Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) BomiBoogie válasza Pug (#15450) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amire nem elég az a 8 szál 4.5-ön, arra 4.8-on se lenne. :R

(#15452) menyoronc válasza BomiBoogie (#15451) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Ti mivel tesztelitek a procit? Gondolok itt főleg terhelésre.

Üdv: Gábor

(#15453) Pug válasza menyoronc (#15452) üzenetére


Pug
veterán

Prime95

Amit speciel én még jobban kedvelek az a Memtest86, mivel annak esetében nem játszik közre az os...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15454) Pug


Pug
veterán

Anno problémáztam, hogy feszemeléses tuning mellett a Sabertooth lap CnQ-val nem veszi vissza a feszültséget csak az órajelet. Na ezt egyszeri gyerekként végre megoldottam. Offsettel kapja a beállítandó plusz feszt, tökéletesen működik és stabil, plusz a CnQ szépen vissza is veszi a vcore-t. Tökéletes. :)

(#15451) BomiBoogie:

Sose becsüld alá az optimalizálatlan, csak egy szálat terhelő kód erejét :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15455) BomiBoogie válasza Pug (#15454) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem véletlenül küzdök én is a kis FX-4100-zal, hogy meglegyen még 1-200 MHz, mikor már tapsikolni kell, ha valami 2 szálnál többet egyenletesen terhel. :))

(#15456) menyoronc válasza Pug (#15453) üzenetére


menyoronc
aktív tag

köszi!

Üdv: Gábor

(#15457) miresz


miresz
veterán

Hát,ha ennek a hírnek lehet,hinni,akkor ez óriás szop@s,mert akkor az AMD mint egyeduralkodó az építhető gépek piacán,biztos árakat fog emelni.

m.prohardver.hu/tema/intel_vagy_amd_4/hsz_3170-3170.html

(bocs a linkért teloról vagyok. )

[ Szerkesztve ]

(#15458) BomiBoogie válasza miresz (#15457) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez volt tegnap a PH-n is, azt hiszem.
Amúgy talán nem lesz akkora érvágás, ma is olyan gyors a fejlődés, hogy szerintem nem egy alaplapcserén múlik a fejlesztés, egy lap azért szerintem az esetek többségében egy, ritkán két procit szolgál ki, aztán megy a levesbe. Oké, hogy van vagy lenne tér a fejlesztésre, de szerintem élnek vele annyian, hogy emiatt most egyeduralkodóvá váljon az AMD.

Olyan ez kicsit, mint, hogy a legtöbb autóban csak egy ember a sofőr ül az esetek 70%-ban, pedig ott a hely a többieknek is.

(#15459) kovsol válasza BomiBoogie (#15458) üzenetére


kovsol
titán

Engem inkább az aggaszt, hogy míg a procik kb ha nem gyári hibásak akkor mennek az örökkévalóságig, de az alaplapok hamarabb megpusztulnak általában.

May the Force be with you!

(#15460) BomiBoogie válasza kovsol (#15459) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez is egy jó meglátás, de lehet, hogy az átlagfelhasználót amúgyse fogja érdekelni az alaplap, hogy még egy alkatrésszel is többet kelljen macerálni, inkább megveszi egyben, az Intel pedig a marketinggel el tudja majd adni olyan árréssel (és minőséggel) a termékeket, hogy ne csorbítsa a saját renoméját feltűnő meghibásodási rátával.
Ma is azért alapvetően egyik lapgyártónak sem kell szégyenkeznie, mert a meghibásodások eloszlanak globálisan.

[ Szerkesztve ]

(#15461) Pug válasza BomiBoogie (#15458) üzenetére


Pug
veterán

Ne vicceljunk mar, a power usernek, akinek a tuning meg a lego a mindene a pc teren, neki ne lenne ervagas? 1 honapja van meg a deszkam es mar a masodik cpu csucsul benne. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15462) kovsol válasza Pug (#15461) üzenetére


kovsol
titán

Az a gond ezzel amit mondasz, hogy a bevétel nagy részét az OEM eladások hozzák, meg a mezei olcsó holmik és nem az über tuningos felső kategóriás holmik. És az emberek nagy része nem fogja cserélgetni a cuccokat addig amíg nem megy tönkre, vagy nem lesz kevés ahhoz amire használja.

May the Force be with you!

(#15463) BomiBoogie válasza kovsol (#15462) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én mondjuk átlagos usernek gondolom magam, hobbiként érdekel, de azért a gyártókat még csak nem is én és főleg nem a "power user" tartja el, hanem az átlagfelhasználó, aki mondjuk 2-3 évente, ha már valamit akar, de nem nagyon működik és azt mondják neki/azt olvassa, hogy cseréljen, akkor az egész hóbelevancot kipakolja. Nem beszélve a rengeteg vállalati gépről, ahol meg aztán édesmindegy, hogy éppen ha akarnád, ki lehet-e szedni a procit, milyen sosem fogja senki akarni. Azért ez egy nagyon nagy szelet.

(#15464) Pug válasza kovsol (#15462) üzenetére


Pug
veterán

Ismerem a piacot, ezzel teljes mertekben tisztaban vagyok, de ettol meg a sajat szemszogembol igen csak negativ huzas. Mondjuk a meghibasodasi rata szempontjabol meg az atlag user szamara is inkabb negativ oldala van, mint sem pozitiv.

Ez egyedul a gyartonak elonyos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15465) bozont


bozont
veterán

Ige, ráadásul ezzel elvész a modularitás is. Csak azt veheted amit a gyártó kínál, nem válogathatod meg annyira milyen lap+cpu párost szeretnél. Nem tudom hogy lesz ez a jövőben, de ha gyengébb cpu mellé, kisebb felszereltségű, tudású lap jár, erősebb mellé meg jobban felszerelt, de valakinek pont fordítottja kell pl gyengébb processzor és jobban felszerelt lap, akkor kénytelen lesz megvenni a drágább alternatívát (feleslegesen erősebb processzorral, mai nagyobb fogyasztással is jár).

(#15466) RVR400 válasza Pug (#15464) üzenetére


RVR400
veterán

Az oké, de melyik gyártónak? Az alaplapgyártók vajon mennyire fognak lobbizni? Mert így az ő létük is veszélybe fog kerülni. Vagy az Intel kiadja bérmunkába 10felé?

[ Szerkesztve ]

(#15467) bozont válasza RVR400 (#15466) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem a gyártóknak mindegy, hogy plusz egy dolgot kel la lapra integrálni, nekik nem lesz ebből problémájuk.
De én azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy lassan a memória is a lapra lesz integrálva. :( Na az mondjuk szívás lenne a ram gyártóknak.

(#15468) Pug válasza RVR400 (#15466) üzenetére


Pug
veterán

Egyértelműen az Intelnek éri meg, Szerintem a PCB-t is Ő fogja gyártani, aztán a gyártók az Intel részéről mehetnek a levesbe...

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15469) BomiBoogie válasza bozont (#15467) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A GPU meg a CPU-ba lesz integrálva (APU), úgyhogy a végén csak egy nagy masszát lehet majd megvenni, aztán egy év múlva meg egy másik masszát. Ha viszont így folytatjuk, akkor lassan egybeolvad a pécé és a konzol. :K

(#15470) Toby888


Toby888
senior tag

elolvastátok a fórum legelső bejegyzését ??

(#15471) BomiBoogie válasza Toby888 (#15470) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

El, csak ezek a gondolatok kikívánkoztak, ezért is raktuk OFF-ba.

(#15472) Toby888 válasza BomiBoogie (#15471) üzenetére


Toby888
senior tag

oké, csak kérdeztem :)

(#15473) RVR400 válasza Toby888 (#15470) üzenetére


RVR400
veterán

Igen, és rájöttünk, hogy tényleg mind szorzózármentes. :DD :C :Y

(#15474) BomiBoogie válasza RVR400 (#15473) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:C

Egyébként pangás és off helyett továbbra is FX-4100 tulajdonosok jelentkezését várom, hogy megosszuk tapasztalatainkat arról, mennyi a szorzózármentes annyi. :K

(#15475) Toby888 válasza RVR400 (#15473) üzenetére


Toby888
senior tag

grat :C

(#15476) Malibutomi válasza BomiBoogie (#15469) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez így megy egy ideje, voltak egybegépek, aztán moduláris gépek, most megint egybegépet akarnak. Majd rájönnek hogy hülyeség, és megint moduláris lesz.

Nekem az a véleményem, hogy ma már nem lehet egybegépeket gyártani, ez nem C64 vagy Amiga korszak, hogy évekig ugyanazt nyomjuk. Lassan jó ha egy évet kihúznak a cuccok mielőtt jön a következő generáció.
De biztos vannak ott nálam okosabbak is.

(#15477) stratova válasza Malibutomi (#15476) üzenetére


stratova
veterán

Viszont az új generáció nem feltétlenül jelenit a korábbi elavulását teljesítményben. Akkor sem ha cserére akarnak serkenteni a lassan évenkénti váltogatással.

(#15478) Bali27


Bali27
addikt

A Shogun2-nél melyik a fontosabb? PRoci vagy VGA?
Azért érdekel mert állítólag nem sokkal lesz nagyobb a hardveréhsége a jövőre kijövő Rome2-nek, és az érdekelne hogy az FX6100 helyett mondjuk 8120 vagy 8350 mennyit dob a játék FPS-én, egy Giga7870 mellett.

(#15479) #21078528 válasza RVR400 (#15473) üzenetére


#21078528
törölt tag

:D :R

(#15480) Pug


Pug
veterán

Na végre nagy nehezen sikerült kiküzdenem az áhított 4.8-at 2400-es HT és NB-bel :D

Most már csak valahogy ki kell bírnom amíg meglesz a 7970-es, addig meg marad a WoT low-n. :DDD

(#15481) BomiBoogie:

Vagy 4.8 környékére ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15481) BomiBoogie válasza Bali27 (#15478) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Shogun 2, mivel stratégia, sok apróság mozog, prociigényes. Innen legalább a 8350-re érdemes váltani, de még jobban teszed, ha egy 8320-at választasz, aztán szépen felhúzod 4GHz-ig. FPS mértéket nem tudok neked mondani, de javulni fog a teljesítmény.

(#15482) - = Zk = - válasza Pug (#15449) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meglátjuk.
azért nem zárt helyen lesz...

(#15448) Borokafa
kiv leszek rá... hm.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15483) Bali27 válasza BomiBoogie (#15481) üzenetére


Bali27
addikt

:R

(#15484) Pug


Pug
veterán

Kissé forró a helyzet ;]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15485) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ajánlom figyelmetekbe, hogy a megjelenéskori (tavaly novemberi) tesztekhez képest milyen szépet javultak a Bulldozer-ek, hogy a fejlesztők elkezdtek velük is kalkulálni.

Kár, hogy Visherát nem teszteltek. :(

SZERK.: És az FX-4100 hogy otthagyja az i3-2100-at, ha már négy szálra optimalizáltak, az elején mennyit hallgattam, "Faildozer" így meg úgy "weak ass cores", "i3 is way better for gaming" és most tessék. :C

[ Szerkesztve ]

(#15486) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

CPU Score-t ajánlom figyelmetekbe:

[link]

Lista szerint 3930k kap ilyesmi pontot tuningolva.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#15487) Pug válasza Jakab66[hun] (#15486) üzenetére


Pug
veterán

Egyszerű, be volt kapcsolva a physx a teszt alatt. ;) :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15488) kovsol válasza Bali27 (#15478) üzenetére


kovsol
titán

Most meg leszek kövezve itt tuti, de csak az igazat mutatom.
Megmutatom miért van az, hogy a Shogun2 sokkal jobban fut a tesztek alapján is intel procival:
i5-3570k@4400Mhz 7850@1100/1350Mhz en mérve.

beépített tesztjét futtattam a 1080p high beállításosat

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15489) #21078528 válasza BomiBoogie (#15485) üzenetére


#21078528
törölt tag

Linux alatt a kezdetektől szépen muzsikált! :C
Remek ütemező, masszív párhuzamosítás, és a GNU Compiler Collection = jó teljesítmény!

A Phoronix tesztelői a Bull megjelenésekor viccesen meg is jegyezték, h. az AMD készített egy processzort Linux felhasználóknak... :)

Itt olvashatók a tesztek:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_fx8350_visherabdver2&num=1
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_fx8150_bulldozer&num=1

(Bocs a linkekért, nem otthon vagyok.)

(#15490) BomiBoogie válasza kovsol (#15488) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dehogy leszel megkövezve, éppen hogy nem feltétlenül az Intel mindenhatóságát bizonyítja, hanem, hogy még mindig nem képesek/nem akarják egyenlően elosztani a terhelést több szálra, akik írják ezeket a becses programokat. :W

(#15491) MrM94 válasza BomiBoogie (#15490) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem kepesek csak nem akarjak hogy az AMD nek is jo legyen.
A W8 at is megcsinalhattak volna ugy hogy az FX eknek is fekudjon de nem...Szerintem ez valami oknal fogva tortenik igy,szerintem..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15492) Pug válasza MrM94 (#15491) üzenetére


Pug
veterán

Mi nem fekszik az FX-nek a Win 8-on? Ne írjunk már blődségeket.. :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15493) MrM94 válasza Pug (#15492) üzenetére


MrM94
őstag

Igergettek,hogy ilyen gyorsulast olyan gyorsulast fog hozni meg a scheduler meg lessz csinalva stb stb..abbol ahogy teszteket neztem csak a core parking mukszik es annyit gyorsult hogy az elhanyagolhato..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15494) Bali27 válasza kovsol (#15488) üzenetére


Bali27
addikt

valahonnan a Shogun2 Benchmarkot nem lehet külön letölteni?
Egyébként kuksolj ide légyszi.. Ezt akkor nem értem [link]

(#15495) #21078528 válasza Pug (#15492) üzenetére


#21078528
törölt tag

Például hogy az MS az Intel C fordítójával fordítja a kódot, ezzel az AMD eleve hátrányból indul Win alatt (fordító és fordító között a különbségek egész jelentősek lehetnek, lásd a Phoronix tesztjeit)... :(

(#15496) Jakab66[hun] válasza Pug (#15487) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Igen, nem tudom, hogy nem minden verziója kezeli a physX-et rendeltetés szerűen. Ez a verzió pont bele bolondult.

Aztán kis híján lehülyéztek a vantage topikban :D

Gipsz Jakab

(#15497) BomiBoogie válasza Bali27 (#15494) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a játékba intergrált, nem fogsz külön találni.
A grafikon azt mutatja, hogy az FX-8150 már elég erős és hozza egy i7 2600k szintjét FPS-ben, vagyis ha ilyen procid van, nem gond, hogy nem Intel.

(#15498) frescho válasza #21078528 (#15495) üzenetére


frescho
addikt

Az MS-nek van sajat fejlesztoi kornyezete, nem szorulnak ra az Intel forditora. Szimplan az a helyzet, hogy keves szalnal jobb a konkurencia. A sok szalat tamogato FX-hez elso sorban a kodoloi szokasok (eros parhuzamositas) valtozasara lenne szukseg.

https://frescho.hu

(#15499) bozont válasza MrM94 (#15493) üzenetére


bozont
veterán

Dehogy ígérgették, ők is csak azt mondták, hogy a win8-ban már normálisan meg lesz csinálva a scheduler ahogy írtad is. És azokban a programokban hoz jelentősebb gyorsulás, ahol a teljesítményelosztással baj van win7 alatt. de ilyennel nem nagyon találkoztam. Viszont a coreparking rendeltetésszerű működése sem hátrány. Meg lehet a turbo core is normálisabban működik, de még nem próbáltam, meg szerintem nem is fogom.
A többit meg egyes oldalak és a sok hiszékeny ember fújta fel, aki jobban utánaolvasott tudhatta hogy valószínűleg a javított scheduler miatt nem lehet teljesítmény növekedésre számítani.

(#15500) MrM94 válasza bozont (#15499) üzenetére


MrM94
őstag

En sajnos hiszekeny voltam es vartam a win8 at mint a megvaltot es mikor neztem a teszteket akkor kiabrandultam :O

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.