Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Malibutomi válasza szasanyi (#36149) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En 1080p monitoron hasznalom, de miota van VSR szinte mindent 1440p-re skalazva, es szepen viszi, nemi kompromisszumkeszseg persze kell.
Ajanlottak MSI (3ev gari), Sapphire, Powercolor (2 ev gari).
Mikroakadas ilyesmi nalam nem volt jatek kozben, egyes jatekokban pl. GTA5 van olyan hogy az elso fel percben 1-1 elofordul aztan mar semmi, de ez inkabb jatekspecifikus.
Ami nekem van powercolos az huvos es jo kartya, de kellett hozza ventiprofil, mert alapon nagyon porgeti a ventiket, es 67-68 fokon tartja a kartyat.
Belottem max 46%-ra, igy sem megy 79 fok fole soha, es jo halk.
Drivereket en nem cserelgetek surun, meg a 15.11 catalyst van, crimsonrol majd nyilatkoznak a masok.

(#36152) #Morcosmedve válasza A.C.E. (#36150) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1440p-re azért komolyabb kartya kellene, hogy igazán jó legyen a helyzet, nem tudom a 970 mit kinlodna "3,5GB-al". 390 kerdeses, probald ki, mit tudsz vele elerni...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#36153) szasanyi válasza A.C.E. (#36150) üzenetére


szasanyi
félisten

Itt a gond: nem nekem kell, egy barátomnak próbálok segíteni, de nem úgy, hogyha nem jó vegyen másikat. :N Azt mindenki tudja akinek van elég pénze és hajlandósága ezzel legózni, de ő nem olyan. És nem használtam még 1440p-t sem, így azzal tapasztalaton nincs mi elég alá, és mi nem.

Malibutomi: PowerColor 390-et még nem is láttam sehol, de a 2 év gari miatt kiesett a pikszisből a Sapphire-ral együtt. Viszont az MSI R9 390 Gaming a TFV-tel (mint a GTX970 Gaming csak kissé vaskosabb bordákkal) a tesztek alapján nem tűnt sem elég hűvösnek sem halknak. Mi van a Gigabyte R9 390 G1 Gaming-gel, arról nincs infó, tapasztalat? Tesztet nem találtam róla.

hpeter10: ha csak 1080p-re kellene akkor egy jó árú, használt de garis GTX970-et nyugodt szívvel ajánlanék mert nagyon jó kártya. De mivel 1440p a cél, ott már gyengélkedni fog sok játék alatt ez a tesztekből kiderült.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#36154) A.C.E. válasza szasanyi (#36153) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Ezért írtam hogy egyéni megítélés kérdése.Pl van akinek az is elég ha elindulnak az újabb játékok és 40-50 képkockás képfrissítéssel medium beállításokkal is elfut, ekkor a 390-es elég 1440p-re, akinek full grafikai beállításokkal min50-60 képkockás sebesség a vágya az maradjon a fhd monitoroknál.

F.P.S. FOREVER!

(#36155) GeneraL_XTX válasza szasanyi (#36153) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

G1 390-es szériában nem egy jól sikerült darab, elég kevés rá az a hűtő sajnos :( Bár eléggé házfüggő meg egyéni megítélés kérdése, mert van aki itt meg van vele elégedve, van akinek nem sok a 80fok körüli hőmérséklet és nem hangos a 60-70% körüli ventifordulat.

De összességében nem egy ajánlott darab, az msi és a sapphire megoldásai minden tekintetben jobbak nála.

(#36156) Milka 78 válasza szasanyi (#36153) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Giga kártya baromi lutri.Sokan szidják hőfok/hang terén,de van egy egész felhasználó akinek halk és hűvös.
Igazság szerint a topick gazda mesélhetne erről,mert 290/390/970-is volt a tulajdonába,de le lett nyomva (kicsit feljebb),így nem hiszem,hogy nyilatkozna nyilvánosan a 970 vs. 390 témában ;)

[ Szerkesztve ]

(#36157) szasanyi válasza GeneraL_XTX (#36155) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, csodálkoztam is miért nem a "régi" 3 ventis nagyobb hűtés került rá hanem ez a kicsi ami a 380/X kártyákon is van. Ami még érdekes, hogy egyetlen oldal sem tesztelte ami szintén elég ritka. De köszi, mert ezen infók alapján aligha ez lesz a választott.

A.C.E. - az elvárás 1440p@High grafika játszó (folyamatos) sebességgel. Nem cél semmilyen teszteredmény, de még az FPS értékek figyelése sem hanem érzetre jó legyen.

Milka 78 - nem is igazán fontos, mert a GTX970 nem lesz elég 1440p-ben, bár már az is kétséges a 390 elég.-e... :U

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#36158) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#36156) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem is volt, 290 kivételével. MSI 390-et ajánlom egyébként. Msi 970-et is, szerintem a radeon, ha jó a driver jobb tud lenni.

© asszongya'hogy

(#36159) Milka 78 válasza szasanyi (#36157) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha azt mondom,hogy a 980ti oc-val elég az fhd-ra nálam (okés,koppon minden) akkor elhiszed?Amit ma a játékfejlesztők elkövetnek az embertelen :(

Mackó : És tényleg...már megszoktam,hogy igp-vel kelsz és fekszel :D

(#36160) szasanyi válasza Milka 78 (#36159) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, sajna PC átka a sokféle hw és ezért nehéz - és nem kevés esetben konkréten rossz - optimalizálás ami erőforrás pazarló. Mondjuk így végképp nem értem, hogy ezek ismeretében hogyan lehet a 4k-s játékról - komolyan - beszélni? :U
Én ezért váltottam PS4-re, mert ebből elegem lett. Persze grafikailag nem ugyanaz, de itt csak játék van és pont. Elméletileg végiggondolva ha egy PS4 olyan TDP-vel és hűtéssel rendelkezne mint egy felső kategóriás PC, akkor kábé hozná is azt a szintet 1/5 árból (pont a fentiek okán).

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#36161) Pöcc válasza #92888064 (#36148) üzenetére


Pöcc
újonc

Elvileg kell lásd a képet. Bocs, csak közben lenyomtam egy műszakot.

(#36162) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#36159) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tévedés, mert egy-két hete 380G1 4GB-vel "tolom", kiszálltam a VGA-ra való pénzverésből és tök jól tettem, kiszolgál, alig kellett levegyek játék beállításokból és nem megy 60 FPS alá. :)

© asszongya'hogy

(#36163) #92888064 válasza Pöcc (#36161) üzenetére


#92888064
törölt tag

ránézésre inkább kábel vagy monitor lesz. itthon az egyik monitor szokott ilyet csinálni analóg bemeneten, de kábelmozgatásra megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#36164) Pöcc válasza #92888064 (#36163) üzenetére


Pöcc
újonc

Kábelmozgatás nem segít, egyébként aza fura, hogy standard VGA driver-rel működik, tuti éles a kép, csak dirver-rel együtt aszódik el. 14 nap amúgy, míg visszaveszik a kártyát (amiből még pár nap visszavan), ha nem lesz megoldás, csomagolom és küldöm vissza. Ha mázlim van, akkor még előtte ki tudom próbálni valahol/valakinél.

(#36165) #92888064 válasza Pöcc (#36164) üzenetére


#92888064
törölt tag

monitoron az AUTO gombot nyomkodtad?
ha igen, akkor mást nem tudok mondani.
vagy ha tv-ről van szó, akkor annak a beállításai között turkálj.
nálam például a képaránynál kell állítani "pont pont után" nevű lehetőséget, és akkor passzol a kép.
biztosra veszem, hogy nem a kártyával van a gond, csak beállítási problémáról van szó, szóval visszaküldés előtt mindenképpen teszteld másik kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#36166) Pöcc válasza #92888064 (#36165) üzenetére


Pöcc
újonc

TV-ről van szó, a beállítások száma korlátozott.
Igyekszem kipróbálni másik PC-ben, de a 4műszakos munkarend nem könnyíti meg a dolgom. Csak "reménykedtem" benne, hogy valaki kapásból rávágja, mi a bibi.
(Mivel standard VGA driver-rel tuti a kép, illetve előző kártyámmal {HD4870) is frankó volt minden, nem kellett nyúlni semmihez)

(#36167) pcsabat


pcsabat
őstag

felfedeztem az első hülyeséget 390 és crimson (16.1.1) kapcsán. Crysis 2 - csak teszt miatt került a gépre -, ha teljes képernyőn játszanék akkor a GPU órajel nem igazán megy feljebb 400-500 mhz-nél - ez max grafikán kb. ~40 fps jelent -, ha ablakban futtatom akkor szépen felmegy a GPU órajel és annyi fps-t produkál a kártya amennyit ki lehet belőle sajtolni. No ez miért lehet?

Más játéknál ezt nem tapasztaltam eddig, a Crysis 2 meg nem mai darab nyilván, de azért érdekelne mi lehet a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#36168) SpongyaBob válasza pcsabat (#36167) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Teljes képernyős módban alt + tab? Nálam GTA V alatt vannak ilyen gondok de ez csak bakapcsolt vsync-nél probléma.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#36169) pcsabat válasza SpongyaBob (#36168) üzenetére


pcsabat
őstag

GTA 5 nálam is csinálja, hogy első indítás után 30 fps a max, alt + tab majd vissza és ez megoldódik, de a Crysis 2-nél alt + tab-ozhatok a végletekig, ugyanúgy marad. Ha 30 fps lenne a max alatta én is vsync-re gyanakodnék, de így hogy cirka 40-et tart és feljebb is tud menni olykor, elvetettem ezt az ötletet. Mindegy igazából, ez a játék pont nem érdekel annyira, csak érdekességként kérdezősködtem.

(#36170) digo00


digo00
tag

Ködzönöm aki próbált segíteni a hdmi to vga monitor kikapcsolásban.A problémám megoldódott.Vettem egy HDMI-s monitort és azóta semmi gond.
Még az lenne a kérdésem hogy sapphire R9 390 es kártyával miért csak 30-55 fps között fut a GTA V?

(#36171) pcsabat válasza digo00 (#36170) üzenetére


pcsabat
őstag

processzor limit lehet, annál jóval többet tud a kártya

(#36172) digo00 válasza pcsabat (#36171) üzenetére


digo00
tag

És azzal mit tudok kezdeni? I5 4670-es proci és 16 GB Ram van a gépben.És mért csinálja a gépem,hogy alt+tab al leteszem a tálcára és nem tudom visszatenni teljes képernyőre?Ezt azóta csinálja mióta megvan a kártya win10 -nél.

[ Szerkesztve ]

(#36173) velizare válasza digo00 (#36170) üzenetére


velizare
nagyúr

még mielőtt pénzt költenél: alt-tab ki és vissza.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36174) digo00 válasza velizare (#36173) üzenetére


digo00
tag

Már nem szeretnék pénzt költeni.Az elmult 2 hétben 2 kilót nyomtam a gépbe.Ezen a konfigon jobban kellene futni.Ha alt tab-al kilépek nem tudom miért de nem teszi vissza full képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#36175) GRaul válasza digo00 (#36174) üzenetére


GRaul
őstag

Ha nulláról kezdted, akkor az nem egy nagy összeg :P

Egyébként mi a pontos konfigod?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36176) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni VGA ügyben.

Adott egy játékos gép a következő komponensekkel.

Asrock b75m pro 3
Intel i7 3770
2x 4gb Kingston HyperX
FSP Hexa+ 500W

Emellett jelenleg egy GTX 960 2GB teljesít szolgálatot.
Gondolkodok egy MSI/Sapphire R9 390 cserében de nem tudom, hogy elég lenne-e a tápom hozzá, illetve, hogy mennyire lenne nagy előrelépés.

Köszönöm a válaszaitokat.

(#36177) pcsabat válasza digo00 (#36172) üzenetére


pcsabat
őstag

az nem rossz processzor, bár 4 ghz plusz azért nem árt ezek mellé a kártyák mellé. Ahogy előttem javasolták és fentebb írtam is picivel, alt + tab, majd vissza nálam megoldja. Hogy nálad miért nem megy azt passzolom :F

(#36178) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Van olyan r9 390-es kari amire 390x bios-t rá lehet rakni?Vagy ez is szerencse kérdése?Gyártóra lennék kíváncsi.Előre is köszönöm.

(#36179) digo00 válasza GRaul (#36175) üzenetére


digo00
tag

Nem nulláról kezdtem.A proci,ram,lap már meg volt.Kártyát házat tápot monitort vettem most.
Ház : Aerocool syclone II
Lap: msi b85m e33
Proci : i5 4670 3.4 Ghz
Ram : corsair 2x8 Gb
VGA : Sapphire R9 390 8Gb
Táp : Corsair CX 750M

[ Szerkesztve ]

(#36180) Nelman válasza arcsi84 (#36176) üzenetére


Nelman
tag

Kevés lesz a táp. Nálam a thermaltake 550w-ost megfektette ha nem kapcsoltam be a v-sync -et, és/vagy a grafikát nem vettem vissza csak "high" beállításra. Ultrán reset volt pár perc játék után :D

[ Szerkesztve ]

(#36181) pcsabat válasza Nelman (#36180) üzenetére


pcsabat
őstag

a thermaltake-nek vannak igazán hitvány, nem ajánlott tápegységei amik a névleges teljesítményt korántsem adják le. Ez az FSP-nél nem mondható el. Azért próbálja csak ki a kolléga a HEXA-val, aztán ha lekapcsolgat neki vegyen új tápot :) - bár a HEXA osztott 12v-os ággal rendelkezik, azért azt tegyük hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#36182) LLKobe válasza arcsi84 (#36176) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha EZ a tápod van akkor elég lesz, az én tápom is kb. pont ugyanezt tudja, és simán viszi.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36183) Nelman


Nelman
tag

Nyilván igen. Amivel először próbálkoztam az egy 70% hatékonyságú táp, ami teljes terhelésen dobott egy resetet, ha a grafika nem volt vissza fogva. Próba szerencse és lehet nem kell további 40 ezret beruháznia, mint nekem :D :C

(#36184) GRaul válasza digo00 (#36179) üzenetére


GRaul
őstag

Azt az alaplapot, gyorsan cseréld le :D
Nem illik a képbe :)

A tap szerintem is eleg lesz :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36185) pcsabat válasza Nelman (#36183) üzenetére


pcsabat
őstag

40 ezret egyébként sem lett volna muszáj, az én tizen egy-két ezres seasonic belsős XFX Pro 650-esem anno két darab 7950-et is vitt vígan, egy darab 390 alatt meg még néma is marad :D. Az hogy ennek a hatásfoka mondjuk "csak" 85% míg egy gold-é akár 90% is lehet nem tesz tönkre, ki lehet számolni mennyi a többletköltség a kettő között éves szinten, hülyeséget nem akarok mondani, de gyanítom egy jobb sör nem jönne ki belőle :D. Off vége!

(#36186) Nelman válasza pcsabat (#36185) üzenetére


Nelman
tag

Kinek mi és mennyit ér meg az elég szubjektív úgy gondolom. :K Az XFX tápok 30-tól kezdődnek a minőségi tápegységek terén. Nem gondolom, hogy egy 18-20 ezres nekem a maga 1-2 év garijával megfelelne, de ez is szubjektív dolog. Az alább említett thermaltake táp 8 éves jelenleg és mai napig tökéletesen teszi a dolgát egy új gépben. :R
Szerintem ezekhez a kártyákhoz egy erősebb gép való, amik valószínűleg némi tuningot is kapnak ennek megfelelően. Így egy játékos gép manapság kell, hogy rendelkezzem minimum egy 600W bronze hatékonyságú táppal, de ez is csak az én véleményem. Olvastam valamelyik tesztben, hogy egy platina 520w-os FSP táppal tesztelték az r9 390-et. Nem csuklott meg tőle, így valószínű, hogy egy gold és egy bronz sem tesz így. Azonban minden a valóságban dől el. Én annak a híve vagyok, hogy ha nagyobbat, erősebbet, drágábbat veszek, akkor baj nem érhet. :B

Ezt a PSU kalkulátort nem baj, ha használjátok.

[ Szerkesztve ]

(#36187) szasanyi válasza Nelman (#36183) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint tudjuk nem az a mérvadó, hogy milyen számot írtak a tápra hanem az, milyen minőségű belsővel van szerelve és annak milyen minősítése van. Nem az 500w tápot kell lecserélni hanem a sz@r 500w tápot. Nem mind1! :N

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#36188) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, hát akkor, ha ez a táp kérdés ennyire necces, úgy kimarad ez a modell. Meg kell várnom a következő AMD családot, vagy az új nvidiákat.

Apropó mikor jön az új amd kártya az r9 390 teljesítmény szintjén?

(#36189) GeneraL_XTX válasza GRaul (#36184) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Egy nonK procnál nem teljeset mind1, hogy milyet lapot tesz alá az ember?? :U

(#36190) pcsabat válasza Nelman (#36186) üzenetére


pcsabat
őstag

nem idevaló a téma, szóval ez az utolsó hozzászólásom ezen a téren, hidd el nekem nem az ár miatt lesz jó egy táp. XFX-ből merem állítani neked, hogy vehetsz 8 éveset is, garancia nélkül, ha abban seasonic belső van még évekig hajthatod vele a géped. Enyém kb. 5 éves, vígan viszi a rendszert. Utánakerestem jelenleg már ez is 30 ezer körül mozog, de mikor vettem ha jól emlékszem a fele sem volt. Egy minőségi 500-es vagy 550-es táp ezeknek a kártyáknak elég, ha nem extrém tuninggal akarunk szórakozni. A thermaltake-t nem akarom leírni, volt egy-két jó sorozatuk, de abból amit írtál nem derült ki a pontos típus, de sajnos ennél a márkánál több a gyenge, mint a jó tápegység. Egy FSP / Seasonic belsős táppal (értelemszerűen az említett márkák, plusz be quiet! dark power, straight power, bizonyos corsair-ek és még lehetne sorolni) amik elérik az 500-550W-ot nyugodt szívvel hajthatóak ezek a VGA-k, nem kell a frászt hozni előre a felhasználókra :D

A PSU kalkulátorokkal meg azért óvatosan, ezért a tápos topikban a fejét veszik az embernek! :D

[ Szerkesztve ]

(#36191) Nelman válasza pcsabat (#36190) üzenetére


Nelman
tag

Offolhatod, csak a tapasztalatomat szerettem volna megosztani. Tápot nem illik kicentizni, mivel minden egyes fejlesztéskor nem szeretnénk lecserélni és megnehezíteni a büdzsét ~+30 ezerrel. Én azért választottam 750W gold hatásfokút, mert gondolok a jövőre is. Árban meg az a pár ezer forint egy 650 és e között nem számottevő. A kérdéses Thermaltake egy "TR2 550W" jelzésű táp ami még nem ebbe a konstrukcióba lett tervezve, de kövezzetek meg érte, hogy anno ezt választottam és egészen eddig tökéletes volt. Azóta már 4x cseréltem ki a konfigot és ez volt a gyenge pontja a gépemnek. Bevállaltam a VGA-t előbb, hátha elbírja, de fordítva is csinálhattam volna, hogy előbb tápot veszek. Csodát nem vártam tőle és nem akarok rémisztgetni senkit, de nem elterjedt, hogy mindenkinek platinum 500w-os tápja van ezért írtam, amit írtam. :R

Kalkulátorra meg ne kattintson akit nem érdekel :D

[ Szerkesztve ]

(#36192) pcsabat válasza Nelman (#36191) üzenetére


pcsabat
őstag

no, a TR2 ha jól emlékszem pont ajánlott kategória :)

(#36193) Raggie válasza GeneraL_XTX (#36189) üzenetére


Raggie
őstag

Pont ezt akartam én is írni... :D

Clint Eastwood FTW

(#36194) Nelman válasza pcsabat (#36192) üzenetére


Nelman
tag

Mégsem bírja a kis öreg. Az előtte lévő ASUS HD7870 DCUII-vel simán ment. 4690K proci húzva 4.5GHz-en és 2400MHz tuning ramokkal, még hangja sem volt. R9 390-nél már megállt a tudomány. :D valószínűleg a melegedés miatt resetel, mivel nem mindjárt dobja el az ampert, hanem 10 perc játék után, persze minden ultrán kell legyen. :K

(#36195) GRaul válasza GeneraL_XTX (#36189) üzenetére


GRaul
őstag

Én elég gyernek tartom azt a lapot. az elmult 3 evben kb 15 fajta lap megfordult nalam es sajnos abbol eleg sok problemam volt az Msi gyartotta lapokkal.Senki nem mondta h Z-s lapot vegyen... csak vmi normalisat, mert a tobbi alkatresz minosegehez kepest egy nulla az a lap.

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36196) digo00 válasza GRaul (#36195) üzenetére


digo00
tag

Akkor milyen alalapot ajánlanátok?Illetve mit tudok tenni hogy a gta tarsa végre azt a 60 fps-t?

(#36197) pcsabat válasza digo00 (#36196) üzenetére


pcsabat
őstag

driverekkel nem lehet gond? Letakarítottad a korábbiakat DDU-val? Esetleg egy rendszer reinstall? még mielőtt új alaplapot vennél :D - tény, hogy nem egy csúcs darab, de önmagában ha nem hibás elég kicsi az esélye hogy fps droppokat okozzon, de persze semmi sem lehetetlen. Okozhatja valami driver is...

(#36198) digo00 válasza pcsabat (#36197) üzenetére


digo00
tag

Ddu val leszedtem a korábbi drivert.Crymson volt fent most ccc 15.11 béta ezzel gyorsabb a mozgás mint a crymsonnal.A procinak is elégnek kell lenni nem?

(#36199) #92888064 válasza digo00 (#36196) üzenetére


#92888064
törölt tag

a játék topikjában beszéltünk erről, sokkal durvább gépen is be-be döccen. monitorozással arra jutottam, hogy cpu vagy töltés miatt döcög a játék. a half vsync-kel vigyázni kell, tegnap távoli asztallal lőttem be unokatesómnál a játék grafikai beállításait, mert szerinte 800x600-ban is szaggatott, majd fullhd-n játszott beállítás után. szóval a beállítások is sokat számítanak, de r9 290x kártya mellett is leveszek egy-két effektet: 4x msaa helyett 2x, susnyás high, post process-t leveszem a látást zavaró effektek miatt, stb. de valaki még így is panaszkodott, hogy beáll 30pfs-re a játék, és kb hasonló gépe volt. talán alttabozás után ment vissza 60-ra az fps. első körben vsync nélkül nézd meg az fps értékeket, hogy kb átlag mennyit mutat a játék, és ahhoz képest faragj a beállításokon. nehéz elérni a fix 60 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#36200) digo00 válasza #92888064 (#36199) üzenetére


digo00
tag

Van egy olyan beállítás hogy anisotropic filtering.Azt mire állítsam kb?Most X16 on van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.