Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-07 19:19:18

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) spiky03 válasza robi-k (#3000) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen! :R

Még agyalok, ohgy mi legyen.
Vegyek egy ilyet vagy tényleg cseréljem le a router pl egy ASUS RT-AX55-re, mert akkor már a hálózat is kapna egy kis updatet. :)
Mert a NASon is van gigabit LANon, azon kívűl még a mobilok meg a Stick tudná kihasználni a nagyobb routert.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3002) gabo01 válasza spiky03 (#3001) üzenetére


gabo01
senior tag

Én is most cseréltem le egy olyan routert mint a tiéd 2db AX55-re. Holnap fogom beüzemelni. Muszáj volt 2db-ot vennem mert 1 nem fedi le az egész házat. :K

(#3003) spiky03 válasza gabo01 (#3002) üzenetére


spiky03
veterán

Király.
Majd akkor kérem a beszámolót. :B

NEkem szerencsére elég legy 1 db is mert a mostani is lefedi rendesen azt a 90 nm-t, sőt még a ház előtt a kapuban is van meg a kertben is net. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3004) blakey válasza spiky03 (#3003) üzenetére


blakey
félisten

Az N18U lefedettségi képességeit egy AX55 nem fogja hozni, ahhoz min. egy AX68U, AX92U, de inkább AX86S kell, vagy még "nagyobbak", tudom, mert mindegyik routerrel volt tapasztalatom. Most egy AX86S-t nyúzok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3005) spiky03 válasza blakey (#3004) üzenetére


spiky03
veterán

Óó ezt nem jó hallani. :(((
Azt hittem azért hozzák azt a szintet mint a régebbiek.
Mondjuk a legtöbbet a router kb 3-4 méteres környezetében tartózkodunk, oda csak elég az AX55 is akkor? 1 fal van csak közte ha a szobában vagyunk.
A ház elején meg a kert végében csak ritkán kell a net.
A teraszra meg az 55 is kiér szerintem mert az is a routertől kb 4-5 méterre van és ott is csak 1 fal lesz, amin van a nagy teraszajtó is. :) .

60 ezret nem terveztem routerre szánni. :(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3006) robi-k válasza spiky03 (#3005) üzenetére


robi-k
őstag

Asus RT-AX58U routert használok, akadásmenetesen mennek WIFI 5G-n a 4K anyaok HD hanggal.

(#3007) blakey válasza spiky03 (#3005) üzenetére


blakey
félisten

Maga az AX55 jó router, de az N18U lefedettségét, értsd Wifi hatótávot, sajnos a drágább routerek tudják, elég sok AX-es routert próbáltam az elmúlt 1,5 évben, AX58U, AX68U, AX82U, AX86S, AX92U, ezek közül a legjobb az AX86S, viszont mindegyik AX-es router jobb az N18U-nál, a 2,4GHz-es sáv teljesítményét az AX86S közelíti meg vagy épp éri el, a többiek gyengébbek, természetesen 2,4GHz-en és nem AX-en. Ha megveszed az AX55-t akkor mindenképp jobb routered lesz, de azt ne várd, hogy azzal is lesz ott Wifi elérésed, ahol az N18U-val jelenleg is van. A Wifit meg csak az adott helyszínen való kipróbálással tudod tesztelni. Szerintem nyugodtan próbáld ki és a megfelel akkor örülsz, ha nem akkor a további lépéseken gondolkodsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3008) gabo01 válasza spiky03 (#3003) üzenetére


gabo01
senior tag

Most sikerült beüzemelni a 2 Asus-t!
Az aimesh nem volt olyan egyszerű de összejött. Szerintem 2,4-en nagyjából hozza amit a régi. Az 5g más tészta sokkal érzékenyebb a falakra. Így mesh-ben a ház egyik fele ok a másikban csak 2,4g van olyan 40-60%-os erősséggel. Ha kell még 1 mesh eszköz majd egyszer és minden megoldva. :DDD

(#3009) spiky03 válasza blakey (#3007) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm ismét a plusz infókat! :R

Igen erre gondoltam ha nem jön be akkor 14 nap alatt vissza tudom küldeni.
Vagy nem tudom esetleg a N18at rá tudom-e kötni mint jeltovábbitó?

@gabo01
Köszi neked is:R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3010) gabo01 válasza spiky03 (#3009) üzenetére


gabo01
senior tag

Összességében sokkal jobb az 55-ös. Szerintem nem akarod majd visszaküldeni. Már csak az 5g és a wifi6 miatt is.
Ezt a jeltovábbítás dolgot szerintem az N18-al csak úgy tudod megoldani, hogy utp-n adsz neki netet és egy másik wifi-t fog szórni 2,4g-n.

Én ma rendeltem egy ethernet adaptert a hálószobai stick-hez mert abban a sarokban ahová a stick került a tv hátuljába dugva nem nagyon van wifi! :F
Remélem így már ok lesz és olcsóbb mint egy wifi jelerősítő.

(#3011) spiky03 válasza gabo01 (#3010) üzenetére


spiky03
veterán

De ha jól rémlik akkor mikor ideiglenesen anyosekal laktunk és ott az emeleten nem volt nagyon net akkor az ő routerukre wifin csatlakoztam a 18asal csak át kellett állítani ha jól emlékszem bridge módba.

Gondolom ez itt is működne az 55el ez ha kell.
De nem gondolnám, hogy egy falon nem megy át majd a jel, vagy annyit gyengülne. 30as tégla fal.

De majd kiderül

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3012) jolti válasza robi-k (#2965) üzenetére


jolti
senior tag

Az egy alkalmazás, amit letöltesz a tv-re? Vagy a számítógépre? És oda dugod az amazon kütyüt?
Aztán azzal hekkeled fel az Fire - ra?

Files32, Blake Köszi srácok!

(#3013) Joshi válasza jolti (#3012) üzenetére


Joshi
titán

A Downloadert a Sticken belül az Amazon Store-ból telepíted és azon keresztül lehet külső appokat telepíteni.

(#3014) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok!

De jó, hogy előkerült ez a téma: direct one+downloader.
Eléggé koca felhasználó vagyok. youtube, netflix meg fire stick-en. Szerettem volna a direct one-t is használni, ezért a downloaderrel leszedtem rá. Írja is, hogy telepítve.. de hova? :-D
Nem találom...

Üdv B.

(#3015) jolti válasza Joshi (#3013) üzenetére


jolti
senior tag

Oksa, majd kipróbálom, ha nem lesz jó az Hbo max atallas.
Thx

(#3016) kmarci25 válasza Yahhher (#3014) üzenetére


kmarci25
veterán

Talán My apps a menüpont neve, ahol az összes telepített alkalmazást találod. De a kereső is megtalálja a telepítetteket is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3017) FingR86 válasza Yahhher (#3014) üzenetére


FingR86
őstag

az alkalmazások között nincs egy olyan, ami csak egy szürke kép ?
nincs hozzá rendesen ikon, valószínűleg az lesz.

(#3018) jolti


jolti
senior tag

Hogy a fenébe lehet beállítani, hogy kikapcsoljon az a sz@r?
Már össze vissza állítgatom, de nem találom.
Vagy nem látsz, hogy kikapcsol e, vagy a tévét is ki kapcsolja egyből...
Megorulok

(#3019) blakey válasza jolti (#3018) üzenetére


blakey
félisten

Nem lehet kikapcsolni, alvó mód van. A Stick távirányítója ki tudja kapcsolni a TV-t, illetve ott a CEC ami konfigurálható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3020) jolti válasza blakey (#3019) üzenetére


jolti
senior tag

Akkor, ha nem buzerálod, leáll magától? X idő múlva?

(#3021) FingR86 válasza jolti (#3020) üzenetére


FingR86
őstag

nem áll le

(#3022) blakey válasza jolti (#3020) üzenetére


blakey
félisten

Alvó módba megy 20 perc inaktivitás után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3023) kokokka válasza jolti (#3020) üzenetére


kokokka
őstag

Állandó készenléti módban van. Még akkor is, amikor elsötétül a TV és te azt hiszed, hogy kikapcsolt a Stick. Nincs ezzel semmi baj, teljesen jól működik. Ráadásul rohadt jó a CEC is benne, a Stick "felébresztésekor bekapcsolja a TV-t és az erősítőt is. Hibátlan :)

(#3024) vicces válasza kokokka (#3023) üzenetére


vicces
addikt

nálam pl egy idő után meghülyül az egyik samsung tvm. ilyenkor mindent le kell áramtalanítani és a következő 24, nagyon esetleg talán 48 órában nem jelentkezik megint a hiba. szóval annyira nem minden esetben jó. a sony tv-mel is már egy ideje össze vannak veszve. vagy megy a tv távval a teljes irányítás vagy nem. de inkább nem. viszont ezt a "csapatot" nem kell legalább áramtalanítani. :K

:)

(#3025) Yahhher válasza kmarci25 (#3016) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Este ránézek, hátha.

FingR86: Az megvan, hogy lehet olyan, mert van is egy olyan alkalmazásom. Erre direkt ránéztem, de sajnos úgy sem jelent meg.

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#3026) kokokka válasza vicces (#3024) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem is Samsung TV-m van de nagyon ritkán fordul elő, hogy pl. nem kapcsolja be az erősítőt. Tényleg annyira ritkán, hogy említésre sem érdemes más cuccok CEC kezelése mellett.

(#3027) FingR86 válasza Yahhher (#3025) üzenetére


FingR86
őstag

este rápillantok, nálam mit dob az app

(#3028) Yahhher válasza FingR86 (#3027) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Köszönöm!

Üdv B.

(#3029) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Én is gondolkodom egy ilyen Amazon Fire 4K sticken, hogy tudjak kodit használni mivel a Philips 7855/12 Saphi rendszerű.

(#3030) Yahhher válasza kmarci25 (#3016) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem látom ott.

Üdv B.

(#3031) blakey válasza Yahhher (#3030) üzenetére


blakey
félisten

Amit mutatsz az az Amazon áruház, ott nem is fogod látni. Honnan, hogyan telepítetted? a GPlay és az Amazon Store nem "kommunikálnak", nincs közük egymáshoz,
"Sideload launcher"-rel minden telepített app megjelenik. Ha sehogy sem látod akkor a Beállítások/Alkalmazások alól tudod indítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3032) Yahhher válasza blakey (#3031) üzenetére


Yahhher
aktív tag

"Honnan, hogyan telepítetted?": Downloaderrel, play áruházból.
Megnézem az alkalmazásokban.
"GPlay és az Amazon Store nem "kommunikálnak". Igazad van, ez ki is ment a fejemből..
Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#3033) spiky03 válasza spiky03 (#2854) üzenetére


spiky03
veterán

Kipróbáltam a hétvégén és a DTS-HDbol 1.5 megas DTS lesz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3034) spiky03


spiky03
veterán

Nálatok megy az HBO GO?
Nálam kiírja, hogy van újabb verzió és frissitsem és ennyi.
Nem tudok a frissítés gombra kattintani, nem csinál semmit sem.
Csak a Házi gombbal tudok kilépni.:(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3035) robi-k válasza spiky03 (#3034) üzenetére


robi-k
őstag

Igen, működik az HBO GO.

(#3036) blakey válasza spiky03 (#3034) üzenetére


blakey
félisten

Igen, megy. Frissítsd. Letöltőd az új ap-t és telepíted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3037) #82860288


#82860288
törölt tag

Ne felejtsétek el, hogy pár nap múlva HBO Max lesz belőle és arra van rendes app, nem kell mókolni vele.

(#3038) Yahhher válasza blakey (#3031) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ott sem látom sajnos.

Üdv B.

(#3039) blakey válasza Yahhher (#3038) üzenetére


blakey
félisten

Rosszul telepítetted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3040) spiky03 válasza #82860288 (#3037) üzenetére


spiky03
veterán

Igen nő napon jön:D
Lehet azt már megvárom, addig nézzük a Netflixet.

Az Euforiat akartuk elkezdeni az HBOn, de így elnapoltuk, Netflixen kezdtünk egy sorozatot.:)

Amúgy kerestem az appstoreban de még nem hozott rá találatot.

@többiek
Köszi az infót:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3041) #82860288 válasza spiky03 (#3040) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hmm, az fura, nekem hónapok óta fent van, csak ugye nem tudom használni.

(#3042) Yahhher válasza blakey (#3039) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hogyan lehet rosszul/jól?

Üdv B.

(#3043) AiRLAC válasza Yahhher (#3042) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pl hogy letöltötted de nem telepítetted.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3044) Yahhher válasza AiRLAC (#3043) üzenetére


Yahhher
aktív tag

De csak arra tudok támaszkodni, hogy ezt írja: telepítve

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#3045) blakey válasza #82860288 (#3041) üzenetére


blakey
félisten

Az Amazon áruházban még nem érhető el. Ha elérhető lesz akkor az 8-án történik meg. Egyébként iOS-en és tvOS-en sem érhető még el, Kodi alatt igen, az utóbbi nálam már fent van, de ugye csak 8-tól lesz aktív az HBO GO felhasználó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3046) blakey válasza Yahhher (#3044) üzenetére


blakey
félisten

Már írtam, az a kép amit betettél nem bizonyítja, hogy a Stick-re telepítve van, semmi közé a Stick-nek a Google Play-hez. Figyelmesen olvasd el, hogy a Stick-re milyen telepítési lehetőségek vannak, a jelek szerint nem olvastad el, mert akkor tudhatnád a telepítés pontos menetét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3047) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Digi online-t használja valaki FTV4K (max)-n? Működik egyáltalán?

(#3048) kzkz válasza Sanyi.mTs (#3047) üzenetére


kzkz
őstag

Kodi pluginnal ment nálam korábban. Ritka ratyi a minősége némely csatornának...

(#3049) #82860288 válasza blakey (#3045) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor az másik verzió lehet, de nálam fel van telepítve. App van, szolgáltatás nincs.

(#3050) spiky03 válasza blakey (#2991) üzenetére


spiky03
veterán

Amúgy az ilyen HUB-bal, hogy leht összekötni a Sticket?
Egy OTG kábel a Stickbe és az a HUB véére az USB majd a HUB másik végén a LAN kábel.
De hogy teszem a Stick töltőjét?
Vagy az menne az egyik oldalsó USB portba egy USB-USB kábellel, aminek egyik fel a HUB-ban a msáik meg a töltő fejben van (vagy a TVben ki, hogy használja?
Nálam töltőfejben van, mert az erősítőn nincs USB portom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.