Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) #75501312 válasza Sanyi.mTs (#950) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az alap címem magyarra van állítva és a location is.
Akkor váltott németre, amikor a az Amazon Prime-mal rendeltem a sticket. Azt most lemondtam, de még 3 hétig aktív marad valamiért.

(#952) azbest válasza #75501312 (#951) üzenetére


azbest
félisten

Az amazon fiókban lehet állítani a lokációt, lehet a német cím felvétele miatt lett úgy és azért, mert kipipálva hagytad, hogy hozzá is rendelje a fiókodhoz kiküldés előtt a sticket. (Ezt érdemes kivenni és akkor pár kellemetlenséget meg lehet úszni, amiről régebben már páran beszéltek. Általában mindegy, de azért néha kellemetlen.) Ha kivesszük a pipát, akkor a stick olyan, mint amikor levesszük egy bolt polcáról, nincs fiókhoz kötve.

Vagy amazon.com vagy amazon.de, gyanítom az utóbbi az, ahová a régiód került. Ott tudod a fiók beállításainál állítani a régiódat. Magyar fiókkal alapból az amazon.com-on lehet. A prime videó is aktív most amíg a prime membership. Tudsz nézni róla filmeket. A felület valsz ip régió korlát miatt nem engedi, de ha a google play store-os prime video for android tv appot apk-ból felteszed, az tökéletesen megy a 4k sticket. Meg persze pécén a primevideo.com oldalon belépve is tudod nézni az itthon elérhető tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#953) chros válasza djnice (#948) üzenetére


chros
őstag

Nalam nem jon elo a menu, leirnatok pontosan mit - hogy kell? Koszi

(#954) #75501312 válasza azbest (#952) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Prime Video működik, ott is német a felület.

Azt a pipát hol tudom kivenni pontosan?

(#955) azbest válasza #75501312 (#954) üzenetére


azbest
félisten

a fiókodhoz előre hozzárendelést a megrendeléskor tudtad volna kivenni. "Link to my amazon acc.."

A your account oldalon a "content and devices" vagy 'manage content and devices" pontban van elvileg. Ha amazon.de -n nem látni ilyen opciót, akkor amazon.com-on lehet. Ott a preferences tab alatt country/region settings részen.

(#956) chros válasza chros (#953) üzenetére


chros
őstag

Hulye vagyok, megvan: a kilepes gombbal probaltam, nem a rewind-al :)
Es nem csak a fokepernyon mukodik, hanem egy appbol is (az mas kerdes, hogy visszeteker kozben, ha megy a videolejatszas).

Itt a 9. a 2160@24p. Kicsit macera vegigvarni mire odaer, de muxik, AppleTV+-al probaltam (LG B8 rejtett menunevel ellenorizve!! (6 db 1-es a Program Tuning menuponton)). Majd az lesz a kerdes, hogy alvas utan is megjegyzi e ezt.
Tenyleg nem ertem miert nem lehet ezt a menube berakni :) (Ott tovabbra is a 4k Automatic beallitas szerepel)

@Soul Gem: nagyon koszi ezt az infot, rengetegen nem tudnak errol a rejtett funkciorol, koztuk en sem. Ezzel mar mindjart mas a video lejatszas!
Ha pedig neha lesz judder, akkor az ember tudja, hogy mi a problema es vissza lehet allitani pl 2160@60p-re.
Koszi!!! :R

(#957) #75501312 válasza azbest (#955) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, manage devices alatt látom az eszközt, innen kellene kiszednem?

(#956) chros
Örülök neki. :C

(#958) azbest válasza #75501312 (#957) üzenetére


azbest
félisten

nem, szerintem nem értetted meg amit írtam :)
Nem kell kiszedned, mert mindenképpen fiókhoz kell legyen rendelve. Csak vásárláskor előre bekötik a pipa miatt és arra gondoltam, hogy talán német fiókoz kötötték, azért látsz németet.
De ha amazon.com-on van az eszköz, akkor valsz nem.

Nem a devices, hanem egyel jobbra, a preferences fül alatt van ahol lehet nézni, hogy milyen ország van beállítva.

Ha esetleg a primevideo.com-on lépsz be, ott lehet rákérdez arra hogy milyen régiót akarsz, ha még nem voltál ott. Amikor először aktiváltam amazon.de-s prime membershipet és közben már volt magyar primevideós regisztrációm, akkor érzékelte, hogy két országom is van és választanom kellett közülük a primvideo oldalon.

Egyébként a primevideo oldalon van az ottani beállításoknál website language is. De a stick esetén a beállításainál is van nyelv választás. Az lehet, hogy nem azonnal vált át a főmenün minden, mert időbe telik mire átszikronizálódik.

[ Szerkesztve ]

(#959) #75501312 válasza azbest (#958) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát persze, hogy összezavarodtam, mert a beállításaim jók. :DDD
Cache-t kellett törölni a sticken, és most átállt angolra. :K
Viszont változott a felület. A tévémen és a sticken teljesen mást látok, a stream pedig nem megy nethibára hivatkozva.

(#960) azbest válasza #75501312 (#959) üzenetére


azbest
félisten

mivel magyar ip tartományból nem enged az integrált amazon kejátszó, erre írtam, hogy az android tv apk primevideo apk kell rá

(#961) oris válasza #75501312 (#959) üzenetére


oris
aktív tag

Segíts kérlek, hogyan lehet cache-t törölni?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#962) #75501312 válasza oris (#961) üzenetére


#75501312
törölt tag

Alkalmazásonként tudod megtenni:

Settings - Applications - Manage Installed Applications

Itt kiválasztod amelyik alkalmazás cache-t akarod törölni és Clear cache, majd még egyszer, mert meg kell erősíteni.
Van Delete data is, az töröl minden eddigi infót / beállítást

(#963) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Ne haragudjatok, de nem tudok utana olvasni most, epp dolgozok.Az lenbe a kérdésem, milyen korlatozasokkal működik az angliaban vásárolt firestick magyarorszagon?
Meg most meg kene rendelnem, hogy megkapjam haza utazas elott, lanyomnak vinnem haza.
Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#964) azbest válasza d3tox1c (#963) üzenetére


azbest
félisten

Ha webshopban veszed és nem szeded ki a pipát hogy a te accountodhoz kösse, akkor utána plusz macera leválasztani. Amúgy ott nem árulják bevásárlóközpontokban is, ahol csak leveszed a polcról és kész?
Hivatalosan csak a gen2-es basic (amin nincs alexa) változat az, ami a másodrendű országokban is lejátsza a beépített felületen a primevideo tartalmakat.

Ettől függetlenül működik itthon is az alexás távirányítós fajta is, a 4k sticket érdemesebb választani a gen2-höz képest. Netfix, youtube alapból megy, saját apk-k telepítése manuálisan a google play store változatokkal lehet (prime video for androidtv, magyar hbo go for androidtv és hasonlók).

Szóval ha arra gondolsz, hogy csak azért mert uk-ban veszed, még nem lesz semmiben sem máshogy korlátozottabb, mintha a németektől hozod magyarországra. Alapból a kezelőfelületbe van építve a prime videó, de azzal itt nem engedi lejátszani őket (persze előfizetés is kellene hozzá). Viszont külön apk-ból telepítve, appot indítva megy az is, ha prime videot akar nézni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#965) d3tox1c válasza azbest (#964) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi szépen. Netflix, és a YouTube ami fontos lenne, meg talán az hbogo.
Biztos van amugy uzletekben is, de egyszeruen most nincs idom elmenni erte, amazon prime-al meg holnapra itt van.
A 4k-s van nekem is itt, teljesen meg vagyok elegedve vele :)
Szoval akkor nyugodtan jöhet haza velem egy új 4k-s? :)
Koszi a gyors valaszt.
Meg tuti jovok, nekem is par napos a stick, de eddig a legjobb amit tv-hez vettem.

(#966) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
4K sticken van a Dolby Atmos hang a Netflixen , vagy csak itt is DD+ ?

[ Szerkesztve ]

(#967) tomigonzo válasza AtaWrc (#966) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

https://www.amazonforum.com/s/question/0D54P00007JLZwP/how-to-play-dolby-atmos-on-netflix-on-fire-tv-4-kdolby-atmos-works-on-the-fire-tv-cube

(#968) #75501312


#75501312
törölt tag

Aki Kodit használ, annak sikerült a DTS-HD-MA és TrueHD sávokat működésre bírni?
És ha igen, hogy?

(#969) tomigonzo válasza #75501312 (#968) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ha megvan hozza a forras akkor a beallitasokban van egy truhpass beallitas, amit engedelyezzel es akkor a kodi kitolja a nyers hangot,

(#970) #75501312 válasza tomigonzo (#969) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sajnos nem működik így, ezért kérdem. Csak DD+ hang jön át, mindegy milyen HD hangforrást használok.

(#971) tomigonzo válasza #75501312 (#970) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

erdemes a kodi forumon nezelodni, ez nem a legfrissebb de vannak benne otletek ;)
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=309668

(#972) #75501312 válasza tomigonzo (#971) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezeken már túl vagyok és van asztali médialejátszóm, ahol Kodit használok.
Ez sajnos Stick probléma lesz.
A Stick leírásában nincs DTS, de van Atmos, Atmos alatt eggyel meg a TrueHD, amivel elvileg kellene, hogy kompatibilis legyen.
Szóval valószínűleg nem fog így működni. :(

(#973) Gijon válasza #75501312 (#972) üzenetére


Gijon
senior tag

A TrueHD nem biztos, de a DTS-t viszi az Emby, mármint a stick-en. Van DTS-HD Master beállítási lehetőség app-on belül. Nem próbáltam, mert nálam a tv-re, majd onnan optikaival jön a hang az erősítőbe. A stick audió beállításaiba gondolom a "Best Available" van kiválasztva.

(#974) #75501312 válasza Gijon (#973) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, Best Available-re van állítva, de ezzel az appal sem megy.
A DTS alapú sávoknál fehér zaj van, a TrueHD sávból pedig kiszedi a DD+ sávot.

Egy valamit nem értek, ha kódek csak dekódoláshoz kell, akkor elvileg az eszköznek nem kell tudnia ha passthrough van megadva, mert az adatot kiküldi kódektől függetlenül és majd az erősítő dekódolja azt, nem?

(#975) Gijon válasza #75501312 (#974) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem tudom, bár nálam sima DD-re van állítva a stick a netflix miatt, de emby így is kiadja a sima dts hangsávot az erősítőnek. Épp most indítottam a Depeche Mode -Live Spirits Soundtrack koncertfelvételt, ami dts hangsávot tartalmaz.

(#976) #75501312 válasza Gijon (#975) üzenetére


#75501312
törölt tag

És az erősító mit ír ki? Mert az, hogy tartalmaz nem jelenti azt, hogy azt is adja ki.
Amikor rányomtam a javításra, simán átváltott DD+ -ra. Ami fura, mert a DTS alapú sávokban tuti nincs olyan. De úgy tűnik amit max képes kiadni magából az a DD+.

(#977) Gijon válasza #75501312 (#976) üzenetére


Gijon
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#978) #75501312 válasza Gijon (#977) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hoppá. :DDD
És ezt úgy, hogy nálad is a Best available van beállítva?
Emby-ben meg az audiora Auto + a Passthrough opciók?
Mert nálam Kodi alatt bármi szól DD+ -t jelez az erősítő.
Emby alatt is, csak ott a DTS alapúak zúgnak, javítás után DD+ szintén, ami nem lehetne, hacsaknem átkódol a stick.

[ Szerkesztve ]

(#979) Gijon válasza #75501312 (#978) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem, mint írtam DD-re van állítva. (Always Dolby Digital) Emby meg a képen látható módon. alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#980) #75501312 válasza Gijon (#979) üzenetére


#75501312
törölt tag

Fura, nálam ez másképp működik valamiért.

(#981) afi0903


afi0903
aktív tag

Letöltöttem az Emby for Fire TV-t, de sajnos csak trial verzió. Csak hálózati videó lejátszásra szeretném használni. Ezért megéri megvenni, és csak egyszer kell? Vagy inkább töltsem le valamilyen más forrásból?

(#982) tomigonzo válasza afi0903 (#981) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

csak raneztem gyorsan erre az Embyre, javitsatok ki ha tevedek ez kb egy olyan "remek" talalmany mint a plex,

(#983) afi0903 válasza tomigonzo (#982) üzenetére


afi0903
aktív tag

Igen, hasonló. Miért "remek"?

(#984) tomigonzo válasza afi0903 (#983) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

azert mert ha ugyan ugy mukodik mint a plex akkor oda-vissza kodolja a tartlamakat, ami ugye "jot" tesz a minosegnek,
szoval szines-szagos, de egy eroforras-zabalo vacak megoldas,

(#985) afi0903 válasza tomigonzo (#984) üzenetére


afi0903
aktív tag

Ez szerintem emby-nél opcionális, legalábbis nem hiszem, hogy a gépem tudna kódolni és streamelni egyszerre 4k-s tartalmakat élvezhető minőségben.
Plex-nél nem lehet ezt direct play-jel megoldani?

(#986) tomigonzo válasza afi0903 (#985) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nem tudom, ezert is irtam feltetelsben ezeket, a plexet anno kiprobaltam jonehany eve, de ertelmetlennek talaltam az egesz koncepciot, kodi mindenre IS jo, ha azzal nem lehet lejatszani akkor kb semmivel, ill nem erdemes bajlodni vele

(#987) #75501312 válasza tomigonzo (#986) üzenetére


#75501312
törölt tag

Opcionális a kódolás.

(#988) afi0903 válasza tomigonzo (#986) üzenetére


afi0903
aktív tag

LG TV-m rendszerére nem volt Kodi, Emby viszont igen. Így az van belakva és jól működik. Ezért maradnék az Emby mellett.

(#989) Gijon válasza tomigonzo (#986) üzenetére


Gijon
senior tag

Kódolásnak akkor van értelme, ha esetleg (távol) telefonról, tabról, néznéd távoli kapcsolaton a magasabb minőségű tartalmat. Helyi hálón szerintem főleg sick-en felesleges a kódolás + valóban igényli az erőforrást akkor, de nem annyira, mint a plex. Ha néha ilyesmire vetemedek, akkor nem az emby-t használom, hanem a DS Video-t, de ahhoz meg synology NAS kelletik. Nálam az emby valamiért jobban működik, mint a kodi és ezért használom. Ettől még nem lesz jobb, sőt ha te meg vagy elégedve a kodival, akkor felesleges is lenne pénzt költeni rá.

(#990) tomigonzo válasza #75501312 (#987) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ok, ahogy irtam nem vagyok naprakesz az ujitasaikbol, jo ideig nem volt opcio ;)

(#991) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Ti hogy szoktátok kikapcsolni a stick-et?
Sima power off, vagy előtte sleep mód, és úgy kikapcs?
Olyan megoldás van, hogy power off gombbal egyúttal altassa is?
Vagy nincs értelme?

(#992) #75501312 válasza d3tox1c (#991) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem tudod kikapcsolni. :DDD
Csak sleep mode van benne.

(#993) d3tox1c válasza #75501312 (#992) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Más:plex lejátszásnál megoldhato valahogy az 5.1?
Samsung tv-m launcheréből plex-nél tökéletesen működik az 5.1 hang,firestickre letöltött plex-nél viszont csak sztereó, akármit állítok.

(#994) d3tox1c válasza d3tox1c (#993) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Na, most úgy működik az 5.1 ha a passtrough optical-ra van állítva.
Stick beállításoknál mire érdemes rakni?
Dolby Digital, vagy Digital plus?
Egy logitech z906 szettem van.
Előre is köszönöm.

(#995) #75501312 válasza d3tox1c (#994) üzenetére


#75501312
törölt tag

Best available.

(#996) d3tox1c válasza #75501312 (#995) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszönöm.
Vissza térve a kikapcsolasra.
Sima offolás, vagy sleep először, és úgy off?
+valaki tudna egy egyszerűen felrakható, jó launcher yt linket?
A wolf-al valami miatt fagyott.

(#997) #75501312 válasza d3tox1c (#996) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nincs off, csak sleep van, írtam fentebb. :)

(#998) d3tox1c válasza #75501312 (#997) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Tehát ha simán kinyomom akkor is sleep?
Vagy olyankor csak a tv off, de a stick pörög tovább? (amit olyankor kikapcsolt képernyőnél nyilván nem látok, ezért nem tudom hogy olyankor mi van :D)
Sorry, I'm confused :DD

(#999) #75501312 válasza d3tox1c (#998) üzenetére


#75501312
törölt tag

Pontosan. :DDD
A bekapcsgomb azért van rajta, mert amikor a TV-vel összepárosítod (CEC), akkor azt nyomod automatikusan, de ugye már nem látod mi történik utána, mert a TV kikapcsol.
Ha nem használod a CEC funkciót, csak simán megpróbálod kikapcsolni a sticket nem történik semmi. Ez engem is összezavart először, mert én nem használom a CEC funkciót, és nem tudtam kikapcsolni.
Ha nem csinálsz semmit a stickkel, akkor 20 perc után megy sleep módba.

(#1000) d3tox1c válasza #75501312 (#999) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi szépen.
És ha mondjuk iptv-t nézek, és atvaltok pl netflix-re, akkor az iptv tovabbra is hasznalja a memoriat a hatterben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.