Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Gozarak válasza Gozarak (#500) üzenetére


Gozarak
csendes tag

Update: Kiderült, hogy a downloader app nem töltötte le a fájlt így leszedtem a send file to tv appot amivel egy pillanat alatt átküldtem a telefonra letöltött apk fájlt és azt Explorer segítségével pikk pakk felrakta.

(#502) lsebestyen válasza Gozarak (#501) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na örülök, hogy megy. Sideloadolni a legegyszerűbb egyébként PC-ről, szerintem.

(#503) Sanyi.mTs válasza lsebestyen (#502) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mi az a sideload? :B

(#504) Márton


Márton
nagyúr

A 4k verzióval a hangvezérlést mire lehet pontosan használni?
YT-on magyar nyelven tudsz videókat keresni, vagy csak angolul ért? :U
Ipad Air-t lehet rá tükrözni?

Ebben a 20-25 ezres kategóriában nincs nagyon más versenyző szülők részére?
(lényeg: minél egyszerűbb használat, többnyire yt videókra, kadenciahelyesen)
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#505) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Honnan lehet jó áron, biztonsgosan beszerezni fire stick 4K-t? Köszönöm! (Ha egyelőre csak full HD felbontású a TV-m, akkor is érdemes ezt az eszközt venni?)

[ Szerkesztve ]

(#506) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Marton: magyar nyelven nem csak ezen kb semmin nem keresel semmit, (egyebkent tobb nyelven is ert, magyarul pont nem), vannak tukrozzeshez megoldasok, appok (fizetos nehany dollarert), youtubot termeszetesen kilovod ra barmirol, probalkozhatsz massal, nem lesz, ennyiert plane nem, a "zartabb" op rendszere miatt es a konnyen hasznalhato taviranyitojaval kb verhetetlen, nalunk tobb idos rokonnal megy hibatlanul (HBO go, Netflix, Youtube, KOdi)

didros: amazon.de -ne tudod beszerezni, mivel hivatalosan nem szalitanak magyarorszagra ftv-t (sem) igy a https://www.mailboxde.com keresztul kb 10€ plussz koltseggel szamolj, garancia mindettol fuggetlenul ervenyes!

(#507) Sanyi.mTs válasza didros (#505) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha nem sürgős, érdemes megvárni, míg újra akciós lesz 35 euróért amazon.de-n

[ Szerkesztve ]

(#508) didros


didros
senior tag

És ez? Nem sokkal több, mint 35+10 euro...
[link]

(#509) tomigonzo válasza didros (#508) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

miert jobb nem legalis helyrol vasarolni ugyan azt dragabban (plussz ez angol toltofejjel jon, a nemet meg eussal)
nembeszelve rola, ezt is valamilyen amazonos accounttal vasaroltak, csak majd bird beregisztralni a magadehoz.

[ Szerkesztve ]

(#510) didros válasza tomigonzo (#509) üzenetére


didros
senior tag

Mert most éppen nem akciós az amazonon, így onnan csak 60+10 euroért lehetne megvenni. Nem szeretnék várni a következő akcióig. Egyébként netflix-et tud HD-ben streamelni? Ez az egyetlen funkció amire szükségem lenne kb. 1,5 évig, amíg nem veszek új TV-t. Vagy valami más céleszközt vegyek? Xiaomi MI box esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#511) tomigonzo válasza didros (#510) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

eleg gyakran akcios, de ahogy gondolod, te tudod mennyire surgos ;)
tud hdben streamelni Netflixet is, (szvsz 4kban is tudna, ha lenne olyan tartalom, youtubon 4k videok siman mennek, meg ott van asajat amazon video csatornajuk is, ott is komoly minosegi tartalom van,
xiaomi mi boxom volt, 2 het utan lett kidobva, ha jol tudom a kdencia helyesseget most szenvedtek ossze a legutolso verzioju os-ukben, nem lenne rossz doboz hw ugyileg az sem, de az osszebarkacsolt os miatt egy katasztrofa (szerintem)

(#512) ttamas válasza tomigonzo (#511) üzenetére


ttamas
tag

Nalam a youtube appban rendszeresen elcsúszik a hang a kephez kepest, van ötlete vkinek mit nezzek meg ?

(#513) ttamas válasza tomigonzo (#511) üzenetére


ttamas
tag

Ftv 4kt siman streamel netflixbol, csak az elofizu legyen 4ks

(#514) Sanyi.mTs válasza ttamas (#512) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nálam netflix alatt csúszott a felirat. Egy eszköz restart megoldotta

(#515) tomigonzo válasza ttamas (#512) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

hangkimenet mire van allitva?
probald meg stereoval

(#516) tomigonzo válasza ttamas (#513) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

na majd akkor kiprobalom ;)
koszi

(#517) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

használja más a fire tv 4k stick-et plex-szel?

nálam az az érdekes dolog van, hogy könyvtár szerint vannak rendezve a filmek a csoportokban és mikor egy sorozat borítóján nyomom meg a távirányító play gombját, akkor másik sorozatot indít el, mint amin voltam. más is tapasztalt ilyet?

(#518) tomigonzo válasza ttamas (#513) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

megy az roccenes nelkul ;)

(#519) ttamas válasza Sanyi.mTs (#517) üzenetére


ttamas
tag

Csak egy kérdés, hogy az ftv simán elviszi a Kodit, miért használsz plexet ?

(#520) dh66e


dh66e
veterán

Srácok segítsetek!
Wifin próbálok 4k-s filmeket lejátszani a 4k sticken kodi által 5GHz-n.
Minden akad ami létezik,a router egy asus RT-AC57U.
A filmek egy elitebookra csatlakoztatott my passport utra külső vinyón vannak.
Szerintetek hol hal meg a dolog?
Előre is köszi ha van tapasztalat illetve javallat. :R

(#521) lsebestyen válasza dh66e (#520) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én elsőnek megpróbálnám úgy, hogy felmásolom a filmet az elitebookra, ha úgyis szaggat, akkor a HDD-t kizárhatod. Router milyen messze van a sticktől? Fal van közte?

(#522) dh66e válasza lsebestyen (#521) üzenetére


dh66e
veterán

Próbáltam már az Elitebookról az is szenved....
A router kb 50 centire van a sticktől, de lehet csak 30...

Amennyiben a vinyót a tv-re csatlakoztatom akkor simán lejátsza a filmet a belső lejátszón.

[ Szerkesztve ]

(#523) Gijon válasza dh66e (#522) üzenetére


Gijon
senior tag

Esetleg próbáld meg közvetlenül a routerbe dugni a vinyót, és onnan megosztani. + ha van y kábel akkor plusz áramot 5V adni a HDD-nek.

(#524) dh66e válasza Gijon (#523) üzenetére


dh66e
veterán

Igen, jutott eszembe nekem is, azt még este megnézem. :R

(#525) ttamas válasza dh66e (#524) üzenetére


ttamas
tag

Elitebook is wifin van? Ha igen, az is lehet gond, a 4k tartalomnak a notirol el kell menni a routerig, onnan meg a ftvig, lehet kevés a sávszélesség.

(#526) dh66e válasza ttamas (#525) üzenetére


dh66e
veterán

Sziasztok!
Köszi mindenkinek a segítő szándékot. :R
Lecsekkoltam simán a laptopról wifin, winben felvettem hálózati mappába a külső vinyót hogy a tv lássa.Tökéletesen megy a belső lejátszón,reccenés nélkül!
Szóval a Kodi és a stick háza táján lesz valami ,még próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#527) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok,

ezt az appot ki tudnátok próbálni? Nekem nem megy a gen2-n.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amnis

vagy tudtok hasonlót? Már egy csomót kipróbáltam egyik sem megy.
A popocorn time működik, de androidon (így ftv-n) nem tud saját torrent fájlt elindítani.

köszi

(#528) didros


didros
senior tag

Ismét akciós a cucc az amazon.de-n! Rendeltem is egyet, mivel a kínai média box-ot még mindig nem adta fel az eladó... Szerintem jobb is lesz így :)

(#529) azbest válasza didros (#528) üzenetére


azbest
félisten

remek, szerencsére még a prime trial lehetőséget is engedi, így a 6 euros német belföldi shippinget is meg lehet úszni. :)
Kicsit meg kellett küzdenem a mailboxde címével, mert amazon átírta, hogy szerinte mi a helyes :D

(#530) didros


didros
senior tag

Milyen kiegészítőt kell vennem hozzá, hogy pendrive-ról is tudjak filmet lejátszani? Aliexpress-ről tudna valaki ilyet linkelni?

(#532) Zimezoom


Zimezoom
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy alap dolgot kérdezek: a HDR-hez ugye a lejártszónak és a TV-nek is HDR-képesnek kell lennie? Tehát hiába HDR-es a 4K stick, ha a TV nem támogatja?
Ha ez így van, akkor észrevehető azért valami a képen, esetleg valamivel jobb, mint egy teljesen "HDR-telen" összeállításnál?

Pay attention, or pay the price!

(#533) ttamas válasza Zimezoom (#532) üzenetére


ttamas
tag

Ha a tv nem támogat hdr-t, akkor normál felvételnek fog látszani, az extra infokat nem fogja tudni dekódolni/megjeleníteni.

(#534) Zimezoom válasza ttamas (#533) üzenetére


Zimezoom
tag

Köszi!
Akkor kell majd vennem HDR TV-t is... :O

[ Szerkesztve ]

Pay attention, or pay the price!

(#535) vzozo válasza didros (#528) üzenetére


vzozo
senior tag

Annyira nem követemm, de ennél is vannak éves revíziók, vagy ha 2018-ban vettem már 4k sticket, akkor a mostani is ugyanaz? Értelmes változtatások esetén lehet behúzok egy újat, és a mostani stick mehet tovább a családban...

(#536) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Azt az infót kaptam, hogy Fire TV Stick 4K-ra lehet telepíteni a Smart YouTube-ot és akkor reklámmentes YouTube-ot kapok. Hogy lehet telepíteni egyébként ezt rá?

- mozi bolondéria -

(#537) djnice válasza devil-k (#536) üzenetére


djnice
veterán

Egyszerű, felmásolod az apk-t egy hálózati meghajtóra, majd a network browser-rel betallózod és telepíted. Vagy van egy downloader app, abban van egy egyszerű böngésző és elnavigálsz vele a Smart YT weboldalára.

(#538) devil-k válasza djnice (#537) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen :R

- mozi bolondéria -

(#539) azbest válasza devil-k (#536) üzenetére


azbest
félisten

Esetleg B tervként, ott a premium membership, 1790ft havonta. A fire tv-re települő hivatalos appban is lehet használni reklámmentesen a youtube-ot, a youtube music-ot és a youtube originalst is. Pár hónapja integrálták be azokat a pontokat is a bal oldali menübe.

[ Szerkesztve ]

(#540) #53667584


#53667584
törölt tag

Hogyan tudok 4K stick-et rendelni? Eléggé jó áron van most az amazon.de-n, de azt írja, hogy This item does not ship to Slovakia.

(#541) Sanyi.mTs válasza #53667584 (#540) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mailboxde.com közbeiktatásával (kb +10euro)

(#542) #53667584 válasza Sanyi.mTs (#541) üzenetére


#53667584
törölt tag

Köszönöm. Akkor ugyanott vagyok mintha megrendelném ebay-ről.

(#543) azbest válasza #53667584 (#540) üzenetére


azbest
félisten

mailboxde továbbküldő szolgáltatással amazon.de -ről.

Regisztrálsz mailboxde.com oldalon, a saját postázási címedet és telefonszámodat megadva náluk.
Utána ők elküldik levélben is, hogyan rendelj hozzájuk. Meg persze a webes felületük accout - my address részen is írja, hogy milyen címre kell rendelni.

Ezt felviszed amazonon szállítási címkként. Az amazon ki akarja javítani, szóval végül valami ilyesmit enged megadni [kép]
Mailboxde.com GmbH
Sajat Neved id {azonosító számod}
äußere Weberstr 57
02763 Zittau
Germany

Ha amazonon meg akarod úszni a német postaköltséget (~7 euro), akkor aktiválhatod a prime membership trialt. Ha lemondod rögtön, akkor is egy hónapig él.

A mailboxde címére megérkezik kb 1 nap alatt az amazonos csomag. Emailben erről értesítenek és a webes felületen is megjelenik.

Ott egy ürlapon megadhatod, hogy indíthatják a továbbküldést és hogy stimmel-e a címed meg mi legyen a csomagra írva. Kiválaszthatod a futárcéget, ott a legolcsóbb a gls. A kezelési költséggel és a futárdíjal (úgy emlékszem ezt összesítve írja már választáskor) feltöltöd a mailboxde egyenlegedet. Nekem 9.33 futár + 2.95 kezelés = 12.28 euro lett a végösszeg.
És hamarosan küldik is tovább.

Az esetemben szerdán rendeltem amazonnál. Csütörtökön 11 körül megérkezett a mailboxde-hez, délre kifizettem. Éjjelre már felvette a gls, péntek éjjel a cshekhez ért, vasárnap éjjel alsónémedibe. Hétfőn -ma- 11 után megérkezett a gls futár hozzám. Felhívott ellőtte pár perccel, hogy a címen át tudja -e venni valaki.

Mivel kollégának is kellett egy, így felezni tudtuk a díjat, a két darab összesen 2x34.99 + 12.28 = 82.26 lett (azaz egy 41.13-ra jött ki)

(#542) nxferenc
a postaköltséget se felejtsd el hozzáadni ebay esetén. Ha usából rendeled, akkor meg a szállítási költséggel együtt már lehet a vámosok áfát is fizettetnek vele.

(#544) devil-k
a félreértés elkerülése végett, a youtube premium membershipre gondoltam abban a kommentben, nem a prime membershipre :) De gondolom a smart youtube is jól működik, csak abban nincs így integrálva a plusz szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#544) devil-k válasza azbest (#539) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen, meg is rendeltem a sticket.

- mozi bolondéria -

(#545) #53667584 válasza azbest (#543) üzenetére


#53667584
törölt tag

Most épp nem találok olcsóbbat eBayen, de szokott lenni 45€ körül postával együtt Angliából.
Lehet hogy megrendelem mailboxde-vel, bár még soha nem rendeltem így.

(#546) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a 4k stickkel kapcsolatban, hogy ezzel Netflixet már 4k-ban lehet nézni? Kell hozzá Kodi is vagy alapból tudja?
Amúgy a Tv n lévő Netflix alkalmazás ezt nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#547) Gijon válasza zsoltika74 (#546) üzenetére


Gijon
senior tag

Alapból tudja, persze le kell tölteni az alkalmazást. Nem kell hozzá a Kodi. Elméletileg a tv-n lévő alkalmazás is tudja, de esetlegesen lassabb, de függ a tv szolgáltatásaitól is. (Ezt inkább az adott tv topicjában tudják megmondani.)

(#548) #53667584 válasza zsoltika74 (#546) üzenetére


#53667584
törölt tag

Bár csak sima fire stickem van, azért én feltételezem, hogy a 4K stickkel lehet 4K netflixet nézni. És azt, hogy a TV-n levő Netflix alkalmazás tudja-e, azt elég nehéz megmondani úgy hogy nem tudjuk, hogy milyen TV-d van :)

(#549) zsoltika74 válasza #53667584 (#548) üzenetére


zsoltika74
tag

Hali! Egy belépő LG 55UH6157 tv-m van.

(#550) #53667584 válasza zsoltika74 (#549) üzenetére


#53667584
törölt tag

Biztosan megy rajta a Netflix 4K. De ehhez szükséges a megfelelő internet kapcsolat is. Távirányítón nyomd meg az info gombot és kiírja az aktuális felbontást, bitrátát és még néhány adatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.