Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#6000) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jaj ez a Firestick topic :D
Maven Nexus verzió kiadások között hol lehet találni leírást azaz egyik napról egy másikra mi frissült?

[ Szerkesztve ]

(#6002) luciferc válasza gyűrű (#5987) üzenetére


luciferc
őstag

Köszi. Megcsináltam többször is, de semmi hatása, indul a lejátszás automatikusan.

(#6003) csibe1 válasza Mano66 (#5992) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi! :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6004) candyman_78


candyman_78
csendes tag

Sziasztok!
Masszív szopásban vagyok, kiváncsi vagyok, hogy tud-e valaki megoldást a problémáimra.
Karácsonykor úgy döntöttem, hogy meglepem magamat egy Firestick 4k max+ 2 db echo studio + echo sub rendszerrel.A szettet gyakorlatilag azóta "csinálom" és még nincs kész :)
A cucc fantasztikusan szól, de érthetetlen dolgai vannak és ezekre keresem a megoldást:
Először is, ahogy a ajánlották, home theatre módban kötöttem össze a hangszórókat.Kiváncsi voltam ugyanis a spatial audio és a dolby atmos érzésre. Így hát hamar szembe jött az amazon music hd is. A legtöbb bajom ezzel van. Először is, miután a firetv-re felraktam nem indult el. Ekkor rájöttem, hogy aktív előfizetés nélkül nem is lehet vele semmit sem csinálni. Ekkor elindítottam a próba időszakot. Ekkor már be tudtam lépni rá, de mindig azt csinája (azóta is), hogy a vissza gomb megnyomásakor csak a középen lévő kerek "homokóra" jelenik meg, végtelenítve magát, és így gyakorlatilag használhatatlan. Ekkor felraktam andoridra és ipadre is a klienst, gondoltam, majd a spotify-hoz hasonlóan ebben is lehet castolni rá az eszközre. Hát nagyobbat nem is tévedhettem volna, mert hiába vagyok azonos wifin, hiába működik ugyanez spotify-al, az amazon music hd képtelen megtalálni a firesticket vagy az echo studiokat. Olvasgattam utána, de a support borzasztó. Egyesek azt írják, hogy azonos régióban kell lennie az előfizetésemnek az accountommal. Namármost az én amazon accountom német, a cuccot pedig ausztriában vettem át, mivel echo studiot nem hajlandóak ide elhozni, de pl subot igen. Amikor előfizettem, akkor persze hu-t választottam régiónak, az eszközök is ide vannak regisztrálva mint helyszín ahol találhatóak.
Viszont mivel nincs .hu-s amazon, így nehezen tudnék azonos régióban lenni az előfizetésemmel.
Mindeközben rájöttem, hogy nemcsak ilyen baj van az egész szolgáltatással (amit mellesleg úgy szidnak az értékelésben mint a bokrot), hanem más is. A firetv-s kliensben tapasztalható glich után azt gondoltam, hogy ez tuti vmi szoftver hiba, de majd vmi update megoldja, de azért gyanús volt, hogy egy 7.x.xxx verzióban még ilyen előfordulhat. Ekkor jöttem rá, hogy más sem stimmel. Nem lehet ugyanis atmos vagy 360-as zenéket streamelni csak max uhd-ket. Aztán mit ad isten, ma reggelre kidobta ezeket is. Akkor jöttem rá, hogy az idáig fel sem frissítette a stick a rajta lévő szoftvereket, hiába volt bekapcsolva az auto update, így valamilyen ősöreg verzióm volt amit a stickel együtt adtak.
Most már van spatial audio és egész szépen szól, de a glich megmaradt, a távirányító ha vissza akarok menni a fő oldalra akkor beakad és sosem fejezi be a homokórázást....

Valaki járta már végig ezt az utat ? Mi a megoldás? Hogy lehet streamelni direktbe rá?
Megjavul valaha? Az igazság az, hogy kevés esélyt látok rá, hogy elő is fizetek, mert ne érzem a nagy különbséget a spotify és ez között, de legalább 1x működjön már normálisan a kipróbálási időszak alattt...

Köszi

(#6005) candyman_78


candyman_78
csendes tag

Még annyi lemaradt, hogy igen, töröltem cachet és igen, telepítettem újra, indítottam újra, de nincs változás....

(#6006) gyűrű


gyűrű
Topikgazda

Nos, off topik.
Van a kodi 21 omegának egy módosított változata, ami nemcsak a dolby visiont, hanem az eddig a firesticken fekete képernyőt adó
dv profile 7 verziót is le tudja játszani.(extra layer nélkül nyilván )
Úgy hogy lejátszás közben dv profil 8.1=re konvertálja. Nálam megy az a pár ilyen film, ami eddig sehogy sem ment.
Önálló kodi ként települ, nem ír felül semmit. 😀

Itt a forrás. 4k maxra a v7a 32 bites kell.

(#6017) FingR86 válasza gyűrű (#6006) üzenetére


FingR86
őstag

köszi, működik szuperül a kapcsoló :R
így már viszi a grease, jurassic world és massive talent sample fájlokat is :D

(#6019) gyűrű válasza FingR86 (#6017) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Így van, szerintem ez egy elég fontos dolog a sticken.

Közben úgy látom itt járt egy moderátor is. :)

(#6020) Csabi1984 válasza gyűrű (#6006) üzenetére


Csabi1984
addikt

Előbb utóbb csak eljut oda a Kodi, hogy hozza DV szinten legalább azt amit más eszköz más lejátszóval :)Mert all in one nincs így legfeljebb kinek a pap illetve papné :D

(#6022) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Firestick felületen valahogy meglehet oldani, hogy a Kodi változatokat külön nevet lehessen adni pl (Nexus, Omega). Az ikon is megegyezik ami elég megzavaró :D

(#6023) csibe1 válasza #82860288 (#5994) üzenetére


csibe1
addikt

Melyiket rendelted?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6024) gyűrű válasza Csabi1984 (#6022) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Shortcutot lehet csinálni saját ikonokkal, telepíteni, utána pedig azt kell kitenni a kezdőképernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#6025) Csabi1984 válasza gyűrű (#6024) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :)
Köszi majd utána nézek.

(#6026) Mano66 válasza gyűrű (#6006) üzenetére


Mano66
senior tag

Van olyan relíz ami még ennél is fekete képernyőt ad lejátszáskor.

Csak halkan és nem láthatóan jegyzem meg. Törölhető. :K

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6027) gyűrű válasza Mano66 (#6026) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Dolby vision profil 7? Mert ez arra van kihegyezve, és főleg 4k max és az új Cube amin a legjobb a fejlesztő szerint. Amit én próbáltam az mind megy mp4 és mkv ból is. Lehet valami tákolt cucc?

.. én nem törlök semmilyen hozzászólást..

[ Szerkesztve ]

(#6028) FingR86 válasza Mano66 (#6026) üzenetére


FingR86
őstag

a kapcsolót amit említett egy másik hozzászólásban, azt belőtted ?
igaz már nem látom én sem most azt a hozzászólást, de utána már nálam mindent játszott.
fejből, ha minden igaz beállítások/player/ vmi dovi kapcsoló

[ Szerkesztve ]

(#6029) Mano66 válasza FingR86 (#6028) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz. Beállításokban nem csináltam meg amit írtál. Úgy már jó. :R

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6030) Mano66 válasza gyűrű (#6027) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen DV profil 7-sek. Csak Trinity mind. Nem volt bekapcsolva a beállításokban a mód. :W

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6031) Csabi1984 válasza Mano66 (#6030) üzenetére


Csabi1984
addikt

mit és hol kell bekapcsolni :) ?

(#6032) FingR86 válasza Csabi1984 (#6031) üzenetére


FingR86
őstag

beállítások
lejátszó
videó
convert dolby vision

[ Szerkesztve ]

(#6033) Csabi1984 válasza FingR86 (#6032) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :R

(#6034) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Keresem, de nem találom...hogy tudok HBO MAX-ot varázsolni a Firestick lite-ra? Store-ban megtalálja az alkalmazást, de nem telepíthető (unavailable). Developer menü nincs. :(

edit: megvan a developer menü, póbálkozom

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6035) koncsik válasza xXxian (#6034) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

android tévés legyen az apk :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6036) xXxian válasza koncsik (#6035) üzenetére


xXxian
senior tag

megőrülök, már vagy 3 órája szívok...afn letöltött verzió nem indul el, apk meg regelős fizetős. tényleg nem lehet egyszerűen letölteni egy telibecsűrt appot..?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6037) Tonyk válasza xXxian (#6036) üzenetére


Tonyk
veterán

parancsolj: [link]

;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6038) xXxian válasza Tonyk (#6037) üzenetére


xXxian
senior tag

köszönöm!

Itt (noti) ha rákattintok, minden faja. De ebben a retek downloader-ben a jóIstennek sem lelem, mit kellene tennem ahhoz, hogy elinduljon a letöltés

nincs "download apk". csak egy szekérderék hirdetés

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6039) Csabi1984 válasza xXxian (#6038) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ha rámegyek a Download apk-ra akkor nekem feldobja az ablakot mit kívánok tenni a fájlal. Neked nincs véletlenül automatikusra téve a letöltés?

(#6040) xXxian válasza Csabi1984 (#6039) üzenetére


xXxian
senior tag

Megoldódott, köszönöm a segítséget mindenkinek. A sok hirdetés közt nem leltem a linket, mondjuk el is volt dugva rendesen.

Mit érdemes még letölteni a stickre, hogy lehet kihozni belőle a maximumot? Mondjuk a fő cél a HBO és a Disney volt, ezek most működnek.

Jah, Wii okosításhoz esetleg ért valaki? :))

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#6041) zoltan6 válasza Csabi1984 (#6039) üzenetére


zoltan6
őstag

Iszonyat sokat szenvedek én is állandóan ha az HBO apk-t kell letölteni.Valaki felrakhatná valami normális tárhelyre vagy a saját privát NAS-ára.

(#6042) Tonyk válasza zoltan6 (#6041) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom mit kínlódtok a downloaderrel, pl. itt leírtam, hogy kell számítógépről telepíteni egyszerűen apt-t: [link] . Ha egyszer beállítottad, csak 1-es és 5-os pont játszik minden alkalommal.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6043) blakey


blakey
titán

Ha már frissítettem a 4K Maxot, akkor kipróbáltam 1-2 dolgot, Netflix, HBO Max, Prime, Plex, Kodi, ezek kozul a Netflix és az HBO Max nem valt fps-t. Kodiból a Matrix mellett kipróbáltam a Nexust és az Omegát, ami feltűnt, hogy Nexuson és Omegán a Netflix kiegészítő csak akkor 4K, ha az Inputsream adaptive-nál be(ki)kapcsolom a HDCP-t, ha nem teszem meg, akkor 1080p, Matrix alatt módosítás nélkül megy a 4K, DV mindkét esetben van. A "DV-s Omega" jó, viszont nincs HDR10+, cserébe, ahol nem volt kép, most legalább van. Most azon gondolkodom, hogy melyik Kodi maradjon stabilnak, Omega egyelőre csak tesztelésre lesz fent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6044) Janaboy válasza blakey (#6043) üzenetére


Janaboy
veterán

Tehát az alap Matrixban nem a Mavens félében van MKV DV?

Janaboy

(#6045) blakey válasza Janaboy (#6044) üzenetére


blakey
titán

Maven's Kodit használtam Matrix és Nexus esetében. Sima Kodit nem, arra már nem volt energiám. Illetve ezekben jól mukodik a BD ISO.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6047) #72010496


#72010496
törölt tag

Végre sikerült a The Roku Channel alkalmazást is feltelepíteni külső forrásból. Tökéletesen megy VPN-nel. APKPure ok (a Huawei telefonom is azt a forrást használja), de az APK Mirror -nál a vírusírtó bejelez, így onnan nem mertem semmit sem letölteni.

(#6049) Fifi válasza gyűrű (#6006) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm! :R

Ezzel a verzióval megszűnt az a problémám, hogy egy adott kölcsönzött filmnél 12 percenként mindig leállt a lejátszás.

Ahogy nézem az erre vonatkozó hozzászólásaim eltűntek. :B

(#6050) Pityu89 válasza gyűrű (#6024) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ezt hogyan kell használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.