Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) kovsol válasza #21078528 (#15646) üzenetére


kovsol
titán

nem számít semmit a HT link sebessége... eleve 2400 meg 2600 ról van szó és az FX prociknak meg kisebb van állítva és tuningnál nem is szokás emelni... hülyeségnek tartom amit mondasz konkrétan

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15652) #21078528 válasza Pug (#15647) üzenetére


#21078528
törölt tag

Tudom, h. körbejártuk, de Margithid kolléga feltette a kérdést, én meg elmondtam a véleményem... ;)
És továbbra is fenntartom, hogy plusz 6000 Forintos kiadást szerintem megér a 990-es, de majd Ő eldönti, h. neki is megéri-e...

(#15651) kovsol: azt hiszem tényeket írtam, és megjegyeztem, hogy nem tudom, a gyakorlatban mennyit számít, és mivel 990FX-em van, nem is kell gondolkodnom rajta... ;)

(#15653) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha már alaplap csipszetek.
Vajon vétek egy Asrock 870 Extreme 3 2.0 lapba egy 8350-et rakni? FX-4100-ról váltanék. Vicces egyébként, hogy a 8320 sem támogatja a lap, attól lejjebb meg pláne nem.

Illetve, CTG-500-zal és TX3 Evo hűtővel meddig lehetne húzni?

Vagy váltsak Intelre? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15654) Malibutomi válasza BomiBoogie (#15653) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én nem eröltetném a 4+1 power phase-el.
Bár ki tudja, elvileg a 8350 kevesebbet fogyaszt mint a 8150. Legfeljebb ha nem birja cserélsz lapot.

CTG-500 okés, TX3-al talán egy alapfeszes tuning férhet bele, de kicsit hurka a 8350-hez.

[ Szerkesztve ]

(#15655) lee56 válasza - = Zk = - (#15637) üzenetére


lee56
őstag

Ennyire ne vedd magadra ;) , szemetelődik az magától is, akkoris ha nem telepítgetsz :D Meg nem is az a lényeg, ennyi új hardvernél azért alap az új oprendszer is szerintem, csak magadat szivatod ha aztán valami ütközik majd :)

No Comment

(#15656) =HG= válasza feketeibiza (#15650) üzenetére


=HG=
addikt

Nem, mivel csak szorzót emeltél. Valószínüleg vagy túlmelegedett, vagy TDP-be nem fértél bele. Nem részletezted mit állítottál, így csak találgatni lehet..

(#15657) MrM94 válasza Malibutomi (#15654) üzenetére


MrM94
őstag

Nekemis 4+1 fazisu a lapom megsem szarta ossze magat az FX8120 alatt..sohasem throttlingolt lap miatt csak ha OC-ztam es mar a kupak 70 fok felett volt...ugyhogy szerintem ez hulyeseg,huzatos kucko kell aminek van felul venti hogy elszivja onnan a levegot
Es nekemis TX3 van..es ha ugy allitom hogy hatrafele fujja ki a levegot semmi gaz nincs..

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15658) BomiBoogie válasza Malibutomi (#15654) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat, kukcó van, ami elszívja fent, azzal nincs gond, de akkor egyelőre nem erőltetem, nincs is gondom a jelenlegi procival, csak, mint upgrade lehetőségen gondolkodtam. :R

(#15659) Pug válasza MrM94 (#15657) üzenetére


Pug
veterán

szerintem ez hulyeseg

Azért ez egy erős túlzás a részedről... ;)

(#15660) BomiBoogie válasza Pug (#15659) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az igazságot a kettő között kell keresni. :K

(#15661) MrM94 válasza Pug (#15659) üzenetére


MrM94
őstag

Alapon el kell birja..maskepp nem raknak be a processzort a tamogatasi listaba..
Nekem pl.szep huzatot csinal a hatso 12cm venti arrafele fuj a TX3 epp a VRM felett fuj el es ami meleg meg marad ott az jon ki szepen felul amit kisziv a felso 12cm ventim..

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15662) Malibutomi válasza MrM94 (#15657) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem viszont throttlingolt, pedig volt huzat rendesen, es masoknak is voltak problemaik az asrock extremekkel. Teny, van akinek megy, masnak meg nem jott be.
Alapon lehet elvoszi, de a tuningot is kerdezte.

[ Szerkesztve ]

(#15663) MrM94 válasza Malibutomi (#15662) üzenetére


MrM94
őstag

Az teny,hogy vannak/voltak problemak asrock extremekkel ezt alairom,nekemis meghalt az elso 970 ex 4 a beepitett hangkarija,de szerintem nem a 4+1 fazis a keves hanem szar a hutes a vrm eken es amiatt melegszik tul es throttlingol es erre ratesz az is hogy sokat zabal a bull...de mindez szubjektiv szoval szerintem.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15664) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Srácok, ne vesszetek össze, csodát nem várnék amúgysem, mivel ez már tényleg régi lap, csak csalinak berakták a support listába, valószínűleg alapon járatva nem is lenne vele gond, de ekkora befektetéssel már nyilván érdemes lapot is cserélni. :K

(#15665) lee56 válasza BomiBoogie (#15660) üzenetére


lee56
őstag

Vagy odaát :)

No Comment

(#15666) BomiBoogie válasza lee56 (#15665) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de azt nem írtam, túl magas labda volt. :DDD

(#15667) soultrapp válasza MrM94 (#15663) üzenetére


soultrapp
senior tag

csáótok!nekem is 970 extreme3-al megy az fx6100-am,de nekem is throttlingol és nem a cpu melegszik túl,hanem gondolom a vrm vagy mi az pontosan.
De most egy ilyen házam van sharkoon t28.lehet hogy az a baj hogy nincs venti benne fent?
szellősebb Házcsere segíthetne-e vagy inkább a lap csere?

(#15668) - = Zk = - válasza lee56 (#15655) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nyááá, tudom :D
jólenne, de... anynira belaktam... nehezen szokom meg a változást. ilyen vagyok :C

szerk.
megy itt a vita jobbra-barna. én 790x-ről váltok 990fx-re xDDDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15669) BomiBoogie válasza soultrapp (#15667) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A lapcsere ahhoz képest, ha veszel bele legalább 2 ventit, semmit nem hoz. Egy jól átmozgatott levegőjű ház felér egy jó CPU hűtővel (sőt), ha nincsen szellőzés, hiába fújják ki az levegőt, csak egymást melegítik az alkatrészek.

(#15670) soultrapp válasza BomiBoogie (#15669) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát lehet akkor ház csere lesz,mert a sharkoonba csak 3venti van,2elől 1hátul.mikor megvettem,hogy örültem neki:-( gondoltam már egy kis maszekoláson is,de kitudja azzal jobb lenne-e.
Zalman z11 plusz-t ajánlottak azzal gondolom előrébb lennék.
Lehet akkor a proci hűtőm is jobban hűtené a procit.

Mondjuk RVR400-nak is volt ilyen gondja a lappal,de neki nem tudom milyen háza van pontosan,de ha jobb a háza és akkor is melegedik akkor megint nem lennék előrébb:-(

[ Szerkesztve ]

(#15671) MrM94 válasza soultrapp (#15667) üzenetére


MrM94
őstag

Ahogy BomiBoogie mondta ugy van:)
Havernak 970 extreme 3 van valami aerocool nemtudom mien hazba felul van neki 2 venti fennt 1 venti fenn ugyanugy nincs neki throttling igaz 4170 el...
De en cska azt mondom amit en tudok..,hogy most neked meik lenne jobb haz vagy lapcsere nemtudom...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15672) Malibutomi válasza soultrapp (#15670) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem is csak 3 venti van, kettő elöl, egy hátul :DDD

Ezt csak linkelem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15673) soultrapp válasza Malibutomi (#15672) üzenetére


soultrapp
senior tag

Na ez az...
Mi van akkor,ha új házzal sem lenne jobb a szellőzés és akkor még vehetek egy új lapot is:-)

Mondjuk nekem nem fent van az első venti az odd helyén,hanem lent.

(#15674) MrM94 válasza Malibutomi (#15672) üzenetére


MrM94
őstag

Nekem anno igy nezett ki :D Mivel rogzitetted az ODD helyekre azt a thermalright ventit? :D

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15675) Malibutomi válasza soultrapp (#15673) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát veszel 500ft-ért egy kis 6-8 centis ventit, és rálógatod a VRM-re.
Rögtön kidrül, hogy a légmozgás hiánya-e a kiváló ok. Mert a több venti nem feltétlen jobb, ha rosszul vannak elhelyezve.
Nekem a 690II előlapja rácsos, ezért tudtam oda berakni a ventit, igy egyből küldi a cpu hűtőre a friss levegőt.

(#15674) MrM94
Karizommal :D Viccen kívül, pont beszorult oda. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15676) soultrapp válasza MrM94 (#15671) üzenetére


soultrapp
senior tag

Ezt most annyira nem bírtam kihámozni,hogy van neki pontosan.
Néha valami vesszőt vagy pontot tehettél volna.
:)

(#15677) MrM94 válasza Malibutomi (#15675) üzenetére


MrM94
őstag

A 4cm venti nagyon jo otlet :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15678) MrM94 válasza soultrapp (#15676) üzenetére


MrM94
őstag

Elirtam sokmindent,bocsi.Szoval az egyik havernak ugyanolyan alaplapja van mint neked,viszont neki valami aerocool haza van ugyanugy neki is fenn 2x12cm venti hatul 1x12cm venti mint nekem,es neki sincsenek throttling problemai.
Viszont neki FX4170 van.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15679) mackosajt válasza Malibutomi (#15672) üzenetére


mackosajt
addikt

xd lol

amúgy jó ötletet adtál, csak nekem van fent egy ODD is, amúgy miként szoktad az első szűrőket takarítani?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#15680) Malibutomi válasza mackosajt (#15679) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

3 helyre befér egy 120-as venti.
Ilyen amúgy alapin mondjuk netezés közben a cpu hűtő: [link]
Elejét könnyen takaritom mert ugye a cm házaknak egy mozdulatal lerántható az egész előlapja. De már nagyon offolunk.

[ Szerkesztve ]

(#15681) - = Zk = - válasza Malibutomi (#15672) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam is 3 van :C
elöl-felül 230mm-es, hátul 140-es.... plusz ami a V8ason van.. de az 120as.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15682) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

A héten fogok venni egy FX-et. Ha lesz Hardveraprón 8150, akkor mindenképpen azt, ha pedig nem, és a kérdésemre kapott válasz számomra meggyőző lesz, akkor 8120.

Kérdésem a következő: mivel a 8150 alapon 3.6-os, a 8120 pedig 3.1-es, ebből adódóan a 20-ast kevésbé lehet húzni ugyanakkora fesszel?

A válaszokat köszi előre is! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#15683) RVR400 válasza MrM94 (#15677) üzenetére


RVR400
veterán

A 12 cm-es is kevés... :W
De van 2 db 4cm-es Sharkoon Lownoise ventim eladó pont emiatt a gondolatmenet miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#15684) RVR400 válasza MrM94 (#15678) üzenetére


RVR400
veterán

A 4100-as nekem is elment az égig feszelve 4500-on.

(#15685) MrM94 válasza RVR400 (#15684) üzenetére


MrM94
őstag

akkor passzolom :) de ahogy latom neked felsotapos hazad van,de szerintem a tap ventije pont a vrm fole esik es az meg onnan kene elszivja a levegot..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15686) Thom95


Thom95
tag

Üdv.

Előre is elnézést a gyász kérdésemért.
De mit jelent a "throttling" szó? Angolul tudom, de valahogy nem tudtam kitalálni.
Mivel VRM-ről és fogyasztásról beszéltek, én maximum a melegedésre tudok gondolni.

Nekem is egy Asrock Extreme 970 Extreme 4-es lapom van, benne egy Phenom II X3 720 @ X4. 3.6Ghz-en hajtva, 2.8-ról, de semmi gondja nincs.

Köszönöm előre is a választ! :)

(#15687) mackosajt válasza MrM94 (#15685) üzenetére


mackosajt
addikt

Már Zalman Z9 Plus van neki ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#15688) soultrapp válasza MrM94 (#15685) üzenetére


soultrapp
senior tag

rvr400:neked milyen házba szarakodott a 970ext3?

(#15689) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

Új konfigot állítok össze. Szerintetek jó lesz ez? Összeakadás vagy valami lehetséges?

AMD FX-8350
ASUS M5A99FX PRO R2.0
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz
SAPPHIRE HD7950 3GB GDDR5 VAPOR-X OC PCIE
FSP Raider 650
SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW
ENERMAX ECA3120-WS Vostok

Köszönöm a segítséget!

Üdv, Hunreal

(#15690) Malibutomi válasza Hunreal (#15689) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jo lista, a hazat nem ismerem, de keprol nem tunik tul szellosnek.
Procihuto milyen lesz?

(#15691) Valkűr válasza Hunreal (#15689) üzenetére


Valkűr
őstag

Jó konfig, nekem a következő:

AMD FX8350+Zalman CNPS11 Extreme hűtő
Asus Sabertooth 990 FX R2.0
Corsair Vengeance 2x4 GB/1866MHz
Aerocool X-Strike ház+Aerocool V12XT ventillátor szabályzó
Xilence Gaming Edition 600W 80P tápegység
Asus Radeon HD7850
OCZ Agility 3 120 GB SSD SATA3+WD HDD 1 terra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#15692) =HG= válasza Hunreal (#15689) üzenetére


=HG=
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Másik házat nézzél, mert egy kis meleget termel a konfig, és azt ki kell zavarni a házból! Itt bizosan javasolnak neked egy pár jó minőségű házikót !

(#15693) Asbee válasza Hunreal (#15689) üzenetére


Asbee
veterán

Tápból az 550-es raider is bőven elég. Memória pedig alacsony bordás legyen.

(#15691) Tigerteam: Tápot cseréld egy normálisra, és tökéletes lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#15694) Hunreal válasza Malibutomi (#15690) üzenetére


Hunreal
tag

Wazze, a procihűtő kimaradt. :DDD
Mit tudnátok ajánlani? ÁR+ÉRTÉK alapján természetesen!

Köszi!

(#15695) Asbee válasza Hunreal (#15694) üzenetére


Asbee
veterán

[link] Igaz elvileg használt, de ilyen áron kihagyhatatlan! Még a rendes 10k-s árán is legjobb ár érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#15696) fasterware válasza Hunreal (#15689) üzenetére


fasterware
aktív tag

A házat cseréld erre ( Enermax Fulmo ), és akkor nem lesz gondod szellőzéssel, kb 24000 ft, szép, jó, és Enermax :).

(#15697) =HG= válasza Hunreal (#15694) üzenetére


=HG=
addikt

Te meg szoktad fogadni amit tanácsolnak, vagy csak kérdezel? Mert látom a megfelelő fórumban javasoltak neked házat, de maradtál a saját elképzelésednél ! :DD

(#15698) lee56 válasza Thom95 (#15686) üzenetére


lee56
őstag

Eltaláltad, legtöbb alaplap bioszában van is egy ilyen funkció CPU thermal throttle címen, amit lehet kapcsolni és a processzor túlmelegedését előzi meg. Viszont az olcsóbb (kevésbé hűtött VRM ill. NB-s) alaplapok északihídja vagy VRM része is tud túlmelegedni, és azok nem állíthatóak, szóval ilyenkor fogja magát a lap és kigyulladás helyett inkább visszavesz a processzorteljesítményből, úgy hogy visszaveszi a feszültséget és a szorzót, majdnem úgy mint a CnQ üresjáratban, csakhogy ez terheléses esetben csinálja, ami igen kiborító lehet :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#15699) Pug válasza =HG= (#15697) üzenetére


Pug
veterán

Az a fórum egy picikét szubjektív... ;]

(#15700) mackosajt válasza Pug (#15699) üzenetére


mackosajt
addikt

mint általában mindegyik ilyen ajanlos topik

viszont aki elolvassa a szinte egyedüliként ajánló user írásait, az talán tud dönteni, és nem szutyok codegen házat vesz

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.