Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Raggie válasza LLKobe (#36850) üzenetére


Raggie
őstag

Nem ragaszkodom, csak ha lehet akkor olyat szeretnék. Még úgyis van pár hetem mire vásárolni fogok, addig meg nézelődöm.

De bevallom igenis nagyon megtetszettek a vapor kártyák. Nagyon szeretem túlhúzni a VGA-imat, legalább annyit elpöcsölök az OC-val, mint utána magukkal a játékokkal :D . És eddigi OC tapasztalataim alapján a VRM-ek melegedtek inkább kritikusan mint maga a GPU. Ezért különösen bejön, hogy erre is nagyon odafigyeltek a vapor-nál. Természetesen tudom/olvastam, hogy a Nitro-k VRM hűtése is igen jól sikerült, de kipróbálnék egy vapor-t ha lehet. Meghúznám a bajszát rendesen.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36852) deadwing válasza valenc (#36849) üzenetére


deadwing
addikt

Ha custom hűtésűt veszel CF-ből a felső kártya megsül, vagy legalábbis durván meleg lesz.
Csak refekkel érdemes, de az meg ordítani fog.
Nekem refből volt CF és hát ha nincs a G930 füles, valszleg hamrabb lecseréltem volna.
2x60-70% ventifordulattal nem volt éppen csendesnek mondható.
Szu-27 :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36853) LLKobe válasza Raggie (#36851) üzenetére


LLKobe
veterán

A nitro kb. pont ugyanaz mint a vapor volt. De ha neked ez a fixa ideád hogy ezért akarsz régebbi és gyengébb VGA-t venni mert annak az a neve... Hát te tudod.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36854) ricinus13 válasza Raggie (#36848) üzenetére


ricinus13
senior tag

Tényleg jó cucc a vapor-x de 120-ért ebay-ről gari nélkül tuti nem venném meg. Sokkal inkább egy Nitro.

[ Szerkesztve ]

(#36855) Raggie válasza LLKobe (#36853) üzenetére


Raggie
őstag

Már írtam lejjebb is, hogy miben különbözik biztosan. Ez a különbség rádadásul igencsak tetszik. A 290-390 teljesítménybeli különbsége azonos órajeleken csak 1-2 % tehát az nem mérvadó. Meg persze remélem, hogy pl egy 290/X-est olcsóbban kapok meg használtan, mint egy 390-est újonnan... :) Mert ha már 390-est veszek, akkor abból már újat veszek. Szóval nem a kártya nevét nézem.

@ricinus13 : igen, arról az ötletről már én is letettem inkább. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36857) GeneraL_XTX válasza ricinus13 (#36856) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Töröltem, az ilyet legközelebb privátban légyszíves! :R

(#36858) Gh00st válasza LLKobe (#36853) üzenetére


Gh00st
tag

A gyengébbel azért vitatkoznék...
(azért ezek a kártyák elég masszívan húzhatóak és még a vrm sem olvad le) :DD

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#36859) ricinus13 válasza GeneraL_XTX (#36857) üzenetére


ricinus13
senior tag

Sorry azt hittem ha nem az enyém akkor mehet. :R

(#36860) deadwing válasza Raggie (#36855) üzenetére


deadwing
addikt

Veszel egy 290X-et olcsón apróról, aztán 390X biost rátolod. Ugyan annyit fog menni 3d alkalmazásokban, csak nem lesz 8GB vramod.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#36861) valenc válasza deadwing (#36852) üzenetére


valenc
tag

És ha alulra raknám a refet és felé a customot? A custom hűtőm elég erős meg max megtámogatnám ventivel. Csak nemtudom félek hogy megsülnének :D

(#36862) CsonkaImo válasza valenc (#36861) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Inkább fordítva rakd. A Ref-nek annyira nem lényeg a légáramlás, viszont a custom-nak nem árt ha van egy kis légtere, ahonnan szívhat. Bár ugye ez ház függő is.

(#36863) robertosz91 válasza Raggie (#36855) üzenetére


robertosz91
tag

Nekem is vaporx lapul a gépházban. Nagyon komoly cucc :)) A VRM még nem volt 70 fok fölött. Mondjuk a kártya se nagyon. De mondjuk én nem is tuningolom.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36864) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!
i5 2500k + msi 390 + 16GB RAM + SSD + win10 konfiggal kapcsolatban lenne kérdésem.

Videók alatt HDMI-n TV-n vannak mikroakadások.

És dvi-os 60hz-es monitoron, vsynch 60 hz-el szintúgy vannak kis megakadások játék közben. Pl most a division tökéletesen megy 50-60 fps-el, de néha akad egy kicsit. Töredék másodpercekről beszélünk, igazából csak bosszantó, hogy nem teljesen folyamatos a mozgás.

Van valami amit be kellene állítanom valahol? Bármi ötlet?

(#36865) szente válasza Bibgr0 (#36864) üzenetére


szente
addikt

Kapcsold ki a vsyncet, ha be van.

[ Szerkesztve ]

(#36866) ZrogNV válasza Raggie (#36855) üzenetére


ZrogNV
tag

Hardverapron láttam nem rég egy R9 290 Vaport 80 000Ft körül.

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#36867) robertosz91 válasza szente (#36865) üzenetére


robertosz91
tag

Nekem ilyet a gta v alatt csinál. Elindítom, kb 45-55 fps között ugrál, ha beáll mondjuk 60-ra, akkor is erőteljes microlag. Ha a vsync-et kikapcsolom majd a játékba való visszatérés nélkül bekapcsolom, máris full stabil, sehol ingadozás vagy microlag. Nem tudom, hogy drive-es probléma, vagy egyszerűen a vsync van rosszul megcsinálva a játékba.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36868) Venyera7


Venyera7
senior tag

Van valami bios szerkesztő progi amd kártyához? Bios-t felrakom azzal nincs gond.

(#36869) Malibutomi válasza robertosz91 (#36867) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a GTA V hibaja, ha infitas utan akadozik es alt+tabval lecsukod majd vissza az is megjavitja.
A vsync is olyan benne hogy 60 alatt levagja 30 fpsre.

(#36870) robertosz91 válasza Malibutomi (#36869) üzenetére


robertosz91
tag

Igen valamikor úgy is indul, hogy 30 fps... Nekem az alt+tab nem vált be. A vsync helyre jön, viszont ahogy nyomok egy billentyűt, egyből kidob az asztalra. Ha az FRTC-t lövöm be 60-ra, akkor meg kegyetlenül törik a kép.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36871) Runner_fxr válasza Bratilla95 (#36842) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt az FRTC-t pontosan hol állítom be? Az odáig megvan, hogy belépek a radeon szoftver beállításokba, de azon belül hol? Köszi!
Találtam egy olyan beállítást, hogy játékok, azon belül a megcélzott képkockasebesség vezérlés, beállítottam a csúszkával 60-ra.

pcsabat: Azért összességében meg vagyok elégedve a rendszerrel, de tényleg van pár idegesítő hiba, amit mi biztos nem fogunk otthonról megoldani, vagy javítják később patch formájában, vagy majd az újabb még erősebb hardverek megoldják nyers erőből. :)

[ Szerkesztve ]

(#36872) ricinus13 válasza Runner_fxr (#36871) üzenetére


ricinus13
senior tag

Az az FRTC a Global-ban bal felül be tudod állítani minden játékra de az egyes játékokra kattinva is tudod külön-külön állítani.

(#36873) Runner_fxr válasza ricinus13 (#36872) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sok változást nem vettem észre. Bizonyos részeken 30 van ahol kicsit 30 alá is esik az fps, átlag 45 körül. Jó nagy terek vannak a serious sam 3-ban az igaz, és ha elszabadul a pokol akkor 30 fps, néhol kicsit 30 alá is megy. Nem gondoltam volna hogy ez a játék megfogja a gépem maxon.

(#36874) oliba válasza Runner_fxr (#36871) üzenetére


oliba
őstag

Frtc 60-nal is szetesik a kepernyo, mert a monitor nem 60Hz-en megy, hanem 59,8Hz korul. Pontosan nem tudom

(#36875) Runner_fxr válasza oliba (#36874) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor állítsam 59-re az frtc-t?

(#36876) oliba válasza Runner_fxr (#36875) üzenetére


oliba
őstag

Ked dolgot tanacsolok inkabb. Vegyel egy minimum 120Hz-es monitort, vagy szokd meg, hog, szetesik a kepernyo :) 59 FPS is lagolni fog, mert nincs szinkronban a kepfrissitessel. Azert megprobalhatod, hatha tetszeni fog neked

(#36877) Raggie


Raggie
őstag

Szerintem az ugráló órajel gondokat ez a verzió megoldhatja a PowerTune opcióval:
http://prohardver.hu/tema/re_elerheto_a_vulkan_api_tamogatasa_az_uj_radeon_s/friss.html

Clint Eastwood FTW

(#36878) LLKobe válasza Raggie (#36877) üzenetére


LLKobe
veterán

Karaj, este kipróbálom!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36879) colossal89 válasza Runner_fxr (#36875) üzenetére


colossal89
tag

Én nekem 55 re van állítva mert 59-58-57 csíkozódott a kép, mint amikor a 60hz monitoron 250fps el megy valami, csak sokkal kevésbé észrevehető 59-58-57. Én nekem is volt, hogy ugrált az fps vsync el ezért kikapcsoltam mindenben és 55 re állítottam a megcélzott képkocka számot így nincsen ugrálás nincsen vízszintes képcsúszás. Csak pozitívumait tapasztaltam eddig ennek a beállítás módnak a vsync el szemben ahol ugyan azon az fps el még lassabbnak is tűnik a játék, de ez azért van mert a vsync növeli az egér késleltetést "ms" a szinkron miatt, így lassabban reagál ugyan azon képkocka szám mellet a képmozgás, mint a "megcélzott képkocka szám" beállítással.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#36880) robertosz91 válasza colossal89 (#36879) üzenetére


robertosz91
tag

Hmm...Ezt az 55 fps dolgot én is kipróbálom. Mert nagyon csúszik a kép ha nincs bekapcsolva a vsync.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36881) Habugi


Habugi
addikt

Aki ennyire érzékeny a Vsync oFF okozta képtöredezésre, próbálja már ki hogy bekapcsolt Vsync mellett de kikapcsolt Powerplayel is tapasztalja-e az amúgy Vsyncnek tulajdonított belassulásokat és/vagy FPS droppokat pls, kíváncsi vagyok..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36882) SpongyaBob válasza Habugi (#36881) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem így volt eddig :K és semmi gond nem volt így bekapcsolt v-sync-el sem. Viszont még most fogom kipróbálni a 16.3 crimsont, elvileg javították ezt a hibát, kíváncsi vagyok..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36883) LLKobe


LLKobe
veterán

A crimsonban van valami install manager amiből el tudom távolítani csak a drivert? Mondjuk a mostani verziót csak rátelepítettem az előzőre, és gond nélkül megy.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36884) robertosz91 válasza Habugi (#36881) üzenetére


robertosz91
tag

Nem mondanám magam érzékenynek, de amikor azt látom a képernyőn, hogy 2 centinként futnak a csíkok fölfelé akkor az már zavar. 15.7.1-es driver van fent, tudom buta kérdés, de hol találom meg benne a powerplayt? Mezei user vagyok :)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36885) Apone33


Apone33
őstag

Nem tudom, hogy miért de nekem a crimson-ban valami miatt fix 30%-ra volt állítva a venti vezérlés, ezért volt nekem 90fok körül a kártya játék alatt. Most auto-ra állítottam így már mindjárt más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#36886) LLKobe


LLKobe
veterán

Ti hogy szoktátok a crimsont frissíteni? DDU kell? Vagy csak uninstall? Vagy csak telepítsem rá :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36887) sas55 válasza LLKobe (#36886) üzenetére


sas55
aktív tag

Én mindig DDU-val kitakarítok aztán fel az uj

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36888) Habugi válasza SpongyaBob (#36882) üzenetére


Habugi
addikt

Sejtettem hogy úgy probléma mentes, kösz! :R

(#36884) robertosz91:

Készítettem egy rövid videót mert mivel egy ideje sokat emlegetem többen keresitek/nem találjátok.

Szóval.., mivel ez/így mint látható 2D-ben is szépen fullra csapja az órajelet, kell egy akármilyen mentett profil, tetszőleges OC-val/venti profillal, játék előtt kiválasztod, Apply, játék végeztével Reset és visszaáll 300ra (egy kijelző esetén)/ megint működik a PP.

Így nem spórol játék közben, Vsync mellett is maxon van az órajel, nem ugrál folyamatosan, nincs esetleges FPS drop emiatt, max a GPU usage esik le a Vsync okán ugye..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36889) robertosz91 válasza Habugi (#36888) üzenetére


robertosz91
tag

:R :R :R
Több hozzám hasonló user nevében köszönöm!!négy

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#36890) LLKobe


LLKobe
veterán

Hát az új driver nem hozza amit ígért :( Most már nem dobálja annyira az órajelet, de pl Witcherbe ha belépek a menübe, rögtön bedroppol 300Mhz környékére. Játék közben ~30Mhz-es határon belül, de még mindig mozog a GPU órajel.

Uh hiába kapcsoltam ki a power efficiency-t, még mindig nem az igazi...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36891) Raggie válasza LLKobe (#36890) üzenetére


Raggie
őstag

Witcher-nél a 2D-s menükben(pl térkép) direkt ugrik le az órajel, mert nem is kell 2D megjelenítéshez a magas órajel. Legalábbis pl nekem a HD7950-essel is leugrik, de amint visszalépek a játékban felugrik és nincs akadás sem. Vagy nálad nem erről van szó?

Clint Eastwood FTW

(#36892) Malibutomi válasza LLKobe (#36890) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vsync nincs bekapcsolva?

(#36893) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Hol tudjátok állítani a powertune-t? Én nem találom.

(#36894) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hitman DX12 teszt

(#36895) xxxxxxxxx válasza Malibutomi (#36894) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Nagyobb felbontáson nem jön feljebb az AMD?

Am az új meghajtóval kapcsolatba vélemény, felrakható?

(#36896) Televan74 válasza Malibutomi (#36894) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mit gondolsz az NV miért nem akarta a DX12 egyenlőre.Nem voltak ők erre felkészülve.Nekik teljesen megfelelt volna még a DX11 és a shitworks. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36897) ricinus13 válasza Malibutomi (#36894) üzenetére


ricinus13
senior tag

Na ez igen biztató. Még a 980-at is lehagyja a 390.

(#36898) Malibutomi válasza Televan74 (#36896) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt lehetett tudni, jo sok penzt belefeccolhettek, hogy elmarjak a keszulo DX12 jatekokat aztan megse azzal jojjenek csak DX11-el. Pl Tomb Raider.

(#36899) TTomax válasza Malibutomi (#36898) üzenetére


TTomax
nagyúr

Újabb urban legend..,

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36900) ricinus13 válasza TTomax (#36899) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ezzel csak az a baj hogy az NV körül elég sok ilyen és ehhez hasonló urban legend van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.