Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) david_97 válasza M.T. (#10787) üzenetére


david_97
senior tag

A Morpheus esetleg nem eladó? :U

(#10802) Synthwave válasza Kvg (#10800) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A dolog nem hit kérdése.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10803) M.T. válasza david_97 (#10801) üzenetére


M.T.
senior tag

Eladnám én de angliában élek sztem drága lenne a postázás.

(#10804) Kvg válasza Synthwave (#10802) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem is hit kérdése, hanem meggyőződés kérdése.
Semmilyen alkatrészt nem látok a géped ben arra utalan hogy valaha láttál volna-e egy erős FreeSync-es konfigon egy pl Siege et futni.
Amennyiben monitor 60hz nél 3X gyorsabban 180 Fps számol a kártya akár aszondom ok igazad van, de ha nem éri el kritikus 120fps akkor már törik a kép. Igazából CSGO nál akár mindegy milyen kijelző 250fps nél. framtime sz empomtjából, ee a freesyncel soha nem fog felérni egy fix Hz es kijelző legtöbb esetben.
Nem tudom mennyire voltam érthető, de mélyen szakmázni nem karok egy hszben. :N

[ Szerkesztve ]

(#10805) Raggie válasza Kvg (#10804) üzenetére


Raggie
őstag

facepalm.jpg
:W

Clint Eastwood FTW

(#10806) Synthwave válasza Kvg (#10804) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindkettőnknek jobb lesz az úgy. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10807) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Vízhűtést szeretnék a vega kártyára.
van olyan ami kompatibilis a Giga Vega 56 kártyájával?

Köszi

Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10808) Shkiz0 válasza GRaul (#10807) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem ezt engedd el.
Reff-el konnyebb dolgod lenne es gombokert adogatjak az elso ref karikat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10809) Speed® válasza GRaul (#10807) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Indokolt lenne? Ismerősnek most lett berendelve egy, bízok benne, hogy default nem üvölt..csavarok matricázva vannak rajta?

Egyébként FC blokk nem hiszem, kombimod meg necces ebben a kategóriában..ld. VRM gondok.

(#10810) TTomax válasza Speed® (#10809) üzenetére


TTomax
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10811) GRaul válasza Speed® (#10809) üzenetére


GRaul
őstag

Asushoz képest hangos. De lehet h ha manuálisan állítom a ventit akkor okés lesz :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10812) GRaul válasza Shkiz0 (#10808) üzenetére


GRaul
őstag

3 év garival 68ert volt. Vadonatúj, bontatlan stb. Ennyiert nem hagytam ki a második gépbe

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10813) GRaul válasza Speed® (#10809) üzenetére


GRaul
őstag

Bocsi, ami lemaradt, nincs rajta matrica, így sztem nyugodtan bontható :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10814) Speed® válasza GRaul (#10811) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam Pulse van, kevésbé túltolt hűtéssel, de ugye kevésbé kajálós is.
Nézegettem teszteket, 250+W default nem túl bíztató, remélem kezes.
Igazából nem lesz csontra kihajtva, 1080P/75Hz csak nem főzi meg ;p

(#10815) Shkiz0 válasza Speed® (#10814) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Matrica miatt nem kell parázni, legalábbis Asusnál rá lett kérdezve, és azt mondták nem garanciát kizáró ok ha nincs rajta a matrica.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10816) GRaul válasza Speed® (#10814) üzenetére


GRaul
őstag

Ha sikerült belőni, értékeket esetleg dobhatsz, hátha nálam is működik.

Shkiz0: ezt is jó tudni. Bár az Asussal teljesen elégedett vagyok

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10817) golya87 válasza Shkiz0 (#10815) üzenetére


golya87
őstag

Nekem az ellentétét mondták. Igaz nem azt kérdeztem, hogy mi van akkor ha nincs a karin matrica, hanem, hogy tehetek-e rá Strix-es EK blokkot garivesztés nélkül.

(#10818) Shkiz0 válasza golya87 (#10817) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem tudom, nekem volt már garis procedúrám korábban, vizezett kártyával, és szó nélkül cserélték gariban.
Viszont volt olyan is, hogy full gyári kártya érintetlen volt az egész, de a nyákon látszott valami oxidáció és azt elküldték feltételes garba a gyártóhoz, de ott már szintén nem volt gond cserélték.
Szóval ez kicsit túl van misztifikálva.
Elképzelhető amúgy, hogy máshogy állnak ahhoz aki nagykeres ügyintézést végez, és máshogy aki kiskerest nem tudom. Nekem a 2000-es évek elejétől egyszer sem volt gond ilyen téren.
Asus esetén meg amúgy is kapóra jön a sok esetben gyárilag szarul felhelyezett VRM pad, aztán ha kötekednének és simán az orruk alá tolnám, hogy azért lett bontva mert ez is érintett volt, és meg lett igazítva / cserélve. De ez is már a túlmagyarázás része igazából, enyémen sincs már matrica, bár én előtte azért rákérdeztem, annyit mondott a nagykeres arc, hogy nem baj, de ne legyen semmilyen fizikai látható nyoma átalakításnak, sérülésnek ami a hűtő le illetve felszereléséből adódik, és akkor gond nélkül cserélik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10819) Synthwave válasza GRaul (#10812) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Annyiért tényleg jó volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10820) golya87 válasza Shkiz0 (#10818) üzenetére


golya87
őstag

A VRM padok más színűek, de amúgy semmi nem látszik. Akkor nem görcsölök tovább a matrica keresésen. Köszi az infót! :R

(#10821) GRaul válasza Synthwave (#10819) üzenetére


GRaul
őstag

Játékokat eladod 10eft-ért plusz ha cégbe veszed -Áfa :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10822) joker1220 válasza GRaul (#10821) üzenetére


joker1220
őstag

Sziasztok!

GIGABYTE RX VEGA 56 GAMING OC 8G

Ezt a kártyát hogyan érdemes Wattmanban beállítani hogy optimálisan és stabilan működjön? Azt olvastam hogy a Turbo mód nem igazán jó mert alig gyorsabb a kártya tőle, viszont többet fogyaszt és jobban melegszik... Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10823) chopin42 válasza joker1220 (#10822) üzenetére


chopin42
őstag

Alul kell feszelni, mint mindegyiket, Kismilió guide van fent neten, itt a topikban is leírták már sokan, keress rá. Vega undervolt guide.
Röviden: Fogod a wattmant/overdriventool-t, és az egyes p-state értékeket elkezded lehúzni a feszt. Vagy tolni az órajelet. Teszteled valami benchm,arkal, ha stabil hosszabban játékkal, hosszú bench stb...Ezt addig játszod, míg a kártya nem fagy, nem lesz instabil, gyorsul, szóval ameddig van türelmed.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10824) Synthwave válasza GRaul (#10821) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó is használt RX 580 árban a vadi új Vega 56 (még ha nem is Nitro+).

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10825) joker1220 válasza chopin42 (#10823) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi,

Akkor összegezve valami ilyesmi lenne a lényeg?

Ha önmagában feljebb tolom a power limitet akkor jobban menne, viszont jobban is melegszik. Ezért le kell vinni a p6-p7 feszültségeit, hogy ne zabáljon annyit és melegedjen jobban, így a végeredményben nő a teljesítmény :K

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10826) chopin42 válasza joker1220 (#10825) üzenetére


chopin42
őstag

Kb ennyi, ahogy írtad. Első körben én a powerlimitet sem feltétlen bántanám, többség tapasztalata szerint ha lehúzod a feszt -50mv-al, akkor már nő az órajel, és csökken a fogyasztás is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10827) joker1220 válasza chopin42 (#10826) üzenetére


joker1220
őstag

Tegnap este próbálgattam hogy csak a power limitet emeltem 5 ös lépésekben. Unigine superposition 1080p High beállitással a wattmanban alap balanced profillal 9252 pontot ad, custom profillal és +25 ös power limittel 9502 pont, de ha mondjuk +30 vagy fölé viszem akkor csökken a pontszám. Alapon 65 fok volt a max GPU hőmérséklet, +25 power limittel 68 fok. +35 ös pwer limittel sem melegedett 68 fok fölé...

Szóval akkor csak a p6 és p7 nél vegyem lejebb -50mv -vel, vagy a többinél is érdemes!?

Egyébként egy Ryzen 2700 van alatta és 16GB DDR4 3200 Mhz ram..

19.4.1 -es Radeon illesztőprogram van most fent friss windowssal, tegnap felraktam a legfissebb opcionális drivert de azzal állandóan minden bekapcsolás/újrainditáskor dobta az értesítést hogy a wattman visszaállitotta a default értékeket mert hibát érzékelt.

A gép zsír új, kb 4 hónapja raktam össze, eddig egy RX 580 volt benne de azt le kellett adnom gariba mert mindenféle fura hibákat produkált (nyugalmi állapotban időnként néhány másodpercre felpörgette a ventillátorokat full fordulatra aztán elcsöndesedett aztán 5 perc elteltével megint. Ezt egyik nap csinálta, másik nap nem és mindig akkor amikor nyugalmi állapotban volt a gép és a monitor lement alvó állapotba. Ezen kívül játékok közben időnként elment a kép majd visszajött, néha kidobott Link failure hibaüzenetet, néha teljesen váratlanul bezáródtak a játékok és kidobott windowsba. Az a legdurvább hogy 4 hónapig tökéletesen működött és a windows updateken kívül nem raktam fel semmilyen programot/játékot és nem változtattam semmin. Alaplap és VGA bios frissítés után is ugyanúgy produkálta ezeket a hibákat. Ki lett próbálva 2 különböző monitorral, display port és hdmi kábellel is. Teljesen mindegy volt.

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10828) szacsa33 válasza joker1220 (#10827) üzenetére


szacsa33
tag


Nálam például így néz ki az egyik profil.

[ Szerkesztve ]

szacsa

(#10829) joker1220 válasza szacsa33 (#10828) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Köszi, memória órajelet is feljebb húztad vagy csak a gpu órajelet és feszültségeket módosítottad? Power limit az default, vagy az is fel van húzva?

Köszi

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10830) szacsa33 válasza joker1220 (#10829) üzenetére


szacsa33
tag


Ennél a profilnál így van beállítva.Nálad nem biztos hogy működik ezekkel a paraméterekkel.
Mondjuk egy próbát megér.

szacsa

(#10831) joker1220 válasza szacsa33 (#10830) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi szépen!

Beállítottam ugyanúgy mindent, teszt programokban teljesen jól muzsikál. Játékokkal még nem próbáltam :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10832) szacsa33 válasza joker1220 (#10831) üzenetére


szacsa33
tag

Ez akkor most bevált. ;)

szacsa

(#10833) ArmanD. válasza joker1220 (#10831) üzenetére


ArmanD.
őstag

Én igy használom a Pulse vega 56-omat játékok alatt

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#10834) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#10596) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na mégis csak tudom hova tenni.
Ma szétszedtem, és sajnos az MX2 ki volt keményedve mind a GPU, mind a VRM alatt (nekem ugye úgy néz ki, hogy VRM->gap pad->réz lap->MX2->gyári hűtő.
Újrapasztáztam, és hát ég és föld.
Viszont most meg érdekes a GPU hőfok szállt el :D
Pedig kapott rendesen anyagot.
Tényleg rejtély ez a kártya. :D

Jelenleg így néz ki, 2 óra apex után:

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10835) Bib válasza Shkiz0 (#10834) üzenetére


Bib
őstag

Ez tökéletes :K

(#10836) Shkiz0 válasza Bib (#10835) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Annyira nem jo mert ugy emlekszem osszel lett megcsinalva a vrm mod.
Es ilyen rovid ido alatt kikemenyedett a paszta.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10837) Bib válasza Shkiz0 (#10836) üzenetére


Bib
őstag

Hát az mx2-nél vannak azért jobb paszták az biztos, de az értékeid jelenleg rendben vannak.

(#10838) Shkiz0 válasza Bib (#10837) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze ezzel egyet ertek, a vrm 108-rol lement 92-re.
De maga az a teny, hogy fel evet bir az gaz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10839) G33Z@ válasza Shkiz0 (#10834) üzenetére


G33Z@
tag

Ez nekem is el van szállva. És még nem pasztáztam újra.

(#10840) Shkiz0 válasza G33Z@ (#10839) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

VRM-nel nincs paszta gyarilag.
Gyarilag ott csak hoatado pad van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10841) G33Z@ válasza Shkiz0 (#10840) üzenetére


G33Z@
tag

Köszönöm, bár amíg gari van rajta, nincs is értelme szerelni

(#10842) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok. Van itt olyan személy aki ehhez hasonló modifikációt hajtott végre?
https://forums.overclockers.co.uk/threads/rx-vega-with-kraken-g10-aio-mod.18792093/
Ha igen, kérdezném hogy mennyire effektív ez így?

(#10843) #82819712 válasza david_97 (#10842) üzenetére


#82819712
törölt tag

Javaslom a kereső használatát a szobán : Kraken
Ez a #45185024 és gergom foglalkozott vele a szobán.

[ Szerkesztve ]

(#10844) Steven


Steven
addikt

Nem jöttem rá hónapok óta cs go miért szaggat. Próbálkoztam a chile letiltással , v-sync ki be kapcsolásal freesync ki be kapcsolással stb . Fura volt mert 300fps mellett szaggatott minta az állat.

Szvl a lényeg hátha valakinek segít, letöröltem a cs-go profilt és lásd csodát tökéletesen megy

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10845) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Évek óta NV-m volt most vásároltam egy Shapphire Radeon™ RX Vega64 8G HBM2 VGA-t
Mi ennek a normál hőmérséklete game alatt?

(#10846) #82819712 válasza sakto (#10845) üzenetére


#82819712
törölt tag

Az NV zöld az AMD piros a zafír meg kék és Sapphire-nek írják.
Van a 64-ből referencia , AIO, Nitró és Nitro LE is, így nem lehet válaszolni a kérdésedre.
De külön VRM GPU és HBM hőmérsékletet is mérünk.
Ja és az 570 itt nem 6 hanem 16 GB-os :D

[ Szerkesztve ]

(#10847) sakto válasza #82819712 (#10846) üzenetére


sakto
őstag

Sima ref karesz
Egy h ide vagy oda :D

[ Szerkesztve ]

(#10848) OgreImre válasza sakto (#10847) üzenetére


OgreImre
senior tag

Talán 85 fokig engedi a maghőmérsékletet, a hotspot 105 fok (?). De ilyenkor már fel akar szállni.
Én lekaptam és raktam rá egy Alphacool semi custom vízhűtést 280mm radiátorral. Így most max. 50 fok a mag.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#10849) Steven válasza sakto (#10847) üzenetére


Steven
addikt

vagy , ha nem akarsz rá venni semmit sokat segít ha leveszed a feszültségeket pl az alap gyári max orajel 1,1v is simán elmegy 1,2 helyett és már jóval kevésbé melegszik

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10850) #82819712 válasza sakto (#10847) üzenetére


#82819712
törölt tag

Túlélési útmutató kezdő Vegásoknak.
A Turbó módot felejtsd el cutomba menj:
Állítsd a wattmanba
a max hőmérsékletet 80-ra a célhőmérsékletet 75-re.
ha zavar a hangja állítsd a venti profilt.
próbáld alulfeszelni az auomata alul feszelés is szokott működni
a légkimenet előtt ne legye vezeték mert 80 fok az 80 fok
Ha teljesítményt akarsz: ne a GPU órajelet emeld !
firestriket futtatva meg GPUZ-t álítgathatod a HBMet 1100ig és +50 power limit
és figyeld a hőmérsékleteket gpuz-ben !!!
és gondolkozz el egy egyedi hűtésen később :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.