Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) sas55 válasza kp59 (#35500) üzenetére


sas55
aktív tag

Ezt jó tudni ha huzzod a kártyát akkor sincs gond? Nekem is két 18A ágon van a VGA.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#35502) kp59 válasza sas55 (#35501) üzenetére


kp59
aktív tag

A kártyával is úgy vagyok mint a processzoral így még azt sem kínoztam meg :DDD

A proci sem volt még húzva pedig amikor összeraktam a gépet (már közel 3 éve) akkor úgy választottam alaplapot hozzá hogy a processzor órajel emelést támogassa a lap BIOS-a (ezért az akkor ajánlott Z77 lapkakészletű alaplapot vettem hozzá) és a hűtés is egy nagy dög Noctua hűtő rajta így nem lenne akadálya a tuningnak. Lehet hogy a táp a tuningot már nem viselné jól ezt nem tudom megmondani. Ez a proci bár nem mai darab de nekem így alapórajelen is elegendő még a mai napig is. Most éppen a Fallout 4-et nyúzom már egy ideje 2560x1080 felbontáson a beállítások többsége a maximumon van és nagyon szépen fut ezért nem érzek késztetést arra hogy az órajelén emeljek.

[ Szerkesztve ]

(#35503) zsadnok válasza Malibutomi (#35498) üzenetére


zsadnok
tag

Igen az amit írsz, az a típus szerencsére. Akkor két külön ágra fogom kötni. Nagyon köszönöm a segítséged! :R

(#35504) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Nem tudjátok,hogy az MSI Afterburnerben miért nem tudom állítani a Voltage Controlt?

A programba bepipáltam az Unclock Voltage Controlt. Gigabyte R9 390x G1 Gamingem van.

(#35505) Gh00st válasza robyg (#35504) üzenetére


Gh00st
tag

Ha jól tudom a Gigabyte r9 390(x) az voltage locked .
Nem tudsz hozzányúlni a feszhez.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#35506) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok !

Valakinek erre valami okosság? 35309. hozzászólás

Drivert úgy tudtam orvosolni, hogy visszaraktam az előzőt. Azóta valaki tud valamit róla? :F

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#35507) sas55 válasza k.soma (#35506) üzenetére


sas55
aktív tag

Driver le DDU-val majd fel a legujabb aztán teszt. A kártyát én 95-100 közé lőném be.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#35508) robyg válasza Gh00st (#35505) üzenetére


robyg
senior tag

Bakker :O

Köszi az infót.

(#35509) Sanci789 válasza kp59 (#35502) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Fallout 4-et hogy tudod 2560x1080-ban futtatni? Csak mert sehogy nem bírom rávenni erre a 21:9-es monitorommal. 1.2-es patch fent van, és Flawless Widescreen-el se jó. :F

(#35510) kp59 válasza Sanci789 (#35509) üzenetére


kp59
aktív tag

Mégis lehetséges a dolog csak sajnos ehhez a "Fallout4Prefs.ini" fájlt meg kell keresned a "Dokumentumok-->My Games-->Fallout4" mappában és mondjuk jegyzettömbbel megnyitni.
Megkeresed a beállítások között a "bBorderless" és "iSize" sorokat és átírod így
bBorderless=1
iSize H=1080
iSize W=2560
Ez után elmented a fájlt és ennyi.

De ha nem akarsz szerkesztgetni akkor itt van feltöltöttem neked az én Fallout4Prefs.ini fájlomat ([link]) csak be kell másolnod a fentebb leírt helyre (felülíratni vele a régit).

Sajnos a játékot alapvetően konzolra írták és ez erősen meg is látszik az irányítás konfigurálhatóságának hiányosságain is.

[ Szerkesztve ]

(#35511) Sanci789 válasza kp59 (#35510) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Érdekes, így se jó :F De már nem is érdekel, nem fogok "könyörögni" egy játéknak, hogy úgy fusson a gépen, ahogy kéne (CoD Black Ops 3-at is hagytam a francba, miután a 3. patch után is folyton kifagy). Majd tolok mást

(#35512) kp59 válasza Sanci789 (#35511) üzenetére


kp59
aktív tag

Ment PÜ.

(#35513) k.soma válasza sas55 (#35507) üzenetére


k.soma
senior tag

Köszi! :) Van már a 2 héttel ezelőtti drivernél frissebb valami? :U Addig nem mernék frissíteni.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#35514) laci.csabi


laci.csabi
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem felétek, hogy most jelenleg Chiftech Ctg 80p-600w tápot használok egy 4,4 Ghz tuningolt i5 4690k és Msi r9 390 összeállításában (részletesebben profilban). Gondom nincs vele remélem nem is lesz de mennyire ajánlott egy csere vagy nem érdemes foglakozni vele?

(Nemtudom mennyire tartozik ide azért offoltam)

(#35515) CptAdamica válasza laci.csabi (#35514) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha jelenleg nem csinál semmilyen fura dolgot a géped, mint például terhelés alatt újraindul, akkor felesleges tápot cserélni.

Megyen!

(#35516) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nem tudom "vótmá"-e, de leírom figyelmeztetésnek: Az Afterburner nekem össze akad a Speedfan-nel és nem engedi felpörögni a ventiket. Speedfan nélkül minden oké, nem a Crimson hiba sztem. Figyeljetek oda rá. (390 Nitro)

(#35517) laci.csabi válasza CptAdamica (#35515) üzenetére


laci.csabi
tag

Nem csinál ilyesmit. Csak kíváncsi voltam van-e félnivalóm, mert a táp kérdés mindig nagyobb kérdés mint a "kihajcsa" téma :D (legalábbis nálam).

Mindenek előtt köszönöm válaszod :)

(#35518) Milka 78 válasza ricinus13 (#35516) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez érdekes.Nekem alapértelmezettként indul a speedfan,mert arról monitorozom a kompakt pumpáját és az küldi a figyelmeztetéseket ha valami frixi lenne a gépen belül.Ellendbe AB-t használtam a 290/290-nél (crimson előtti időkből) is és most is a 980ti-nél,ennek ellenére nálam minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#35519) pcsabat válasza laci.csabi (#35514) üzenetére


pcsabat
őstag

Ha nem kapcsolgat le akkor nem lesz gond. A CTG sorozat jó, kárt nem fog tenni a gépedben. Ha lekapcsolgatna meg nézz egy osztatlan 12V-os ággal rendelkező minőségit 500W körül, az biztosan rendben lesz.

(#35520) kp59


kp59
aktív tag

Két napja gondoltam egy merészet és feltettem a Crimson 16.1 meghajtót.

Néhány óra Fallout 4 után egyszer csak elkezdtek a terepen lévő bokrok átalakulni valamiféle kristályos hatású háromszög lapokból álló halmazokká :Y . Amikor távolabb mentem tőlük akkor megint átalakultak bokrokká :F . Na mondom ez szép hogy a Crimson legújabb (harmadik "j a v í t o t t" :W :W :W ) változata ilyet is tud már. És ez lenne az a nagy hírveréssel beharangozott forradalmi újdonságokat tartalmazó Crimson meghajtócsomag :O .

Úgy kellene kirúgni az egész szoftveres bagázst az AMD-nél ahogy van mert szégyen amit csinálnak :((( .

Persze talán mondanom sem kell hogy ment vissza a 15.11.1 béta (az legalább még működik valahogy).

(#35521) HSM válasza kp59 (#35520) üzenetére


HSM
félisten

Procituning/hibázás is simán csinálhat ilyet....

(#35522) oliba válasza kp59 (#35520) üzenetére


oliba
őstag

Tegnap elott kovettem el ugyan ezt a merenyletet, mint te. 1 orat nem volt fent az a driver es meng vissza a 15.11.1 beta :D

(#35523) kp59 válasza HSM (#35521) üzenetére


kp59
aktív tag

Az igaz csakhogy sem a processzor sem a videókártya nincs húzva (nem is voltak soha).
Amúgy a játékban azon a területen voltam már máskor is és ezt a hibát nem tapasztaltam a Catalyst 15.11.1-nél csak ennél a csoda Crimsonnál és mióta visszatettem a 15.11.1-et ismét normálisan jeleníti meg a textúrákat

(#35524) HSM válasza kp59 (#35523) üzenetére


HSM
félisten

Így korrekt akkor. :R

(#35525) kp59 válasza oliba (#35522) üzenetére


kp59
aktív tag

Hát ez tényleg egy "merénylet" volt. Nem tudom hogy mikor fogok megint annyi bátorságot összeszedni hogy egy Crimson nevű meghajtót feltelepítsek a gépemre (pedig más már sajnos nem lesz).

(#35526) Habugi válasza kp59 (#35520) üzenetére


Habugi
addikt

Ha nincs 100órám a Fallout4-ben már akkor egy sem, még a világon semmilyen grafikai buggal nem találkoztam. :N
Hasonszőrű néven futó Crimson van fent, aka 15.11.1beta, ő: [link]
Még a játék indítása előtt megkapta a két filet ami ahhoz kellett hogy a "minimap bug" akármi is legyen ez vagy akármit is jelentsen ne jelenjen meg. Azóta a 15.12-ben azt hiszem ez javítva lett, nem tudom nem próbáltam se a 16.1-et. Tucat játék van a gépen, pár hónapostól a ~10évesig, minden szép, minden jáúúú.

Win7 64

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35527) oliba válasza kp59 (#35525) üzenetére


oliba
őstag

Amilyen tempóban jönnek ki használható driverek, lehet, hogy előbb lesz pacal/polaris duo, mint újabb driver :D

(#35528) kp59 válasza Habugi (#35526) üzenetére


kp59
aktív tag

Csakhogy gondolom nem ugyanolyan gépen és ugyanolyan beállításokkal futtatja mindenki az adott játékot mint te így ami nálad nem jelentkezik az lehet hogy nálam már előjön ilyen durva hibaként mint amit fentebb leírtam. Például ha jól látom a monitorodat akkor te 1920x1080 felbontáson én pedig 2560x1080 felbontáson futtatom a programot így akár már ez is előidézheti ezt a hibát.

(#35529) Habugi válasza kp59 (#35528) üzenetére


Habugi
addikt

Látod ebben teljesen igazad van, ugyan akkor azt tudnod kell, az első pillanattól VSR-el 1440p-ben játszom a játékot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#35530) kp59 válasza Habugi (#35529) üzenetére


kp59
aktív tag

Ezt a VSR dolgot nem igazán értem. Utánaolvasgattam kicsit és annyi rendben hogy a videókártya meghajtóprogramja a nagyobb felbontást visszaalakítja szoftveresen a képernyő natív felbontására de ebből hogyan lesz mondjuk 1440p a kép egy 1080p felbontású monitoron? Egy adott monitor ami 1920x1080 felbontásra képes az ettől a virtuális dologtól még ugyanúgy csak ezt a felbontást tudja nem?

Persze tudom hogy nem lehet nagyobb a felbontás mint amire a monitor alapvetően képes (gondolom ezért virtuális a neve) de hogy lesz ettől szebb a kép?

[ Szerkesztve ]

(#35531) laci.csabi válasza kp59 (#35530) üzenetére


laci.csabi
tag

A játékoknál picit a felbontás dolog másképp alakul mint egy videónál, képnél. Mikor beállítod a játékban, hogy te azt a felbontást akarod, mert azt tudja a monitortorod az nem azt jelenti hogy az a legrészletesebb is (igen erre vannak textura beállítások de a fejlesztők ehhez is kötik de persze nem mind). Én próbálgattam legjobban éleknél mutatkozik meg ez a jelenség és adott esetben jobb és szebb volt a játék mint anélkül, de volt hogy teljesen zavaró vagy mosott volt a kép amit láttam. Ez persze szubjektív, hogy kinek mi a szép, de érdemes időnként próbálkozni vele mert valamikor tényleg segíthet egy adott játék élményén.

De nem tudom, hogy ez 21:9 monitoroknál, hogy van, mert sajnos nekem nincs.

(#35532) HAX


HAX
tag

290 DCII OC

+100MHz-t tettem a gpu-ra
+25mv fesz
+50% power limit

Ez így eléggé megdobta az fps-t GTA5 alatt, a plusz fesz kell alatta kifagy, +25 fesszel eddig stabil

GPU-Z vel logoltam ezek voltak a max értékek:
VRM1: 96°C
VRM2: 81°C
GPU: 84°C

Ez így mennyire vészes hőmérséklet? Maradhat szerintetek?

(#35533) mcwolf79 válasza HAX (#35532) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hivatalosan simán belefér, nem hivatalosan megoszlanak a vélemények.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35534) mcwolf79 válasza HAX (#35532) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ja, még annyit, hogy a VRM-ekre raksz (a hátlapra) egy 8 cm-es ventit, és sztem jópár ˘C-t nyerhetsz vele. Semmi barkács, egyszerűen ráfekteted, hogy fújja rá a levegőt. Annyi rés lesz hogy elmenjen a levegő, és kicsit hűtse a PCB hátlapját a VRM-eknél.
Nekem is úgy van a 390X-en,és nálam 4-5 ˘C-t hozott.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#35535) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Erre vélemény? :U :)

:R :R

Walking Dead

(#35536) Kean_Sorbo válasza N.Ferry (#35535) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Power Limit miért nincs kitolva?

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#35537) Ghoula válasza N.Ferry (#35535) üzenetére


Ghoula
senior tag

A polírozásnak sok értelme nincs. Amit géppel síkba köszörültek, annál te otthoni körülmények között nem fogsz síkabb felületet csinálni.
A CLU-nak viszont van értelme, nálam laptop,asztali gép, minden CLP-vel van pasztázva.

Más téma:
Saját biosomból sikerült összehozni egy olyan verziót, ahol a felső powerstate-ekbe általam tesztelt órajel fesz kombókat égettem be, így nem kell AB-vel profilozni, megmarad az idle fesz-em, és mivel nem csak a legutolsó powerstate-et szerkesztettem, így a köztes órajelek is stabilak.
1200/1375mV
1150/1325mV
1100/1250mV ( ez a gyári fesz)
1050/1200mV ( ez a gyári órajel, viszi -50mV-vel, de idle-ben már kevés ez ha offszetelem)
...
300/1000mV ( ez az idle,gyári 968mV, 1500as mem órajelhez kell egy kis plusz)

+50% power limit be van égetve,illetve 1250-es időzítések vannak 1375-ön és 1375-ös 1500on.
Ez így stabil, viszont azért még piszkálja a csőröm a 390es modbios,mert azzal még ki lehet sajtolni egy keveset a gpu-ból, de sajnos nem 100% stabil, BS-ezik vele a kártya, 1375-ön is. :(
Régebben a köztes órajelek alacsony feszültségére gyanakodtam, de azt most kizártam.
firestrike
Megpróbálom majd még a saját biossal azokat az időzítéseket, hátha az lesz közös nevező, ha nem is lesz meg a 7%,de a stabil lesz.

(#35538) Apone33


Apone33
őstag

Üdv!

R9 390X Gigabyte Gaming G1 erről a kártyáról van valakinek tapasztalata? Ahogy néztem rövidebb a kártya mint pl a sapphire. Mennyire megbízható? Köszönöm.

Play Hard!!!

(#35539) HAX válasza mcwolf79 (#35534) üzenetére


HAX
tag

Köszönöm akkor egyelőre marad így, a házba úgy is terveztem még egy pár komolyabb ventit, hogy jobban át legyen fújva a ház, ha úgy nem javul a VRM hőfok akkor megpróbálom amit mondtál.

Tulajdonképpen nekem elég lenne ha a kártya hozná a ref 290X szintet. Ventiprofilt nem is csinálok, a bios kapcsoló performance módban van így 50%-ra pörög fel a venti terhelés alatt, így pont jó felette nekem már hangos.

[ Szerkesztve ]

(#35540) pcsabat válasza Apone33 (#35538) üzenetére


pcsabat
őstag

Nekem olyan van. Hangos, meleg, voltage lock-os, komoly ház és házhűtés nélkül elégtelen a hűtése. Ezt leszámítva működik és gyors. Én inkább Sapphire-t vennék ha teheted.

(#35541) Apone33 válasza pcsabat (#35540) üzenetére


Apone33
őstag

Az hogy meleg és hangos az nem zavar. A teljesítménye nem kisebb mint a többié? Csak azért kérdem mert a fogyasztása is kisebb mint a sapphire-é. Sapphire-ból csak a 390 van raktáron az x még nincs. Holnapra kell egy kártya így még nem tudom hogy melyik legyen. A giga-t 2 hetesen árulják garral 110k-ért.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#35542) Malibutomi válasza Apone33 (#35541) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt a fogyasztas dolgot honnan veszed? Ha van is elteres az minimalis lehet, ugyanaz a chip, ugyanannyi memoria van rajtuk

(#35543) HSM válasza Malibutomi (#35542) üzenetére


HSM
félisten

Akkor lehet kisebb a fogyasztás, ha alacsonyabbra van belőve a TDP limit, és lejjebb veszi magának az órajeleit a kártya. ;]

(#35544) pcsabat válasza Apone33 (#35541) üzenetére


pcsabat
őstag

ha abból gondolod, hogy kisebb a fogyasztása mint a többié mert kisebb a hűtő rajta tévedsz. A Giga hűtőjét egyszerűen elszámolták. Ennyi. 110-ért jó az ár, de erre még számolj rá nyugodtan egy 20 ezres vga hűtőt és akkor már jobban jársz a sapphire-vel.

(#35545) Apone33 válasza Malibutomi (#35542) üzenetére


Apone33
őstag

Mint írták az órajel miatt, tapasztalatom nincs benne, nekem is úgy mondták. De akkor hogy-hogy elég neki a 225w-os fogyasztás ugyanazt a teljesítmény adni mint a sapphirenak pl mert annak több kell. :F

Play Hard!!!

(#35546) Iginotus


Iginotus
őstag

Tudtok ajánlani referencia r9 290-enre levegő vagy kompakt víz hűtést?
köszi!

Plug and Pray... :)

(#35547) Malibutomi válasza Apone33 (#35545) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Es inkabb megsporolnak mondjuk 15 Ft-ot havonta, es ezert vennel egy hangosabb es melegebb kartyat?
En nem igazan talalok a gigarol megbizhato tesztet, honnan van ez a 225W?

Itt 275W TDP-t irnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35548) Apone33 válasza Malibutomi (#35547) üzenetére


Apone33
őstag

Egy német oldalon írták, de lehet hogy elírták akkor nem tudom. Akkor szted 110k-ért benevezhetek rá?

Play Hard!!!

(#35549) szente válasza Apone33 (#35548) üzenetére


szente
addikt

Ahol én vettem, ott most 108 ezer a Nitro. Tök nem éri meg a Gigabyte annyiért.
Vagy az egyik boltban, most 114 az MSI, ha nem tetszik a Sapphire.

[ Szerkesztve ]

(#35550) Apone33 válasza szente (#35549) üzenetére


Apone33
őstag

Nincs bajom a sapphire-al, csak most nincs nekik raktáron a 390x, csak a 390 van. Német oldalról rendelem ezért a magyar kilőve.

Play Hard!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.