Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) tomigonzo válasza azbest (#349) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi azbest a trukkot, majd ranprobalok 4k sticken kivancsisagbol megy e prime, a nemet sticken nalam (Belgumban), mert a Samu tvn a prime-ba bejelentkezve, hozza a francia! prime videot gond nelkul, en mar regen nem ertem ezt (alexa is .com ra van inkabb rakva mert nem minden ficsor elerheto mashol;S)

(#352) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

megtortek ;)

https://aftvhacks.de/anleitung-wie-man-den-neuen-fire-tv-stick-4k-rootet/

(#353) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

otthonról belehet jelentkezni külföldi accounttal?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#354) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

black friday (egesz heten!) 4k stick 29.99€, stick v2 19.99€!

(#355) ttamas válasza tomigonzo (#354) üzenetére


ttamas
tag

Mar vartam, rendelunk 2t, egyet tartalekba, egyet ajandekba

(#356) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, a Stick V2 tud bluetoothon hangot továbbítani? Magyarán a filmek hangját bluetooth hangszórón szeretném lejátszani, sajnos a kijelzőn nincs hangkimenet (Samsung DB22D-P).
Köszönöm! :R

(#357) ttamas válasza sepsi0 (#356) üzenetére


ttamas
tag

6ha összepárosítod, lehet. Én még nem próbáltam, de android logika szerint mükodnie kell

(#358) azbest válasza sepsi0 (#356) üzenetére


azbest
félisten

Ha van saját hangerő állító lehetősége a hangszórónak, akkor talán jó lesz.
Anélkül kapcsolódik, szól, de fix max hangerőn. Az amazon app storeban lévő hangerő appok pedig nem telepíthetőek - side loadot nem próbáltam.

Saját hatáskörben, amelyik appnak van belső hangerő szabályozása, annál ez működhet, például youtube alatt cast módban a telefonról tudom a youtube hangját állítani.

Azért is fura ez, mert mintha külön meg lehetne venni hozzá az új távirányítót is, amin van hangerő. Lehet a firmware-ben korlátozás, hogy a régi távval ne működjön. Késés lehet a hangban.

Nekem egy hdmi audio extractor van a firetv stick és a megjelenítő közé kötve.

[ Szerkesztve ]

(#359) sepsi0


sepsi0
őstag

Köszönöm!

Egy Lg microhifi vagy Xiaomi Network speaker lesz a cél.
Ezeken tudok hangerőt állítani.

Ilyen kütyün gondolkoztam én is, most egy Chromecast 3 van rádugva. Egy ilyen hdmis cucc kb 3eft, a Fire Stick most ~7eft,akkor inkább a stick. Megy rá Kodi és boldog lesz az asszony, nézheti a sorozatokat és a gameplayeket a konyhában főzés közben....
Rendeltetem is meg a haverommal.

(#360) tomigonzo válasza sepsi0 (#359) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

KODIban hasznald a keymap editort, azzal tudsz definialni hangero gombot,
bluetooth hangszoro hasznalatakor, allitsd az audio kimetet stereora, kulonben kesni fog meg 4k verzion is)

(#361) sepsi0 válasza tomigonzo (#360) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm a tanácsokat! :R
Megrendelte a barátom, majd december 21-én jön haza, postázni nem éri meg.
Amúgy még mindig nincs kadencia helyes lejátszás (24p,50p)?
Anno e miatt vettem kínai boxokat (Beelink), amiket CoreELEC-el használok.
Van itthon Alexa is, sokat használjuk, főleg a gyerekek szeretik.
Kacérkodtam a Cube-al, de már nagyon zavarna a kadencia hiánya, pedig régen azt sem tudta mi az, most egyből észre veszem.

(#362) tomigonzo válasza sepsi0 (#361) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

szerintem van, en ezert dobtam ki anno a miboxot (mert azn nem volt)

(#363) kresz2


kresz2
tag

Jó reggelt mindenkinek!
Friss fire tv 4k stick tulajdonos vagyok.
A kodi és az hbo működik.
Viszont a tv go nem jön össze,nem is tudom hogy kezdjek hozzá.
Tudnátok segíteni?

(#364) kigyi_23 válasza tomigonzo (#354) üzenetére


kigyi_23
addikt

Remek tipp, de hogy a fenébe lehet ehhez hozzájutni, ha nem szállítja ki hozzánk? Nem sajnos külföldiában ismerős nincs aki hazahozná. Ill van, de ő nem jön haza majd csak jövőre :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#365) Gijon válasza kigyi_23 (#364) üzenetére


Gijon
senior tag

[link] kb. +10-11 euró a szállítás.

(#366) sepsi0 válasza kigyi_23 (#364) üzenetére


sepsi0
őstag

Topikokban ilyenkor ezt használják: https://www.mailboxde.com/

Ne kérdezd, én még nem szállítattam velük, de csak pózitívat olvastam a szolgáltatásról.

Hoopsz kolléga gyorsabb volt....

[ Szerkesztve ]

(#367) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Köszönöm a válaszokat :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#368) ttamas válasza kresz2 (#363) üzenetére


ttamas
tag

Olvass vissza, volt róla szó.
Google appsokat kell adbvel feltenni,de nem mindegy melyik tvgo verzióhoz melyiket teszed fel, és utánna sem lesz az irányítás tökéletes.
Én másfél éve genyóztam vele, de inkább elengedtem.
Most hogy lehet rootolni, talán könyebb, de én már 6 éve nem rootolom az androidot, nincs miért.

(#369) kresz2 válasza ttamas (#368) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a választ.

(#370) - = Zk = - válasza Gijon (#365) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tyúúú, ez marhajó...
német Ebay-re is mükszik?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#371) Gijon válasza - = Zk = - (#370) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha ők megkapják a csomagot, akkor igen. Van szállítási kalkulátor, azt azért érdemes figyelembe venni rendelés előtt.

(#372) Lall válasza kresz2 (#363) üzenetére


Lall
veterán

Mi a hiba? Nálam a Horizon Go és a Digi Online is elakadt az elején (azt hittem lefagyott), de az álló menü miatt van. Légegér kell hozzá, azzal lehet lépkedni a menüben. Itt egy leírás a telepítéshez. Egyenként máshoz is hasznos a légegér.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#373) - = Zk = - válasza Gijon (#371) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, néztem....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#374) mastodon


mastodon
aktív tag

Nagyszülőknek érdemes ilyet venni Youtube nézésre meg egyéb TV-műrorra vagy jobb a Googlecast 3, Roku? Hazai viszonyok közt csak, magyar tartalmakat nézve. (a 4K változat a felbontáson túl miben jobb még?)
Milyen nem fizetős műsorokat lehet nézni vele? Könnyű rá átküldeni a mobiltelefon képéi, videóját?

[ Szerkesztve ]

(#375) Lall válasza mastodon (#374) üzenetére


Lall
veterán

Ez nem olyan mint a Chromecast. Nem valamiről tükrözi a képet. Ez egy külön eszköz, mint egy andoridos box. HBO Go, Horizon Go, Digi Online megy vele, illetve KODI-ba is tudsz plugineket berakni.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#376) mastodon válasza Lall (#375) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi! Kodiról sokat olvastam. Azon túl, hogy médialejátszó, mire jó még? Most itt főleg ez a nagyszülői szempontokat nézve, hogy sorozatokat meccseket lehessen könnyen nézni.

(#377) Lall válasza mastodon (#376) üzenetére


Lall
veterán

Nagyjából bármire amire egy androidos box, vagy okos tv. Egy HDMI port és egy áramforrás kell neki.

YouTube, HBO GO, Netflix, Apple TV+, Horizon Go. Én ezekre használom (mini) projectorral.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#378) mastodon válasza Lall (#377) üzenetére


mastodon
aktív tag

És ezek milyen havi díjjal mennek, vagy filmkölcsönzés is lehet? Ezeken mennek magyar filmek is (Netflix, Apple TV+, Horizon Go)

(#379) ttamas


ttamas
tag

Amazon firetv app storeban feltűnt. Disney+ applikáció, ha vkit lrdekel a mandelorian ls a többi disney tartalom. Itthon sajna nem működik, vpnel talán át lehet ugrani

(#380) rekop


rekop
senior tag

Sziasztok!

Szombaton beléptem én is firetv stick 4k-t használók táborába. Szeretném én is megosztani a tapasztalataimat, hátha segítségére lehetek ezzel másoknak is.
Múlt héten BF-kor rendeltem 30EUR+postáért, úgy voltam vele ennyit biztosan megér, elég jókat olvastam róla.

Elöljáróban annyit, hogy én jelenleg Netflix, Youtube premium előfizetéssel rendelkezem, illetve a hálózatomon lévő nas-ról(Plex szerver) szoktam filmeket nézni.
Ezekre jelenleg már használok egy AppleTV4K-t a nappaliban, viszont a hálószobámban lévő öreg plazma TV-hez kerestem valami kis eszközt amivel tudom nézni a kedvenc filmjeimet, sorozataimat, és a youtube-on is van pár csatorna amit rendszeresen követek. Volt korábban egy s905-ös kínai boxom, Libreelec-el amin a hálózati lejátszás nem is volt probléma(fullhd felbontásig, mert csak 100Mbps lan-al rendelkezett), viszont a streaming szolgáltatások nem mentek, vagy csak kompromisszumokkal, ilyen olyan mókolásokkal. Erre nekem se időm, kedvem, energiám nem volt, még egy ATV túlzásnak tűnt, ezért esett a választás a fire stick-re.
Az eszköz csomagolása nagyon igényes, szinte olyan érzésem volt, mintha egy apple terméket bontanék ki. :) Az eszköz és a tartozékok anyagminősége is rendben van, érezni rajtuk, hogy nem az a tipikus olcsó kínai termék.
Ethernet adaptert nem vásároltam külön hozzá, gondoltam nem lesz rá szükség mert 802.11ac képes Access Point-jaim vannak, és 4k filemket amúgy sem nézek.
Ez be is igazolódott, a stick ~700Mbps-el csatlakozott az AP-hez(szerencsére közel van hozzá, és csak egy vékony válaszfal van közöttük), a https://fast.com-on ~290Mbps letöltési sebességet mértem.

Az app-ok telepítése egyszerű, amazon-os felhasználóval belépve elérhető az amazon store, ahonnan letölthetjük amire szükségünk van. Nekem a Netflix, Youtube, és a Plex-re volt, amiket meg is találtam, kíváncsiságból megnéztem a HBOGO-t is az viszont nincsen.
Gyorsan kipróbáltam a Plex appot, viszont sajnos a lejátszás nem volt kadenciahelyes, beállítási lehetőséget én nem találtam rá, ezért feltettem a Kodi-t a KodiPlexConnect kiegészítővel(néhány perc google után persze :D ). Itt szerencsére már megy a 24p lejátszás. :)
Kíváncsiságból kipróbáltam hogy boldogul egy 4K filmmel wifin(Bumblebee.2018.2160p.REMUX.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HEVC.HuN-No1) és semmi probléma nem volt, nem akadt meg sehol egy pillanatra sem, pörgetések előre-hátra is minimális puffereléssel, szinte azonnal mentek.

Szóval azt mondom elégedett vagyok, az én felhasználási szokásaimra maximálisan megfelel, ennyi pénzt bőven megért nekem(megkockáztatom talán az eredeti árat is).
Egyetlen számomra negatívumot tudok mondani, az a sok reklám/filmajánló/egyéb dolog amivel tele van főképernyő. Bár lehet el lehet valahogy tüntetni őket, még nem jártam utána, csak ma üzemeltem be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#381) azbest válasza rekop (#380) üzenetére


azbest
félisten

A többiek beszámolója alapján a hbo go androidtv változata apk-ból feltehető rá és megy. Csak a frissítéseket is kézzel kell feltenni. Apk-t pedig esetleg valamelyik ezzel foglalkozó oldalról, vagy talán az aptiode segítségével lehet telepíteni. Meg persze a kodi alá is tehető nem hivatalos addonként és akkor az is kadenciahelyes lesz. :)

(#382) rekop válasza azbest (#381) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm a tippet! Ha egy kicsit több időm lesz, utánajárok ezeknek a lehetőségeknek. :R

(#383) rekop válasza azbest (#381) üzenetére


rekop
senior tag

Nos, ez a HBOGO nem igazán működik nálam, illetve nem mondhatnám, hogy stabil. Letöltöttem apkmirror-ról(gondolom ez nem legális forrás?) egy android tv-s verziót, feltettem aktiváltam, a második filmnél valami hibaüzenettel lefagyott az alkalmazás. :( Már töröltem is le, nekem ez nem elfogadható működés, de szerencsére nem lesz előfizetve, úgyhogy nálam nincs jelentősége. :)
Bár hozzáteszem, hogy nem értek az androidhoz, soha életemben nem használtam, szóval lehet én bénáztam el valamit.
Illetve letöltöttem még az Appletv alkalmazást, mert eszembe jutott hogy van olyan előfizetésem is, azzal nincs semmi probléma. (leszámítva hogy egyelőre még nincs értékelhető tartalom rajt)

(#384) sepsi0 válasza rekop (#383) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Kodi kiegészítőként telepíthető az HBOGO EU.
Ennek működnie kell.

(#385) matthews válasza rekop (#383) üzenetére


matthews
aktív tag

Szia! Nézd meg a 137-es hozzászólást Gijon kollegától. Ha már volt akkor sorry...
Üdv.

"No brain, no problem"

(#386) Gijon válasza matthews (#385) üzenetére


Gijon
senior tag

Az a link már nem él, azaz törölték a tartalmat, + a sima stick-hez jó (igaz ettől még jó lehetett volna a 4K-s stick-hez is) Innen érdemes csemegézni. A fagyást a lassab net is okozhatja.., saját tapasztalat.

(#387) matthews válasza Gijon (#386) üzenetére


matthews
aktív tag

Ohh... Ekszkjűzmí... Nekem az van a 4K-s sticken. Prímán megy. :)

"No brain, no problem"

(#388) rekop válasza Gijon (#386) üzenetére


rekop
senior tag

Köszi! Igazából azt próbáltam, amit linkeltél a legújabb kiadást(5.11.5 200). Lehet érdemes lenne régebbiekkel is próbálgatni, de ennyire nem merültem bele, mert annyira nem fontos ez nekem. A netem 1000-es optika, szóval ilyen probléma nem valószínű hogy előfordulhat, de nincs kizárva.
(#384) sepsi0 : köszönöm, viszont ezeket a "nem hivatalos" alkalmazásokat nem igazán szeretem és nem is használom, de ez csak az én "hülyeségem"

(#389) sepsi0 válasza rekop (#388) üzenetére


sepsi0
őstag

Amit nem a Play/Amazon áruházból töltesz le az "nemhivatalos", mindegyik piszkált apk lesz.
Amit én említettem egy github repo, szerintem nagyon sokan használják nagy megelégedéssel, köztük én is.
Persze neked kell tudni....

[ Szerkesztve ]

(#390) Gijon válasza rekop (#388) üzenetére


Gijon
senior tag

Nekem is Digi 1000-es van, de nem frissítettem az alkalmazást, mióta felraktam (Android TV 5.10.6), ..itthoni környezetben semmi gond nem volt, viszont próba alkalmával faluhelyen anyósnál :) volt fagyás a gyenge net miatt, vagy valami egész más miatt, :DD de a Netflix hibátlan volt ott is.

(#391) rekop válasza sepsi0 (#389) üzenetére


rekop
senior tag

Ezt a github-os verziót még akkor megnézem. Viszont észrevettem hogy a Netflix app sajnos nem 24p-ben jeleníti meg a filmeket. ATV után kicsit furcsa volt, sajnos elég kényes a szemem erre. De végül is mindegy, Kodi-ra meg YouTube-ra jó lesz azért. :)

[ Szerkesztve ]

(#392) sepsi0 válasza rekop (#391) üzenetére


sepsi0
őstag

:) A Kodihoz van githubos Netflix is.
Nekem még nincs ilyen stick-em csak úton van, de mintha azt olvastam volna itt, hogy kodi alatt van kadencia helyes lejátszás.

(#393) tomigonzo válasza rekop (#391) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ezt elmeselhetned, hogyan lehet meglatni, (ismereteim szerint a Fire Stick tudja a kadencia helyes lejatszast mar jo ideje)

hboGO githubos verzio kb atomstabil (anyam hasznalja, tuti sikitott volna ha nem mukodik)

(#394) rekop válasza tomigonzo (#393) üzenetére


rekop
senior tag

Mégis mit meséljek ezen? :F Úgy lehet meglátni, hogy olyan mintha néha meg-meg akadna a lejátszás. Van aki kevésbé érzékeny rá, van aki jobban. Egyébként a tévéden megnyomod a bemenet info gombot, és meglátod a képfrissítést.
De ugye most a Netflix-app róla van szó. Kodi megy 24p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#395) Gijon válasza rekop (#394) üzenetére


Gijon
senior tag

Maga a netflix app nem működik megfelelően, de ez nem minden filmre igaz. [link] Ha jól értelmezem, akkor csak a shield tv tud jól frekvenciát váltani "netflix" app-on belül. Tudom ezzel nem vagy kisegítve, de ez van jelenleg.

(#396) rekop válasza Gijon (#395) üzenetére


rekop
senior tag

Igen tudom én is, tegnap már utána jártam, csak az előttem hozzászóló valószínűleg nem volt ezzel tisztában.
De nincs ezzel gond egyébként, abszolút nem voltak semmilyen elvárásaim a stick-el kapcsolatban, csak már régóta ATV-t használok(jóval a Netflix előtt) és fel sem merült bennem, hogy androidon majd másképp lesz. Ettől függetlenül még mindig tartom, hogy az árához képest egy nagyon jó kis eszköz, de nyilván nem Shield és ATV kategória, megvannak azért korlátai.

(#397) tomigonzo válasza rekop (#394) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Neked valoszinuleg nem volt meg miBox-od :) azon akadt, ezen nem ;)

(#398) dizajn


dizajn
csendes tag

Sziasztok!

2. generációs alexás stickre keresek hbo go appot. A fentebb említettekkel nem működik. Az Utolsónál pedig Parse errora hivatkozik és nem telepíti. Kodin keresztül nem szeretném használni!
szoftver verzióm 5.2.7.2

Előre is köszönöm.

(#399) Gijon válasza dizajn (#398) üzenetére


Gijon
senior tag

[link] a linkben, ha ezt keresed.. :)

[ Szerkesztve ]

(#400) dizajn


dizajn
csendes tag

Sajnos arra írja ezt : Parse error

az milyen firestick szoftver verzión fut, illetve melyiken megy még?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.