Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) tomigonzo válasza Ernesto78 (#100) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Nekem wifi-vel nincs problémám. Elég jó minőségű streamek el is szépen fut. Router és sticket egy helységben vannak. De az emeleti sticket sem tudok nagyon panaszkodni bár azt ritkábban használom. Szóval szerintem próbáld meg eloszor nyugodtan simán wifivel. Ennek már sokkal jobb mint az előzőekben persze jó wifi router nem árt;)

(#102) Ernesto78 válasza tomigonzo (#101) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Ha a routeren múlik, hogy milyen minőségű jelet küld a másik szoba túloldalára, akkor nem lesz gond, mert fél éve vettem a routert 120 eFt-ért. A teljes wifi sebességet romlás nélkül továbbítja a jelet a tv-hez, mert lemértem egy telóval. Ez már biztató :-) Érdemes a 4k sticket beszereznem? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#103) ttamas válasza tomigonzo (#101) üzenetére


ttamas
tag

Nekem ftv3as uhd stick a routertol 30cmre is szaggat a wifi, lan viszont jó. Lehet hibásat fogtam ki.

(#104) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

A routeren megosztott videókat, képeket lehet DLNA vagy SAMBA módszerrel olvastni a Stickkel?

(#105) tomigonzo válasza Ernesto78 (#104) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ttamas: nem fogtal ki rosszat, hanem az elozo generacionak valoban annyival gyengebb a wifis resze (az elsonek meg meg szarabb(bocs) volt, abbol nekem 2 ment is vissza), a stick gen 2 mar jobb volt, de igazabol ez a 4ks sikerult wifiileg jol, amig boxom volt az ofkorsz kabellel volt bekotve (raadaskent annak kb stick2 kategoriaju wifije van),

ernesto: vlc t es egyeb lejatszot is tudsz telepiteni, amelyik alkalmes (tudtommal vlc pl igen) ezekre azzal menni fog, kodi mindent (is) visz ;) (milyen router ami 120ezerbe (~400juroba) faj:)))

es a mai szuper hir:
http://www.aftvnews.com/official-youtube-and-youtube-tv-apps-from-google-are-coming-to-amazon-fire-tv-devices/?fbclid=IwAR1QFfOUxKMWQhXGWe2YhddGu9J3316UnykaFUOykkPk-5XpixlGMmtIg-c

ismet osszeborult a gugli meg az amazon igy lesz oficial youtube app (is) Fire tvn, meg lesz youtibe tv is, raadaskent YT Kids is;) (mar csak a gugli play kompatibilatast kellen megoldanies akkor no limit van, megha sideloadolni kenyszerulunkis par dolgot;)

(#106) ttamas válasza Ernesto78 (#104) üzenetére


ttamas
tag

Dlna és samba is jó, pl Kodi nagyon jól megy , és ismeri mind2 protokollt

(#107) ttamas válasza tomigonzo (#105) üzenetére


ttamas
tag

Végre, bár amazon appstoreban eddig is volt youtube app, ami ugyan nem hivatalos, de jól működött

[ Szerkesztve ]

(#108) Ernesto78 válasza tomigonzo (#105) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Úgy tűnik, hogy minden android TV-n elérhető lesz a prime video app, ami jó hír. :)

A router egy AX típus az Asus-tól, pontosabban Asus RT-AX88U. Egész jó kis router bár az elején volt a FW-el problémák, de mostanra elég sokat javítottak rajta. Még a 3. szobába is átlövi a netet szinte teljes sebességgel wifin két 40cm-es falon át. Nekem bejön. :K

@ttamas: Akkor tényleg megéri megvenni ezt a sticket, azt hiszem meggyőztetek mindannyian.

(#109) ttamas válasza Ernesto78 (#108) üzenetére


ttamas
tag

Én négy éve használom az első generációtól kezdve kodival ls nassak, megsem fordult a fejemben, hogy váltsak, mindig csak az újabbat vettem meg.
Lehet kínából rendelni olcsóbbat, más típust, de én használni szeretem, nem szenvedni vele.
A bt távirányító nagyon jó, minden működik vele, erre mér rárakták a hangerő szabályzót és a ki/bekapcsoló infrát is, nagyon közel van a tökéleteshez

(#110) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali!

A linkelt apk mirror-os hbogo app-ot hogyan raktátok fel? Bepipáltam, hogy engedélyezze a 3rd party appokat, FTP-n áttoltam a stick-re, de azt írja, hogy "there is a problem parsing the package". :F

(#111) ttamas válasza lsebestyen (#110) üzenetére


ttamas
tag

Amazon appstore bol toltsd le a downloader progit, azzal toltsd le, es telepitsd.
Google playstoreban van távirányító program ftv hez, ezen keresztul megy a copy paste is telorol

[ Szerkesztve ]

(#112) lsebestyen válasza ttamas (#111) üzenetére


lsebestyen
addikt

Megpróbáltam azzal is, ugyanez. Erre a linkre gondoltam amúgy. Ez a legújabb 2019-es stick, lehet az a gond?

(#113) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Akinek megy az hbo go az amazon fire tv stick 2019-en írja már le pls, h milyen beallitasokkal van. Biztos nem kell még valami extra? Amit linkeltem oldalt onnan szedtetek le? Kiprobaltam a sima hbo go appot az feltelepul, csak ugye ahhoz US lokalizáció kéne.

(#114) djnice válasza lsebestyen (#113) üzenetére


djnice
veterán

Nem kell hozzá semmi extra, simán települ az apk és működik.

(#115) lsebestyen válasza djnice (#114) üzenetére


lsebestyen
addikt

Neked is a 2019-es van (amin már van dedikált hangerő gomb)? Update is lefutott, utána sem jó, csináltam egy FR-t, semmi. Developer menüben be van kapcsolva az ADB, meg a 3rd party app is. "there is a problem parsing the package" a hibaüzenet. Olyan, mintha fel sem ismerné az apk fájlt, mert addig sem jut el, hogy engedélyezzem mihez férhet hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#116) tomigonzo válasza lsebestyen (#115) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

sideloadolni ezzel szoktam, mivel nekem geprol jobban kezre esik a telpitgete mint a taviranyitoal potyoreszni

https://www.jocala.com

(#117) lsebestyen válasza tomigonzo (#116) üzenetére


lsebestyen
addikt

Telefonos appbol egész egyszerű amúgy. Viszont tovabbra sem jó, már nincs ötletem. Bármi mást hajlandó feltelepiteni, kivéve az hbo go eu android tv-t... :W

(#118) ttamas válasza lsebestyen (#117) üzenetére


ttamas
tag

https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=624921

Ez nálam ftv4k hdr sticken működik

(#119) djnice válasza lsebestyen (#115) üzenetére


djnice
veterán

Igen nekem is az új távos van, sztem hibásan jött le az apk fájl, gépen nevezd át .zip-re és próbáld meg kicsomagolni.

(#120) lsebestyen válasza djnice (#119) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kibontottam, ránézésre oké. MD5 check-et is nyomtam, egyezik azzal, ami az apkmirror-on van. Feladom. :O
Kipróbáltam pár app-ot a downloaderrel, mindegyik felmegy, kivéve persze ezt, ami kéne.

(#118) ttamas: köszi, ezzel próbáltam. :(

[ Szerkesztve ]

(#121) ttamas válasza lsebestyen (#120) üzenetére


ttamas
tag

Gondolom adbn keresztül is próbáltad feltenni ?

(#122) lsebestyen válasza ttamas (#121) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen! A jocala logban benne van, hogy older sdk, most android studioban próbálok vele valamit mókolni.

(#123) lsebestyen válasza lsebestyen (#122) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szóval gondolom nektek 4k van, a simán a szoftver verzió még csak 5.2.6.9, az meg ugye nem 6.0-s android... :( Sajna nem sikerült megmókolni, reménykedem, hogy lesz rá droid 6.0 valaha.

(#124) ttamas válasza lsebestyen (#123) üzenetére


ttamas
tag

Ftv v2 re nekem se ment ma fel hbo app, valszinuleg verzió baja lesz ...

(#125) qqzs


qqzs
őstag

Tegnap megvoltak az elso 4k stick elmenyek. Elsore ami furcsa hogy meg a sima alap guihoz is bekapcsolja a hdr-t. Ennek nem tudom mi az ertelme de nem lehet ezt kikapcsolni? Pl appot inditok kikapcsolja hdrt vissza a menube meg be. Allandoan kattog az erosito emiatt.
Plusz nekem furcsa oleden hogy a szinatmenetek igy neznek ki.[kép] [kép]

Eladó: GTS450

(#126) qqzs


qqzs
őstag

Lemaradt az atmos elmeny :) vegre sikerult igaz csak amazon primeon az atmos. De trukkos volt mert az onky nr686 nem ismerte fel a bejovo formatumot atmosnak mint az osszes tobbit hanem csak ha atvaltottam a formatumvaltoval akkor megjelent kimentkent atmos es csak ekkor irta a bemenetre is az atmost. Netflixen tovabbra sincs :(

Eladó: GTS450

(#127) L.L. válasza qqzs (#125) üzenetére


L.L.
senior tag

Beállításoknál, Display & Sounds, Display, Dynamic Range Settings. Itt az "Adaptive" legyen pepipálva, így csak HDR tartalomkor vált át.

[ Szerkesztve ]

(#128) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,a telenoros My tv-t fel lehet varàzsolni a kütyüre?

(#129) ttamas válasza dezs520 (#128) üzenetére


ttamas
tag

Küldj apk linket, kiprobalom

(#130) djnice válasza dezs520 (#128) üzenetére


djnice
veterán

Ez megy szépen: [link]
Persze nem vált frekvencát, úgy mint a HBO GO sem, így érdemesebb 50 Hz-en használni.

[ Szerkesztve ]

(#131) dezs520


dezs520
senior tag

Nem igazán ismerem az androidos rendszert,nem tudom még hogy mit honnan...
Apple tv-t használok,ugye arra van alkalmazás.
Csak van még egy tv,és gondoltam kiprobálom ezt a kütyüt is.
(Ha a távirányító jobb lessz mint az apple tv-n,akkor már megérte,2 ujjal kell azt a kis szart megfogni,mert olyan érzékeny a tapioad rajta..)

(#132) tomigonzo válasza dezs520 (#131) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

az uj Apple TV (ertsd tapipados) taviranyitojat nem ismerem, de az elozoke mindent vertek szerintem hasznalatban,
a Fire Tv nel probaltak lemasolni, hasznalati ertekben egesz jol sikerult (bar nekem az androidbol erdezo vissza/home/settings gombok meg a mai napig megnehezitik a dolgom neha - elotte ATV1-3 ig sok evig csak applet hasznaltam;), minosegre meg sem kozeliti.

(#133) ttamas


ttamas
tag

utángyártott lan adapter. Kb 1 hónap után megjött, jól működik, ajánlom megvételre, a gyárinál jóval olcsóbb, kb 1500 ft

[link].

[ Szerkesztve ]

(#134) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Amugy fire tv stick-re nincs valami fozott rom, ami 6.0 droidra épül? Kéne az hbo go...

(#135) dh66e válasza lsebestyen (#134) üzenetére


dh66e
veterán

A sima fire tv stick pont ilyen.Azon nézem az HBO Go-t..... ;]

(#136) lsebestyen válasza dh66e (#135) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kodival? Azon megy úgyis, ha nem szolgáltatótól fizettem elő az HBO Go-ra?

Ami apkmirror-on van 2 apk fájl, azoknak legalább 6.0-s droid alap kell. Ellenben a sima fire tv stick még csak 5.0-s androidra épül. A 4k más, az frissebb.

[ Szerkesztve ]

(#137) Gijon válasza lsebestyen (#134) üzenetére


Gijon
senior tag

Ezt töltsd le, és működni fog. Nem kell semmit mókolni vele csak aktiválni kell az eszközt. (Szeretem a sört :) )

(#138) lsebestyen válasza Gijon (#137) üzenetére


lsebestyen
addikt

Oh köszönöm! :R Pénteken rápróbálok! :C

(#139) lsebestyen válasza Gijon (#137) üzenetére


lsebestyen
addikt

:C Nagyon köszi, tényleg működik! :R Ezt te módosítottad, h menjen korábbi OS-en is, vagy honnan van?

(#140) oris válasza Gijon (#137) üzenetére


oris
aktív tag

Nálam is simán működik, nagyon köszönöm.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#141) Gijon válasza lsebestyen (#139) üzenetére


Gijon
senior tag

Itt olvastam, aztán próbáltam. Ez a hozzászólás volt a nyerő. :) "You just need to change minSdkVersion parameter inside apk, and recompile it.
Here is version recompiled by me: https://ufile.io/6ot0t
As so far is working perfectly on my Fire Stick 2nd gen (5.2.6.7)."

[ Szerkesztve ]

(#142) lsebestyen válasza Gijon (#141) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pedig mennyit kerestem ezt 2 hete... :DDD Én is próbálkoztam a minSDK módosítással, de a recompile nem lett jó.

Köszi szépen még egyszer, már már kezdtem lemondani a dologról. :R

(#143) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hivatalosan van rá HBO Go és Netlix app?

Illetve NAS-ról tud filmet lejátszani a kütyü?

És még egy: Itthon hol lehet megvásárolni? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#144) Gijon válasza V.Stryker (#143) üzenetére


Gijon
senior tag

Hivatalosan van rá Netlix. HBO Go nincs, de kb. 3 perc alatt fel lehet rá rakni. NAS-ról lehet használni, amit próbáltam.., Emby, Plex, DS Video. Hivatalosan lehet rá venni MrMc-t, Kodi-t is fel lehet rá tenni, azt még nem próbáltam. Itthon is be lehet szerezni, de a 4K-s jóval drágábban szerezhető be.., pl. én itt vettem a HardverAprón 2. generációst, de várom a 4K-s akciót az Amazon.de-n, mert bőven megéri az árát.

(#145) V.Stryker válasza Gijon (#144) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi az infót. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#146) dh66e


dh66e
veterán

Megint akciós a fire tv stick 4k.

(#147) Gijon válasza dh66e (#146) üzenetére


Gijon
senior tag

Pénteken be is rendeltem egyet.., ma már meg is érkezett a Mailboxde-hez. :) Elméletileg 2 nap és megkapom. Ennyiért szinte ajándék :) , igaz így + 10,54 Euró a szállítás, de még akkor is megéri.

(#148) qqzs


qqzs
őstag

Meg az elejen irtam hogy: "Amazon revievek kozt olvastam hogy a sticken a 4k-son nem megy kulfoldon(itthon) a prime video csak mobilon es tv kliensen es ezt az amazon support is megerositette. Van erre tapasztalat?2
Es leokeztatok hoyg igy van.
Ennek elenere kb 2 hete hasznalok egy 4K-t es az UK prime elofizetesemmel neztem a sticken a prime videot. Maig, ugyanis nem megy matol. Tiszta vicc, ha ez tenyleg igy van. Teven, tableten mobilon megy.

Eladó: GTS450

(#149) qqzs


qqzs
őstag

Ja mar csak azert is bosszant mert egyedul ezen jott be az atmos vagy DD+ hang vegre

Eladó: GTS450

(#150) Ernesto78 válasza qqzs (#148) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Hát sajna csak telón megy pedig nagyon szeretném megnézni az új Star Trek sorozatot ami a Prime Videon lesz hamarosan. TV-n jobb lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.