Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) afelaldozhat


afelaldozhat
tag

Üdv!

Nos húztam én is kissé a 390 NITRO-n.....
Valley Extreme HD-t ráeresztettem.

[link]

A ház hűtésén azonban úgy érzem alakitanom kellessz.Úgy érzem VRM terén pár fokot még benne hagyok...
Kellessz oldalra az a 20centis venti.

Tegnap sikerült játékokkal tesztelnem.
A Witcher 3 szépen tekeri 100%-on a GPU-t.Nagyon jók az FPS értékeim.

A GTA5-nél azonban durván CPU limitem van.Sokszor leesik 75% körülire a GPU kihasználtság.
Nem túl jó ez igy.

Szerintem megfogadom a HSM tanácsát.Mig nem lessz jobb proci alávágok 100-120MHZ-t a GPU nak és a ramoknak is.Csak kihúzom igy a 2015ös évet.És szerintem az élettartamnak sem tesz rosszat.

(#35402) afelaldozhat válasza afelaldozhat (#35401) üzenetére


afelaldozhat
tag

...Srácok az miért van,hogyha az MSI afterburner ben engedélyezem a fesz llítást kapásból azt írja a Core voltage(MV)-nál,hogy +19
Hiába resetelem annyin van...

Ha alul akarom feszelni a kártyát akkor a minusz 50MV-t honnan számoljam vissza?? A +19ből vagy,hogy? :F :DDD

(#35403) pilu85 válasza afelaldozhat (#35401) üzenetére


pilu85
őstag

miylen procid van???

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#35404) HAX


HAX
tag

Asus r9 290 DCUII, legújabb driver fent, indítás után nemsokkal fekete képernyő.

Most ez garanciás hiba vagy lehet kezdeni vele valamit?

(#35405) CsonkaImo válasza HAX (#35404) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Garanciális hiba.

(#35406) HSM válasza afelaldozhat (#35401) üzenetére


HSM
félisten

Ha proci limited van, akkor kb. semmit nem fogsz nyerni a GPU/Videoram tuningjával. :N Biztosan nem tanácsoltam semmi ilyesmit amúgy. :N Inkább lejjebb kéne venni, és akkor hűvösebb is lesz, miközben úgyis a CPU a sebességet korlátozó tényező, a +50mV-ot is le lehetne venni 0-ra.

Amúgy már néhányszor kértem tőled, hogy ne hivatkozz rám, pláne ne pontatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#35407) GeneraL_XTX válasza HAX (#35404) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez az un. Black Screen probléma, évek óta szériahiba az AMD-nél, képtelenek javítani. Sajna csak a garanciális csere oldja meg a dolgot :U

HSM:szerintem Ő is pont a downclock-ról beszél :D

[ Szerkesztve ]

(#35408) vg válasza HAX (#35404) üzenetére


vg
addikt

Szedd ki a driver installálásnál a ACP Application nevű dolgot. Nálam az fagyasztotta fekete képernyőre a gépet. Nem hinném, hogy garanciális hiba lenne.

(#35409) Kbhont válasza mcwolf79 (#35313) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen, valóban más, de arra se jövök rá!
Ami tény, hogy a CPU-t most 90-100% között hajtja, de a GPU az 0 és 100 között ingázik! Amikor 0, akkor akad be egy pillanatra a kép!
Lehet ezzel valamit kezdene?
Benchmark alatt is akadozik...

(#35410) HSM válasza GeneraL_XTX (#35407) üzenetére


HSM
félisten

Lehet akkor félreértettem. :B :R

(#35411) afelaldozhat válasza HSM (#35406) üzenetére


afelaldozhat
tag

Öööö.Most figyeltem h pontosan hivatkozzak rád.Alávágni akarok az órajeleknek a feszültség csökkentésével.Pontosan Ahogy te csináltad a 290 eddel:R
Tisztában Vagyok azzal h ugrassz arra h ha ökörségeket hivatkozok.De most úgy érzem pontos voltam.
Egy i5 4440el tudom h nem igazán érdemes tuningolni.Kevés ehhez a kártyához,Ahhoz fx 6300 kell megmondták pár hete az fx lovagok... :D

Az MSI afterburner miért +19mv ról indul ha engedélyezem a fesz állítást?

[ Szerkesztve ]

(#35412) HSM válasza afelaldozhat (#35411) üzenetére


HSM
félisten

Igen, bocsánat. Félreértettem az "alávágás" szót. :R Valamiért a tuningra asszociáltam belőle. :D

Szerintem +19mV a gyári értéke akkor a karinak. Nekem a sima 290 nem OC Gigabyte 0mV-ról indult, igaz az jó régi Afterburner volt.

A mínusz mV-okkal vigyázni kell, mert üresjáratra is hat, nálam -19mV volt a max, amivel még stabil volt a kártya, és nem esett össze üresjáratban. Az alatt előbb utóbb jött az a bizonyos BS. Nem a szériahiba BS, hanem csak BS. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35413) afelaldozhat válasza HSM (#35412) üzenetére


afelaldozhat
tag

Végre valami jót idéztem és felfogtam tőled.

Ugyan semmiség :R

Kikapcsolt fesz locknál nullás volt.
Egyébként alácsaptam 60mv-t 900 ra levettem a Gpu t 1400ra a ramokat.57 fokon megállt a Gpu vallás alatt.Mínusz 13 fok.Szerintem ez az órajeleknek bőven elég míg nem lesz új proci
Hogyan lehet be a stabil mínusz feszt?
Teszt plusz filmezés netezés?kombinálvacteszteljem

[ Szerkesztve ]

(#35414) HAX


HAX
tag

Kipróbáltam ezt az ACP Application dolog nélkül.. ugyan az az eredmény, ez szerviz sajnos, szerencsére még garanciás.

Egyébként úgy kezdődött, hogy beremegősödött a kép, vibrált, nem sokkal rá elsötétült, az asztalt még behozta.

ACP Application nélkül is elhalálozik annyi különbséggel, hogy addig bírja amíg nem terhelem le a kártyát.

Ugyan ilyen kártyát fogok visszakapni szerintetek? Örülnék ha egy sapphire-t küldenének helyette. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35415) GeneraL_XTX válasza HAX (#35414) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Első körben ugyan ilyet igen.

(#35416) HSM válasza afelaldozhat (#35413) üzenetére


HSM
félisten

Észere fogod venni, ha nem bírja. Egyszercsakk paff, fekete kép és indíthatod újra a gépet film/üresjárat/net közben. -60mV szinte tuti meg fogja feküdni a gyomrát szerintem üresben. 20-30mV-ot látok reálisnak a tapasztalataim alapján. De amúgy ha 0-án is hagyod, terhelésen kisebb feszen fog járni 900Mhz-en, mert magának visszavesz egy csomót. ;)

(#35417) deadwing válasza Habugi (#35399) üzenetére


deadwing
addikt

:DDD
Micsoda egy hsz :D
De megértem, egy áruló ezt érdemli ;]
Amúgy a valleyt akkor utáltam meg, mikor CF rendszerem volt, és produkált vagy 60% skálázódást. Meg cf alatt kijött a cpu limitje is. Akkor kezdtem el ugatni rá :)
Egyébként rendes tesztnek inkább a 3dmarkot szoktam használni már. A heavent csak arra, hogy rendben felment-e a driver, megy-e a monitorozás, ilyenek.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35418) Habugi válasza deadwing (#35417) üzenetére


Habugi
addikt

Vicceltem ám, tudom hogy az említett dolgok okán preferáltad! :R

Neeem dehogy, nem áruló.., hogy Milka poénjánál maradjunk kicsit..

- Yoda mester.., a sötét oldal erősebb..?

- Nem! Nem.., nem, simább, könnyebben járható!

:D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35419) deadwing válasza Habugi (#35418) üzenetére


deadwing
addikt

:)
Én nem ültem amúgy seggre a kártyától. Lehet túl jó volt a 290X-em a bios moddal :)
BF4-ben meg Battlefrontban nagyon ment az a kártya.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35420) HSM válasza deadwing (#35419) üzenetére


HSM
félisten

Még meggondolhatod magad, míg nem adtad el. ;]

(#35421) Malibutomi válasza deadwing (#35419) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ajaj, ezt a topicjaban ne hangoztasd :DDD

(#35422) deadwing válasza Malibutomi (#35421) üzenetére


deadwing
addikt

Nem fogom... :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35423) proci985 válasza deadwing (#35419) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt is vedd figyelembe, hogy a revieweken jellemzően órajel ledobálós 290Xek szerepeltek, a vizezett 290X meg ahhoz képest egy teljesen más világ.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35424) Habugi válasza proci985 (#35423) üzenetére


Habugi
addikt

Pontosan ugyan az a szitu mint FX/Vishera reviewek/tesztek esetében, az out of the box "élményre" hivatkozva bekapcsolva hagyják mindenhol a Turbot.., nem akarsz róla beszélni mit művel az a sz*r a procival/procikkal. TDP limit mellett olyan feszekkel dobálja folyamatosan amitől lefejelik a TDP-t, jöhet az órajel drop, amikor pedig nem ez, akkor az alap hőmérséklet limit kakukkoltatja le a CPU-t, esetleg a VRM hőmérséklete.. :DDD :O

Konkrétan két külön CPU-ról lehet beszélni a beállítottak/alap esetében de.., na mindegy, oFF, csak egy hasonszőrű példának hoztam fel.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35425) proci985 válasza Habugi (#35424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

290X matrixxal nekem megvolt ez az élmény, légen katasztrófa, vízen az egyik legjobb kártyám ami valaha volt.

ez az amit egyébként még szoktam mondani, 290X gyakorlatilag tempóban multimonitorra 970 G1 / ref 980 körül mozog, amíg vizezve van. vízen viszont egy árban van a 980al.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35426) Habugi válasza proci985 (#35425) üzenetére


Habugi
addikt

Agyaltam is rajta elég sokat, hogy akkor 290X legyen-e, bontva valami komolyabb hűtéssel/tán játékvízzel (tavaly elég sok egyedileg épített, jófajta konstrukciót mutattatok itt be..) vagy 390/390X.

Arra jutottam magam is, hogy árban 980 szintre jött volna ki, illetve nem sokkal alá. Majdnem meg is léptem de végül lecsaptam egy 390X-re mert bruttó 134ért boltból nem lehetett otthagyni, alig több mint egy tízessel volt éppen drágább mint egy 390Nitro de még mindig legalább 25-30K-val olcsóbb mint egy vállalható/ajánlott 980. Nem mintha egy pillanatig is opció lett volna a Ződshég', csak viszonyítás képen.. :)

OC-val pedig ott van egy 1400-1500boost körüli 980 szintjén, ami ennyi pénzért, boltból szerintem nem rossz.
Nem hangos, még 1200/1700on is kényelmesen hűthető gyári hűtéssel. Pepitában ugyan az mint nálad a vizezett 290X modbiossal csak nálad még halkabb/hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35427) proci985 válasza Habugi (#35426) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na ha 1200at megy légen az elég jó, sajnos nálam a Matrix antituning és csak 1135ig megy 1.35Vn.

viszont nekem terhelve és idleben is kb ugyanolyan hangos a gépem, ami nekem szempont:), táp gyakorlatilag ami a leghangosabb alkatrész.

970G1em egyébként volt, ha nem lett volna problémás a microlag miatt, akkor abból lett volna SLIm.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35428) deadwing válasza proci985 (#35427) üzenetére


deadwing
addikt

De a microlag nem pont AMD fícsör? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#35429) pcsabat


pcsabat
őstag

valakinek esetleg van tapasztalata 390-en az accelero extreme III hűtéssel? Sajnos a 4-es verzió ebből helyhiány miatt nem férne be hozzám, a III viszont igen és egy-két helyen még kapható lenne. Egy Giga R9 390-re menne a jószág, ha van értelme egyáltalán.

(#35430) Habugi válasza proci985 (#35427) üzenetére


Habugi
addikt

+100mV-al annyi a vége, illetve 1220 de itt már produkál egy-egy képhibát pár percenként, felette pedig dráma.

A TriX/Raven kombónak semmi ez a fesz, adnék neki többet is csak a Crimson nem tolerálja a trixxet, szóval egyelőre ez a fesz a max amit adni tudok neki, játékra bőven elég a tempó/fesz de benchelni kevés.

Megjegyzem ha a tápod a leghangosabb alkatrész akkor az én házamtól/configtól a világból is kifutnál.. :K ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35431) proci985 válasza deadwing (#35428) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ha 3.7GBig megy a memfoglalás, akkor a 970 verhetetlen, még túlmelegedő és össze-vissza ugráló órajelű 290X viszonylatban is.

Habugi: épített víznél kb a csend az egyik alap elvárás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35432) Habugi válasza proci985 (#35431) üzenetére


Habugi
addikt

Még a 8320 mellett filóztam rajta relatíve sokat hogy kap egy épített vizet mert remek tuning kocka volt de mivel nem értek hozzá/nincs gyakorlatom és lusta is vagyok mint a tetű így mindig csak terv maradt.

Nálam az asztal alatt/mellett van a gép, kvázi hangerő szempontból nem ugyan az mintha az asztalon lenne mint sokaknál, sokat fel/megfog de zajra kimondottan érzékenyek immunrendszere szerintem még így is kidobná pedig állítom nem hangos. Érzékenyen sem érintett soha, ha most építenék vizet akkor sem "halkítás" végett tenném sokkal inkább hűtési szintlépés miatt de a mostani kockám sajnos nem olyan droid mint az előző volt. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35433) odorgg válasza proci985 (#35431) üzenetére


odorgg
addikt

Én is olyan vagyok, hogy inkább feltekerem a radi ventiket, de nehogymár 50 fokos legyen az a VGA :DDD

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#35434) Milka 78 válasza deadwing (#35419) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na jó,mert kifogtál egy low asic karit ami perpill megáll 1400-en és még a memóriához
Z hozzá sem nyúltál.Én most 1500-ön szúrom és még lehet neki tolni feszt,nincs meg a vége.Tessék koppra rakni a csúszkákat,nem himes tojás az ;)Pröbáld 65 fok alatt tartani,mert ott dob vissza egy lépcsőt órajelben/feszben.
Ui ;AB-t át tudtad állítani?

Habugi : Írd át az AB indítóját,le is van vezetve itt a fórumon.134mv-t adtam a kártyának,csak fejből nem emlékzem... :F

[ Szerkesztve ]

(#35435) senzaj válasza Milka 78 (#35434) üzenetére


senzaj
senior tag

Annyit írjátok, de mi az az asic? :B

(#35436) Habugi válasza Milka 78 (#35434) üzenetére


Habugi
addikt

Olyat is lehet ?! :F :Y

Rákeresek, pár hete malibutomitól találtam egy postot amiben egy, az AB-hez készült voltmod volt linkelve, mint utóbb kiderült 4.2-es AB-hez/vel nem jó.

Kösz a tippet!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35437) N.Ferry válasza Habugi (#35436) üzenetére


N.Ferry
senior tag

+100mv mire nem elég? :DDD

Walking Dead

(#35438) Habugi válasza N.Ferry (#35437) üzenetére


Habugi
addikt

Írtam/említettem, benchelni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35439) Milka 78 válasza Habugi (#35438) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#35440) Milka 78 válasza Habugi (#35438) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van még adalék.
Csak óvatosan,mert már én sem emlékszem,hogy volt pontosan.Nekem talán elsőre indult a módosított indító ikonnal,de,hogy lekapcsolás előtt hogy reseteltem...volt valami érdekesség nálam is,így először minimális fesszel próbáld és tapasztald ki.

(#35441) Habugi válasza Milka 78 (#35440) üzenetére


Habugi
addikt

Háhááá, működik!!
Nagyon kösz!

A linkekből kihalászható további postok alapján most úgy oldottam meg, hogy két parancsikon van (szerintem szaporodni fognak.. :K ), a leírtak szerint első a plusz feszes, második a sima, nullázáshoz pedig reset AB-ben, kilépek és elindítom újra.
Force constant voltage on + monitorozva nagyon szépen ki lehetett nyomozni mikor áll vissza alapra.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35442) Slotyo


Slotyo
csendes tag

Sziasztok!

A minap tettem szert egy MSI R9 390 Gaming 8GB-ra, és hát az első tesztek után kicsit lehidaltam, mennyire melegszik a kicsike. Azt tudtam, hogy meleg lesz, de hogy ennyire... :U Pedig előtte MSI R9 280-t használtam, ami szintén ontotta a hőt.

Olvasgattam itt a fórumon, és ma kipróbáltam az alulfeszt Afterburnerben, és láss csodát. Már -50mv -nél is nagyott esett a hőfok, de -100mv-on (1000/1500-on) már brutális volt a különbség játék alatt! :Y Persze tuningnál utóbbit már nem próbálnám ki, de -50mw-nél (1060/1600-on) nem tapasztaltam problémát.
A Witcher 3 (minden maxon, 30FPS korláttal) 58°C (venti 38%)! Előtte még simán 70°C fölé ment.
Lefuttattam egy Firestrike-ot is. Nem vettem észre semmi problémát. Max. annyit, hogy a proci ventit már jobban hallottam. :DDD Azt mondjuk cserélni fogom, mert gyári vacak.

(#35443) Bacusuz


Bacusuz
őstag

crimsonban lehet a feszt állítgatni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35444) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Megnézné valaki hogy a GPU-Z 0.8.6-os verzió 290-es kártyánál milyen DirectX verziót ír? Köszi. :R

(#35445) mcwolf79 válasza Slotyo (#35442) üzenetére


mcwolf79
veterán

30 fps korláttal? Szereted a konzol - feeling - et??

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35446) GeneraL_XTX válasza Slotyo (#35442) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

30 fps korlláttal nem csodálom az 58 fokot, kb félgőzzel megy a kártya :U

[ Szerkesztve ]

(#35447) Gh00st válasza Joshi (#35444) üzenetére


Gh00st
tag

win10

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#35448) Joshi válasza Gh00st (#35447) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. :R

(#35449) Slotyo válasza mcwolf79 (#35445) üzenetére


Slotyo
csendes tag

Hát, ha hiszed, ha nem, nekem jobban bejön, mert 60 FPS-en már túl művinek érzem a mozgást. Mondj egy jó filmet, amin nem 30 képkockát látsz /sec. ;) Persze shooter játékoknál jó a 60 Fps, de az más.

(#35450) Slotyo válasza Bacusuz (#35443) üzenetére


Slotyo
csendes tag

Nem. MSI Afterburnerben pl. Az nem elég? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.