Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) kokokka


kokokka
őstag

Megjött az új 4K Max (már három napja pihent a dobozában), de ma beüzemeltem. Érdeklődnék, hogy melyik Kodi a legjobb most amit feltelepíthetnék? DV nem kell, minden más viszont igen :)

(#8002) gyűrű válasza kokokka (#8001) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Próbáld valamelyik omega nighlyt.

(#8003) Danecay válasza Danecay (#7999) üzenetére


Danecay
őstag

Közben mobilon sikerült megtalálnom és sikerült is Chat-elnem ügyintézővel. Azt mondták, hogy 3 munkanapot szokott igénybe venni, de elképzelhető, hogy hamarabb is megoldódik.
Mondjuk elég árulkodó, hogy nem egyedi esetről van szó, ha a Help and customer service azzal indít, hogy Find a Missing Package That Shows As Delivered :)

(#8004) kokokka válasza gyűrű (#8002) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Esetleg egy linket tudsz hozzá? Nekem mindenhol csak az Alpha-t dobálja ki a kereső.

(#8005) gyűrű válasza kokokka (#8004) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

(#8006) kokokka válasza gyűrű (#8005) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt megtaláltam, de nem gondoltam a nevéből, hogy ez az :). Köszi szépen!

(#8007) Mano66 válasza kokokka (#8001) üzenetére


Mano66
senior tag

Ha Plex-et vagy Emby-t használsz akkor a legjobb a 03.15.-i quietvoid még mindig a Gen 2-n is. Saját vélemény.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8008) kokokka válasza Mano66 (#8007) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, de egyiket sem használom.

(#8009) csibe1 válasza Danecay (#8003) üzenetére


csibe1
addikt

Vannak érdekes dolgok, én is most készülök írni a mailboxde-nek meg az amazonnak, mert 3 csomagom lett amazonról, de csak kettő érkezett meg, a 17track szerint viszont mind a három kézbesítve lett.
Rendeltem egy világítós távirányítót, 2db 4k MAX-ot, aztán 2db 4k sticket+ 2db Sandisk Ultra fit pendrive-ot, 128-as és 256GB-os Sandisk MicroSD-t egy rendelési szám alatt.
A világítós távirányító, és a 2db 4k MAX az megjött tegnapelőtt és tegnap, plusz 1 db 4k stick.
A többit elvitte a cica?
Direkt megvártam, hogy mind a 3 rendelés beérkezzen a mailboxhoz, hátha egy csomagban jön meg minden. A 4k stick csomagja sérült volt, és csak egy darab volt benne, se pendrive se microSD.
Valaki lenyúlta a cuccot vagy fel se adták? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8010) zichie


zichie
senior tag

Fire TV 4K esetében a Netflix nekem nem akar frekvenciát váltani, azaz a 24p -s filmeket 60Hz-en játssza le. A Prime Video, SmartTube, Kodi esetében gond nélkül működik az AFR, csak a Netflix esetében nem, ahol úgy tudom, hogy kellene működnie az összefoglaló szerint.
A "Match original frame rate" természetesen "On"-ra van állítva.
Ez átalános Netflix hiba vagy csak nálam jelentkezik? Kodi alól megoldást jelenthet a Netflix nézése?

[ Szerkesztve ]

(#8011) gyűrű válasza zichie (#8010) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Eddig csak a 4k maxokrol tudok amik váltottak a netflixen. Az összefoglalóban nem írtam a 4k stick ről. Erre vonatkozó infóm sincs.

[ Szerkesztve ]

(#8012) zichie válasza zichie (#8010) üzenetére


zichie
senior tag

Kodi alatt Netflix esetében működik az AFR, de 24 fps esetében akadozik a kép. Ha olyan filmet nézek, ami 50Hz-en megy, arra vált az AFR, akkor nincs gond, de ilyen nagyon kevés van, szinte minden 24fps, ami meg akad. Ugyan ez a szitu Prime Video esetében is, de ott legalább a hivatalos appal megy az AFR és nem akad, csak Kodi alatt.

(#8013) trance89 válasza zichie (#8012) üzenetére


trance89
őstag

Vimu Playert próbáltad? Kb fél éve teljesen átálltam rá, a kodit töröltem is annyira jól teszi a dolgát

(#8014) zichie válasza trance89 (#8013) üzenetére


zichie
senior tag

Netfixről tud lejátszani a Vimu Player?
Tesztelgettem Kodi alatt a Netfixet, egész jó az arány. Átlagban öt filmből (mind esetében 24Hz-et jelez a tv, azaz erre vált) négy tökéletes, egy akadozik. Ami Kodi alatt akad, azt nem ott nézem, hanem a hivatalos Netflix app-al 60Hz-en.
Ez így egészen jól használható.

(#8015) Danecay válasza csibe1 (#8009) üzenetére


Danecay
őstag

Remélem megoldódik az eseted, és a sajátom is!

(#8016) zichie válasza zichie (#8014) üzenetére


zichie
senior tag

Tesztelgettem a Netfixet. Kodi alatt jól működik az AFR, ezért így nézzük. Itt a gond azokkal a filnekkel van, ami h264/24Hz, itt folyamatosan dobálja a képkockákat, nagyon szaggat a kép, ezért ezeket a gyári appal nézzük, ahol nincs AFR, így 60Hz-en megy sajnos, ahol nem olyan jó a kép, mintha 24Hz-en tudna menni. Érdekes, hogy a többi formátum esetében tökéletes a Kodi féle Netflix: h264/50Hz, h264/60Hz, hevc/24Hz, hevc/50Hz, hevc/60Hz.
Inkább a régebbi filmek esetében van h264, az újak mind hevc kódolásúak.
A frame droppig problémáról a neten is találtam infót: [link]

(#8017) tsilver válasza zichie (#8016) üzenetére


tsilver
aktív tag

az normális, hogy a mailbox.de-ből Cseh központba ment 2 db cucc is és 4 napja meg sem mozdul?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8018) divan


divan
senior tag

Szeretném beállítani a Refresh Rate-t a Cube-omra. Amikor elindítom ezt az üzenetet kapom: Enable 'Apps > Special app access > Display over other apps > Refresh Rate'
Ezt sehol sem találom. Hol kell ezt beállítani? :R

(#8019) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

fire tv 4k max-ról hogyan tudnám legegyszerűbben lementeni a kodi logját?

(#8020) csibe1 válasza tsilver (#8017) üzenetére


csibe1
addikt

Azt nem tudom, de nekem is a cseheken keresztül jött a cucc a matrica szerint.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8021) csibe1 válasza Danecay (#8015) üzenetére


csibe1
addikt

Remélem mindkettőnknek lesz megoldás; írok mindkét cégnek, mert valaki valahol lenyúlta vagy el se küldte a kifizetett cuccokat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8022) gyűrű válasza divan (#8018) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Kell hozzá az app amit az összefoglalóban linkeltem.
Accesibility Manager.

(#8023) kzkz válasza Sanyi.mTs (#8019) üzenetére


kzkz
őstag

adblink

[ Szerkesztve ]

(#8024) Apaxp


Apaxp
senior tag

Póbálgatom a max sticket és meglepő számomra hogy a rádugott pendrájvra, ill. a külső merevlemezre is azt írja hogy nem megfelelő. A pendrájv .exfatra van formázva, a külső hdd pedig ntfs. Létezhet hogy ezeket a formátumokat nem kezeli?
Jelenleg mindig formatálni akar.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8025) zichie válasza Apaxp (#8024) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem sajnos csak a FAT32-őt szereti, az NTFS-t, EXT4-et nem. FAT32-vel az a baj, hogy 4 GB-nál nagyobb file-t nem támogat.

(#8026) Apaxp válasza zichie (#8025) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nekem is az a bajom, így nagyméretű .mkv fájlok kiesnek.
Pedig az exfatot az android tudja kezelni, csak itt valamiért mégsem.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8027) divan válasza gyűrű (#8022) üzenetére


divan
senior tag

Az megvan, abban be is kapcsoltam.
[kép]
#8026 Apaxp
A FireStick csak Fat32-őt kezel. Van valami trükk, keress rá itt a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#8028) Apaxp válasza divan (#8027) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm. Megtaláltam a módját. ES File explorert kell felrakni és a kodit.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8029) gyűrű válasza divan (#8027) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az adb ben engedélyezed ?
adb connect <Firestick IP-je>
adb shell appops set mobi.bytearray.refreshrate SYSTEM_ALERT_WINDOW allow

(#8030) Mano66


Mano66
senior tag

A Gen 2-en a Maven kodi (12.04.-i) verzióval az új Emby Next Gen 9.1.0 minden mókolás nélkül működik. Így az Emby szerver már rendesen megy. Kódi alatt Plex még nem jó, a pkc csak ADB mókolással lehet működésre bírni.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#8031) luciferc


luciferc
őstag

A Netflix app-ban pár hete eltűnt a kategóriák elérhetősége. Korábban a balra gombbal el lehetett érni egy kis beúszó menüt, ahol lehet választani, hogy film, sorozat, meg még pár dolog. Ez most eltűnt. Másnak is, vagy csak nálam van valami gond? És ha másnál is, akkor hol a francban lehet elérni ezeket?
Totál az az érzésem, hogy ők akarják irányítani mit nézzek, de sajnos annyira szerencsétlenek, hogy javasolni is csak olyanokat javasolnak, amit vagy láttunk már, vagy már felvettük a saját listába.

(#8032) gyűrű válasza luciferc (#8031) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ha a menü elrendezés amire gondolsz,
az megváltozott.
Most éppen fennt van.

(#8033) zichie


zichie
senior tag

Elakadtam a Refresh.Rate_3.3.0_Apkpure.xapk telepítésével. Eddig más apk-k telepítésével nem volt gond, de ennél hibát ad, ha Total Commander-ből indítom: "There was a problem parsing the package."

Az "Apps from Unknown Sources" rész természetesen "On"-ra van állítva.

Elérhető olyan változat, ami nem xapk, hanem csak sima apk?

[ Szerkesztve ]

(#8034) zichie válasza zichie (#8033) üzenetére


zichie
senior tag

Próbáltam a 3.1.0-as verziót is, ott is ez a hiba, sajnos apk-s verziót eddig nem találtam belőle.

(#8035) divan válasza gyűrű (#8029) üzenetére


divan
senior tag

Így már jó lett, köszi.

(#8036) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Van egy Fire Tv 4K stickem (gen 1.) és gondolkodtam rajta, hogy az új gen 2. 4K vagy 4K Max-re lecserélném. De nem igazán látom előnyét, hogy mit nyernék vele.
Mivel nincs wifi 6 képes routerem, ezért ez nem szempont, a hardver erősebb ez tény, de nekem a jelenlegi stick-el sincs semmi bajom teljesítmény szempontjából.
Az android alapú rendszer is újabb lenne, de azzal mit nyernék?
A leírtakon kívül van olyan amin esetleg átsiklottam és jobb lenne az új stick valamelyike mégis?

[ Szerkesztve ]

(#8037) gyűrű válasza zichie (#8034) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Link az összefoglalóból..

(#8038) zichie válasza gyűrű (#8037) üzenetére


zichie
senior tag

Kösz, az linkről letöltöttem a mobi.bytearray.refreshrate.apk. Ellenőriztem az md5 hash-t (d6f886f2c02e1edfd5bf09d1d03d39a3), file méretet (1281240 bájt), ezek rendben voltak, tehát a letöltésnél vagy a Stickre másolásnál nem lehetett hiba. Ennek ellenére hibába akarom telepíteni, sem a xprole fájlkezelővel, sem a Total Commanderrel nem lehet, ezt a hibát adja: "There was a problem parsing the package."
Zip-ként meg lehet nyitni.
Az Accessibility Manager-t gond nélkül feltelepítette, az működik, de nem sokra megyek vele a Refresh Rate app nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8039) zichie válasza zichie (#8038) üzenetére


zichie
senior tag

Közben rájöttem a problémára. Megnéztem az apk elemzővel a mobi.bytearray.refreshrate.apk -t. Azt írja, hogy minimum Android 9 Pie kell neki, nekem a Fire TV 4K sticken a Devinfo szerint Android 7.1.2 Nougat van, ami ráadásul sajnos a legfrissebb. Magyarul egy korábbi Refresh Rate-t kell keresnem az összefoglalóban hivatkozott Refresh Rate-ből, ami megy 7.1.2 -es Androiddal. Sajnos a korábbi 3.1.0-ás sem jó.

Ha ez nem jön össze, akkor alternatív megoldásként eszembe jutott, hogy ADB parancsokkal váltok frekvenciát, de az nem egy felhasználóbarát megoldás.

(#8040) gyűrű válasza zichie (#8039) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ok, azt hittem hogy maxra akarod

(#8041) Danecay


Danecay
őstag

Egy most rendelt 4K-n és 4K MAX-on hányas Android van? Lehet én vagyok béna, de nem találom a termék leírásában.
Közben egyébként rendeződni látszik a kézhez nem kapott de kikézbesítettnek besorolt csomagommal kapcsolatban is, így ha minden igaz, a hét végén már ki tudom próbálni őket.

(#8042) sub71 válasza Danecay (#8041) üzenetére


sub71
aktív tag

A 4K Max az android 11 ...szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#8043) gyűrű válasza Danecay (#8041) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Mert nem android tv hanem annak egy forkja.
FireOS7= Android tv 9
FireOS8= Android tv 11

(#8045) csibe1 válasza Danecay (#8041) üzenetére


csibe1
addikt

Lassan nekem is.
Két dolgot újrapostáztak, már jött is az értesítő másnap.
A többinek meg visszakapom az árát az amazontól.
Még két kisebb tétel van függőben, a többit úgy néz ki rendezik 10 nap alatt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8046) Apaxp


Apaxp
senior tag

A keresőben és az összefoglalóban sem találtam választ, ezért kérdezek.
netflix, prime video és skyshowtime stream van a sticken.
Ebből a 3-ból az első kettő szépen vált frekvenciát.
A skyshowtime nem vált. A kérdésem, hogy ha felrakom a refresh rate appot, akkor ezzel a megoldással lehet-e frekvencia váltásra kényszeríteni a skyshowtime filmeket?
Az összefolglalóban a refresh rate apphoz az van írva, hogy fireos7 alatt működik, nekem viszont már fireos8 van a sticken. Ha az rr ezen nem megy, akkor feleslegesen nem szeretném telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8047) gyűrű válasza Apaxp (#8046) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A refresh rate arra való hogy kézzel tudj egyszerűen gyorsan frekit váltani, egyik appot se lehet kényszeríteni vele automatára. fireos7 és 8 alatt is tökéletesen működik.

(#8048) Apaxp válasza gyűrű (#8047) üzenetére


Apaxp
senior tag

Akkor ha a skyshowtimeban filmet nézek, akkor a kézi frekvencia váltás működni fog?
Felrakom az rr-t. Azért voltam bizonytalan, mert csak fireos7 volt kizárólagos az összefoglalóban

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#8049) gyűrű válasza Apaxp (#8048) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Mivel a 8 csak pár hetes, eddig nem volt beleírva...

[ Szerkesztve ]

(#8050) Danecay


Danecay
őstag

Olvasom az összefoglalóban, a SkyShowtime-al kapcsolatosan, hogy "az androidos app nem jól működik a sticken". Ez mit takar pontosan? Elég szomorúan olvasom, mert azt hittem, hogy ezek a stickek a legtöbb streaming szolgáltatót natívan jól támogatják. Sajnos az én MXQ Pro+ csodám már meglehetősen öreg, Androidból is az 5.1.1. van rajta és nem is hiszem, hogy lenne hozzá újabb, ezért is döntöttem a csere mellett, na meg aztán az utóbbi időben egyre többször eldobja a WiFi-t is, néha összeomlik és újraindítást kér stb, viszont LibreELEC alatt KODI-val ezzel is elég sok mindent meg lehet oldani. Jó, gondolom a Fire stick-nél a hardveres és licenszelt kódoláson van a hangsúly, de hogy őszinte legyek ahol az MXQ egy 47"-s Full HD TV-vel van használva, én nem látok óriási problémát a kép minőségével, csak hát az ősrégi Android, már eléggé kompromisszumos és korlátos, valamint ott vannak az előbb említett hibák is. 2 db.ot vettem a Fire Stick-ből, mert van egy Samsung okos TV-m is, ahol minden általam használt alkalmazás jól működik, beleértve a SkyShowtime-ot is, kivéve egyet, a Yettel TV-t, mert az csatornaváltásokkor rendszerint megfő, ezzel működésképtelenné téve az összes többi használt streaming szolgáltató alkalmazást is, ilyenkor a 230V-os aljzatból kihúz, majd vissza, és lehet újból próbálkozni. Azt hittem ezzel a Fire Stickel megoldódik minden problémám, de most ahogy olvasom itt pedig a SkyShowtime miatt kell majd trükközni mert natívan nem megy, vagy nem jól működik? :U Vagy ez a "nem jól működik" csak a refresh rate-re vonatkozik

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.