Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) Raggie válasza odorgg (#36299) üzenetére


Raggie
őstag

A HD7000-eken még elég jók voltak azok a hűtők.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36302) #92888064 válasza CptAdamica (#36298) üzenetére


#92888064
törölt tag

asus 290-es dc szérián a vrm melegedett, illetve közvetlenül csak a levegővel érintkeznek a hőcsövek egy része. ezek után ki meri bevállalni a 390-es szériát ettől a márkától?
giga jó árban van (sapphire -20000), a napokban köszönt be egy elégedett tulaj, de szerintem majd nyáron derül ki, hogy milyen a hűtés.
xfx és társai 2 ventis változatairól sokat nem olvastam itt.

most akkor melyik típust kell ajánlani?
amiről többen írták, hogy nagyon rendben van, vagy a zsákbamacskát, vagy a levegővel érintkezős hőcsöves csodát?

(#36303) Raggie válasza CptAdamica (#36300) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem ami miatt sokan nem kedvelik ezt a hűtést az R9 390-es kártyákon az ez:
LINK
Azaz, hogy hiába van négy hőcső ami lemegy a chip-hez csak a középső kettő érintkezik vele igazából. A másik kettő szinte csak dísz. Magyarán a bazinagy hűtőnek kb csak a fele dolgozik.

SZERK: látom megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36304) CptAdamica válasza Raggie (#36303) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egyben vannak, szóval át kell adniuk egymásnak a hőt. :)

(#36302) Ad-m Nekem a VRM hőfokok is rendben vannak körül-belül GPU +8-9 fok ami a második vrm, tehát az első az a GPU hőfok szintjén mozog. Szerintem volt már itt is elégedett Asus vga vásárló, csak ezen mindenki átsiklik. Azzal meg ne vicceljünk már, hogy még a giga kártya is ajánlottabb az asus-nál. :)

Megyen!

(#36305) csabsz13 válasza Raggie (#36303) üzenetére


csabsz13
aktív tag

olyan kíváncsi lennék, megmérte már valaki valamikor annak a 2 "dísz" hőcsőnek a hőmérsékletét működés közben?
vagy mindenki ránézésre ilyen hővezetési anyagszakértő...

másik két kártya:
gigabyte
msi

meg lehet nézni a képeket, itt sem KÖZVETLENÜL vannak a heat pipe-ok a GPU-n, hanem van közte még másik fémdarab. tehát gyakorlatilag ugyanúgy ezek is csak közvetve adják át a hőt a heat pipe-oknak.
mégis működik!
:K ;]

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#36306) Raggie


Raggie
őstag

Hát azért érdekes módon ha nem csak a prohardver fórumát olvassa az ember hanem esetleg külföldi sokkal nagyobb felhasználószámmal rendelkező fórumokat is, akkor azt tapasztalja, hogy ott sem ajánlott kártya sehol az Asus R9 390.

A hőcső témához csak ennyit : a hővezetésnél a hőforrástól való távolság nagyon erőteljesen számít! Nem véletlen alakultak ki a chipek felületével közvetlenül érintkező konstrukciók és a hővezető paszta sem véletlenül van rákenve... A nem érintkező hőcsövek sajnos sokkal-sokkal kevésbé hűtenek mint a két érintkező.

@csabsz13: de az más amikor eleve erre tervezik az érintkező részt hogy a felette lévő hőcsöveknek adja a hőt. A hőcsöveket a hosszanti hőszállítasra tervezik elsősorban.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36307) szami76 válasza Sage83 (#36294) üzenetére


szami76
tag

Igen,gyárilag 2 db van benne!!

(#36308) csabsz13 válasza Raggie (#36306) üzenetére


csabsz13
aktív tag

legalább annyira számít erőteljesen az, hogy mennyi anyag van arra, hogy felvegye a hőt... ne menjünk bele ilyen vitákba szerintem megfelelő háttértudás nélkül (nekem sincs ilyen tudásom és az indoklásodból nekem úgy tűnik, hogy neked sincs - no offense)
annyit észrevételeztem csak, hogy a többi - jobban ajánlott - kártyáknál is megvan ez az adottság, egyiknél sem érintkezik minden hőcső direkt a GPU-val.

az, hogy más fórumokon is kevésbé ajánlott az ASUS: természetesen igaz lehet (nem néztem most utána), de annak szerintem más okai vannak.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#36309) Raggie válasza csabsz13 (#36308) üzenetére


Raggie
őstag

Nem vagyok anyag szakértő, de azt túlzás nélkül is állítható hogy látszik amikor egy hűtőt nem az adott kártyára terveztek. És számomra az Asus R9 390 kártyák hűtése pont ilyennek tűnik.

Clint Eastwood FTW

(#36310) szami76 válasza Raggie (#36306) üzenetére


szami76
tag

Igazából nem is értem miért nem??!!A melegedés nem lehet indok!!!!Ahogy írtam is r200-as ház sajnos nem a jó szellőzésről híres.Még is jó értékeket mutatott,úgy hogy nincs benne plusz ventilátor.
mindenki mást és mást tapasztal más-más kártyáknál!Nekem az MSI nem jött be,mert rohadt meleg volt ,folyamatosan 75-80 fok körül ment.Azért azt nem gondolnám egészségesnek ??!!
Nekem egyenlőre jól dolgozik az asus,ugyan este egy kicsit meghajtom,lássuk mit bír(nem tuning,inkább csak több játékon fogom tesztelni)
:Y

(#36311) szami76 válasza pcsabat (#36297) üzenetére


szami76
tag

Este nézek és megírom neked! :))

(#36312) #92888064 válasza CptAdamica (#36304) üzenetére


#92888064
törölt tag

ha éri levegő a backplate-et ( vagyis a hátlap és a nyák között valami mozgatja a levegőt), akkor rendben van a kártya. kb ennyit szűrtem le, amikor ilyen kártyát nézegettem. viszont ettől függetlenül egy elbaltázott konstrukció, így inkább ref kártyát vettem másodszor is. részben mert sóher vagyok, részben mert a vrm ennél rendben van, és részben mert ez termeli ki a legtöbb meleg levegőt a házból, ami egy harmatos szellőzésű háznál (cm silencio 550) kifejezetten előnyös.
most akkor essek neki az összes nem ref kártya tulajdonosnak, amiért nem hajszárítót vett?
elhiszem, hogy elégedett vagy a kártyáddal, ahogy én is elégedett vagyok a hajszárítómmal, de ne ajánljuk már, ha tudjuk a gyenge pontjait.
giga 390 csak egy példa volt a többi márkára, nálam még a zsákbamacska kategóriában van, többen panaszkodtak a hangjára. ezért is emeltem ki, hogy szerintem majd nyáron derül ki, hogy mennyire hatékony és halk a hűtése.

[ Szerkesztve ]

(#36313) Apone33 válasza Tomdriver (#36289) üzenetére


Apone33
őstag

Hello!

Nekem volt rajta fólia.

Play Hard!!!

(#36314) Tomdriver válasza Apone33 (#36313) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, akkor nem értem...

Na mindegy nem agyalok ezen, holnap bekerül a gépbe és lesz még 13 napom hogy kiteszteljem, ha tényleg valami visszavitt példány és hibája van kijön addig, ha meg csak valaki "csak úgy" elállt a vásárlástól, az meg nem érdekel.

(#36315) CptAdamica válasza #92888064 (#36312) üzenetére


CptAdamica
veterán

A gyenge pontjait gondolom a hűtésre alapozzátok, ami már meg lett cáfolva, szóval továbbra sem értem milyen gyenge pontjai vannak még.

Megyen!

(#36316) #92888064 válasza CptAdamica (#36315) üzenetére


#92888064
törölt tag

nincs kitöltve az adatlapod, így az összes hsz-ed át kellett nézni, hogy ki van ki ellen.
r9 290-re vonatkoztak az előző hsz-eim (ahogy azt le is írtam), neked már az újabb szériád van. azzal kapcsolatban még nem művelődtem, de akkor valószínűleg valamennyit tanultak a hibáikból. a két képből is látszik, hogy jobban összehozták a hőcsöveket a régihez képest. szóval kevesebb hézag van, és egy síkba hozták az egészet. viszont az elbénázott előző széria miatt megingott a bizalmam a gyártóval kapcsolatban, és biztosan nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#36317) szami76


szami76
tag

Akkor itt egy kép,lehet csemegézni


(#36318) #Morcosmedve válasza szami76 (#36317) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a kép semmitmondó :(

Összes senzor sor értéket MAX-ra kell rakni. Ezen kívül semmi infó nincs a terhelésről, aka mi futott és meddig, milyen beállításokkal.

Szerk.:
Nem írtam teljesen igazat, mert egy info van, nincs OC és az az 1000MHz nem nagyon pörgeti a TDP-t. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#36319) szami76 válasza pcsabat (#36297) üzenetére


szami76
tag

Fent van a kép ,láthatod a hőmérsékleteket
Szerintem nagyon jó?! :C

(#36320) blu79 válasza szami76 (#36319) üzenetére


blu79
addikt

Nem tudom mit futtattál de ebből a képből az tűnik fel hogy szaggatott nagyon az adott program mert hol 99% a kihasználtság hol 0 a

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36321) LLKobe válasza #Morcosmedve (#36318) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36322) csutkaa


csutkaa
senior tag

Ez az egész 390 melegedés túl van reagálva :K nekem giga 390em van és játék alatt 70fok (venti 50%) főlé nem megy, win alatt meg 55fok. hangja nem zavaró. Persze kinek mi... öreganyám ha nagyon érzékenyre állítja a hallókészülékét akkor még a 10% venti is zavaró tud lenni, itt sok mindenkinek szuper hallása van.... :U

[ Szerkesztve ]

(#36323) N.Ferry válasza szami76 (#36319) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nézd csak valami ilyesmit kellene :

:R

Walking Dead

(#36324) #Morcosmedve válasza csutkaa (#36322) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem a H110 50%-ra rakott pumpája a leghangosabb a gépben, ehhez képest lehet viszonyítani a hangokat :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#36325) pcsabat válasza csutkaa (#36322) üzenetére


pcsabat
őstag

kb. nálam is ugyanezek az értékek, egyébként meg a 3 év garancia is sok mindenért kárpótol. Nyáron viszont necces lehet a hűtő hangja, bár nálam most is sokszor 24-25 fokos szobában megy a gép, nyáron sem szokott sokkal melegebb lenni, viszont tetőtéri lakásban vagy panelben bajok lehetnek ha nincs klíma.

(#36326) Raggie válasza szami76 (#36319) üzenetére


Raggie
őstag

A kép azért nem jó, mert a látható hőmérsékletek a pillanatnyi értékeket mutatják. Azok pedig már a terhelés utáni értékek.
Magyarul: nem azt látod meddig melegedett fel a kártyád GPU-ja és VRM-je, hanem hogy a felmelegedés és terhelés után mire hült vissza.

Ha baloldalt átállítod a max hőfokra, akkor mindegy hogy visszahül a cucc, a számértéknél megmutatja neked a program, hogy a maximum mi volt amire felmelegedett. Ez a mérvadó szám.
Segítség(erről beszélek):

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#36327) csutkaa válasza pcsabat (#36325) üzenetére


csutkaa
senior tag

igen, akkor valóban érdekes lesz a hőfok :U szerencsére nekem van klímám :C hát hamarosan kiderül :) mindenesetre nagyon megvagyok vele elégedve :C

[ Szerkesztve ]

(#36328) szami76 válasza N.Ferry (#36323) üzenetére


szami76
tag

Megcsináltam a tesztet,de nekem nem írt ki értéket,valószínű,mert upgradelni kellenem,de az meg fizetős??!!

[ Szerkesztve ]

(#36329) LLKobe válasza szami76 (#36328) üzenetére


LLKobe
veterán

Huhh, nehéz eset vagy :U Pont a 3D Mark score a leglényegtelenebb a képen, a lényeg a hőfokok lettek volna, de az meg egyáltalán nincs rajta.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36330) Raggie válasza szami76 (#36328) üzenetére


Raggie
őstag

Clint Eastwood FTW

(#36331) pcsabat válasza LLKobe (#36329) üzenetére


pcsabat
őstag

lehet hogy csak nem mutattak jól a hőmérsékleti adatok ;]

(#36332) sas55 válasza N.Ferry (#36323) üzenetére


sas55
aktív tag

Nagyon jó értékeid vannak én ettől nagyon távol vagyok bár lehet másabb lenne ha a hangkari nem közvetlenül a Vga felett lenne ott mintha megállna a hő.[ :F ][/L]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36333) LLKobe válasza sas55 (#36332) üzenetére


LLKobe
veterán

Kérdés hogy milyen venti fordulat mellett volt 56 fokos max a gpu, mert annak a maximuma nem látszik a grafikonon. Mert 100%-os fordulat mellett nem csoda, csak úgy turbina hangja van. Az én VGA-mon max terhelés mellett sem megy fel a fordulatszám 25% fölé, úgy nyilván felmegy a hőmérséklet 75 fokig.

Léghűtéssel az 56 fokos maximumhoz igen magas fordulat kellhet.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36334) sas55 válasza LLKobe (#36333) üzenetére


sas55
aktív tag

Mondjuk ja értelek megoldható. :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36335) #92888064


#92888064
törölt tag

cseréltem a gyári félig megkövesedett pasztát mx4-re, és 4%-ot nyertem hangban(előtte, utána), viszont a vrm 1 és 3 fokkal melegebb lett. bénán raktam össze, vagy a gap pad nem szereti a szétszerelést, és azt is cserélni kéne?

[ Szerkesztve ]

(#36336) N.Ferry válasza LLKobe (#36333) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igazad van, azt nem állítottam be maxra, saját venti profilt használok lépcsőzve 60fokig 50% os ventivel asszem, mint fórumtársnál is, de majd hétfőn rakok egy új mérést venti maxokkal is.

:R

Ad-m

Nekem a vrmek is hűltek, szóval lehet valamit elmozdítottál? :U :K

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#36337) pcsabat


pcsabat
őstag

kis érdekességként vram használat ügyben, nálam a lords of the fallen 5450 mb-ot is kér olykor, eddig ez a rekorder. Lehet értelmet nyer a 8 giga? :DD

(#36338) Srob


Srob
tag

Sziasztok!szami76 nem nehéz eset csak segítségre van szükség.A felhasználó neve alapján 40 körül jár,nem biztos hogy úgy tudja a dolgokat mint ti.Bár én is a 46-ot taposom még is érdekel a fórum.Raggie jól leírta és biztos hogy sok embernek nyújtott segítséget.A topic errről szól!
Más.
Szeretnék váltani egy R9 390x-re.Jelenleg egy Sapphire R9 290 vapor-x van ami nálam
etalon!Hasonló tulajdonságokkal bíró kártyát keresek R9 390x-be.
Előre is köszönöm!

"curiosity killed the cat"

(#36339) #92888064 válasza N.Ferry (#36336) üzenetére


#92888064
törölt tag

esetleg abból nem adódhat, hogy nagyobb terhelést kapott?
vga limites helyet kerestem gta 5-ben, csak azzal nem számoltam, hogy a quicksave visszatöltés után lesz világítás a kocsin, és az is ad egy kis plusz terhelést a vga-nak. a gpu load rész mintha egyenesebb lenne a második körben, bár csak egy kis szakasz látszik.

[ Szerkesztve ]

(#36340) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Ma próbálgattam a Nitro-t. Elsőre elég jónak tűnik, fesz emelés nélkül kitolt power limittel 1135 MHz-ig jutottam, 3DMark-al és Valley is lefutott így.
Asicq 79 %

[ Szerkesztve ]

(#36341) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Végül eddig jutottam, 1200/1800 MHz is lefutott de már szemetelt a kép és nem adott annyi pontot mint itt, feszt kéne emelni de a +100 mV kevés.
Pedig menne még ez a kártya 1200 fölött, a fenébe is, a hackelt AB nem indul nekem +200 mV-al. :F

(#36342) higi07 válasza Tomdriver (#36341) üzenetére


higi07
csendes tag

szép eredmény!!!Melyik fajta 390-esed van? Az én strix-emet csak 1170/1600-ig tudtam húzni 77 fokosan....

(#36343) Tomdriver válasza higi07 (#36342) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi! Sapphire 390 Nitro.

Visziont te több pontot kaptál 1470-re mint én 1490-re, ráadásul a memória sem volt úgy meghúzva mint nálam, grat. hozzá!. :) Vagy esetleg nem a gyári bios van fent? Melyik drivert használod? Nekem ez a Crimson nem annyira jött be...

[ Szerkesztve ]

(#36344) higi07 válasza Tomdriver (#36343) üzenetére


higi07
csendes tag

Semmi biosmókolás nem volt,16.1.1 crimson van fönt

(#36345) szami76 válasza Srob (#36338) üzenetére


szami76
tag

Köszönöm,jól látod!!Sajnos itt is egyszerűbb kinevetni valakit,mint segíteni??!!Gratulálok gyerekek!! :C

(#36346) Habugi válasza szami76 (#36345) üzenetére


Habugi
addikt

Van benne igazság de azért azt is érdemes szem előtt tartani, hogy ezen a fórumon, főleg ilyen jellegű szakmai topicokban a keménymag keménymagja csücsül.

Adódhatnak olyan helyzetek amikor az ember hülyén érzi magát de nyilván a szakik sem úgy másztak le a pelenkázóról hogy tudtak mindent, sok-sok ráfordított idő..
Szóval nem érdemes mimózáskodni, pláne nem felnőttként.. ;)

Van ám itt rengeteg olyan infó amihez magyarul, laikusok számára is értelmezhető formában máshol aligha jut hozzá az ember, csak hogy ne menjek messzire Ghoula legutóbbi postjai.., kérés nélkül, tálcán kínálva.
Szóval na.., nyugavér-csigalom.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#36347) szami76


szami76
tag

Így már megfelel??

(#36348) szami76 válasza Habugi (#36346) üzenetére


szami76
tag

Mimózáskodni??pfff,valószínű meglátnál lehet nem ez jutna elsőre eszedbe rólam??!!
Különben meg próbáltam másoknak segíteni,kérdeztek én válaszoltam.Régóta vagyok itt és sokat is olvasom a fórumot.
Tisztában vagyok vele,hogy a köménymag ül itt,de valószínű én is tudok olyan dolgokat mondani,amihez sokaknak fingjuk sincs!Természetesen nem ebben a témában,hanem másban az életben....
Ahogy írtam,nem kinevetni kell,ha valaki nem jártas bizonyos dolgokban,hanem segíteni!

(#36350) proci985 válasza szami76 (#36348) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Mimózáskodni??pfff,valószínű meglátnál lehet nem ez jutna elsőre eszedbe rólam??!!

Ilyet a fórumon ne kérlek.

Segítségre van szükséged, ez stimmel. Viszont ha nekiállsz passzív agresszívan viselkedni (36347), akkor senki nem fog segíteni. Ez a kép már jobb, látszik rajta a lényegi információ is.

Idle hőfokok itt érdektelenek kb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.