Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) laszvi válasza gyűrű (#5000) üzenetére


laszvi
csendes tag

Értem. Melyik adapterre gondolsz? A Stick-hez kapott helyett próbáltam nagyon teljesítményű hálózati adaptert is.
Az y kábel az jó tipp lehet.

(#5002) gyűrű válasza laszvi (#5001) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A stick hálózati adaptere 5V helyett 5,2 V-os. Pár usb-lan adapter esetleg érzékeny lehet erre, nálam a tp-link megy probléma nélkül.
Van akinek a más típusú lan adaptere, csak ugy indult el, ha elé rakott egy usb-hubot, tehát kvázi kisebb feszültséggel, nem pedig az amazon adapter 5,2V-val.

[ Szerkesztve ]

(#5003) laszvi válasza gyűrű (#5002) üzenetére


laszvi
csendes tag

Köszi! Próbáltam 5V-os hálózati adapterrel is sikertelenül. Ha Nálad nincs külön USB hub, akkor csak az y kábel lehet ludas.
Még az érdekelne, hogy az y kábelen keresztül pendrive, esetleg USB HDD működik-e a Sticke-kel?

(#5004) Gijon


Gijon
senior tag

Hátha valakit érdekel 2 hónap Apple Tv+ ingyen. Elméletileg új előfizetőknek. Nekem már volt, de engedelmes volt, és adta a repit..[link]

(#5005) divan válasza Gijon (#5004) üzenetére


divan
senior tag

Köszi. Nekem is megvolt már az 1 év az előző telefonomhoz, de elfogadta. :R

(#5006) kzkz válasza Gijon (#5004) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi. Nem vágom ennek az AppleTV+-nak a működését, de az miért van, hogy a Raymond & Ray-t engedi lejátszani, de pl. a Dűnét nem?

(#5007) spiky03 válasza kzkz (#5006) üzenetére


spiky03
veterán

Saját gyártású tartalmakat lehet ott megnézni a havi előfizuval, minden másért külön kell fizetni.
Előfizu nélkül meg pl sorozatokból csak 1-2 részt enged megnézni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5008) kzkz válasza spiky03 (#5007) üzenetére


kzkz
őstag

:R

(#5009) gyűrű válasza laszvi (#5003) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Persze, de csak usb2-s sebességgel.

(#5010) sepsi0 válasza PBA (#4995) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Próbábol lépj be a stick beállításokba és ott a képbeállításoknál állítsd át valamelyik értéket majd utána vissza. Én a 10bit-et 12re szotam majd vissza.
Ez után működik a freki váltás addig, míg ki nem kapcsolom a projit. Minden indításkor meg kell csinálnom, különben nincs freki váltás.
Nekem így csak kodin és a smarttube-on vált. HBO max és Disney sosem...

Stick - NAD T757 erősítő - Lg proji, így van összedugva mielőtt kérdeznétek.
Én is CoreELEC boxokat cseréltem le a YouTube és szolgáltaói appok miatt, már bánom, egy boxot megtartottam, erősen gondolkodom az Nvidia shielden...

Pl az Lg tv a kisebbik fiaim szobájában simán vált frekit gyári appokal (youtube, hbo, Disney), itt nem is használom a sticket. 5-6 éves tv...

[ Szerkesztve ]

(#5011) spiky03 válasza sepsi0 (#5010) üzenetére


spiky03
veterán

simán vált frekit gyári appokal (youtube, hbo, Disney)

Igen? :Y Az menő! Akkor úgy látszik itt az Amazon nem akarja még tényleg, hogy azok is váltsanak úgy, mint a Prime, meg mostmár a Netflix is.
Remélem ők is hamarosan kaidják ezt a frissítést a Stickre is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5012) sepsi0 válasza spiky03 (#5011) üzenetére


sepsi0
őstag

Szerintem a cél az ugye, amit itt már leírtak párszor, hogy a sticket az Amazon alkalmazásaihoz használd, ez nem egy általános média lejátszó, hanem amazon lejátszó :D.
Tényleg stabil cucc, egyszerű, jó is lenne, ha nem ilyen lenne, de legalább olcsó.
Gondolkodtam a Maxon, de inkább kihagyom, ott is progi kell, hogy "váltson".
CoreELEC boxok jó cuccok, amíg nem akarsz online hivatalos tartalmat fogyasztani. Home szerverhez, virágbolta jók.

Milyen jó volt a tudatlanság, amíg nem olvastam először a kadencia helyes lejátszást :D
Addig észre sem vettem hány képkocka/másodperc, sajna ma már ráállt a szemem és zavar.

[ Szerkesztve ]

(#5013) gyűrű válasza sepsi0 (#5010) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az külön érdekes lenne ha váltana a tv, mivel azokban az appokban pont nincs ilyen kapcsoló ami pl a smart tube vagy a kodi tartalmaz... Nem tudok jelenleg egyetlen tv-t sem ami ilyet tudna... még a legújabb lg k is csak a trumotiont használják, de az teljesen más..

[ Szerkesztve ]

(#5014) kokokka válasza sepsi0 (#5012) üzenetére


kokokka
őstag

ott is progi kell, hogy "váltson"

Mármint mihez? Nálam vált a Netflix, a Max, a Prime és amennyire tudom a Disney is, de azt már egy ideje nem inditottam el. Semmiféle külön program nincs fent e miatt. A Netflix csak nemrég oldotta meg a freki váltást, de amennyire olvasom itt, még nem mindenkinél működik.

(#5015) spiky03 válasza kokokka (#5014) üzenetére


spiky03
veterán

Az HBO MAX is vált nálad?
A Netflix és a Prime az nálam is vált rendesen. Miután indítás után megcsinálom a kis szenszomat. :DDD

Lécci a Disnye+ is nézd már meg, hogy az mit csinál nálad?

Köszi előre is. :R

@#5012sepsi0
Azokat használom. Egyedül ugye az HBO MAX van okoksba feltéve, mert a mi régiónkban nem elérhető.

Jah ez meg FYI :D
[link]

Kiváncsi leszek ez lesz e a Stickre. Mondjuk lehet most is van csak lokalizáció miatt nem elérhető, nem néztem meg.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5016) gyűrű válasza kokokka (#5014) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Firestiken se a disney+ se a max nem vált, a netflix is csak náhány embernél ahogy olvastam, nálam pl a 2 stick közül egyiken sem.. Prime smarttube, kodi, és vimu vált.

(#5017) kokokka válasza gyűrű (#5016) üzenetére


kokokka
őstag

Hát így, hogy írod a MAX-ban már nem vagyok biztos! Nekem ki van kapcsolva minden képjavító és én még egy röccenést sem láttam MAX alatt de lehet, hogy igazad van. Elvileg mennie kéne de előfordulhat, hogy még nincs kész:

[link]

A Netflix ki is írja nekem jobb felső sarokba.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Az összefoglaló átolvasása után arra a döntésre jutottam, hogy Netflix-hez és NAS-ról (SMB, NFS) történő lejátszáshoz is jó az Amazon Fire Tv 4K Max.

Írjátok, hogy más a német és a nemzetközi verzió, de nem leltem mag a konkrét különbségeket. Ez melyik verzió?

Mailboxon keresztül rendelném az általatok javasoltak alapján.
(Tényleg az hogy működik? Előre fel kell tölteni vagy a konkrét csomag beérkeztekor megírják, hogy a továbbküldésnek mennyi a konkrét költsége és elég csak akkor?)

Előre is köszi! :R

(#5019) Fifi válasza Fifi (#5018) üzenetére


Fifi
őstag

Már látom, hogy ez a német verzió, ezen alsó gombokon Disney+ és Amazon music van.
A nemzetközin az alsó két gomb meg Apps és Internet.

A gombokon túl van még eltérés (pl nem lehet angolra váltani a német verzión lévő rendszert), ami megéri a ~10eFt felárat?

(#5020) Janaboy válasza Fifi (#5019) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem éri meg, nekem is a "német" verzió van.
Amúgy ettől szokott olcsóbb lenni, szerintem érdemes még várni.
Asszem a legjobb ár 34 euro körül van.

Janaboy

(#5021) Fifi válasza Janaboy (#5020) üzenetére


Fifi
őstag

A távirányítón túl van más eltérés is a két verzió között?

Mailbox.de-s kérdésre esetleg valaki tudja a választ. :B

(#5022) Janaboy válasza Fifi (#5021) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudtommal nincs.

Mailbox.de -re érdemes rákeresni itt a topikban, többször is volt kibeszélve.

Janaboy

(#5023) spiky03 válasza Fifi (#5019) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is a "német" van.
Megy minden gond nélkül. ;)

Ha nem SOS akkor lehet én várnék, hátha ott kint is lesz valami black friday-es móka, mert ahogy előttem is írták 35 euro körüli áron szokták adni olyankor.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5024) Fifi válasza spiky03 (#5023) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm neked is. Megrendeltem, mielőbb használni szeretnénk.

Régen rendeltem amazonról, furcsa volt, hogy nem egyből történt a bankkártya terhelése, hanem eltelt pár perc.

(#5025) gyűrű válasza Fifi (#5024) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nekem 1 hónapja 12,76 eur lett a két stick postaköltsége, számold ki az oldalon, és töltsd fel az összeget előre. Akkor ha megjön az amazontól rögtön postázzák tovább.

[ Szerkesztve ]

(#5026) PBA válasza sepsi0 (#5010) üzenetére


PBA
aktív tag

Szia,

köszi a visszajelzést, az megnyugtató, hogy nem csak nálam van ez a probléma, hogy nem vált. Kipróbálom az általad javasolt módszert, hátha beválik, köszi! :)

(#5027) sepsi0 válasza PBA (#5026) üzenetére


sepsi0
őstag

Szívesen! :R

(#5028) Fifi válasza gyűrű (#5025) üzenetére


Fifi
őstag

Sajnos nem tudom előre a csomag méretet, mert több minden is lett rendelve egyszerre és az amazonon erre vonatkozó információt nem látok.
A kalkulátorba saccolva szerintem nálam is 12,76€ lesz (max 2kg és 50x50x50 cm dobozzal számolva).

Gondolom, ha a mailboxde-hez megérkezik, akkor kapok értesítést, és a továbbküldéskor kiírják a konkrét összeget, melyet azonnal ki tudok fizetni bankkártyával.

(#5029) FingR86 válasza Fifi (#5028) üzenetére


FingR86
őstag

igen, amint atveszik szinte azonnal kapod is az értesítést tőlük.
a recharge fül alatt tudsz topupolni pénzt és onnan tudsz majd fizetni

[ Szerkesztve ]

(#5030) Fifi válasza FingR86 (#5029) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm a sok segítséget! :R
Töltöttem fel előre 13€-t és majd meglátom elég lesz-e, ha nem csak pár perc elintézni.

(#5031) #82860288 válasza Fifi (#5030) üzenetére


#82860288
törölt tag

Amikor beérkezik hozzájuk a csomag (másnap), akkor megkapod a pontos összeget és elég akkor feltölteni.
Nálam mindig mindent küldtek emailben, élő követés volt már akkor is, amikor még csak hozzájuk vitték a csomagot, de tudtam percre pontosan a futár mikor fog megérkezni hozzájuk.

(#5032) csenzi2


csenzi2
tag

Van arra lehetőség, hogy azok a DV tartalmak, melyek csak fekete képernyővel indulnak el, de tartalmaznak HDR sávot HDR-ben induljanak? Ha van egy kódolásban több formátum, praktikus lenne választási lehetőség, pl. mint a hangsávoknál.

(#5033) gyűrű válasza csenzi2 (#5032) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Kodi mavenben nincs ilyen kapcsoló. Vimu player tud olyat, hogy a menüből a dolby vision kikapcsolható, akkor Hdr ben megy .

[ Szerkesztve ]

(#5034) csenzi2 válasza gyűrű (#5033) üzenetére


csenzi2
tag

Köszönöm!!

(#5035) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Én is egy ilyen kütyü vásárlását tervezgetem.
Kérdésem, hogy az RTL Most + app működik rajta?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5036) blakey válasza embe (#5035) üzenetére


blakey
titán

Kodi alatt működik, Android TV-re nincs RTL Most.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5037) embe válasza blakey (#5036) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem TCL androidos tévén és egy AMlogic X96Max Plus boxon is fút. Igaz a boxon nem android tévé rendszer van.
De próbálta valaki egyébként appból telepíteni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5038) blakey válasza embe (#5037) üzenetére


blakey
titán

Telepítheted apk-ból is, ha neked megfelel a telefonos verzió. Az áruház szegényesebb a Google/Android TV-hez képet. Aptoide-ot telepíted és az lesz a másik áruház ahonnan telepíthetsz. Megoldások vannak, szinte minden ami Android TV-n fut, az Fire OS-en is fut.
Amúgy el nem tudom képzelni, hogy a Kodis verzió miért nem jó, hibátlanul fut minden Kodit futtató eszközön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5039) embe válasza blakey (#5038) üzenetére


embe
nagyúr

A feleségem használná. Minél egyszerűbb legyen a dolog.
Kodit Raspberryn használtam, igaz csak a médialejátszó részét. Azt sem használtam ezekkel a kiegészítőkkel. Már unom a mókolást.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5040) blakey válasza embe (#5039) üzenetére


blakey
titán

Egy kiegészítő telepítése nem mókolás, és ennyi simán belefér hiszen maga a Fire Stick is igényel egy kis mókolast, ezeket az elején megcsinálod és kész, utána frissülnek, stb. A Zidoo-d sem teljesen mókolás mentes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5041) embe válasza blakey (#5040) üzenetére


embe
nagyúr

Na jó!
Falhoz állítottál... :DDD

Beregisztráltam a mailboxra. Ez a mailboxde átcsomagolja a terméket, vagy csak felülcimkézi?
Nagyobb értékű dolgokat rendeltetek már ezen keresztül? Mert így ha gond lenne, akkor hol tudok reklamálni? Ki hibázott ha pl. kapok egy összetört tartalmú, vagy hiányos csomagot?
A feladó, és közte és a mailboxde közötti úton sérült?
Vagy a mailbode és köztem lévő uton?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5042) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok FirestickMax-ra melyik a legfrissebb vagy a legutóbbi jó müködő Hbomax ?

(#5043) ttamas válasza Csabi1984 (#5042) üzenetére


ttamas
tag

com.hbo.hbonow_52.35.0-1605235026_minAPI21(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

Ez jól működik 4k maxon.

(#5044) Csabi1984 válasza ttamas (#5043) üzenetére


Csabi1984
addikt

köszi :) :R

(#5045) laszvi


laszvi
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos továbbra sem sikerül LAN adapterrel netet lehelnem a Firestick 4K-ba.

LAN adapter: TP-Link UE300

Y kábel: A PremiumCord USB / Micro USB + női / női


Amit próbáltam:
- WiFi lekapcsolódás
- restart
- másik, 5V-os hálózati adapter használata
- factory reset

Mindig csak a WiFi-re akar csatlakozni, vezetékes hálózatot nem látja, pedig a LAN kábel is csatlakoztatva van.

Mi lehet vajon a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5046) ttamas válasza laszvi (#5045) üzenetére


ttamas
tag

Vegyél ilyet, ezzel menni fog, 5 éve van használatban, ftv2-től 4k maxig.
15 euro.
"You last purchased this item on 12 Dec 2017"
Amazon Ethernet Adapter for Fire TV

Nem is értem, miért mókoltok ilyen öszvér megoldásokkal.
Szerintem a "női-női" csatlakozód csak otg-re van, usb háttér tár csatlakoztatásra.

[ Szerkesztve ]

(#5047) gyűrű válasza laszvi (#5045) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Le kellene ellenőrizni őket egy másik eszközön is hogy működnek-e. Tablet, laptop, ilyesmin..

(#5048) laszvi válasza gyűrű (#5047) üzenetére


laszvi
csendes tag

A LAN adaptert számítógépen próbáltam, egyből működött.
Az Y kábel már a második, amivel próbálkoztam. Ezt hogy hogy tudnám leellenőrizni másik eszközön? A TP-LINK LED-je világít/villog, ami arra utal, hogy áramot kap.

@ttamas, itt a fórumban ez az első javasolt megoldás. De köszi, b tervnek adott az Amazonos adapter is. Most ezekkel az eszközökkel rendelkezem.

(#5049) gyűrű válasza ttamas (#5046) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Mondjuk pl azért mert az amazonos az 100 as lan aminél az usb 3 gigabites 2=3 szor gyorsabb..

(#5050) gyűrű válasza laszvi (#5048) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ez mértem most a tp linkkel a 4k maxon..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.