Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) #75501312


#75501312
törölt tag

Meg is rendeltem, köszi mindenkinek a segítséget és az infókat. :R

(#902) #75501312 válasza #75501312 (#901) üzenetére


#75501312
törölt tag

Bakker átállt a Prime Video német nyelvre. :DDD

(#903) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Régóta szemezgetek még a Mi TV box S-el is, és a Amazon Fire Stick 4K-val. Valakinek van tapasztalata ezzel a kettő eszközzel? Melyik lenne jobb választás?

(#904) tomigonzo válasza RevoneX (#903) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nalam a sima mi box volt nem az s, kukaztam, az hogy sokadik sw frissitesre sem ment a kadenciahelyesseg az rohej volt, es meg sok egyeb, a 4k stick siman lotte, az S bpxot nem ismerem, allitolag az mar jobb,
de arban az akcios stickhez kepest dupla, annyival tuti nem tud tobbet,

(#905) afi0903 válasza RevoneX (#903) üzenetére


afi0903
aktív tag

Én sokáig Mi TV box-ot akartam, mert az eddigi Xiaomi dolgaim nagyon jól működnek. Aztán beleolvastam a Mi box topicjába... és ezután végig olvastam ezt a topicot. Ma megrendeltem a Fire Stick 4k-t.
Ajánlom olvasgatni a Mi TV box topicját, nem kérdés, hogy nem az lesz a befutó.
(Bár lehet, hogy azóta a gondokat már szoftveres kijavították, ezt nem tudom, de pár hónapja nagyon nem volt jó vétel.)

(#906) tomigonzo válasza afi0903 (#905) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ha meg par honapja sem akkor az eleg gaz, en mar evekkel ezelott kukaztam (2 eve kb)

(#907) matthews válasza RevoneX (#903) üzenetére


matthews
aktív tag

Nekem van mindkettő. A Box S-t most vettem meg használtan egy kollégámtól 11000-ért. Annyit megér 20-at sztem már nem. Amire nekünk kell (HBO GO, Spotify, Netflix) arra tökéletesen jó. Tud magyarul a hangfelismerője. Talán annyi még, hogy sokkal könnyebben lehet rá telepíteni az appokat, akár játékot is (pl. Horizon Go menü képe nem nyúlik mint a Sticken, viszont vmiért nem tehető ki kezdőképernyőre), meg a bluetooth kiegészítők is könnyen felismertethetőek, pl.: játékvezérlő, bill., egér. Ezeket csatlakoztattam. Igaz a Stickre csak egeret, de az lassú volt vmiért. A kadencicáról (:-))vagy miaszöszről nem tudok nyilatkozni, de ami képe van az nekünk tökéletes.
Ha gondolod kérdezz nyugodtan... Hátha tudok rá válaszolni.
Ja és hogy ne legyek teljesen off, én mindkettőt tudom ajánlani. Nekem bejöttek.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#908) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Még nem rendeltem így mailbox.de-vel.
Most néztem az akciót, igaz 35€ szokott lenni. Ha most venném csak Július 7-én szállítanák, ez ugye nem gond a mailboxnál? Ha 3db-ot rendelek, mennyi lehet a mailbox ára?
Rendeléskor az Amazonon a mailboxos címet kell ugye megadni? Ilyenkor az Amazon ráteszi az árra az áfa különbözetet?
Köszönöm! :R

(#909) kmarci25
Köszönöm, már rendelem is. :R

[ Szerkesztve ]

(#909) kmarci25 válasza sepsi0 (#908) üzenetére


kmarci25
veterán

Regelj a mailboxde.com-ra (ingyenes), ott választ kapsz a kérdéseidre. Pontosabbat, mint itt. (Pontosan leírják, hogy töltsd ki amazonon a címadatokat, illetve látsz becsült postaköltséget is. 10 euró alatt.)
Az amazon nem tesz rá semmit pluszban, nekik ez egy németországi rendelés, a többihez nincs és nem is lehet közük.
Nekem most lesz a második rendelésem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#910) #75501312 válasza kmarci25 (#909) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam még semmi mozgás az amazon oldalán. De már nagyon nagyon várom. És még csak nem is shipped. :DDD

(#911) kmarci25 válasza #75501312 (#910) üzenetére


kmarci25
veterán

Még nekem is áll, de csak 17-én rendeltem. Ha egyszer elindul, akkor pár nap.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#912) #75501312 válasza kmarci25 (#911) üzenetére


#75501312
törölt tag

Örülök neki. :DDD
Közben fél órára rá jött levél, hogy dispatched.
Oh my, mintha gyerek lennék és jön a karácsony, nagyon várom. :DDD

(#913) sepsi0 válasza #75501312 (#912) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem Július 9. a delivery date a mailboxhoz, lemaradtam.
Nem baj, kínai rendelésen edződött gyerek vagyok. :D
Van itthon már egy Fire tv (15€ volt), most rendeltem 2db 4K-t és 1db simát.
CoreELEC boxok meg mennek fel az apróra.

(#914) #75501312 válasza sepsi0 (#913) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem annyit írtak, hogy arriving monday.
Ha a mailbox.de gyorsan tovább küldi akkor jövő hétvégén már tudnék tesztelni. :C

(#915) gzoll


gzoll
tag

Július 7hén lesz készleten újra, úgyhogy majd akkor kezdik kiküldeni. Én majdnem vettem egyet mert Németországban vagyok, és az amazonos akciók mindig egyszerre élnek mindenhol tehát ha amazon.de oldalon akciós a fire stick, akkor a Media Markt-ban, Saturnban, minden ilyen helyen is ugyanúgy akciós. A Saturnban van készleten bőven, de aztán rájöttem hogy nekem se a 4k se a hdr nem kell mert nincs olyan tv-m, tehát ugyanazt tudná nálam produkálni mint a sima fire stick 😂

(#916) azbest válasza gzoll (#915) üzenetére


azbest
félisten

azért van előnye a 4k sticknek. Újabb androidtv rendszer az alapja, így több program megy vele (pl hbo go). Gyorsabb, így simább a ui. A prime video for androidtv is jól megy vele (itthon a beépítettek régiókorlát miatt nem mennek).

Plusz egy érdekesség, hogy a gagyibb fajta blitzwolf bw-vp2 projektor rettenetes képet ad a sima stikkel, míg a 4k ugyanúgy fhd-ban már vállalható. Valsz, mert a video mód jobban paraméterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#917) Véreshurka válasza azbest (#916) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Ha nem sürgős akkor is jó ár most a 4K-ért a 40+postaktg-ek? Jól emlékszem, hogy itt sokan 30+postaktg-ekkel rendelték?

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#918) Lall válasza Véreshurka (#917) üzenetére


Lall
veterán

35€+posta

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#919) Véreshurka válasza Lall (#918) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igazán nem akarok garasoskodni, de mivel csak próbának venném és teljesen ráér a dolog, így lehet várok még, hátha később még picit olcsóbban meg tudnám csípni, legalább a mailbox-os postaktg-et megspórolnám.

El Psy Kongroo

(#920) azbest válasza Véreshurka (#919) üzenetére


azbest
félisten

2-3 havonta jellemző az akció. A mailboxde 13 euro körül kezeli gls küldéssel. Ha épp nem ingyenes a németországon belüli postázás (mailboxde-hez), akkor prime membership trial-lal azt meg lehet úszni. Ha a környzetedben mással összefogsz, akkor el tudjátok osztani a postaköltséget. Ha esetleg kindle-t is szeretnél, az már level 99, ha olyan akcióval együtt tudod rendelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#921) gzoll


gzoll
tag

Én ma azt olvastam, hogy egy hónap múlva megjelenik a Xiaomi Tv Stick 39$-os áron Android TV oprendszerrel... Lehet inkább azt kellene megvárni, mert az jobban támogatott mint a Fire OS

(#922) kmarci25 válasza gzoll (#921) üzenetére


kmarci25
veterán

Ebben nem értünk egyet. Van egy évek óta piacon lévő, jól bejáratott eszköz, ami a Fire stick. Ehhez képest jön egy új eszköz, egy olyan gyártótól, ami alapvetően a kínai piacra gyárt, és a legtöbb eszközéhez kell egy kis otthoni mókolás, hogy tökéletesen működjön. (Írom ezt úgy, hogy Xiaomi telefont használok, a robotporszívónk szintén az.) Én inkább maradok egyelőre a Fire tv-nél, aztán majd ha a másik eszköz is bevált, akkor lehet gondolkodni a váltáson. Chromecast-om is volt, hát ez azért egy másik kávéház.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#923) tomigonzo válasza gzoll (#921) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Ehhhm. Aki néhány év alatt nem.tudott megoldani egy alapvető ficsort a kutyujen attól szeretnél venni első generációs cuccot.
Sok sikert és még nagyobb turelmet ;)

(#924) chros


chros
őstag

Netflix elkezdte a savszel visszaallitasat erdekes modon: pl Altered Carbun full, de pl Godless meg mindig fel savszellel jon. :D [link]

(#925) #75501312


#75501312
törölt tag

Mailboxde-n kell előre fizetnem a szállításért az egyszeri díjjal (dispatch automatically) vagy ráérek akkor majd, ha megjön az értesítés? Még nem töltöttem kreditet egyelőre és elvileg tegnap este megérkezett hozzájuk a kütyü, de még nem látok semmit az oldalon.

(#926) azbest válasza #75501312 (#925) üzenetére


azbest
félisten

én akkor töltöttem fel felfelé kerekített összeggel az egyenleget, amikor odaért és jött az értesítés. Akkor megnéztem, hogy milyen szállítási móddal hogy lenne (gls, kezelési díj) és aszerint. Olyasmit írt, hogy dél előtt rendezve még aznap elindíthatják.

Egyéb automata kezelés meg ilyen extra szolgáltatások nem kellenek, azok igényelnének egyenleg, ha előre beállítva automatizálva szeretnénk a továbbküldést.

[ Szerkesztve ]

(#927) kmarci25 válasza #75501312 (#925) üzenetére


kmarci25
veterán

NE fizess egyszeri díjat. Én sajnos anno megtettem, és kidobot pénz az esetünkben. Ez akkor kell(het) amikor tömeges szállítás van, és teszel az egyenlegedre pénzt. Ilyenkor nem várnak, azonnal küldik.
Kapni fogsz egy üzenetet, amiben benne lesz a pontos összeg, azt feltöltöd az egyenlegedre, és rövidesen elindítják.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#928) #75501312


#75501312
törölt tag

Szuper, köszi mindkettőtöknek és bocsi, imádom a kütyüket és nagyon türelmetlen vagyok. :DDD

(#929) #75501312


#75501312
törölt tag

Ahogy nézem a beállítási videókat már az elején párosítja a távirányítót a tévével. Ezt ki lehet kerülni valahogy vagy utólag meg lehet változtatni?

(#930) kmarci25 válasza #75501312 (#929) üzenetére


kmarci25
veterán

Beállításokban kikapcsolható, hogy a tv-t is irányítsa, de a tv beállításaiban is kell lennie ilyen lehetőségnek (LG-n Simplink-nek hívják).

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#931) tomigonzo válasza #75501312 (#929) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Fordítva is működik. Nálam Samsung tv smart tavja irányítja a sticket.

(#932) #75501312 válasza kmarci25 (#930) üzenetére


#75501312
törölt tag

Samsungban CEC funkció elvileg, de az ki van kapcsolva.

(#931) tomigonzo
Tényleg, lehet valaki már említette ezt. Akkor van egy plusz távirányítóm. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#933) #75501312


#75501312
törölt tag

Karácsony van. :C
És még pár óra munka, míg beüzemelhetem. :O

(#934) kmarci25 válasza #75501312 (#933) üzenetére


kmarci25
veterán

Az enyémet most vette át a mailboxde az amazontól. Szerintem nekem már csak jövő hétre ér ide...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#935) #75501312


#75501312
törölt tag

Kipróbáltam ebédidőben, pár dolog fura, illetve nem működik.

1, Kikapcsoltam a CEC funkciót, mert nem kell, így viszont nem tudom kikapcsolni a sticket. Mi a megoldás erre?

2, A stick erősítőbe van dugva, de az átengedi a jelet módosítás nélkül, viszont a TV nem vált 24Hz-re, hanem marad 60Hz-en, pedig a felbontás Auto-ra van téve. Mit kellene állítanom, hogy működjön?

3, A hang akad, kb. 8-10 mp-ként Youtube és Netflix alatt is. Ez miért van és mi a megoldás? A stick a router alatt van kb. 30 centire.

4, A tápnak már nincs hely az elosztókban, ezért az USB kábelt a TV USB portjába dugtam. Maradhat ez így vagy mindenképpen használjam az aljzatot?

(#936) azbest válasza #75501312 (#935) üzenetére


azbest
félisten

1) amúgy sem lehet kiakpcsolni, max alszik.

2) van külön opcio a felbontás mellett, hog legyen -e auto framerate. Mondjuk nem tudom, hogy az erősítő mit mond magáról, ha nem egy-az-egyben adja át a tévé képességeinek listáját, akkor lehet nem látja így a stick, hogy a tévé képes 24-re.

De az sem mindegy, hogy milyen appból nézed. A hivatalos youtube és netflix sem támogat váltást. De például kodi a megfelelő beálltással tud.

3) passz, a hangra van opció a sticken, nincs előttem, de valami olyasmi, hogy pcm vagy átengedjen többcsatornásokat is.

4) ha a tévé nem tud annyi ampert adni, akkor lefagyhat, újraindulhat a stick.

(#937) Sanyi.mTs válasza #75501312 (#935) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

4) ha jól rémlik, 1,05A-es a gyári töltő. a TV-ken a "HDD-s" usb portok is max 0,9A-t szoktak adni. Érdemes lenne a gyári aljzatot használni.

3) erősítő nélkül, a TV-be dugva is akad?

[ Szerkesztve ]

(#938) #75501312 válasza azbest (#936) üzenetére


#75501312
törölt tag

+(#937) Sanyi.mTs

1, Ez fura, akkor mindig be van kacsolva? Nem lehet beállítani, hogy a kapcsoló gombra aludjon? Vagy automatikusan elalszik egy idő után?

2, Valóban Kodi volt a fejemben, YT és NF a tévén sem váltja a frekvenciát, ami fura, de nem látom egyelőre hátrányát.

3, Best available az opció, ahol a HDMI eszköznek kell tudnia a megfelelő formátumot, erre van állítva. Van még Stereo, Always DD+, Always DD opció.
Ha átdugom a tévébe, akkor nem akad hang, csak ha az erősítőbe van dugva.
Most kb. 20-30 másodpercenként akad egy pillantra

4, Igenis, uram! Bedugtam rendes aljzatba.

(#939) djnice válasza #75501312 (#938) üzenetére


djnice
veterán

A Smart Youtube TV-t kell használni, az vált frekvenciát (ha beállítod) és reklámmentes: [link]

(#940) #75501312 válasza djnice (#939) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez Netflixnél lenne érdekes inkább.

Közben rájöttem, hogy ha a Home gombot nyomom 2 mp-ig, akkor feljön egy menü és ott van Sleep funkció.

A hang még mindig akad fél percenként.

(#941) #75501312


#75501312
törölt tag

Megoldottam. Pro Tip 24Hz beállításához: a körgombon a felfelét és a rewind gombot kell nyomni egyszerre pár mp-ig, akkor felajánl a kütyü felbontást és frekvenciát 5 mp-ig, ha az jó, kiválasztod. Kb. a 6. opció a FHD 24Hz. És voilá, a hangproblémám is megoldódott Netflix alatt.

[ Szerkesztve ]

(#942) vicces válasza #75501312 (#940) üzenetére


vicces
addikt

én is igy szoktam "lekapcsolni". másképp szerintem nem lehet.

:)

(#943) chros válasza #75501312 (#941) üzenetére


chros
őstag

Ilyenrol meg nem hallottam :) , kiprobalom majd, koszi!

De FHD 24Hz? Nincs 4k HDR TV-d?

[ Szerkesztve ]

(#944) #75501312 válasza chros (#943) üzenetére


#75501312
törölt tag

FHD = Full HD
Nem, nincs még 4k tévém. Gondolom ott majd azokat a felbontásokat is megjeleníti.

(#945) chros válasza #75501312 (#944) üzenetére


chros
őstag

Nagyon kivancsi leszek!!! Eddig ez volt a stick egyik hianyossaga, mert nem tudtuk ezt a funkciot!
Hol talaltal ra erre az infora??? :)

(#946) #75501312 válasza chros (#945) üzenetére


#75501312
törölt tag

Gugli, aztán egy 2016-os youtube video :D
Most még az keresem, hogy tudok keresni applikációk között.
Mert nem látok keresés funkciót, viszont millió app van.

(#947) #75501312


#75501312
törölt tag

Keresés funkció: amazon.com-on a keresőmezőbe kell ezt írni: apps + applikáció, amit keresel
Nálam a távirányítós megoldás nem működött, mert nem hozta fel a találatokat, az Apps alatt meg nincs keresés funkció.
Igaz Alexa legalább vicces.

Ki lehet valahogy szedni a német nyelvet ebből az eszközből? Alapból angolra van állítva, de valamiért sok dolog németül jön be, mint info.

[ Szerkesztve ]

(#948) djnice válasza #75501312 (#941) üzenetére


djnice
veterán

Ezzel az a baj, hogy minden 24 Hz marad, ráadásul a Netflixen vegyesen vannak 23.976p, 24p és 25p tartalmak is.

(#949) #75501312 válasza djnice (#948) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nincs ezzel baj, a tartalom amit nézek 99%-ban 23.976Hz. Lehet még végignézem az összes opciót.

(#950) Sanyi.mTs válasza #75501312 (#947) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Német nyelvre: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.