Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) mikrofon válasza gyűrű (#3999) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi ez volt a baj. :R
Nekem eggyel újabb verzió volt fent.

Akkor most már online tv adokat kéne rávarázsolnom.

[ Szerkesztve ]

(#4002) gyűrű válasza mikrofon (#4001) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Arra csak az ingyenes online streamot tudom kodi alatt..

(#4003) azbest válasza mikrofon (#4001) üzenetére


azbest
félisten

milyen egyel újabb? mi volt a verziószáma?

52.20.x az telefonokhoz van. 50.63.0.51 az amazon store-os változat, amit amerikában lehet a stickre telepíteni. Európéban az 52.10.0 verziós a tévés.

H jól tudom a telenor otthon tévé nem szűnt meg csak lecserélték yettelre a logót. Persze az plusz előfizetés lenne. Tévét meg nem nagyon támogatják hivatalosan a legtöbb szolgáltatónál máshol. Kodi topicban lehet esetleg frisebb infó arról, hogy van-e telekomos addon. (mindigtv go nem hivatalos addon van például, lehet digi addon is)

[ Szerkesztve ]

(#4004) mikrofon válasza gyűrű (#4002) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor lehet mindent beállítok kodi alatt. Hátha így is menni fog a használat.

(#4005) gyűrű válasza mikrofon (#4004) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A kodiban mindent letiltasz a főmenüben, és csak a kedvenceket hagyod meg, oda berakod ami kell és kész.. :)

(#4006) mikrofon válasza gyűrű (#4005) üzenetére


mikrofon
addikt

Meg is csináltam. Köszönöm!

Az online stream jobb mint gondoltam.
A hbomax addon is működik. De valahogy a menüje nem az igazi mert nagyon sok a könyvtár és több szintű is. Nincs ehhez jó beállítás vagy ez már inkább skin kérdés? Az általad használt skin-nel ez jobban néz ki?
Én a cosmic skint használom.
Van valami olyasmi megjelenítés mint az eredeti hbomax-ban hogy egyből látod a tartalmat csoportba rendezve?

(#4007) Csabi1984 válasza mikrofon (#4006) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az HBO Add-on egy "butított" felület nem lesz olyan mint a sima.

(#4008) gyűrű válasza mikrofon (#4006) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Szerintem jó az úgy hogy van. Ahhoz hogy másképp nézzen ki, magát az addont kell átírni.
Azt meg nem vállalom be, mert a gyatra tartalom miatt sztem úgyis visszamondom ha itt lesz a disney+

[ Szerkesztve ]

(#4009) mikrofon válasza gyűrű (#4008) üzenetére


mikrofon
addikt

Most megpróbáltam elindítani egy filmet a hbo max kodi addon-nal és nem indul el. Azt irja InputStream adaptive addon telepítése szükséges.
Azonban ez nem települ hibára fut.
Most mi lehet a baj?

(#4010) gyűrű válasza mikrofon (#4009) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Milyen kodit tettél fel? Egy másikból ami ilyen verziós át lehet másolni az addon mappából az inputstream mappát . pl egy mavenbol az áruháziba, vagy fordítva amelyikben jó abból a másikba.

(#4011) mikrofon válasza gyűrű (#4010) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi akkor ezzel fogok próbálkozni. A Mavent raktam fel egyből. De akkor azt is megpróbálhatom hogy átviszem a shield pro-ból.

[ Szerkesztve ]

(#4012) kmarci25 válasza mikrofon (#4011) üzenetére


kmarci25
veterán

Asszem a netflix addon felteszi függőségként.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4013) mikrofon válasza kmarci25 (#4012) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen de a netflix-szel se sikerült.
A megoldás az volt amit @gyűrű írt. Feltettem a rendes kodit. Abban telepítettem az inputstream adaptive addon-t majd a mappát átmásoltam Maven's Kodi-ba. Így már működik minden.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4014) headhunter


headhunter
addikt

Külső eszközt csak FAT32-re lehet formázni, amit fel ismer a Fire TV Stick?

4GByte-nál nagyobb filmet így nem lehet rámásolni.

(#4015) Joshi válasza headhunter (#4014) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos igen, ezért csak a hálózati lejátszás játszik. :K

(#4016) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Ki melyik Maven matrix Kodi verziót (kiadást) használja? Tanácstalan vagyok mert ugyan azon beállitással a Nexus alatt van Dovi és Matrix alatt nálam megszünt létezni.

[ Szerkesztve ]

(#4017) gyűrű válasza Csabi1984 (#4016) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A maven buildokkal volt mostanában pár kavarás. Ami a 4K maxon jól működik nálam, a Dolby vision mkv-k és netflix DV is, meg ezzel ment régebben a hbo is dv-vel, az ez.
2022.03.16-i build.

(#4018) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Udv, ha van valakinek topikgazdaskodni kedve nyugodtan irjon ram, atruhazom!

(#4019) Csabi1984 válasza gyűrű (#4017) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm ez tökéletes :)

(#4020) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Firstick 4K 2021, egy plazmát okosít fel nagy megelégedéssel.
Kérdésem az volna, ha vennék egy Soundbart, akkor a stickről bluetooth on keresztül mehetne a hang Soundbarra, akár a legjobb minőségben?

S mit ajánlanátok ha szabad ilyent kérni?
50K .

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#4021) atiska007 válasza pkaresz (#4020) üzenetére


atiska007
senior tag

BT-al nekem mindig csúszik a hang, inkább ha van optikai a tv-n, akkor arra kötni a soundbart

Mittudomain!

(#4022) pkaresz válasza atiska007 (#4021) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#4023) Obi-1


Obi-1
őstag

Nem is gondoltam, hogy ekkora fóruma van ennek a sticknek! Tavaly Amazon Cyberweek alkalmából én is vettem egyet, a kislányom lelkesen használja, de mint általános media player még nem használjuk.
A TP-Link Routeren megosztott USB drive-ról akadt a médiatartalom. Az OTG kábellel meg a FAT32 limitbe ütköztem bele.
Majd még olvasgatok itt ötletekért.

Only a Sith deals in absolutes.

(#4024) headhunter válasza Joshi (#4015) üzenetére


headhunter
addikt

Így működhet? [link]

(#4025) #82860288


#82860288
törölt tag

Vettem csoda kábeleket, hogy tudjam használni a vezetékes netet, de nincs ethernet opció.
Olyan, mintha a wifi képernyőn ragadtam volna és nem tudok eggyel kintebb lépni, csak wifi beállítások érhetőek el.
Kipróbáltam PC-n is az USB - LAN adaptert és működik, és az USB OTG kábel is működik, csak a 2 együtt nem, bár az adapternek USB 3-as csatlakozója van, de nem hiszem, hogy az számítana bármit is.
Help!

[ Szerkesztve ]

(#4026) gyűrű válasza #82860288 (#4025) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nem mindegy hogy a lan chip milyen benne.
Áramtalanítás, restart.

[ Szerkesztve ]

(#4027) #82860288 válasza gyűrű (#4026) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezeken már túl vagyok 5x, meg a factory reseten is.
LAN chip? Az miben számít?
Nem olyat vettem, mint amit itt is linkeltetek a topikban, mert máshol vásároltam.
Miért nem jó bármilyen adapter?

[ Szerkesztve ]

(#4028) #82860288 válasza #82860288 (#4027) üzenetére


#82860288
törölt tag

Megnéztem, elvileg RTL8153 chipset van benne, ezzel működnie kellene, nem?

(#4029) Csabi1984 válasza #82860288 (#4027) üzenetére


Csabi1984
addikt

Próbáld meg, hogy beiktatsz egy usb hubot. Direktbe nekem se ment. Usb hubot az otg usb portjára majd a gigabit lan-t a hubra.

(#4030) #82860288 válasza Csabi1984 (#4029) üzenetére


#82860288
törölt tag

Aah, tényleg, emlékszem is még kommenteltem is.
És tényleg működik így, a fene se érti.
Viszont teljesen inkonzisztens értékeket mérek a különböző appokkal, pedig már routerben is beállítottam DHCP-vel, hogy kapjon IP-t és nem sokkal jobb ám a wifis értékeknél.

(#4031) FingR86 válasza #82860288 (#4030) üzenetére


FingR86
őstag

Nekem a wifis értéktol kB 30%-al kevesebbet tud LAN - on, de az semmit nem számít mert sokkal stabilabb az egész.

(#4032) tsilver


tsilver
aktív tag

Sleep timer-t be lehet vhol menüben állítani, nem találok sehol ilyen opciót. A neten leírt billentyűkombinációk nem mennek. ABD-vel megcsináltam, de folyamatosan feléled a rendszer úgy hogy a közelében sem vagyunk :(

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#4033) #82860288 válasza FingR86 (#4031) üzenetére


#82860288
törölt tag

Azt tudom, de nem is erről van szó.
Nálam wifin eddig max 120-130 Mbps volt, most LAN-on jön a 300.
Viszont az egyik speedtest app szerint semmit nem változtak a sebesség értékek.
Egy másik szerint megy a max sebesség, de a latency még mindig nagy.
A YouTube connection speed meg folyton változik 40 és 200 között.
Nagyon nem tűnik stabilnak és néha 4k-nál gondolkozik pár másodpercig beletekerésnél, ami előtte még wifin sem volt probléma.

(#4034) FingR86 válasza #82860288 (#4033) üzenetére


FingR86
őstag

Nálam is a latency a probléma. Már egy megmókolt xiaomi ax3600 routerem van, mégis a latency az egekben van, kb használhatatlan kategória. Wifin már egy 40GB méretű filmet sem visz át, folyamatosan megy a pufferelés, hiába 450Mbit-et mutat a speedtest és kb 50cm-re van egymástól a stick meg a router még csak nem is takarásban. Viszont a LAN adapterrel maximálisan stabil és semmi latency nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4035) Tonyk válasza FingR86 (#4034) üzenetére


Tonyk
veterán

Ax3600-on az adóteljesítmény a max-on van? (próbáltad lejjebb venni)? 2.4-és 5Ghz össze van-e vonva? A csatorna mennyire telített? Nálam 1.1.19-es fw-rel semmi gond, közepes adóteljesítményen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4036) FingR86 válasza Tonyk (#4035) üzenetére


FingR86
őstag

teljesítmény a maxon, nincs összevonva és nem próbáltam még lentebb venni. Nézegettem korábban a csatornákat, nem mondanám vészesnek, 2-3 hálózatot látok a környéken. De nálam ez a stick nagyon finnyás a wifire. Mert ott van az LG CX tv és wifin a 130Gb-os filmeket is vajsimán viszi, ugyanazon a wifin lóg mint a stick.

(#4037) #82860288 válasza FingR86 (#4034) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nekem egy Asus RT-AC66U B1 van, eddig nem volt gond.
De a stick hiába volt tőle 1.5 méterre, a wifi sebesség sem volt az egekben, sőt sokszor eldobta a netet vagy a sebességet és visszaváltott 480p-re vagy kilépett vagy lefagyott.
De ez inkább YouTube alatt probléma, a többi streaming szolgáltatónál nem vettem észre ingadozást vagy minőségbeli problémát.
De még most vezetékkel is nagy a latency és inkonzisztensek az értékek.
Kicseréltem a kábelt, hátha az majd kicsit segít, de még tesztelek.
Aztán lehet ez így a normális, hogy még vezetékkel is köröz a YouTube, mert ami az appal történik az utóbbi időszakban az meg tuti nem normális. :DDD

(#4038) FingR86 válasza #82860288 (#4037) üzenetére


FingR86
őstag

próbáld ki a SmartTubeNext-et

(#4039) gyűrű válasza #82860288 (#4037) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Youtube 50-100 mega cachet használ. smarttube sokkal többet, ezért nem homokórázik még szakadozó kapcsolatnál sem....

(#4040) #72755712 válasza zseko (#3951) üzenetére


#72755712
törölt tag

alexa.amazon.com a link, ott kell egyenként beállítani a címeket (VPN kell ha nem ott vagy tényleg).

(#4041) SalBorgese


SalBorgese
csendes tag

Sziasztok!

Vodafone tv és Disney+ appot tudtok stickre?

(#4042) Bubukain válasza SalBorgese (#4041) üzenetére


Bubukain
senior tag

Disney+ rajta van alapból

(#4043) spiky03 válasza Bubukain (#4042) üzenetére


spiky03
veterán

Gomb van csak a távirányítón az 4K MAX-on, de ettől függetlenül majd telepíteni kell.
Nálunk ugye még nem elérhető majd csak június 14 után.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4044) SalBorgese


SalBorgese
csendes tag

Köszi.

Itthon működő Vodafone tv app van egyébként? Eddig egy működőt se találtam.

(#4045) zoltan6 válasza SalBorgese (#4044) üzenetére


zoltan6
őstag

Tarrtv-t se találtam,az is megy mindenen,kivéve android tv. :(

(#4046) kmarci25 válasza zoltan6 (#4045) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahogy a Telekomé sem. Ki van ez találva...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4047) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

plexre (kodi PKC) mennyire alkalmas a keszulek (a max)?
X96 max boxot cserelnek erre (core eleccel)

[ Szerkesztve ]

(#4048) blakey válasza eastsider (#4047) üzenetére


blakey
titán

Mi miatt cserélnéd? A CoreELEC-nél jobb OS-t nem fogsz találni médialejátszás szempontjából. A CE jelenleg "csak" DV-t nem tud és nincsenek licenszei, de utóbbi időben pl. CE20-al azt tapasztalom, hogy a Netflix 1080p is sokkal jobb minőségű lett, gondolom az új inputstream-nek is köszönhető. A helyedben nem cserélném le a CE-t, mellé viszont megveheted. PKC-val úgy működik ahogy a többi Kodi, de maga a PKC eleve egy "bughalmaz", már nem is használom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4049) eastsider válasza blakey (#4048) üzenetére


eastsider
nagyúr

oszinten nem nagyon vagyok elegedett a CE-vel, nem tul stabil. a UI is oldskoolos, a hdr tartalmakat 10. ujrainditasra jeleniti csak meg jol.. de lehet most ujrahuzom..

mondjuk sokat nem is hasznalom netflix, HBO max, appletv trio mellett
mit hasznalsz PKC helyett?

(#4050) blakey válasza eastsider (#4049) üzenetére


blakey
titán

Akkor talán érdemesebb venned egy CE által támogatott eszközt, én VIM3 Pro/VIM3L-t használok, problémamentes. Az "oldschool" kinézetet meg változtathatod, hiszen Kodi, vannak különböző felszínek, stb. Nálam minden villámgyors és stabil, már CE20-at használok. Miután szinte az összes eszközt használtam, azt kell mondanom, hogy a CE-nél nincs jobb médialejátszós OS, természetesen a maga korlátaival. Saját médiatárát használom, a Plex megmaradt mint központi adatbázis, de Kodi esetében egyelőre nem megfelelő.
Egyébként írod, hogy "oldschool", de a Fire Stickre Kodit tennél, pontosan ugyanolyan "oldschool" lesz. A Fire TV Stick kizárólag TV okosítására alkalmas, minőségi házimozizáshoz nem jó, az okokat már többször leírtuk, jó cucc, ha nem kellenek az érintetlen HD hangok., csak a TV hangszóróját használod, nem kell USB, stb, akkor tényleg jó, ajánlott. Ha minőségi zenét akarsz hallgatni, vagy kellenek az érintetlen hangok akkor nem ajánlott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.