Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) spiky03 válasza kmarci25 (#1800) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm:R
Ezt, hogy tudom a stickre varázsolni?
Mert letöltöttem és feltelepítettem a telóra de a app2fire nem látja.
Csak az alkalmazások látom.:U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1802) Sanyi.mTs válasza spiky03 (#1801) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Esetleg sticken a "downloader-rel" megnyitod az itteni linket és lemented a stickre?

(#1803) spiky03 válasza Sanyi.mTs (#1802) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm.
Megnézem majd, hogy az működik e. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1804) azbest válasza spiky03 (#1803) üzenetére


azbest
félisten

Nem a telefonos app kell, amit szerintem te próbáltál, hanem az androidtv-s.
A play storeban meg lehet nézni mi az aktuális verziószám: 5.13.242 [link]
Aztán akár valamelyik apk letöltő oldalon is megvan: [link]

kmarci25 is ennek egy korábbi verzióját linkelte.
Egyedül a régi gen2 stick az, ami a régi android rendszer miatt nem megy a friss, hivatalos hbo go for androidtv app. Oda egy régebbi patchelt változat szokott kelleni (talán 5.9-es, ha jól emlékszem)

(#1805) ttamas válasza spiky03 (#1798) üzenetére


ttamas
tag

Amazon prime appban pl jack ryan film es sorozat is 24p.

(#1806) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

csakszolok: PrimeDay van, 28€ a 4k stick,

es akkor mar sokadszora: app installashoz adbLink
http://jocala.com

(#1807) gzoll válasza tomigonzo (#1806) üzenetére


gzoll
tag

De CSAK Prime előfizetéssel áll az ajánlat :-)

(#1808) azbest válasza gzoll (#1807) üzenetére


azbest
félisten

Ha még nem volt, akkor lehet ingyen trial-t indítani. Ha meg volt, akkor is csak 8 euro (és prime video is van vele). És free német belföldi shipping is jár vele a továbbküldő céghez :D

[ Szerkesztve ]

(#1809) spiky03


spiky03
veterán

Bocsi az ismételt hülye kérdésemért! :R:B
Csináltam egy resartot a sticken és azóta nem tudom visszakapcsolni.:(((
Mit bénáztam el?:F
Távirányítón hiába nyomok bármit semmire sem reagál.
Még a kis led sem villan fel.

Lehet az a baja, hogy az erősítőbe van bedugva és nem a tvbe?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1810) azbest válasza spiky03 (#1809) üzenetére


azbest
félisten

Milyen gombot nyomogatsz?

A bekapcsoló és hangerő gomb az infrásan vezérli a kijelzőt. Beállításkor programozza fel a távirányítót, hogy milyen infra jelet adjon ki. A stick belső működéséhez való többi gomb viszont wifit használ.

Előfordulhat, hogy olyan automatikusa beállításra van konfigolva, ami érzékeli az erősítőt és ezért esetleg átprogramozta a távirányítót arra. A kijelzőre állítsd vissz akézzel. (Kapcsold be a kijelzőt és nézd meg hogy reagál-e a többi gombra a stick)

Vagy lemertült az elem.

[ Szerkesztve ]

(#1811) spiky03 válasza azbest (#1810) üzenetére


spiky03
veterán

Az összeset:D
A bekapcsolót a távirányítón. De végig zongoraztam a többit is.

A restartig semmi gond nem volt, mert elment mindig "aludni" és már az appra is elindult.
A menüből inditottam újra amikor az HBO GOt akartam feltenni.

Most az app sem látja már.
Viszont ha megnézem, hogy mik vannak a hálózaton akkor ott látszik a stick is.
Ma már nem látszik ott sem.

Szerintem kihuzom az árambol majd újra bedugom, meg az erősítőből is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1812) spiky03 válasza ttamas (#1805) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam a tv 1080/60at ír ki :(((

Hogy van nálad a videó beállítások?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1813) spiky03 válasza spiky03 (#1811) üzenetére


spiky03
veterán

Tvbe dugva újra feltámadt. :DDD
Sikerült viszont az HBO GOt felrakni. :C Köszönöm a segítségeket! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1814) gzoll válasza azbest (#1808) üzenetére


gzoll
tag

Én tudom, Németországban élek, már a fogkrémemet is amazon hozza 😂

(#1815) wjoe válasza spiky03 (#1813) üzenetére


wjoe
tag

Menni fog az erősítőbe dugva is. Csak az erősítőn azt a HDMI bemenetet válaszd ki, ahova a stick-et dugtad.
Onnan tudom, hogy én soundbar-ba dugva használom. Amíg a bar-nál nem választom ki a HDMI IN-t, addig el sem indul a stick, hiába adok neki tápot. A TV-t pedig arra a HDMI ARC bemenetre kell váltanom, amibe a soundbar csatlakozik.

(#1816) chros válasza wjoe (#1815) üzenetére


chros
őstag

Nekem sem megy mindig, pl kb 4 napja sem (erositobe van dugva), restart utan semmi, csak az usb tap kabel ki/be segit :)

Meg1 dolgot vettem eszre fw frissitas/restart (?) utan, bizonyos dolgok (nem sok) alapallapotba kerulnek:
- cec bekapcsolva van (ugyan interface-en ki van kapcsolva): egy be es kikapcs megjavitja
- kep frissites 60Hz-re valt, hiaba volt manualisan 24-re allitva: ujra be kell allitani manualisan
Frusztralo hibak/feature-ek :)

(#1817) tomigonzo válasza chros (#1816) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nemreg volt egy alaposabb rendszerfrissites (uj ui), gondolom meg van mit reszelgetni rajta, ritkan de elofordulnak hasonlo aprosagok/'hibak', de nem jellemzo, ritka stabil szerkezet ez, tobb ev tapasztalatabol mondom

(#1818) spiky03 válasza wjoe (#1815) üzenetére


spiky03
veterán

Most úgy jó lett, hogy a tvbe dugtam elsőnek, ott tudtam rendesen lépkedni a menüben meg úgy meg is csináltam az HBO Got.
Majd áttudgtam az erősítőbe este és bekapcsoltam.
Majd kiírta, hogy nincs a távirányító a halózaton vagy valami ilyesmit.
De megnyomtam a házikó ikont és feltámadt, utána már volt távirányítóm is meg az appban (FireTv) is elértem.

Remélem már jó lesz. :D

@#1816chros
kep frissites 60Hz-re valt, hiaba volt manualisan 24-re allitva
Ezt merre találom?
Én nem láttam ilyen lehetőséget.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1819) chros válasza tomigonzo (#1817) üzenetére


chros
őstag

Igen, akkor fordult elo, de a fent emlitett 2 dolgot mindig ujra kell allitanom frissites utan.

(#1820) chros válasza spiky03 (#1818) üzenetére


chros
őstag

(#1821) spiky03 válasza chros (#1820) üzenetére


spiky03
veterán

És ez működik?
Este lehet ki is próbálom.
Mit nyom meg a felfelé gombbal együtt? A Play/Pause gombot?
Mert pont akkor megy el a focus. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1822) spiky03 válasza spiky03 (#1821) üzenetére


spiky03
veterán

Közben találtam egy másik videót, ahol rendesen lehet látni:
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1823) spiky03 válasza spiky03 (#1822) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nálam nem akarja az iazságot. :O
Beállítottam az AUto érzékelést és a Jack Ryannel ugyan úgy marad a 60Hz.
Meg azt a rejtett menüt sem tudtam elővarázsolni.
Hiába nyomtam egyszerre a fel és a visszatekerés gombot.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1824) spiky03 válasza spiky03 (#1823) üzenetére


spiky03
veterán

Nah jól elbeszélgetek magammal. :DDD
Sikerült, túl korán engedtem el a gombokat, a videón rövidebb időnek tűnt a nyomkodás. :)
Megvárta, amig feldobka a 1080/24-et mert nekem még előtte 720ps verziókat is hozta.
De utána kipróbáltam és ment a 24p pl a Jack Ryannel is.

Később vagy este még tesztelem az Elysiummal is. :D

Köszi mindenkinek! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1825) ttamas válasza spiky03 (#1824) üzenetére


ttamas
tag

Firetv így van beallitva, Prime app magától allitja a frame syncet. Nekem közvetlenül a tvbe van dugva. LG, 2019es.

[ Szerkesztve ]

(#1826) spiky03 válasza ttamas (#1825) üzenetére


spiky03
veterán

Ez nekem is be volt kapcsolva, de akkor is 60 hzen játszotta.
Úgy ment csak ha atallitottam 24hzre a rejtett menüben.

Kérdés
Azt tényleg minden bekapcsolasnal ezt be kell állítani, hogy alap 24 hz legyen? mert elfelejti?:F

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1827) ttamas válasza spiky03 (#1826) üzenetére


ttamas
tag

Nem, Prime app magatol allitja minden filmnel

(#1828) spiky03 válasza ttamas (#1827) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Akkor nem tudom nálam mi lehet a bibi, mert nekem nem váltott hiába volt beállítva az ami nálad is.
Csak úgy volt 24hzen ha a rejtett menüben beállítottam.
Viszont az meg ugye másnapra visszaállt 60hzre és újra be kellett állítani.

Igaz akkor tvn állítottam be ha jól emlékszem, este meg projektoron néztem.

Kíváncsi vagyok ma mi lesz

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1829) Bugarov válasza azbest (#1804) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ez segített nekem is, nagyon köszönöm :R

(#1830) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítséget kérek. HBO Go-t szeretnék felvarázsolni 3rd-generation Fire TV Stick (2020)-re. Mikor az apkmirror-ról letöltöm az 5.13.242-őt, a downloader-el, akkor parsing errort ad ki, nem telepíti. Mit rontok el?

(#1831) NGA


NGA
addikt

Még két kérdés: SMB hálózatot mivel érek el? Azaz melyik fájlkezelőt érdemes használni?
USB OTG kábellel megy együtt a stick? Azaz rá tudok kötni usb pendrive-ot?

(#1832) azbest válasza NGA (#1830) üzenetére


azbest
félisten

próbáld máshogy áttenni az apk-t. Én úgy csinálom, hogy a debug mód be van kapcsolva a beállításoknál és így hálózaton elérhető adb programmal. Biztos van egyszerűen használható megoldás is, én simán az adb panancssoros változatával kapcsolódom ár és küldön fel installra az apk-t.

Ha filmet játszanál le, akkor a kodi-val lehet smb hálózatot is használni. Az új 19es kodi kicsit trükkösebb, mert alapból tiltva van benne az smb 1.0, amit a régi windows és régi nas-ok használnak. Így a settings / services / smb client részen a min verziót 1-re kell állítani, hogy hajlandó legyen régi nasra kapcsolódni, ha alapból nem akarja megtalálni.

Az új fhd sticket nem próbáltam, de a korábbiaknál y kábellel lehetett a táp mellé usb-t is dugni és látta. Talán a fájlrendszer nem volt mindegy, lehet csak fat32-őt szereti.
Korábban lehet írtak a többiek más fájlkezelő appot, ami felvarázsol mást is.

[ Szerkesztve ]

(#1833) NGA válasza azbest (#1832) üzenetére


NGA
addikt

átraktam onedriveon is, úgy sem jó, downloader-el letöltve sem jó.

(#1834) spiky03 válasza NGA (#1830) üzenetére


spiky03
veterán

Én fire2appal csináltam.
Az apk filet bemasoltam a telón az fire2app megadott mappajaba és onnan simán feltudtam telepiteni.

A downloaderrel nekem sem mert, hibát dobott mindig.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1835) NGA válasza spiky03 (#1834) üzenetére


NGA
addikt

apps2fire?

(#1836) spiky03 válasza NGA (#1835) üzenetére


spiky03
veterán

Igen az elnézést:B:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1837) chros válasza azbest (#1832) üzenetére


chros
őstag

Nalad valoban megy kodi 19 smbv1-el? Nalam nem akarta az igazsagot (masik eszkoz csak smbv1-t tamogat). Koszi

[ Szerkesztve ]

(#1838) azbest válasza chros (#1837) üzenetére


azbest
félisten

leírtam pontosan, hogy melyik menüben kell bekapcsolni az smb min version 1-et. Expert szinten.

[ Szerkesztve ]

(#1839) chros válasza azbest (#1838) üzenetére


chros
őstag

Igen, ugysem ment, azert kerdeztem. Win10-en van smbv1, Oppo gond nelkul megy vele.

(#1840) azbest válasza chros (#1839) üzenetére


azbest
félisten

Meg kell adni direktben a címet, mert magától nem keresi.
Win10 meg nem smb1-es, csak ha direkt ott is be vannak kapcsolva legacy dolgok.
Winnél alapból hülye a megosztás néha, van hogy a pécét újra kell indítani, hogy rá tudjanak csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1841) spiky03


spiky03
veterán

Ti milyen videó beállítással használjátok a sticket?
Ha nincs 4k meg HDR, csak szimpla FullHd megjelenítő?

Mert nem olyan, mint kicsit fakóbb vagy milyen lenne a kép a CE után.
Lehet valami nem jól van beállítva nálam. :U

Igaz még nem hasonlítottam össze 1:1ben őket. Ugyan azt a jelenetet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1842) tomigonzo válasza spiky03 (#1841) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

hat nem tudom en ennyit osszesen nem alligattam a bo 6 ev alatt miota hasznalom ezeket, mint amennyit te itt irogattad, plane nem 4 meg hd kerdesben, szvsz ezek kozott valt a tartalomnak megfeleloen,

(#1843) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sziasztok, van egy problémám, hátha tudtok segíteni. Egy amazon fire tv 4K stick-em van, ami 2-3 hónapja be lett üzemelve, egyik nap azonban aktivációt kért. Ám hiába írtam be a fiókomnál a karaktereket, nem történt semmi. Gondoltam nem gond, lereseteltem az eszközt (back + jobbra 10mp), ezután kérte a wifi beállítást, felcsatlakozott a netre, majd kiirja, hogy "Checking updates", pár mp után pedig "Unable to update". És ez a kör bezárult, ha resetelem vagy újraindítom, itt elakad a folyamat. Net van neki, a router érzékeli a hálón, több hálózaton is kipróbáltam szóval valami a stickkel lehet. Tud valaki segíteni, hogy mit tegyek? A support mérhetetlenül gyenge, csak reseteltetik velem, aztán amikor semmi nem változik, akkor csak dobálnak másik supporthoz, ahol mindent kezdünk előlről...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1844) kmarci25 válasza SzaboZE (#1843) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem vagyok benne biztos, de ez olyan mintha nem lenne regisztrálva az eszköz az amazonon. Nézd meg az amazon oldalán. Szerintem valamiért lecsatlakozott és ez okozza a problémát.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1845) SzaboZE válasza kmarci25 (#1844) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, azzal kezdődött az egész, hogy nem tudtam aktiválni (miközben már használtam korábban). Egyszer csak kérte, hogy a profilomban aktiváljam, de hiába írtam be a kódot a weben, nem történt semmi, nem lépett tovább. Most viszont odáig se jutunk el, hogy regisztráljam, mert ennél az update funkciónál elakadunk bekapcsolás után. Menü ssem jelenik meg. Egyébként hogy lehet megnézni az amazon oldalán?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1846) kmarci25 válasza SzaboZE (#1845) üzenetére


kmarci25
veterán

Most nem tudom megnézni, de ha belépsz az amazon.com-on vagy az amazon.de-n, ahol regisztrálva vagy, akkor ott lesz olyan menüpont, hogy devices vagy valami ilyesmi és ott kell megjelennie.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1847) azbest válasza SzaboZE (#1843) üzenetére


azbest
félisten

akkor szokott ilyen történni, ha rendeléskor kipipáljuk, hogy rendelje is hozzá a fiókunkhoz és utána például szállítás közben történik valami baki. Ha elveszettnek jelentik, akkor az amazon letiltja az eszközt. Az ügyfélszolgálatukkal lehet feldoldatni a tiltást olyankor. Már, ha tényleg legális úton került hozzád és nem egy lopott donglet sikerült venned valakitől.

(#1848) SzaboZE válasza azbest (#1847) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát sajnos másodkézből származik, de hogyan és kik lopnak el ilyet? Amazonról érkezik közvetlen, nem? Az amazon.com-on a support elhajtott, azzal hogy a német amazonon vették, ott érdeklődjek. A vásárlás dátuma kb 1 hónappal réggebi, mint hogy megvettem.Ha tényleg lopott, akkor nyilván rendőrséghez fordulok, az eladó foxposton keresztül küldte, így kell hogy legyen róla videófelvétel a helyről, ahol feladta.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1849) azbest válasza SzaboZE (#1848) üzenetére


azbest
félisten

Hát úgy, hogy megrendelte, kifizette de később elállt az üzlettől vagy másikat kapott, mert elveszettnek jelentette és visszatérítették az árát. És amikor megjött, akkor nem küldte vissza, hanem eladta. Az amazon úgy védekezik a csalás ellen, hogy letiltja a nem kifizetett dongleket.

Múltkor volt egy fórumozó itt, akinek úgy tűnt elkallódott a rendelése és újraküldték neki a donglet. De aztán mielőtt a második megérkezett volna, mégis meglett az első. És ezt jelezte is, visszafordították a másodikat, de az elsőről meg elfelejtették levenni a tiltást. Neki az volt a megoldás, hogy elmesélte ezt a kalamajkát az ügyfélszolgálatnak, leellenőrizték és visszaaktiválták.

És igen, a német amazonnál érdeklődj. Szerintem értenek ők is angolul. Abból derülhet ki, hogy miért van letiltva.
De persze az is lehet, hogy valami technikai hiba. Csak eddig mindig letiltás derült ki hasonló történet végére.

[ Szerkesztve ]

(#1850) AiRLAC válasza SzaboZE (#1848) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amazon.de-n csinálj egy fiókot és regisztráld be a stick-et vele.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.