rendben van? Az is sokat számít ezen a szinten.

(#36576) valenc válasza CsonkaImo (#36568) üzenetére


valenc
tag

Akkor ez így rendben van és nyeljem le? Érdekes mert minden más játék teljesen jó. De azért fura mert pl operation lockeren szokott nekem mindig leesni ami szerintem nem is olyan proci igényes pálya. Tudtok valami játékot ami eszi rendesen a procit? Gta 5 pl teljesen jó pedig azt hittem ott is szar lesz. Érdekes mert itt írja a srác hogy neki 970-el is volt ilyen probléma. Nekem azzal nem volt sőt 780-al se igaz azok alatt 2600k volt. Meg hallottam erről hogy az amd kártyáknak nagyobb a proci igénye ezért gondoltam hogy esetleg ez a húzott gluftown már kevés neki.

(#36577) abridabri válasza Runner_fxr (#36570) üzenetére


abridabri
veterán

Sajnos nekem is tuzforro az MSI , az egyetlen dolog ami segit rajta, ha a hazad oldalara teszel egy SZIVO ventit ,ami egykettore kitolja a meleget a kartyarol, ezzel nyerni fogsz legalabb 10-15 fokot ,mindenkeppen probald ki.

[ Szerkesztve ]

(#36578) Venyera7 válasza valenc (#36576) üzenetére


Venyera7
senior tag

Mantle alatt nézted?

(#36579) valenc válasza Venyera7 (#36578) üzenetére


valenc
tag

Általában mantle alatt megy de igazából teljesen mindegy ahogy néztem alig volt eltérés.Érdemesebb dx alatt futattni?

(#36580) Speed® válasza valenc (#36576) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

IPC sajnos nem combos, esetleg próbáld ki HT OFF + magasabb órajelen.

(#36581) valenc válasza Speed® (#36580) üzenetére


valenc
tag

Ez rommá van húzva így is mert alacsony a szorzója. Lehet ht off-al nyerek valamit de jelenleg is 215-ös bclk-n megy nem akarom kinyírni a lapot. Azt tudom még esetleg hogy van itthon egy e5620-as ami csak 4 magos de cserébe azt 4-4,2-ig meg tudom rántani. Csak az másik gépbe van ezért szétszedni nemtudom...

[ Szerkesztve ]

(#36582) Runner_fxr válasza Speed® (#36575) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

futtattam egy valley tesztet, kb 20 perc után 87 fok a gpu és a vrm1 mx 93 fok. Ez szerintem nagyon sok. Egy CM N300-as házam van. Szerintem én ezt visszaviszem, köszönöm de ez nekem így nem okés.
Nyáron ez a kártya ki fog gyulladni.

[ Szerkesztve ]

(#36583) valenc válasza Runner_fxr (#36582) üzenetére


valenc
tag

Nekem custom hűtővel 75 fok a gpu az egyik vrm nekem is ilyen meleg szerintem ez nem sok ráadásul nekem kb 2x-er akkora házam van mint neked.

(#36584) Speed® válasza Runner_fxr (#36582) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

N300 plexis vagy ventis oldal? Ha utóbbi, tegyél egy kifelé dolgozót oda, segít.
Elölről meg minél több friss levegőt tolj a kártyára, akár homemade fanductal..
Tényleg meg kell válogatni, mibe kerül..amúgy levett oldallappal hogy alakul..?

valenc
IPC szinten sajnos gyenge így is, ha nincs kihasználva a sok mag, az szívás.
BF4 viszont elvileg szereti a 4+ témát is, HT ellenben bekavarhat. Próbáld ki..
Igazából játékra még mindig áll, 4 bika mag kell, aztán megy szépen minden.

[ Szerkesztve ]

(#36585) Runner_fxr válasza valenc (#36583) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én azért vettem meg ezt a kártyát mert mindenki dícsérte az msi 390-et, hogy 75 fok fölé nem megy. Erre én kapásból feltolom 90 fölé. A walley is 15 perc alatt 87-re vitte. Mi lesz itt nyáron? Visszaviszem holnap, nincs kedvem kísérletezgetni. Még az is lehet inkább egy kisebb fogyasztású gtx 970 vagy 980 lesz belőle.

Speed(R): Plexis változat, és rajta is van. Gondoltam rá hogy leveszem, de az nekem nem pálya hogy levett oldallappal tudjam csak használni, különben felforr.

[ Szerkesztve ]

(#36586) Habugi válasza Runner_fxr (#36585) üzenetére


Habugi
addikt

Oldallapot levenni azért kéne, hogy könnyebben kiderülhessen miszerint adott kártyával van valami vagy a házad szellőzése elégtelen.

Érdemes lenne picit megnyugodnod, a dühroham nem barátod, nyilván belátod hogy nem kenyérpirítót vettél amit hazaviszel bedugsz aztán jól van.. :U
Nagyon melegszik nálad igen, minimális hajlandóságot azért mutathatnál hogy kiderítsd miért. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36587) valenc válasza Runner_fxr (#36585) üzenetére


valenc
tag

A gpu-d tényleg meleg de én se adnám még fel. Próbáld meg amit javasoltak hátha. De ezt mondjuk sejthetted ezek a kártyák azért rendesen fűtenek sajnos.
Speed(R) : Köszi kipróbálom ht off-al hátha. Ha úgyse jó lesz@rom és veszek egy 6600k rommá húzom és azzal már csak jó lesz :D

(#36588) colossal89


colossal89
tag

Ötletet kérnék tőletek. Milyen VRM hűtő padot érdemes venni? Vagy esetleg meglehet e oldani, hogy óvatosan MX pasztát teszek a VRM-ek tetejére és úgy rá a bordát. Gondolom azért használnak gap pad-ot, mert nem egyforma a magasságuk a VRM chipeknek a forrasztás miatt. Jelenleg OC-val full load alatt # 97C a vrm1 # a vrm2 az 76C # a gpu 73C # Ezért is akarom a VRM 1-et levinni, mert túl magas a hőmérséklete. Jelenleg csak a vga nincsen "levizelve" a gépemben, nem félreérteni. :DDD

(Adatlapomon van a gépem)

(#36589) Televan74


Televan74
nagyúr

Kell a friss levegő a 390 -es kártyáknak.Az MSI -vel meg vegyesek a visszajelzések.Valakinek über szuper,másnak meg maga a pokol.Szerény véleményem szerint a gyári pasztázásban kellene a problémát keresni,de mivel matricás csavar van rajta,ezt garancia vesztés nélkül nehéz lenne kideríteni.

(#36588) colossal89 Szerintem nincs gond a 76/73C° hőmérsékletekkel.
Szerk: Elnézést a 97C° nem vettem észre,na az már kezd meleg lenni. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36590) Bratilla95 válasza Runner_fxr (#36582) üzenetére


Bratilla95
tag

Venti az oldalán szív vagy fúj?

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#36591) colossal89 válasza Televan74 (#36589) üzenetére


colossal89
tag

Azzal nincs is, de az írásomban szerepel egy VRM1 97C is. Az már bajos. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#36592) Runner_fxr válasza Habugi (#36586) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet kissé túlzottan felkaptam a vizet, de sokat szívtam már ezzel a géppel vga nélkül is. Most meg még ez is. És azért itt nem kevés pénz ment el..

Na de, levettem az oldallapot és valóban jócskán lejjebb mentek a hőmérsékletek. Most már 80 foknál megáll a furmark is, előbb még 94 volt.
Sajnos ez a plexis oldallapos verzió, amibe nincs gyárilag furat, bár nem nagy dolog 4 lukat fúrni egy ventinek ami szív kifelé. levett oldallappal biztos nem akarom használni, bármi beleeshet, portól sem védett.
Nem tudom, de nem vagyok benne biztos, hogy akarom ezt a kártyát továbbra is.

(#36593) valenc válasza Runner_fxr (#36592) üzenetére


valenc
tag

Kevés hozzá a házad valószínűleg. Sajnos fűtenek rendesen. Ha nem akarsz szenvedni vele vidd vissza és vegyél egy 970/980-at azokban biztos nem fogsz csalódni jóval kevesebb hőt termelnek.

(#36594) Runner_fxr válasza valenc (#36593) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azzal tisztában voltam, hogy ez egy nagyobb fogyasztású kártya, de olyan jókat olvastam az msi hűtéséről, hogy bíztam benne. A házam bár nem nagy, azért egy jól szellőző típus. Sajnos valóban kevés neki, úgy tűnik. Ide egy nagy ház kell, sok ventivel, vagy vízhűtéssel. Ezzel én nem számoltam. Meg az is lehet, hogy kifogtam egy jobban melegedő darabot. Ebből valószínű tényleg gtx lesz. Pedig tetszett ez a 8gb ram, meg maga a kártya is gyönyörű darab, viszont nem fogok ezért házat cserélni, meg hűtést mókolni.
Ennyi pénzért elvárnám, hogy beteszem és működjön. Sajnos ez nem ilyen egyszerű itt.

(#36595) Tomdriver válasza valenc (#36593) üzenetére


Tomdriver
őstag

Hát a hűtésében biztos nem csalódik de pl. egy 970 a 3,5 Gb memóriájával annyira nem varázsolna el. :) Én is filóztam melyik legyen, de nem bántam meg hogy a 390 mellett döntöttem.

(#36594) Runner_fxr : 980Ti-t vegyél, az a tuti! Pár évre le lesz a gondod VGA ügyben.

(#36596) blu79 válasza Tomdriver (#36595) üzenetére


blu79
addikt

Szia . Semmi hátránya nincs a 3.5gb- os 970-nek a 390-el szemben. Azonos szint, van amelyik itt jobb van amelyik ott, csak a 970 hűvösebb és kevesebbet eszik. De mivel neki 390X van így 980 a javasolt.
De talán ha 390X ből Sapphire -t venne az nem melegedne annyira és maradhatna Amd vonalon.
980Ti helyett már megvárnám a Pascalt vagy Radeon vonalon az újabb gent. Vagy ha mégis 980Ti akkor használtan occon :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36597) valenc válasza Tomdriver (#36595) üzenetére


valenc
tag

Nekem volt 970-em,780-am, és most van ez a 290. Igazából sose éreztem hogy kevés lenne a 3,5gb igaz full hd-ben játszom. A másik hogy ebből a 290-ből nem mertem volna gyártói hűtőset venni míg 970-ből a legócskább is halk nekem giga volt és alig volt hangja. De igen jelenleg én is azt mondom hogy ha 970 vagy ez a 290 jelenleg ez jobban tetszik, engem a hő sem zavar mert óriás házam van és van rajta egy kilós borda így nem probléma.

(#36598) Milka 78 válasza Runner_fxr (#36594) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az N300 gyengén szellőző ház,vga terén,de lehet javítani rajta.
Ugye ennek érdekes módon elől,bal oldalt is van 2 ventilátor.Oda tessék 2x12cm-et bepréselni befújóra.Az előlap elé szintén befújó 12cm-es (egyről tudok,de ha lehet inkább 2 is mehet be.Hátul értelem szerűen 12cm kifelé és a tetőbe is 2x12cm kifelé.

[ Szerkesztve ]

(#36599) LLKobe válasza Runner_fxr (#36594) üzenetére


LLKobe
veterán

Sztem a házad lehet a ludas. Ahogy néztem képeken, a VGA-val egy szinten lévő ventit eléggé kitakarja a hdd tároló rész. Bár nekem nem X-em van, de az én pici Silverstone TJ08-E házamban ennél sokkal jobbak a hőfokok. Ez a VGA brutál sokat eszik, így brutálul melegszik is, és ha a házad szellőzése nem jó, akkor bent reked a rohadt sok meleg.

Én a helyedben lőnék apróról egy jó házat, lehet hogy 15-20k, de egy 100+k-s VGA mellé szerintem megéri, és a ház nem kopik el, egy jót használni tudsz akármeddig.
Én továbbra sem bántam meg a 390-et, jövőállóbb darabnak érzem mint a 970, ahol már most is simán elfogy a 3,5GB Vram bizonyos játékoknál. De a 4 GB is, ezért nem jött szóba a 980 se, na meg az ára miatt.
A 980 ti oké, de annyi pénzt sose adnék ki érte.

Ha veszel egy nvidiát mivel az sokkal kevesebbet eszik, messze nem fog ennyire melegedni, de sztem a rendszerhez kell a házat igazítani és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36600) Tomdriver válasza blu79 (#36596) üzenetére


Tomdriver
őstag

Értem én, de engem már az "elv" is zavar, hogy van egy karim ami papiron nem tudja azt amire gyártották. :)
Ezért vettem 390 Sapphire-t. :D 980Ti -vel kapcsolatban pedig azt mondom, aki nem akar folyton top kártya tulaj lenni, annak hoszú távra (is) megéri a Ti. (kevesebben vagyunk itt akik akarunk, hosszú táv az nálam max. 3 év. :R )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.