Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Gijon válasza dizajn (#400) üzenetére


Gijon
senior tag

Fogalmam sincs, hogy milyen szoftver verzió van a 2. gen Tv-n, mármint a sajátomén, mert azt a melóhelyen hagytam és holiday van így év végén. :) Emlékeim szerint ADBlink-el raktam fel (számítógépről).

(#402) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

4k sticknek mekkora táp kell? TV USB portja vajon elég neki?

(#403) rekop válasza Sanyi.mTs (#402) üzenetére


rekop
senior tag

Nem, kevés hozzá. 1500mA minimum, de inkább 2A a biztos.

(#404) dizajn


dizajn
csendes tag

nálam tv usbről megy szépen.

(#405) dizajn


dizajn
csendes tag

2. generációs alexás stickre keresek hbo go appot. A fentebb említettekkel nem működik. Az Utolsónál pedig Parse errora hivatkozik és nem telepíti. Kodin keresztül nem szeretném használni!
szoftver verzióm 5.2.7.2

Please :( vmi megoldás

(#406) lsebestyen válasza dizajn (#405) üzenetére


lsebestyen
addikt

3rd party appok telepítése engedélyezve van a sticken?

(#407) azbest válasza dizajn (#405) üzenetére


azbest
félisten

itt volt 5.9.0 apk, módosított hogy 5ös androidon elinduljon [link]

ez már nem működik? Pár hete még jó volt.

(#408) dizajn


dizajn
csendes tag

Persze engedélyzve van. Nem fut az általad említett link alatt sem, az is próbálva lett már.Parse errora hivatkozik mint azt korábban említettem.
szerintem vagy 20-at kipróbáltam. Egy 4.8... verzió indult el egyedül rajta, de utána egyből alkalmazási figyelmeztetés jött, hogy váltsak új verzióra,alul google play ikon megjelenítés mellett és nem lehet használni. Ja és volt egy olyan verzió is amelyik pedig azt írta: olyan verziót akarok használni ami nem megfelelő, nyújtott lefagyott képpel.

[ Szerkesztve ]

(#409) Gijon válasza dizajn (#408) üzenetére


Gijon
senior tag

My fire tv alatt, developer options: ADB Debugging: On, AFUS: On... , esetleg újraindítás telepítés előtt, ha ezek megvannak. Más ötletem nincs.

(#410) dizajn


dizajn
csendes tag

úgy gondolom kompatibilis vagy jogosultságot érintő probléma van. fentiekkel kezdtem mielőtt belekezdtem volna.

[ Szerkesztve ]

(#411) dizajn


dizajn
csendes tag

vki ezt írta : Kodi kiegészítőként telepíthető az HBOGO EU.

ez mit jelent pontosan? Kodi alatt fut, vagy a firestickre lehet azt felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#412) dh66e válasza dizajn (#411) üzenetére


dh66e
veterán

Kodit telepíted majd az HBO adddont is és működnie kell.18 as Kodi kell hozzá.

(#413) azbest válasza dizajn (#408) üzenetére


azbest
félisten

már pedig a linkelt 5.9.0 működik. Itt fut előttem az alexás gen2 sticken.

Ha tippelnem kéne, akkor feltetted az újabbat, majd törlés nélkül a régebbit rá akarod pakolni, s valójában nem sikerül a telepítés, csak nem veszed észre vagy nem mutatja a hibát. A settings - applications - manage installed applications részen próbáld már meg, hogy a hbo go-ra clear data, clear cache majd uninstall. És utána feltenni a működő verziót, amit linkeltem én is.

Még reseteltem is próbaképp. Szolgáltatós előfizetéssel sikerült most is aktiválni. Esetleg, ha közvetlen regisztrációs, akkor talán ott változhatott valami, amit én nem tapasztalhatok.

[ Szerkesztve ]

(#414) dizajn


dizajn
csendes tag

Reseteltem . Azután is ezt írja: [kép]

Már csak arra gondolok telepítéskor valamit máshogy kéne csinálni. Downloder szépen letölti, aztán elkezdené telepíteni. is kiírja azt

[ Szerkesztve ]

(#415) azbest válasza dizajn (#414) üzenetére


azbest
félisten

Én úgy szoktam, hogy pécéről, hálózaton át telepítek.

Az adb segédprogram kell. Az linux alatt csomagból felmegy. Windows alatt külön kell letölteni [link]

Ha a sticken be van kapcsolva a debug mód, akkor az adb-vel így lehet elérni:

adb connect ip-címe-a-sticknek
adb install alkalmazás.apk

Ha később újabb verziót akar törlés nélkül ráinstallálni, akkor kellhet a reinstall vagy a downgrade kapcsoló is
adb install -r -d masik.apk

Az ip címet nem emlékszem, hogy a wifi beállításnál kiírja-e. A routerek is szokták írni, hogy milyen címeket használnak a rájuk kapcsolódó eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#416) dizajn


dizajn
csendes tag

Neked köszönhetően és ezzel a video mankóval https://www.youtube.com/watch?time_continue=544&v=q-llRMH1nxE&feature=emb_logo felment! Nagy hála!

(#417) Sanyi.mTs válasza ttamas (#355) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ennyire döglődő a cucc, hogy érdemes tartalékot képezni?

(#418) ttamas válasza Sanyi.mTs (#417) üzenetére


ttamas
tag

nem, csak vmelyik ismerősnek mindig kell egy, miután elmennek tőlünk :).
Igaz, van hozzá nas is, de brutál gyors az okostvkhez képest, és a bt távirányító szinte mindent visz.

(#419) dizajn


dizajn
csendes tag

Valakinek van vmi okossága firestick 2re a képfrissítésre, annak minél jobb beállítására?
Lan-on keresztül megy és mégis a gyorsabb képjeleneteknél nem frankó. Youtube, Hbo gonál is érzékeltem.

[ Szerkesztve ]

(#420) ttamas válasza dizajn (#419) üzenetére


ttamas
tag

Mit jelent, hohy nem frankó a képfrissítés ?

(#421) dizajn


dizajn
csendes tag

Nem esik szét a kép, de olyankor kisebb mértékben szagatott, beakad olyankor. De kizárólag gyorsabb képváltós jeleneteknél

[ Szerkesztve ]

(#422) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

2. generációs Fire TV stick-en próbálta valaki a PLEX új player-ét? Nálam ha a beállításokban engedélyezve van, hogy az új playert használja, akkor bármit indítok el PLEX-ben, újraindul az egész eszköz. :F (Xiaomi Mi Box-on nincs ilyen probléma.)

Az esetleges választ előre is köszönöm!

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#423) Sanyi.mTs válasza djnice (#256) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

megint 35 EUR

(#424) Link_


Link_
csendes tag

sziasztok, prime video-t akkor csak basic editionnel lehet lejátszani, vagy van erre is valami ügyeskedés, ami nem vpn?

(#425) azbest válasza Link_ (#424) üzenetére


azbest
félisten

a beépített felületen nem megy itthonról az amazonos tartalom, de múltkor leírtam, hogy a gen2 stick-kemen hogyan aktiváltam a basic-on is lévő amazon appot, ami a stickemen gyárilag rajta van elrejtve. Esetleg kellhet hozzá egy német amazon prime trial indítás, hogyha nem mindegyiken van rajta alapból, utána rajta marad, csak elrejtőzik pár havonta.

Nem emlékszem, hogy bárki próbált-e hasonlót a 4k stickkel.

[ Szerkesztve ]

(#426) Link_ válasza azbest (#425) üzenetére


Link_
csendes tag

köszi szépen a választ, nekem sajnos nem működött így, le tudom tölteni esetleg valahonnan ezt a basic prime appot?

(#427) azbest válasza Link_ (#426) üzenetére


azbest
félisten

elvileg egy hétig innen le tudod tölteni [link]

(#428) Link_ válasza azbest (#427) üzenetére


Link_
csendes tag

:R

(#429) morzseya


morzseya
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem Németből egy 2. gen 4K-t. Már ott megáll, hogy beállítottam neki a wifit és azt mondja lépjek kapcsolatban a supportal, mert nem tudja upgradelni magát.
A support azt mondja,h az eszköz csak Németországban működik. Van rá valami megoldás, hogy ezen változtatni lehessen? (VPN-t/Proxy-t mellőzném.)

(#430) ttamas válasza morzseya (#429) üzenetére


ttamas
tag

most izzítottam 4k hdr sticket, wifit elsőre nem talált, újraindítás után igen, más gondom nem volt vele.
Magyarországról reggelt accountal próbáltad ?

(#431) morzseya


morzseya
csendes tag

Igen, lokálisan itt voltam amikor regisztráltam. De ez már nagyon rég volt és talán a co.uk-n vittem végig a folyamatot. Sztem onnan rendeltem elsőre Amazonról.
Sokadjára indítottam újra és mindig ugyanaz. Lehet az a gond,h a szállítási cím Németország volt és egy ismerősöm hozta haza?

(#432) ttamas válasza morzseya (#431) üzenetére


ttamas
tag

Próbáld meg zsír új accountal, azzal mi történik ?
Enyém amazom.com-ra van regisztrálva, több szállítási címmel, magyar és angol vegyesen.

(#433) morzseya


morzseya
csendes tag

Bekapcsolást követően tőlem nem is kér logint.
- nyomok egy play-t.
- válaszok nyelvet
- wifi config
-> upgrade, majd hibaüzenet, h nem tudja elvégezni (kapcsolja ki ismét majd próbáljam újra, vagy vegyem fel a kapcsolatot a supporttal.)

(#434) ttamas válasza morzseya (#433) üzenetére


ttamas
tag

Amazon.de-rol jott ?
próbáld meg ezt a factory resetet

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=GBVZEZKT6A6LH4UP

(#435) morzseya


morzseya
csendes tag

Igen, onnan jött. Megpróbálom, köszönöm!

(#436) morzseya


morzseya
csendes tag

Amúgy az lehet,h napokig nem találták a csomagot ott ahova rendeltem - ezért megreklamáltam,h nincs meg, pedig be van jegyezve, hogy átvéve. Küldtek másikat - amit menet közben mondtam vissza mert a nyaralásból visszaérkező szomszéd vette át.
Tehát mondjuk ezt letiltották amikor megreklamáltam? A másik meg se érkezett, így két szék közé estem? (A szupportot kérdeztem erről, de erre nem reagáltak.)

(#437) azbest válasza morzseya (#433) üzenetére


azbest
félisten

Belépés nélkül persze, hogy semmi sem működik.
A settings környékén kell legyen loginra lehetőség, ha valamiért alapból nem jött fel.

(#436) morzseya
ha tényleg letiltották volna, akkor a sorozatszámára szükséged lehet, hogy azt megadd a supportnak. A sorozatszám is a settingsen belül van.
Az nem teljesen igaz válasz részükről, hogy csak németországban működne. Az eu szabályozás miatt minden eu gazdasági térség országban működnie kell és másoknál működik is. Persze a tartalomra akkor is régiókorlátoznak, de valószínűleg "roaming" alatt a basic-es prime video app előjön, hogy például a német accal itt is menjen a szolgáltatás. Ha amazon.de-n prime membership trialt nyomsz, lehet még németre is vált ideiglenesen. Nekem ezt tette anno, amikor kipróbáltam a membershipet.

Egyébként egyáltalán magyarországról írsz? Mert ide nem szállít az amazon nem basic firetv sticket, csak kerülő úton lehet. Egyáltalán neked mid van?

[ Szerkesztve ]

(#438) morzseya


morzseya
csendes tag

Igen Mo-ról írok. :) Fire tv stick 4k HDR gen2- Ismerőshöz rendeltem (Németbe) és ő hozta haza.
Érdekes módon a reset után se volt semmi változás. Nem jut el oda, hogy mást lássak mint a #433-as posztomban írtam.
Így aztán se settings lehetősége, azaz login se.

Most a routerben ügyködök,h a stick vpn-en menjen, ami egy német szerver - még nem jött össze sajna...

(#439) dh66e válasza morzseya (#438) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem Ausztriából hoztak 4k sticket nincs semmilyen korlátozás a tartalmakat kivéve.
Az accoddal lesz gond véleményem szerint.Nézd meg az amazonon(pc-n belépve).

(#440) morzseya válasza dh66e (#439) üzenetére


morzseya
csendes tag

Mit kellene ott keressek? (Nem vagyok nagyon jártas az Amazon világában.) Be kell legyen kapcsolva valami? Vagy extra szolgáltatást kellene hozzá rendeljek feltétlen?
(Pár évig volt Amazon Cloudom és annyi, később azt lemondtam. Illetve néha rendelek valamit innen.)

(#441) dh66e válasza morzseya (#440) üzenetére


dh66e
veterán

Amazonra belépsz ha van reged ha nincs akkor csinálsz egyet.

(#442) azbest válasza dh66e (#439) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk, ha az elő indítás varázslónál, még belépés előtt nem engedi a frissítést, akkor nem jut előrébb.
Úgy értem, a sticken kéne belépnie, hogy az accountjához kapcsolódjon.

Neten hasonló panasznál azt írták megoldásnak, hogy az ügyfélszolgálat a sorozatszámot a fiókjához rendeli. Ha esetleg tényleg letiltották, mert elveszettnek jelentette, akkor el tudom képzelni, hogy megtagadja a működést.

Ha csak valami idióta új régió limitálás, akkor a vpn segíthet. De ha nem egyedi probléma lesz, akkor egy jó nagy eu-s fenékberúgást ideje lenne az amazon hátsójára helyezni. Eléggé necces ez, és valószínűleg sért pár eu-s szabályt a gyakorlatával.

[ Szerkesztve ]

(#443) morzseya válasza dh66e (#441) üzenetére


morzseya
csendes tag

Van persze, hiszen azzal rendeltem.
Annyi van, hogy ha az Amazonon listázom a saját eszközeimet, akkor nem ennek a széria száma szerepel, hanem azé, amit lemondtam, mert ez időközben meglett.

Okozhatja ez a gondot? Hogy tudom beregisztrálni magamhoz ezt az eszközt idő közben, ha a factory reset se segít?

(#444) dh66e válasza azbest (#442) üzenetére


dh66e
veterán

Abban egyetértünk hogy nem korlátozhat eszközt geo-ra csak tartalmat.
Akkor mese nincs kell írnia a supportnak mert ha tényleg letiltották -ami nekem elég fura akció lenne az amazon részéről-akkor engedélyezni is kellene tudniuk valahogy.

(#443) morzseya

Nem tudom hogy mi a helyzet ilyen esetben,de nem is értem hogy miért tiltanák le az eszközt ami vissza lett mondva vagy akármi. :F
Esetleg töröld azt az eszközt amit lemondtál vagy nem tudom.
Írj a supportnak mert ez így nem jó az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#445) morzseya válasza azbest (#442) üzenetére


morzseya
csendes tag

Nálam is hasonló lehet a helyet, mint amit írtál. Pont az előbb találtam meg,h nem ennek a széria száma van hozzám rendelve. Hanem annak, amit utólag kiküldtek, viszont azt még szállítás közben lemondtam, így nem kézbesítették. Írtam az Amazonnak levelet erről. Remélem megoldják a gondot és akkor tovább lép a folyamatban.
VPN-t, meg sajna nem tudtam megoldani, mert az egész hálózatomat nem bírná el így, specifikusan csak azt az IP-t szeretném ráengedni, amit kap a fireTV.

[ Szerkesztve ]

(#446) azbest válasza morzseya (#443) üzenetére


azbest
félisten

Mindenképp keresd meg a tiédnek a sorozatszámát. A csomagoló dobozon rajta kell legyen. Az én második genes dobozom alján van egy matrica vonalkóddal, amit rajta van a dsn kód, ami az amazon fiók alatt is látszik a Serial Number részen.
A supportnak próbáld meg elmagyarázni egyszerű tömör mondatokban, hogy a te készülékednek mi a dsn-je ahelyett, ami ott szerepel. És hogy a rendelés körül volt kavarás, azért sikerült így.

Én anno csak egy saturn polcáról leemeltem, nem volt előre regisztrálva a fiókomhoz a stick. Nem gondoltam, hogy online rendeléskor még külön szivatás kör is lehet.

szerk: áh közben te is leírtad kb ugyanezt :)

vpn-t csak a frissítés telepítéséig gondoltam használni, már ha egyáltalán továbbenged úgy

[ Szerkesztve ]

(#447) morzseya


morzseya
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget! Most várom hogy mit válaszolnak. Remélem megértik mi a bajom és hogy szerintem mi lehet a megoldás. :) :R

(#448) pippo76 válasza azbest (#446) üzenetére


pippo76
tag

Ez egyszeru vedelmi mechanizmus az Amazon reszerol, ezt csinaljak az Alexa cuccokkal es a telefonokkal is, ha eltunik, ellopjak mar tiltjak is. Valoszinuleg nalad is ez okozza a gondot.

(#449) dh66e válasza morzseya (#447) üzenetére


dh66e
veterán

Remélem hamar megoldják.

(#450) morzseya válasza dh66e (#449) üzenetére


morzseya
csendes tag

Én is, bár karácsony van és érthető lenne ha nem. :)
Viszont már írtak vissza - hogy inkább chateljünk vagy hívjam fel őket. Chatre felmentem, ahol meg vagy nem beszélt angolul, vagy nem volt hozzáférése hogy ellenőrizze amit állítok.Ezért az lett a vége, hogy vissza a levelezéshez.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.