Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) vg válasza hackeeeee (#35049) üzenetére


vg
addikt

Mit értetlenkedsz? #35037

[ Szerkesztve ]

(#35052) FST200 válasza FST200 (#35050) üzenetére


FST200
tag

hm kiléptem a játékból , és megmaradt a pixel hiba, újraindítottam és még mindig, rengeteg pixel ugrál össze-vissza, mitől lehet ?!?!

(#35053) Milka 78 válasza FST200 (#35052) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van valamilyen oc program fent?Csökkentsd a memória órajelét kis lépésekben,majd ha nincs hatással rá a gpu órajelét,esetleg egyedi venti profil,mert az Asus hűtése bűn gyenge,memóriák csupaszon hagyva,lehet valami túlmelegszik.
Ha crimson van fent akkor azt pucold le és rakj fel egy régebbi drivert (a crimson összeakad az oc programokkal).

[ Szerkesztve ]

(#35054) FST200 válasza Milka 78 (#35053) üzenetére


FST200
tag

Nincs, most ujrarakom a drivert,lepucoltam a drivert,ujrarakom,hátha segít

[ Szerkesztve ]

(#35055) Sanci789 válasza Milka 78 (#35053) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Nálam nem akad össze 15.12 az Afterburner-el, pedig tuning + OSD megy vele

(#35056) Milka 78 válasza Sanci789 (#35055) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor te vagy a kivétel ;) Elismert hiba,garivesztés,soroljam?

(#35057) Fandango válasza Milka 78 (#35056) üzenetére


Fandango
veterán

En is soroljam, hogy szinten 15.12+AB+tuning es nincs baja. :U

(#35058) FST200 válasza FST200 (#35054) üzenetére


FST200
tag

jah,amikor letöröltem a drivert és visszavette a felbontást,megszűnt a hiba,akkor semmi gond nem volt

(#35059) Milka 78 válasza FST200 (#35058) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor megoldódott :K

Fandango : Tőlem sorolhatod Abu atyátok és az AMD álláspontja más.Sok szerencsét a használathoz.

[ Szerkesztve ]

(#35060) Habugi válasza Milka 78 (#35059) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam még a 15.11.1 van fent, javított Crimson, pepitában ugyan az mint a 15.12 csak még nem volt meg a whql minősítés, 4.2-es MSI AB, tökéletesen működik minden (ezért nem is érdekel egyelőre a 15.12), a szerencsének ehhez semmi köze nincsen. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35061) pcsabat válasza Milka 78 (#35056) üzenetére


pcsabat
őstag

Nálam is hibátlanul megy a 15.12-es crimson AB kombó, bár csak minimális a gpu órajel emelés. Inkább a venti fordulatszám szabályzás miatt van fenn, a driver kijövetele óta hibátlan - bár ez nem jelenti, hogy egyszer nem pusztul be :DD -

(#35062) Milka 78 válasza Habugi (#35060) üzenetére


Milka 78
nagyúr

AMD vs. és ott le van írva,hogy az AMD nem teszteli oc esetén...nem válla felelősséget...eula...nem ajánlott a 3rd party oc program...a power tune nem szoftveres,hanem hardveres ami titkosított és nem adja ki az amd...emiatt az oc program hibássan működtetheti a vga-t...hirtelen ennyi jutott eszembe amit Abu mondott.
Ellendbe Meaculpa a 15.12 valóban (venti) javított verzió (ellenben a fentiek ugyan úgy állnak). :R

Ui : Újabb példája annak,hogy nálad minden jobban megy,nem mond,hogy nem mondtam!!! :DDD

(#35063) FST200 válasza Milka 78 (#35059) üzenetére


FST200
tag

sajnos nem,
az a probléma hogy driver nélkül nem villognak a pixelek, de amint felrakok egy drivert, és újraindul a gép elkezdenek villogni a pixelek, valaki találkozott már hasonló problémával?

(#35064) Habugi válasza Milka 78 (#35062) üzenetére


Habugi
addikt

Ez tiszta de ez eddig is így volt nem?
Aztán lehet rosszul emlékszem.. :B

Ui @re: Ez még mindig löl.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35065) A.C.E. válasza FST200 (#35063) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Nálam is volt ilyen anno.Csökkentett módban vagy ha leszedtem a drivert tökéletes volt, driverrel meg pöttyözött, ez videómemória probléma.

F.P.S. FOREVER!

(#35066) Milka 78 válasza FST200 (#35063) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meg is van.Nem ugyan ez,de hasonló probléma.->[link]
Dióhéjban a kártyája BS-ezett a gyári órajeleken.Próbálgatta driver nélkül,más driverrel mire kiszúrta,hogy a True Audio driver nélkül a kártyája megjavul.
Szerintem holnap dobj rá egy privit (-Solt-),de azt kisakkoztuk,hogy hardveres hiba.Esetleg még az új oprendszer és egy másik gépes teszt,de mint mondtam csinálj egy összefoglaló videót (driverrel/anélkül) és menj be a boltba ha minden kötél szakad.
Nekem csak az az érdekes,hogy üresben ,asztalon is szemetel,bár volt ilyen 3850-es vga-m ami ugyan ezt csinálta,de az driverrel és nélküle is memória hibás volt,szemetelt.

Habugi : Nekem ez új infó volt,10 évnyi amd-zés után.Amúgy a 290x ment 390x biossal és egyszerre használtam a trixx-et és az AB-t amitől az ország 2/3 kifagyott és engem kérdezel (volt idő amikor nekem is nagyon ment)? :DDD
Ez egy hivatalos állásfoglalás,nem hazudtam én semmit e téren (mondjuk az OC Dream szöveg után ezen már csak felsírni tudtam),.

[ Szerkesztve ]

(#35067) FST200 válasza Milka 78 (#35066) üzenetére


FST200
tag

oks, írtam neki
nekem is az volt a fura, hogy játék közben semmi gond nem volt, szóval ott semmi hiba nem látszódik..plusz ha fullscreenbe elindtok egy videót akkor sem villognak

(#35068) HSM válasza Milka 78 (#35062) üzenetére


HSM
félisten

Igen, nem gyári módon használja a PowerTune-t. De semmi, de semmi (megoldhatatlan) bajom nem volt vele jópár év Tahiti, és egy év 290 használat során, pedig állandóan ment az AB. De tény, hogy okozhat bármikor gondokat, nekem pl. az OSD modul akadt össze az Origin OSD-vel, és nem ment a BF4. :DDD De ilyen, ha az ember komolyabb kontrollt akar a VGA-ja felett. :R

De friss driverekkel is megeshet, hogy hirtelen tekergetnek vele valamit, és akkor meg kell várni az AB frissítést, mire hozzáigazítják. Ilyen ez a popszakma. :))

[ Szerkesztve ]

(#35069) Habugi válasza Milka 78 (#35066) üzenetére


Habugi
addikt

Hű te :DD , az AB + TrixX kombó nekem is megvolt, extra fűszernek Crimson ment melléjük, úgy emlékszem "említettem"/részleteztem az élménycsomagot.. ;]
Kemény volt mint a Tarzan tenyere, utólag ráfogtam jól a TrixX-re.

Az OC Dream szöveg egyébként ezek fényében valóban elég szakadár..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35070) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elrettentésként: az i7-3820 + 290X CF (1050/1030as default OC órajeleken) a fogyasztásmérő szerint egy 80+goldos táppal falből 799Won peakelt. és furmark+primeot nem néztem, csak firestrike 4Kt.

szóval CFre minőségi táp kell, ami 12Vn legalább 750Wot stabilan le tud adni, még ha nem is furmarkolás a cél. gyakorlatban modern 850 alá nem adnám, ráhagyással / OCvel pedig kell az 1000Wos táp.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35071) hackeeeee válasza proci985 (#35070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én az FX-el (4600on) + a 970-nel kihoztam ~600-650W-t.. Mondjuk az prime+95+valley alatt volt. :)

Valamikor mérni kéne újra így, hogy ~5GHz + a 390..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35072) pilu85


pilu85
őstag

Radeon-Crimson-15.12-Win10-64Bit ról vélemény??? érdemes feltenni?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#35073) hackeeeee válasza pilu85 (#35072) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem voltak apró anomáliák, így visszaálltam 15.11.1 catalyst bétára.

Egészen pontosan annyi volt a gondom, hogy random időközönként villant egyet a kép. Nem volt illesztőprogram nem válaszol hibaüzenet sem, csak villant egyet. Amióta visszatértem a bétára, ez megszűnt.
Ez a jelenség jelen volt a 15.11-es, és a 15.12 bétájánál, vagyis ami szintén 15.11.1 béta volt (csak Crimson).

Véleményem szubjektív...

(#35074) mcwolf79 válasza pilu85 (#35072) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én azt használom ,semmi bajom vele. teszi a dolgát. :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35075) pilu85 válasza mcwolf79 (#35074) üzenetére


pilu85
őstag

és valami gyorsulás esetleg tapasztalható?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#35076) CsonkaImo válasza pilu85 (#35075) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mihez képest? Az előző Crimson kiadásokhoz viszonyítva nem.

(#35077) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom egy Msi R9 390el. :C :DDD

Nagyon masszív kártya az biztos, előtte Sapphire R9 290x Tri-X volt a gépben, azt hittem hogy "ez" a két ventis felépítésével milyen kicsi lesz hozzá képest, de nagyot tévedtem. :DDD :DDD

15.12es Crimson van fent meg a legújabb AB, mert csináltam venti profilt azért.

Most még csak alapon toltam egy 3DMarkot, így csak picivel volt elmaradva a húzott Trixxtől.

Walking Dead

(#35078) GeneraL_XTX válasza N.Ferry (#35077) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szééép :C

Hőmérsékletek hogy alakulnak a Tri-X hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#35079) N.Ferry válasza GeneraL_XTX (#35078) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Sajnos teljesen korrekt hasonlítási alapom nincs mert ezt tudtam elődurni ami full mérés volt, de itt még a 2500kval volt a Tri-X és nem volt bekapcsolva se a tesszelláció a heavenben...

Ez volt anno a Tri-xel :

Itt ahogy látod is 1175/1500 volt, de +1.25v ot kért cserébe a Tri-X , ezzel ellentétben most az

Msi :

De itt már maxra állítottam a tesszellációt is, szóval nem tudom ez mennyire jó összehasonlítás így.. :U :B

Viszont az 1100/1500 hoz nem kér feszt, hűvösebb és a Tri-x hez képest hangtalan. :Y

:R

Walking Dead

(#35080) Habugi válasza N.Ferry (#35079) üzenetére


Habugi
addikt

Izé, Trixes Valleyt hasonlítasz az MSI-s Heavenhez? Az úgy biztos jó lesz? :B

Tudok egyszerűbb megoldást, Trixes Valleyhez hasonlíts MSI-s Valley! ;]

Na? Mit nyertem? Jár a keksz? :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35081) HSM válasza Habugi (#35080) üzenetére


HSM
félisten

No, meg alapfesz 1100-at összehasonlítani egy +125mv-al húzott 1175Mhz-el... :DDD Csak 75Mhz, de ebben a magasságban ennyi plusszfesszel igen durva különbség.

Adja csak rá az MSI-re is azt a +125mV-ot, meg 75Mhz-et, mindjárt nem lesz hangtalan meg hűvösebb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35082) N.Ferry válasza Habugi (#35080) üzenetére


N.Ferry
senior tag

:Y

Jü benéztem nekem még korán van most... :B :B :B :C

Dúrok valami más tesztet. :U :B

:R

Walking Dead

(#35083) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

nah néztem gyorsan egy valleyt :B

Ab csak 100v ot enged max szóval a 1,25 elmarad, viszont az fsp különbségeket nem értem, lehet azért mert romokban a rendszerem?

Hangra még így is hangtalan a Trixxhez képest.

:R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#35084) afelaldozhat


afelaldozhat
tag

Itt a kártyám!!!!!

1órám van eldönteni,hogy vissza küldetem e boltossal..

Kókány házhűtés mellett mennyire esélyes,hogy felforrik a VRM??

Neked mennyinél állt meg hűtés nélkül??
Blacpete es verzió jött!

Mire számíthatok??

Ez a háznak nevezett szarom

Vagy küldjem vissa??

[ Szerkesztve ]

(#35085) Habugi válasza afelaldozhat (#35084) üzenetére


Habugi
addikt

Nvm.. :N

(#35083) N.Ferry:

Ennyit herecsipesszel is ment a 280X-em, szóval valami softveres turpisság van. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35086) proci985 válasza afelaldozhat (#35084) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

VRM nem fog felforrni. max ledobja az orajelet a kartya.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35087) N.Ferry válasza Habugi (#35085) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Biztos hogy szoftveres de nem is csoda.. win7re felokádott win 10 frissítésként nem teljes telepítésként , na meg vagy 6 driver volt az Amd mappában, de a sweeper nem akart életre kellni 10 alatt, szóval csak mappa töröl, és oda fel ez a driver, szóval kész katasztrófa, csoda hogy megy :D

Majd jövőre kap egy friss rendszert...

:B :C :R

Walking Dead

(#35088) HSM válasza N.Ferry (#35083) üzenetére


HSM
félisten

Majd ha hasonló FPS-eket hoz, mint a Tri-X, akkor lesz értelme bármiféle hang/hőfok összehasonlításnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35089) pcsabat válasza afelaldozhat (#35084) üzenetére


pcsabat
őstag

teszteljed! Ha magasak a hőmérsékletek, vagy leveszegeti az órajelet akkor csere maximum. De én inkább házat cserélnék, az a kártya nem rossz féle. Nekem hitvány hűtésű giga 390, JÁTÉK alatt (MGS5, GTA5, Witcher 3, Fallout 4) 1050 mhz gpu-val sem megy 65-67 fok fölé - 50-60%-os ventihasználat mellett ami abszolút vállalható hangerő még - egy tisztességesen szellőző házban (xigmatek pantheon meg 6 házhűtő venti ami HALK). Inkább a házra fókuszálnék a helyedben, mert hosszabb távú befektetés a jövőre nézve is.

[ Szerkesztve ]

(#35090) afelaldozhat válasza Habugi (#35085) üzenetére


afelaldozhat
tag

Ne is tedd
Igazi barát vagy de tényleg.

Nagyon jó példa vagy arra,hogy hogy megváltozik az ember személyisége ha gíntelre vált....
Tudom pont én beszélek....

Az,hogy ha valamelyik haverom szarban van mint most én és se privát ra sem túlóra nem válaszolok,az az emberi személyiség legalja.
Mintha az kívánná hadd szopja meg ha nincs gyí 6600a,meg 50000es háza.

Én fordított esetben más lennék pedig nekem van pár millió dúrva hibám
Sebaj a lényeg h tapsolnak a hszeiden......

[ Szerkesztve ]

(#35091) GeneraL_XTX válasza N.Ferry (#35083) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hihetetlen, nálam alulfeszelve -50mv és 80 fokot verdeste.... :(

Soha nem fogom ezt megérteni :DDD

(#35092) afelaldozhat


afelaldozhat
tag

Őszintén srácok én ezt a SHAPPIRE-t sem igazán tudom megérteni

Hatalmas hűtés,hatalmas borda.Jól dolgozó ventillátorok.
És erre pont arra nem figyelnek a mérnökök,hogy az egyik VRM dúrván melegszik.

Televan fórumtárstól olvastam,hogy a NITRO VRM nála 93fokig felszökött ez tántorított el a vásárlástól.

Nem tudom egyszerűen hová tenni,hogy egy átlagos sellőzésű házban meddig melegszik a VRM??
Meddig engedhetem el??
Mert ha tudnám,hogy egy átlagos szellőzésű házban x fok tudnék számolgatni,hogy nálam mit tudom én x-el több hőfok lenne teszem azt......

Csak dobálózunk itt azzal,hogy szar házban felforr a kártya egy másik fórumtárs átlagosnak tűnő gépében 85fok...

Semmi,de semmi konkrétum mire számítsak

És pont a SHAPPIRE amelyiknek máig imádom a 280x vapor tri x white OC kártyáját....
A 290nél black screen a darázson a burkolat rezeg,

Komolyan az emberiség visszafelé fejlődik??

Hogy egyszerűen nincs egy olyan kártya amit behajítok a gépbe egy olyanba aminek átlagos a házhűtése és gond nélkül letud 2évet???

AMDnél nem létezik ilyen kártya 110.000ért??
No comment....... :W :W :W

(#35093) Habugi válasza afelaldozhat (#35090) üzenetére


Habugi
addikt

Egészen egyedi módon értelmezted a két lépés távolságot, viszont most hogy visszaengedtek PH-ra megkérlek hogy pattanj le rólam, az olyan agyrémeidet mint pl ez is lehetőleg ne public topicokban éld ki mert ugyan oda fogunk kilyukadni mint legutóbb.

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35094) GeneraL_XTX válasza afelaldozhat (#35092) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Kicsit túlliheged már a topicban ezt a dolgot, többen, normálisan elmagyarázták már hogy mi a helyzet.

A 90 fokos VRM még nem a világ vége, bőőven a problémás 100+ fok alatt marad, nem fog ettől a kártya várható élettartama csökkenni.

Azt fel kell fogni, hogy a 290-390 es kártyáknak megfelelő és hatékony ház hűtésre van szükségük, önmagukban, tuning nélkül is 300+ wattnyi hőt vezetnek a házba amit ki kell tudni szellőztetni!!

Ha átlagos házhűtéshez szeretnél hűvös kártyát ne az AMD háza táján keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#35095) HSM válasza afelaldozhat (#35092) üzenetére


HSM
félisten

Jobb az Nv, ahol megoldották ezt azzal, hogy nem látod a VRM hőfok értékeket? :D

250-300W-os kártyának kell szellőzés, ezzel nem tudsz mit csinálni.

(#35096) Televan74 válasza afelaldozhat (#35092) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az a akkori házam hibája volt. Mostani házamba szépen tartja a 70 körüli értéket.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35097) afelaldozhat válasza HSM (#35095) üzenetére


afelaldozhat
tag

Pont te segítettél a 280X vásárlásomban!

Áruld már el ott miért nem kellett ilyesmivel szopnom???
Ugyanazzal a ház hűtéssel???

60fokos volt mindkét vrm furmark alatt épp tegnap néztem

a 390 kb 100wattal eszik többet.De sokkal nagyobb hűtő,ventillátor van rajta...

90fokos VRM-et még tudnék tolerálni de nem 100-105 fokot.

Itt egy csomó pénz a zsebemben mert hát fury csíkoz 390forrik vagy a gpu vagy a VRM.......
ááhh :W :W :W :W

(#35098) pcsabat válasza afelaldozhat (#35097) üzenetére


pcsabat
őstag

behal ott a garancia, nem értem mit kell ezen ennyit problémázni. Lehet venni normális házat már 20 körül is, raksz bele 4-5 db 1500 ft-os ventit és problem solved. Házon, tápon ne spóroljon már senki aki felső kategóriás VGA-t akar hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#35099) HSM válasza afelaldozhat (#35097) üzenetére


HSM
félisten

Ne haragudj, de nem értem, miért húzod itt mások agyát/idejét.

Előbb ezt írtad: "Az,hogy ha valamelyik haverom szarban van mint most én" [link], most meg hogy "Itt egy csomó pénz a zsebemben mert hát fury csíkoz 390forrik vagy a gpu vagy a VRM.......".
Ne görcsölj, vegyél egy (nagyon) jól szellőző házat ha jó hőfokokat akarsz 250-300W-os VGA-kkal, ennyire egyszerű. Ha ott a lóvé a zsebedben, nem értem, mi a gond.
Írtam neked privátban is, hogy ez a kártya nincs annyira túltervezve, mint a 280X-ed volt, és hogy nagyobb teljesítményfelvétele, ezeknek pedig egyenes következménye a magasabb üzemi hőfok és komolyabb házszellőzés igény.

[ Szerkesztve ]

(#35100) afelaldozhat válasza HSM (#35099) üzenetére


afelaldozhat
tag

Ha ennyire kiváncsi vagy leírom neked.

Gépfejlesztésre a jelenleg szánt keret 150000ft

A helyi boltban 120.000ftért tudnék hozzájutni a bacplatees nitrohoz.
Nem rendelek netről mert ha valami gond van addig szórakoznak a garral míg úri kedvük van..

Ahol vásárolok 7éve vásárolok.Rengeteg ügyfelet vittem nekik számomra fontos a hűség. :B

A FURY szóba jött.Ha hibátlan lenne ESETLEG eladtam volna a 280X-et.

A mai napig úgy volt a dolog,hogy megveszem a 390-et a 280X-et pedig megtartom.
Egyszerűen nagyon sajnálnám odaadni fillérekért......

Egy 6-7hónapos kártyát azért nem fogok eladni,hogy valakinek legyen fillérekért egy szinte új kártyája... :(

A maradék 30.000 pedig kell a hétköznapokra.

Tudod,hogy paraszt vagyok.A viselkedésem és a foglalkozásom is. ;] :DDD
Abból a pénzből amit keresek egy évig kell élnem gyerekkel asszonnyal.

25-30ezerért megpróbálok valami házhoz hozzájutni......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.